Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. augusztus 14. 17:3423976.

    O, dehogy, ne illeszd be. Hasznald csak azt ami konnyebben jon. Mi majd reagalunk ra.:)

    Talan azert fuggonyoznek hogy a kintiek ne kukkoljanak es zavarjak oket? El tudom kepzelni...ha jol ertem valami uvegfal lehet ott. Dehat minden oviban es iskolaban falak es ajtok vannak, hogy akik kinn elmennek, legyen az egy masik csoport gyerek, vagy beteg gyerekert jovo anyuka (akinek lehet a masik gyereke epp a ti csoportotokban van) ne okozzon sirast, felfordulast. Szamos oka lehet. Latatlanban nehez kielemezni ezt az egy ovit. Nem hinnem hogy "ki akarnak cseszni" ezzel is a szulokkel.

    Nekunk dance classben volt ugyananez az elv. Havonta 1x lehetett a fuggonyt felhuzni. Es jobb volt igy, a gyerek teljes szivvel rajuk figyelt.

    De ha nem tetszik, hogy ilyen "genyok" lehet valtani, s mar tudod milyen szempontok szerint keress, mire kerdezz ra.

     

    Na lepek setalni.....ma sincs nagy meleg nalunk.

    előzmény:
    babocas (23974)
    2009-08-14  05:43
  2. 2009. augusztus 14. 05:4623975.
    A tervezett hazamenes elott mindig en vittem el pisilni Aront, fokepp, amikor a pelus lekerult rola, nehogy a gyerekulesbe pisiljon. Egyszer nem birta, es szolt is, hogy nem birja. De ezt ki lehetett birni, mert tobbszor nem fordult elo. Most meg nagyobb holyagja van, mint nekem.
    előzmény:
    Anitadeak (23973)
    2009-08-14  04:35
  3. 2009. augusztus 14. 05:4323974.

    A genyosag helyett jobb a kicseszes szo? Akkor behelyettesitem.

     

    Szerintem tanarnak az menjen, aki szereti csinalni es erzek is kell hozza. Legfokeppen turelem.

    Aronek csoportjaban 2 tanarneni van, aztan vannak reggeli es delutani segitok is. Igy kicsit tehermentesitve vannak a tanarok. Es vannak ferfiak is. Ez tetszik. A gyerekek latjak, hogy nem csak a nok gondoskodnak roluk. Illetve egy ferfi maskepp "all" a gyerekhez, mint egy no. Ezt is jo, ha megtanulja a gyerek.

     

    Sokat dolgoznak a tanarok, elismerem, foleg a a toddler csoportban csinaltak sok project-et a tanarok. 

     

    Hja, szinte mindig le van fuggonyozve az osztalyterem. Ertem, hogy delutan tudjanak aludni (Aron jeles kepviseloje az alvasnak), de amikor megyek Aronert, akkoris le van fuggonyozve az osszes ablak, pedig az csak 5.30. Ez is a gyerekek lenyugtatasahoz kell?

     

    Hja, es mashol hany orat tartozkodnak szabad levegon a gyerekek egy nap? Nalunk 2x45 percet. Szerintem, ez piszok (behelyettesitve - nagyon) keves. Raadasul Aron jar zene orara is, ami az egyik nap az udvari tartozkodasba beleesik. 

     

    Mas. Ismerosom azt is meselte, hogy kellett irnia tanmenetet a hazi porrol  8 honapos gyerek szamara. Jot somolyogtam ezen. Ki mit tanitana 8 honapos gyereknek a porrol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. augusztus 14. 04:3523973.

    sziasztok!

     

    Ma is voltam az oviban, es mivel sajna Z dolgozik jovo heten is, hetfon reggel kezdek full-time-ban a Montessoriban!

    Holnap meg megfigyelo leszek delutan, de csak keves gyerek lesz, igy nem maradok sokat.

     

    Az ovis orakhoz, ha megengediktek, hozzateszem az en tapasztalatomat (mint ovono es anyuka): otthon a ket ovono ugy dolgozik, hogy az egyik, aki diplomaval rendelkezik, es igy tarthat foglalkozasokat, az koran reggel megy, es alvasido kornyeken vegez. A masik ovono ebed elott erkezik, es zarasig marad a dadussal egyutt. Ha jo ido van, kint jatszanak, amig jonnek a szulok, hidegben rosszabb a helyzet, mert  a kicsi is nyugos, aki varja a szulot bent (sokszor az ablakban lognak), az ovono is menne a dolgara, igy nem irigylem egyik felet sem.

    Itt nekem szerencse, hogy M maganhazhoz jar, mert egy telefon, es tudatom a nenivel, hogy dugoban ulok, azert kesek, de igyekszem. Ott nincs buntipenz. Baratnom kisfia privatovis volt, 5 percert 20 dolcsi volt a bunti, delben!!!! A Montessoriban, ha nem ertesitik az iskolat, zaras utan 1-15 perc 25 dolcsi, 15-30 perc 50 dolcsi, 30-60 perc 75 dolcsi, 1 ora utan ertesitik a helyi rendorseget. Hangsulyozom, mindezt csak akkor, ha a szulo nem telefonal, hogy emergency van!!!!!Ha napkozben jon a szulo, csak beirja a lapra a bejaratnal, hogy mikor vette fel a kicsit, es ho vegen aszerint fizet.

     

    Mellesleg, en  is szonyegen ulve vartam annak idejen  Anyut az oviban, de az ovonenivel kozben jatszottunk (repul a repul a...., kiszamolost), enekeltunk, mondokaztunk, meset olvasott, szoval kicsit lenyugtatott minket. Anyunak is jo volt, hogy nem egy izzadt, rohangalo energiabomba varja... A Montessoriban most annyit megfigyeltem, hogy a tervezett hazamenes elott a gyerekek elmennek wc-re, ill a nem szobatisztaknak ellenorzik a pelusat.

    kesobb majd irok mindenrol, ha kerdesetek van, egyelore adjatok 2 hetet legyszi, hogy betanuljak

    Csillaval holnap estere van randim, remelem, tudnak jonni.

    jo ejt!

    előzmény:
    -Tiffin- (23971)
    2009-08-14  03:06
  5. 2009. augusztus 14. 03:3023972.

    Nekunk 5 ig aktivan kinn voltak a gyerekek ha az ido jo volt, de kis udvaron nem volt nagy ugy. Viszont ha le is ultek, mert mar keso volt, vagy rossz ido, ules kozben is csinalhattak valamit, rajz, ez az....a vegen ez az ido mar inkabb arra volt, hogy "osszeszedjek" magukat, cuccokat, stb...Tudom hogy sok szulo nem azert kesik, mert meg kavezik valahol...es azokkal elnzeobbek az ovonok is, pl mi is tudtuk hogy anyuka a szomszed iskolaban tanar es eppen ugyelet utan rohan az oveert....

    Szerintem reggel 8 tol 6ig boven van lehetoseg "minosegi" idore.:)

    Mivel en a masik oldalt csinaltam azt erzem, ertem jobban.:) Persze helye valogatja...lehet csak alapbol nem hasznalom a "genyosag" szot, azert ereztem erosnek.:)

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (23971)
    2009-08-14  03:06
  6. 2009. augusztus 14. 03:0623971.

    Hat nem tudom, ha nem is genyosag, de a fel ora szonyegen ultetest en soknak erzem, foleg, ha vannak ott 3 evesek is. Ha 10 orat jelolnek meg, akkor azt illik betartani, mert vannak olyan szulok is, akik munkaval, meetinggel, stb. ezzel a megadott idovel kalkulalnak es nem direkt jonnek kesobb, hogy minel kevesebbet kelljen a gyerekkel foglalkozni (bar biztos van ilyen is). Azert elegge jelzeserteku ez, hogy huzzanak a gyerekek mar a csudaba. 10 perc uldogeles is boven eleg lenne, es talan konnyebb is, mint fel oran at szonyegen tartani a bandat.

     

    Viszont a pluszpenzt azt kemenyen bevezetnem pl. a magyar ovikban is, epp amiatt, hogy ne az ovono szabadidejenek rovasara menjen a gyerekvigyazas.

    Szerintem ugy lenne az idealis, ha az ovoda nyitva lenne 7-tol 7-ig, es lennenek delelottos es delutanos muszakok. 6 orat egeszsegesnek tartok, de szerintem is sok a 8+ ora, foleg este, a faradekony gyerekekkel.

     

    Tenyleg, a templomi vasarnapi  iskolat is folytatod osszel? :)

    előzmény:
    clifford (23970)
    2009-08-14  02:53
  7. 2009. augusztus 14. 02:5323970.

    Itt minden ovoda maganovoda kemeny penzekkel. Persze a maganorakat en is, mindenki utana tartottam, de ugye ebben az esetben ez lehet 6.30 tol pontosan.

    Miert kellene 12 orat dolgozniuk ezt nem ertem? Szerintem a 8 is sok. Otthon 23 a kotelezo munkaido es itt is hasonlo, egy ket ora elteressel. Mert a heti 40 et nem lehet sem birni, sem jol csinalni. Sok szulo meg napi 3-4 orat is alig birja este a sajat gyerekevel, nem?

    So, szerintem a 8 nagyon is sok, a "csak" 9, bizony jo hogy nincs is.

    Na mindegy. Csak a "genyo" szot erosnek talaltam, mert megertem a tanari oldalt.  Azert, amit irtam is, hogy sok szulo nem veszi komolyan hogy felvegye idoben a gyereket, s a tanar is ember, aki menne 6.30kor haza a sajat gyerekhez.

    előzmény:
    babocas (23969)
    2009-08-14  02:19
  8. 2009. augusztus 14. 02:1923969.
    Ha azt nezzuk, hogy ez kulfoldi magan ovoda, es akik odajaratjak a gyerekuket azok kemenyen fizetnek erte, es a tanar nem 12 orat dolgozik, amig a day care nyitva van (6.30-6.30), hanem csak 9-et, es abbol 1 ora ebedido, amit ott tolt, ahol akar, akkor ne ereztessek velem, hogy mar 6-kor fel kell vennem a gyerekemet, amikor 10 oras gyerekfelugyeletet engedelyeznek. Utana meg ketyeg a bunti penz (10h+ es 6.30Pm+). Mas dolog, hogy nem elek a 10 oras gyerekfelugyelet lehetosegevel. Ha maganoraja van a tanarnak, akkor azt a beosztasa utan tartsa, en ezt igy velem. Odahaza, ha otthon leszunk es Aron oviba fog jarni, 4 orakkor mar ki fogjak tenni az ovibol (7-4-ig van). De ott csak az etkezesi hozzajarulast kell fizetni.
    előzmény:
    clifford (23968)
    2009-08-14  01:25
  9. 2009. augusztus 14. 01:2523968.

    Szerintem nem genyosag. Nem ezt a szot hasznalnam ra.

    Tanar szemmel nezem. Mi is 5 ig tartottunk ugyeletet, 4 kor mentek el a nem ugyeletes tanarok. 4-5 ig ugymond bebisitteltunk azoknak akik nem tudnak koran ertuk jonni. De 5kor vege volt. Mind gyereknek mind szulonek. Es meg igy is elofordult hogy a gyerek 7 kor a portas fulkeben ult.

    Nekem pl 5 tol, 6tol tehat munkaido utan maganoraim voltak, ha akartam volna sem tudok tovabb vigyazni a gyerekekre. Talan ezzel is a kesokre hatnak ki tudja. SZerintem az utolso fel ora alatt lenyugtatjak,. elokeszitik oket hogy ne az udvaron kelljen hajkuraszni, elkapni. Ok is igyekszenek idoben elmenni....ertem amit gyerekszempontbol mondasz, es ertem ok miert csinaljak....nem nagyon lehet kompromisszumot talalni benne.

    előzmény:
    babocas (23966)
    2009-08-13  23:36
  10. 2009. augusztus 13. 23:3723967.
    Zsu75: Kitartas!
    előzmény:
    ZSU75 (23962)
    2009-08-13  06:41
  11. 2009. augusztus 13. 23:3623966.

    A tanarno szamara boot camp. Minden oraban nevsorellenorzes. Udvarra kimennek a gyerekek, elotte megszamolas szamolas, nevszerinti ajto melletti sorbaallitas stb. Neki volt boot camp.

    A gyereknek nem az... de eleg genyosag este 6-kor a szonyegre ultetni a gyerekeket a lobby-ban, ahelyett, hogy jatszatnanak meg. Mehetnenek az udvarra vagy egy csoportba. De talan azert nem teszik, mert ezek kulonbozo eletkoru gyerekek, es ami jo mar egy nagynak, az a kicsinek meg nem jo, tehat a nagyok csoportjaba nem tehetik be a kicsiket. Ugyanigy itt elkulonitett jatszoterek vannak a toddlereknek, a pre-schooler-eknek es a babaknak (ket kulon, 0-1, 1-2 ev). 

    előzmény:
    clifford (23964)
    2009-08-13  19:45
  12. 2009. augusztus 13. 23:2423965.

    Anita, ne haragudj, nem is gratulaltam...kivancsi vagyok a Montessori-s tapasztalatokra! Legyszi ird majd le, hogyan mukodik az a sok alapelv a gyakorlatban. Bar nekem a legszimpatikusabbak az integrativ intezmenyek, ahova az egeszseges gyerekek koze fogyatekosak is jarnak.

     

    ZSU, itt nincs iskolakotelesseg? Csak mert furcsallom, hogy a lanyok csak ugy 2 hetet mulaszthatnak. No de lenyeg, hogy felvettek oket es Samit is, remelem, jol kezdodik az evuk. Ugy nez ki, feny fele haladtok mar ki ebbol az alagutbol. ;)

     

    Babocas, a szonyegen ules szerintem is hulyeseg. A bootcamp nemkulonben. Fantasztikus, mikor a gyerekeiket megnevelni nem tudok beadjak oket militaris korulmenyek koze, hogy majd mas megregulazza, nyesegeti a vadhajtasokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 13. 19:4523964.

    Marmint hogy ertette hogy "bootcamp"? Bedobnak egy rosszul nevelt gyereket es kijon egy jol nevelt? Vagy hogy olyan szigoru es kemeny?

     

    előzmény:
    babocas (23961)
    2009-08-13  06:04
  14. 2009. augusztus 13. 14:0923963.

    Koszonom szepen a gratulaciot, nagyon jolesik, hogy velem orultok! Roppant izgatott vagyok, alig varom, hogy mehessek! Tegnap delutan ott voltam 3.5 orat megfigyelokent, meghuzodtam a sarokban, mint egy butordarab, hogy hozzamszokjanak a gyerekek. Ma is megyek, a batrabbakkal mar majd beszlgethetetk, ugyanez penteken. Ha jovo heten nyaralunk, akkor az kimarad, de 24-en kezdodik a workshop, egy het, azon ott leszek (es az mar paid hours!!!). Ha Z -nek dolgozni kell, akkor viszont bemegyek jovo heten is gyakorolni egy kicsit.

     

    ZSU, le a kalappal, en nem tudom, hogy birnam idegileg ezt a felfordulast, amiben most vagy.... Szoritok nagyon, hogy minden jol sikeruljon!!!

     

    Es itt egy kis vidamsag, legyen szep napotok, Lanyok!!!!



    http://www.youtube.com/watch?v=0UE3CNu_rtY

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 13. 06:4123962.

    Sziasztok Csajok!

     

    Latom zajlik az elet, csaladoztok, utaztok!

     

    L-Andi, kiraly, hogy tudtatok Csillaval talalkozni, mi is tervezzuk, hogy megyunk SF-ba valamikor tavasszal, en is szivesen talalkoznek vele :)

     

    Gabi, welcome back, lattam micsoda remalom volt ez a Delta keveres-kavaras. Fiuk nagyon edik lehetnek, Csoni micsoda nagyfiu, hogy mar szavakat mond! Lattam a kepeket blogon is, FB-on is, gratulalok a keresztelohoz, bar sajnalom, hogy ugy alakult, hogy a keresztszulok nem tudtak ott lenni. Most anyukak nelkul vagytok, ugye?

     

    Tiffin, kitartas a csaladhoz :), ugyesen veszed az akadalyokat. Azokra meg ra se rants akik forgatjak a szemuket, megis mit kepzelnek, megall az elet ha baba szuletik? Nem mindenki tudja vagy akarja masra hagyni a gyereket, foleg egy ilyen pici babat akit szoptatni kell. Mira milyen ugyes, hogy mar atfordul, Alex ilyeneket meg nem produkal :). Megkaptam az emailedet is meg a tudod mirol, koszi, hogy ilyen aranyosak vagytok (bocs az off-ert tobbiek :)).

     

    Jaj, mit akartam meg irni?

    Milyen sok sakkos van kozottunk, nem is gondoltam volna :). En is szerettem sakkozni gyerekkent, de felnottkent soha nem sakkoztam, mar nem is tudom hogy kell. Nalunk most a Monopoly a kedvenc csaladi jatek. Csak az meg olyan hosszu....

     

    Irok magunkrol is, porognek az esemenyek. Nem tudom irtam e, hogy a gyerekek year-round iskolaba fognak jarni miutan a sogornomekhez koltozunk, ez olyan, hogy harom honap iskola, egy honap szunet es ez a cycle ismetlodik. (most mar emlekszem, hogy irtam, na mindegy) Mivel ez egesz evben megy, mar elkezdodott az iskola, ket hete. Mi ugye meg nem lakunk ott hivatalosan, ezert nem tudtuk beiratni a gyerekeket, mert proof of residencyhez ragaszkodnak. Mar tiszta ideg voltam, hogy ennyit hianyoznak, foleg Sami miatt, mert o most megy Kindergartenbe, hogy fog beilleszkedni..stb..stb, de ugy nezett ki, hogy meg egy hetet varni kell es csak 24-en tudjak elkezdeni a sulit. Erre a sogornom telefonalt tegnap, hogy beszelt az igazgatonovel, kivetelt tesznek es nem kell azonnal proof of residency, beirathatjuk oket, ha alairunk valami papirt, hogy tenyleg ott laknak a gyerekek, ahol. A beiratashoz szukseges papirok persze a storage-ban figyelnek ahova betettunk mindent koltozeskor, gondolvan, hogy augusztustol mar valahol lakni fogunk es ki lesz pakolva minden. Hat, ez nem jott be... Papirok valahol elasva irodai cuccos dobozok melyen, az igazgatono meg mondja, hogy gyorsan kuldjunk mindent, hogy betudjuk oket iratni es kezhessek a sulit jovo hetfon. Na, erre en beindultam, elmentem a regi iskolaba, meg jo, hogy ismerem az ottani titkarnot, lefenymasolta nekem azokat a papirokat ami nekik megvolt. Felhivtam a gyerekorvosunkat, megkertem oket, hogy soronkivul fenymasoljak le a gyerekek oltasi konyveit, Sami orvosi igazolasat, hogy alkalmas Kindergartenre, szoval mindent ami kell a beiratashoz. TEgnap es ma reggel ezekert rohangaltam (meg jo, hogy pont Escondidoban voltam latogatoba), de meg lett vegul minden, kiveve Sami szul. anyak. kivonata. Azt majd kesobb beadjuk. Fizettem egy valag penzt a postan, extremely urgent mail-kent feladtam a papirokat, holnap delelott meg is kapja az iskola oket. Remelem mindent rendben talalnak es valoban mehetnek hetfon a kolkok. Holnap egesz nap pakolok es pentek reggel koltozunk. Semmi segitsegem nincsen, Samer dolgozik jovo hetvegeig, 21-en lesz csak a kovetkezo szabadnapja, ugyhogy minden ram marad. JA es a sogornomeknel meg nincs kesz a ket szoba amit atalakitanak nekunk, ugyhogy atmeneti megoldaskent matracokon alszunk egy hetig majd amig Samer el nem tudja hozni a butorunkat a storage-bol. Szoval ez van most, rohangalok, meg kell venni egyenruhat a gyerekeknek, cipot, nehany iskolaszert, ezeket holnap beszerzem.

     

    Annak ellenere, hogy ez rohadt sok telefonalgatas es utanajaras, orulok neki, hogy csak ket hetet hianyoztak igy a sulibol, lanyok biztos nem lesznek lemaradva, Saminek meg a Kinder nem olyan veszes, ott meg csak tanulgatnak :). Bar ot evesen itt mar mindenki olvas, ez olyan fura...

     

    Na megyek, mar lassan tiz ora, de meg megy a mosogep, elkezdtem mar pakolni, hogy ne holnap kelljen mindent megcsinalnom. Mindenesetre nem mondhatom, hogy eppen unalmasan telnek a napjaim. (bar mult heten pont panaszkodtam a FB-on, hogy unatkozom, na, kellett ez nekem?)

     

    Ja meg annyit, hogy Anita gratulalok a szuper allashoz, akiket en ismerek Montessorisakat mindenki nagyon szereti!

     

    Babocas, jot rohogtem azon, hogy orulsz, hogy Aron egyaltalan rajta van a kepeken, nem hogy meg pozoljon is :)!

    A keselos sztori viszont felelmetes. A patkanyokat sajnalja, de egy embert siman leszur... erdekes felfogas, to say the least...

     

    Pussz mindenkinek!

     

    Timi mar nagyon hianyzik az irasod, adj legalabb eletjelet magatokrol! xoxo

     

    Ps. Mami, megkaptad a munkat? Vagy mar irtal errol? Bocs ha lemaradtam! Anyukadnak boldog Szulinapot :), milyen tortal sutottel?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 13. 06:0423961.

    Anita: Gratula az uj munkahoz! Kivancsi vagyok milyen tapasztalatid lesznek.

    Ismerosom, aki oviban dolgozott, de nem Montessori-ban, azt mondta, hogy ez egy bootcamp.

     

    Megint erdekes megfigyelest tettem. Nalunk 6.30-ig lehet a gyerek az oviban (max 10 orat), aztan ahelyett, hogy kiterelenek a gyereket a jatszoterre, 6 orakkor a lobby-ban osszegyujtik oket, ott kell ulni a szonyegen, amig a szulo fel nem veszi oket. Micsoda hulyeseg! Ha 8.30-kor teszi le valaki a gyereket es 6.30-ig lehet a gyerek bent, akkor mar legyen tartalmas a napja... Mas kerdes, hogy en nem hagyom bent 10 orat, de esetlenkent elofordulhat, hogy 1-2x ennyit kell bent maradnia, ha ugy jonnek ossze a dolgot.

     

    Mas. Ma meselte az egyik diakunk, hogy egy diaklany (18-21 eves) dolgozott egy kutatointezetben,  aztan este a buszmegalloban beszelgetett valakivel, egy ferfivel, aki masnap ugyanabban az idoben varta a kutatointezet elott. Aztan egsyzercsak a ferfi megszurta az diaklanyt. Velhetoen az allatok jogaert kuzdo aktivista volt.

    Remelem, elitelik vagy 10 evre, es bizom benne, hogy soha nem fog hust enni az az illeto. 

    előzmény:
    Anitadeak (23951)
    2009-08-12  04:18
  17. 2009. augusztus 13. 05:5023960.

    Ha a beceneven/nickjen szolitasz valakit, talan nem fog megsertodni.

    Pl. en biztosan nem. 

    Aron, 3.5 eves.

    előzmény:
    ary18 (23955)
    2009-08-12  14:40
  18. 2009. augusztus 13. 05:4923959.
    Bogyo: Nem baj, ha sokat szopik, viszont nalunk Aron nehezen alt at a szilard kajara. Engem hulye kelet-europainak tartottak, hogy 2.5 eves koraig szoptattam Aront. Meg volt, aki odahaza is. Pedig nem volt rossz, nem volt megterhelo, viszont a leszoktatas az mar idegprobalo volt.
    előzmény:
    bogyó1441 (23956)
    2009-08-12  16:35
  19. 2009. augusztus 13. 03:1223958.

    Szia Andi!

    De regen irtal te is! Jo hallani rolatok. Kerunk kepeket! Nagyon jol hangzik a kirandulas.

    Jaj lenn van az olvasokonyv, most nem tudok lelepni erte mert furdetek, itt ulnek a kadban, de majd megnezem neked....En is szakkoron sakoztam, meg keruleti, megyei versenyen voltam, jo volt, meg aranyermem is van, de ritkan volt idom az elmult evekben sakkozni. Orulok hogy R nek tetszik.

    Nektek is 25 en kezdodik az ovi, ez mar K-5 lesz?

    Ugyanoda jar majd L?

    Menj el megcsinaltatni a koronat! Az nem faj, gondolom mar lecsiszolva le van, de hat az sem fajdalmas, a fogat csiszoljak nem az idegeket, es kenyelmesebb lesz sokkal. Csak draga...errefele kb 800 darabja.

     

    Anita, gratula a munkahoz! Tok jo fej a lany hogy szolt neked. Remelem nagyon fogod elvezni, majd erdekel milyennek latod. Errefele gazdageknal nagyon felkapott a M.

     

    Tiffin le a kalappal hogy igy birod a vendegeket. Tenyleg nem mindenki tenne meg nekik.

    Micsoda seroja van ennek a kiscsajnak, olyan szepike vele!

    előzmény:
    laurel (23949)
    2009-08-12  03:34
  20. 2009. augusztus 12. 17:2223957.

    Sziasztok, bekoszonok en is!

     

    Csalad elment 4 napra, egyedul maradtam Mirivel, de nem is banom...kicsit sok volt mar a jobol.

     

    Felhivtam a biztositot tegnapelott, es hala a jo egnek, a nagybatyam is vezetheti az autot, biztositva van 2 hetig minden extra osszeg nelkul. Igy kinyomtattam nekik a terkepet, odaadtam az Audit, elmagyaraztam mindent, es mentek NY-ba. Olyan pass-t vettek, amivel nem kell sorbanallni a muzeumoknal es buszokra lehet menni, hop on-hop off rendszerben, tehat addig nezegetnek egy helyszinen, amig csak akarnak. Benne van a Manhattant megkerulo hajo is.

     

    Szoval nagyon igenybe voltam veve, anyu segitett, nagynenem is foz kavet, mosogat, de ebedeket en foztem. Mondjuk erdemes volt, nagy sikert aratott az eperlevesem es a foghagymakremlevesem is. Vegre megeszik a foztom, nem ugy, mint Darren, akinek extra izlese van. :)

     

    De pl. tegnapelott baratoknal voltak, es ejjel hivnak, hogy menjek ertuk, 30 merfoldre...gyorsan megetettem a babat, es gyomorgorccsel hagytam anyura, de hala a jo egnek elaludt aztan.

     

    Vittem oket outletekhez is, ott is uvoltott a babam, nem lehet sokaig tolni a kocsiban. Szoptatni meg mar lassan lotuszulesben, csukott szemmel is tudok. :)

     

    Tehat kozoltem tegnap, mikor a mall-ba akartak menni, hogy max. 3 orat maradunk, mert nekem a baba a prioritas...nem lett sertodes belole. Szerintem elfelejtettek, mit jelent egy 2 honapossal. Foleg egy ilyennel, aki sajtkukac es esze agaban sincs napkozben 1 oranal tobbet aludni egyhuzamban, a kocsit sem kimondottan szereti.

     

    Holnap ejjel jon Darren, lesz ket napunk csak harmasban, kicsit pihenek en is. Aztan jovo heten Niagara, de Darrennek szabija lesz, igy sokkal konnyebb, beosztjuk a babat, vezetest stb.

     

    Gabi: udv itthon, orulok, hogy bar nehezen, de sikeresen hazaertetek! Mar csak egy felev...mindent bele!!!

     

    Bea: en a helyi erzestelenites mellett dontenek. Igaz, en csakis a gyori fogorvosom szekebe ulok be, kiveve ha veszhelyzet van. Jol dolgozik, a fajdalom minimalis, szepen rendbehozta a fogam.

     

    L-Andi, de jo, hogy nyaraltatok! Biztos aranyos a kis Stella, orulok, hogy talalkoztatok. Ratok fert, az biztos, SF-ba en is szivesen mennek.

     

    Ary, nem mindenki szereti kiirni az adatait, de osszegyujtheted es egy copy/paste-tel wordben gyujtheted, aki megadja. :)

     

    Tiffin- Agi-32 eves- kislanyom, Mira 2009. juniusi, 2 honapos, MA allamban elunk

     

    Bemoldalamhoz, ha akarsz, kapsz jelszot, de kepeket mar reg nem tettem fel....

     

    ZSU, Timi, tobbiek, irjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 12. 16:3523956.

    Sziasztok,

     

    Ary- Én Gabi vagyok, mostanság nem sűrűn jártam erre, pedig már lassan 3 éve fórumozok. Most Clevelandben lakunk, két fiunk van, Kászon 27 hónapos, Csongor pedig 10 hónapos.

     

    Zsuzsi, ez a kengurus elnevezés nagyon aranyos :)))

     

    L-Andi, igen, nálunk is minden vau-vau,legyen az kutya, macska, galamb, néha még nekem is azt mondja. Amúgy a baba és mama is jól megy Csoniboninak, illetve mi már hallani véltük ( :) ) az ott és autó szavakat. És persze bőszen mutogat, hogy épp mit akar.

     

    Hozzátáplálás... nehéz téma. Mo.-n a gyerek teljes éhségsztrájkot hirdetett és beletelt néhány napunkba,mig rájöttünk, hogy bizony darabosakat akar enni és nem kell neki a püré. Azóta jobb az étvágya. Tegnap kapott először csirkehúst és nemrég próbaképp adtam blueberry-t, mindkettőnek sikere volt. Otthon furán néztek rám, hogy még mindig rengetegszer szopik (nem számolom, szóval senki ne kérdezze hányszor), és ezáltal nagyon anyás is. Ti hogy álltok?

     

    Bea - köszi. Mindenképp össze kell futnunk hamarosan. 11 creditem lesz, ez három óra és két délután kell majd bejárnom. Nem lesz vészes, de most annyi más extra dolgom lesz az ősszel. Na mindegy.

     

    Timi, hogy megy a munka?

     

        

    előzmény:
    ary18 (23955)
    2009-08-12  14:40
  22. 2009. augusztus 12. 14:4023955.

    Lenne egy kérésem. Eléggé össze vagyok itt zavarodva, hogy kinek mi a keresztneve , meg hogy hány gyereke van.és hol lakik

    Nincs valakinek kedve ezt leirni nekem?

     

    Pl: irom magam, de nem kell ennyire pontosan

    ary18-Ary vagy Aranka--DEnver, CO--4 gyerek--Amanda 5, Erik 4, Darryl 2, Henry 10 hónapos

     

    Ezek érdekelnének.

    Előre is köszi, aki ezt megcsinálná.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 12. 14:2423954.

    Szia Laurel!

     

    Igen, irtam ide régebben is, csak abbahagytam mert kevás időm lett a fórumozásra 4. baba, és a költözés miatt. De most nyugi van, ezért gondoltam csatlakozom. 

     

    Itt szőnyeg ügyben azt hiszem kellett adni egy bizonyos összeget, ami független a bérleti dijtól, aztán végén megnézik, megcsináltatják, és ha marad pénz, azt visszakapod.

     

    Azért akartam másik fogdokit keresni, hátha olcsóbb, mert ez egy drága negyed, aztán belekalkulálják, hogy na ezektől jó sok pénzt lehet kérni. De utana néztünk, és nem annyira átverés. Úgyhogy marad a doki, csak egy kicsit zavar hogy liberális, de az már olyan mindegy.

    előzmény:
    laurel (23948)
    2009-08-12  03:23
  24. 2009. augusztus 12. 14:0923953.

    Vagy mi csináltatjuk meg, vagy majd ők a végén felszámolják. De mi fogjuk megcsináltatni, mielőtt elmegyünk, nem most, mert addig valószinű kerül még rá pár folt...

     

    Az én fiam számitógépen játszik, be van állitva, hogy amikor rákattint egy bábura, akkor az hova tud menni, meg mit tud leütni. Meg néha csináljuk a férjem táblájával, mert az nagyon izgalmas neki.

    előzmény:
    clifford (23946)
    2009-08-12  03:09
  25. 2009. augusztus 12. 13:3623952.

    Sziasztok, ilyen koran van meg? Sehol senki...?

     Itt jol telt az ejszaka, a gyerekek vegulis velem aludtak, en persze keresztben az agy vegeben (szerencse, hogy joooo nagy agyunk van!!;-), de alig moccantak ejjel. Nemsokara keltem oket, reggeli, aztan indulunk a dolgunkra.


    Timi, mizujs, regen irtal!!!!

     

    Ha valaki tudja Csilla mobilszamat, legyszike, kernem priviben, hogy megbeszelhessek Veluk egy randit, mert lehet, hogy jovo heten elutazunk. Nagyon koszi!!!!

    Este megint irok, puszika!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top