Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. augusztus 25. 21:0024026.

    Ha jol szopik Mira, es eleg kaloria van a tejedben, akkor ne taplald hozza 6 honapos koraig. Utana pedig csak fokozatosan.

     

    Mi megszenvedtuk a szilard kaja bevezetest Aronnal. O nagy cici fan volt. 

    Bubu valoszinuleg nem eli meg tragedianak sem az izeket, sem a texturat.

     

    Baratnom 6 honap utan a rizs cerealt nyomta a gyereknek, es a kislanya imadta.

     

    En is probalkoztam 4 honapos koratol a almalevet adni neki. Utalta. Csak osszekente a ruhajat vele. Azert javasolta a gyerekorvos, mert Aronnak mar nem akartam K vitamint adni (ami igencsak keseru, es nem akarta bevenni, idekint nem is kell adni a babaknak).  Ha ismet lesz gyerekem, akkor 6 honapnal elobb nem kezdem el a hozzataplalast. 

     


     

    előzmény:
    -Tiffin- (24025)
    2009-08-25  15:40
  2. 2009. augusztus 25. 15:4024025.
    Ja, meg egy kerdes: a tapszeres babakat 6. honapnal elobb is hozza lehet taplalni? Tudom, van, aki a 4. honaptol kezdi...ez mitol fugg? Lattad, hogy nem volt eleg a tap?
    előzmény:
    pang_a_pitty (24019)
    2009-08-25  15:03
  3. 2009. augusztus 25. 15:3824024.

    Amugy Bubu nagyon cuki...a 2. kepen rad hasonlit! Radobbenek mindig, mennyit szamit a 2 honap kulonbseg, Mira meg csira ehhez kepest. :P

     

    Ez a playgym van meg, most aug. 30-ig 20%-os kedvezmeny van ra, ha gondolod:

    http://www.toysrus.co.uk/medias/sys_master/860 9558635259168.jpg

    előzmény:
    pang_a_pitty (24019)
    2009-08-25  15:03
  4. 2009. augusztus 25. 15:2324023.

    Khm, a nubiai tancosno epp most nyelt be egy ferrero rocher-t. ;)

    Titkom amugy a szoptatas, es Darren ajandeka, a Wii Fit. Az egy szuper ketyere, jatszva fogyok rajta, foleg az egyensulyi jatekok, pl. siszlalom tetszik, de van rajta hullahopp, joga, aerobik stb. is.

     

    Es szuper, hogy BMI-t mer, programot lehet csinalni pl. 4 het alatt 5 kilos fogyasra...most nagyon raalltam a mozgasra, azert is, mert nem mindegy, hogy egy ilyen elhizott orszagban milyen peldat lat a kislanyom.

     

    Peldakepem a topikrol Bea es druszam, akik allandoan kempingeznek, szabad levegon vannak. :)

     

    Amugy business adminsitration a kepzes neve, de nem az a lany lesz itt szitternek, aki Fuzzynak sem adott vizet, hanem a huga.

    Kozben ez a csaj eleg sokat iszik, marmint aki a cicora vigyazott, kozben betoltotte a 21-et...es sajnos nemcsak iszik, hanem vezet is utana, ami nekem nagy voros poszto. Soha nem biznam ra Mirat.

     

    Ja, a blogon lathato jatszoszonyeg egy playgym, BRU-ban vettuk 60 dollarert. Nagyon jo, mert kesobb at lehet allitani azokat az iveket alagut formaba, az allatokat is tobb helyre lehet bedugni. S az a kis szorfdeszka felfjhato, ezen hasaltatom napi 5 percet, hadd erosodjon.

    előzmény:
    pang_a_pitty (24018)
    2009-08-25  14:57
  5. 2009. augusztus 25. 15:1124022.

    Zsu75: Tudnal nekem a Pump it up-rol meselni valamit? Hetvegen megyunk egy szulinapra. Lehet oda kajat vinni?

    Milyen ajandeknak orulne egy 5 eves kislany?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 25. 15:1024021.

    Zsu75: Tudnal nekem a Pump it up-rol meselni valamit? Hetvegen megyunk egy szulinapra. Lehet oda kajat vinni?

    Milyen ajandeknak orulne egy 5 eves kislany?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 25. 15:0824020.

    Bubunak mekkora szemei vannak!

    Erdekes, hogy Bubu mennyire szereti a szilard kajat. Aron meg most is inkabb a kakaot preferalja, mint a szilard kajat.  Nem tudom mit kezdjek vele. Lenyeg az, hogy a kajanak nagyon ne legyen texturaja. Na jo,a  husokat szereti.

    Aron is utalt hason lenni. (Naponta egy orat kellene a gyereknek hason lennie!) Igy erositi meg a nyakizmait, emeli konnyen a fejet, mas a belso szervekre-vegtagokra hato gravitacios ero? En a combomra fektettem Aront es logattam a szemei ele jatekokat, azokat pufolte. De nekem is kinszenvedes volt. 

    előzmény:
    pang_a_pitty (24018)
    2009-08-25  14:57
  8. 2009. augusztus 25. 15:0324019.

    Nagyon erdekes cikk! A noverem is ketnyelvuseget tanulmanyoz, abbol irja most a phd-jet.

    Erdekes lenne ezeket a dolgokat nagyob gyerekeken is nezni, akik ovodaban vagy iskolaban talalkoznak eloszor a masik nyelvvel, de ott aztan csak azzal. Emlekszem nekem elsoben a padtarsam egy roman kislany volt, es noha elotte egy kukkot se beszeltem azon a nyelven, 3 honap mulva ugy trecseltunk a telefonon, mintha vilag eletemben tudtam volna. :)

    előzmény:
    babocas (24017)
    2009-08-25  05:29
  9. 2009. augusztus 25. 14:5724018.

    Bea, jol hangzik ez a teacher's certification. Mit lehet vele csinalni? hol tanithatsz majd es mit?

    Az 5 gyerekes foto szenzacios volt, FB-on is le voltam dobbenve. :) Mind milyen nagy mar es foleg milyen edik!

    Az osz nekem is a legkedvesebb evszakom; ha lenne valahol orok osz, odakoltoznek.

     

    Agi lattam a blogodon vmi cuccot a foldon, amin hason van Mira; mi az? es hol lehet ilyet kapni? Bubb uuuutal hason lenni; szerintem hamarabb all es jar majd mint hogy maszna. Eddig semmivel nem birtam ravenni, hogy ugy legyen es ne visitson 2 percen belul.

     

    Ja a niagaras kepek gyonyoruek am. Es kiskegyed nemkulonben! Nagyon-nagyon csini vagy! Hamarabb leszel nubiai tancosno mint en, asszem. :-D

     

    Nalunk a nagy szam most a "rendes" kajak bevezetese; eszi az almas banant, mint kacsa a nokedlit. :) 5 honapos volt tegnap! hogy repul az ido. Ja vegulis egy graco blossom nevu szeket kapott; Andrast egyszer tudtam elrangatni szekeket nezni, ez volt az egyetlen ott ahol neztuk, amit nem tudott felboritani (pedig nagyon probalta :-))

     

    előzmény:
    clifford (24014)
    2009-08-25  00:05
  10. 2009. augusztus 25. 05:2924017.

    Ma akkoris velem lesz tele a forum.

     

    Naszoval egyik magyar anyuka kuldte el ezt a cikket, amit ide is belinkelek.

     

    http://index.hu/tudomany/2009/07/22/magya r_kutatono_fejti_meg_a_ketnyelvuseg_titkat/

     

    (lehet, mar mas is belinkelte ide?)

     

    Aron probal csak magyarul beszelni velunk, de elegge furan beszel. Ugy beszel magyarul, mintha angolul fogalmazna (Engarian). Mintha magamat hallanam vissza, csak eppen forditva (Hunglish).  Raadasul, ha nem tudja elmondani, amit akar, akkor beleragad egy gondolatkorbe. Es-es-es....szunet es-es...

    Ugy kell segitenem neki.  Remelem, a 3 het vakacio segiteni fog neki.  Mikor itt volt anyukam, akkor olyan sokat lenditett rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 25. 05:1624016.
    Hja, tegnap este megneztuk a 2 days in Paris c. filmet (tv csatornan). Egy amerikai NY-i barat, es francia lany kapcsolata. Annyit rohogtunk rajta. Nagyon jol bemutatta az amerikai es a francia mentalitas kulonbseget. Jo, jo tulzo volt, de talan ezert is volt annyira mulatsagos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 25. 03:3724015.

    Idekint nehez megszerezni a tanari vegzettseget?

    En odahaza megcsinaltam, ezt vajon idekint elfogadjak?

     

    előzmény:
    clifford (24014)
    2009-08-25  00:05
  13. 2009. augusztus 25. 00:0524014.

    Meddig marad anyos? Jon anyud utana vissza?

    Tok jo hogy besegtitenek, szivesen vannak itt, stb....es tenyleg nagyon jo hogy nem megy daycarebe meg a kicsi...en meg a 2 evet is nagyon korainak tartom....

     

    Mi megvagyunk..ma kezdett mind a ket nagy ot napot, full day ben.:) Nagyon furcsa....De nem mondom hogy rossz. Nagynenem itt van, vigyazott ma Olikara, felvettem egy orat a collegeban, illetve januar 9 re lesz vizsgam a teachers licenesre...ahhh...izgi.:) De nagyon elvezem.

    Ferjem elutazott, neki is sok dolga volt most, de ezen a hetvegen leadta a doktori elso kovetelmenyet. Talan majusban megkapjaa  diplomat!:)

    Talalkoztunk nehany barattal, mult heten lattuk Gabiekat is, jo sokat nottek a fiuk, nagyon edik voltak. Most keszulunk lassan a Szureti Balra, es az oszi dolgokra....szeretem az oszt.:)

     

    Tobbiek?

    Mami, megkaptad az allast?

    Zsu, berendezkedtetek mar?

    Landi, ferjed itt van, vagy utazik sokat?

    Timi, jelentkezz!

    Viola, gyere szolj hozza a nagyi temahoz!:)

    Zsuzsi, nincs veletlenul valami jo recepted hogy oszibarack lekvart csinaljak...de valami olyan ami nem sok cukrot igenyel, megis finom.(ferj az edeset szereti, en meg nem szeretem az agyoncukrozottat).

    előzmény:
    pang_a_pitty (24009)
    2009-08-24  18:33
  14. 2009. augusztus 24. 23:5824013.

    Jo kis tema! :)

    Nekem mikor terhes voltam es gondolkoztunk ilyesmin az szomszedban lako anyuka mondott egy jo dolgot, s megpedig azt hogy: egy anya sem maganak szuli a gyereket. egy egeszseges csaladban mindenki tudja a dolgat es betolti a szerepet. Ha otthon lennenk, nekem lenne tul sok amit a nagyik muvelnenek, tudom. Szerintem heti par alkalom siman belefer a nagyik eletebe, vagy bele kellene hogy ferjen.

    Fozes meg....en orultem ha anyosom fozott, ugyanis o nehezen unokazott. Na ha mar harom honapg itt van, neha otig, akkor nem banom ha csinal valamit....mert pl a porszivonkat hirbol sem ismerte, en takaritottam ki az o szobajat es furdojet....so, orulok ha segit valamiben. Egy csaladtagnal szerintem ez valamennyire termeszetes...es nem kihasznalast ertek alatta.:)

    Az en anyosomnak is volt honvagya...

    Agi nem ez a csaj az akire rabiztad a macskat de nem jol vigyazott ra? Nem tudom jol emlekszem e.

    Tanulas: marmint a HR degree je lesz meg vegul?

    előzmény:
    -Tiffin- (24012)
    2009-08-24  22:53
  15. 2009. augusztus 24. 22:5324012.

    Kenyszernek nem is neveznem, ha szinte szedik ki az oledbol a gyereket...nagy szerencsed van! Magyar rokon csajszi, aki NY-ban el is igy csinalja, ferje epp elvesztette a munkajat, s van egy 4 evese es egy 4 honaposa...7-tol 7-ig melozik, muszaj neki.

     

    Azert is jo, mert a magyar nyelv igy korulveszi Arturt illetve kesobb meselhetnek sztorikat a nagyszulok, az o fiatalkorukbol...ez egy daycare-ben sincs...meg versegi kotelek sem...valoban, a joint family-nek kismillio elonye van.

     

    Nalatok nincs az, hogy jo-jo, szeretnek itt, de vagynak a kis vilagukra Magyarorszagon? Anyunak neha igen...itt azert hozzank, kocsihoz van kotve, sokat setalni sem lehet, marmint ugy mint hazai varosokban.

     

    Valoszinu D. baratnojenek 17 eves lanya fog Mirara vigyazni. Gondoltam, hogy most is tanulhatnek, de meg mindig igeny szerint szopik Mira, s mar nem akarom kibontani a mellpumpat, felek, hogy az egyenes ut a tapszerhez...amugy business degree, tudod, amibol az HR mar megvan. ;)

    előzmény:
    pang_a_pitty (24009)
    2009-08-24  18:33
  16. 2009. augusztus 24. 22:0024011.
    Ket ev "maternity leave" alatt semmit sem csinaltam... nem jartam suliba, lazultam. :-) De utana jo volt visszajonni dolgozni, igaz kemeny volt 2 helyen helytallni. (Nalam, mint Pangnal is a tanulas, foglalkozasi artalom.)
    előzmény:
    -Tiffin- (24008)
    2009-08-24  17:55
  17. 2009. augusztus 24. 21:5524010.

    A nagyszulok eleve maskepp viszonyulnak az unokahoz. Nekik mar eleve nincs feleloseguk vele. Rajtunk, szulokon van a feleloseg. Igazasag szerint nekik csak az elvezet kellene, hogy jusson. De ha szeretettel veszik az unokarol valo gondoskodast, vagy nem gond nekik, akkor hajra.

    Anyukam, amikor idekint volt, 2-3 napot vigyazott hetente az unokara es mellette unatkozott. Pedig mi is mentunk kirandulni ide es oda. 

    Anyukam fozott, de egyszer en is foztem, ha jol emlekszem. 

     

    előzmény:
    -Tiffin- (24008)
    2009-08-24  17:55
  18. 2009. augusztus 24. 18:3324009.

    Az tuti hogy faraszto! Hat igen, emberfuggo, kinek mi a celja; az biztos hogy mas lenne a helyzet, ha nem lenne az osszes nagyszulonk nyugdijas; ok otthon nemigen csinalnak semmit; anyukam meg csak-csak jar kirandulni, onkenteskedni, de mindig mondja, hogy ez neki csak potcselekves, mert mi nem vagyunk ott. Az Andras apukaja foallasban nem csinal semmit, de tenyleg... na jo, uszik, heti 3x (tanszekvezeto volt nem tudom hany evig, mostmar 70-en joval felul van, kielvezi). Az anyukaja meg halalra unja magat, napi 10x kimos es portalanit mindent ha otthon vannak, vagy ujrarendezi a lakast, ilyenek... Szoval neki kell is valami ami lekoti. Meg szerintem most eli ki magat babazas tekinteteben, ugye mikor Andras kicsi volt, o is dolgozott. Szoval neki igy a "normalis", hogy az anya nincs otthon es mas vigyaz a gyerekre.  Vagy ,  ahogy vesszuk.

     

    En se gondolom hogy "jogunk" van a nagyszulokre, de nem is erzem azert kihasznalasnak a szo rossz ertelmeben; velunk is a nagyszulok voltak amig kicsik voltunk. Csupa jo emlekem van rola. Szerintem ez a gyerekeknek idealis felallas, meg ha a szuloknek es nagyszuloknek nem is konnyu mindig. Azt hiszem ez a rendszer lehet igen jo vagy katasztrofalisan rossz is, sot egyik nap is lehet ilyen, mig a masik olyan. Nagyon sok mulik az egyes embereken, meg a jo kommunikacion. Utobbit ha tudnam, 3x huznam ala, annyira fontosnak erzem.

    Anyukam pl imad fozni, mig anyosom mint kiderult, a mikros kajakra szavaz; es nekem ez tok OK, miutan ez kiderult, teletomtuk a hutot tiz perc alatt elkeszitheto cuccokkal, es azota mindenki boldog. :) Egy a lenyeg: vigyaznak a gyerkocre, ugy szeretik, mint senki mas rajtunk kivul, a tobbi csak raadas.

     

    Milyen tanfolyamra fogsz menni? mit fogsz tanulni? Daycare lesz vagy bebiszitter addig Miraval?

    előzmény:
    -Tiffin- (24008)
    2009-08-24  17:55
  19. 2009. augusztus 24. 17:5524008.

    Azzal melyen egyetertek, hogy a daycare-nel jobbak a nagyszulok, es az meg direkt jo, hogy szeretik is csinalni. De ha nekem, 32 evesnek sokszor faraszto egy ilyen csopp, akkor gondolom a nagyszuloknek is az, anyunak is mindig mondom, hogy csak annyit ringassa-altassa, amennyit bir.

     

    O is szivesen babazik am, intenziven is, mert tudja, hogy a ket es fel honap lassan le is telik, es egy ideig nem latja Mirit, ugyanakkor nem eletcelja, hogy be legyen fogva. Az uszoda csak pelda volt, anyu tanul angolul, jar pingpongozni, bicajozni, osszel OKJ-s tanfolyamot kezd es uj munkat keres. Ugy erzem, miutan harmunkat felnevelt, nincs jogomban a mostani aktiv eveit is lekotni. Orulok, hogy tud segiteni, de nem varom el tole.

     

    Mondjuk ez is szemelyfuggo, mert az en anyumnak rajtam kivul 2 fia van, igy gondolom jolesik neki, ha meleg etelt talalok, mas nem teszi meg neki, etterembe meg ritkan jut el...ezt babocasnak is akartam irni, ugyanis a torolt uzeneteben az volt a kerdes, hogy miert nem anyukam foz, ha mar itt van.

     

    (Amugy nalam is nagy kerdes, hogy megyek vissza januarba tanulni, valoszinu szitter kell, mert ket tanfolyamot nem lehet online vegezni...)

    előzmény:
    pang_a_pitty (24007)
    2009-08-24  17:02
  20. 2009. augusztus 24. 17:0224007.
    Hmm, hat nalunk elegge be vannak fogva a nagyik, ha lehet ezt a kifejezest hasznalni... nelkuluk mehetne a gyerek daycare-be. Es orommel teszik, aminek meg en orulok. Ezenkivul meg setaltatjak az ebeket is a gyerekkel egyutt, es ha jut ido, foznek es porszivoznak is. Aranyba is van foglalva a nevuk. Hetvegente visszuk oket is ide-oda, muzeum, erdei seta, ilyenek. Uszodaba viszont ki jar? a nagypapa, aki  ugymond csak disznek van.  Na ja, az elet nem fair... Viszont nem lehet mindez olyan remes, mert eddig mindket nagyi sirt a hazautazas gondolatara is; sot haza akarjak lopni a gyereket. :-) Es hivnak minket haza, hogy minel tobbszor lehessen naluk a bubu, ne csak akkor, ha ok idejonnek. Mondjuk az en anyukamnak szerintem 5x annyi gyerek-imadat jutott, mint masnak, ha bubut lat, alig lehet lefogni. :-))
    előzmény:
    -Tiffin- (24005)
    2009-08-23  18:39
  21. 2009. augusztus 24. 03:2924006.

    Te még szoptatsz, napi 4-5 orat szoptatassal toltesz, ugyhogy ezert kerdeztem. Meg ugy tunt, hogy szamodra mar kisse terhes a latogatasuk.

     

    Kivancsi vagyok, hogy fogod latni a nagymama-unoka kerdest 3 ev mulva. Nekem egesz evben itt van Aron, nem volt meg bebiszitterunk sem. En nagyon lepasszolnam mar a mamanak.

    előzmény:
    -Tiffin- (24005)
    2009-08-23  18:39
  22. 2009. augusztus 23. 18:3924005.

    Babocas,

    olvastam, de irni mar nem tudtam ra...szoval, anyu sokat segit, foz es babazik is, de  nem egeszen azert hivtam ide, hogy mindig o csinalja ezeket.

     

    Magyarorszagon, neha megdobbenek rajta mennyire igenybe veszik a nagymamakat, heti tobb delutan is rabizzak az unokakat. Ausztriaban lattam, hogy sok nagyinak van elete, vakacioban vallalja az unokakat, de azon felul azert sokat jar baratnozni, szinhazba, uszodaba stb. Es meg is erdemlik, ledolgoznak 30-40 evet, felnevelik a sajat gyerekeiket, ne legyen kotelezo meg az unokak kiszolgalasa is. Foleg akkor, ha nem klasszikus, sutiszagu nagyirol van szo, hanem aki kicsit nagyvilagibb.

     

    Otthon a szomszed srac 34 eves, van baratnoje, megis az anyjahoz jar napi szinten "menzara". Csaladunkban meg olyan is van, akinek mar kamasz gyerekei vannak, de mig kicsik voltak, ugy gondolta, hogy a nagyinak kotelessege (!) vigyazni rajuk...

     

    Szoval, ez a velemenyem a nagyik befogasarol. :)

    előzmény:
    babocas (24004)
    2009-08-23  14:12
  23. 2009. augusztus 23. 14:1224004.
    2 napja irtam egy hozzaszolast Tiffinnek, ami jelen is volt a forumon, erre azt eltuntettek a tegnapi "uzemszunet" alatt.
    előzmény:
    -Tiffin- (24003)
    2009-08-21  04:22
  24. 2009. augusztus 21. 04:2224003.

    Sziasztok csajok,

    megerkeztunk...meg ket nap van, s elmennek a rokonok. Jo, egesz nap varost neznek, de megis vacsi legyen az asztalon, meg kicsit sokat vagyunk...vagyom a csendre, ezert vagyok most is itt, meg alvasido elott. :)

     

    Egy ejszakat toltottunk a Niagaranal, kivilagitva megneztuk, masnap meg egyszer elsetaltunk oda, s delben tuztunk haza, este 9-re erkeztunk...Miranak kicsit embertelen volt mindez, izzadt, nyugos volt, ugyhogy tulvallatuk vele magunkat. Igaz, mindenki nyugtatott, hogy kisbabatol ez normalis, atvettek stb. de ahol megalltunk szoptatni, en ott is ultem, a tobbiek mehettek tobbet. Teljesen elgemberedtem. De megerte, gyonyoru a vizeses. Kepeket a blogomra raktam.

     

    Montessori: erdekes, amiket irtok rola, nekem szimpatikus volt, de tokmindegy, milyen az ovi, csak a gyerekeket szeresse az ovono es ne kulonboztesse meg oket..s amit L-Andi irt, az is szimpi, sok szabad jatek, kinti foglalkozas stb.

     

    A Mirat amugy igy ejtuk, ahogy irjuk, nem "majra" vagy "miiiiira".

     

    Bea, tunderi Kisoli, a kepen a szeme sem all jol. ;)

     

    Andi, milyen eteoszeket vesztek vegul is? nem konnyitettuk meg a dolgod. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. augusztus 20. 12:5824002.
    Na en csak most megyek aludni, mert penteken eloadasom lesz.
    előzmény:
    babocas (24001)
    2009-08-20  05:10

Címlap

top