Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. június 5. 02:4575201.

     A regebbi fb fiokomban ismerosom volt .


     De  a vezetekneve mas volt . Megnezheted . Csak egy Eniko ismerosom van ott.


    En is kedvelem ot -de mar regen kommunikaltunk . Utoljara akkor ,mikor harom eve majusban meghalt a tanitoneni ,akivel a kisfiam olyan jo baratsagban volt .


    Akkor a gyasz es a gyerekek temakorben irt par szot . Mert ugye,naluk is volt tragedia .


    Kirtam arra a fiokomra , hogy mivel egy nagyon csunya tamadas erte -ezert nem hasznalom es jeloljenek be az ismerosok a masik fiokon -de nagyon kevesen tettek meg . Az fb eldugja az uzeneteket sokszor ,foleg , ha arrol szol , hogy nem jol mukodik a rendszeruk ! 


    Es  privat uzenetet meg azert nem kuldok , mert az a virus pont a privat uzenetek megnyitasakor tamadt.


     

    előzmény:
    klára13 (75199)
    2019-06-04  23:15
  2. 2019. június 4. 23:2575200.

     Zsuzsut ma kiengedtem az utcára ma éjjel. Azóta nem tettem ezt, hogy szeme megsérült. Bár az napközben történt, egyik szökése alkalmával.. Most jól van, boldogan szundikál.  
      

  3. 2019. június 4. 23:1575199.

      Enivirág -mintha ez lett volna neve- nagyon különleges volt, el tudom képzelni, hogy e mai nagyon sikeres hölgy ő. 

    előzmény:
    Kusza (75197)
    2019-06-04  15:54
  4. 2019. június 4. 20:1075198.

    Zsuzsikám ! Én pedig délfelé utazom, a 60. érettségi találkozómra. Kocsival megyünk, remélem ,nem lesz túl fárasztó. Engem minden bejelentkezéskor visszarak az indulásra . Már megszoktam.

    előzmény:
    Zsumi45 (75185)
    2019-06-03  18:21
  5. 2019. június 4. 15:5475197.

    Igen emlékszem Enikőre, nagyon talpraesett kis nőként ismertük meg. Korán meghalt a férje, a két nagy gyerekét egyedül nevelte. Emlékszem rá, arra biztattad, hogy keressen magának párt, sőt még arra is, mit válaszolt, hogy az ő fürdőszobájukba, nem férne már el, egy másik fogkefe. Ágim jutott az eszembe, valahogy ő is így gondolkodik.


    Lehet, hogy ő az, akiről olvastál.

    előzmény:
    klára13 (75196)
    2019-06-04  13:20
  6. 2019. június 4. 13:2075196.

      Magdikám, ugye emlékszel Enikőre, aki lakberendezőnek tanult, és erdélyi? Nagyon szorgalmas, szinte maximalista lányként ismertük meg, ki is kezdték iskolájában emiatt. Jól emlékszem, hogy két nagy gyermeke volt, és valami díszmagyarszerűség volt az ünneplőjük? Fiú és lány, nadrágkosztümben, öltönyben. Ha nem keverem össze a dolgokat.
      Most találtam egy lakberendezőt, erdélyi, Demeter Enikőnek hívják. Lehet, hogy ő volt topikbarátunk?

    előzmény:
    Kusza (75195)
    2019-06-04  12:04
  7. 2019. június 4. 12:0475195.

    Sajnos a vörös szilva nem magvaváló, nekünk pedig eddig csak az volt. Kíváncsian várom, hogy milyen fajta a többi, amelyiken eddig még nem termett.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75193)
    2019-06-04  05:53
  8. 2019. június 4. 10:1075194.

    József Attila:
    Bús magyar éneke


    Száll az ének a mezőnek, esti szellő hollószárnyán,
    Valami kis kopott ember énekelget búsan, árván
    Bolondságról, szerelemről, kora őszről, illó nyárról,
    S körülötte elterülő néma magyar pusztaságról.



    Fáj neki a teste, lelke, szíve tája, szemegödre,
    Nem is tudja feltámad-e, elpihenne mindörökre.


    Titokzatos messzeségben Istent keres magyar hangja,
    Régi honát, testvéreit-mást se tehet- siratgatja .
    Piros kedve pillangó volt, sárba fulladt ott Erdélyben ,
    Zöld reménye foszlányai meghaltak a Felvidéken.


    Fáj neki a teste, lelke, szíve tája, szeme gödre,
    Nem is tudja, feltámad-e, elpihenne mindörökre.


    Nincsen csak egy citerája, húrjai az égig érnek,
    Rajt' pengeti balladáit véres könnynek, könnyes vérének.
    Mámor esték elszállottak, ott fagytak a Karsztok alján,
    S ismeretlen menyasszonya tört liliom, olyan halvány.


    Fáj neki a teste, lelke, szívetája, szemegödre,
    Nem is tudja , feltámad-e, elpihenne mindörökre.


    Nem nézi a délibábot, túl van az már a határon,
    S elkerüli zárt szemét az incselkedő pajkos álom.
    Holt vitézek sírtájára hullat dalt és nefelejcset,
    S fohászkodik. Uram hazám el egészen ne felejtsed.


    Fáj neki a teste, lelke, szíve tája, szemegödre,
    S hazáján ha segíthetne, élne mégis mindörökre.
    .
    1922. első fele


     


    Valahogy kimaradt a tanulmányainkból....


  9. 2019. június 4. 05:5375193.

    A szilvabefőttet nagyon kedveljük. Kimagozom, fűszerezem , kellemes íze van -

    előzmény:
    Kusza (75187)
    2019-06-03  19:58
  10. 2019. június 4. 05:5075192.

    Igen ezt szeretem a férfiakban , ezt a szerény öntudatosságot ! Persze a horoszkópok is tévednek, amikor negítív tulajdonságot említenek csak úgy kutyafuttában -

    előzmény:
    klára13 (75190)
    2019-06-03  21:11
  11. 2019. június 4. 05:4775191.

    Magdika ! Mi is szedtünk kora cseresznyét . A fele hibás, a másik fele éretlen. Ahogy városi menyem ismerem , úgy rögtön kidobta a kis vödörrel együtt. Hogy  a másik 2 fán lese-e ??? Minden évben szoktam eltenni befőttnek arra az időszakra , amikor tavalyi gyümölcs már- idei még nincs . Ilyenkor van a befőttek keletje . Illetve volt, mert ,ár folyamatos a gyümölcsellátás.

    előzmény:
    Kusza (75187)
    2019-06-03  19:58
  12. 2019. június 3. 21:1175190.

       Ezt elmesélem, mert órák óta mosolygok miatta, és esetleg ti is mókásnak találjátok.
       Az ikrek hava alkalmából hosszú, mindenre kiterjedő elemzést tettek közzé az ikrek jegyűekről. Csupa dicséret, szinte hozsannázás érékeikről, kiválóságukról. Elküldtem Bazsikámnak a  hosszú dicshimnuszt, és megjött a válasz:
       AZT HISZEM, EZ RÁTAPINTOTT A LÉNYEGRE!

  13. 2019. június 3. 20:3075189.
  14. 2019. június 3. 20:0375188.

    Marika az jó, ha lesz barack, igaz nálunk nem, mert nincs barackfa, egy kicsi volt, az is kiszáradt. Viszont szilva nagyon sok van, még az öreg beteg fákon is sok van. Kíváncsian várjuk, hogy milyen fajta, mert eddig csak vörös szilva volt két fán.

    előzmény:
    jara (75184)
    2019-06-03  18:01
  15. 2019. június 3. 19:5875187.

    Reméljük azért lesz jövőre cseresznye, mert a fának nincs semmi baja, csak a sok eső miatt ment tönkre a gyümölcs.

    előzmény:
    klára13 (75183)
    2019-06-03  16:46
  16. 2019. június 3. 18:2275186.

    Milyen lovakról beszéltek? 

    előzmény:
    jara (75184)
    2019-06-03  18:01
  17. 2019. június 3. 18:2175185.

    Reggel hosszan taglaltam a saját muskátli tapasztalataimat.(40 éve így csinálom, bevált). "cenzúrázta" a Nlc. utóbbit viccnek szántam, de a leállás óta megint időnként kidob a rendszer. Újra és újra be kell jelentkeznem.... olvasni tudok, de hozzászólni vagy nem enged, vagy beírom, s amikor indítanám, akkor dob ki. 


    Ma délelőtt "ügyes voltam". Mától lehet az új hangverseny évad bérleteit megváltani, s aki siet, ajándék jegyet kap a Szabadtéri aug 14.-i bonusz koncertjére. Reggel még nagyon sokan álltak az iroda előtt, le se szálltam a villamosról, hanem visszavittem a könyvtárba a kölcsönzött könyveket, s 1 órát olvastam a folyóiratokat. Visszafelé már csak néhányan voltak elöttem, s karosszékben várakozhattam, s ajándék jegyeket is kaptam.(Olgiékét is megvettem, így ők is megkapták a bonusz jegyeket). Kétféle bérletünk van, így 2-2 jegyet kaptunk fejenként.


    Szurkoljatok nekem, hogy végre esőmentes napok jöjjenek! A héten a Vhelyi unokanővéremmel elutazunk Leányfalura, pár napra, közös unokahúgunkhoz. Nem szeretnék súlyos csomagot vinni. Fenn laknak a hegyen, óriási fák alatt, csodás a panoráma. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75179)
    2019-06-03  05:53
  18. 2019. június 3. 18:0175184.

    Én az egyes számú lovat választottam. 


    Magdika, állítólag barack lesz.  


    Klára, sikeres új évet Zsófikádnak.

  19. 2019. június 3. 16:4675183.

      Ez   szomorú, Magdikám. Még szomorúbb az, hogy jövőre ugyanez lehet. Mert az ilyesmit gomba fertőzés okozza. Anno az eperrel hasonló esetem volt. Fundazollal permeteztem le, ez a gombaölő segített.  

    előzmény:
    Kusza (75181)
    2019-06-03  08:39
  20. 2019. június 3. 14:4375182.

      Zsuzsóka, játéknak tekintem én is, ezért írtam, hogy harmatos. Vagyis zsenge, vagy gyengus. De aranyos. Néha megnézek egyet-egyet, de ritkán. Jobban kedvelem a tudod-e? jellegűeket. Aztán ha helyesírásról van szó, rettegek, hogy hibázok!Előre szégyellem magam. 
      A második ló sokat tévedett. Abban, hogy némelyek idegenkednek tőled, és hogy könnyen ítélkezel. Nem tapasztaltam.
      Amit életemről írtál, pontosan így látom én is, csak kicsikét még jobbnak. Semmi stressz, semmi fenyegetettség nincs benne, és anyagi gondjaim sincsenek, ami nagyon jó. Kedélyállapotom is megjavult, talán kinőttem borongásaimat.
      Ismét olvasom a tőled kapott könyvet, Konrad Lorenz: Ember és kutya. Besoroltam a folyton olvasottak közé. Rengeteget tanulok belőle. Zsuzsura még figyelmesebben nézek. Ma végre levágta az orvos a körmét. A továbbiakban magam is tudom, vásároltam egy kutyakörömollót, amin kis lámpa jelzi, jó helyen vágom-e?  Ha van ott idegvégződés, akkor pirosat jelez, hogy tilos. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75178)
    2019-06-03  05:48
  21. 2019. június 3. 08:3975181.

    Tegnap este írta a barátnőm, hogy sajnos az idei cseresznyézés elmarad, mind lerodhadt a fán. Nagyon sajnálom, így csak a tavalyi képeket nézhetem kicsit szomorúan.

  22. 2019. június 3. 06:1375180.

    1-2 tavaszi kép. Kinyílt az új klíviám ,a hibiszkuszom , első virágzó pompájában a labdarózsám.

  23. 2019. június 3. 05:5375179.

    Zsuzsikám ! Nekem gyakran nem sikerülnek a muskátli hajtatások. Elteszem a régi töveket összezsúfolva 2 ládába, de gyakran veszek új , fiatal palántákat Tavaly nem sikerül sötét bordós piros lett. Idén olyat vette, amin már volt világosnak tűnő bimbó. Rózsaszín , cirmos szélű virág lett . Most elég vidám színes lett a bejáratom, a régebbi igazi egyszínű pirosak helyett .

    előzmény:
    Zsumi45 (75174)
    2019-06-02  22:38
  24. 2019. június 3. 05:4875178.

    A 2. lovat választottam !

    előzmény:
    szizsuzsóka (75177)
    2019-06-03  05:47
  25. 2019. június 3. 05:4775177.

    Klára ! Elsőre én is a virágok közt lépkedő lovet választotta,. majd inkább 1 2.-nál maradtam. Ezek a tesztek képpontok lehetnek egyx arcképben , de ritkán adnak helyes megítélést . Inkább játékok. Rád ez inkább  15 évvel ezelőtt volt jellemző. Most megnyugodtál, átszakítottad a célszalagot, csak nem tudod, hogy az , amiben élsz a " boldog időskor ". Van családod, szeretnek, nyugalmas környezeted. Hogy ez a boldogság? Ha elég bölcsek vagyunk , igen !Lángoló érzések , viharos örömök már elhamvadtak , illetve inkább nem látjuk meg őket , ha igen fáradtak vagyunk átélni. A nyár forró napsütése már nem okoz örömet, inkább az őszi csendes napsugár, mely cirógat, melegít ,megnyugtat, ellazít. A csendes őszi eső sem rossz, behúzódsz kis zugodban, csendben hallgatod nem bánt , nem viharos . A másik szalagot ne keresd , van , sodródunk felé ,de szerencsére láthatatlan.

    előzmény:
    klára13 (75176)
    2019-06-02  23:56

Címlap

top