Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 1. 12:1075501.

    Sok ember dühös mostanában az időjárásra,többek között én is.Ez az utolsó évem a kertészkedésben,ha mégsem akkor ezután csak rizst ültetek,a tegnapi felhőszakadáskor határoztam el......


    Persze van rosszabb is,pl.Mexikóban ahol ilyenkor a hőség uralkodik,általában a 30-asokban,tegnap 1,5 méter (jól olvastátok,másfél méter) jég esett.


                 Mexico hail: Ice 1.5m thick carpets Mexico's Guadalajara - BBC News

    előzmény:
    Zsumi45 (75499)
    2019-07-01  09:50
  2. 2019. július 1. 10:3575500.

    A múltkorában megcsodáltunk egy hatalmas hársfát, egy Spár előtt van. Ezt a nagy áruházat egy üzletsor helyére építették, emlékszem a régi boltokra amik ott voltak, élelmiszer, ruházati, gyógyszertár, mögöttük magánházak voltak. Azon tanakodtunk, hogy ki ültethette, és hogy maradhatott meg? Sajnáltam, hogy nem tudom megkérdezni senkitől. Erre a szombati helyi újságban jött a válasz, a fa fényképe is rajta van, kapott egy emléktáblát, és masnival át van kötve. Írták, hogy mikor 1984 kezdték építeni a Spárt, kiakarták vágni, de az emberek megmentették és egy pár méterrel odébb helyezték az építkezést.


    Van még két másik ilyen óriás fa, az egyiket tegnap meg is néztük, arról Gyuri készített egy fotót, ez egy fekete nyárfa.

  3. 2019. július 1. 09:5075499.

    RADNÓTI MIKLÓS - JÚLIUS
    Düh csikarja fenn a felhőt,
    fintorog.
    Nedves hajjal futkároznak
    mezétlábas záporok.
    Elfáradnak, földbe búnak,
    este lett.
    Tisztatestű hőség ül a
    fényesarcú fák felett.

  4. 2019. július 1. 09:4875498.

    Klárám, én sem férnék kiülve az erkélyemre, bár összecsukva ott vár a kertiszék. Ha majd másra sem leszek képes, tavasszal-ősszel talán onnan nézem az eget. A magas mellvéd miatt egyebet sem látnék. A télen komposztáltam a konyhai növény hulladékot, tojáshéjat és kávézaccot, azzal cseréltem a talajfelszínt, de tápoldatozom is.


    A növényeink mint társak számomra nagyon kielégítik a fennmaradó kapacitásomat a gondoskodásra. Vhelyen a szomszédaim kóbor macska mániások voltak, legalábbis az etetésig. Más szükségletükről nem gondoskodtak, így aztán a kis homokozót, hintát is ellepték, amit a 70.-es években még gyermekeink élvezhettek. Maradtam a muskátlinál, s a szabadtéri évelő hibiszkusznál. Kár, hogy itt nem gondozzák az előkertet az itt lakók, más bejáratok mellett sokkal gondozottabb. Inkább fizetünk a gyomtalanításért. Épp 3x kapálták ki a bársonykámat.  Keresek régi kerti képeket, biztosan azt is kicsinyíteni kell előbb.


    A szegedi heti reklám újságokat olvasatlanul teszem a szelektív gyűjtőbe, köztük a polgármesterét is és az általad említettet is. Minden párt készít ilyeneket, ígéretből "tele a padlás". Vásárhelyen legalább 10 év óta kapnak az ott állandó lakos idősek pénzt, vagy vásárlási utalványt. (Legalábbis, pár éve még kaptak). Itt még eddig nem volt.


     

    előzmény:
    klára13 (75490)
    2019-06-30  22:31
  5. 2019. július 1. 06:0875497.

      Mit permetezel, doktor néni? Tán csak nem ütötte fel valami fejét? Amit rögvest le kell vágni? Milyen fejeknek kell hullaniuk halálos mérgeket szóró eszközöd nyomán?

    előzmény:
    szizsuzsóka (75495)
    2019-07-01  05:55
  6. 2019. július 1. 06:0475496.

      Ó, a sárgarigó! Vajon létezik-e még, vagy az olasz éttermeknek  sikerült az utolsóból is levest főzniük? 
      Gyermekkorom kertjének hatalmas akácfáin lakhatott a kis sárga szárnyas, mert ott lehetett megpillantani az ágak között, miközben füttyszava folyamatosan csilingelt. Nem találok rá jobb szót, mert a kellemes kis dal úgy áradt a nyári, napsütötte kertben, mint a fény. Unokáim már nemigen fognak találkozni vele, nevét sem tudnák, ők a tukánt és a flamingót ismerik.
      Az akácfákat nagyapám telepítette 1900 körül. 1950-re, amikor a sárgarigót kutattam tekintetemmel lombjuk között, már fél évszázadosak voltak. 
      Olyan jó, hogy vannak emlékeink. De az is jó, hogy felejtünk. Beáll egy optimális egyensúly.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75493)
    2019-07-01  05:36
  7. 2019. július 1. 05:5575495.

    Klára ! Ma már szinte ez a háziállatok legfontosabb szerepe. Sok a magányos egyedül élő ember. Nem is a kommunikáció, hanem a szeretet adása-kapása e legfontosabb szerepük. Itt a kutya a legfontosabb szereplő, mert a macskák szuverén egyéniségek. Nem az embernek van macskája,hanem a macskának van gazdája.


    Megyek ribizlit szedni, utána permetezek, amig még nincs nagy hőség.

    előzmény:
    klára13 (75485)
    2019-06-30  12:46
  8. 2019. július 1. 05:4875494.

    Nagyon szerettem a latint. Szabályozott szép nyelv. A nyelvtani rendszere az alapja az európai nyelveknek, nem csak a latin nyelvcsaládba tartozóknak. Az angol a német és a latin keveréke. , jól elkanyarított kiejtéssel , no és sokkal szegényesebb .A leegyszerűsített nyelvtant kifejezésekkel pótolták, így lett mégis nagyon nehéz a megértése.  60 éves korm körül szántam rá magam angol tanulásra unokáimmal együtt jártam. Ez kölcsönös hajtőerő volt. Aztán ők gimibe menetek , én is abbahagytam és szépen el is felejtettem , mert nincs rá szükségem . Így vagyok a némettel is elég jól beszélgettem a szomszédokkal , akik németek voltak , és svájci rokonaimmal is szót tudtam érteni. Ez ie elenyészett , mint minden az életben ...........

    előzmény:
    klára13 (75484)
    2019-06-30  12:38
  9. 2019. július 1. 05:3675493.

    Szerintem is jól kihasználod Klára !Ha kinézel az ablakodon virágot, zöldet látsz , a természetben vagy nem egy kopár betonozott tetőteraszon. Nálunk a balcsin nagy tetőterasz volt, de rosszul kihasználható- Növényeket nem tudtam tartani, mert sokszor 2-3 hétig nem voltunk ott, kiszáradtak volna. A hajnalok voltak csak csodálatosak, előbújtak a sárgarigók ( itt nálunk sajnos csak fekete van )ugráltak , szaladgáltak a fákon a mókusok , csend volt.Régen volt...............

    előzmény:
    klára13 (75490)
    2019-06-30  22:31
  10. 2019. július 1. 05:2975492.

      Zsuzsika, most fedeztem fel egy szegedi honlapot. Olvasom, hogy ezentúl minden évben adnak 10 ezer forintot városotokban a nyugdíjasoknak és az iskolakezdéshez. Nem sok, de ez is valami. Illetve sokan vannak, akiknek sok. Sajnos. Te ismered a Szeged.hu-t?
      Aranyos rovata, hogy közzéteszi név szerint a születéseket és a házasságkötéseket. Mindenki szívesen látja az ilyesmit. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75489)
    2019-06-30  15:25
  11. 2019. június 30. 22:4875491.

    Klára, Neked több volt a meggyfán, mert nekünk csak 6 szem volt az egyik fán, elosztottuk testvériesen, 3-at Gyuri evett, 3-at én.

    előzmény:
    klára13 (75490)
    2019-06-30  22:31
  12. 2019. június 30. 22:3175490.

      Gyönyörű kövérek a virágaid. Jól táplálod őket.
      Nálam virágba borultak a muskátlifák. Úgy méteres darabok. Minden más is virágzik, meglepetések is érnek, előfordul, hogy megpillantok egy floxot, amelyet teljesen elfeledtem. Persze nem minden sikeres. 
      Zsófi anyukája fent járt, s látván virágokkal zsúfolt teraszomat, ahol ösvényeken lehet közlekedni, így szólt: "Minek neked a terasz, ha nem használod?"  Mármint, hogy nem ülök ki. Bizony nem, szép kis piros ernyőmet sem húzom fel, már azért sem, mert nem bírom. És minek ülnék ki? A nappalimban üldögélek az ablak mellett. Árnyék van, s mert félrehúzom a nagy üvegtáblát, olyan, mintha kint lennék. És árnyékban vagyok. 
      Másképpen gondolkozunk. Szerintem nagyon kihasználom. A virágokkal, a fákkal. Nekem így nagyon jó. Tegnap leszüreteltem a meggyet. 8 szem volt, borsónyiak. És édesek.

    előzmény:
    Zsumi45 (75488)
    2019-06-30  15:16
  13. 2019. június 30. 15:2575489.

    A latin után a nyelvcsaládja valóban sokkal könnyebben tanulható. Nagyon sajnálom, hogy annak idején olaszul nem tanultam. Olvasva (a szókép alapján) sok mindent megértettem, amikor arrafelé jártam. Sőt még románul is. Apukám román egyetemen végzett jogot, s elmondása szerint franciául is értett. Nagymamája szász lévén németül is jól beszélt. A latinból gimis koromban élvezettel kérdezte ki tőlem a leckét. Mindig kijavított, ha pontatlanul fordítottam. 

    előzmény:
    klára13 (75484)
    2019-06-30  12:38
  14. 2019. június 30. 15:1675488.

    KLárám, a teniszezők kép is jó, de a társkutyusos nagyon aranyos. Ahogyan Zsuzsu figyeli a kisfiúk ügyködését.


    A medvetalp nagy túlélője a természetnek. Vhelyen az erkélyem alatt évtizedekig kihajtott és terebélyesedett. Szegény gazdái már régen az égi mezőn kertészkedtek. 


    No, lássuk mit sikerült ártanom a képeknek:

    előzmény:
    klára13 (75483)
    2019-06-30  11:52
  15. 2019. június 30. 12:5375487.

    Gyonyoruek. Az elso ugye labdarozsa vagy legalabbis olyasmi. Otthoni egyik legkedvesebb viragom volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75474)
    2019-06-30  05:36
  16. 2019. június 30. 12:4875486.

    Jo szakmaban dolgozo ember itt is tobbet tud keresni mint egy orvos. Vegyuk csak a villanyszerelot. Cserere szorult a hazban a villanyvezetek,mindenutt. kihivtam a telefonkonyvbol egy szakembert, bejegyzett ceg, jo velemenyzessekkel, megjelent egy  no, szemmel lathatoan ertette a dolgat ahogy korulnezett a hazban  es meregetett. Kozolte hogy nem mindenutt fogja tudni kicserelni, van olyan hely ahol nem tud hozzaferni/ vagy nem is akart/, harom nap alatt kesz lesz, 10 ezer dollar. Mondtam neki hogy meggondolom, majd hivom ha aktualis.


    Teljesen el voltam ajulva az artol. Tudtam hogy nem olcso az ilyesmi de ennyit? Nahat!


    Felhivtam a sajat szerelomet aki mindenfele munkat tud csinalni, villanyszerelest is de arrol nincs hivatalos papirja, az nem nagy baj mert akkor ki kell hivnom a varostol az ellenort/ ingyen jonnek/ akik atnezik hogy jol csinalta-e.


    A pasas 6 ezret kert. Ha papirja van akkor o is elkerte volna a 10-et szerintem. Mondjuk o egy hetig volt a hazban de csak egy segeddel, nagy lyukakat vagtak a falba es azon keresztul benyulva, / konnyuszerkezetu hazrol beszelek, itt minden fal mogotti szereles gyerekjatek mert nem kell falat vesni/ huztak be az uj vezetekeket szerte a hazban. O mindenhol kicserelte, egyedul ket kivulre futo vezeteket nem az utcafronti lampahoz hogy az nagyobb munka es minek, van aramom kifele, van masik lampa is de ha akarom eljon maskor es azt is megcsinalja, / nem akartam/. Mikor vegzett, kihivtam az ellenort az atnezte, jonak talalta, alairta a papirt, illetve valami apro aramboxra  / vagy minek hivjak/,nem volt a vedoteto rarakva, valahogy elfelejtettuk amikor a pasas ott dolgozott de megvolt, ket kis csavar kellett hozza, az ellenor maga felcsavarta, irto rendes volt.


    A tobbi szakmunka sem szivbajos am, tudnek meselni.


    Abban egyetertunk hogy egy orvos szellemileg es igenis fizikailag is talpon kell hogy legyen, raadasul ha hibazik nagyon nagy kovetkezmenyekkel jar, itt legalabbis, tehat jol meg kell fizetni, en sosem sajnaltam toluk a penzt, nem adjak ingyen nekik, megdolgoztak erte.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75475)
    2019-06-30  05:42
  17. 2019. június 30. 12:4675485.

     Ráfértetek. Most már időtlen időkig itt csücsültök a fórum őrzése alatt.
      Zsuzsika, mondtam egyszer, olvastam, a munkakutya, a házőrző kutya mintájára kialakult a társkutya fogalom. Sok egyedülállónak társa ma már a kutyusa. Zsuzsura én is így tekintek.   Most már azt is látom, hogy nekünk a virágok is társaink. Ők a társvirágok. És vannak emlékvirágok. Mint nekem ez a medvetalp, amelyet otthon jégvirágnak hívtunk, hisz nyílik a hó alatt. 
      Máté Péter dalol a háttérben. Egészen elringat. Kedvelem dalait.

    előzmény:
    Zsumi45 (75481)
    2019-06-30  11:42
  18. 2019. június 30. 12:3875484.

      Mondják, hogy aki tanult latint, annak már a többi nyelv könnyen belecsusszan fejébe. Igaz-e?

    előzmény:
    szizsuzsóka (75477)
    2019-06-30  05:47
  19. 2019. június 30. 11:5275483.

       A képen Zsófi jobban látható, Benivel játszanak meccset, ő éppen csak apró pont.

    előzmény:
    klára13 (75482)
    2019-06-30  11:50
  20. 2019. június 30. 11:5075482.

      Hősszerelmes! 18 éves taknyos volt, csak én láttam felnőtt férfinek. Ezzel együtt jó visszagondolni azokra az időkre, hangulatokra.
      Látom, kicsikét aggódsz unokádért. Bizony, nagy erőpróba előtt áll. Kicsikét felnőttebben érkezik haza, mint ahogy elment. Nyelvtudása óriásit fejlődik, bár rövid időnek tűnik, de mégis. Zsófim menyem is így sajátította el az angolt, mesélte, milyen nagy hasznára volt ez a hónap. 
      Fiának könnyebb. Na és alkalmas alany is. Az angol kész, és ezen a nyelven fog érettségizni. A múlt héten németből középfokúra vizsgázott, és már egészen jól pötyögi a spanyolt. Kubai ismerősük beszélget vele.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75476)
    2019-06-30  05:45
  21. 2019. június 30. 11:4275481.

    A színgazdag virágládáim képeit hiába kicsinyítettem, még mindig túl nagynak találja a Nlc. Bezzeg a pletyka ráfér! Vajon a "mákvirágok"? 

    előzmény:
    Zsumi45 (75480)
    2019-06-30  11:33
  22. 2019. június 30. 11:3375480.

    Tegnap gépre kerültek a fényképeim. Változás azóta: az egész láda porcsinka virágba szökkent, gyönyörű változatos színekben.

  23. 2019. június 30. 11:3075479.

    Így volt Zsuzsa- sajnos- minden értelmiségi esetében. Még a segédmunkás is többet vitt haza, mint a 2 diplomás mérnök. Ráadásul utóbbit vették elő és büntették, ha az előbbi selejtet termelt.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75475)
    2019-06-30  05:42
  24. 2019. június 30. 11:2375478.

    Marikám, ez egy rövid távú haszon. A nyelvvizsga viszont bármilyen diploma kiadásának feltétele, sőt tervezik, hogy akár az egyetemi felvételnek is feltétele lesz. Ráadásul sokféle (nem bölcsész) szaknál más tárgyakból kell emelt szinten érettségizni, nem nyelvből.

    előzmény:
    jara (75471)
    2019-06-29  22:08
  25. 2019. június 30. 05:4775477.

    Lilla nem tudta hasznát látni 2 középfokú nyelvvizsgájának, mert a felvételihez 2 emelt színtű érettségi kellett  biológiából és kémiából. Most oervosi latint és orvosi angolt tanul.

    előzmény:
    jara (75471)
    2019-06-29  22:08

Címlap

top