Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. enn
    enn
    2006. február 10. 19:08101.

    Zsuzsi, leírnád a tegnap említett túrós pogácsa receptjét?

    Virág, előbányászom a receptet és beírom, csak most muszáj elvinnem a kicsiket aludni.

    Bea, Rahel jobban van ma? Kíváncsi vagyok, hogy vasárnapig rendbe jön-e

    előzmény:
    zsuzsi1975 (99)
    2006-02-10  04:50
  2. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 10. 17:36100.

    Koszi a tisztitoszerekre a tanacsot, tavasszal megyunk haza, akkor majd hozok otthonrol valami tutit.

    Timi, koszi a kulon ruha tippet, mar bevezettem ket napja:-) Azert a kinott ruhaira vigyazok meg Violanak, mert szeretnenk majd kistesot, az meg ne csupa foltos ruhat kapjon  Van egy-ket hasznalt, nem tul jo darab, abban etetem, csak neha olyan maceras allandoan oltoztetni.

    Judit, mi magunk fotoztuk Violat az utlevelhez, nagyon muris sorozat lett belole, mire sikerult egy normalis. De az utlevel nagyon aranyos ugye, olyan klassz rozsaszin-kek szinei vannak 

    Eniko, a meggyes muffin vagy pite receptet szeretnem elkerni! Tamas csak a kelt meg a gyumolcsos sutemenyeket eszi meg. Egyszer csinaltam egy brownie-t, az nagyon finom lett, de csak nyammogott vele. Zsuzsi, ha esetleg erdekel, szivesen elkuldom, ha Te a csokis, kakaos sutiket kedveled inkabb. Egyebkent en is sokat logok a food networkon, most eppen a mexikoi konyha tetszik, ugyhogy innen vettem enchillada recepteket.

    Bea, Rahelnek jobbulast kivanok! Ugy sajnalom, hogy mostanaban ilyen sokszor vagytok betegek. Kuldok neki egy "gyogyulj meg hamar" viragot ....inkabb kettot  .

    Mami, tegnap egesz nap legyeztem feletek a meleget, erre ma itt le is hult az ido - remelem odaert Hozzatok (ezt a napszemuveg miatt)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. február 10. 04:5099.
    Sziasztok,

    A desztillalt viz is jo bele, igen.

    Nekunk van egy ilyen viztisztito berendezes beszerelve itthon a konyhaban a csaphoz, pontosabban kulon kis csappol jon a viz. Ezt csak ivasra, vasalohoz, parologtatohoz es a vizforralohoz hasznalom. Ezt kotottuk ra a hutoszekrenyre is. Reverse osmosis alapjan mukodik. Bar bizonyos meresek alapjan a csapviz megfelelo mi megsem bizunk benne. Csak abbol kiindulva ami pl a parologtatoban nalatok lerakodik vagy itthon nalunk a furdokadban, en inkabb nem iszom meg.
    Vannak hasonlo kisebb vizszurok is ami pl kancso formajaban letezik, vagy olyan amit a csapra szoktak szerelni azok is hasonloan mukodnek. A Brita ilyen az is valamennyit megszur a trutyibol ami a csapbol jon. Szoval talan most mar vilagosabb mire is gondoltam pontosan.



    Nekem sikerult egy nagyon jo csokis csokicsipszes muffinreceptet talalnom.
    A www.foodnetwork.com -on van, es ha ott beirjatok a keresobe akkor Chocolate Chocolate Chip Muffin a neve. En mar tobbszor megcsinaltam es NAGYON FINOM

    http://www.foodnetwork.com/food/recipes/recipe/0,,FOOD_99 36_29910,00.html

    Itt a link is, remelem nem cseszi el az oldalt

    Azt irja areceptben hogy vajazni is kell a format es kell meg bele papir is. A papir eleg, de az mindenkeppen kell.
    Ez egy olyan recept ami percek alatt megvan es nagyon hamar megsul, es forron a legfinomabb.

    Ha valamelyikotoknek kell ilyesmi recept akkor nekem mindig van a tarsolyomban valami. Hiaba edesszaju vagyok.


    Zsu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. enn
    enn
    2006. február 10. 04:3698.

    Örülök a bakancsnak Jó, hogy meg tudtad venni!
    A vizsgádhoz gratulálok!!! Nagyon ügyes vagy!
    Rahelnek mihamarabbi jobbulást! Nagyon sajnálom, gondolni fogok rátok, hogy sikerüljön utazni.

    Judit, van muffin fórum is, azok nagyon-nagyon jók szerintem. Érdemes utána keresni és kipróbálni. (én egy meggyeset készítek, de nem muffinformában, hanem rendes tepsiben, mert gyorsabb , úgy is nagyon fincsi)
    Gratulálok Olivér útleveléhez, mi is mindig kigyönyörködjük benne magunkat

    Épp most lakkoztam a körmeimet, olyan bénán írok olyankor, hogy nehogy megsérüljön. (micsoda probléma &nbsp

    Timi, jó ötlet az etetéshez külön ruha, nálunk is van. Nincs idegeskedés a foltok miatt.

     

    előzmény:
    clifford (93)
    2006-02-10  03:39
  5. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 10. 04:2197.

    Zsuzsu, nekem is meg kene szereznem mar a jogsit. Mar a konyvem is megvan, de a road test-tol tartok kicsit. Nem vagyok a parhuzamos parkolas nagymestere sajna.  

    Lanyok, megjott ma Oliver utlevele.  Nagyon de nagyon edi lett a kep, amit csinaltattuk neki hozza! 

    Van valakinek egy tuti jo muffin receptje (ha lehet csokis)? Szeretnek mar regota csinalni, de olyan nehez talalni egy megbizhato receptet a neten.

    Judit

    előzmény:
    ZSU75 (95)
    2006-02-10  04:05
  6. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 10. 04:0696.

    Jaj Bea, nagyon sajnalom am Rahelt, remelem rendbe jon mire repultok es nem betegen kell megtennetek az utat.

    A dogadhoz meg gratulalok!!!

    előzmény:
    clifford (93)
    2006-02-10  03:39
  7. 2006. február 10. 04:0595.

    Szia Bea, szegeny kis Rahel, imizni fogok erte, hogy meggyogyuljon es tudjatok utazni. Az en gyerekeim is mindig lebetegedtek a hosszu repulout utan, az a sok baci kering a levegoben a zart gepben.

    Nem tudom pontosan, de szerintem a masik ZSU (zsuzsi1975) desztillalt vizre gondolt, mint amit a Timi is mondott. Boltban lehet direkt igy kapni, vasalokhoz, parologtatokhoz.

    Orulok, hogy jol sikerult a vizsgad meg a hazid, okos vagy! Nekem most a jogsit kene letenni, de meg arra sem birom ravenni magam :-). Magyar jogsival vezetek mar evek ota  .

    zsuzsu (ezentul zsuzsukent fogom alairni, hogy ne keverjetek a masik zsu-val, ok?)

    pussz.

    előzmény:
    clifford (93)
    2006-02-10  03:39
  8. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 10. 04:0094.
    Erre csak azt tudom javasolni, hogy kulonitsel el par olyan kis felsot amit csak eteteshez hasznalsz. En ezt csinaltam regebben is, meg most is vannak csak olyan ruhai(mostnaban foleg az ilyen felig kinott cuccok) amiket csak es kizarolag itthon adom ra. Igy az nem erdekel kulkonosen ha foltos marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285975 (86)
    2006-02-09  21:42
  9. 2006. február 10. 03:3993.

    Igen megvan a bakancsom. Es kaptam ra husz szazalekot. Tudom ugyis ilyen lesz, de azert igy megis jobb. MAr kimentek ezek a teli dolgok nem konnyu talalni eg a meretemben, de most megvan ugyhogy abban megyek haza is, eleg keves szep dolgot viszek, egyreszt mert keves cuccal akarunk menni masreszt nincs mindek. Setalni es cukraszdazni ezekben is boven lehet.

    Rahel estere baromi rosszul lett. OLyan kohoges jott ra,hogy nem tudom mit csinaljak. Kohogesre is kellene gyogyszi, lazra es kapott meg ma szteroidot is. Huu vegul is a hutofurdo mellett dontottem ezzel legalabb a lazat le lehet huzni. Most ketnapig vesztegzar lesz, igy nem indulhatunk el haza, a repluut utan meg jobban megbetegedne. Nagyon imazunk hogy kimasszon belole, remelem ez volt a csucs es most gyorsan javulni fog. Es hogy JOel semmit nem kap el!!

    Zsu, hm a szurt vizet en is kiprobalom. Azt erted allatt ami a csapbol jon es szurod vagy a naturale spring watert?

    Ja ma nagy oromom is van! Megkaptam a hazimat es az elso vizsgam pontszamat, amit tegnap irtam es nagyon jo lett!!Irtam ma a tanarnak hogy elutazunk lehetne e hogy vasarnapig elkuldi es par ora mulva itt volt. Es megkaptam a kovetkezo hazit is, legalabb ezzel nem veszitek pontot ha mar a vizsgat nem engedi bepotolni. Elet apro oromei...

    előzmény:
    enn (90)
    2006-02-09  22:57
  10. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 10. 03:2292.

    Anyum csak desztillalt vizet tesz a vasaloba, lehet hogy az jo lenne ebbe a parasitogepbe is, nem lanyok???

    Mami es sirva ebredo gyerekek anyukai, akkor megnyugodtam, hogy nem csak az en lanyom ilyen kis uvoltozos!!! Ejjel, miota nem a kisagyaaban alszik, ha felebred, akkor mostanaban fogja magat es kijon utanam a nappaliba vagy ahol eppen megtalal , es csak akkor kezd el szivszaggatoan sirni, ha meglat De akkor visszamegyunk, betakargatom, hangtompitot(cumi) berakom a szajaba es alt. 5-10 percre melle fekszem, akkor jo melyen alszik tovabb.

    előzmény:
    zsuzsi1975 (91)
    2006-02-09  23:04
  11. 2006. február 9. 23:0491.
    Na most megint jo sokat irok, dehat ez nalam ilyen hullamokban jon. Soakig semmi aztan egyszercsak leirok mindent.

    Valamelyikotok kerdezte a parologtato tisztitasat a multkor.
    Mi kizarolag szurt vizet rakunk bele ezert nem vizkovesedik es nem peneszedik. A vasaloba es a vizforraloba is ezt hasznalom es sosincs gondom a lerakodasokkal.
    A Clorox-ot kiprobaltatok mar, vagy csak a sima hipot vizzel higitva. Mondjuk ezek mind budosek de szerintem egy fogkefevel igy szepen ki lehetne tisztitani. Vagy talan meg a hidrogen peroxide amit a walmartban is lehet kapni. Az vegul is aktiv oxigen vagy mi es en nagyon sok mindent ezzel is takaritok.

    Zsu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. enn
    enn
    2006. február 9. 22:5790.

    Sziasztok!

    Bea, ne is mond a kézi mosásos ruhákat, nekem akkora szerencsém van, hogy olyan a mosógép, hogy van rajta ilyen program! Nem is tudom mikor végeznék az ilyen ruhákkal  , két gyerek mellett szinte lehetetlen még erre is időt találni.
    Van banancs?
    Joel édes lehetett, ahogy kiröhögött   Jennifer hasra fordul és úgy jön le a lépcsőn, ez legalább biztonságos, Krisztián mutatta neki Igaz már szeretne állva jönni lefelé, de az nagyon veszélyes, szerencsére egyedül nem próbálkozik vele.

    Zsu, a vaj, amit bele tettem, ez olyan tea vaj szerűség, (nem tudom miért tettem ezt bele, ezt csak pár féle sütihez használom), a neve Kirkland sweet cream butter. na ezzel megkemélyedett az egész tészta  

    Virág, a gyümölcsfoltot én semmivel nem tudom kiszedni az itteni tisztítószerek közül. Most van itthon Vanish és Domesztos, na az utóbbi kiváló ilyen foltokhoz. Hogyha mentek haza, én ajánlom, hogy hozz egy pár flakonnal magaddal, mert nagyon megéri!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. február 9. 22:4589.
    Szia

    Szeretnem a tablazatot en is elkerni a kajabevezetesrol. Emlekszem nekem gondjaim voltak a Hunorral hogy mit es hogyan kell, es ez megint aktualis lesz. Bar a Hunor egy eves koraig szinte kizarolag anyatejen elt.

    Meg a gyaloglo.hu-s idoszakombol egyszer osszeakadtam egy magyar emberrel akinek szallitasi cege van es ok kifelyezetten Magyarorszagra szallitanak vagy koltoztetnek haza embereket. O valahol New York kornyeken van de az egesz orszagban vannak beszallito kapcsolatai. Egy par eve a baratnom igy koltozott haza Floridabol. HA erdekel elokeresem a szamat valahonnan, hatha ok olcsobbak lennenek.

    Zsu
    előzmény:
    enn (82)
    2006-02-09  19:51
  14. 2006. február 9. 22:2488.
    Szia,

    En is az All-purpose flour-t hasznalom majdnem mindenre. Pl kalacsot, pogacsat es a rantasokat, palacsintatesztat ezzel csinalom.
    Van ugynevezett Cake-flour azt csak akkor hasznalom ha piskotat vagy tortat sutok. Ennek finomabb az orlese es at van szitalva, nem csomos.
    Akkor van meg Bread flour ezt meg csak a kenyersuteshez hasznalom, vagy pizzatesztahoz.
    Itt neha lehet kapni Hungarian flour-t is a Walmartban de azt meg nem probaltam csak szemezgettem vele.

    Karacsonykor csinaltam pogacsat en is es akkor anyukam receptje alajan csinaltam meg. O ugy mondta nekem hogy egyenlo aranyban kell a liszt a turo es a vaj is (plusz so) es ha jol emlekszem akkor se tojas se eleszto se sutopor nem kell bele. A vajat hutohidegen kell belemorzsolni a lisztbe es ugy bele a turo (en ricottat hasznalok mert itt nincs rendes turo) es ha nem eleg lagy nedves akkor egy ket evokanal tejfol mehet bele.
    Ez a recept nagyon finomra sikerult. A tetejere frissen reszelt parmezansajtot tettem. A fele tesztabol sajtosrudat csinaltam es komenymag helyett olasz fuszerkeverekkel szortam meg es ugy ra a sajtot. NAgyon finom lett.

    En altalaban mindent vajjal keszitek mostanaban mar szinte csak a sotlan vajat veszem es soha nem hasznalok margarint.


    A foltokhoz altalaban a Shout nevu cuccot veszem. Azt rafujom a foltra es egy kiszuperalt fogkefevel megdorzsolom es ugy teszem a mosasba. Sajnos ez a cucc sem varazsige es ezert nem minden jon ki vele sem de eddig jobbat meg nem talaltam. Talan a lanyok tudnak valami okosabbat neked mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285975 (72)
    2006-02-09  14:36
  15. 2006. február 9. 22:0987.
    Szia,
    Igen a rice milk nem tejtermek. A ferjem es a hunor is azt isszak altalaban, kakaonak pl. Azert nem fozok vele.
    Szerintem nem olyan veszes az ize. Van belole 'original', vanilias, es kakaos valtozat is. Erdemes kiprobalni a masikat is hatha azok jobban bejonnek.
    Kulomben van Almond milk is. Nekem a rice milk erosen gabona izu. Bar ezt lehet hogy csak a terhesseg miatt erzem. Az almond milk meg meg erosebb izu a ferjem szerint.

    Zsu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (64)
    2006-02-09  04:43
  16. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 9. 21:4286.

    Most csak egy pillanatra vagyok, eppen vasalom a gyerek ruhait, es tiszta ideg vgayok, mert egy csomo mindenbol nem jon ki a gyumolcsfolt!!!

    Egyszer mar Eniko is kerdezte, csak sajnos nem emlekszem a valaszokra, de tudtok valami tuti, jol bevalt folttisztitot ajanlani???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. február 9. 20:3485.

    Timi:

    Az en fiam,majdnem mindig orditva ebred delutan.Keszenletbe kell allni a kis poharkajaval,meg a Baby McDonald videoval,hogy mikor Baro Csekonics   felebred,akkor minden siman menjen.Kulonben keppes a foldhoz verni magat es ordit.

    Reggel altalaban " Anya,ijaijajo " felkialtassal ebred,ami szinten a kedvenc filjere celoz.Mostanaban kezd teletubbies-ra cserelodni neha.Abbol is azt a reszt szereti,mikor a csizmat probaljak a gyerekek,ilyenkor o is felhuzza a kis sarga gumicsizmajat es abban ul a kanapen

    Bea:Tartsd mar vissza azt a havat szombatig legyszi,a ferjemek probaljak egy haz fedeset befejezni,mielott ideer.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. február 9. 20:0984.

    Eniko, hogy erted azt, hogy rossz vajat tettel bele? En ma akarom megcsinalni, de addig nem merem amig ezt a vajat meg nem irod, nehogy nekem is a mokusokkal kelljen megetetni, mint a Timinek  ! Timi, legalabb nem veszett teljesen karba....

    Szerintetek hidegnek kell lennie a vajnak vagy pedig szobahomersekletunek?

    Nalunk Leila meg mindig beteg, egesz ejjel nehezen aludt, beszelt almaban, nagyon lazas volt. Most reggel mintha kicsit jobban lenne, enni meg mindig nem sokat akar, pedig nala ez nagy szo, imad kajalni, fozni, meg a tvben is nezi a cooking show-kat!

    Timi, a Sami mindig vidaman ebred, sokszor csak azt hallom hogy beszelget magaval a kisagyban, jatszik, nem jelzi amugy, hogy fent lenne. Neha kiabal, hogy Leila vagy Daddy. Nekem szinte soha nem szol, nem tudom miert.... Viszont a masik baba akire vigyazok minden alkalommal sirva ebred! Nem csak itt, otthon is. Biztosan gyerektol fuggo ez.

    Tok jo ez az uj topik! Agi, udvozlunk, vegre idetalaltal  !

    Kriszti vajon olvas minket? Ha igen jelentkezz te is, te mindig jo tanacsokat tudsz adni mindenben!

    pussz

    zs.

    előzmény:
    enn (82)
    2006-02-09  19:51
  19. 2006. február 9. 20:0983.

    Szia,

    Szegenykemnek csak a kohoges nem mulik. MOst sem tud aludni tole, reggel hatkor is jott, attam neki akkor is egy masik felet, hat remelem hamar tul lesz rajta. Allandoan figyelem Joelt is a doki ugyanis azt josolta szombatra elkapja. Csudaba az ilyen biztatasokkal!

    Igen Joel nekem is sirva ebred delutan es mostanaban megprobaljuk visszatenni. Cumi, betakaras, kis simi es otthagyjuk meg. Ugyanis ha kialussza magat akkor tok jokedvuen ebred. De nem mindig sikerul, ha nem akkor uvolt mint sakal, de azert  mi csak probalgatjuk.

    Ma megyek bakacs vadaszatra. Hallom otthon is kemeny a tel, es talaltam egy nagyon jo kis hegymaszo bakancsot. Utolso darab volt de az elado olyan bunko volt egy fiatal srac, hogy otthagytam. Ugyanis sokan probalhattak es meg volt a bor az elejen torve, illetve kopva. Megreklamaltam erre elkezdte meg jobban torni hogy ket nap alatt ugyis olyan lesz. Az egy dolog hogy igaza van a masik meg hogy had legyen mar az enyemen olyan ne nyomogassa ossze. Huu annyira felhuzott a barom, hiba mondtam adja vissza ne szorakozzon vele. En ilyet meg nem lattam!!! Na remelem  ma nem o lesz, de ha igen elkuldom a fenebe. Mert ezert meg diszkauntot is kerek az tuti. 

    Sajnos a masik uzletukbe mar egyaltalan nincs ebbol a cipobol, ugyhogy muszaj visszamenni. Mindenkinek ajanlom, ha van feletek, nagy halozat erre az uzlet, a neve: Dicks.

    POgacsa? Bartak vagyytok,. bele se merek kezdeni...de most suttetek otthon.

    Eniko nagyon draga am a szallitas. Van egy magyar ujsag itt es ott nagyon ajanlgattak jo aron szallitast de sajna mar nem biztos hogy meg tudom nezni, mert nem talalkozom mar azokkal akikhez ez jar. Sajna nem emlekszem magyar volt e vagy sem, csak anyosom meg ki is vagta a cikket hatha hamarosan nekunk is kell. De kidobtam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (81)
    2006-02-09  19:16
  20. enn
    enn
    2006. február 9. 19:5182.

    Szia!

    Ne is kérdezd a pogit, rossz vajat tettem bele, így tiszta kemény lett a tészta, így kidobtam. Azért lehet, hogy meg fogom próbálni még ma... de most nyugi van, és kihasználom a helyzetet

    Egy időben volt az, hogy Jennifer sírva ébredt reggelente, meg a délutáni alvás után is, de most már nem, legalábbis nagyon ritkán. Nekem furcsa volt, mert Krisztián mindig mosolygósan ébredt.

    Már tegnap óta akarom írni, hogy megvan a repülőjegyünk, így csak május végéig leszek usa-beli anyuka  
    A költöztetésre is kaptunk árajánlatot, nagyon drága, de ettől olcsóbb nincs, muszáj lesz ezt igénybe venni.
    Épp Virágnak akartam írni, hogy maga a konténer szállítás kb. 5000 dollár, és erre jön még a biztosítás, ami majdnem 1000 dollár, így nekünk 6000-re jön ki kb. örülni fogok, ha nem lesz több.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (81)
    2006-02-09  19:16
  21. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 9. 19:1681.

    Szia Bea,

    de jo hallani, hogy Rahel jobban van mar...Gindoltamj ratok tegnap is pont a krupp miatt. En nagyon orulok neki, hogy nekunk meg ilyen gondunk nem volt(remelem nem is lesz). Szerintem minden gyerek(legalabb is a tobbseg) atmegy egy ilyen cipelos-vistos-nyavogos korszakon. Nekem is sokaig kellett Graciet olben cipelnem, altatnom stb. De neki olyankor meg az sem volt jo, ha leultem vele es ringattam, vele maszkalni kellett(tudom Eniko is csinalta ezt Jennyvel). Hala az egnek ez elmult, most mar csak akkor kell olben tartanom, ha delutan felebred az alvasbol, mert kulonben sir. Tenyleg a ti gyerekeitek(ez szol mashoz is, nem csak Beahoz) sirnak, ha felebrednek a napkozbeni alvasbol??? Gracie allandoan sirva ebred olyankor, reggel nem, de nappal igen. Nem tudom miert...

    Eniko, milyen lett a pogi???Remelem jol sikerult. Az en heti pogacsa adagom ugy nezem csak 1 valakiknek izlik ma lattam, hogy a kertben a mokusok azzal rohangalnak a szajukban (kiloptak a kukabol )

    Virag, majd ha nagyobb lesz egy kicsit Viola, akkor te sem tudsz majd napkozben sokat netezni, mert akkor allandoan a gepet akarja majd o is nyomkodni Gracie mellett en csak max. 10 percet tudok itt ulni, de addig is vegig harcolni kell vele, hogy ne nyomjon meg valamit a gepen ill. a modemen v. a kepernyot ki ne kapcsolja Elvezzed ezt a visszonylag nyugis korszakolt, amig lehet!!!!

    előzmény:
    clifford (79)
    2006-02-09  17:17
  22. 2006. február 9. 17:1880.
    Kerhetek egy jelszot? Bocsi hogy mindig elhagyom ezeket...ez szol a tobbieknek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (75)
    2006-02-09  15:18
  23. 2006. február 9. 17:1779.

    Sziasztok, jo reggelt!

    Ma olyan koran keltem, hogy mar kesz is az ebed egy oraja, meg ki is mostam az osszes ruhat. Egyreszrol Rahel ebresztett, masreszrol azt hiszem kezdem felfogni hogy vasarnap indulunk haza es hat egy csomo mindent meg at kellene neznem mit viszunk. Pl nekem a cuccaim amik csak kezzel moshatok eppen ideje lenne ha rendbe raknam oket.

    Rahel jobban van, koszi az erdeklodest, elengedtem ovoidaba mert folyamatosan nyuz hogy menjunk a hoba ki.

    Mami, kuldjuk feletek, ha meg nem esett akkor szamithattok egy jo nagy nagy adagra. De ha jol eltakaritjak nem olyan veszes, viszont lehet szankozni.

    Zsu,k nekem mar a masodik gyerek is evett uvegeset. Pont akkor voltunk otthon mikor het honapos kor korul kezdett enni mar sokmindent. Es nagy9on izlett neki a magyar bebikaja. GYumolccsel is csak az elejen mig volt friss bajlodtam, utana mondta a doki jobb is ha nem veszem a boltban, mert ott nem tudni melyik vegyszeres. Itt sok farm van ahol egesz tavasztol oszig lehet venni gyumoit, a krumplim is most fogyott el a basementbol. Es nagyon kozel van az egyik a templomunkhoz, kb husz hazzal van csak odebb.

    Jaj, kepzeljetek itt panaszkodom hogy Joel mennyit visit. Nem egy elhanyagolt gyerek, de a dolgaimat csak el kell vegezni. Viszont az olemben hangja sincs. Mint most. Itt ul, mondegy mit csinalok csak a kezemben lehessen. Kicsinek egyaltalan nem volt ilyen, de most csak ez kell neki. Otthon most tuti ra is szoktatajak a nagyszulok akik persze majd el lesznek ajulva milyen tunderi is ez a gyerek es nem ertik mi bajom is van. 

    Ma reggel azt tanultuk hogy ha mar olyan ugyesen felamszik amlepcson akkor megfordulva fenekkel hogyan is tud lejonni. En csinaltam, o kacagott! Aztan megfordult es probalgatta es tovabb kacagott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. február 9. 16:5578.

    Ismet ujra  

    Talaltam egy kis hirdetest vizummalkapcsolatban nem tudom,hogy igaz e vagy sem szoval:

    Usa, Kanada, Ausztralia teruleteire vizumok hivatalos ugyintezesevel foglalkozunk 1995-tol Simon es tarsa KFT,

    galeriatours@freemail.hu

    tel:06/309112589

    1 telefont meger talan!? 

    előzmény:
    EszterNy (77)
    2006-02-09  16:12
  25. 2006. február 9. 16:1277.

    Szep jo reggelt mindenkinek!  

    Agi!

    Fel hivtam a professort aki tanit a masik csoportnak ,hagytam neki uzenetet visszahivott es mondta,hogy menjek a pentek reggeli orara es ott elintezzuk a papir munkat. Nagyon jo fej legalabb neki nem jar se a keze se a laba csak a szaja . Nem volt semmi nagy kunszt merem allitani,hogy ha elobb a sulit kerdezem meg mielott beszelek a professoral azt mondtak volna ugyis,hogy nem. Azert inteztem magamtol 

    Mennem kell megtanulni a periodus rendszer.

    Sziasztok lanykak 

    előzmény:
    M@mi (73)
    2006-02-09  14:51

Címlap

top