Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 31. 08:0275701.

    Dehogy tévedtél Zsuzsa!


    Igen egy földrész,(Észak-Amerika, Közép-Amerika és Dél-Amerika), amelynek bizonyos egységei összeálltak egy Egyesült Államokba, amelynek neve USA. Kanada, a középső és déli államok viszont nem! Csak, hogy az elefántok is tisztában legyenek a földrajzzal! Tovább kapásból nem részletezném, nézzen utána akit érdekel!

    előzmény:
    szizsuzsóka (75700)
    2019-07-31  07:35
  2. 2019. július 31. 07:3575700.

    Valóban nagy hibát követtem el. Összekevertem Amerikát Kanadával. Azt hittem eddig, hogy Amerika  egy földrész, melynek egyik állama Kanada . Tévedtem !????

  3. 2019. július 31. 06:3975699.

    Valóban írtam egy topikba , melynek indítója hívott, hogy nézzek  be. Nem bántottam senkit, nem hizelgek, de valóban nem megfelelően választott  cikkre hívtam fel a figyelmet. Nem vagyok troll,és nem vagyok frusztrál, rosszindulatú. No , de llgalább alkalmat teremtettem másoknak, hogy jóindulatúan kijavítsanak, vagy kinyilvánítsák felsőbbrendűségüket .


     


     


     


     

    előzmény:
    kekelefant (75698)
    2019-07-31  00:41
  4. 2019. július 31. 00:4175698.

     tarsasotok   mar megint bakot lott,ossze keverte Amerikat  Kanadaval.....azt hinnem ebben a korosodoban ismerik a terkepet,de amugy sem stimmelt volna....


    tudjatok,hogy mas topikban,probal hizelegni,de persze  tudqas nelkul,BoCSI,hogy belefozagattamm.....

    előzmény:
    klára13 (75693)
    2019-07-29  23:16
  5. 2019. július 30. 16:4875697.

    Gyönyörű kép Édesanyádról, nagyon kifejező ! Nagyon nagy ajándékot adtál kettőtöknek azzal az utazással!  


    Úgy érzem, annak idején nagyon kevés ismerettel indult az anyaságom. Túl sokfelé akartam megfelelni, sokkal kevesebbet adtam az időmből (magamból) a gyermekemnek, mint amit a mai anyukák adhatnak. Nem "hálálta meg " a munkahelyem, erős nyomást gyakorolt felém akkori főnököm, akivel egy házban laktunk. Így aztán amint tudtam, visszamentem dolgozni, bölcsődés lett a kicsim. Talán férjem is többet érdemelt volna, nem voltam valami konyhatündér. (Kukta, mindent bele!)


    Hamarosan a hétvégeket is meg kellett osztanom a szüleim és kis családom között, anyukám megbetegedése miatt. 


    No, nem veti a szememre Tündi, sőt: vigasztal, ha szóba hozom, hogy neki boldog és vidám gyerekkora volt. Szerencsére el tudta foglalni magát a felnőttek között is, kreatív gyerek volt. Szórakoztatta az idős Dédipapáját. Úgy látom, nagyon jó anyuka lett belőle és empatikus , gondoskodó az idősek felé is. Volt és van része a betegek, idősek segítésében ha végiggondolom az elmúlt évtizedeket. Ezért van bennem ez a nagy elszántság, hogy legelább velem ne kelljen törődnie- de ez nem nálunk dől el. 


    Köszönöm a jókívánságodat, Zsuzsa!


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75695)
    2019-07-30  06:02
  6. 2019. július 30. 16:2075696.

    Köszönöm, Klára! Némi izgalom van bennem- leginkább, hogy ne csalódjon leánykám!

    előzmény:
    klára13 (75693)
    2019-07-29  23:16
  7. 2019. július 30. 06:0275695.

    Ez Nagyon jó megoldás Zsuzsikám ! Ilyen hosszú együttlét alatt tisztázódhatnak életünk szerepváltozásai , és érzelmeink is sokat változhatnak. Ezt hozta nálam az a 10 nap, amikor a Szentföldön voltunk.Pedig nem túl sokat voltuk kettesben  . Utolsó pénzünket költöttük az útra akkor, miután beköltöztünk az akkor megépült, kényelmesen lakható, de nem kész házunkba.Nem mertem anyukámat egyedül elengedni. 82 éves volt . Nagyon boldog volt, hogy eljutott oda, ami mély vallásosságának  a legszentebb hely volt. Volt nálunk pénz, de szinte semmit nem vettünk apró ajándékokon kívül. De szép emlék volt így is , és 2 hónappal később igazolódott aggodalmam, anyukám elment. Az út hozadéka az volt, hogy belátta anyukám, nem kevésbé jó gyermeke vagyok, mint fia. Csak én születésemmel csalódást okoztam , mert a család folytatását várták , hogy ne haljon ki.


    Nálatok ilyesmi fel sem merült, de az élethelyzet változott. Meg kell tanulnunk elfogadni. Szeretetet, törődést , mindazt , amit eddig mi adtunk.


    Érezzétek jól Magatokat, és javultan ,. panaszmentesen térjetek haza .!!!

    előzmény:
    Zsumi45 (75692)
    2019-07-29  07:44
  8. 2019. július 30. 05:4775694.

    Érdekes . de gyakran találónak tűnő a párhuzam a varjú és az öregasszonyok  között. Ez valószínűleg a sötét ruha és a károgás miatt alakult ki.Talán ez az oka , hogy a varjakat rossznak tartják . De a varja szemkivájásának szokását Lorenz érdekesen írja le. A varjak egymás szemétr így tisztítják,és visszajelzést adnak egymásnak, ha fáj, vagy , ha elég . Gondolom a szemüket becsukják. Ha ez nem történik meg tovább tisztítanak. Neki is kedven varja minden reggel sérülés nélkül kitisztította a szemét. Bátor ember volt.


    Hasonló érzéseket ír le Poe  a Holló című versében . Félelem, szorongás  asszociálása a fekete madárral.

    előzmény:
    klára13 (75689)
    2019-07-28  17:47
  9. 2019. július 29. 23:1675693.

      Zsuzsia, minden elrendeződött. Remek.  Kívánom, hogy ezen az értékes és fárasztó időszakon megújult erővel érjetek haza.

    előzmény:
    Zsumi45 (75692)
    2019-07-29  07:44
  10. 2019. július 29. 07:4475692.

    Zsuzsám, nagyon remélem, hogy mindenkinek hasznára válik. Idén úgysem tudtak volna együtt nyaralni, vejem új munkehelyéről még hosszabb szabadságot nem tud kivenni. (Édesanyja kezelése okán sem, bár most az is szünetel, de kontroll vérvételre kell vinni.)


    Tündim térdei már nagyon nehezen bírják a lépcsőzést, sarkantyúja is fáj, bal vállában bursitis...Itthon heti 1 alkalommal jógáznak Zitával, ami inkább a gerinc erősítő, nyújtó jellegű. Ebben a várható időszakban az a jó, hogy minden más teher lekerül, s teljes figyelemmel magunkra tudunk figyelni. Ha jól meggondolom, 30 éve élünk külön, bár sosem szakadtunk el. Nagyon várom, de törekednem kell, hogy meghagyjam önálló felnőttnek.    

    előzmény:
    szizsuzsóka (75691)
    2019-07-29  06:10
  11. 2019. július 29. 06:1075691.

    Zsuzsikám ! Ez nagyon jó megoldás, mi is így szoktuk itteni fiamékkal csinálni. Fontos a postaláda ürítése is, mert az is megfigyelt terület.Vejed nagyon aranyos ember, hogy ezt vállalja. ( azért nem árt néha figyelmeztetni)


    Nagyon jó, hogy Tündivel mész. Mindkettőtöknek jó . Nem csak az ízületi  betegségek gyógyulnak , de az együttlét öröme a szívet.lelket is gyógyítja. . Ez azért gondolom, mindenkinek jót tesz.

    előzmény:
    Zsumi45 (75690)
    2019-07-28  19:50
  12. 2019. július 28. 19:5075690.

    Szóba sem kellett hoznom, vejem felajánlotta, 3 naponként megöntöz, postát üríti. Kis kerülő a munkahelyétől hazafelé. A fürdőszoba ablaktalan, sötét, oda nem tehetek virágot.


    Lányom velem lesz. 


    A nagy Hibiszkuszt a konyha munkapultra fogom behozni, így csak a muskátli és porcsinka marad a tűző napon. 


     


     

    előzmény:
    klára13 (75688)
    2019-07-28  17:25
  13. 2019. július 28. 17:4775689.

    ARANY JÁNOS:


    Vörös rébék


    Vörös Rébék általment a
    Keskeny pallón s elrepült -”

    Tollászkodni, már mint varju,
    Egy jegenyefára űlt.
    Akinek azt mondja: kár!
    Nagy baj éri és nagy kár:
    Hess, madár!


    Ő volt az, ki addig főzte
    Pörge Dani bocskorát
    ,
    Míg elvette a Sinkóék
    Cifra lányát, a Terát.
    De most bezzeg bánja már,
    Váltig hajtja: kár volt, kár!
    Hess, madár!


    Pörge Dani most őbenne
    Ha elbotlik se köszön,
    S ha ott kapja, kibuktatja
    Orrával a küszöbön.
    Pedig titkon oda jár,
    Szép asszonynak mondja: kár!
    Hess, madár!


    Cifra asszony színes szóra
    Tetteti, hogy mit se hajt:
    „Kend meg köztünk ne csináljon
    Háborodást, házi bajt,
    Nem vagyok én csapodár.”
    Rebi néni mondja: kár!
    Hess, madár!


    Másszor is jön, hoz fehér pénzt,
    Piros kendőt s egyebet:
    Nesze, lyányom! e mézes bor
    Erősítse a szived:
    Szépnek úgy nem tenni kár!”
    - „Hadd jöjjön hát a kasznár.”
    Hess, madár!


    Háborúság, házi patvar
    Attól kezdve van elég;
    De nem hallik a szomszédba:
    Pörge Dani tűri még.
    A bölcső is ott van már:
    Künn egy varju mondja: kár!
    Hess, madár!


    „Asszony, ördög! vidd apádnak
    Haza ezt a gyermeket -
    Ne! a varjut (hol a puskám?)
    Útra meglövöm neked.”
    Varju azt se mondja: kár!
    El sem is rebbenti már:
    „Hess, madár!”


    Híre terjed a helységben:
    „Tudjátok, mi az eset?
    Pörge Dani egy varjút lőtt
    Rebi néni leesett!”
    Rebi lelke nem vón’ kár:
    De, mint varju, visszajár.
    Hess, madár!


    Gyilkost a törvény nyomozza;
    Szegény Dani mit tegyen?
    Útnak indul, bujdosásnak,
    Keskeny pallón átmegyen.
    Szembe jött rá a kasznár.
    Varju elkiáltja: kár!
    Hess, madár!


    Keskeny a palló kettőnek:
    Nem térhet ki a Dani;
    Egy billentés: lent a vízben
    Nagyot csobban valami.
    Sok eső volt: mély az ár.
    Varju látja, mondja: kár!
    Hess, madár!


    Bujdosónak kín az élte;
    Reszket, ha levél zörög:
    Felvont sárkányt vesz kezébe,
    Hajtja éh: „megállj, görög!”
    Varju mind’ kiséri: „kár!...
    Fennakadsz te, szép betyár!”
    „Hess, madár!”


    „Most ebédre, hollók, varjak
    Seregestül, aki van!
    De szemét ne bántsa senki:
    Azzal elbánok magam.”
    Fekete volt, mint bogár:
    Asszony ott sír: „mégis kár!
    Hess, madár!” -


    Vörös Rébék általment a
    Keskeny pallón: most repűl;
    Egy varjúból a másikba
    Száll a lelke, vég ne’kűl;
    S kinek ő azt mondja: kár!
    Nagy baj éri és nagy kár.
    Hess, madár!

    előzmény:
    Zsumi45 (75686)
    2019-07-28  08:11
  14. 2019. július 28. 17:2575688.

      Nagyon kíváncsi vagyok lányod tanácsára. Valahogy azt gondolom, hogy felajánlja, néhány naponként átmegy a virágaidhoz. Ha sikerül árnyékba tenni őket, ez jó megoldás lehet.  
      Emlékszem, volt, hogy a kádba helyeztem őket kis vízbe. A szomszédra egyszer bíztam, annyira nem öntözött, hogy még a legyezőpálma is kiszáradt.
     

    előzmény:
    Zsumi45 (75686)
    2019-07-28  08:11
  15. 2019. július 28. 08:1975687.

    Magdika, ugye milyen jó nyári zöldségek a tökfélék, sokféleképp el tudjuk készíteni! Mennyire fog örülni a keresztlányod a finom süteménynek!


    Itt is frissült picit a levegő, éjjel feltámadt a szél, de sajnos eső egy csepp sem. Olvasom, ebből a frontból (ciklonból?) is származtak viharkárok helyenként. Érdekes ez széljárás, a déli területeket az eső gyakran elkerüli, pedig ezt nevezik Viharsaroknak. (igaz, más okból). A vihar még néha támad, a csendes eső hiányzik.


    Kellemes további nyarat kívánok ! 


     


     

    előzmény:
    Kusza (75685)
    2019-07-27  22:09
  16. 2019. július 28. 08:1175686.

    KLára, egészségedre a mézes borocskát! ilyet még nem ittam, de nagyon jó ötletnek tűnik. Viszont kis csavaros üvegben elkevertem  mézbe :Őrölt fahéjat, kurkumát, gyömbér port, jó sűrűre s belőle egy-egy kiskanállal elszopogatok. Állítólag tisztítja az ízületeket ,


    A rablóbanda biztosan felmérte már, hogy Ti erős biztonsággal véditek a "várat", s nem próbálkoznak nálatok. Remélem! 


    Virágok öntözése: Gondolkodom, hogy adjak-e kulcsot a kedves fiatal szomszéd hölgynek? Nagyon segítőkész, s Tündi régóta ismeri (igaz, csak futólag, az egyetemről)  -mivel Zita sem lesz itthon. No még Tündi tanácsát kikérem.


    Egyre több megoldandó feladat indulás előtt! megyek is! 

    előzmény:
    klára13 (75675)
    2019-07-27  10:18
  17. 2019. július 27. 22:0975685.

    Itt is lehűlt a levegő, no nem annyira, hogy fáznék, olyan jó kellemes. Ma egész nap csepergős idő volt, gyakran szitálgatott az eső, de a fák alatt száraz maradt az út. Nagyon jól sikerült a hájas, lekvárost is csináltam, de baracklekvárral, azt cukros dióba mártogattuk. Elég sok lett, majd holnap viszek a keresztlányoméknak belőle. Telefonált, hogy menjek, mert ad nekem tököt és cukkinit.

    előzmény:
    Zsumi45 (75683)
    2019-07-27  20:48
  18. 2019. július 27. 21:0475684.

    Zsuzsám, nagy érvágás, amikor az autó elromlik. Bizony már minden alkatrész drága. Olgimnak csak a klímájából szökött a gáz, s az is 120 ezer volt. Nagyobb a bosszúság, ha még úton is hagy.


    Ma kicsit lazítottam, annyira fülledt volt a levegő. Itt húzott el mellettünk egy felhősáv, be is csapott engemet. Reméltem a felfrissülést, de csak még melegebbre ébredtem. Este 9-kor lehet ablakokat nyitni.


    Próbálom idebenn a lakásban elhelyezni a mozgatható cserép virágokat, talán így elég lesz jól meglocsolni indulás elött. A fűszernövényeket visszavágtam, kiterítettem száradni. A padlizsánkrémbe frissen aprítottam bazsalikomot, borsikafüvet és kakukkfűt. Nagyon finom lett.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75678)
    2019-07-27  14:51
  19. 2019. július 27. 20:4875683.

    Délután többször is próbáltam választ írni, de valamiért nem fogadta be a Nlc.


     Magdika, jó munkás süteménybe fogtál! Igaz, nagyon finom a hájas, mákkal, dióval is. Emlékeimben a jó kemény szilvalekváros él. Én talán akkor készítettem, amikor saját vágású disznóból volt háj.


    Nálatok lehűlt kicsit? A radar felétek mutatta a felhős front útvonalát.


    Ma én is lasagnát ettem, legutóbb lefagyasztottam egy kis kockát. Holnap meggyes piskótát sütök, még tojás se maradjon itthon.


    Csütörtökön kezdődik a kúránk. Vejem elvisz minket, s majd értünk is jön. Ha igaz a távprognózis, marad a hőség.


     

    előzmény:
    Kusza (75676)
    2019-07-27  12:52
  20. 2019. július 27. 17:5875682.

    Kissé bonyolultabb a dolog, mert a szomszéd kerítése mellett van. Így a kerítésen belül a mi vasszerkezetünkre zöld átlátszatlan hálót teszünk, így nem látható az esetleges rendetlenség.Mikor építettük,más volt  a helyzet . Csak 3 oldala van , és mellette a túloldalon valami bódé-féle volt.  Mi ott tartjuk a vödröket, permetezőket, kerti szerszámokat virágcserepek tömegét. Így most , hogy elbontották a fakamarát, nem lenne szép látvány. Rendezni akarjuk.  Felénk nem csúnya,mert ezt futtattuk be örökzölddel. Rendet akarunk csinálni, hogy fiaméknak ne legyen annyi lom a terhükre. Ha ők használják majd utánunk, vagy ha eladják is, sokat számít a kert állapota is-Nem olyan kicsi kb 2,5x6méteres .

    előzmény:
    klára13 (75679)
    2019-07-27  15:33
  21. 2019. július 27. 16:1475681.

      A program során a Család és KarrierPONTban gyermekfelügyeletet biztosítunk azon a gyermekek számára, akik szülei valamely szolgáltatásunkat éppen igénybe veszik (tanácsadás, képzés, stb).


       Tehát add oda gyermekedet, mi majd megtanítjuk, hogy milyen hatásos, ha pofozzuk! Ez a 


    Gyöngyösi család és karrierPont


    Add oda gyermekedet, hadd tanítsák meg, hol lakik az Úristen! Írják, hogy a pofon fáj! És hogy ez is a célja!


     


    Szégyellem, hogy valaha gyöngyösi voltam.

  22. 2019. július 27. 16:0075680.

      Szerencsére tudom, hogy minden betű, amelyet idepötyögök az nlc felületére, az nem enyém. Az nlc tulajdona.
      Ezért nem kaptam gutaütést, amikor egy rémes agymenés előtt,amely szerint nagyon egészséges pofozni a gyermeket, a topik bevezetőjét olvastam, sőt, az egész online üzletnek, amely nem tárgyakat árul, hanem "szellemi" dolgokat, soraim a mottója, címünk a címe. 
      Mást nem tudok tenni, mint nagyon mélyen kívánni, hogy e vállalkozás minél sikertelenebb legyen. S ha van boszorkányerőm, mint némelyek állítják, akkor mindet, maradék nélkül e nemtelen vállalkozás ellen összpontosítom.

  23. 2019. július 27. 15:3375679.

       Az év egyik legmelegebb napján! Szörnyű. Zsuzsóka, csakhogy egészségetek nem sínylette meg. Hazafelé a hegyről is veszélyes volt. 
       Elkészültetek a kis kerti házikóval?

    előzmény:
    szizsuzsóka (75677)
    2019-07-27  14:48
  24. 2019. július 27. 14:5175678.

    Vártuk, hogy a szerviz nyilatkozzon, mikor lesz kész. Végül délután 3 -kor negyedik hívásra foghegyről bejelentették, hogy nincs alkatrész, jövő hétre várható és minimum 100 ezer forint lesz a javítás. Hát nem hiányzott.Szerencsére Zoltán elvitt a baráti házaspárhoz, akikkel  a feleség műtét utáni látogatását beszéltül meg. Messze lakik fenn a hegyoldalban. Ebben a melegben nem mentem volna el. Lefelé már gyalog jöttem . Tanulságos séta volt. A házak harmadában idegen lakik . Szerencsére nem tévedtem el

    előzmény:
    szizsuzsóka (75677)
    2019-07-27  14:48
  25. 2019. július 27. 14:4875677.

    Tegnap mozgalmas napunk volt.Reggel locsoltam, szedtem fél rekesz paradicsomot, utána folytattuk a takarítást. Elmentem később a boltba, de ottmaradt a kocsi, nem tudtam sebességbe tenni. Férjem  jött, neki sem sikerült.  Hívtuk a szervizt, de nem segítettek a beszállíttatásban . Végül sikerült fél 3 tájban elszállíttatni. Potom 30 ezerért. Nem tudom , mikorra lesz kész. Csak reménykedem, hogy ma . Háromszor futottunk fel az üzlethez, ami kb 500 méterre van , nem sok, de a hőségben fárasztó volt . És még nincs vége

    előzmény:
    Zsumi45 (75674)
    2019-07-27  09:12

Címlap

top