Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. hus
    hus
    2011. augusztus 18. 05:3038401.

    Minden karos szenvedelyektol mentes vagy?

     

    Ha van idod mindig menj es kavezz, neked az a kikapcsolodasod es a pihenesed. Nem minden ferfi tud merlegelni, meg kell oket tanitani ra szep finoman.  Pont ugy ahogy van.

    Tudod a sogorodek fia mindig fog teged szeretni, mert szepen, turelmesen tanitottad ot.  Igaza lehet, hogy jobb vagy, mint a tanara. A gyerekek nagyon jo megfigyelokes szabalyosan huzodnak a meleg szeretet fele. 

    Legyel magadra nagyon buszke, ne torodj nagyon senkivel, hogy irigyseg miatt mire kepesek.  

     

    Itt gondolkodom magamban, hogy a lanyom mit fog donteni a munkajaval kapcsolatban. Marad-e vegleg otthon, vagy sem. Azt tudom, hogy imad kiszabadulni a haziasszonysag es anyukasag elfarassza idonkent.

     

    A multkor itt voltak a lanyok 2 napig es elmondta, hogy mennyire hianyoztak neki este.  Viszont kipihente magat, nem kellett felkelnie ejjel, addig aludt amig tudott, igazan orult neki.

     

    Kerdezte is tolem, hogy mikor tudtam magam kipihenni igazan a testvere megszuletese utan.   Akkor, mondtam neki, amikor mar nem kellett felebreszteni reggel es egyedul ment kocsival az iskolaba.

     

    Igy vagyunk anyukak, felneveljuk oket es mar aludhatunk is nagyokat, ha van ra lehetosegunk.

     

    előzmény:
    csinomjank (38396)
    2011-08-17  15:01
  2. 2011. augusztus 18. 02:2638400.

    Nemreg megleptem magunkat egy eszpresszo geppel, sokkal finomabb es gazdasagosabb kavet foz mint a hosszu lere eresztett itt altalanosan hasznalt "amerikai" kavefozo. Azota minden reggel unnep van, a 2 szelet prititos melle capuccinot iszom. Bar a tej "folturbozasa" nem mindig sikerul, sot eleg maceras. De elszantan probalkozom..

     

    .Eppen tegnap fordult elo, hogy akciom kicsit fura kulseju (?szaraz?) habot eredmenyezett-azzal egyutt lelkesen  megittam. csak fel ora mulva esett le a tantusz,  a tej tulkoros volt, nem habot, hanem valami turofeleseget allitottam elo nagy elannal...Mostantol ovatosabb duhaj leszek.

     

    Te pedig elvezd az igazi, finom, profi capuccinot, nehogy eszedbe jusson ;foladni" ezt a kis luxust...!! Sznobizmus?Lehet. Annal inkabb!!!

    előzmény:
    csinomjank (38396)
    2011-08-17  15:01
  3. 2011. augusztus 18. 02:1338399.

    Igen,a spiritualis fejlodes es a konyhatunderkedes kozt eg es fold a kulonbseg. a ketto egyutt ritkan sikerul-bevallom en is toredelemsen.

     

    Azt kerdezed "vonattal vagy busszal jovok"? Nem joves ez, hanem "menes" a javabol. Kanada keleti partjan fogok buszozgatni kozel nyolc oran korosztul, hogy az en varoskambol az ikrekhez jussak-kohogve, vagy nem. Ki tudja, a hosszas meditalas, olvasas, bambulas talan segiteni fog... ?

     

    Aztan 2 het mulva parom majd autoba ul, megteszi  ugyanezen 500 kilometert fele annyi ido alatt, reszt vesz az ikrek nagyfontossagu elso szuletesnapjan es engem szepen hazahoz.

    Igy.

     

    Addig is kuralom magam ahogy tudom, az eredmeny pillanatnyilag nagyon vegyes. En jol vagyok, de ha megszolalok recsego elhalo hangom elrettent minden halandot. Igy inkabb hallgatok.

     

    Kerdezed lehet-e , hogy kohogem abbol a felelmbol fakad, hogy nem fogok az ikrek kozelebe kerulni? Nem, ez nem igy van, hanem eppen forditva.

     

    Mivel koraszulott pici babak voltak, lanyom anyatigriskent,- joggal- a szeltol is ovta oket- en sajnos tobbszor probara  tettem a tureshatart meg-meujulo nathaimmal tavaly telen. Pillanatnyilag mit sem sejt, de ez sajnos nem eleg a boldogsaghoz.

     

    Krumplis pogacsam reeceptje Lajos Maritol szarmazik, - a sosperec csaladi , ha erdekel szivesen leirom. Ropogos es finom, de idoigenyes a sodorgatas , formazas miatt. 

    A bogres-kakaost Agnes lanyomnak kuldtem o rajong a csokis sutemenyekert.

    Jokora adag olvasztott csokolade-vaj-cukor es tojas keves liszttel. En meg nem ennem, de az nem erdekes. Itt "brownie" nevre hallgat es roppant nepszeru. Azon keves amerikai receptek koze tartozik amit neha megsutok .  

    előzmény:
    karmatanc (38380)
    2011-08-16  17:32
  4. 2011. augusztus 17. 19:3638398.

    Aranyos vagy hogy ilyen kitartoan es faradhatatlanul magyarazo, bar csak "lougrasban" atfutottam a bekezdeseket. Igy elosre attol tartok kesz tenyek, dogmak amiket mondasz- mindezt ha hiszi valaki annakigaz. De annak aki maskeppen latja nem ad meggyozo erveket.

    En nem vagyok "kemeny materialista" azt hsizem, legalabb is probalok nyitott szemmele s fullel jarni, masok igazat is latolgatni. Hamarosan, ha tobb idom elsz ujraolvasom amit leirtal...vitatkozni igy es most nincs modom, idom...surget a penteki indulas . szokas szerint tele szatyorral ertem haza a varosbol, most abbol ripsz-ropsz fozni kene. Igy eszem mar ott jar, igen hetkoznapi talajon.

     

    Karacsony elotti kohogesem Simontol kaptam, a mostanit pedig kedvesuramtol, aki Nonitol, a ksiebbik unokatol szerezte ingyen es bermentve. A kicsi (3 eves talpraesett huncut es jokedvu kicsi lany, lelki bajoktol mentes...) egy allo heten at kohogott mikor itt voltak, egy reggelen mokasan mely hangon brummogott, szoval ezuttal o volt a ludas a virusait szetszorni. Tole a nagyapja kapta el aki kicsit folerositette es postaforultaval megkaptam a magamet.

    Most egy irgalmatlanul keseru-sos-mentolos  lottyot iszogatok napi 3-4x,  befogott orral...hirhedten rossz izu kutyulek, de ugy tunik segit.

     

    Csaladom felmenoi generaciok soran at keringesi betegsegekre specializaltak magukat, igy annak genetikus okai nalunk nem ketsegsek. Joanyam kulon utat jart, o idosebb kroabban massziv cukorbetegseggel kuzdott-hogy mennyire volt lelki vagy nem az rejtely, vitazni foltte nem erdemes. Legtobb betesgenek NEM tudjuk az okat, az orvostudomany a sotetben tapogatozik, ezt jol tudom. DE valami koze azert van a dolgokhoz-ha nem igy lenne eddigi eletem 45 esztendejet elfecserletem  volna, ferjem nem kulonben . No meg kzoepso leanykam is...aki gerontologus, Alzheimer szakerto es folyotn szekal hogy tobbet mozogjak, etc.

     

    De nem locsogok tovabb, majd ujbol nekifohaszkodom legkzoelebb.

     

    Meg annyit, a daganatos betregsegek kulon fejezet, igen komplikalt terulet. Egy-egy azonos diagnozis szamos egymastol sokban kulonbozo bajt takar- azaz emlorak es emlorak kozott oriasi kulonbseg van, eletkor, genetikiai osszetetel, hormonhaztartas kulonbozosege vegtelenul varialja. Ugyanakkor a betegseg maga is mas es mas- csak kulos megnyilvanulasaban hasonlo. azaz ket emlorakos beteg seg lefolaysat osszehasonlitani igen nehez, azt eldonteni ki MIERT gyogyult meg azt szinte lutri. Bar egyre tobbet tanulunk rola, a betegseg egyelore tuljar mindenki eszen..olyan, mint egy kameleon. A lelki tenyezok a jellem..az akarat roppant fontos- de onmagaban nem eleg a dolgokat megerteni, megmagyarazni, kuralni.  

     Most pedig megyek lecsos-babot es rakott krumplit gyartani...

     

     

    előzmény:
    karmatanc (38379)
    2011-08-16  17:23
  5. 2011. augusztus 17. 18:1638397.
      Szegény Janka. Tarts ki még kicsikét. Talán jót tesz, ha itt ipanaszkodod magadat. Legalábbis, nekem, jót szokott tenni.
    előzmény:
    csinomjank (38396)
    2011-08-17  15:01
  6. 2011. augusztus 17. 15:0138396.

    kisfiam jo koran elaludt , hogy utana par oraval felebredjen es vegigkukorakolja az ejszakat ...

     

     a ferjem nem tudja  megerteni , hogy mit szeretek en a kapucsinoban -mikor itt van nekunk otthon a jo kis arab kave -anyosom hozta a  vilag legjobb termohelyerol -fozom neki szorgalmasan , de en nem iszom

     

     szerinte szintiszta sznobizmus reszemrol a kapucsinozas  ...

     en imadom a jo kapucsinot -aminek eros kave ize van , szeretem a kavezoi hangulatot is .... jobban el tudok lazulni ,mint egy gyors etteremben

    ez minden karos szenvedelyem

     

    persze a dizajnolas is ... de abool flolyik mar be piz - amit rendszerint kolcsonker , hogy aztan veszekedes legyen belole , ha visszakerem

     

    most , hogy sokat jar a sogoromhoz biztos sokszor meg kell hallgatnia celzatos torteneteket azokrol a buta ferfiakrol ,akik olyan feleseget valasztanak ,akik meg egy lepenykenyeret se tudnak sutni ... es , hogy milyen jo is egy hagyomanyos  irastudatlan arab feleseg ,mennyivel olcsobban ki jon a kosztpenzbol ...

     

      lehet , hogy a kosztpenzen sporolnak -de azt tandijra sokszorosan elkoltik .... a sogorom rengeteg penzt fizet a gyerekei tanitasara -a legdragabb iskolakba  jaratta oket , hogy jobb esellyel induljanak ,es megsem tud mindegyik diplomat szerezni ... most ketto fia gorcsol egy kepesitesert -es mar harmadszorra , negyedszerre jarjak a meregdraga tanfolyamot ...

    ezzel szemben en ,aki tudok tanulni a gyerekekkel - nemcsak , hogy tudok ,de van valami pedagogusi venam is .. a gyerekek jarhatnak nyugodtan olcso iskolakba -nem maradnak el -sot ...

     nagylanyom egy olcso indiai iskolaban sokkal jobban megtanult angolul ,mint a sogoro barmelyik gyereke valamelyik puccos angolszasz helyen ... es igaz egy evet mi is jarattuk amerikai iskolaba, hogy jobb esellyel induljon a felvetelin - de rogton mind a negy amerikai egyetem felvette ,ahova jelentkezett es ketto osztondijat is adott neki ...

     

    az o legkisebb fiukat is tanitottm -mert le volt maradva angolbol .. a kisfiu azt mondta a szuleinek , hogy egy millioszor jobb  tanar vagyok ,mint barmelyik tanar ,akivel eleteben talalkozott  - anyukanak  nagyon fajt lattam - egy honap mulva  nem is kuldtek a kisfiut tobbszor orara hozzam ...inkabb legyen lemaradva ,minthogy egy ilyen idegen noert rajongjon ...

    a kisfiu mar nagyobb lett - o az akivel szeretek beszelgetni , ha latogatoba megyunk ... mindig nevetek rajta -mindene meg van - de igy szokott panaszkodni " mar lassan 14 eves vagyok de meg egyszer sem lattam havat "

    előzmény:
    piros_ász (38393)
    2011-08-17  06:45
  7. 2011. augusztus 17. 07:3438395.

    Szep jo reggelt es meg jobb napot kivanok mindenkinek.

     

    Fincsi kave es kave es kave es kave.... beakadt a gomb.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=dHyR4ZzA2R0

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  8. 2011. augusztus 17. 07:0338394.

    Találkozik az olasz és az ukrán maffiavezér. Kérdezi az olasz az ukránt:
    - Van négyemeletes házad?
    - Nincs!
    - Akkor te nem is vagy igazi maffiózó!
    Ismét érdeklődik az olasz:
    - Van fekete limuzinod?
    - Nincs!
    - Akkor te nem is vagy igazi maffiózó!
    Újabb kérdés:
    - És van ujjnyi vastag arany nyakláncod?
    - Nincs!
    - Akkor te nem is vagy igazi maffiózó!
    Erre nagyon mérges lesz az ukrán. Hazamegy, kiadja a parancsokat:
    - A hat emeletből kettőt lerobbantani, a helikoptereket eladni, a kutyáról meg vegyétek le a láncot, mától én fogom hordani!

     

    ==============

     

    A Mátra lábánál lerobban egy Volánbusz. Megáll mellette egy Trabant, a sofőr kiszól.
    - Nem megy?
    - Nem a fene enné meg, pedig a Kékesre kéne feljutnom.
    - Oda se neki! Kösse utánam, én is oda megyek!
    - Na ne szórakozzon velem!
    - Sose aggódjon, veszteni nem veszt semmit.
    Rá is akasztják a volánbuszt a Trabantra, az meg hatvannal feltép a Kékes parkolójába. A sofőr ámul, de nem bírja megállni.
    - Hát, szó se róla, felhúzott, de azért igencsak füstölt menet közben.
    A trabantos rémülten néz be a kocsijába:
    - Az istenit, már megint behúzott kézifékkel jöttem fel!

     

    ==============

     

    Két majom ül a ketrecben. Mindkettő banánt eszik, de az egyik nem hámozza meg, hanem csak úgy eszi. A másik megszólal:
    - Te nem hámozod meg ?
    - Minek? Tudom mi van benne.

     

    ==============

     

    Az anyuka kérdezi a fiát:
    - Mi volt ma az iskolában, Zolika?
    - Kémiaórán a robbanóanyagokról tanultunk.
    - És holnap mi lesz az iskolában?
    - Iskolában? Miféle iskolában?

     

    ==============

     

    A cigányt elkapják, mert kirabolta a Tesco-t. A rendőrségen felveszik a jegyzőkönyvet:
    - Neve? - kérdezi a rendőr.
    - Lakatos Gazsi - feleli a cigány.
    - Kora?
    - Azt nem én raboltam ki!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  9. 2011. augusztus 17. 06:4538393.

    Hat Janka dragam, ne arulkodj!   Sajat erdekedben. Hallgatni arany.

     

    Ha mar vegkepp nem jo ahogy te csinalod, es arra probal rakenyszeriteni, hogy ne mondj igazat, vagy tagadd el azt a kis cappuccinot akkor o szepen ra akar teged vezetni, hogy a cappuccino arat szamold bele a gyumolcs araba.   Nemelyik ferfit nem lehet megerteni.

     

    Olyan draga az nalatok, hogy anyagi rolmashoz vezeti ot?

     

    Na azt hiszem, hogy az anyukajanak vasaroltok, vagy a rokonoknak ajandekot.  Igy nemsokara rad sut majd a nap. Fel a fejjel, aztan tied a vilag

     

    Neked el kell szamolni minden fillerrel?

    Viszont orulj neki, mentetek vacsorazni.

     

    Nekem nem kell elszamolni minden fillerrel es az en ferjem nem szeret etterembe jarni.

     

    Gyujts egy kis penzt ugy, hogy senki ne tudjon rola. Soha nem tudhatod mikor lesz ra szukseged.

     

    Kisfiad tud mar korabban lefekudni?  A kisebbik unokamnak volt rossz hete ejjeli alvas nem ment neki a sajat szobajaba.

    előzmény:
    csinomjank (38392)
    2011-08-17  05:15
  10. 2011. augusztus 17. 05:1538392.

    karma -akkor talan nekem is saragara kene festeni az otthonunkat

     

    tegnap a ferjem meghivott minket vacsorazni ...kozben elmondtam neki ,hogy mire ment el az elozo ketto nap a penz ...

     

    szerepelt benne gy tetel -ittam egy kapucsinot egy mall -ban

     

    hu -mekkora predikaciot kellett utana hallgatnom -a szomali ehezo gyerek is benne voltak

    mondtam neki , hogy ne torodjon vele van penzem -csak o kolcsonkerte -adja vissza vonja le a kapucsino arat 

     

    nemugy vanaz  a sajat penzemet se kolthetem hulyesegekre ...

     

    utana egy hosszu mese arrol , hogy szokott a borbelllyal  meg mas kisboltossal apro osszegeken veszekdni ...amit en eliszok 

     

     nacceru volt a hangulatunk  vacsora kozben

     

    nem tom meg meddig birom idegekkel 

    azt hiszi nem lattam , hogy hetvegen az anyjaval a bevasarlasrol  hatalmas parfumos uvegekkel tert haza -amit probaltak dugdosni

     

    nem tudom az ilyen hivsag  hogy viszonyul a szomali ehezokhoz

     

    valami  peldatlan bunko  megnyilatkozasi vannak/ az egyetlen halvany remeny az  ,hogy talan anyuka keszulodik haza azert ez a nagy bevasarlas

     

    mikor nem jovok ide -mindenfele nemzetkozi forumokon olvasom anya -manias es munkamanias ferjukrol panaszkodo felesegek topijkait - nagy az isten allatkertje ....volt egy ferj pl  . aki meg az eskuvoje napjan visszament az irodajaba dolgozni -egy masik ferj meg kivette a gyereket a maganiskolabol es megvont tole minden kenyeztetest , hogy anyukajanak egy szebb  hazat tudjon epiteni -szebbet ,mint maguknak ...

     

    szoval mar csak a sarga fal hianyzik otthonunkbol ..

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. augusztus 17. 05:0838391.

     

    Jujjj, te itt?   Nem kellene visszafekudni a pihe-puha agyikoba?

     

    Vagy a bajszos telefonja ebresztett fel?

     

    Fessel szepeket es mutasd meg a "lanyaidnak".

     

    előzmény:
    klára13 (38389)
    2011-08-17  04:46
  12. 2011. augusztus 17. 04:5138390.

       Magdikám, most készülődsz a vonathoz. Kívánom Neked, hogy hősiesen tudd elviselni a megpróbáltatásokat hozó napokat.

       Sárának igazi vigasz, hogy ilyen jóságos anyósa van, akire mindig számíthat.

    előzmény:
    Kusza (38327)
    2011-08-13  21:35
  13. 2011. augusztus 17. 04:4638389.

     

    "Legyen nagyon szep napotok, fincsi reggeli kavetok es jo pihenesetek."

    Ráadásul madárcsicsergés - ezt már saját kútfőből teszem hozzá, ám plagizálva.

      Reggeli ígéretem, hogy, a szokásosnál sokkal kevesebb zöldséget hordok össze - nagyon elfoglalt vagyok: helyette festéket hordok fel a vászonra.

     

    előzmény:
    piros_ász (38330)
    2011-08-14  07:33
  14. 2011. augusztus 16. 22:3238388.

     

     

       Szép jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (38386)
    2011-08-16  22:28
  15. 2011. augusztus 16. 22:3238387.

    Majd Bazsikád megoldja azt a tetőt.

    Megyek én is lefeküdni, igaz előbb még csomagolok, reggel a 7.30-as vonattal megyek.

    Jó éjt!  

    előzmény:
    klára13 (38386)
    2011-08-16  22:28
  16. 2011. augusztus 16. 22:2838386.

      Magdikám, csak beugrottam elköszönni.

     

      Bazsi ízlését  ma már alig ismerem. Csirkét szeret és pulykát. Ahogy Zsófikám készíti, tudod! Omnia vincit amor. Az anyóst, akarom mondani, az anyát is!

       Rémlik, hogy az előkelőségek színe volt a sárga. Különösen a Távol-Keleten,  de talán Európában is.

                E csodaszép madárról Borzaskánk  jut eszembe. Érthetően. Azon filóztam egész délután, miközben festettem egy még nem kész és remélhetőleg majd szép képet, hogy miképpen tudnék valamiféle tetőt teremteni a három, azaz négy árva feje fölé, mielőtt elindulnak az őszi esők. És hát majd hó is lesz...

     

    Legyen békés, szép éjszakánk!

    előzmény:
    Kusza (38377)
    2011-08-16  15:20
  17. 2011. augusztus 16. 22:1638385.

       A nagy halak nagyon kényesek. Nehezen élik túl az áttelepítést, tudod, Hus, mint a vén fa és az öreg ember. Utóbbiakból az következik, hogy időben kell észnél lenni!

      Sajnálom, hogy saját tapasztalatból kellett rájönnötök, hasonlóképpen jártam én is vagy 10 éve, sok szép nagy hal halála szárad lelkemen...

     

     

      Ez itt kedvenc ugrálóm!

    előzmény:
    hus (38382)
    2011-08-16  17:53
  18. hus
    hus
    2011. augusztus 16. 18:0738384.

    Mindig vigyazva a konyhaval, mert ha a konyhatunder megbabonaz, vege akkor a haziasszonynak.

     

    Nincs menekves.   Igy is az atlagnal sokkal jobban beferkozte magat nalad.

     

    A lanyom egy alkalommal azt mondta nekem, ha van idod most, akkor ulj le es azon gondolkozz, hogy mit szerettel volna csinalni akkor amikor  nem volt idod ra?

     

    Szot fogadtam, leultem a konyves szobamba es ultem, nezegettem, gondolkodtam.

     

    Akkor elmosolyogtam magam es azt mondtam magamban, hogy gyereket. Mindig akartam egy harmadikat, de nem sikerult.

    Igaz, ido volt ra.

    Aztan elindultam es atneztem a magyar konyveimet, hogy mik vannak meg, mert ha megyek a konyves boltba, akkor szereetnek valamit venni es negyogy azt vegyem meg ami mar megvan.

     

    Aztan felhivtam a testveremet es megkerdeztem tole, hogy van ideje csak ugy gyerekek nelkul eljonni a konyvesbe es csak siman nezegetni, bongeszni konyveket?

     

    Az elos leendo alkalommal elmentunk, nezegettunk, szivtuk az uj es regi konyvek szagat magunkba.  Isteni erzes volt. 

     

    A konyhatundernek tedd ki a szuret, ha sokat akar toled.

     

    előzmény:
    MPiggy (38378)
    2011-08-16  16:07
  19. 2011. augusztus 16. 17:5838383.

    Ezt már az unokám is tudja,kiállt  a teraszra,és elénekelte a süss fel napot,mire az kibújt  felhőkből!!!!!!!

    Látod,így kell ,mondta!!!!

     

     

     

    Olvastam valahol egy agykontrollos könyvben,este lefekvés előtt azt kell mondogatni,boldog várakozásal,

    holnap valami nagyon jó történik velem!

    reggel pedig:

    Ma valami nagyon jó történik velem!!!!!!!!

     

     

    Próbáljátok ki,bevállt!!!!!!!!

     

     

    Legyen szép estétek,legyen szép estétek,legyen szép estétek!!

     3*,mert a három,a mágikus szám!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    klára13 (38374)
    2011-08-16  08:28
  20. hus
    hus
    2011. augusztus 16. 17:5338382.

    Nem tudom most feltenni a kepet, mert valami van a gepemmel es a kicsivel forumozgatok. Nem azon vannak a kepek.

     

    Az akvarium olyan kezdo akvarium, minden elovigyazatossag ellenere mar tobb hal el lett temetve ,  de lett potolva. Inkabb a nagyobb halacskakat erte el a veg erdekes modon. A kicsik pedig jol vannak, furget, aranyosak.

     

    Eloszor az volt a problema, hogy tul lettek etetve es az ennivalo az aljan a kovek koze szorult. Mindent at kellett mosni amikor kiderult az ok.

     

    Aztan megint vasaroltak halakat, megint egy nagyobbacska nem elte tul.

    Egyenlore csak kicsiket fognak vasarolni ugy dontottek a fiatalok.

     

    Azt mondanam anyososan, hogy pedig en emlitettem, hogy nem lesz az ennivalo egy kicsit sok? De hallgatok, mert jobban jarok.

     

    Amikor a kislany(nekem) megmutatta nekem, hogy mit mondtak neki naponta mennyit kell adni nekik es bemutatta, akkor kerdeztem, hogy nem lesz egy egy kicsit sok?  Azt mondtak, hogy nem, szakember mondta. Hat jo,  volt a valaszom.

     

    Ez a kepsorozat van ezen a gepezeten meg. Most az elobb kipillantottam az ablakon es  olyan szep lepkek  vannak a kertbe. Szeretem oket.

     

    előzmény:
    klára13 (38372)
    2011-08-16  08:03
  21. 2011. augusztus 16. 17:5238381.

    A sárga tisztító szin!!!!

    Vizsgálták hatást,és érdekedes dologra jöttek rá!

    Azok a vállalatok,amelyek sárgára festették az irodáikat,nem veszteségesek!

    Ahogy mondják,a remény színe is!!!!!!!!

    előzmény:
    klára13 (38373)
    2011-08-16  08:22
  22. 2011. augusztus 16. 17:3238380.

    Nálam,még inog a léc,küzdök a konyhatündérség,és a  spirituális fejlődés erősítése között!!!

    Mindkettő sok időt elvesz,és meg kell találnom,az egészséges egyensúlyt végre!

    Mióta itt lakik a fiam,még nem sikerült,és ez bizony nyomaszt!

    De ami késik,nem múlik,majd rendszabályokat vezetünk be!

    Kakaós bögrést,már rég nem sütöttem,és ha van egy jó krumplis pogácsa recepted,azt elfogadnám!

    A fiúk,szeretnék,a puha pogácsát,én mindig a ropogósért voltam oda,így gondoltam,néha kedvezhetnék nekik!

    Nálam,gyors ajándék,a piskóta tekercs,ha zűr van,azt egyszerű előállítani!

     

     

    Ne haragudj,nem a  félelemtől köhögsz,hogy nem kerülhetsz az ikrek közelébe,?

     

    Autóval,vagy vonattal jössz???????

    Mindkettő zsibbasztó ilyen távon!!!!!!!!!!

    előzmény:
    MPiggy (38378)
    2011-08-16  16:07
  23. 2011. augusztus 16. 17:2338379.

    Talán legegyszerűben úgy fogalmaznám meg,van egy lekünk,ami képes sokszoros megújulásra!

    Megszületeik egy fizikai testben,és éli az életét,tanul,tapasztal,aztán mikor  atest elfáradt,vagy amikor letudta ebben a teben vállalt feladatát,akkor távozik,és itt hagyja,porhűvelyünket,hogy utána,a tapasztalatokat levonva,új életre szülessen,új dolgokat tanúljon,tanulhasson!

    Az anyagi,testi forma,egy jó tanuló hely,hisz ebben tud,minél többet tapasztalni,fejlődni!

    Itt van öröm,bánat,és fizikai érzések,élvezetek,és fájdalmak!

    Úgy tartják,szenvedéseink oka,a születés,halál,öregség,és a vágyakozás .

    ha belegondolsz,a vágyakozásba,minden más érzés  beletartozik!

     

    Hisz vágyunk társra,pénzre,jó életre,javakra,boldogságra.Van ennek negatív aspektusa is,mert az irigység is egy vágy,amikor belebetegszünk,hogy nem mi kaptuk meg azt a valamit,amit irigyelhetünk!

    Mivel többször születünk,egy tapasztalatot,karmát hozunk magunkkal,és feladatot,hogy ezt megoldjuk!

    Tudod,én több mint negyven évig,kemény materialista ként éltem,így számomra,úgymond ez a felfedezés,nem hozott túl sok örömet!

    Jobban tetszett az egyszer megélem,és vége variáció!

     A leszületett lélek,éli életét,és karmáját!!!

    Ha jól éli meg,akkor az élete simán zajlik,attól függetlenül,hogy mennyi baj áll az útjába!

    Ezek az emberek azok,akikre azt mondjuk,istenem mennyi tragédiát,bajt megélt,és mégis méltósággal,tartással,ha az isten is így akarta,elfogadással van!

    A másik típus,aki nem éli saját karmáját,jegyének megfelelő életstílust nem alakít ki,így mire felnő,a belenevelt emberi szerepnek megfelelően viselkedik!

    Ezek az emberek,jó család apák,anyák,jó munkaerők,szigorú szabályok alapján élnek,és ők azok,akik 40 körül,rádöbbennek,ez nem én vagyok,én nem így akartam élni,és felrúgnak mindent!

    Mikor viselkedünk,egy mintát követünk,és ha ez a minta ,nem a valódi minták,akkor ez a felszín alatt feszültséget hoz!

    Rakódik,rakódik,és betegség formájában mutatkozik meg!

    Ha,időközben rádöbbenünk,nekünk ez nem jó,akkor változtatunk,megszűnik a feszültség,a kiváltó ok,és elmúlik a betegség a baj!

    Akkor van baj,amikor már olyan kemény betegség áll elő,mint pl a rák,és még akkor sem akarunk változtatni a dolgokon,a hozzáálláson!

     

    Rákból gyógyulni csak az képes,aki megváltoztatja  teljes életét,felismeri valós  énjét,és kizárja életéből a negatív dolgokat!

     

    Az élet kedvet,élni akarást,neki kell megélni,a család hiába akarja,mert számára ez már egy teher,mert elfáradt,és feladta az életét,és tulajdonképen ezért alakult ki  a rák nála.

    A lélek,a betegségeken keresztül,szimbolikusan is üzen,mert segíteni szeretne,hogy megoldjuk,rádöbbenjünk a tünetek kapcsán!

     

    A bal oldalunk,a múltat,a jobb oldalunk a jövőt képviseli.

    Epénk  a mérgünket,gerincünk,a tartásunkat,a lábunk,az élet terheinek viselését jelképezi!

    A páros szervek, a párkapcsolatban adódó feszültségekre utalnak,a méh problémák,a nemiség,és szerelem megélésében adódó bajokra utalnak!

     

    A szív,és keringési problémák,a ami a lelkünket nyomja,szeretet nélküliség,vágy,valami bánat,gyász,

    A mellkasi területet,lelki területnek hívják,itt feszül be legelőbb,ha valami bánt minket!

     

    Pl,ne haragudj,de nálad a köhögés,a lelki terület betegsége,ami arra utal,valami bánt,valamit nem mondtál ki,ami nyomaszt,és befeszíti a mellkast!

    Ezt a  feszültséget,igyekszik köhögéssel oldani a test!

     

    Gondolkodj el rajta,mi volt,ami nagyon nyomasztott karácsony előtt,és mi az ami most is nyomaszt,és betegít téged!

    Természetesen,ezt csak magadnak válaszol meg,és próbálj ezen változtatni,hogy elkerüljenek a  bajok!

     

    A prána nadi,energiákkal dolgozik,kézen át kezelünk,és tisztítunk,és feltöltjük a testet,de távba is küldünk energiát,hogy oldódjanak a  dolgok!

     

    Az energiák segítségével,visszamegyünk előző,vagy jelen életbe,ahol a beteg meglátja azt a szituációt,amit nem oldott meg,és a fájdalmát okozta!

    Ez után itt meg tud bocsájtani,a fájdalmat okozónak,és főleg magának,hogy sok éven át sikeresen kikerülte ezt a  problémát,és  ezért lett beteg!
    Ezzel a  baj gyökere megoldódik,és a szervezet ,az egészséges ,öngyógyító folyamaton elindul,és jobbá válik!!!!!!

     

     

    Bocsi,írtam egy tanulmányt,és még rengeteg dolog ki maradt belőle!!!!!!

     

    Kívánok szép estét!!!!!!!!

     

    előzmény:
    MPiggy (38376)
    2011-08-16  15:07
  24. 2011. augusztus 16. 16:0738378.

    u.i.

    Elnezest, elozo beirasom telisteli hibaval. remelem azert ertheto.  Csongettek mikor befejeztem es nem volt idom atolvasni-javitani, csak hipp-hopp elkuldtem.

    No megyek vissza a konyhaba...vigyaznom kell ne legyen belolem 24 oras konyhatunder, nalam az konnyen megy. Ilyenkor eszembe jut a regi falvedo amit jo par eve baratnem hozott ajandekba magaval, az Ecserin talalta (azota  a szekreny melyen)

     

    AZ EN KONYHAM MINDIG FENYES
    MERT AZ URAM IGEN KENYES!

     

    Az ilusztracio persze a mosolygo haziasszony es kenyes-fenyes ferjeura, szaloltessel kihimezve...

    Most Agnesnak sutok kakaos-bogres sutit, a krumplis pogacsa es sosperec mar megvan. Delutan mehet a csomag (ne gondolja hogy rajuk nem godnlok csaka zert mert a hugahoz megyek 2 hetre pesztralni. Ha addig abbamarad a kohogesem- ! Ha nem, hat megint kiebrudal az ajton mint Karacsonykor...igaz, udvariasan tette. Ezuttal nehezebb dolga lesz, mert az utam hazafele 500 km. Ket het mulva 1 evesek az ikrek de meg mindig roppant aggodva ovja oket a fuvo szeltol is. meg kohogo nagymamaktol.

     

     

    előzmény:
    karmatanc (38351)
    2011-08-14  22:26
  25. 2011. augusztus 16. 15:2038377.
    Klára a fiad nem szereti a húst, vagy már evett ilyet, és nem ízlett neki?
    előzmény:
    klára13 (38373)
    2011-08-16  08:22

Címlap

top