Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. augusztus 20. 05:1024001.
    Elvitted. (24000)
    előzmény:
    zsuzsi1975 (23998)
    2009-08-19  21:00
  2. 2009. augusztus 20. 04:1224000.

    A honositas azert jo, mert azzal allami iskolakban is tanithatsz. Ha tanitoirol van szo. Ami 0-8 eves korig lehet.

    Ha nem honositasz, akkor csak maganiskolakban helyezkehetsz el, ok altalaban kevesebbet fizetnek, de vegulis az is jo.:)

    előzmény:
    bazana (23997)
    2009-08-19  20:24
  3. 2009. augusztus 20. 04:1023999.

    Szerintem nektek meg korai. AMit most egy evig tanitanal neki, azt harom ev mulva egy honap alatt fogja bevagni. Mondj csak annyit ami a hetkoznapokban termeszetesen jon. Pl betuzes magyarul stb...

     

    Igen engem is meglepett a Kismama. Nem szoltak rola, azt kb masfel eve kuldtem nekik, azt hittem kidobtak. De orulok hogy epp akkor voltunk otthon es meglattam.:)

     

    előzmény:
    laurel (23996)
    2009-08-19  05:14
  4. 2009. augusztus 19. 21:0023998.
    24000 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 19. 20:2423997.

    szia!

     

    Köszönöm a válaszokat!

    Megértem, hogy felhördültél, de ne gondolj komoly házi feladatra. Igazából ez nem házi feladat, csak nem találtam mád megfogalmazást sem. Ez tulajdonképp a szülőket ösztönözné, hogy egy 5-10 percre üljenek le a csemetével, és csináljanak vele olyasmit, amit amúgy otthon nem. Ilyen pl. a vágás. Vagy gyűjtsenek az oviba jövet őszi faleveleket, ilyenek...

    A dipplomádat nem kellett honosíttatni? Gratulálok a munkádhoz, én is Montessori elkötelezett vagyok:) A Montessori képzést itthon vagy ott szerezted meg?

    Patrícia

    előzmény:
    Anitadeak (23994)
    2009-08-19  03:29
  6. 2009. augusztus 19. 05:1423996.

    Sziasztok!

    De jo, hogy nem irtatok rengeteget!

    Anita, nagyon nagy gratula az allashoz! Nekem Montessorirol nem sok elmenyem van, illetve majdnem. Ugyanis az volt a masik "befuto", amit megneztem, mikor ovit valasztottunk. Arban ugyanaz volt, mint a többi, közel is van, kb. 5 perc. Viszont nem tetszett. Egyreszt azert, mert nagyon nagy hangsulyt helyeztek a tanitasra, foglalkoztatasra, pl. mar bölcsiseknek is külön matek, meg spanyol ora van, stb. Biztosan van, akinek ez bejön, mi viszont olyan helyet kerestünk, ahol jatekosan tanulnak, de legfökeppen hagyjak öket sokat jatszani, gyereknek maradni. A masik, hogy egy nagyon csenevesz jatszoterük van es ugy tünt, nem prioritas az egeszseges eletmod, kinti jatek, különbözö jatekos mozgasformak. A mostani ovijaban pont ezek megvannak, amit kerestünk, 2 oriasi, szuper jatszoter, gyönyörü tornaterem, napi több orat töltenek kinti jatekkal, vizben pancsolassal (nyaron). Emellett naponta különbözö mozgasformak jatekosan: tanc, uszas, torna, különbözö sportok jatekosan.

    Tudtal Csillaval talakozni, ugye?

     

    Gabi, mosolygok a hozzataplalason, mert nalunk meg pont az ellenkezöje volt: mikor nem nagyon akart vmit megenni, rögtön probaltam a darabosat, de az meg nem kell neki. A nyaralas visszalepes volt, mert fözni nem tudtam, bebietelböl semmit nem hajlando enni... Szoval anyatej es gyümi volt teriteken. Viszont abbol finomak, mert CA-ban ettünk olyanokat, aminek gyümölcs ize es illata is volt!!!

    Mi volt ez a deltas sztori? Lemaradtam. Nekem az tünt viszont fel, hogy nemcsak eszmeletlenül tulfoglaltak minden jaratot (300 dollart fizettek annak, aki lemond a foglalasarol önkent es hajlando a köv jarattal menni), de a biztonsagi ellenörzes sem olyan, mint regebben. Most pl. siman atment 2 fel literes viz, 2 negyed literes joghurt, meg egy kis svajci bicska...

     

    Bea, nem is irtam meg, olvastam R aranyköpeseit...Közben gondolkodtam ezen az abc tanitason, talan korai ez meg. Te mikor kezdted? Itt okt. 1. az iskolakban a hatar, mivel L elötti tölti a 4. eletevet, neki mar csak ez az utolso ovis eve es jövöre mar kinderbe megy. Mindenesetre nezegetem a magyar könyveket, van ovisoknak is, itt a könyvesboltban mindent megrendelhetek.

    Fogkorona: penteken voltam ellenörzesen, nem talalt semmit a fogorvos. A koronat mindenkeppen ki fogja cserelni, de kaptam megint fel ev haladekot. Semmi panaszom nincs ra, jobb, mint az eredeti, de azert kell az ilyen nem jol illeszkedö koronakat kicserelni, mert idövel a fog elkezd romlani alatta.

    Fotok: rengeteg van, keszül a diavetites belöle, küldök annak, aki majd ker.

     

    Zsu, szoritok ezerrel ehhez a költözeshez, meg ami utana jön!!! SF gyerekekkel temaban naprakesz vagyok, ha mentek, csak kerdezz!

    P-Andi, Teged is milyen reg olvastalak! Abban nem szivesen adok tanacsot, ki mit vegyen, mert mindenkinek masok a szempontjai. Viszont vegyetek ala neylont, lehet kapni, nehany negyzetmeteres. Egy fokkla könnyebb takaritani, mint a karpitot/parkettat/jarolapot.

     

    Tiffin, vagod a centit? El is hiszem! Kitartas, mindjart elmennek es megint nyugi lesz. Majd ird meg, hogy ment ez az irdatlan hosszu autozas Miraval! Tenyleg, hogy ejtitek a nevet? Hosszu i-vel, rövid i-vel, vagy angolosan?

     

    Megyek aludni, itt mar eleg kesö van. Ma vacsizni is voltunk a ferjem fönökevel, meg persze a gyerekekkel...

     

    Szep estet mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 19. 04:0823995.

    Egyik kedves ismerosom mondott egy-ket furcsa dolgot, aki idekint vegezte a tanitonoit.

    Pl. 8 honapos gyereknek kurrikulumot irnia a hazi porrol. Ez az ovono feladata. Idekint tok paraznak a gyerekek elvesztesetol, es 2 orankent van nevsorellenorzes. Illetve az ajto elott kell a mar 2 eves gyerekeknek felsorakozniuk, amikor a nevuket halljak es csak aztan mehetnek ki az udvarra. (Nem Montessori ovoda.)

     

    En nagyon nem orulnek neki, ha idehaza hazifeladatot kellene egy ovissal megoldatnom. Iskola elokeszitossel (5-6 ev) mar megertem, hogy ilyesmit is kell csinalni. 

     

    Masik ismerosomnek az ausztral ejszakarol kellett osszeallitania egy anyagot kisiskolassal. 

     

    Vannak szintfelmeresek. Pl. 30 hos, 36 hos, 4 eves korban. Tehat, hogy felmerjek, hogy a gyermek az eletkoranak megfelelo  szinten van.

     

    Festenek, rajzolnak, gyurmaznak (gyurmat keszitettek maguk), aztan flubber nevu anyagot is maguk keszitettek. Naponta 2x45 percet vannak kint, ami szerintem rettento keves egy ekkora gyereknek. Az enyem is 3.5 eves. 

    előzmény:
    bazana (23991)
    2009-08-18  23:02
  8. 2009. augusztus 19. 03:2923994.

    szia, en ovono vagyok (otthoni foiskolan vegeztem) es hetfon kezdtem tanitani egy Montessoriban. Ha vannak pontos kerdeseid, szivesen valaszolok, amint lesz idom. Ekkora korban hazi feladatrol soha nem hallottam, es ne haragudj, de fel is hordultem...

    A Montessori kepzes 1-1.5 ev, lehet on-line is vegezni, es tobbezer USD.  Majd utanakerdezek az iskolaban.

    előzmény:
    bazana (23991)
    2009-08-18  23:02
  9. 2009. augusztus 18. 23:4823993.
    köszi szépen
    előzmény:
    zsuzsi1975 (23992)
    2009-08-18  23:15
  10. 2009. augusztus 18. 23:1523992.

    Szia,

     

    Keresd meg a Gizellat ezen weboldalon keresztul:

     

    http://operencia.com/hu/montessori

     

    Nem biztos de lehet tud segiteni. O jartas az itteni ovodai es foleg a Montessori dolgokban. Az iwiwen is megtalalod ot.

     

    Zsu 

    előzmény:
    bazana (23991)
    2009-08-18  23:02
  11. 2009. augusztus 18. 23:0223991.

    sziasztok!

    Ne haragudjatok, hogy csak így befátlankodom hozzátok, de szeretnék egy kis felvilágosítást kérni tőletek usa óvoda témában.

    Én Magyarországon élek, van két kisfiam (3és fél év, 10 hó), és egy saját bölcsődém. Szeptembertől nyitunk egy ovis csoportot is, és oda szeretnék egy-két dolgot bevezetni, ami nálunk (legalábbis az én tapasztalataim szerint) nem bevett/mindennapi gyakorlat. Apró feladatokat szeretnék adni a gyermekeknek otthonra, leginkább hétvége előtt. Olyanok segítségét kérném, akiknek van/volt ovis gyermeke, ill. tapasztalata usa óvodákkal kapcsolatban. Ott mennyire szokás a szülőket bevonni a feladatokba? Ne gondoljatok durva házi feladatokra, csak olyasmire pl. hogy megkérem a gyermekeket, hogy az adott héten próbáljanak minél több piros színű dolgot kivágni újságokból...Ilyesmi...Ezt és 1-2 feladatot amerikai könyvekben olvastam, de nagyon szeretném bővíteni a "feladatsoromat". Tudnátok segíteni, hogy ti/gyermekeitek milyen jellegű feladatokat kaptatok otthonra? Ha volt ilyen egyáltalán?

    Illetve azt nem tudjátok, hogy miképp intézhetném el, hogy megnézhessek min.egy usa óvodát,  óvodai életet, esetleg bölcsődének megfelelő intézményt? 2 hét múlva utazok 3 hétre a férjemmel, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, ezek a főbb állomásaink:)Meg tudja valaki mondani nekem, hogy az usában az óvónő képzés mennyiben tér el a mienktől? Ja azt nem mondtam, hogy az ovis csoportunk két tannyelvű (angol-magyar)és Montessori szemléletű. Kint az usában van mód Montessori képzést elvégezni egy magyar óvodapedagógusnak? Vagy ez egyenértékű az itthonival? Nagyon sok szakmai kérdésem lenne, de nem akarom rátok zúdítani, hátha nincs is itt senki, aki segíteni tudna:)

    Előre is köszönöm és további jó fórumozást nektek!

    Ja pár sorral alább olvastam, hogy vki írta, hogy itthon 4-ig lehet oviban a gyerkőc? Ezt egy adott oviról írtad, vagy általánosan? Mert általában az óvodák 5-ig, 6-ig vannak nyitva:)

    Patrícia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_514578
    Torolt_felhasznalo_514578
    2009. augusztus 18. 22:1423990.

    Sziasztok!

    Bocsanat hogy ide irok nektek csak szeretnem kerdezni,hogy vki van-e New Jersey-bol ,mert a tesom es a baratnoje szeretnenek New Jersey-be menni es dolgozni.A testveremnek van munkaja mar,de szeretnenk vmi allast keresni a baratnojenek is.Babysitteles vagy takaritas.

    Ha vki tudna vmit irna nekem ha megkerhetnem.

    Megyegyszer bocsanat!

    Anett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (1)
    2006-02-08  03:53
  13. 2009. augusztus 18. 03:5623989.

    Jaj, Zsu ez az Alex nagyon huncut :) Láttam a fotókat a FB-on is :) Szépek vagytok! Olvasom, milyen szépen növöget is, csak igy tovább!!!

     

    Andi, nekünk un. Space Saver székünk van, ez az, amit egy normál székre kell szerelni. Itt is már a 2. fiút szolgálja, huzatot már mostam többször, könnyű tisztitani. Ja, és volt párszor, hogy vittük magunkkal, simán befért a csomagtartóba. Namármost nem tudom, itt van-e, de Mo.-n olyan szuper kis etetőt vettünk (a tavalyit elhoztuk, az ideit már nem :P), az is székre szerelhetős, de egész kis táska méretre összezárható, nagyon mobilis, szuper jól tisztitható huzattal. Nekem az önállóan álló székek nem nagyon jöttek be sosem, ráadásul a Graconak vagy a Fisher Price-nak pont akkoriban, amikor vásárolni akartunk volt a botránya, ahol gyári hiba miatt összeszakadtak a székek.

     

    Ági, jó utat! Mi is szeretünk a Niagarához járni, tőlünk csak 3 óra :) Remélem Mira baba jól birja majd az utat! Nálunk ilyen hosszű kocsikázásnál az jött be, hogy ha ébred megálltok, szopi, stb., aztán a kocsi, mégha nem is nagyon szereti, azért csak elringatja. Rokonokhoz kitartást!

     

    Bea, Nagyon finomnak néz ki az a szülinapi torta :)) Csini lett a kiscsajszi frizurája :)

     

    Nekünk telnek a napok, mindig van valami program, vagy hozzánk jönnek, vagy mi megyünk valamerre. Persze a gyerekek élvezik a legjobban, valaki mindig foglalkozik velük. Csoni sajnos a hétvégén viszont elég beteg volt, valami virus, három napig magas lázzal. Orvosig nem jutottunk el, mire lett volna időpont, elmúlt...Pedig jó lett volna még egyszer látni a gyerekdokinkat, szeptembertől új lesz. Ez a nőci meg valami rezervátumba megy Arizonába :) Jó neki :))

     

     

    előzmény:
    ZSU75 (23980)
    2009-08-17  07:49
  14. 2009. augusztus 18. 03:0923988.
    De Olika most igy nez ki.:) Levagattuk a hajat.:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 18. 03:0823987.

    Nekem nagyon bejott a mienk. Fisher Price. Allithato 3 fokozatban, muanyag az anyaga, levehto es mosogepbe teheto, nem hagyott semmi foltot rajta, kiszolgalt 3 gyereket. Kep mellekelve.

     

    Tiffin, jo utat! Hany napra mentek?

    előzmény:
    pang_a_pitty (23983)
    2009-08-17  23:12
  16. 2009. augusztus 18. 02:2323986.
    Tisztara mint Aron. Ugy no. Jo nagy feje lesz... Aronnak az 5 eves gyerekpolok felhuzasaval is van baja, pedig csak 3.5 eves.
    előzmény:
    ZSU75 (23982)
    2009-08-17  21:17
  17. 2009. augusztus 18. 02:2223985.

    Vegyel hasznalt etetoszeket, es akkor nem aggodsz a fontok miatt, mert mar lesznek rajta!

    Nekem muanyag huzatu volt. Hasznalt.

    Konnyu legyen a gyereket kis es berakni, ne csipje oda az ujjat (en mar csiptem), es ne essen ki belole (felugyelet nelkul amugy sem szabad otthagyni etetoszekben). 

    Allithato magassag az is elony lehet. Asztalhoz tolhato legyen, ha mar igazi asztalnal akar enni. 

    előzmény:
    pang_a_pitty (23983)
    2009-08-17  23:12
  18. 2009. augusztus 18. 00:4023984.

    ZSU, helyes nagyon Alex! Koszi a valaszt a sulirol, nagy nehezen leesett. :)

     

    Mira is hord mar 3-6 honapos ruhakat, a doktorno mondta, hogy ez normalis, kicsit elmeretezik es markatol is fugg. De a 0-3 honaposak mar csak a Carter's-bol jok.

     

    Pandi, mi Stokke tripp-trapp etetoszeket fogunk venni. Huzos az ara, de a gyerekkel egyutt no, jo minosegu fa, van minden szinben, uleshuzat is kaphato ra. Meg szitterkent lattam ezt, es azt is, hogy a kislany 6 evesen is ezen rajzolt...tehat megterulo befektetes.

     

    Holnap megyunk a Niagarahoz, en Albany-ig vezetek, onnan Darren...osszesen 7 oras ut, remelem, megeri es Mira is birja-ha ne, akkor egy ideig itthon leszek vele. Napkozben meg mindig nem alszik tul sokat, de ejjel mar csak egyszer kel, es reggel 8-ig szundizunk. :)

     

    Csalad meg...farasztoak mar, varom a szombatot, nyugit akarok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 17. 23:1223983.

    Alex is ilyen nagy? Bubu is! Nalunk is a 9 es 12 honapos cuccok mennek.

     

    Lanyok, nektek milyen eteto szeketek van? Szeretitek? Most keszulok venni valamilyet, de igy elsore nem egyszeru a dolog; amiket igy boltokon atrohanva lattam, az mind vagy nehezen tisztithatonak tunt, vagy nagyon labilisnak es gyengenek, vagy mindketto. :-o Jobb a vinil huzat mint a textil? A vinilnel attol felek, a paradicsom vagy paprikas szosz megfesti, es ugy jarok vele, mint nehany muanyag kajas dobozzal, hogy sose birom kimosni belole a pirosas szint.

    Attol felek, ezzel is az lesz, hogy egyszercsak megunom az agonizalast, aztan megveszem ami epp ott lesz.

    Babakocsiban ratok hallgattam, es nem bantam meg, szoval help! :-)

    előzmény:
    ZSU75 (23982)
    2009-08-17  21:17
  20. 2009. augusztus 17. 21:1723982.

    Koszi, igen, sokat nott Alex! 6-9 honapos ruhakat hord, sot van par 12 honaposra valo is ami jo ra. 6.35 dkg volt a ket honapos vizsgalaton (ami igazabol majdnem ket es fel honapos vizsgalat volt :)) es 63 cm.

     

    90% minden teruleten, suly, magassag, fejkormeret. Szoval szep nagy baba.

    előzmény:
    babocas (23981)
    2009-08-17  19:21
  21. 2009. augusztus 17. 19:2123981.
    Nagyon szepek! Sokat nott Alex. Olyan huncut gyerek lesz belole...
    előzmény:
    ZSU75 (23980)
    2009-08-17  07:49
  22. 2009. augusztus 17. 07:4923980.

    Sziasztok!

     

    Gyors bekukk, hoztam par kepet! Alex ma harom honapos, szalad az ido!

     

    Latom picit uborkaszezon van, gondolom majd beindulunk ujra a nyar utan :). Gyerkoceim holnap kezdik a sulit, mar mindenki nagyon varja, majd megirom hogy ment.

     

    Gyorsan Agi kerdesere valasz: itt is van iskolakotelesseg, de mivel az enyemek tradicionalisba jartak eddig (szeptembertol juniusig - ket es fel honap nyariszunettel) es az uj iskola pedig year-round (harom honap iskola, egy honap szunet, negyszer ismetlodo ciklussal egy naptari evben), ezert a megkovetelt iskolai napok szama megvan nekik, sot a nyari szunet rovidebb volt a vartnal (a tradicionalis csak jovo heten kezdodne) es a tavalyi iskola evben amikor a year roundos gyerekeknek szunet volt harom havonta akkor nekik nem volt, igy nincsenek elmaradva ilyen szempontbol. Nem tudom erthetoen irom e.

     

    Pussz mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 16. 19:2323979.

    Sziasztok,

    Tudnátok e segiteni nekem abban , hogy szeretnék egy alkatrészt rendelni az USA-bol----Mo-on nem kapható---és kellene találnom vkit aki megrendeli nekem és elküldi postán Pécsre.Ez egy pár cm hosszú fémdarab és ez nélkül nem megy a fűnyirótraktorunk ,ez ment tönkre a váltójában) . Innen is meg tudnám rendelni de átszámolva 20.000 Ft a postaköltség ,ami egy 16 USD-os alkatrésznél kicsit durva.

    Ha volna valaki aki tudna segiteni légyszives irjon és priviben megbeszéljük a továbbiakat.Természetesen előre elküldöm a pénzt. Nagy segitség lenne.

    Köszi cell

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 16. 05:4123978.

    Uborkaszezon...

     

    Ma dios- es makoskalacsot sutottem, eletemben eloszor, receptes konyvet sem nyitottam ki hozza, es egesz jol sikerult.  Valamelyest emlekeztem, hogy miket tett anyukam bele, es osszejott. Vagy szuz kez...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. augusztus 14. 19:1823977.

    Kar, hogy nem erted a viccet.

     

    Viszont a  fuggonyozessel megvalaszoltad a kerdesemet.  Koszi

    előzmény:
    clifford (23976)
    2009-08-14  17:34

Címlap

top