Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2. kössünk együtt

Torolt_felhasznalo_724880
Torolt_felhasznalo_724880
Létrehozva: 2006. február 20. 22:09
Azért nyitom újból a topicot, mert a képeket nem lehetett megnyitni a régi topicon. Valamilyen technikai probléma miatt. Kérésünkre sem segítettek rajtunk az illetékesek és " magad uram ha szolgád nincs " alapon újból indúl a topic.
Remélem megtalálnak a régi ismerőseim.
  1. 2006. május 9. 16:08626.

    Szia Mari!

    Lebontottam a pulcsi hátulját és két karját. A hátuljának a fele kész van, ugyanis a Borika tanácsai szerint csinálom és így sokkal hatékonyabb a munka. Most nem dupla szemszámmal kezdtem      

    Szerintem lesz időm befejezni. És nagyon jól haladok vele.

    Jó kötögetést mindenkinek.

    előzmény:
    csongkadar (625)
    2006-05-08  20:55
  2. 2006. május 8. 20:55625.

    Heló Évi!

    Igen, Ádám már jól van, ma ment először a bölcsibe és jól érezte magát.

    Hanem mért bontottad le a pulcsit,   hisz olyan jó volt. És kész lesz-e újra mire hideg lesz, mert ha dolgozol kevesebb időd lesz.

    Pusz:Mari

    előzmény:
    pincuri (624)
    2006-05-08  16:02
  3. 2006. május 8. 16:02624.

    Szia Mari!

    Nagyon aranyosak az unokáid. Ádám (ugye így hívják, ha nem bocsi, rossz a névmemóriám) már jobban van a műtét után, kilábalta az apró nyűgeit? Remélem igen.

    Itt hatalmas zápor volt zivatarral együtt. Most csendesedett el, és természetesen engem pont a legjava kapott el.   

    előzmény:
    csongkadar (623)
    2006-05-08  15:54
  4. 2006. május 8. 15:54623.

    Sziasztok kötősök!

    Bocsánat de nem arról szól ami a neve.
    A hétvégén vendégjárás volt nálunk anyák, és nagyanyák napja alkalmából.
    A két unokám 1-1 jégkrémért állt össze egy fotóra(nem testvérek).

    Pusz mindenkinek:Mari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. május 8. 07:41622.

    Sziasztok Lányok!

    Gyerünk egy forró italra.     

    Borika: köszönöm a gratulációt!

    Móni: Nagyon szép a terítő és hidd el már nagyon közel állok ahoz, hogy megvaegyem a horgolótűt. Apropó: nálad lehetne terítőt rendelni? Szeretnék az anyós jelöltemnek egyet ajándékba. Megvennénk a hozzávalókat, te megcsinálnád és mi kifizetnénk a munkadíjat.  Én ha el is kezdeném szerintem nem lenne valami szép a munka.

    Barbara: lebontottam a pulcsit és már el is kezdtem újból. Most már tudom, h sokkal jobb lesz, mint volt. Valahogy nem tudtam elviselni annak a gondolatát, h apróbb hibák vannak benne, annak ellenére, hogy senki sem vette észre.

    Ma még nem kezdtem el a munkát, de ma vagy holnap szólnak, hogy mikor kell mennem. Majd mindent elmesélek részletesen a fejleményekről is.      

    Kellemes szép napot mindenkinek és utólag is NAGYON BOLDOG ANYÁK NAPJÁT minden kedves anyukának.       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. május 7. 21:29621.

    Sziasztok Lányok!

    Látom megint hiányoltatok! 

    Gratulálok mindenkinek a sok szép munkáihoz.

    Évi Neked külön gratulálok az új munkahelyhez !

    Most megint dolgozok és itthon is van meló bőven , már legalább 2 hete le sem űltem a számítógéphez. Most is fáradt vagyok,  csak olvasgattalak Titeket és megnyugtatlak benneteket ,hogy jól vagyok, élek és virulok ,  csak nincs időm netezni.

    Puszi Mindenkinek!  Borika!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. május 7. 21:07620.

    Halihó!

    Móni! Nagyon ügyes vagy!  Én erre képtelen lennék...  Szép lesz!

    Évi! Hajrá holnapra!!!! Első nap ("az iskolában, padban ülök, figyelek, nem mozdítom kezem lábam, nagy dolog ez gyerekek!")           Majd este gyere, és meséld el, milyen volt az első nap! Lebontottad végülis a pulcsit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_301072
    Torolt_felhasznalo_301072
    2006. május 7. 16:08619.

    Sziasztok!

    Mivel igen csendben vagytok mostanában, úgy gondoltam megmutatom a legújabb munkámat, még csak a felénél tartok. Egy körrel már több volt, csak sikerült elrontanom, és persze csak a következő közben vettem észre, így vissza kellett bontani kb 25 perces munkámat   .

    Na sebaj, az vígasztal, ha kész lesz remélem nagyon szép lesz .Majd megmutatom akkor is.

    Jó munkát mindenkinek!

    Móni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. május 7. 15:22618.

    szia

    nagyon köszönöm a segítséget , a sokadik kisérletem nekem is hasonló lett . az a baj ,hogy kis darabon megkötve nem nagyon tetszik túl laza , túl nyúlos nem az igazi . pedig az a fonal amit írt hozzá nagyon szép .

    előzmény:
    bneheni (614)
    2006-05-05  21:19
  10. 2006. május 6. 07:31617.

    Jó reggelt!

    Mindenki vendégem egy forró italra. Ki mit szeret, azt kap.     

                 

    Szép napot mindenkinek       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. május 5. 21:55616.

    Szia Anna!

    Nagyon szépek a képek. Jó kertészkedést neked! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. május 5. 21:23615.
    Szia Anna!!

    Szépek a képek, a sajátjaid? (mármint a virágok, meg a kert)

    MóniSz, Neked is szia: szép lett a keresztszemesed!

    A pulcsi elejéről jövő héten teszek fel képet, mert ilyenkor este már nem szeretnék fényképezgetni, ha nem muszály...

    Mindenkinek jó hétvégét kívánok!

    Sziasztok:Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. május 5. 21:19614.
    Szia Mogi!

    Bocsi, hogy nem tegnap jöttem, ma jutottam odáig, hogy neki üljek egy kicsikét kötni, vagyis hogy ma volt igazán kedvem hozzá...

    Az én tapasztalataim: bár nem megfelelő tűvel, és fonallal dolgoztam, a minta sztem elég jól kivehető lenne, ha sokkal nagyobbat kötnék... Ami nem tetszett, hogy az alja elég szorossá tette, de miután nyújtogattam, feszegettem, jobb lett... Úgy csináltam, ahogy az újságban, és arra kellett nagyon oda figyelnem, hogy a sima-fordított szemek első szemei ne legyenek lazák, mert ha lazák, a ráhajtás valóban nem látszik... de ha szoros marad, akkor elég sztem a 2 ráhajtás... a végén a mintát is vízszintesen meghúzkodtam, így jobb lett, de gondolom, hogy az is dobna rajta, ha megfelelő lett volna a tű, és a fonal....

    tettem fel 2 képet róla, hogy lásd....
    előzmény:
    Mogi** (610)
    2006-05-04  21:16
  14. Torolt_felhasznalo_827786
    Torolt_felhasznalo_827786
    2006. május 5. 20:20613.

    Sziasztok !

    Már rég nem jelentkeztem , habár rendszeressen olvasgattam az írásaitokat. Feléng jelenleg megjött az igazi tavasz és most inkább a kertemet csinálgatom és csak este van időm kötni. Ma is azért írok mert zivatar volt és nem lehetet a kertben veteményezni.

    Tudom ezek a képek nem tartoznak ide , de gondoltam küldök nektek is egy tavaszkezdetet.

    Ha több időm lesz akkor felteszem a csipkés kötésű pulóveromat ha bár még nincs késszen.

    Üdvözlet Annától      kávét is küldök mindenkinek....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_301072
    Torolt_felhasznalo_301072
    2006. május 5. 18:13612.

    Sziasztok

    Elkészítettem életem első keresztszemes munkáját  Szerintem elég jó lett  ,ezt fogom adni anyukámnak anyák napjára, csak még be kell keretezni.

    Jó volt csinálni, de azért inkább maradok a horgolásnál   

    Évi én is csináltam már ilyet, vagyis inkább csak a felbontásig jutottam.Megpróbáltam kötni is, de nem nagyon ment, aztán a nagymamámnak elvittem a fonalat és köttettem vele valamit 

    Ő mániákus zoknikötő amúgy, mindig azt köt, ha unatkozik,jobban mondva télen,amikor nem tud kimenni a kertbe  .Apukámnak már egész kollekciója van az ő általa kötött zoknikból  .

    Mindenkinek jó időtöltést!

    Móni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. május 5. 14:38611.

    Sziasztok csajok!

    Gondoltam egy nagyot és lebontom a paim pulcsiját! Rájöttem, h nagyon nem szép és újra fogom csinálni, jobban, szebben. Lehet, hogy ez birkaság, de úgy döntöttem, hogy most megcsinálom rendesen.

    Szerintetek is őrült vagyok? A pasim szerint nem vagyok észnél.           

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. május 4. 21:16610.

    sziasztok

    köszi, hogy segítetek tegnap óta kisérletezek , próbáltam 2-es tűvel is a sima része nem lett rossz de szinte nem is látszik a ráhajtás , akkor megpróbáltam 3-rom ráhajtást csinálni na az már sok volt, 3és 1/2-les tűvel pedig elég laza . Mondtam a lányomnak keressen valami másik mintát de neki ez tetszik úgyhogy próbálkozom tovább "nem győzhet le" egy ilyen egyszerűnek tűnő minta

    előzmény:
    bneheni (605)
    2006-05-04  07:22
  18. 2006. május 4. 15:33609.

    Halihó!

    Nálunk verőfényes napsütés van!!! Küldök egy kicsit belőle Nektek is, jó?    

    Mari, tökéletesen egyetértek Veled, hogy nem csak ilyenkor kellene összefogni. Nagyon jó volt látni a képeket, hogy tényleg mindenki egy ügyért dolgozik! Gondolom, azért már Ti is megnyugodtatok egy kicsit, hogy nem lesz árvíz...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. május 4. 15:16608.

    Sziasztok kedves topiktársaim!

    Éppen most írtam helyzetjeletést a Tiszáról a goblenes topikba is .
    Most már azt hiszem elmondhatjuk hogy: 
                      EZT MEGÚSZTUK SZÁRAZON !!!   
    Bár az ATKÖVIZIG vezetője azt mondja,hogy csak akkor lesz nyugodt ha 8 m lesz a vízszint és még most azért 9 m körül van. Még őrködnek   mert a gátak nagyon eláztak, de azért már nem olyan nagy nyomás nehezedik rá.
    Csak két kép az összefogásról, nem csak ilyenkor kellene.
    .Hivatásosok, önkéntesek,alkalmi munkások, öregek otthona lakói szendvics készítésben segédkeztek,hogy mindenki kapjon kávét teát, szendvicset.Köszönjük nekik!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_301072
    Torolt_felhasznalo_301072
    2006. május 4. 09:20607.

    Sziasztok

    Szeretném megycsinálni majd ezt a pólót,de nem nagyon tudom hogy kezdjek hozzá. Nem tudom hol találtam, de ha valakinek meglenne hozzá a leírás nagyon megköszönném. Ezt úgy kell, hogy darabkákat horgolok, és utána egybehorgolom, nem csináltam még ilyent.  Előre is köszi a segítséget.

    Móni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. május 4. 07:30606.

    Szia!

    Nem pezsgőt ittam, hanem vörös bort. Én ezt imádom.     

    Amúgy, meg Tom ment reggel korán, mivel ma reggel ő hozta az időjárási híreket a Kossuth rádióban. Sajnos az a jó szokásom van, h ha felébredek nem tudok visszaaludni. Majd valamikor elalszom napközben. 

    Alig várom már a jövő hetet. Indul a sok adminisztrációs munka és legalább lesz pörgés az életemben. De most nyugodtan hátra dőlhetek, mert végre van munkám!!!!! Nagyon boldog vagyok.

    előzmény:
    bneheni (605)
    2006-05-04  07:22
  22. 2006. május 4. 07:22605.
    Sziasztok!

    Köszi a kávét, jól esett...

    Hallod, ahhoz képest, hogy tegnap úgy benyaltál a pezsgőtől, jó korán keltél

    Izgulsz a jövő hét miatt??

    Itt is zuhog


    Mogi: megnéztem a mintát, és nagyon aranyos, érdekes... Nem tűnik nehéznek valóban, még ma próbálkozom egy kicsi kockával én is, majd jövök, hogy mire jutottam....

    Heni
    előzmény:
    pincuri (604)
    2006-05-04  05:34
  23. 2006. május 4. 05:34604.

    Jó reggelt csajok!

    Most, h kijózanodtam meghívlak egy kávéra, teára, forró csokira, ki amit szeret!     

    Mindenkinek nagyon köszönöm, h izgult értem és szorított nekem!   

    Kellemes napot!    

     itt zuhog az eső 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_934650
    Torolt_felhasznalo_934650
    2006. május 3. 21:28603.

    CONGRATULATION!!!!!!!!!!!!!!!

    I KNEW YOU CAN DO IT!!!

    Nagyon ugyes vagy nagylany! Es egeszsegedre! Es mi is leszel, ha nagy leszel??

    előzmény:
    pincuri (592)
    2006-05-03  14:04
  25. 2006. május 3. 21:25602.
    Sziasztok!

    Micsoda jó hírekre jövök!!!

    Na, szép sorban:

    Era: hú, de csodásak a képjeid, és a gyerekeid gyönyörűek!!! Tudod, mit tetszett a legjobban abban az egybe kötött pulcsiban? Az, hogy az ujján a csavart minta vízszintesen van, ez sztem nagyon érdekessé teszi, szép lett.... Én nem mernék egy ilyennek neki állni, az tuti, ügyi vagy.

    Barbi: köszi a dícséretet a bemem miatt.... Írtó aranyos a lánykád a vigyori képen

    Mari: majd légyszi jelents árvíz ügyben..... köszike

    Andy_ka: tök jól sikerült a poncsód, nagyon tetszik a rojtozása. Nem is gondoltam, hogy ennyire egyszerűen is lehet kötni, csak két téglalap, és kész.... jó ötlet...

    És hát Évi!!! :::: GRATULA-GRATULA-GRATULA!!!!! . Végre remélem, minden rendeződik már körülötted, Rád fér a nyugalom!! Ügyi voltál, és majd azért néha jelentkezz, hogy mi van Veled, mert gondolom, csak ritkábban fogsz tudni jönni....

    Szia Ilu54! majd hozd a képeket, érdekelne....

    Téged is üdvözöllek Mogi, megvan nekem is ez a szám, holnap megnézem, hátha tudok segíteni...

    ja, Évi, mivel kérted, holnap a képet is felteszem a Bettinek készített alkotásom elejéről, sztem jó lett, bár tudom, hogy az én számból nagyképűen hangzik....


    Pussz mindenkinek: Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top