Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új-Zéland Wellington-szál l

ujzéva
Létrehozva: 2006. február 7. 20:03
Ha Wellingtonban jársz, szállást keresel, néhány napra magyaroknál kedvezményes szálláslehetőség!
Aparman (44 nm zárt kertre néző napos szoba, fürdőszoba+ konyha) külön bejárattal. Két személy részére kiadó, kisgyereknek pótágyazható.
A tengerpart 6 perc, a belváros 1 óra gyalog. Parkolási lehetőség!
Jó tömegközlekedéssel a belváros 20 perc alatt elérhető!






  1. 2007. szeptember 20. 21:492551.
    Még néhány kép a tegnapi napról...:-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2549)
    2007-09-20  10:47
  2. 2007. szeptember 20. 11:232550.
    Ma a belvárosban jártunk, mert egy utcai SHOW műsor volt "beharangozó" a közelgő WOW-ra.

    A hordható művészetként elhíresült, magyarul azt mondanám: "jelmezversennyel összekötött" műsort az elmúlt évben megnéztük, az idén tervezem....majd meglátjuk! Úgy volt, hogy lesz egy magyar pályázó is, de sajnos nem jött össze...:-( aztán így marad csak jövőre. DE akkor remélem sikeres lesz!
    Pazar költemények, csodás fantáziadús emberek találkozása ez a műsor és a program, amit köré varázsolnak valami frenetikus! :-)
    EGy jellegzetes "hirdető" figurával George le is kapott :-) Aztán nézzétek a teret, az embereket, a HANGULATOT ! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. szeptember 20. 10:472549.

    Igen, igazad van... elírtam... 1897, 110 évvel ezelött született.

    Én is imádom az Ábeles könyveit

    előzmény:
    ujzéva (2548)
    2007-09-20  10:43
  4. 2007. szeptember 20. 10:432548.
    Szia Hildám! KÖSZI a beszámolót :-) Jó volt olvasni, csak megsúgom csaknem 100 évvel korábban...:-) 1897 :-)
    ...a többi stimmel :-)
    Elárulom neked, hogy azok a könyvek (Ábel...) itt is megvannak nekem és ideérkezésem után szorgalmasan ismét végigolvastam őket!

    Nagyon kedvelem a stílusát én is :-) Kösz.
    előzmény:
    Hilda1949 (2547)
    2007-09-20  09:47
  5. 2007. szeptember 20. 09:472547.

    Előfordul Évikém, ebben a nagy tolongásban... puszi 

    Szép csütörtöki napot kívánok minden embernek a földön!

    Farkaslaka, 1987. szeptember 20. Talán nem mond ez semmit egyenlőre, de elárulom, hogy ki született ezen a napon. Tamási Áron az Ábel a rengetegben írója. Egy 15 éves fiúról szól, aki szülei segítségére elszegődik a rengetegbe dolgozni. Az Ő történetét meséli el, ahogy feltalálja magát, s ahogy Emberré lesz, ott a rengetegben. Egyedül.

    Ez azért jutott most eszembe, mert erdélyu útunkon jártunk a szülőházánál. Gyermekkorom rongyosra olvasott könyvei voltak az Ágel könyvek. Hármat is írt: Ábel a rengetegben, az országban, s Amerikában. Legeslegjobban a rengetegben című könyve tetszett.

    A ház, ahol született megőrízte egyszerűségét. Ma is gyönyörű, s a táj is lenyűgöző. Ahogy ott álltam, szinte vártam, hogy kijön az író, és invitál bennünket befelé...

    Amihez Tamási Áron hozzáért, az menten megszépült. Az ő szemén keresztül a valóság mesevilág, nála a sötétség is tündérfényekkel világít. De Tamási Áronnál a mese is a valóság súlyosságára és bánataira vall; az ő szemén keresztül az állatok és a fák is a világ nagy összefüggéseit példázzák; nála ugyan minden agyafúrt székelységgé válik, de az ő székelysége maga az ezerarcú emberiség. A lélek nagy gyönyörűségei közé tartozik Tamási Áron novelláit olvasni, és ez a nagyon nagy, nagyon művészi novellaíró úgy mellékesen kitűnő regényeket és igen egyéni hangú, szívhez szóló, jó drámákat is írt.

    Székely volt, és ez meghatározta látásmódját is, stílusát is. A székely hagyományok, a székelyföldi hegyek és erdők, a gyermekkorban lélekbe szívódott mesék, balladák és nem utolsósorban tréfák, játékok, szelíd ugratások ugyanúgy mindvégig befolyásolták képzet- és képzeletvilágát, mint nyitott szemű érdeklődése minden iránt és csukott szemű hajlandósága a misztikumokra. Tamási mindent látott, ami látható volt a körülvevő való világban, és mindenről a nehéz munkával dolgozó emberek vélekedése szerint válaszolt. De Tamási azt is látta, ami nem látható, amiről az ember azt sem tudhatja, van-e vagy nincs, ami kívül esik a való világon. Nem ítélheti meg helyesen Tamási Áron egyéniségét és életművét, aki nem veszi tudomásul, hogy egyszerre volt tényekhez ragaszkodó realista és lelke mélyéig vallásos ember, aki a végső döntést az emberen túlról várta. Nem egy bizonyos tételes vallásnak volt dogma szerinti hívője, semmi sem állt távolabb tőle, mint bárminő dogmatizmus; ennél sokkal játékosabb lélekként élte életét. De misztikus sejtelmekkel remélt tapasztalaton kívüli, nemcsak nem ismert, de meg nem is ismerhető eredetű segítséget az ember jogos igényeihez. Azt azonban jól tudta, hogy magamagától még a mennyei segítség sem jön el, ha mi magunk nem teszünk okosan a saját érdekünkben. Kedvesen ravasz, mókás kedvű szegényemberei körülbelül úgy gondolják a nagy igazságszolgáltatást, hogy „segíts magadon, isten is megsegít". Ámbár néha ezek a szegények gyanakodni kezdenek, hogy hátha még az életen túl is olyanfajta világ van, mint egy átlagos székely faluban, és talán a mennyei hatóságok is előnyben részesítik a gazdagot a szegénnyel szemben, hát akkor jobb az örök halál, mint a feltámadás.

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    előzmény:
    ujzéva (2546)
    2007-09-19  11:42
  6. 2007. szeptember 19. 11:422546.
    Bocs Hilda, csak most vettem észre, hogy az előbb mennyire összekeveredtek a betűk! :-) ...és szégyenkezem, mert a nevedben is.
    Puszi: Éva
    előzmény:
    ujzéva (2545)
    2007-09-19  10:32
  7. 2007. szeptember 19. 10:322545.
    Igazad van Hiládm! AZ éet valóban szép, különösen akkor, ha az ember megpróbálja az apró szépségeket is észrevenni, nem csak valami NAGY-ra vágyni!
    :-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2544)
    2007-09-19  10:29
  8. 2007. szeptember 19. 10:292544.

    Sziasztok!

    Látszik az arcotokon tényleg a boldogság érzete.

    A kis hölgy is nagyon aranyos a kutyussal!

    Szép életképeket kaptál el, a kiskacsás is nagyon tetszik, ahogy ott a zöld kis szigeten meditál...

    Az Élet tényleg szép kedves kislányok!

    előzmény:
    ujzéva (2543)
    2007-09-19  10:18
  9. 2007. szeptember 19. 10:182543.
    Köszi a szép képeket! :-) Igazán mutogatni valók!

    Ma én is sétáltam kicsit. Egy osztálytársammal "túráztunk" a parton kicsit. Ő (koreai) még nem járt ezen a részen.
    GYÖNYÖRŰ idő volt, igazi TAVASZi napsütéssel :-) Élveztük nagyon!

    Volt aki még ettől is jobban élvezte...és HOGY KIÖLTÖZÖTT!! ...még fürdött is! :-)
    Aztán a kiskacsa is "világgá" indult :-) irány az óceán!

    ...és egy igazi túlélő! A sós víz locsolta, szél fútta sziklarésben megtapadt magocska kis fává serdült!
    előzmény:
    Hilda1949 (2533)
    2007-09-14  22:10
  10. 2007. szeptember 19. 09:442542.

    Sziasztok!

    Egy kis történelem óra következik:

    Ma, 205 éve született Kossuth Lajos, államférfi, a nemzeti függetlenségért, a feudális kiváltságok felszámolásáért s a polgári szabadságjogok biztosításáért vívott 19. századi küzdelem legnagyobb alakja.

    Kisnemesi családból származott. Tanulmányait Sátoraljaújhelyen, Eperjesen és sárospataki főiskolán végezte, majd ügyvéd lett Pesten.

    1824-32 között ügyvédi gyakorlatot folytatott szülőföldjén, Zemplén megyében. 1832 végén került a pozsonyi országgyűlésre mint távollevő főrendek képviselője.

    Szerkesztette az Országgyűlési Tudósításokat, amit betiltottak, s négyévi fogságra ítélték. Szabdulása után 1841-ben megindította a Pesti Hírlapo, mely a reformellenzéktől korábban elszakadt Széchenyi támadását váltotta kis.

    Sokáig lehetne elemezni tetteit, de szóljon helyette ez a régi régi búzdító nóta:


    Kossuth Lajos azt üzente,
    Elfogyott a regimentje.
    Ha még egyszer azt üzeni,
    Mindnyájunknak el kell menni,
    Éljen a magyar szabadság,
    Éljen a haza.

    Esik esô karikára,
    Kossuth Lajos kalapjára,
    Valahány csepp esik rája,
    Annyi áldás szálljon rája!
    Éljen a magyar szabadság,
    Éljen a haza.
    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. szeptember 18. 21:332541.
    Olvasás előtt kattintottam a képre...a szám tátva maradt és hangosan mondtam HŰŰŰŰŰŰŰ de sokat fejlődtél! Aztán láttam, hogy más készítette...de valóban gyönyörűek :-)

    Előtted a minta...fotózz a közeli parkban hasonlókat! :-)
    előzmény:
    kormoránok (2540)
    2007-09-18  17:21
  12. 2007. szeptember 18. 17:212540.
      Szép őszi képeket találtam.Íme--------->
    előzmény:
    ujzéva (2538)
    2007-09-17  21:44
  13. 2007. szeptember 18. 10:432539.

    Sziasztok!

    Megint mesélek egy kicsikét...

    A néphagyományban mind a mai napig élő rege szerint a tó helyén valamikor égbenyúló bérc emelkedett. Vele szemben egy másik hegy kopár sziklái ostromolták az eget. A két hegy csúcsára két gonosz testvér, Gáspár és Sándor grófok építettek várat, egyikük ezüstből, a másik pedig aranyból. Az egymással versengő, civódó grófok állandó rettegésben tartották a környékbeli lakosságot. Egy alkalommal egy gazdag utazó, aki gyönyörű négylovas hintón érkezett Sándor úr várához, éjjeli szállást kért a vár urától. A kapzsi gróf, miután nem tudta rábeszélni vendégét az irigyelt fogat eladására, kockajátékon elnyerte tőle. Eldicsekedvén szerzeményével Gáspár grófnak, az fogadást ajánlott, miszerint, ha ő egy nap leforgása alatt sokkal szebb és drágább fogatot nem szerez, akkor vagyonát öccsének adja. Gáspár ördögi tervet eszelt ki: a környék falvaiból összeszedette a nyolc legszebb szüzet és gyönyörű lószerszámmal ellátva, befogatta őket a legszebb hintójába. A szerencsétlen teremtések azonban meg sem bírták mozdítani a kocsit. Erre Gáspár gróf- szörnyű haragjában - ostorával rávágott a fogat élén levő legszebb lányra, akit Annának hívtak. Isten, meghallgatva a fájdalomtól térdre rogyott Anna könyörgését, szörnyű ítéletet hozott: megmozdult a föld, megnyíltak az ég csatornái, s az istentelen grófok várai a várhegyekkel együtt nagy robajjal a mélységbe zuhantak. Helyükön másnapra egy sötét vizű tengerszem tükrözte vissa felkelő nap sugarait. Így nyerte a tó a Szent Anna-tó nevet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. szeptember 17. 21:442538.
    Tavasz - ősz...mindkettő gyönyörűséges színeivel elkápráztat bennünket!
    Aranyló sárgáktól a tüzes pirosig minden előfordul mindkettőben :-)

    Igen, itt is erőteljesen tavaszodik. A lombhullató fák bontják rügyeiket és a virágok is őrületes tempóba kapcsoltak...
    A kaméliák, tulipánfák lassan elvirágoznak...de nyílnak helyette mások.
    előzmény:
    Hilda1949 (2537)
    2007-09-17  13:24
  15. 2007. szeptember 17. 13:242537.

    Sziasztok!

    Nyomába szegődtem az ősznek...

    Csodálatos...

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.

    Sziasztok!

    Nyomába szegődtem az ősznek...

    Csodálatos...

    A plakát is sokat mondó!! 

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    előzmény:
    ujzéva (2536)
    2007-09-17  11:09
  16. 2007. szeptember 17. 11:092536.
    Szia Hilda! köszi az ismételt beszámolót, a sok-sok remek képet...:-)
    Elmentettem 1-2-őt belőle :-)

    Itt most nem történik semmi különös, éljük a mindennapokat ...Így most fotókkal sem szolgálhatok...de azért egy "választási plakátot"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. szeptember 16. 10:262535.

    Évikeeeeeeeeeeeeee, gyertek...

    Sziasztok!

    Akkor sorakozzunk egymás mellé, és induljunk tovább a szőlőhegyen felfedező utra...

    Vigyázzatok  a talaj hepe-hupás... Úgy, most egy kicsit jobbra, s máris látjuk a sok szépséget ezen az őszi napon.

    Egy vidám szüretelő, a sok közül.

    Márkuska nagyon jó helyen.

    Ettől az érdekes kutyától meg ne féljetek. Először én is úgy voltam, hogy most ti, hogy még ilyent nem láttam... Önkéntelenül is hátráltam, de ahogy szóltam neki, érdekes szemeit rámvetve, - persze a kerítésen belülről - érdeklődve nézegetett. Nem tudom, hogy ez a kutya milyen fajta, de olyan "ígéző" a tekintete...

    Hangosan koppan egy egy dió is a földön...

    Sőt, virágzó almafát is láthatunk.

    Itt meg egy kontraszt... régi és új... Ez az élet rendje...

    Szép vasárnapot mindenkinek!

     

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. szeptember 15. 22:252534.

    Sziasztok!

    Azért nagyon nem fáradtam el a szüreten, mert voltunk elegen.

    Még fotózni is volt idő, meg kedvem is. Egy párat megmutatok majd belőlük, de ide csak keveset lehet feltenni. Ízelítőnek azért jó lesz, de ugyis alkalomadtán előrukkolok vele.

    Jól éreztük magunkat. Nagy fazék marhagulyást főztünk, tele zöldséggel és csipetkével, meg egy csomó pogácsa, finom friss, és kenyérke is, ki mivel szerette. Italok is voltak természetesen. Én csak ásványvizet ittam, mert vezető beosztásban voltam... 

    Ennyi szüretelő volt, még a pince tetején is szorgoskodtak...

    Egy kosár ősz.

    Nem tehetek róla, szeretem a szőlőt...

    A friss must. Márkuska érdeklődve belenézett, csendélet a hordó tetején, az új musttal...

    Szép álmokat kívánok mindenkinek!

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. szeptember 14. 22:102533.

    Sziasztok!

    Holnap nem leszek, vagy csak este, mert megyek a lányomékhoz szüretre a tanyára.

    Tegnap körülnéztem egy kicsit itthon is. Ne hogy azt mondjátok, hogy csak külhoni képekkel jövök.

    Szépek még a kertek, nyilnak a virágok, de...

    Ott távol, a kertek alatt, már beoson sárga ruhájában az ősz...

    Igaz, én Őt is szeretem. 

    Fogadjátok a képeket szeretettel.

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. szeptember 14. 21:492532.
    Nagyon érdekes izgalmas lehetett, hallani már sokat hallottam erről...de a látvány mindenek felett van biztos!
    előzmény:
    Hilda1949 (2531)
    2007-09-13  21:15
  21. 2007. szeptember 13. 21:152531.

    Sziasztok!     

    Folytatom a mesémet, most Parajdról a sóbánya látogatásról szól a történet.

    A környék fő attrakciója a Sóbánya, melyet már a rómaiak is ismertek, só tartaléka elég volna a világnak 400 évig. A kitermelt kamrákat gyógyászati és turisztikai célokra alakították ki. Ezeknek az embereknek, akik 4 órát vannak lent a föld alatt, kialakítottak futball pályát, a gyerekeknek játszóteret fa játékokkal, sózót (itt a gyerekek nem homokoznak, hanem sóban játszanak), büfét, ahol megihatnak egy finom forró teát és haraphatnak valamit. És nem csak ennyit, hogy növeljék a gyógyulás esélyeit, fokozva a fizikai hatást egy pszihológiai hatással, "építettek" egy - a világon egyedülálló - ökumenikus kápolnát, ez lett a bánya büszkesége. Itt nem csak istentiszteleteket, miséket tartanak, hanem koncerteket is. Előadtak itt régi- és klasszikus zenét, kórusok- és egyéni előadók léptek fel.

    El nem tudom mondani, hogy milyen nagy ez a sóbánya. Több km. mélyen van a föld alatt, s ott gyógyulnak, szórakoznak az emberek.

    Én is teleszívtam tüdőmet a finom sóval. Komolyan mondom olyan volt, mintha haraptam volna a hegyi levegőt, holott a föld alatt voltam...

    Az utcán mindenütt a só az úr. Árulják minden formában.

    Világítótest a bányában, Krisztus sóból, székely oltár, lakók, s egy sókristály közelről.

    Nem bírtam ki. Megnyaltam a falat!! Tényleg só volt!!!

    Szép további estét kívánok!

     

     


          

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. szeptember 12. 22:292530.
    Szívesen teszem!
    előzmény:
    ujzéva (2529)
    2007-09-12  22:06
  23. 2007. szeptember 12. 22:062529.
    :-) ismételten csak KÖSZI :-) az érdekes információkért és a fotókért! .-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2528)
    2007-09-12  21:44
  24. 2007. szeptember 12. 21:442528.

    Sziasztok!

    Örülök, hogy tetszenek a történetek és a fotók is. Én kérem igyekeztem... olyan voltam, mint aki csupa fül... Aztán raktároztam, s most pedig előjönnek a hallott dolgok.

    El fogsz jutni oda biztosan Évike.

    Kívánjuk közösen, hogy a várak lőréseit igy nőjje be a zöld bokor! Legyen béke a világon!

    Ezt a képet a marosvásárhelyi várban fotóztam. A vár helyén állott a domonksok temploma és kolostora melyet Bátori István erdélyi vajda megerősítette és várrá alakította át.

    Borsos Tamás Bocskaitól kért engedélyt egy kővár építésére. A várat többször lerombolták, de így is védelmet nyújtott a város lakosságának.

    A várban nyáron szabadtéri játékok zajlanak, s egy pillanatkép még a vár használt belsőjéről.

    előzmény:
    ujzéva (2527)
    2007-09-12  21:32
  25. 2007. szeptember 12. 21:322527.
    Igen szép történet, csodás hely...még nem jártam ott. Talán majd egyszer :-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2521)
    2007-09-12  09:07

Címlap

top