Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új-Zéland Wellington-szál l

ujzéva
Létrehozva: 2006. február 7. 20:03
Ha Wellingtonban jársz, szállást keresel, néhány napra magyaroknál kedvezményes szálláslehetőség!
Aparman (44 nm zárt kertre néző napos szoba, fürdőszoba+ konyha) külön bejárattal. Két személy részére kiadó, kisgyereknek pótágyazható.
A tengerpart 6 perc, a belváros 1 óra gyalog. Parkolási lehetőség!
Jó tömegközlekedéssel a belváros 20 perc alatt elérhető!






  1. 2007. szeptember 12. 15:152526.
     Köszönöm szépen a tanácsaidat.Szorgalmasan olvasgatok,
           tanulgatok,a nyugdíjas időmbe belefér.
           Üdvözöllek.Lencsi 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2519)
    2007-09-12  00:45
  2. 2007. szeptember 12. 12:502525.
    csodás helyen voltál 
    előzmény:
    Hilda1949 (2521)
    2007-09-12  09:07
  3. 2007. szeptember 12. 12:482524.

    sziasztok

    bocsánat, hogy nem tettem fel kérdést, de úgy gondoltam, hogy nem rontok ajtóstól a házba, meg hogy még visszaolvasgatok és majd utánna kérdezgetek.

    De azért nagyon köszönöm így is sok infót kaptam és persze a sok hivatkozást.

    A bátyámék éltek kint másfél évet, nekik is nagyon tetszett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. szeptember 12. 12:202523.
    Szia Hilda! Örülök, hogy jól sikerült az utad :-) A beszámolót köszönjük, a képeket nagyon élveztem :-) Különösen a "kamra-pince" nyerte meg a tetszésem...:-)
    Persze a társaság is kedves és látszik a "szeretet" az arcokon!

    Pihenj és majd gyere mesélj...
    előzmény:
    Hilda1949 (2520)
    2007-09-12  09:06
  5. 2007. szeptember 12. 12:152522.
    Örülök, hogy tetszett....igen kellemes volt :-) Szeretem a NZ balettet :-)

    Az oroszokat is megnézem, mert őket is :-) Szóval mindenevő vagyok balettban..csak a NAGYON modernet a nagyon elvontat nem tudom sokáig elviselni...de itt nem lesz olyan :-)

    REMEK kirándulás tervek...egyszer majd én is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2517)
    2007-09-12  00:34
  6. 2007. szeptember 12. 09:072521.

    Puszi, puszi, puszi Mindenkinek!!

    Előre bocsátom, hogy még soha nem jártam Erdélyben. Most sikerült eltöltenem egy hetet. Mindig is vágytam rá, hogy megismerjem Erdély szépségeit, hiszen nagyon sokat olvastam és hallottam róla. Most úgy gondoltam, ha még valaki nem volt, egy pár legendát elmesélek a híres szép tájak legendájáról.

    Elsőként ismerjétek meg a Gyilkos-tó történetét. Én megvallom őszintén, hogy szájtátva néztem, csodáltam a gyönyörű környéket, mint egy kisgyermek...

    A Verestó patak déli és nyugati partjain a triászkori vörös képződmények málladéka messziről feltűnik vöröses színével. Az ember igyekezik, hogy minél előbb oda érjen, s állapítsa meg, hogy a természet csodálatos.

    A patak mögött magas hegy húzódott. A hegyen egy szépséges lány élt, akit Fazekas Eszternek hívtak. Haja fekete volt, szeme szürkészöld. Egyszer elment a gyergyószentmiklósi vásárba, s a szívét ott felejtette egy daliás legénynél.  Ez a legény olyan erős volt, hogy két karjának szorításával kipréselte a medvéből a szuszt.  Szemük összevillant, s meg is szerették egymást. Ez a pillantás mindkettőjük számára végleges volt. Lent a szorosban kereste meg mindennapi kenyerét. Minden helybéli fiú a kegyeiért epedezett, ám a lány szíve csak egyé volt, egy szegény parasztfiú, akit örökre a szívébe zárt. Ezt az egyet is elveszítette, mikor a fiút besorozták katonának. Fájt a szíve érte, napokon keresztül csak sírt, senki nem tudta megvigasztalni.

    Egy napon fordulat állt be az életébe. Egy fekete álarcos férfi elrabolta és megfenyegette, hogy menjen hozzá feleségül és szolgálja őt, különben soha többé nem térhet vissza a faluba. A lánynak semmi esélye nem volt a menekülésre, de hozzá se akart menni az álarcoshoz. Így a férfi bezárta egy ketrecbe. A lány sírt napokon, heteken, hónapokon keresztül és szüntelenül imádkozott. Kérte Isten és a természet segítségét. Sikolyát megértették a sziklák, és hatalmas esővel, mennydörgéssel válaszoltak, majd megindultak lefelé a völgybe iszonyatos földindulással. A hegyek nagyon szerették a lányt, mert csendes, jóravaló teremtés volt. Imája meghallgatásra talált: megindult a hegy. Szörnyet halt a fekete álarcos, de még a szépséges lány is. A sziklák eltorlaszoltak a patakot, így keletkezett a tó, a Gyilkos-tó.

    A facsutakok még ma is őrzik ennek a szörnyűséges legendának emlékét. Titokzatos, gyönyörű hely.

    A legenda szerint ha napsütésben belenézel a Gyilkos-tóba, szürkészöld, mint Eszter, a szépséges lány szeme.

    Azt hiszem én is azt láttam, mikor ott jártam...

     

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 12. 09:062520.

    Szép hétfői napot kívánok mindenkinek, s legyen szép, tartalmas hetetek!

    Megjöttem Erdély országból. Már régi vágyam teljesült ezzel az uttal, hiszen aki magyar annak látni kell Erdélyt. Én annak tartom magam, s boldog vagyok, hogy sikerült is e régi tervem megvalósítani. Mit is mondhatok? Egyszerűen nem lehet szavakba foglalni a látott szépségeketm nem is lehet talán ragozni. Csodálatos! A táj, az emberek feledhetetlen lesz számomra.

    Nem is tudom hirtelen hol is kezdjem mesémet. Annyi minden történt velem, s az áttélt élmények rendezgetése, fontossági sorrend...

    Aztán úgy gondoltam, hogy az érkezéstől kezdem. Hol szálltunk meg, mit láttunk az öt nap alatt. Természetesen a teljes részletességet nem tudom visszaadni, de ha külön érdekel valami, - s persze tudom - szívesen megadom a választ.. 

    A képeken:

    Az étkezőnk. Ilyen szép virággal vártak bennünket. A társaság. A szálláshelyünk kívülről.

    Külön említést érdemel a panzió kamrája. Nagyon gondos a háziasszony. Nézzétek ezt a szép elhelyezést. Minden volt ott. Sőt, egy nagyon szép láda is, ami szépen kifaragva csodálatos volt. Sajnos nem fér már ide, de majd alkalomadtán, vagy ha érdekel valakit megmutatom azt is.

    A panzió neve: Marosvásárhelyen volt, Ana-Mari Panziónak hívják. Magyarok voltak a szállásadók, s igazán nayon kedvesek.

    Bemutatkozásnak ennyi. Fáradtan érkeztünk, hosszú volt az út. Majd folytatom az első nappal holnap.

    Puszi nektek, örülök, hogy ismét itt vagyok veletek!! 

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. szeptember 12. 00:452519.
    a fotos oldalakkal kicsit vigyazzni kell, mert a legtobb kep photoshop-pal meghuzott s gyakran a hangnem sem eppen segitokesz Erdemes elmenni a konyvtarba es fotozassal kapcsolatos konyveket olvasgatni. De nem digitalisakkal, hanem az alapokkal, 35mm, hagyomanyos. Az alapok nem valtoztak :-) De a fotozas gyakorlat is :-) sok sok kattintas, mire megtalalod a megfelelo f/stop vagy rekesz sebesseg erteket. Erdemes beszerezni par filtert, pl. uv vagy polar. A kepek minoseget nagyon befolyasoljak ezek a kutyuk :-)
    előzmény:
    kormoránok (2510)
    2007-09-08  19:18
  9. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. szeptember 12. 00:412518.
    hat a fel nem tett kerdesekre eleg nehez valaszolni :-) az immigration honlapjan eleg sok kerdesre lehet valaszt kapni :-) nyelvtudas nelkul pedig szinte lehetetlen eligazodni, meg ideutazas alatt is.

    i.ranlom : gondolom a munka kapcsan meg fogjatok kapni az allampolgarsagot. Az orvosi ellatasert fizetni kell, de vannak teritesmentes szolgaltatasok. Nyelvismeret : ha van lehetoseged, akkor tanulj, ismeretseget kothetsz :-)
    Latogass el a www.bekapcs.hu-ra, talan talasz valaszt a kerdeseidre :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2517)
    2007-09-12  00:34
  10. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. szeptember 12. 00:342517.
    sziasztok :-)

    Tegnap este voltunk a Hamupipoken :-) valami hihetetlenul szep volt, nagyon elveztuk. Mivel a masodik sorban ultunk, igy nem csak a mozgast, de az erzelmeket is lattuk az arcokon, meg azt is, hogy mekkora energiat igenyel egy latszolagos konnyednek mutatkozo mozdulat. Jelmezek, diszlet nagyon otletes, szemet gyonyorkodteto volt :-) Az oroszra nem megyunk, mert a tv-ben lattuk, hogy nem csak klasszikusokat adnak elo, hanem modernet is. Azt meg nem igazan kedveljuk. S beszelgettunk is, hogy mennyi mindent lehet csinalni ezen a reszen. Tervezzuk Milford Sound-ot vagy Fjordlandat.
    előzmény:
    ujzéva (2512)
    2007-09-09  06:22
  11. 2007. szeptember 11. 21:422516.
    Kösz
    előzmény:
    tivoraf (2514)
    2007-09-11  10:26
  12. 2007. szeptember 11. 21:422515.
    Még nem tettél fel semmilyen kérdést!

    De kérés nélkül küldöm az alábbi legfontosabb tudnivalókat:

    Tehát pontosan a kiutazás feltételei:

    A követező feltételekkel utazhat magyar állampolgár vízum nélkül Új-Zélandra, ha nem több mint 90 napig szándékozik Új-Zélandon tartózkodni. Ha vízummentesen szándékozik Új-Zélandra beutazni, kötelező hogy:
    érvényes jeggyel rendelkezzen olyan országba, ahová jogosan beléphet; és
    elég pénzzel rendelkezzen, hogy eltartsa magát itt-tartózkodása alatt; és
    útlevele érvényessége legalább három hónappal meghaladja azt a dátumot, amikor Új-Zélandot elhagyja; és
    az itt-tartózkodási szándéka ne haladja meg a megadott idot, (ha tovább szándékozik Új-Zélandon tartózkodni, akkor látogatói vízumkérelmet kell benyújtania).
    A 90 napot meghaladó beutazási és tartózkodási szándék esetén, valamint ha a magyar állampolgár munkát kíván vállalni, illetve be kíván vándorolni, vízumkérelmet kell benyújtania az Új-Zélandi diplomáciai képviseletén. További információ a New Zealand Immigration Service honlapján található: www.immigration.govt.nz

    Új-Zéland képviselete Magyarországon:

    http://hungarianconsulate.co.nz/hungdipl_hu.html

    Munkalehetőségek itt:
    www.jobs.co.nz

    JÓ angol tudást kíván, hiányszakmák:
    http://www.immigration.govt.nz/migrant/genera l/generalinformation/news/skillshortagelistreleased.htm

    Egyéb és időszaki munkák:
    http://www.picknz.com/

    http://www.backpackerboard.co.nz/work_jobs/new_zealand_fru it_picking_jobs.php

    Ez pedig a wellingtoni oldal az itteni lehetőségekkel:

    http://www.wellington.govt.nz/move/index.html

    Angol nyelviskola (magyar vezetővel) a Déli szigeten:

    http://www.aspiring.ac.nz/

    Beutazási ÜGYNÖK:

    http://www.bevandorlas.co.nz/amit.html

    előzmény:
    tivoraf (2513)
    2007-09-11  10:25
  13. 2007. szeptember 11. 10:262514.
    nagyon szépek a képek  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. szeptember 11. 10:252513.

    sziasztok

    most találtam rá erre a topicra, de nagyon örülök neki, mert a barátommal szeretnénk kimenni dolgozni és nagyon sok információt olvastam már most is.

    igaz még nem volt időm végig olvasni mindent(2500 hozzászólás), de igyekszem és igérem rendszeresen visszanézek, mert télleg érdekel a kintlét minket. De igérem folyamatosan olvasgatok visszafele is.

    ezért elnézést kérek ha esetleg olyan kérdést teszek fel ami már elhangzott.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. szeptember 9. 06:222512.
    Ma visszamentem az orchidea kiállításra...előtte kicsit piacoltam, aztán mentem FELTÖLTENI szépséggel a szemem és kicsit napfürdőzni mert akkor még az volt!
    Nézzétek a magam fotózta magam :-) 1. a japánkertben a vízesés előtt.

    Aztán az orchidea fotókat (amit "újnak" véltem) feltettem az albumba!
    Pár "más " is került :-)
    Egy kacsa...egy kismadár a rózsák között.
    Sok tui a fán...egy fotóközelben :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. szeptember 9. 06:092511.
    Hát ott aztán valóban nincs kimélet, de érdemes megnézni őket, mert SOKAT tanulhat az ember mások bírálatából is :-) .-) :-)

    Tetszenek a fenyőfák a középső képen :-)
    előzmény:
    kormoránok (2510)
    2007-09-08  19:18
  17. 2007. szeptember 8. 19:182510.
     Szia Éva! Megnéztem az orchideáidat,gyönyörűek.
           szavaztam rájuk. Aztán ellátogattam a Fotozz oldalra is.
          Őszintén mondom ,  én nem is próbálkozom azon az oldalon.
         mit kapnék én?????? Örökre elvennék a kedvem. de,kösz,máskor is megnézem. Puszi:Lencsi
    előzmény:
    ujzéva (2509)
    2007-09-08  12:55
  18. 2007. szeptember 8. 12:552509.
    Ma orchidea kiállítás volt a Botanikus kert Begóia házában!
    Az orchidea termesztők versengtek....hát kapkodtam a fejem. :-) Nézzétek meg itt a képeket: www.ikep.hu/album_thumb.php/3981
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. szeptember 8. 12:552508.
    "Ezen vitatkozunk, mert a macskak miatt nem igazan szeretnem a foldbe ultetni, s telen be tudom vonszolni vedettebb helyre a kikelt novenyt "

    No az itt jelzett mondat tévesztett meg ..:-)

    Igen, itt a kertek sok meglepetést tartogathatnak! :-) Majd meglátod, milyen sok szépség fog kialakulni belőle :-)

    Várom a képeket ahogy alakul, ahogy változik!!!
    Az előző hozzászóláshoz ha van valami ötleted, akkor jelezd i.ranlom-nak. :-) Én sokmindennel nem kerültem kapcsolatba a helyzeti adottságaimból adódóan.


    Ma mondtam Georgenak, ha visszavisszük a kicsiket, akkor megmondom, hogy csak VÉGszükség esetén vállalok több kiscicát, mert a meglevő "gyerekünket" a kicsik miatt nagyon elhanyagolom .-( Kényszerből, nehogy elkapják egymás baját. Nagyon sajnálom emiatt Cocót. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2506)
    2007-09-08  01:54
  20. 2007. szeptember 8. 12:462507.
    Amire tudok, válaszolok:

    Ha a párod munkaajánlatot kapott, akkor sokmindenben hasonló jogai lesznek, mint az ittlakóknak, már csak azért is, mert tartózkodási engedéllyel lesz itt. Pici gyerek mellett, angol tudás nélkül nem nagyon van munkalehetőséged, és a kevés + pénz elmenne az óvodára-bölcsire. Ha úgyis akarsz másik gyereket...akkor hajrá itt :-)
    gyereknevelés szempontjából ideális ország!!!!!

    Az egészségügyi ellátás bizonyos szempontból nem drágább, mint az otthoni, (gondolj arra, hogy TB-t fizeted, mellette sokszor elmész magánorvoshoz, vagy csak úőgy zsebbe fizetsz...itt ára van a vizsgálatnak, a kezelésnek, a gyógyszernek, de nem kell külön pénzt dugdosni.) persze lehet biztosítást kötni magasabb ellátásért... Sokféle lehetőség van és határ a "csillagos ég".

    Igen a közlekedés és ennek megfelelően az autók kormánya is fordított ...de zömmel automata autót használnak az emberek. Így aztán gyakorlás és odafigyelés után a gyakorlott sofőrök hamar átállnak. Én itt tanultam meg vezetni, (otthon csak kerékpároztam!) nekem nem jelentett gondot.

    Az, hogy otthon mi után és hogyan kell adóznod, azt nem tudom megmondani..:-(
    előzmény:
    i.ranlom (2505)
    2007-09-07  22:37
  21. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. szeptember 8. 01:542506.
    sziasztok,

    nem, nekunk nincsen cicank, NEKTEK van, s csak gratulaltam :-) lattam az ikepen oket. Nagyon szepen nonek s remelhetoleg hamar rendbe jonnek. Itt csak atmeno cicak vannak, vannak vagy 8-an. Mind a szomszedoke. Aggadtam ki almakat a fara meg vettunk madar pogit. Hat, meg azt a csatazajt :-) az almak felet mar meg is ettek. Persze, a macskakat is figyeljuk, kenytelenek vagyunk 1 cipot vagy folddarabot elhajitani.

    Hu, ngyon varom mar a keddet, jo regen voltunk szinhazban :-)

    Koszi a tanacsot a novennyel kapcsolatban. Szerencsere talaltunk a gaz alatt egy mini palanta nevelo hazikot, vagy mit. Csak folia kell ra, no meg megtalalni a megfelelo helyet, oszt mehet a banzaj :-) Talaltunk a kertben a gaz alatt petrezselymet, silverbeet-et meg meg valamit, most nem eszembe a neve ... rhubarb, ez az :-) kezd benepesulni a kiskertunk. A talaj gyonyoru fekete, puha, porhanyos. Elvezzuk am a kerteszkedest am :-)

    Azt hiszem Coco nalatok boldogsagra talalt, mert lett igazi gazdija. Nalunk, nem igen volt, aki kenyeztette volna :-( A gyerekek csak hazahoztak, de ... No, mindegy, Coco szerencses csillagzat alatt szuletett :-) Szuletett tulelo :-) Koszi, hogy gondoskodtok rola :-)
    előzmény:
    ujzéva (2499)
    2007-09-07  09:10
  22. 2007. szeptember 7. 22:372505.
    Sziasztok! vagy Jó estét! (remélem nem gond ha letegezek mindenkit, bár azt hiszem mindenki idősebb nálam)

    Egy pár napja bukkantam erre a topicra, amikor Új-Zélandról szólót kerestem.

    A párom kapott Auklandből egy ajánlatot és azóta csak azon jár az esze. Szeretné ha kimennénk pár évre, mert szerinte nem járnánk rosszul anyagilag, meg persze világot látnánk, tapasztalatot gyűjtenénk.

    Én nagyon tartok az egésztől. Még soha nem ültem repülőn, és oda nagyon hosszú az út, a világ másik vége.

    Jelenleg gyeden vagyok a 11 hónapos kisfiunkkal, amúgy építőmérnök végzettségem van 5 év gyakorlattal. A párom azt szeretné, hogy én is dolgozzak feltéve, hogy kapok munkát. Ez nehéz lesz szerintem mert nem tudok angolul (2 évet tanultam középiskolában, de hol van az már), és még nem szeretném bölcsibe adni Ábelt.
    Az ott szerzett jövedelem után kell-e itthon adózni? 2 év múlva, ha lejár a gyes, fel kell majd mondanom itthon?

    Rengeteg kérdés merült fel, ha valaki esetleg tud segíteni a válaszokban azt megköszönném.

    Az egészségügyi ellátás érdekelne, milyen drága? Ha második babát szeretnénk és a kint töltött idő alatt születne meg mekkora költségekre számíthatunk, mint külföldiek. Ott is van az itteni TB-hez hasonló dolog?


    Lenne még egy idétlen kérdésem:
    Úgy láttuk, hogy ott az autók jobbkormányosak, ami ugye nekünk elég szokatlan. A pedálok is fordított sorrendben vannak? Nem elég megtanulni másik kézzel váltani még a pedálokkal is szórakozni kell?

    MOst egyelőre nem jut eszembe más.

    A válszokat előre is köszönöm

    Ildi

    Amúgy szépek a képek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. szeptember 7. 21:032504.
    Most láttam, meg, hogy a tegnap beírt hőmérséklet bizony sántított...sajnos nem 23 fok volt reggel, hanem éppencsakhogy 3 ! Ami ugy-e óriási különbség!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. szeptember 7. 21:022503.
    Igen, ez az oldal látogatottsága is megcsappant...persze érthető, mindenki önmagával van elfoglalva.
    Ki nyaral....kinek iskolás a gyereke...és mi itt várjuk a TAVASZT..., hogy még többet tudjunk "mutogatni" a szépségekből!
    Örülök, ha idelátogatsz...a képeket is megnézed, de méginkább örülnék, ha hozzászólnál! :-) Akkor kicsit mozgalmasabb lenne a topik élete :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_202565 (2501)
    2007-09-07  14:35
  25. 2007. szeptember 7. 20:562502.
    Ok...majd oda is benézek :-)

    Tudod ugy-e, hogy az Ikep-en is lehet a képekre SZAVAZNI! :-) ha tetszik...én már sok fotóra megtettem, persze, nemváltom meg vele a világot...
    A vélemény priviben :-)
    előzmény:
    kormoránok (2500)
    2007-09-07  12:25

Címlap

top