Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. szeptember 4. 06:2575926.

    Marikám ! örülök , hogy simán átvészelted a műtétet és az étrend változtatását. Nem ezért, hanem elhízás ellen vettem egy légkeveréses olaj nélkül működő fittőzt. Klára is mutatott ilyet van neki. Majdnem olyan jó a rántott hús, hasábburgonya ,mint az eredeti, és zsiradék töredékével működik. Csak az étel tetejére kel kevés olajat spriccelni. Neked nem feltétlenül szükséges , mert vékony vagy, csak akkor, ha a családban vannak túlsúlyosak.



    Air Fryer olaj nélküli fritőz
     

     Ingyenes szállítás

     


    49 999 Ft helyett 


    26 999 Ft





     

    előzmény:
    jara (75917)
    2019-09-03  16:28
  2. 2019. szeptember 4. 06:0875925.

    Tegnap akartam válaszverset küldeni, de valami közbejött.


    Robert Burns



    JOHN ANDERSON, SZIVEM, JOHN

    John Anderson, szivem, John
    kezdetben, valaha
    hajad koromsötét volt,
    s a homlokod sima.
    Ráncos ma homlokod, John,
    hajad leng deresen,
    de áldás ősz fejedre,
    John Anderson, szivem.

    John Anderson, szivem, John,
    együtt vágtunk a hegynek;
    volt víg napunk elég, John,
    szép emlék két öregnek.
    Lefelé ballagunk már
    kéz-kézben csöndesen,
    s lent együtt pihenünk majd,
    John Anderson, szivem.

    (Szabó Lőrinc fordítása)

    előzmény:
    Zsumi45 (75914)
    2019-09-03  10:03
  3. 2019. szeptember 3. 21:2975924.

      Kisbabája voltál anyukádnak, aki ma is ott áll a hortenziabokrok előtt.
      Nekem is volt kisbabám, első fiam, az év végére pedig már második is megvolt - szívem alatt. Fontos év volt. Nagy utat megtettünk aztán. Jó volt. 

    előzmény:
    jara (75921)
    2019-09-03  21:06
  4. 2019. szeptember 3. 21:1775923.

    Klára kedves, semmit sem kellett kikutatnom-sajnos.


    Édesanyám és én is már fiatal korunkban "epések" lettünk. Ő nem volt altatható 57 éves korától, így magával vitte hatalmas kövét, engem negyvenes éveimben 20 cm.-es vágással szabadítottak meg tőle. Így aztán permanensen diétáztunk. Szelíd étrendem ma is ajánlható a sorstársaimnak. Idővel mindent lehet enni, csak megfelelően kell elkészíteni.


     

    előzmény:
    klára13 (75919)
    2019-09-03  19:03
  5. 2019. szeptember 3. 21:1175922.

    Klára, a virág ami a kertben van és a képét közöltem: kakastaréj. 

  6. 2019. szeptember 3. 21:0675921.

    Hatvannyolc.  Új gazdasági mechanizmus, gyes...  Fontos gazdasági kor. Azt hiszem futni hagyom.


    Ez a kép Cirkáskáról megvan nekem is.

  7. 2019. szeptember 3. 19:0875920.

      Gratulálok évfordulódhoz, Marika. Hányadik? Remélem, jó sokadik, mert minden megért esztendő el nem veszíthető érték.

    előzmény:
    jara (75917)
    2019-09-03  16:28
  8. 2019. szeptember 3. 19:0375919.

      Köszönöm. Zsuzsika, hogy kijavítottad pongyola fogalmazásomat. Látom, jól kikutattad az epével kapcsolatos írásokat. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75918)
    2019-09-03  18:05
  9. 2019. szeptember 3. 18:0575918.

    Marikám, nem csoda, hisz nem epe nélkül, hanem epekő nélkül élsz! Epénk termelődik, sőt néha el is önt...


    Tréfán kívül, lassan rá fogsz jönni, hogy mindent szabad enni, csak másképp kell elkészíteni, mint ahogy megszoktad. Ja, hogy akkor nem ízlik? No ez a megszokás. A lecsót is el lehet kímélő módon készíteni!


    Azt olvastam, hogy mindenfajta megszokás, vagy leszokás, csak 21 napig nehéz, annyi idő alatt alakul ki az új. Akkor már látszik az eredmény, s akkor az újhoz  ragaszkodunk. Már van siker, s tovább ez a cél lebeg előttünk.


    Így vagyok én az új gyógytornával. Új, mert személyemre, állapotomra szabott.


    Ja és itt is, most is sok boldog születésnapot kívánok, minden vágyad teljesüljön!


     


     

    előzmény:
    jara (75917)
    2019-09-03  16:28
  10. 2019. szeptember 3. 16:2875917.

    Köszönöm Magdika. Gyönyörű színe van.


    Klára nem veszem észre, hogy másképp reagálok epe nélkül. A négy hónapi diéta alatt átnevelődtem az étkezési szokásaimat illetően. Figyelek Zsumika, Zsuzsóka írásaira. Nem eszem rántott húst sült krumplival, sem agyonpaprikázott pörköltöt. Épp arra gondoltam, hogy az idén még nem ettem lecsót. 


    No és van egy mentes napom!!!  Ez játék, ha eljutok a 90-edik napig, megmondom az eredményt. 

    előzmény:
    Kusza (75916)
    2019-09-03  13:25
  11. 2019. szeptember 3. 13:2575916.

    Marika a születésnapodon szeretettel köszöntelek, az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    jara (75898)
    2019-08-31  20:20
  12. 2019. szeptember 3. 11:0775915.

    Igen ,azt hiszem erre születtem. Arra, hogy teher nehezebbik fele törekedjem. Sokat szántsak , vessek , keveset arassak. Régen és a felhőkben gyönyörködtem . Különösen szép, andalító emlék, mikor a csónakban eldőlve néztem a felhőket. eggyé váltam a vízzel, fénnyel ,része voltam a világnak. Így gondolom Istent, hogy része leszek a szépnek jónak, nem támadok fel, rész leszek. Feltámadni, nem szeretnék.


    Nem szeretek emlékezni, mert azemberi emlékezt rossz tulajdonsága az, hogy arossz marad bennünk, mint a bogáncs.Ezt nem én fedeztem fel, hanem Csíkszentmihályi.


    A lábad rövidesen meggyógyul . Rövid ideig tartó borogatás hasznos, hűti a lábat. Hosszan nem szabad, mert , ha átmelegszik,gombásodásodás lehet a következmény .


     

    előzmény:
    klára13 (75912)
    2019-09-03  09:48
  13. 2019. szeptember 3. 10:0375914.

    Hasonlóan gondolom én is, mindannyian abban élünk, amit vállaltunk, amikor ide indultunk.


    Ma ez a vers indított meg. Péteremre gondolok. Bárcsak együtt taposhanánk tovább...


    Heltai Jenő:Vén fiúk dala


    Barátaink megházasodnak.
    Férjhez megyen az ideálunk,
    Hajfürtjeink is rendre fogynak,
    De még mi rendületlen állunk.



    Bár homlokunk is csupa ránc már,
    S testünket a hideg kirázza,
    Elsők vagyunk mi még, ha tánc vár,
    És a szivünkön nincs barázda.


    Bár a tüdőnk elég szegényes,
    Görbe a hátunk, szűk a mellünk,
    Annak, ki nem rátarti, kényes,
    Szinte csodás, mennyire kellünk.


    Nem búsulunk, ha cserbe hagynak,
    Oh, van a hűtlenségre mentség,
    Ha rózsáink itt-ott lefagytak,
    Akad azért még jó szerencsénk.


    A boldogsághoz oly kevés kell:
    Zsebünkbe néhány büszke tallér,
    Egy kicsi bor, egy kicsi étel,
    Egy jó kabát, egy tiszta gallér.


    Felséges Úr, ezerszer áldott,
    Nagy alkotója eme létnek --
    Add meg nekünk a jó kabátot,
    A kicsi bort, a kicsi étket.


    Add meg nekünk, hogy míg csak élünk
    A pénz zsebünkből ki ne fogyjon,
    Ki ne aludjék szenvedélyünk,
    És a szemünk mindig ragyogjon!


    S mikor eljő a várt, az áldott,
    A szigorú halottas ünnep --
    Oh, adj nekünk egy jó barátot,
    Aki lefogja két szemünket.


     


    Klárám, reméltem, hogy leküzdötted a bacikat, s kívánom, mielőbb győzedelmeskedjél felettük! Tudod, a gyógyszer és a gyógyító segít ebben, de mi magunk vagyunk azok, akik gyógyulunk.


    Tegnap kicsit megint "túltoltam"- ha unokáim szavaival élhetek. Itt volt ugyan a segítségem, de a vízben elnehezülő spárga szőnyegeimet nem bíztam rá. Magam sikáltam le a kádban. darabonként 2x1 m. A kánikula utolsó napján estére jól kicsorgott a víz belőlük az erkélyen, s reggelre teljesen meg is száradtak. örömmel nézegetem.


    előzmény:
    klára13 (75912)
    2019-09-03  09:48
  14. 2019. szeptember 3. 09:5575913.

      Marika, csodálatos ez a virág. Igaziból nem láttam még ilyet, de el tudom képzelni a jól sikerült felvétel alapján. Képként is nagyon szét, a valóságban káprázatos lehet.
      Milyen az élet epe nélkül? 

    előzmény:
    jara (75898)
    2019-08-31  20:20
  15. 2019. szeptember 3. 09:4875912.

        Zsuzsóka, a három felsorolt érzelem mellett azonban  megjelenhettek a pozitívabbak is, az öröm, amelyet sikeres gyógyításaid miatt érezhettél; a diadal érzése, amit akkor érezhettél, amikor egy-egy különösen nehéz eseten átküzdötted magad a beteggel; és a nyugalom egy-egy nehéz nap után, a jól végzett munka tudatában. 
         Neked ez a sors nem jutott, hanem erre születtél. Bármely más területen megtaláltad volna a munka nehezebb végét. 
         Emlékezni jó. Tervezni is, de legjobb a mai örömöket megbecsülni. Ezt tesszük mindahányan. 
         Nekem mostanában a hajnalka virágok csalnak mosolyt arcomra nap mint nap. A virágok jórésze elment, a hajnalkák a friss érkezettek - persze kitartanak még a petúniák, a lepkevirágok és a délikék is, de a hajnalkák a meglepetések a számtalan üde színnel. Ébredésem után kiülök a nappaliba s egy csésze kávé mellett gyönyörködöm bennük.  
         Amúgy eseménytelen az életem, erőmet nagyon igénybe veszi az, ami a lábbal történik. Nagyon erős új angtibiotikumot kaptam, érzem, hogy folyik a küzdelem a bőröm alatt. Így telnek napjaim. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75910)
    2019-09-03  05:59
  16. 2019. szeptember 3. 06:0175911.

    Köszönöm a jókívánságot !

    előzmény:
    kekelefant (75909)
    2019-09-03  00:40
  17. 2019. szeptember 3. 05:5975910.

    Klárám ! Köszönöm a jókívánságot ! Tényleg gazdag volt az 50 év munkában, szorongásban, egyszemélyes felelősségben Szerencsére jól megtaláltam a hangot a lakosokkal, így nagyon ritka volt a vita . (igaz és alapból engedékeny vagyok)Sok szeretet is kaptam.


    .Különösen mikor kicsik voltak a gyerekek nehéz volt összeegyeztetni a munkát és a családot. Hol egyik, hol másik látta kicsit kárát. Ami jó volt nekem, hogy 4 hetet töltöttem a Balaton mellett. Ott is vezettem háztartást, vittem le egy nagy doboz sütit is, de nem volt sem csengő, sem telefon. Fiaim nagy kertben nőttek fel, fociztak, bicikliztek, szánkóztak, síeltek nyáron úsztak eveztek.  A kertin munkát nem szerették meg , idősebb fiam most kezd hajlani feléje. Azt mondják, a kertre meg kell érni.


    Nem ünnepelek, csak emlékezem !

    előzmény:
    klára13 (75908)
    2019-09-03  00:35
  18. 2019. szeptember 3. 00:4075909.

    kERLEJ FOGADD SZIVO JOVO GRATULACIOMAT,HA NEHA TALAN ROGOS IS VOLT AZ UT ATHIDALTAD,MOST VAN MIERT UNNEPELNI!!!!

    előzmény:
    szizsuzsóka (75903)
    2019-09-02  06:38
  19. 2019. szeptember 3. 00:3575908.

      Zsuzsóka, gratulálok e gazdag fél évszázadhoz!

    előzmény:
    szizsuzsóka (75906)
    2019-09-02  20:46
  20. 2019. szeptember 3. 00:3575907.

      Zsuzsóka, gratulálok e gazdag fél évszázadhoz!

    előzmény:
    szizsuzsóka (75906)
    2019-09-02  20:46
  21. 2019. szeptember 2. 20:4675906.

    Zsuzsikám ! köszönöm kedves soraidat . Itt a képen 6 unokámmal vagyunk , 9 évvel ezelőtt. Jövőre megismételjük a felvételt. Két fiúnak már van barátnője , a többiek kapcsolatáról nem tudok.


    Megértem 50. házassági évfordulónkat, idősebb fiam 50. születésnapját, aranydiplomámat, 50 éve a faluba költözésem . Még meg szeretném élni kisebb fiam 50. születésnapját. Aztán elmondhatom 2 köszönőm élet áldomásodat, ez jó mulatság férfi munka volt. Tényleg az, mert éjjel  egyedül kóricálni a hegyekben nem igazán leányálom.

    előzmény:
    Zsumi45 (75904)
    2019-09-02  13:14
  22. 2019. szeptember 2. 13:3775905.

    Jó reggelt kívánok. Független pénzügyi finanszírozó vagyok, és több hitelintézettel együttműködve. Hitelt adok magánszemélyek között pénzügyi nehézségekkel küzdő emberek számára, akik képesek visszafizetni a kölcsönbe vett összeget. Hitelezési feltételeim egyszerűek és jól definiáltak. Van olyan nagy tőkém, amely kölcsönöket nyújthat magánszemélyeknek, és a határidőket a havi költségvetésnek megfelelően rögzítik.Ha projektek vannak megvalósításra, vagy ha pénzügyi nehézségekbe ütközik, akkor a lehető leghamarabb vegye fel a kapcsolatot velem a Viber vagy a Whatsapp webhelyen. az összeg, a lejárat és a kölcsön, tudva, hogy a kamatlábom 3%. Vegye fel a kapcsolatot WHATSAPP vagy VIBER telefonszámon: +33756900948


     

  23. 2019. szeptember 2. 13:1475904.

    Zsuzsám!


    A kerek évfordulóhoz több más emlékezetes eseményed emléke is társul- mint azt a fész bejegyzésed alapján tudjuk. Mindezekhez szeretettel gratulálok!  További szép, egészégben töltendő éveket mindkettőtöknek, sok örömet a család életében!


    Gének? Körülmények? Saját életmódunk? no és társunk szerepe? Közös sikeretek mindaz, hogy mindannyian együtt ( 2 gyermek, 4 unoka a választottaikkal) örülhettek a jó levegő és a kert kincseinek. Talán még a munka örömének is.



     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75903)
    2019-09-02  06:38
  24. 2019. szeptember 2. 06:3875903.

    Tegnap volt 50 éve, hogy elkezdtem a munkát falumban . Erre emlékeztünk  férjemmel. A családok  a tanévkezdéssel vannak  elfoglalva. Lánykámat levitték a szülők Pécsre, sok holmit vittek és kicsit feltöltöttük a hűtőjét is. A többiek telefonon jelentkeztek . Férjem a leghosszabb életkort ért meg az anyai ági családjából. Apai ágon is csak 1 idősebbről tudunk. Meggyőződésen, hogy a jó levegő, a kerti és egyéb fizikai munka lényeges szerepet játszott  ebben . Sikerült legyőzni a hozott géneket ???


     

  25. 2019. szeptember 1. 11:0675902.

    Szervusz Zsuzsa! Nem csináltam még ilyen tallért, nincs hozzá sütőm. Nekem is van szendvics sütőm, mikor kaptam a gyerekektől egy ideig a kedvencünk volt, de aztán lekerült a pincébe.


    Nemsokára kész az ebéd, húslevest és egyben sütött fokhagymás borsos húst sütök, mellé tölteléket. Csütörtökön raktam be egy két literes üvegbe kovászos uborkát, már tegnap le is szűrtem, beraktam a hűtőbe. Ebben a melegben hamar megérett. Tegnap kakaós csigát sütöttem.

    előzmény:
    Zsumi45 (75901)
    2019-09-01  10:02

Címlap

top