Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. szeptember 10. 02:3824101.

    ha-ha :)) tudom hogy az.

    Nem annyira komoly am a helyzet meg, az en kicsi fiam bizony sokaig kell erre biztatni. Termeszetebol fakadoan nem reagal igy, ma pl mondta hogy elbujtak a fiu elol.

    Mindegy ha nem csillapszik a gyerek, sem a tanar nem segit (ma nem tudtam beszelni vele), akkor en kiallok mellette ha visszaut. Ha duplan akkor is.:)) Jo eros keze van Joelnek...:))

    Semmikepp nem szeretnem ha raszallnanank erosebb gyerekek.

    Persze en megertem ha egy gyereknek van valami problemaja otthon,kisteso stb...amit irtal is, de melle allithatnam az en gyerekem problemajat, hogy pl a novere is elnyomja, nem erti a nyelvet stb...megsem teszem. Mindig mindenkinek lehet mentsege, s ha igy van remelem neki is segitenek a szulei megoldani. De ne az en gyerekemen vezesse le.

    Nem gyartok elmeleteket hogy az eroszak eroszakot szul stb....egyszeruen ne engedje hogy valaki, rajta elje ki...akarmilyet is...legyen az problemaja vagy termeszete a masik gyereknek.

    Igen probal Joel raszolni, megfogni erosen a kezet es mondani hogy ne csinald. De nem segit.Megsem bujkalhat o is meg mas gyerek is egesz nap emiatt a gyerek miatt. AMig viccesnek talaljak, oke, de ha mar felelembol az nem oke.

    Es J nek hatranya hogy nem tud osszefogni annyira meg massal, tanarral is nehezebb, mert meg nem hiszem hogy tud annyit angolul.

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (24100)
    2009-09-10  00:12
  2. 2009. szeptember 10. 00:1224100.

    Erdekes tema, igazi darazsfeszek. ;)

     

    En azzal egyetertek, hogy jo megvedeni magat masokkal szemben, de szerintem ha duplaakkorat ut vissza, az folytatodhat ugy, hogy a kisfiu meg triplaakorrat es elfajul az egesz. Na meg az is maceras, hogy ezzel a megoldassal azt sugalljuk, hogy az gyoz, aki eroszakosabb...es lehet, hogy Joelt beken hagyna, de raszallna masra.

     

    Nem tudom, milyen az ovi, de az ovonohoz oda lehet menni ilyenkor? Mikor kezdodik, megbeszelik a gyerekekkel a pedagogusok a szabalyokat, vagy hogy mit tegyenek, ha verekedes, utlegeles indul?

     

    Szerintem elobb az ovononek szoljon, aztan te az anyukanak...lehet, elso pillantasra nem fogja erdekelni, de engem pl. erdekelne, ha ez lenne a problema a gyerekkel, es otthon beszelnem meg. Nem dijaznam, ha valaki ugy reagalna, hogy akkor ussuk meg dupla olyan erovel. Ki tudja, mi az eroszak oka, tan otthoni zur, kistestver erkezese.

     

    En kiscsoportban pl. haraptam, alltam is eleget erte a sarokban, az lehutott. Van az amcsi ovikban timeout?

     

    Probalt mar hangosan raszolni a kisfiura, elmenni tole, ellokni esetleg?

     

    Tudom, kicsit naiv es pacifista a hozzaallasom, de nalam a legeslegutolso alternativa lenne az, hogy usson vissza. Az onvedelem szamomra inkabb azt jelenti, hogy ne legyen aldozattipus.

     

    De megertelek, nehez lehet, senki nem szereti, ha bantjak a gyereket.

     

    En amugy a hosszutavu megoldast abban latom, hogy a pedagogusok arra nevelik a gyerekeket, hogy alljanak kis egymasert, "sok lud disznot gyoz" alapon, igy a renitenskedonek nem lesz kedve tamadni, mert a tobbseggel talalja magat szemben.

     

    Kivancsi lennek a tapasztaltak velemenyere, pl. druszam, Timi, mas ovodaskoru gyerekek anyukaja.

     

    Tenyleg, Timi, irj majd, remelem, nem "mean" az uj ovoneni. Gracie sokat tanult anyudtol magyarul?

     

    Druszam, allas????

    előzmény:
    clifford (24097)
    2009-09-09  19:55
  3. 2009. szeptember 9. 20:3324099.

    Sziasztok!

     

    clifford: érdekes ez a téma, épp a napokban volt erről egy cikk, ha érdekel a többi szülő hozzáállása: http://velvet.hu/poronty/2009/09/07/sulinaplo_verik_a_gyer ekemet_az_iskolaban/

    (és persze ráérsz elolvasni:)) a lényeg egyébként annyi, hogy van aki a Te megoldásodat tartja jónak (azaz védd megmagad), többen mondják, hogy járjon a gyerek valami küzdősportra, hogy meg tudja magát védeni, sokan pedig nyilván a felügyelőket hibáztatják és arra bíztatják a gyereket, hogy szóljon a tanítóknak (innen el is jutottunk az "árulkodás" témaköréhez).  szóval nem könnyű, mindegyiknek megvan előnye-hátránya.

    Egyébként emlékszem, nekünk is volt a suliban egy nagydarab, kötekedő gyerek (hasonló anyukával:)),  egyedül senki nem bírt volna vele, a szülőknek nem szóltunk, mert "árulkodni ovis dolog, és mi már nagyok vagyunk", szóval a vége az lett, hogy összefogtunk, bekerítettük az udvar sarkában többen (nem volt nehéz csapatot verbuválni, mindenkit terrorizált) és kicsit ráijesztettünk. Nem bántotta senki, de ő sem vigéckedett többet. 

    persze kíváncsi leszek magamra is, hogy hogy reagálok mjad, ha ilyen szituba keveredik a Gyerek. :)

    előzmény:
    clifford (24097)
    2009-09-09  19:55
  4. 2009. szeptember 9. 19:5824098.

    A legtobb kerdesedre valaszt kaptal.:)

    150 bol akarhogy osztasz meg lehet elni...nagyon is. Itt legtobben sokkal kevesebbol elunk.

    Az en gyerekeim bar itt szulettek ugy mentek oviba 3 evesen hogy keveset ertettek es szinte semmit nem beszeltek.

    3 evesen 2x 2.5 orat mentek, kb a 9 honap vegere mindent ertetettek, beszeltek. Lehet nem olyan valasztekosan mint egy hazai, de jol.:)

    Ird meg majd mit dontottok!

    előzmény:
    Titi75 (24095)
    2009-09-07  22:33
  5. 2009. szeptember 9. 19:5524097.

    Haho Lanyok,

    Hol van mindenki?

    Timi gondolok ma rad, ma megy anyud el ugye?Juj, irj majd! G hogy viseli, jo sok idot voltak egyutt!

    Terveznetek hogy jon jovo nyaron is?

     

    Nekunk olyan gyorsan mennek a napok. A gyerekek nagyon szeretik az iskolat, tegnap is mind a ketto, kulon egymastol, magatol mondta: de jo napom volt!:)

    Joel baba miatt van egy kis gondom csak. Na ezzel lehet megkeverem a kedelyeket...dehat...:)

    Szoval a tortenet a kovetkezo: mar a mult heten is mondta hogy van egy verekedos gyerek az udvaron. Nem az o csoportjaban, de talalkoznak, ha jatekido van. Tegnap meg is tudta mutatni, ugyhogy ma megkerem a tanarnojet figyeljen ra. Persze tudom annyi gyerek kozott nehez is, na meg akkor csinalja ha nem latjak es nemcsak J t utogeti, hanem mast is. Mondtuk J nek hogy probalja szepen intezni a dolgot, szoljon ra o maga is hatarozottan, ne engedje hogy raszalljon. De ugy tunik ez nem segit. Ugyhogy vegulis arra jutottam, hogy fiam, van amikor neked kell magad megvedeni. Ugyhogy ha maskepp nem megy, csapj vissza egy jo nagyot nyugodtan, lehetoleg duplan, hogy mar egybol is eselye legyen tanulni, ha semmi nem segit, ez majd fog, es ha a tanar meg is szid erte, mi nem fogunk. De azt nem akarjuk hogy eroszakos gyerek "aldozata" legy.

    Nem baj, ha nem ertetek egyet velem,de vannak helyzetek, amire azt mondom ha te nem veded meg magad, mas nem fog. (vagy tud)

    Meg vegso esetben a szulonek is lehet szolni, de tegnap, amikor J megmutatta az anyukat, kisse zsiros haja a derekaig er, nagydarab kover no, es ott a folyoson is hagyta a gyereket kiabalni, szaladgalni, pedig meg tanitasi ido volt...elso latasra nem sok egyuttmukodest neztem ki belole, de sosem tudni.

    Fiam jot mosolygott erre, felcsillant a szeme, mert ugye itthon eddig arra lett tanitva, hogy ne bantsd a masikat...foleg kisebbet, legy udvarias, nem veheted ki a kezebol masnak a jatekot, kerd el..blabla...ami a szukebb kornyezetben jol mukodik. De itt ugy tunik nem jon be, s tudom a gyerekek tudnak kegyetlenul banni egymassal. O most a legkisebbek kozott van, a 4 eves csoport az elso, de ugy tunik nem minden gyereket tanitanak arra, amire mi ot. Batyam kisfia jart igy...aztan egy ido utan keso volt megvedenie magat. Kinotte, de volt par nehez eve.

     

    Ma voltam suliba is...rengeteg a hazi, alig gyozom csinalni, de elvezem. Jo kiszabadulni, Olika ma az olembe ugrott ahogy beleptem.:) "Szejetem anyat" felkialtassal.:))

    Ma meg mosok, es fiokokat pakolok...de mire kesz vagyok a haz egyik vegen vele, mehetek vissza az elozokhoz.Sosincs vege.

    Szep napot nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 8. 06:1724096.

    - előzetesen próbáltam kalkulálni a várható költségeket (lakás rezsivel 2500, biztosítás 1500, kaja es egyéb vásárlás: 1500, egyéb költség (ruha, kocsi stb.) 1000, ez összesen 6500, szerintetek reális?

    ---Auto? Kell vennetek butort, fokeppen agyat, ha nem butorozott lakast vesztek ki.

    www.craeglist.com (hasznalt cuccok)

     

    - úgy hallottam 5 éves kor után ingyenes az oktatás, ez igaz és érvényes a külföldiekre is?

    ---Igen, ha nem maganiskolaba megy a gyerkoc. Biztos nehez lesz neki az elejen, foleg, ha semmit nem tud angolul, de allitolag par honap alatt belejonnek. Otthon,  mar most, angolnyelvu dvd-ket nezetnek vele, meseket angolul olvasnam, gyerekzeneket angolul hallgattatnam vele.

    Nincs az oviban angol oktatas? Valami kis angol nyelvu csoportos foglalkozast azert keresnek neki, mielott jottok. A legjobb eletkorban van, hogy megtanuljon angolul, 7 eves korig nagyon konnyen megy.

    Az en fiam itt tanult meg beszelni. Potyogot valamit 2 evesen, es most meg mar csak angolul loki tarsasagban. Lassan 4 eves lesz.  

     

    - van az a bizonyos SSN, ehhez milyen feltételek kellenek? Elég a munkavállalási engedély, v. vízum? Ha jól tudom ez szinte mindenhez kell. Bankszámlát se nyithatsz nélküle. Jól tudom?

    ---Mindenhez kell az SSN, de ha jelenkezel erte, akkor csupan azt is el szoktak fogadni, hogy eppen jelentkezel erte.

     

    - kiköltözéssel kapcsolatban bármilyen tanácsot szívesen veszek. A cég adna egy összeget (amit nekünk kell meghatározni), ami fedezi a kiköltés költségeit.

    ---Nyilvan itt agyra es butorra gondolnak. (10 ezer dollar?) Idekint olcsobbak a ruhak, de azert hoznek azt is, meg agynemut, meg ami nelkul nem vagy meg idekint.

     

    -kiutazás-hazautazás: mely légitársaságok tartoznak az olcsóbbak közé?

    ---Mi szinte mindig United-dal vagy Lufthansaval utazunk.Nagyon megbizhatoak. Neked talana  Delta es a Continental is szoba johet, esetleg a NorthWest (de ez utobbiakat nem szeretem). 

     

    - gondolom a jogositványt kint is meg kell szerezni. Mi ennek a menete?

    ---- A helyi DMV-t kell keresni.

    http://www.nydmv.state.ny.us/

    20 dolcsi korul van a jogositvany. Allamonkent valtozik, hogy hogyan kell vizsgazni. Nekem odahaza volt jogsim, de kellett irnom kresszt es vezetnem is kellett. Valakitol kolcsonker a ferjed autot, azzal vizsgazik, ha nincs meg autotok.  Lehet manualis valtosat, azzal le lehet nyugozni a vizsgabiztost. Mindig meg kell allni a stop tabla, illetve vonal elott. Nem szabad ralogni. Ahol nem kell megallni, ott ne allj meg, ezert is levonnak hibapontot. Mindig jobbra es balra kell nezni, jaratni kell az ember fejet, lassa a vizsgabiztos, hogy figyelsz. 

    Nem kell tanfolyamra jarni.  Par ora alatt el lehet olvasni a fuzetecsket, en 3x elolvastam, vannak a DMV oldalan probatesztek, azon kell gyakorolni. 

    Nagyon gyorsan megy a vizsga, es a teszt. Be lehet elore jelentkezni, es akkor meg nagyon sorba sem kell allni. Mar Mo-rol is bejelentkezhet a ferjed...van amikor tumultus van. 

     

     

    előzmény:
    Titi75 (24095)
    2009-09-07  22:33
  7. 2009. szeptember 7. 22:3324095.

    Sziasztok!

     

    Kb. 3 és fél éve már segítettek nekem (akkor csak pár hónapra kellett az USA-ba mennünk a férjem munkája miatt), most viszont kicsit más a helyzet. Másfél hete egy volt kollégája állást ajánlott a férjemnek. A munkahelye NY-ban lenne (Manhattan, 5th Ave.), a cég viszonylag kisebb, de dinamikusan fejlődik. Lakást, vagy inkább házát NY, Connecticut v. New Jersey államban bérelnénk. A fizetése évi bruttó 150ezer lenne. A családunk 4 fős, a nagyobbik lányunk most volt 5 éves, a kicsi holnap lesz 15 hónapos, én itthon vagyok gyed-en. A férjem épp most váltott munkahelyet (ma kezdett az új helyén, vezető pozíció nem rossz fizu (itthoni viszonylatban) + kocsi.) Itthon van vidéki házunk, kocsink (igaz már 8 éves) és nincs  hitelünk, tehát nem panaszkodhatok. Szóval most dilemmázunk, hogy mi legyen. Menjünk v. maradjunk. Elsősorban az anyagiak, a tapasztalat és a nyelvtudás miatt mennénk. A maradás mellett pedig elsősorban az érzelmi dolgok állnak. (Főleg én vagyok nehéz eset ilyen téren. Per pillanat a férjem inkább menne, én inkább maradnék...Egyébként jelenleg úgy 3 max. 5 évben gondolkodunk, tehát nem maradnánk kint örökre.)

     

    Kérdéseim:

    - a fenti állomok (New York, New Jersey, Connecticut) melyik a legjobb? (elsősorban az adók, a környezet és a bejárás szempontjából) (Anno White Plains-ben laktunk, onnan ha jól emlékszem 40-45 perc alatt bent volt a vonat a központi pályaudvaron, a férjem mindenképp vonattal járna dolgozni)

    - adózásnál melyik állam szerint vonják az adót ott ahol dolgozol vagy ott ahol laksz?

    - előzetesen próbáltam kalkulálni a várható költségeket (lakás rezsivel 2500, biztosítás 1500, kaja es egyéb vásárlás: 1500, egyéb költség (ruha, kocsi stb.) 1000, ez összesen 6500, szerintetek reális?

    - úgy hallottam 5 éves kor után ingyenes az oktatás, ez igaz és érvényes a külföldiekre is?

    - van az a bizonyos SSN, ehhez milyen feltételek kellenek? Elég a munkavállalási engedély, v. vízum? Ha jól tudom ez szinte mindenhez kell. Bankszámlát se nyithatsz nélküle. Jól tudom?

    -  volt köztetek olyan, aki hasonló korú gyerkőcökkel ment ki? Elsősorban Ivett miatt aggódok (Ő 5 éves). Egy szót sem tud angolul. Mi lesz vele, ha közösségbe kerül?? Félek, hogy lelkileg nehezen viselné az idegen környezet, idegen embereket, idegen nyelvet és a távolságot az itthoni családtagoktól, barátoktól. Esetleg tapasztalatokat, tanácsokat tudnátok adni?

    - kiköltözéssel kapcsolatban bármilyen tanácsot szívesen veszek. A cég adna egy összeget (amit nekünk kell meghatározni), ami fedezi a kiköltés költségeit. Na, erről lövésem sincs. (Szerintem ruhákat, játékokat, háztartási dolgokat, autósüléseket vinnénk.) Tudnátok megbízható és olcsó költöztető cégeket ajánlani?

    - mennyi adminisztratív, ügyintézési teendő van a kiköltözéssel kapcsolatban?

    -kiutazás-hazautazás: mely légitársaságok tartoznak az olcsóbbak közé? Mintha az Alitalia-ról hallottam volna, hogy ők viszonylag olcsók. 

    - gondolom a jogositványt kint is meg kell szerezni. Mi ennek a menete? Ugyanúgy tanfolyamra kell járni és utána gyakorlatban vizsgázni? Mennyi idő és kb. mennyibe kerül?

     

    Most hirtelen ennyi. Az infokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!!

     

    Üdv.

    Timi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 6. 07:1724094.
    Ma futottam 12 km-t, a heten osszesen 40-et.  Kicsit erzem a labaimat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 6. 07:1624093.

    Ma meseltek a barataink, hogy DelMar legmenobb hoteljeben egy ficko feldarabolt egy ex-playmate-et, aki a felesege volt es szerelemfeltesbol olte meg. 

     

    http://www.thehollywoodgossip.com/2009/08/jasmine -fiore-text-message-may-hold-clue-to-murder-ryan-jenkins-mia /

     

    Egy nagy boronddel tavozott a hotelbol, majd LA kornyeken kidobta az autobol a borondot. A boronben a felesege teste. Kanadaba akart szokni. Hogy ne lehessen azonositani a holttestet, kihuzta a felesege fogait, es levagta az ujjait (!). Elcseszte, mert a mellimplantatum alapjan azonositottak a not. Allitolag korabban is verte a baratnoit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 5. 18:2624092.

    Jo kis programot csinalsz magadnak mindig. Festes, parkettazas, butor tologatas. Na jo, ertem, en, hogy meg kell csinalni. Nekunk alig van butorunk, nem lenne olyan nagy cucc a koltozes. Van egy kihuzhatos szofank, na az brutal nehez. Ugy kellett ebbe az apartmanba bepasszirtozni.

    Orulok, hogy jol erzitek ott magatokat. Lesz meg jobb helyzet is. Remelem, feltapaszkodik ez a gazdasag mar vegre.

     

    Hja, az Obamas topikra feltettem az uj eu reform tervet, akinek  van kedve, ideje, es idege olvasgassa, aztan megoszthatja az infojat velem is. 

    előzmény:
    ZSU75 (24090)
    2009-09-04  23:32
  11. 2009. szeptember 5. 04:0624091.

    De jo hogy irtal! Sikerult befejezni ezek szerint a takaritast.:) En is azt csinaltam ma de nem ilyen nagymertekben...itt torom a fejem hogy mi legyen. Mikor elmentunk haza de Cs meg itt volt, kijottek szonyeget tisztitani hozzank, de 3 helysegben nagyon ramaty munkat vegeztek. Felajanlottak h kijonnek meg egyszer, de akkora munka...nem tudom mit csinaljak...

    Harom hete kb vettunk king size bedet...hah....olyan szuper, vegre reggel nem szorongok ha betodul a gyereksereg.

    Olyan vidamnak hangzol igy az eteren at, nagy aldas hogy jol erzitek ott magatokat, megnyugodtok egy idore. Szegeny Sam! Biztos nehez neki...hol lakik most?

    Nekunk ma jo kis nap volt, elmentunk arra a hiperszuper jatszoterre amit emlegettem mar itt. Iwiwre tettem nehany uj kepet, a gyerekek kidoltek total, s kozben baratokkal is talalkoztunk. Ket felnott vitt 6 gyereket, jo kis agytorna volt figyelni, vigyazni rajuk.

    Elkezdtem a fenykep albumainkat rendezgetni, evek szerint, visszamenoleg is....illetve a gyerekek babakonyvet szedem este rendbe. Most hogy a nagyok suliban vannak egesz nap van egy kis idom erre is. Bar rohannak a napok, mindig van valami.

    Holnap mi pihizunk, aztan vasarnap gyuli es delutan kinezunk a cserkesznapra.

     

    előzmény:
    ZSU75 (24090)
    2009-09-04  23:32
  12. 2009. szeptember 4. 23:3224090.

    Ja, ja, sokkal konyebb apos nelkul! :) A sogornommel, sogorommal (Salam es Chris) sokkal jobban kijovok, nagyon jo veluk lakni, sokat segitenek nekem es en is nekik. Sogornom hozza volt szokva hogy miutan haza jott a melobol (middle schoolban tanit) akkor neki allt meg takaritani, mosni, vacsorat csinalni. Ezek nagyreszet most en megcsinalom, amikor haza jon akkor tud egy kicsit lazitani. Nekem meg konyebbseg az, hogy ha valami kell a boltbol akkor o hazafele megveszi, o hozza el a gyerekeket iskolabol es itthon is nagyon sokat babazik, imadja Alexet (a sogorom is, babywhisperernek hivom, mert rogton lenyugszik nala Alex, megnevetteti, altatja..stb). Szoval mind a ket csaladnak ez igy jol jon ki, csak szegeny Samer van egyedul :(.

     

    Ma amugy egesz nap butort tologattam, rendezem be a garazsbol atalakitott szobat a mi haloszobankka, de akkora allat butoraink vannak, hogy minden benan fer csak el. Mar minden variaciot kiprobaltam, vegul aztan az elsonel kotottem ki :), igy meg valahogy kinez es funkcional is a szoba. Derekam meg majd leszakad... De vegre ma este mar nem felfujhatos matracon kell aludnunk, hanem a sajat agyunkban :) yippee! Holnap neki allunk a gyerekek szobajat berendezni, mert szegenyek mar harom hete a foldon alszanak. Kiakarom tisztitani a szonyeget es festeni is akarok, szoval meg egy ideig nem lesz agyuk szegenyeknek, addig majd a mi szobankban alszanak a kanapekon.

     

    Hat ennyi, megyek is vissza, mert nem sokara itt a gyereksereg, akkor aztan ugyis minden lassabban megy. Alex is lassan ebred. Mar kb. egy honapja ugy alszik el, hogy leteszem meg ebren es szepen elaltatja magat par percen belul. De most az elmult par napban azt csinalja, hogy a hatara fordul (mert amugy hason alszik), de utal haton aludni, visszafordulas viszont meg nem igazan megy. Mar majdnem, de meg maga ala szorul a karja. Igy elkezd reklamalni, hogy mi van ma', nehezebben alszik el.... Amikor azt hinne az ember, hogy egy kicsit egyszerubb lesz akkor kitalalnak valami ujat ezek a csemetek :).

     

    Na szep hetveget mindenkinek, irjatok, mert nagyon ubiszezon van!

     

     

     

    előzmény:
    babocas (24089)
    2009-09-04  05:35
  13. 2009. szeptember 4. 05:3524089.

    En meg leragadtam Palmdale-nel. :-)

    Akkor mar az eleted is konnyebb, hogy  nincs aposod korulottetek.

    Palm Springs jol hangzik, majd osszel-telen menjetek el a palmakanyonba, ha meg nem voltatok.  Az egy csodalatos hely!

     

    Jo lenne tudni, milyen a fust Pasadenaban. Nagyon el akarnek menni. 

    előzmény:
    ZSU75 (24088)
    2009-09-04  05:00
  14. 2009. szeptember 4. 05:0024088.

    Babocas, mi mar nem LA kornyeken vagyunk, hanem Palm Springsben ami a low desert. Erre is van tuz, de nem az a nagy amire te gondolsz. Amugy van fust, mert anyosom mondja, o asztmas es nehezen viseli.

    Pasadena nekem nagyon tetszik, olyan jo kis setalos hely :)

    előzmény:
    babocas (24086)
    2009-09-04  01:45
  15. 2009. szeptember 4. 01:4824087.
    nalatok...jav
    előzmény:
    babocas (24086)
    2009-09-04  01:45
  16. 2009. szeptember 4. 01:4524086.

    Nagyon jol beallt nallatok a rend. Ugyes vagy!

    Sam-et nagyon ritkan latjatok. 

     

    Van-e fust arra nalatok? Tervezzuk, hogy elugrunk Pasadenaba, a Huntington kertbe. Ha fustos a levego, akkor nem megyunk. 

    Hozzank is elert a fust, de nem erezni, csak a horizonton latni. 

    Jo lenne valami eso, mert oktoberben megint cidrizhetunk mi is. 

    Egyszer majdnem minket is megugrasztott az elorejelzes 2007-ben.

    előzmény:
    ZSU75 (24085)
    2009-09-04  01:25
  17. 2009. szeptember 4. 01:2524085.

    Sziasztok!

     

    Ezer eve nem irtam, de olvaslak titeket! Irni nincs nagyon mit, minden nap ugyanugy telik, de azt kell mondanom, hogy elvezem a nyugalmat es a rendszert :) Reggel nagyokat elviszem suliba fel 9-kor, haza jovok a harom fiuval (Sami, Dominic, Alex), ok jatszanak en takaritgatok, mosogatas..stb., csinalok nekik ebedet, esznek 11 korul es mennek ok is suliba, fel 12-kor. Haromig mindenki suliban van, akkor a sogornom elmegy ertuk. Amig mindenki iskolaban van addig Alex alszik egy nagyot, pont igy allt be a rendszer, ebed utan alszik kb. orat. Ez az en nyugis idoszakom, tevezek, ebedelek nyugiban, tok jo! :) Delutan haza jonnek a gyerekek, uzsonna, hazifeladat, kimennek uszni kb. masfel orat, addig mi vacsorat csinalunk a sogornommel + nezzuk a LOST-ot DVDn, keszulunk az uj seasonra :)). Vacsora utan en romeltakaritok, sogornom elmegy az anyosat agyba segiteni, MS-e van szegeny anyosanak es tolokocsis. Fel 9-re minden gyerek agyban, meg olvasunk egy fel orat, aztan alvas. Nagyon hamar kidolnek. Ja, Alex mar 8-kor alszik es kb. ket hete atalussza a teljes ejszakat, 7-1//2 8 korul kel, amikor en. Hat, ez van velunk :).

    Sam hianyzik nagyon, ket hetente ket napot latjuk es ez igy is lesz jovo juniusig. Leilaval emaileznek naponta tobbszor, o nagyon apas es nehezen viseli, hogy nincs itt minden nap. Autobiznisz most jol leult a Cash 4 cluckers program vegeztevel, sejtettuk, hogy igy lesz, azert hal' Istennek Sam tudott eladni par autot, meg az uj munkakore alapfizeteses, tehat most mar nincs olyan, hogy semmit nem keres egesz honapban.

    Anyosekat azota nem lattuk amiota elkoltoztunk, apos lusta eljonni, szegeny anyosom nem tud vezetni mar, faj a terde es aposra van utalva.

     

    Most lepek, bocs, hogy csak magunkrol irtam es nem reagaltam semmire, orulok, hogy mindenki jol van es latom Adrienn is irt!

    Diabka, szuper, hogy ilyen konnyu a terhesseged, nekem is mind az volt, en nagyon elveztem azt az idoszakot! Varjuk a babat!

    Tiffin, lattam Mira kis videojat, hat meg kell zabalni, hogy kacag, olyan edes! :))

     

    Na tenyleg megyek, mert unokaocsemnek kell a szamitogep a leckeje megirasahoz. Pusza mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 3. 23:1824084.

    Ez nagyon jol hangzik! Nem terveztem ugyanis babakocsit es/vagy autosulest vinni majd mikor megyunk haza par hetre (kb. januarban), (van otthon kolcson, amit tudunk majd hasznalni ha kell). szoval ez igy teljesen jo :) most mar csak az kell, hogy legyen 1 db ures hely a gepen majd :)

    kivancsi vagyok a kepekre is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617750 (24081)
    2009-09-03  16:48
  19. 2009. szeptember 3. 23:1224083.

    Vegyesen, voltak magyarok is sokan, a ferjem munkahelyen eleg sok a magyar, de a sracoknak itt jellemzoen itteni vagy itt tanulo europai baratnojuk van. (vagy indiai, vagy azsiai, eleg szines itt a tarsasag:)) a fele azert itteni volt, sok az usa-beli baratja is szerencsere :)

     

    Ma toltom a 36. hetet, es nagyon jol erzem magam, tenyleg. nem faj semmim, tudok aludni (kiveve mult ejjel amikor annyira dorgott az eg, hogy feltem, kettehasad a vilag), a baba alszik ejjel, nappal mondjuk folyton ficereg, es azert mar eleg fajokat mozdul, de ez meg ezzel jar, szoval szerintem a vilag legkonnyebb terhessege az enyem :)

     

    most elszaladok family tour-ra a korhazba, megnezzuk a szuloszobat (is), remelm megtudok valami ujat me, amire eddig nem gondoltam :)

    előzmény:
    clifford (24080)
    2009-09-03  01:58
  20. Torolt_felhasznalo_617750
    Torolt_felhasznalo_617750
    2009. szeptember 3. 16:5724082.
    LOL
    Nekem is fura D környéke. Most, hogy visszamentünk meg főleg.
    Az a benyomásom volt, hogy egy hatalmas faluban vagyok. 
    előzmény:
    clifford (24079)
    2009-09-03  01:57
  21. Torolt_felhasznalo_617750
    Torolt_felhasznalo_617750
    2009. szeptember 3. 16:4824081.

    Szia diabka,
    A kapuig autósülésben, onnan meg baby björnben, illetve ölben. Szerencsénk volt, mert a 6 repülőgépből csak 2x ült melletünk valaki, így közénk tudtuk fektetni. Amit nem tudtam, és nagyon meglepett, hogy fel és leszállásnál nem szabad a baby björnben hozzám csatolva lennie, de persze tartani kell. Mai napig nem értem, hogy az hogyan biztonságosabb, de a légiutas kísérő elmagyarázta, hogy ezt már sokat tanulmányozták, és bizony így van.

    előzmény:
    diabka (24078)
    2009-09-03  00:24
  22. 2009. szeptember 3. 01:5824080.

    De jo hogy ilyen jol erezted magad! Magyarok vagy amerikaiak voltak?

    Hogy erzed magad? Hanyadik hetben vagy?

    előzmény:
    diabka (24078)
    2009-09-03  00:24
  23. 2009. szeptember 3. 01:5724079.

    Nagyon jok a parkos kepek!

    D is megy veletek?

    Egyetertek azzal amit irsz az amikrol itt....itt is baratsagosan integetnek stb...mondjuk hat ev utan ezt en mar nem mindig ertekelem...pl van itt egy no, total egykoru gyerekeink vannak, mindig integet ha megy el, kb 10 hazra lakik, de ha arra setalunk mindig bemegy...mintha beszelgetni nem szeretne...ot ev utan az ember nem ertekeli mar annyira az integeteset...:)

     

    Mi most ujra kezdtuk a setat, miota eltortem a labujjam nem voltunk. Minden nap ket ora, delelott egy Olikaval, du a nagyokkal is, illetve plusz masfelet meg a haz elott  biciklizhetnek. Nagyon jol telnek a napok, az uj idobeosztas is jo, nekunk szuloknek plane, hisz 8 kor agyban vannak.

    HIztam is sokat hogy nem mozogtam februar ota, ugyhogy szep lassan a tornat is visszaveszem. A seta ha nem is fogyaszt legalabb az allokepessegem visszaadja, jol lecsokkent a sok uldogelesben.

    Rahelnek tegnap volt az elso zongoraoraja, nagyon elvezte egesz nap gyakorolt itthon a kicsin, meg is van mit kap tolunk karacsonyra.:) S ma megdicsertek, hogy o volt a legjobb az osztalyban, figyelt, valaszolt....nagy elsos gyerekem.:)

    Olikam elvezi az egyeduralmat. Meg jobban kijon az akaratossaga. Meg jo hogy sok baj (vesszo az ' betun) van keverve ez nala, kulonben ki nem birnam...pl minden garazslejaronal megkerdezi: erre? s meg veletlenul se arra amerre menni kellene...igy ma masfel orat setaltam vele.:)

    Joel nagyon szeret menni, kiveve a reggeli felkelest...hat ez van...mi lesz vele telen?

     

    Lenka, irj, hogy vagytok! Milyen az elet otthon?

     

    Csilla, de jo hogy jol ereztetek magatokat erre. Nekem fura volt Detroit kornyeke...nem tudom milyen a varos maga, de a repter kornyeke olyan kietlen....amikor a gps jelezte hogy 2 perc mulva ottvagyunk, de meg semmi nem latszott csak a nagy lapos kietlen videk, azt hittem elromlott....

     

    Zsuzsi, kepzeld elfogyott az a fajta barackjuk! AAAA.....most olyan van ami a nectarin es barack kevereke, de azzal olni lehet olyan kemeny...nem tudom jo lenne e.

     

    Adrienn, de jo hogy te is bejelentkeztel! Kivancsi leszek milyen lesz, hogy erzed magad. Milyen a varos? Olyan szepeket hallani rola? Emberek baratsagosak?

     

    előzmény:
    -Tiffin- (24077)
    2009-09-02  17:33
  24. 2009. szeptember 3. 00:2424078.

    Sziasztok!

     

    olvastalak ám én is benneteket, de időm nem nagyon volt írni...nem tudom hogy érnék rá mindent elintézni, ha még dolgoznék is közben.:)

     

    megvolt időközben a babyshower, tök jól sikerült. Mivel ha csak lányok lettek volna meghívva, nem lettünk volna sehányan se, ezért rendhagyó módon családos buli volt. Jöttek párok, meg családok is, volt egy csomó gyerek is, és bográcsban gulyást főztünk, meg persze volt BBQ. Nagyon jó volt tényleg, örülök, hogy végül belementem, hogy legyen, bár nem volt se pelenkatorta, se tipikus játékok szerencsére, az nem az én stílusom :) 

     

    errefelé is nagyon kedvesek az idegenek egymással, a parkban ha sétálunk, mindig köszönünk a futókkal egymásnak, akik szembejönnek, a sétálók meg általában még meg is állnak megkérdezni, hogy mennyi idő van még hátra meg fiú vagy lány lesz. Mostanra kezdem ezt a közvetlenséget megszokni.

     

    babyméz: Stella kapott bölcsőt a repülőn, vagy hogy vittétek?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 2. 17:3324077.

    De jo, hogy regi baranykak is jelentkeztek!

     

    Csilla, orulok, hogy visszarazodtal a munkaba es tudtal talalkozni is tobbekkel...Andi szerintem is jo fej, lanyait sajnos nem lattam.

     

    Lenka, orulok, hogy megvan az alomszakmad, erdemes volt ra varni...druszam, te is irj, tukon ulok, vegul is mit dontottel?

     

    Babocas, otthon meg a masik veglet megy...azaz hulyenek tartjak, aki pszichologushoz megy. Az sem jo...neha azert szakember partatlan segitsege sem art pl. parkapcsolati problemakban. De az igaz, hogy vegsosoron az illetovel kell kommunikalni, CSAK pszichologus nem oldja meg ezt.

    Itt alapvetoen kedvesek az emberek, nyiltak, ha small talkrol van szo, de igaz baratot valoban nehez talalni. Na, majd a kismamaklub, remelem, talalok valaki hasonszorut.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top