Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. szeptember 15. 19:2524126.

    Sziasztok,

    Csilla, de jo hallani rolatok! En se hiszem el hogy Stella mar ekkora, hihetetlen hogy elment a nyar.

    Mit ertesz azsiai tempon? Huh, akkor gondolom nem felenk koltoznetek.:) Nalunk nemsokara jon a tel....de elotte itt a gyonyoru osz, nayon szeretem!

    Fogzasra mi hasznaltunk kremet is, helyileg, az is nagyon sokat segit...sajnos nem tudom ajalnani melyiket mert otthonrol hoztuk, es szuper volt.

     

    Timi, G szereti az uj tanart? Anyudat emlegeti?

     

    Mami milyen a munka? Van meg esely a masikra is?

     

    Kicsit magunkrol:Nagyon gyorsan mennek a napok, alig van idom valamire...hiaba a ket nagy iskolaban van. Nem vettem meg fel a tempot, ugy erzem neha magam mint amikor egy oreg kutyat felkap a forgoszel, alig kapok levegot neha...de nem stersszes es az jo.

    A suliban rengeteg a hazi, igy het elejen azt daralom, tegnap is csinaltam, aztan annyira felporgok alatta, hogy ejjel alig tudtam aludni. De elvezem es erdekel, igy azert jo csinalni.:)

    Gyerekeknek nehez kovetnem az iskolai dolgait, minden nap kell valamit csinalni, papirt alairni, kulon snacket bevinni, field tripre keszulni, stb...plusz minden nap a tizorai es ebed keszitese....

    Joel hetvegen beteg volt, nem is ment tegnap iskolaba. De ma mar igen, nagyon szereti, olyan boldogan jon haza. A verekedos kisfiuval haladnak a tanarok, ugy tunik kovetkezetesen erosek vele. Most mar beengedik a tobbiek koze is, es J mondta hogy mar ot pl nem csapokodja. Orulok neki, remelem beszokik.

    Rahelnek penteken volt  a szulinapja, csaladi korben unnepeltuk. Egy szintetizatort kapott igy tudja gyakorolni a zongorat is. Mivel a korcsolya csak oktober legvegen kezdodik, gondolkozom hogy beirassam uszasra, nagyon kozel van mar ahhoz hogy tudja csinalni, es jot tenne neki, nekem is nyugodtabb lenne nyaron. Csak Cs annyira elfoglalt hogy nem tudom meg hova tegyem be....szegeny mar plafonon volt mult heten...rengeteg a temetes, minden heten megy nem is egyszer, most jonnek eskuvok, keresztelo...ahh....huzos lesz ez neki decemberig, pedig addig kell a doktorit is befejeznie. Meglatjuk, nagyon turelmes vagyok vele.:))

    Szombaton elvittuk volna... a gyerekeket uszodazni, nagy csalodasunkra zarva volt...helyette elmentunk egy parkba kirandulni. Megismerkedtem egy felig magyar csaladdal. Az anyuka sem beszel jol, a ferj amerikai, de o koszont ram, hogy: szervusz.:) Gabi, ferjed eskette oket par eve.:)

     

    Kozben minden kedden es csut. megyunk probalni a szureti balra. Ma ugyan kihagyok egyet, de ez is nagyon sok most. Az en gyerekeim ugyan tudjak mar a tancot, de rengeteg az uj gyerek, es osszetettek oket veluk, hogy segitsenek. De ma tudom nem jon a kisfiu akinek R segit, igy aztan mi sem megyunk, jo lesz itthon lenni, annyi dolog van.

    Olikam egyre huncutabb. Ha leszidom csak forgatja a szemeit, igy aztan folyton elnevetjuk magunkat..vagy nagyon elkapatjuk, vagy o lesz a legmagabiztosabb. "Olika" fogalom szamara, ha valamit csinalni akar, ha valami elvesz a nagyoktol, kijelenti hogy "Olikae" es ezzel le is tudja a dolgot. De kozben hozza hozza teszi azt is, hogy" anyat szeretem, Joikat szetem, Rahelt szeretem, mindenki csak puszilgatja, igy aztan a kovetkezetes nevelesnek meg a kozeleben sem vagyunk egyenlore...hajaj...jo dolga van.:))

    Ennyi mara, irjatok ide is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617750 (24125)
    2009-09-15  17:02
  2. Torolt_felhasznalo_617750
    Torolt_felhasznalo_617750
    2009. szeptember 15. 17:0224125.

    Sziasztok!
    Na, mar jó régen nem jártam erre...
    P-Andi, nagyon sajnálom hogy rosszul van apukád, jobbulást kívánok. Meg legfőképpen nektek kitatrást, mert ugye sokszor a családnak a legnehezebb, ha beteg valaki.
    Mami, gratula az álláshoz, biztos nem fogod megbánni. Kezd el, és ha közben bejön a másik, ez meg valami miatt nem tetszik, akkor 3 hónapon belül indoklás nélkül felmondhatsz. Habár téged egy elég kiartó, szívós tipusnak látlak biztos nem adod fel majd könnyen.  
    (kórházi munka jó, de nehéz).
    L-Andi, jó hallani felőletek, gondoltam nagyon elfoglalt vagy, mert azért ennél gyakrabban szoktál jönni.
    Mi jól vagyunk, Stella szépen növöget, már 3 és fél hónapos, el sem hiszem. Még mindig anyatejet kap, de már kizárólag pumpálok, mert a michigeni vizit óta nem fogadja el a cicit. Gondoltam ez előbb utóbb  be fog következni, könnyebb neki az üvegből.
    (lehet ezt már írtam, bocs, ha duplán)
    Nem tudom ki mikor kezdett szolid kaját, vagy csak rizspépet hígan tejcsivel (habár ha szoptattatok minden gyereket, azt úgy nem lehet), de mivel a drágám már minden éjszaka megint felébredt 2-4 óránként, ezért megpróbáltam, hogy az esti üvegébe tettem egy pici rice cerealt. Láss csodát, azóta megint jobban alszik a drágám. Ezt csak hetek után kezdtem el, pontosabban 2 hetet vártam, gondoltam, ha növekedési ugrás, akkor kibírjuk. De úgy látszik jobb neki így. Amúgy mindenben korai a kis manóka, már fogzik is, nyálazik mindenmerre, meg van duzzadva a kis ínye, szegény néha látszik, hogy fáj neki, ilyenkor egy darabig sajnálgatom, de ha nem múlik, akkor kap egy pici infant tylenolt. (fél dózist a súlyhoz megfelelően)
    Én tegnap lecsapattam a hajam, most az állam allat ér, mert iszonyatosan hullani kezdett. Tudom valamennyire ez normális szülés után, de azért az enyém már kezdett durva lenni, csomókban jött ki a szép dús hajam.
    A munka ok, de még mindig nem vagyok odáig meg vissza a kollégákért. Nagyon ázsiai nekem a tempó itt SF-ban. Mint már említettem lehet, hogy költözünk, ez az egyik oka, a másik az időjárás. Már nagyon elegem van a ködből meg a rengeteg ötven valahány - hatvan valahány fokos napokból. Hidegem van.
    Na, pusszi nektek, majd írok, ha lesz időm megint.
    Csilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 15. 06:4424124.

    Sziasztok!

     

    Tudtam, hogy Rátok számíthatok! Köszönöm szépen a sok infot, tanácsot! Végül úgy döntöttünk, hogy maradunk itthon. Elsősorban azért, mert a cég elég kicsi, 3 éve alapította a nagyfőnök, eddig még nem volt nyereséges és igazi nagy szerződött megrendelője sincs (igaz érdeklődő van bőven és tárgyalások is folynak). Így számunkra túl nagy a rizikó. Túl sok mindent kéne itthon feladni és nagyon bizonytalan, hogy hogyan sikerülne a kinti élet...

     

    Köszönöm mégegyszer a válaszokat! Minden szépet és jót kívánok Nektek!

     

    Üdv.

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. szeptember 13. 01:1824123.

    Sziasztok,

    gondoltam irok ide is, ujabban alt. csak a FB-ra megyek fol. Szoval Anyum elmet szerdan. Eeleg hulye nap volt amugy is, reggel bementem fel9-re dolgozni, aztan fel 1kor el haza, rohantam, hogy elmenjek G-ert az oviba, aztan mondtam Anyunak hogy ne fozzon mar utolso napjan, igy be  a KFC-be csirkeert(Anyu nagyon szereti). Megebedeltunk, aztan irany Philadelphia. Oda is ertunk idoben boven. Anytol hamar elbucsuzkodtunk a becsekkolas utan, mert G is nagyon sirt es Anyu is csak bogott...en is konnyeztem, de G miatt probaltam nem nagy bogest levezetni. Most fura Anyu nelkul, a nyar alatt ugy megszoktam, hogy itt volt. G is elegge szomoru volt 1-2 napig, de most mar vissza allt a normalis kerekvagasba.

    Ovi is tetszik neki, az ovono eleg szimpi, G sem panaszkodott meg ra. Amugy ez is egy fiatal csaj, mint a tavalyi, most vettek fel az iskolaba dolgozni vegleg, tavaly csak helyettesitett 1-2x. Most mar van Gym, spanish , art es music class is a kiscsajnak. Eddig minden tetszik neki.

     

    Az ido itt nagyon elromlott, tiszta hosegbol, nagyon osz lett hirtelen. Ma sem tudtunk nagyon semmit sem csinalni kinn, mert a tegnap zuhe utan minden tiszta viz. Igy elmentunk 2-en Gvel shoppingolni, vagyis csak akartunk volna, ha kaptunk volna azt amiert elindultunk.

     

    Munkam meg mindig jo, elvezem. Most nagyon bele kell huzzak a papirmunkaban, mert jovo honapban a NJ Housingtol jonnek reviziot csinalni, minden file-nak tip-topnak kell lennie.

     

    Olvasom Bea, hogy Joelnak baja gyult egy kisfiuval. :( Remelem hamar megoldoik igy vagy ugy. Azert egy 4 eves kiskoloknek meg kellene erteni, hogy nem lehet harapassal terrorizalni a tarsakat. O mar nem 2 eves, az egy masik kor meg.

    A mi ovinkban sem toleraljak az ilyet es itt is kitennek ha nem valtozna a magatartasa.

     

    Mami olvasom, hogy kezded a munkat! Jaj de jo!!!! ugy orulok neked, remelem minden remenyed bejon ezzel!

    Lattam kis Andris kepeit a FB-on, mekkora egy gyerek, nem is ugy nez ki mint aki ovis!

     

    Pandi, de jo Anyud itt van ujra es BUBU is jol vette az ujraismerkedest! Most meddig marad Anyud? Apukadnak meg minden jot kivanok! Remelem meggyogyul!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 11. 06:1124122.

    A toddler, meg az 1 eves gyerek beszoktatasa is elegge torturas.

    Aron 1-1.5 honaig minden reggel sirt. Az elejen meg akkoris sirt, amikor felvettem, mert megkonnyebult, hogy megyek erte. Olyan kis elesett volt szegeny. Az azsiai kolleganommost szenvedi az egeszet. Mindig mondja milyen volt a reggele, tok megviseli az egesz. A tanarokat sem kedveli, raadasul kitalalta most, hogy az egyik tanar nem szereti az azsiaiakat. (A legtobb szulo azsiai kinezetu a day care-ben.) Mondtam neki, idovel jobb lesz, csak nyugodjon mar meg. Na de en is ki voltam az elso honapban keszulve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 11. 06:0724121.

    Clifford: Ezert jonnek besegiteni a tanaroknak. Mindig jon 1-2 ember, aki segit nekik. Reggel van ugy, hogy 4-en vannak.

     

    Volt amikor en is mentem segiteni, amikor leraktak az udvaron a gumiszonyeget a jatszoteri jatekok ala, akkor mentem 2x 1-1.5 orat segiteni, hogy a fuves teruleten eljatszhassanak a gyerekek.  De amugy nem vagyok egy nagy volunteer anyuka.

     

    Pang: hat ezek rossz hirek. Nagyon sajnalom. Az en apukam sincs fenyes allapotban, de ennyire nem rossz a helyzet, es o megy is orvoshoz. 

     

    Tegnap en is eltanyaltam futas kozben. lejott a terdemrol a bor, meg a kezemrol is. Meg jo, hogy nem tort el. Egyik ismerosom kalimpalt az utca tulodalarol, aztan nem ertettem mit mondott es elestam. 

     

    Tegnap valami fejvadasz ceg megkeresett, hogy jelentkezzek egy bizonyos ceghez Delaware allamba. (Igazabol egy eve nem aktiv az oneletrajzom.) Meselem a fiatalka kolleganomnek, erre mondja, hogy te nem akarsz odamenni... Kerdem miert? Valasz, mert unalmas. Akkor annyira nem is rossz ez a Kalifornia.

    előzmény:
    clifford (24119)
    2009-09-11  03:17
  7. 2009. szeptember 11. 03:1924120.

    De jo beosztas! Tenyleg anyukabarat...persze csak igy hogy van mar egy nagylany aki besegit. Van am elonye annak ha koran szuletik egy baba.:)))

    Ferjedek merrefele vannak?Mi kb 2 orara vagyunk.:)) 

    előzmény:
    M@mi (24112)
    2009-09-10  19:05
  8. 2009. szeptember 11. 03:1724119.

    Azert felteteleztem, mert a masik gyerekre azt irtad "odahaza" es utana a ketnyelvuseg, 2 eves, es egyke parameterekbol hirtelen azt hittem attertel Aronra. De vegulis a temaban magaban majdnem mindegy melyik gyerekrol is van szo. Igen szerintem is okozhat a ketnyelvuseg a gyerekekben feszultseget, de az az erzesem, hogy ez egymagaban nem lenne eleg ahhoz hogy magatartaszavaros legyen a gyerek. En keresnek mas okot is a hatterben...nem tudom nem volt dolgom meg ezzel. De ha egy szulo a ketnyelvuseget termeszetesen, egeszsegesen kezeli a gyerek is ugy fogja. Na mindegy, nem is ez a tema most.:)

     

    Beszeltem az ovonovel, tudnak a dologrol, nemcsak en szoltam, es kezelik mar a dolgot. Egyenlore sokat van a szegeny kolok elkulonitve, a tanar azt mondta, nagyon nehez a helyzet.

    Kivancsi vagyok mi lesz a megoldas ra.

    Haaat...ha a szulok dolgonak, akkor nem marad mas majd, csak a bebiszitter....lehet pl fel ev mulva nem lesz ilyen gond mar vele.

    Sajnalom en is, ugyanakkor tenyleg nem lehet ennyiben hagyni a dolgot.

    Tiffin, igen Joel az aki nalunk a nyugisabb gyerek, de ma tunderi mosollyal nezett ram amikor szidtam mert total direkt modon fellokte az egyik kisfiut.....es persze angyali arccal fordult vissza, hogy: bocsi...mrrr...so, nem feltem annyira, azt hiszem ha atlag gyerek veszekedesekrol van szo megallja a helyet, de ez tobb annal.

    Ha..  a magyar helyzetre szot sem erdemes vesztegetni. Miutan onkormanyzatilag kotelesek felvenni a gyerekeket....ott meginkabb nehez lehet ez....foleg egy kis helyen ahol meg lehetoseg sincs valtoztatni.

    Huuu...24-26 gyerek nagyon sok ket tanarra preschoolban! Hogy tudnak segiteni nekik figyelni rajuk....nalunk tavaly 16 an voltak 2 tanarra es bizony mikor festenek vagnak stb....az eppen eleg.

     

     

    Andi de jo hogy irtal!Meddig marad anyud?

    Tok jo hogy tudjak valtani egymast!Szegeny apud! De vegul csak elment a dokihoz ugye? Nagyon rosszul hangzik amit irsz!

     

    előzmény:
    babocas (24111)
    2009-09-10  17:13
  9. 2009. szeptember 11. 00:2124118.

    Hát ezt nem tudom, hova lehetne vinni a gyereket, de lehet, hogy én vennék ki szabadságot, elvinném szakemberhez, mert ha folyamatosan így kommunikál akkor lehet, hogy nem érzi magát jól a közösségben ő sem...

     

    Én már nem emlékszem, miért haraptam az oviban, de egyetemre kinőttem...azért elképzellek, jó sztori! Végül beledobtak a patakba? :)

     

    De jó, újra itt az anyud! Nagy szerelem lesz megint...

     

    Apukad sajnalom...csak nem a természetgyógyászos könyvekben hisz? Tényleg nem megy dokihoz? :(

     

    Bjornt veszunk majd, de varom a BRU-kupont hozzá mert elég drága.

    előzmény:
    pang_a_pitty (24116)
    2009-09-10  23:32
  10. 2009. szeptember 11. 00:1224117.

    Ezek a floaterek ugyanolyanok, mint otthon a dadusok? Azért ez is jó az itteni ovikban, hogy meg van szabva, hány gyerekre jut hány felügyelő.

    Amúgy egyetértek abban, hogy az óvónő is felelős a konfliktusok kezeléséért, de ha egy kisgyerek antiszociális környezetből jön és otthonról rossz mintát hoz, akkor azt ő sem tudja megnevelni. Szörnyetegnek szerintem senki nem nevezte ezeket a gyerekeket, én sajnálom is őket, mert annak valahol oka van, ha valaki állandóan verekedik. Egy kiegyensúlyozott gyerek nem tesz ilyet.

     

     

    Ebben a korban a szülői minta a legfontosabb. Pl. én feladatomnak tartom, hogy Mira, mire oviba megy tudjon köszönni/megköszönni, egyszerű kérést teljesíteni, más gyerekekkel alapszinten kommunikálni. A toddler csoportba szívesen járatnám heti 2-3x.

     

    Vekerdy azt írta, hogy a kisgyereket mindenképp el kell távolítani a csoportból és pszichológus vizshálja meg, adjon tippeket, derítsék ki az agresszió okát, majd lassan szoktassák vissza közösségbe.

    előzmény:
    babocas (24115)
    2009-09-10  21:34
  11. 2009. szeptember 10. 23:3224116.

    De tenyleg, mi van ha muszaj dolgoznod es nem viheted magaddal a gyereked? Mondjuk mi van ha egyedulallo anya valaki? es a gyerek is nehezen viseli es harap? Mindenhonnan kitiltjak, aztan utana mi van? mit csinal vele?

     

    Nyilvan meg kell vedeni a tobbit is, de gondolna az ember hogy van erre megoldas az azonnali repulesen kivul. Itt is az osszes daycare-nel ugy van ahogy L-Andi irta, eleve tudod, mik az iranyelvek ilyen vagy olyan esetben. Ettol meg ijeszto a dolog kicsit. Bubber meg tul kicsi hogy harapjon, vagy valami, de ki tudja mi lesz kesobb? Remelem nem kerul bajba.

     

    Egyebkent en is haraptam mikor gyerek voltam. Sot, azota is. :-o Legutobb egyetemistakent, mikor madarasz-taborban, mikor ragaszkodtak hozza a fiuk, hogy bedobjanak a patakba, az egyiket eleg rendesen megharaptam. :-D

    Szerintem ez tipikusan kisebb, gyengebb gyerek fegyvere,  elmekszem, hogy maskepp eselyem se volt a 6 evvel nagyobb noverem ellen. Tiszta mazli hogy rank a nagyszulok vigyaztak, es ok nem tiltottak ki a hazbol emiatt. Lam o is tulelte, en is.

     

    Amugy en tok egyetertek veled, Bea, en is azt mondanam a gyereknek ha bantja valaki hogy ne hagyja magat. Alapvetoen igy van kesobb is: ha mas nem segit rajtad, te mindig ott leszel. Nincs minden sotet utcasarkon rendor. Az biztos hogy baj, ha aldozat lesz belole. Az onvedelmi tanfolyamoknak is ez foleg a lenyege inkabb, hogy megtanitsak a gyereket, hogy ha muszaj, meg tudja magat vedeni; utana kevesbe fel, onbizalma is lesz, es eleve nem fog aldozatnak kinezni. Az ilyen bully-k mindig a konnyunek tuno predara mennek.

     

    Mami de orulok hogy irtal! Gratula az allashoz! Mekkora megnyugvas lehet, hogy vegre tudtok nyugodtan orvoshoz menni! Remelem mihamarabb kiderul, mi a vesebajok oka. Szuper hogy a ferjednek vannak megbizasai, bar az szivas hogy ott kell lakjon. Engem az is megvisel, hogy Andras olyan koran (7:30) megy el otthonrol es olyan keson jon (7:00). :-(

     

    Titi, ahogy a tobbiek irtak, evi 150k brutto az egesz jo penz... Igaz NYC-ben azert nem mondanam luxusnak. Sot. Ott hihetetlenul sokkal dragabb elni, mint szinte barhol mashol; talan SF lenne meg dragabb. Talan. Ahogy leirtad, ti otthon is egesz jol elnetek, vagy eltek is, szerintem gondold vegig; es akkor vagjatok inkabb csak bele, ha vonz maga az uj kornyezet, uj nyelv, kultura, massag, ha jol toleralod a valtozast. A gyerek gyorsan megtanul angolul, az tuti, ezen nem aggodnek. De nektek szerintem nem lesz konnyu. Ujrakezdeni egy eletet mas orszagban sose megy hipp-hopp, meg ha anyagi problemak nincsenek is. En speciel direkt elvezem az ilyen helyzeteket, de van akit a hideg kiraz. Amerika szuper jo hely vagy remalom, attol fuggoen hogy bejon-e valakinek az itteni legkor, elet. Ha ki akarjatok probalni, tegyetek, de ne csak a penz miatt, annak csalodas lehet a vege. Ha uj kornyezetet, mas vilagot akartok magatok korul, az garantalt siker. Egyik orszag se annyival rosszabb, vagy jobb, ha jol eltek itt is, ott is, hanem inkabb csak MAS. Hogy nektek hol lenne jobb, az akkor derul ki ha kiprobalod. :-)

     

    Agi vettetek vegul Bjornt? bejott?

     

    Mi megvagyunk; tegnap jott anyukam,  minden OK vele. Bubber rogton megszerette ujbol, pedig szerintem nem ismerte meg. Nekem ma eleg szar volt megint eljonni dolgozni egy het bubulas utan. Nagyon hozzamnott a kisbungyur ennyi ido alatt is megint, es rossz volt becsukni magam mogott az ajtot. :-( De mar hivott Nyuszi mama, es minden rendben, Bubber jol van, szepen eszik, alszik, jatszik, ahogy eddig. Mindig eszembe jut az a karikatura a helyzetunkrol, ahol az anyuka sirva all a bolcsi ajtajaban, mig a gyerek vidaman kapaszkodik az ovonenibe. Alatta felirat: In time, the baby will adjust.

    Na jo nem sajnaltatom itt magam, azert dolgozni is jo volt bejonni, csak eljonni nehez.

     

    Kozben eleg szar hireket kaptam apamrol; mint kiderult nemcsak melanomaja van/volt, hanem az azota atterjedt a csipo-csontjara es a prosztatajara is. Most annyira ramatyul van, hogy hazi apolasra szorul. :-( Mindez azutan, hogy ket hete meg azzal szerelt le, hogy dehogy beteg o, csak a noverem tuloz. Aham. Hat,  amacho hozzaallas nem segit a dolgokon. Hogy orvoshoz marpedig nem megyunk, a korhaz az ellenseg, stb. :-(

    előzmény:
    babocas (24115)
    2009-09-10  21:34
  12. 2009. szeptember 10. 21:3424115.

    Amikor Aron utogetett en is odatettem magam, magyaraztam Aronnak a dolgokat. Ezt varom el az ovonotol is. Amig dolgozom, es Aron naluk van, addig o a felelos a gyerekemert. O neveli, oktatja, neki kell odafigyelnie.

    Mi szulok is kaptunk ejnye bejnyet, amikor Aron utogetett. Amugy erdekes szamomra, hogyan lehet egy 2 eves gyereket szornyetegkent, kezelhetetlenkent leirni. Ez szerintem inkabb tolerancia kerdese.

     

    Amugy a toddler (2-3 ev) csoportban  6 gyerek jut a tanarnore (2 tanar volt es 12-13 gyerek), a preschool-ban meg 12-13 jut egy tanarra. Egy csoportban van 2 tanar es 24-26 gyerek. Emellett jonnek a floater-erek 1-2, akik par oreat toltenek el a csoportban. Pl. reggeliztetest segitik. A gyerekek nem mindig ott jatszhatnak, ahol ok akarnak. Pl. a szoba 3 kisebb reszre van osztva, alacsony kis szekrenyekkel. Egyikben a kocka jatekok, masikban a konyha es beoltozes, harmadikban a muveszeti dolgok, golyo guritos, muanyag jatekok. Ezen felul vannak az asztalok, ahol esznek.

    Arron nincs tudomasom, hogy hany harapast, utogetes kezdemenyt utasitottak rendre  a tanarok, de amikor megut Aron valakit, vagy ot utik/harapjak meg, akkor kapunk egy reportot. 

     

    Vegulis Wekerdy mit tanacsolt az anyukanak?

    előzmény:
    -Tiffin- (24114)
    2009-09-10  20:51
  13. 2009. szeptember 10. 20:5124114.

    Gratulalok, druszam! Nagy kihivas, de remelem, bejon a ferjednek is az uzlet es logisztikailag is sikerul megoldani mindent! En is csatlakozom, alig latom Darrent, de mostansag o sem mer valtani, majd' kiszedi skype-on at Miribabat a gepbol, ugy hianyzik neki.

    Ohioban amugy nem kotelezo a betegbiztositas? vagy Medicaid-etek volt?

     

    Bea, egyetertek, ha mindennapos ez a problema, valaminek tortenni kell, az nem allapot, ha tobb gyereknek bujkalnia kell. Amugy boritekoltam volna, hogy a 3 gyereked kozul Joel lesz erintett, mert o nagyon szelid es lehet, hogy kivulrol ugy tunik, hatarozatlan, pedig stramm kislegeny. Emlekszem az elso sileckejere...:)

    Olika nekem is eszembe jutott, mert ezt a csapkodasat emlitetted korabban is, de hat o meg nem jar oviba, addigra siman megtanulhatja kordaban tartani a duhet, te tudom, hogy figyelsz ezekre.

     

    Babocas, Magyarorszagon sajnos gyakran homokba dugjak a fejuket az ovonok, az anyukak meg megsertodnek ilyen esetben. Volt egy Vekerdyhez intezett level a Nok Lapjaban, egy ketsegbeesett anyuka irta, mert a gyerekevel jart oviba egy torpeterrorista, aki sakkban tartotta az egesz csoportot. Ugyanugy titokban utott, de meg durvabban es tobb gyereket, es az ovonok nem tettek semmit...raszoltak, de nem tettek ki a csoportbol. Anyuka pedig elzarkozott minden beszelgetestol, nem ismerte el a problemat. Pedig ilyen durva esetben mar lehet, hogy otthonrol hozza a gyerek, ezert is erdemes csaladsegitot bevonni, pszichologus segitseget kerni.

    Szerintem nagy elvarasaid vannak az ovonokkel szemben, meg egy ketgyerekes anya sem tudja megakadalyozni, hogy ne legyen neha csetepate, harapas testverek kozott, akkor ha 10 gyerekre jut egy ovono, azt hogy kepzeled? Elore honnan tudja, mikor kell ugrani, mikor fog valaki utni, harapni?

    Neha elofordul ilyen, ilyenek a gyerekek...de ha folyamatosan elofordulo problema, akkor engem cseppet sem erdekelne, hogy az illeto gyerek anyjanak dolgoznia kell, ketnyelvuek vagy egyeb problemai vannak. Oldja meg, hogy a gyereke ne bantson masokat ismetelten, ne masok szivjanak miatta. Itt nem a normalis adok-kapokrol van szo, hanem ahogy Bea irta, magatartaszavarrol.

     

    L-Andi, tetszik az ovodatok iranyelve. Miert nem akartal ajandekokat a szulinapra?

    előzmény:
    M@mi (24112)
    2009-09-10  19:05
  14. 2009. szeptember 10. 19:1024113.
    Olvasgatlak benneteket neha,csak pakolok,takaritok,tervezek,izgulok,nem alszok,hogy fogjuk megelni ezt az egesz valtozast.

    Diohejban most is ennyi fert ide,most rohanok,mert Anyukamat kell felhivjam,nem beszeltunk egy hete es mar hivott,mindig izgul,ha nem jelentkezek be.

    Cuppp!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 10. 19:0524112.
    Sziasztok,

    Hetfon kezdek dolgozni az elso munkahelyen. Az egyetemrol meg mindig nem hivtak vissza,az allas meg mindig nyitva,szerintem meg mindig interjuvolnak emberkeket.
     Tovabb varni rajuk nem tudok,erre a munkara valaszt kellett adnom.Nagyon jo ez is,szuper benefit package - lenyegeben ez az amiert dolgozni megyek.
     Annyira kedves volt mindenki tegnap,mikor bementem az orvosi vizsgalatokat csinaltatni.
     Hetfon egesz napos orientation ,aztan keddtol munka. 4 napot fogok hetente dolgozni,reggel 6:30-tol delutan 3-ig.
     Reggel a ferjem inditja a gyerekeket. Andris delig van kindergartenben,akkor jon haza a busszal. A szomszedunk fogja felvenni,vele lesz 2-ig,amikor is Szandi jon haza es csak atsetal erte.
     Minden megtervezve eddig. A szomszed csaj nagyon rendes,meg mindig itt van egy-ket unokaja is,rajuk is vigyaz,igy Andris is kibirja majd azt a ket orat nala konnyen.
     Nagyon izgulok amugy.Ez a beosztas szerintem nagyon jo,mert 3:20-ra itthon vagyok,igy van idom vacsorat fozni,gyereket fuvarozni stb. Ja,es dolgoznom kell egy hetveget minden honapban,de azert masfelszeres orabert fizetnek.
     A ferjemnek lesz 2 hazepites,egyik e honap vegetol,masik oktobertol.a bibi az,hogy mindketto messze,2-3 ora autoval.Hetvegeken fog hazajarni,hotelben fognak aludni.Ez van,mindent megprobalunk,hogy menjen az uzlet,munka legyen.
    ZSU: egy cipoben leszunk.:-)
    Amugy nagyon ronda vese,es hugyuti gyulladasom volt megint.Alig hiszem biztositasunk legyen,hogy kivizsgaltassam magam,mitol van ez allandoan.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 10. 17:1324111.

    Aron sohasem harapott meg senkit (nem is ertem miert feltetelezed), de nem ez a lenyeg. O utogetett, rugdosott es egy gyereket kockaval is fejbevagott. Szerintem, a tanarnoknek jobban a szemet kell tartania a gyerekeken. Ez tortent azzal a kislannyal is, aki minden elozetes nelkul Aronba harapott. Erdekes, azota jol viselkedik a kislany. Neha atmennek a gyerekek amolyan konfliktusokkal teli idoszakon, ami esetleg agresszioban nyilvanul meg. Ezt szerintem toleralni es korlatozni kell, mert idovel kioltodik. 

     

    Nalunk a bolcsi-oviban, ha kezelhetetlen egy gyerek, akkor kiteszik a recepciora egy kis idore. Ott altalaban lenyugszanak.  Ki vannak szakitva a "rutinbol".

     

    Kozossegerettseg ide vagy oda, ha dolgozni kell menni, akkor menni kell. Ha nincs valasztasa az embernek, akkoris meg kell oldani. En meg nem hallottam arrol odahaza, hogy kitetek volna a bolcsibol gyereket a harapas vagy utogetes miatt. De majd utana fogok kerdezni. 

     

    Szerintem a ketnyelvuseg kialakulasa bizonyos fokig terhet ro a gyerekre. Bar biztosan gyerekfuggo, de szerintem lehet feszultsegforras is.

    előzmény:
    clifford (24110)
    2009-09-10  15:17
  17. 2009. szeptember 10. 15:1724110.

    Komolyan nem erted miert nem toleraljak a harapos gyereket?

    Lehet mert Aron is harapott....de az enyem nem harap es nem is verekszik...es bizony egyaltalan nem orluk ha mas gyereke ezt teszi az enyemmel. A harapas pl naaaagyon is faj.

    Feszultseg van benne? Hat...szeintem minden gyereknek lehetne kinek ezert kinek azert...az en gyerekem is ketnyelvu megsem csinalja.

    De szerintem nemcsak mentsegek vannak erre, hanem elofordul hogy egy gyerek egyszeruen nem erett arra hogy kozossegben legyen. Az nem eleg indok, hogy "jaj, ha elviszem a jatszoterre, akkor imad gyerekek kozott lenni"...nem ez az erettseg jele....persze megertem ha valaki megy dolgozni es nem tudja otthon tartani a gyereket.

    De szerintem akkor sem kell kivarni fel evet mire vegigharapgalja a bagazst, vagy legyen az ket honap es aztan egyszer csak kimegy belole,feloldodik a feszultseg. Es en azzal sem tudom elintezni, hogy "ez legyen a legnagyobb baja". Miert legyen az en gyerekemnek az a baja mas miatt, es nehezitse ezzel az iskolakezdest.

    Pl en megertem ha Olit kitiltjak majd. Megsem varhatjak meg mire betori egy ket gyerek fejet. Csapkod, s neha van a kezeben egy egy jatek. Mikor a negy hetes kis Csongora csapott csak egy puha kard volt nala, de utana mikor J re akkor egy kocka....vagy epp egy mozdony...

    Igaz csillapodott o is azota, de ha merges meg mindig olyan neha mint egy kiskakas, s mondja: csapok ra Joikara!

    Huh, mit is akartam meg...rohanok itt kozben....

    Ja igen...vagy ha pl Olikam mar nem fog bantani senkit..de ot fogjak. O kis erzekeny, bujos, csupa kislany gyerek. Na ott olyan siras es orditas lesz...meg talan igy is, anelkul hogy bantanak nehezen szokik majd be. De en nem tennem hozza neki meg ezt a problemat is, azzal hogy hat fiam lesz ennel majd nagyobb bajod is.

    Csudat...szerintem ez mar nem feltetlenul az a kategoria amikor torelani kell. Mert itt nem alkalomszeru, neha elofordulo, jatek kozben osszeveszunk stb...dologrol van szo, hanem rendszeres magatartasi problemarol.

    S ha azt mondjak majd, tarsam otthon amig nem lesz erett, vagy a feszultseg fel nem oldodik, vagy maga a csaladi problema, akkor otthon tartom majd. Persze remelem meg egy ev alatt beno a kis feje, es megerti hogy nem szabad ezt csinalni.

    Na, jo omlesztve irtam, csak gyorsabbak a gondolataim most mint a kezem.:)

     

    előzmény:
    babocas (24108)
    2009-09-10  04:34
  18. 2009. szeptember 10. 15:0424109.

    De nalunk is van szabalyzat. Kivancsi vagyok a tanar hogy latja majd ezt. Ha en megyek ma ertuk mindenkeppen megkerdzem. vagy holnap reggel...megyek vissza tornazni, talan reggel es akkor en viszem oket.

    Juj, ez a szulinap.....es vegul mit tudtal csinalni az ajandekokkal? Kiugrottal meg 3ert? Nekunk holnap van R szn je...de nem lesz buli, azt kerte inkabb vigyuk el egy jo helyre uszodaznni. VAn egy jo hely innen egy orara, Kalahari, meg gondolkozom rajta vagy hasonlon.

    En is sokat rohangalok, tegnap este jutott eszembe pl hogy ja...az osztaly is unnepli, ugyhogy megyek Olikaval most megvenni a hozzavalokat, csak varom hogy a husi megsuljon, amit mar reggel betettem....

    Szep napot nektek!

    előzmény:
    laurel (24105)
    2009-09-10  03:48
  19. 2009. szeptember 10. 04:3424108.

    Egy kedves baratunknak is harapos volt a kisfia. Nem bantottak odahaza, aztan valahogy ezt a vedekezesi taktikat valasztotta az oviban, mert ez sikeres volt. Talan a ketnyelvuseg is feszultseget szul a gyerekekben. Eleg sokaig tartott nala, amig kioltodott, de most mar nem csinalja. Ot is kitettek az ovibol, mert itt sem toleraljak. (Nem ertem miert.) De egy 2 eves gyereknek hogyan magyarazod el, hogy ezt meg azt ne csinalja, foleg, ha nincs tesoja.

     

    Aron "csak" utogetett. Probaltam en magyarazni a macival, meg anyaval az utogetest, meg hogy faj stb. Nagyon nehez.

    Amikor vorosre csipte a segget a fosi, akkor is utogetett. Szerintem akkor is agressziven nyilvanulhatnak meg a gyerekek, amikor diszkonfortjuk/fajdalmuk van.

     

    Multkor is megharapta egy kislany Aront. Masnap elnezest kert anyukaja.  En nem haragszom erte. Aront mar 3x haraptak meg az oviban, es egyszer a baratunk kisfia is. Ettol nagyobb tragedia ne erje eleteben Aront. 

     

    Szombaton utazunk haza... mar nagyon varom.

    előzmény:
    -Tiffin- (24100)
    2009-09-10  00:12
  20. 2009. szeptember 10. 04:1224107.
    Mami, kerestem a hsz-odat, de nem latlak sehol. Mi hir az allasrol? Nagyon szoritottam! Jelentkezz legyszi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 10. 04:1024106.

    Szia Timi!

    A mostanaban aktiv forumozok közül azt hiszem, egyedül mi lakunk csak NY vonzaskörzeteben.

    Mikor kene munkaba allni a ferjednek? Azaz mennyi idötök van az elökeszületekre?

    Latom, meg nem döntöttetek. Szivesen valaszolok kerdesekre (amire tudok), ha NJ-t valasztjatok.

    Diohejban: ott adozol, ahol laksz. Jogsihoz csak tesztet kell kitölteni NJ-ben (ha van mar ervenyes otthoni). Konteneres költözteteshez kerj 3-4 cegtöl ajanlatot elöször. Ami izgalmasabb: lakast talalni. Ehhez probaljatok meg a ceg segitseget kerni, mert nem egyszerü a dolog! (Egyebkent erdemes rakerdezni, hogy a bejarast anyagilag tamogatja-e a ceg.) Adminiszracios dolgok szinten összetettek.

    A neten is nezegess, rengeteg info van fenn egy-egy kerdesröl!

     

     

    előzmény:
    Titi75 (24095)
    2009-09-07  22:33
  22. 2009. szeptember 10. 03:4824105.

    Bea, nalatok nincs szabalyzat ilyen esetekre az oviban/iskolaban?

    A "mi" ovinkban minden esetre van egy nehany oldalas megoldasi terv, amit beiratkozasnal alairatnak a szülökkel.

    Ha agressziv gyerek van a csoportban, akkor a pedagogus probal a gyerekkel es a szülökkel (együtt es külön is) beszelni a problemarol, helyes viselkedesröl. Ha ez nem vezet a gyerek viselkedesenek javulasahoz többszöri probalkozas utan sem, akkor a gyereket elutasitjak az intezmenyböl. Ugyanez van harapos gyereknel, azt eleg gyorsan rövidre zarjak: egy eset utan elbeszelgetes es ket het kitiltas, ismetelt esetben kiteszik a gyereket az ovibol. Ez nekem elöször kemenynek tünt, de valoszinüleg müködik, mert ilyen esetröl nem tudok es agressziv gyerek sem terrorizalja a többieket. Olyan volt, hogy XY homokot szor a fejemre, a masik meg lökdös, stb., de ezek mindig kezelhetök voltak.

    Persze az en lanyom se hagyja magat, meg talan bele sem mernek kötni: ö a legfiatalabb a csoportban, de majdnem a legmagasabb...)

    előzmény:
    clifford (24097)
    2009-09-09  19:55
  23. 2009. szeptember 10. 03:3524104.

    Sziasztok!

    Regen jartam erre, egyszerüen nem jutok ide. Nagyon sürü napjaink vannak.

    Most csunya leszek es beirom diohejban, mi van velünk, nem tudok reagalni dolgokra, nem is nagyon olvastalak mostanaban Titeket.

    Szoval elkezdödött a nagylanyomnak az utolso ovis eve. Uj csoport, ismerkednek egymassal, szerintem jol erzi magat.

    Most ünnepeltük mindkettö szülinapjat is. A nagynak -most elöször- szerveztünk szülinapi partyt. Nagyon varta mar! Ez eleg sok idömet elvette, de megerte, mert nagyon jol ereztek magukat a gyerköcök, jo volt nezni a sok kis önfeledt kölyköt...

    Tanulsagokkal is jart a moka, pl. azt hittem, nem fordul elö, hogy vki nem jelez vissza es ugy jön el, de megtörtent: anyuka 3(!) gyerekkel beallitott a bulira es meg azt sem mondta, bocs, elfelejtettem szolni, hogy jövünk. Persze az ö gyereke volt az elsö, aki party vegen odajött es megkerdezte, mikor kapja mar meg az ajandekat, de harmat adjak am neki.

    En is maskeppen csinalok egy-ket dolgot legközelebb (mar ha lesz meg ilyen). Pl. rairtam minden meghivora, hogy NE hozzanak ajandekot. Aztan radöbbentem, hogy ezt egyszerüen nem tudtak ertelmezni, illetve mindenki maskeppen tette. Szoval vmi mast kell majd erre kitalalni.

    A kisebb gyermekünk most tanul totyorogni, meg persze fogzik ezerrel, igy napközben egyfolytaban vele vagyok. Sajnos nem alszik sokat nappal (viszont ejszaka igen!), igy szabadidöm alig van. Mikor vegre este lefekszenek, akkor tudok haladni a lakassal is.

    Most visszaolvasgatok kicsit.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 10. 02:4324103.

    Ja meg egy eszembe jutott.

    Hogy valszeg jovore a masik oldalon leszek, ha Olika oviba megy.:))

    előzmény:
    -Tiffin- (24100)
    2009-09-10  00:12
  25. 2009. szeptember 10. 02:4124102.

    En orulnek ha a tanarok oldanak meg, az lenne az igazi megoldas...remelem csak az iskolakezdes resze ez es lecsillapodik a gyerek.

    Szerintem az nem arulkodas, ha egy gyerek elmondja a problemajat a tanarnak, ha mar ilyen szinten van. Amikor a ciganygyerekek, foleg lanyok minket kisebb korunkban szekaltak, mi is szoltunk neki. Volt hogy beszoritottak az ures terembe gyereket mig a tanarok nem vettek eszre, es bantottak oket....itt is vannak boven ilyen gyerekek.

     

     Huh..megyek aludni, olyan faradt vagyok, tegnap sokaig gyartottam a hazimat. Ma meg keszultunk R szulinapjara, penteken lesz 7 eves, megvettuk az ajandekat. Szerintem nagyon fog orulni.:)) Pentekre igy is marad eleg munka.:)

    előzmény:
    diabka (24099)
    2009-09-09  20:33

Címlap

top