Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. enn
    enn
    2006. február 9. 15:5776.

    Sziasztok!

    Lisztnek az "all-purpose flour-t" használom, nekem soha nem volt vele problémám.

    Később még jövök, de most én is megyek sütni Majd beszámolok az eredményről is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 9. 15:1875.

    Jo reggelt mindenkinek!

    Agi, itt is naggyon hideg lett mara, meg mindig minusz van kinn pedig mar 9 ora.  

    Eniko, megkoszonnem a tablazatot! Mar kaptam egyet Viragtol is, de meg szeretnem nezni ezt is. Elkuldom priviben az emailem. A rice tejet tenyleg nem szeretem..nekem olyan fura tul edes ize van pont ugy, mint a soy tejnek. De hallottam amugy, hogy vannak akik szeretik.  

    Virag, a pogit en normalis liszttel csinaltam. Sajna nem emlekszem a nevere, de az a sima liszt volt, amit minden boltban megkaphatsz. En is szeretem amugy az itteni cup-os reciket mert nem kell a merleget elobanyasznom hozza. A cheddar nekem azert jott be a mozarella helyett mert a mozarella valahogy tul semleges izu volt.

    Judit

     

    előzmény:
    enn (71)
    2006-02-09  05:13
  3. 2006. február 9. 14:5574.

    Virag:

    en is ezt a pogireceptet hasznalom.A sajt viszont Montgomery Jack ( ha jol irom) es Parmezan kevereke.Nalunk ez jott be izre.A mozzarella nekem tul zsiros pogacsahoz.

    Sajnos merlegelesben nem tudok segiteni,mindent szmre csinalok,amit mar tobbszor keszitettem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285975 (72)
    2006-02-09  14:36
  4. 2006. február 9. 14:5173.

    Hello!

    Idetalaltam,tegnap Timi mondta meg az uj topik cimet.

    Virag: Legy szives es legyezd felenk nagy mozdulatokkal a meleget,mert itt most nagyon hideg van.Havat igernek holnapra.Most ert ide a tel. 

    Eniko : tegnap gondoltam Rad,megneztuk felig-meddig az Elizabethtown c. filmet.O,o,o elfelejtettem a srac nevet,aki jatszik benne.Te tettel fel rola kepeket egyszer.Olyan kis kolykos kepe van. 

    Bea: Jobbulast Rahelnak,szornyu,hogy mindket gyerek elkapta a kruppot. Remelem sikerul pihenned!

    Andi; Hogy kell lecserelni egy tanart? Egyszeruen atiratkozol mas oraira? Vagy kell a tanar engedeje is hozza? 

    ANdris lehuzta a nadragjat a bokajara es ugy probalt lepni,a kis dilis.Most egy hatalmas pup van a homlokan.A szivarvany minden szineben tundolok.  A tejtermekekrol irtok,engem mostmar teljesen kiakaszta Andris,a joghurton kivul SEMMI fele mas formaban nem megy a tej.Nagy neha egy kis turos teszta,de abbol is inkabb a szalonnadarabkakat pecazza.Meg brokkolival nyersen martogat egy kis tejfolt neha.

    Most megyek tornazni,az jo feszultseg oldo. Szegeny ocsem naponta hiv,ugy ki van borulva. 

     

    Mindenkinek szep napot!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 9. 14:3672.

    Sziasztok, joreggelt!

    Latom, en mindig maskor jovok, mint amikor Ti ittvagytok. De reggel, meg napkozben jobban raerek, este mar egyutt a csalad, igyekszunk minimalisat a gep elott ulni, inkabb egyutt vagyunk.

    De elolvastam mindenkit, en is koszonom a bebietelekkel kapcsolatos infokat, szemezgetek belole, mert mar mi is elkezdtuk a rendes kajakat. Viola nem valogatos - a lenyeg, hogy SOK legyen 

    Judit, nem vagyok sajnos egy nagy sutobajnok, de kiprobalom a pogit, jol hangzik a recept! A recepttel kapcsolatban akartam kerdezni, hogy melyik lisztet hasznaltad, es hogy mennyit tettel bele? Mert azt hallottam - meg tapasztaltam is -, hogy az itteni liszteknek mas az osszetetele, meg M@mi irta, hogy mas a siker tartalma, es ezert nekem a magyar receptek nem mukodnek, mindig tobb lisztet kell hozzadnom a tesztakhoz, mint amit a recept ir. Meg imadom, hogy itt minden recept cup-ban mer, szerintem sokkal egyszerubb, meg pontosabb, legalabbis nekem eleg bena merlegem van, csak ugy nagyjabol lehet ra hagyatkozni:-)

    Irtad a Land-O-Lakes vajat, en ugyanezt hasznalom, csak a Margarint.

    Reszelt sajtnak meg a Mozzarella-t szoktuk, marmint a zacskos reszeltet, annak pont olyan jellegtelen az ize, mint a Trapistanak. Marmint a cheddarhoz kepest jellegtelen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. enn
    enn
    2006. február 9. 05:1371.

    Köszi lányok Tudtam, hogy rátok számíthatok

    Tehát az első tejtermékként a túrót és reszelt sajtot ajánlják 8 hónapos kortól
    9-10 hónapos kortól pedig a joghurtot, kerfírt
    Van egy nagyon jó táblázatom, én eszerint veztettem be az ételeket, ha kéred, szivesen átküldöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (65)
    2006-02-09  04:52
  7. 2006. február 9. 05:0070.

    na, Timi, egyszerre nyilatkoztunk :-)

     

    előzmény:
    ZSU75 (69)
    2006-02-09  04:59
  8. 2006. február 9. 04:5969.

    yobaby a neve annak a bebi joghurtnak. En is adtam azt a gyerkocoknek. De az is tejtermek...

     

     

    előzmény:
    enn (67)
    2006-02-09  04:54
  9. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 04:5968.
    Yobaby a yoghurt neve pont ma vettem megint, mert Gracie ugye nem issza meg a tejet meg mindig, a masik fajta joghurtok meg mind fat free tipusuak, vagy low fat. Ez az egyetlen joghurt van ami teljes tejbol keszul...
    előzmény:
    enn (67)
    2006-02-09  04:54
  10. enn
    enn
    2006. február 9. 04:5467.

    Tényleg, látod el is felejtettem az érzkenységét
    Bozalmas a rice milk??? Ne mond már , mi szerettük! És valóban, ezt itták a kicsik, amikor már nem volt elég tejem, rendes tejet nem ihatott még, a tápszert nem szerették.
    Azzal is próbáltuk a cerealt, és ebből a tejből készítettem a tejberizst is! Nagyon fincsi volt.
    Na igen, a joghurtba kevertem a cerealt, mindjárt megnézem, hogy azt mikortól lehet adni. Mi valami bobaby? vagy milyen joghurtot adtunk a gyerekeknek.
    Timi, emlékszel mi a pontos neve? Szerintem azt 6 hós kortól lehet adni.

    Olyan édes Olivér! Megnéztem És nagyon jól halad az evéssel is! Ügyes kisfiú.
    Hm, szereti magát cipeltetni? , ismerős... nekem mindkettő szereti még mindig. Persze már nagyon ritkán veszem fel Krisztiánt, és Jennifert is megpróbálom nem sokszor ölben cipelni, nagyon nehéz már a 10 kg....

    Timi, én eleve olyan pörköltös szafttal csináltam volna, az jó, ha felszívja a levet teljesen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (64)
    2006-02-09  04:43
  11. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 04:5466.
    Mondjuk en egyszer sem pepecseltem a gyumivel, nem eri meg szerintem, meg nem lesz olyan pepes, mint a gyari. De igazad van, az a lenyeg, hogy egyen a gyerek!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (65)
    2006-02-09  04:52
  12. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 9. 04:5265.

    Timi, suteshez vajat hasznalok itt. A sos Land O Lakes-t szoktam venni, azzal tok jo lett.

    En is igyekszem a legtobb kajajat megcsinalni. Akkor eszik uvegest mikor elmegyunk valahova es kajaidoben erunk haza, es mar ehes. Az itteni uvegesek tenyleg nem valami nyeroek, igaz a Gerber gyumik eleg jok. Van, hogy azt jobban megeszi, mint az altalam keszitett pepesitett barackot.  Ez van, a lenyeg, hogy egyen.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (62)
    2006-02-09  04:41
  13. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 9. 04:4364.

    MMM..Timi nekem egyaltalan nem hangzik nasty-nak a recepted.  Ki is probalom majd egyik nap.

    Eniko, jovok en mikor epp van idom Olitol. Mar egyre kevesebbet alszik napkozben, es folyton rajtam ugral vagy cipelteti a feneket egesz nap.  Mar eszi a zoldsegeket (borso, zoldbab, repa, sweet potato, tok), gyumiket (alma, korte, banan, barack, avokado, blueberry) es cerealt neha. A dokija ma mondta, hogy lassan ehet mar husfelet is. Tejtermeket majd csak 12 hos kora utan kaphat a korabbi tejfeherje erzekenysege miatt sajnos. Igaz eszembe jutott, hogy a rice milk nem tejtermek, ugye? Sokan azt isszak, akiknek tejallergiajuk van. En megkostoltam, de borzaszto ize van.   

    előzmény:
    enn (56)
    2006-02-09  04:20
  14. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 04:4363.
    az nem volt rossz, marmint a husleves, mert az egeszet felszivta a krumpli mire megsult. Nekem jobban izlene valami porkolot szerunek megcsinalt daralt hussal. Lehet hogy ugy megcsinalom meg egyszer, hatha az bejonne inkabb.
    előzmény:
    enn (61)
    2006-02-09  04:38
  15. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 04:4162.

    Szia, koszi a receptet!!!!!!!! A heten ki is lesz probalva Te mit hasznaltal hozza, itteni margarint???

    Gracie az otthoni HIPP-es kajakat megette, mondjuk nem tul sok fajtat, de legalabb azt ette. Az ittenit nem szerette, allandoan ram kopte, utana en probaltam neki fozni kajakat, de az sem kellett neki, igy mar ugy 9 honaposan elkezdtem neki azt adni amit mi eszunk, mert neki az kellett( a jo fuszres es fokhagymas kaja az nagyon bejon neki) Azota is azon el, meg a Shef Boyardees kajakon. Azt akkor adom neki, ha eppen nem foztem... vagy pl. ebedidore nincsen kesz az ebed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (54)
    2006-02-09  04:11
  16. enn
    enn
    2006. február 9. 04:3861.

    Köszi szépen! Lehet, hogy kipróbálom... bár a húslevessel felöntés nem igazán tetszik
    Igaza lehet most Josenak :D

    Andi, hogy én mekkorát röhögtem a tanárodon   Kész élvezet lehet vele egy óra.
    A szomszédokért sajnállak El kellene őket üldözni :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (57)
    2006-02-09  04:24
  17. 2006. február 9. 04:3660.

    Akkor sok szerencset a JO ejszakahoz... !

    zs.

    előzmény:
    EszterNy (58)
    2006-02-09  04:33
  18. 2006. február 9. 04:3459.

    Sziasztok! En meg a Leilanak (elso gyerek) foztem minden kajat, Amira mar evett valamennyi uvegeset is, de neki is foztem, Sami mar csak uvegeset kapott.... Nem volt idom mar akkor fozocskezni babakajat. Szegeny harmadik gyerek.... .

    Bea, a Leila masodik neve Zsuzsanna, az Amira masodik neve Amal. Az en anyukam Zsuzsanna (meg ugye en is), a Samer anyukaja Amal, ezert adtuk ezeket a masodik neveket. Leila nalunk is ma lazas volt egesz nap, iskolaba se mehetett, pedig holnap field trip lesz nekik es ugy keszult  . A Left behind sorozatokat nem is olvastam meg nem is lattam, de hallottam, hogy jok.

    Komolyan mondom emberek, en behalok a Gracien, ilyen kiscsaj meg egy nincsen! Amiket csinal meg mond, nem egyszeru gyerek! Nagyon edes!  

    Judit, koszi a pogireceptet, holnap meg is csinalom. Leila imadja. Remelem sikerul....

    zsu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. február 9. 04:3358.

    Mar kezdek vissza allni.............. Tudod meg mindeg nem szoktam meg ezt a rendszert, jo iskolaba jarni de ha osszehasonlithatom az otthoni rendszerrel akkor nekem sokkal jobban bejon az otthoni. Gondolom sokat valtozott otthon is a helyzet amiota eljottem. Ez a tanar teljesen olyan mint a ferjede az enyem meg razza is magat, es ossze vissza kalimpal keze laba o itt megfelel ennek a szintnek . De azt merem allitani,hogy aki Europabol jon ide az mind sokkal tobbet tud mint ezek. A matekot keptelen vagyok ugy ki szamolni ahogy ok , en sokkal elobb ki szamolom az egyenleteket mint ok  es meg ok mondjak nekem,hogy uristen en mit csinalok es ,hogy? Ezek olyan erdekes dolgok a szamomra. Na ma este megint lesz egy nagyon rosz estenk a szomszedeknal bal van olyan ereszd el a hajamat  stilusban de ,nem szeretek itt lakni .

    Szep jo ejszakat kivanok 

    Sziasztok

     

    előzmény:
    ZSU75 (50)
    2006-02-09  02:58
  20. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 04:2457.

    Eniko, ezt most csinaltam eloszor es utoljara Marmint a csoben sult krumplit...nem volt valami jo, de azert egyszer meglehetett enni...Jose is evett belole, mert ehes volt, de utana azt mondta, hogy NASTY) volt. (na mondjuk nala mi nem nasty????)

    Itt a recept:

    Csőben sütött burgonya 8 közepes burgonya
    1 póréhagyma
    3 gerezd fokhagyma
    15 dkg kemény sajt
    2 evőkanál olaj
    30 dkg vegyes darált hús
    1 kis konzerv sűrített paradicsom
    1 mokkáskanál szárított bazsalikom
    1 evőkanál margarin
    3 dl húsleves kockából



    Előkészítés: A burgonyát megtisztítjuk, megmossuk, fél cm-es szeletekre vágjuk, és hideg vízbe tesszük. A póréhagymát megtisztítjuk, és karikára vágjuk. A fokhagymát meghámozzuk, és fokhagymaprésen áttörjük. A sajtot lereszeljük.
    Elkészítés: Az olajat felforrósítjuk, és morzsásra pirítjuk benne a darált húst. Sóval, borssal, bazsalikommal fűszerezzük, és belekeverjük a fokhagymát. Fél deci vízzel elkeverjük a sűrített paradicsomot, és a húshoz adjuk. A sütőt 250 fokra előmelegítjük. Margarinnal kikenünk egy tűzálló tálat, beleterítjük a burgonya felét, a pórét, rásimítjuk a paradicsomos húst, és beborítjuk a maradék burgonyával. Ráöntjük a húslevest, lefedjük alufóliával, és a sütőben 50-60 percig sütjük. 20 perccel a sütési idő lejárta előtt levesszük a fóliát, a burgonyát megszórjuk a sajttal, és tovább sütjük. Salátával tálaljuk.



     

    előzmény:
    enn (55)
    2006-02-09  04:14
  21. enn
    enn
    2006. február 9. 04:2056.

    Szia Judit, azt hittem már itt sem fogsz írni
    Mindjárt meg is nézem a kisfiad, mert eddig mindig vissza kellett volna keresnem a neved, most úgy is itt vagyok.

    Én ritkán bajlódtam a sajátkészítésű babakajákkal, mert az üvegesek nagyon változgatosak és finomak általában. Úgyis a kicsi fogja eldönteni, hogy melyiket szereti.
    Mit eszik már?
    Nálunk a husi leves volt az első, ebből a tésztát, a husit, krumplit, répát, karalábét imádták a kicsik és most is szeretik. Ezt szerintem nyugodtan megkóstoltathatod vele, amikor készítesz magatoknak.
    Főzöl amúgy?
    A cerealt én is gyümölcsbe tettem, illetve valami tejesbe, de később, nem emlékszem mibe... Persze a tejeset 1 éves kor után ajánlják, ha jól emlékszem. Na majd mindjárt kitalálom, hogy mibe is tettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (54)
    2006-02-09  04:11
  22. enn
    enn
    2006. február 9. 04:1455.

    Épp most akartam kérdezni, hogy hol vagy ma

    De édes Gracie, hogy köszön
    Nőnek-nőnek ezek a porontyok, olyan jó nézni ahogy fejlődnek, egyre értelmesebbek.
    Az is tök jó, hogy inkább az angol szavakat érti és fogadja meg. A lényeg, hogy ért és próbál kommunkikálni!

    A sütőformáról eddig csak jó tapasztalatokat olvastam! Szerintem egy próbát megér. Bár nem értem miért hezitálsz rajta Nekem a tepsi szilikonos, álom benne sütni!

    Timcsi, hogyan készíted a csőben sült krumplit? Már sokat hallottam róla, de még nem készítettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (52)
    2006-02-09  04:00
  23. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 9. 04:1154.

    Haliho lanyok!

    Megjottem anyukam pogi receptjevel! Itt is van:

    50 dkg. liszt
    25 dkg. RAMA margarin
    2 tojás sárgája
    3 dkg. élesztő
    2 dl. tejföl
    1 dl. tej /ami az élesztő felfuttatásához kell benne pici cukor,só/
    2 kávéskanál só
    10 dkg. trappista sajt meg + amit a tetjére reszelsz kb. az is 10 dkg.

    Elkészitése: A lisztet elmorzsolom a RÁMÁ-val, bele többi hozzávalók: só, 10 dkg.reszelt sajt, 2 tojássárgája, a tejföl és az 1 dl. tejben pici cukor pici sóval felfuttatott élesztő. Az összeset összegyúrjuk ami elég gyenge tészta lesz szinte lágy, és a tálban hagyom meglisztezem a tetejét és konyharuhával letakarva 1/2 órát pihentetem. Utána kinyujtjuk és háromba hajtjuk felül, alulról és két oldalról felhajtjuk. Ezt még kétszer megismételjük 20-20 perc pihentetés közökkel. Majd ujjnyi vastagra kinyujtom, berácsozom, kiszaggatom,megformázom, tepsibe rakom utána tojással megkenem, majd reszelt sajttal megszórom. Sütőlemezen még 10 perc pihenés. Előmelegitett sütő nem a legnagyobb fokozaton szép rózsaszinre sütöm. Nagyon finom.

    En mar egyszer megcsinaltam itt ezt a pogit, es tuti jo lett. Trappista sajt helyett nekem a cheddar valt be leginkabb, izre az volt sules utan a leginkabb a trappistaehoz hasonlo.

    Koszi a segitseget nektek az ugyintezessel kapcsolatban, ki is nyomtattam az adatlapokat. Nekunk sajna meg a hazassagit is anyakonyveztetni kell, mert itt eskudtunk. Sajna nem fog olyan gyorsan menni ez az egesz mint gondoltam.  

    Timi, kerdezted Oli szereti-e a cerealt. Csak gyumileben eszi meg, vagy pedig gyumipepbe keverve, de tapszerrel nem. Van hogy keri, van hogy nem..nem eroltetem. Majd nemsokara elkezdheti a husikat is, abbol kap extra vasat.  

    Tenyleg, ti magatok keszitettetek a babakajakat foleg vagy uvegeset hasznaltatok?

    Judit

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. enn
    enn
    2006. február 9. 04:0953.

    Sajnos fogalam sincs, hogy mi történhetett, én arra gyanakszom, hogy amin alszanak ágy (cat), valami műszálas, műanyag-féle anyagból van, talán kijött egy szál és ahogyan hason alszik, meg izgett-mozgott, talán az mehetett a szemébe. Hiába használ kispárnát, mivel nem aludt, gondolom még a feje tetején is lehetett
    Ma már jobban van, akkora kő esett le a szívemről. Olyan jó kedvű és mosolygós, bújós. Nagyon jó így látni.
    Másnap bementem az oviba, elmeséltem, hogy megnézettük a szemét stb. És ott vettem az ágyra való hálózsákot. Ezt pont arra készítették, Krisztián biztos szeretni fogja, és biztonságos is lesz, hogy semmije nem fog érintkezni azzal az "anyaggal".
    Még nem merem holnap engedni oviba, majd hétfőn.

    Sajnálom, hogy RAhel lázas lett. Most már jobban van?
    A beszólása nagyon tetszett Aranyos kiscsaj.

    Zsu, a te lányod is jókat mond. Szeretem ezeket a gyerekszájakat.

    Tényleg Bea, a netre is felteszik a babaszövegeket? Majd szólj, ha megjelent!

    előzmény:
    clifford (51)
    2006-02-09  03:53
  25. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 04:0052.

    Juj, ugy latszik mindketten ilyen keson eroek vagyunk. Erettsegi utan engem 6 loval nem lehetett volna behuzni egy iskola kapun sem. Most meg mar nagyon banom Bar, lehet hogy ennek igy kellett lennie, mert ki tudja egyaltalan megismerkedtem volna Joseval , ha iskolaba jarok meg erettsegi utan. Igy meg van egy hajhuzogatos, dobalozos, csipkedos kislanyom is mar

    Eniko, Gracie tenyleg nagyon probalgat mostanaban, de o is kezd hallgatni bizonyos dolgokra. Pl. eddig mig hult a kajaja, kepes volt vegig uvolteni azt a par percet teljes hangerovel. Kb. 1 hete eszrevettem, hogy ha mondom neki, hogy HOT a kajaja(a forro szora ra sem hederit), akkor szepen , turelmesen var ra. Jo mondjuk mikor nagyon ehes, akkor nyihog egy kicsit, de tenyleg turelmesebb mar, mint pl. 1 honapja.

    Ma elmentunk jatszohazba megint, nagy meglepetesemre koszont a nonek, aki a pult mogott allt Mondta neki, hogy hey!!!! Majd megzabaltam

    Csupa, en karacsonyra kaptam egy szett silicone (kitchenaid markaju) sutoformat. Ma is hasznaltam csoben sult krumplit csinalni. Hasznaltam mar suti kesziteshez is, nagyon jo, mert  nem kell kivajazni vagy olajozni-lisztezni a format es tenyleg nem ragad bele a cuccos. Szoval, ha valaki fogyozik v. csak egeszsegesebben akar fozni, annak nagyon jo, mert zsiradekl nelkul nagyon jol megsul benne minden.

    Andi, mar van uj kemia tanar jelolted, vagy csak ugy utanpotlas nelkul lapatra kerult a Mr. Niceguy????

     

    előzmény:
    ZSU75 (50)
    2006-02-09  02:58

Címlap

top