Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. szeptember 10. 19:5475976.

    Klára, pont kérdezni akartam az ebédet! örülök, hogy ízlik! Ha felhagyok a főzőcskézéssel innen fogok rendelni, bár nem néztem, ilyen messzire is szállítanak-e? Minden esetre ötletet merítek, nagyon változatos a kínálatuk, szimpatikus, egészséges összeállítás. 


    A "Fa" valóban nem valami különleges, dehát Makó ! 

    előzmény:
    klára13 (75973)
    2019-09-10  17:41
  2. 2019. szeptember 10. 18:5075975.

      Ez nagyon furcsa.
      Már előzőleg furcsa volt, hogy feltöltöttem a telefonomra 10 ezer forintot, és hipp-hopp, elfogyott. Pedig nemigen telefonálok. Szinte egyáltalán nem.
      Na, tegnap rátöltöttem 1500 forintot, nagy óvatoskodva. Ma jött a figyelmeztetés, hogy elfogy a pénz. Ma már csak 428 forint van belőle. Pedig kezemben sem volt a telefon.
       Mi történhet? 

  3. 2019. szeptember 10. 18:1075974.

      Tehát világméretű a fertőzés? A kert poloskák a tengeren túl is ott vannak?
      Ma újabb információt szereztem róluk. Érkezett egy a kertből, leszállt a nyitott ablak keretére.Ott üldögélt. Fogtam egy darab nejlont, hogy elkapom, és amint közelébe értem, huss, elrepült! Ez új viselkedésforma. Eddig nem menekültek, legfeljebb úgy, hogy leejtették magukat a földre. Ez pedig olyan volt, mintha sasmadár lenne az öreganyja. 
      Itt nálunk velük kapcsolatban újfajta mérget kínálgatnak. Kivagyunk a vízből. Terítsük be méreggel az érés előtti vagy alatti paradicsomokat. Remek.
      Teraszomon a datolyaszilva négy gyümölcsöt tartott meg. Némelyik olyan nagy, mint egy normális alma. Egyikük kissé sárgul, egészen enyhén. Sajnos, megkóstolta valamelyik kis szörny, és a gyümölcs kényszeréréssel reagál. Ezért biotexillel bebugyoláltam mindegyiket. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (75954)
    2019-09-07  12:51
  4. 2019. szeptember 10. 17:4175973.

      Elég szerény fa. Persze szavazok. 
      Zsuzsika, két nap után mondhatom, hogy Béres Alexandráék szuperek. Olían finom volt az étel, hogy akármilyen  előkelő étteremben megállná helyét. 
      A tegnapi hawai csirkemell csodás volt. A porhanyós hóson érezhető volt, hogy bepácolták, és a rízs is nagyon ízletes volt. A mai csirkemell krémes vargányával és polenta, szintén káprázatos volt. Gyönyörű omlós hússzeletek, isteni gombamártással leöntve. A polenta, mint valami sütemmény. 
        A csapat, ahogy nevezik magukat, a minőséggel akarnak teret szerezni maguknak e kissé zsúfolt szolgáltatásforma területén. Adja Isten, hogy igyekezetük megmaradjon. Már maga a doboz is kellemes - A lány kedves arca mosolyog ránk, és ráragasztott cinkén olvasható a tartalom, részletesen, az összetevőket felsorolva. 
      Alig várom a holnapi ebédet:Gyöngyhagymával sült kacsamáj,muskotályos szőlőraguval, bulgur.  
       A mennyiség is tökéletes.


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (75970)
    2019-09-10  13:28
  5. 2019. szeptember 10. 17:2875972.

      Igen, Zsuzsóka, rosszul fogalmaztam. Ez tehát elhúzódó orbánc. Rendben, szedem a gyógyszert. Majd megmérem hőmérsékletemet. Eddig nem jutott eszembe, ha vacogtam a takarók alatt, elővettem még egyet,és kész. Nem jutott eszembe méricskélni. 
      Köszönöm segítségedet.  Olyan megnyugtató vagy, nem mintha ideges lennék. de néha azért hosszú. 
      Most gyöngyeimet rendezgetem, Bazsitól kaptam jónéhány kis átlátszó dobozkát. Igazán aranyos gyerek, hozta nagy boldogan.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75968)
    2019-09-10  06:18
  6. 2019. szeptember 10. 16:4475971.

    Benjámin László: Ahogy eljátszik
    Nevetséges, de nem nevettető
    ahogy eljátszik velünk az idő:
    ahogy odaad, ahogy visszavesz,
    ahogy kicselez, ahogy kicserez,
    ahogy elkever, ahogy felfedez
    ahogy élre tesz, ahogy félretesz
    ahogy eltöröl, ahogy megjelöl,
    ahogy életre kelt, ahogy megöl
    ahogy megtalál, ahogy elveszít,
    ahogy görcsbe ránt, ahogy kifeszít,
    ahogy mélybe húz, ahogy partra vet,
    ahogy kinevet, ahogy betemet
    ahogy naponta újra hiteget.

  7. 2019. szeptember 10. 13:2875970.

    "


    Egyik ügyfelünk gyönyörű fája a döntőbe került Az Év Fája versenyen. A tölgy már több mint száz éves. Szerencsére szakszerű ápolással még sokáig fenntartható.


    Most mindenkit arra kérünk, hogy az alábbi linken szavazzanak a Nap utcai tölgyre.


    https://evfaja.okotars.hu/dontosfak


    Aki szeretné élőben is megnézni az látogasson el Makóra a Nap utcába ott egyértelműen fogja látni, hogy melyik fáról van szó."


    írták a favédők.

    előzmény:
    Zsumi45 (75969)
    2019-09-10  13:26
  8. 2019. szeptember 10. 13:2675969.

    Megint lesz "Év fája" !


    Famentők írták:


    100 évnél idősebb tölgy Makón, megérdemelné , hogy elérje ezt a címet.


    itt lehet szavazni: https://evfaja.okotars.hu/dontosfak


    Hátha készül róla jobb kép is, biztosan nem volt hely a portán, ahonnan jobban látszana.

  9. 2019. szeptember 10. 06:1875968.

    Klárám ! Félreértettem a leforrázással jellemzett tünetedet. Te valószínűleg bőrszínre és kisfokú duzzanatra gondoltál, én égő fájdalomra . Van elhúzódó orbánc  és egyéb fertőzés miatt kialakult " cellulitis , mely lilás -piros elszíneződéssel +duzzanattal jár. Lázad megszűnt ? Mennyi a testhőmérsékleted ? Nincs hőemelkedésed . Az idültté vált orbánc is járhat hőemelkedéssel.Nem vágják le  olyan könnyen !!


    Ne lógasd a lábad, polcold fel , tegyél alá széket. Én egyszerűen a dohányzóasztalra teszem a lábam, mikor este a tévét nézem és kötök. Van erre létesített szobapapucsom, hogy ne lássék piszkos talp .


    Nyugodtan adhatsz neki Voltarent átszámítva a testsúlyára az adagot.Nem kifejezetten májkárosító . A rándulás steril gyulladást okoz az izületben , ínban . A gyógyszer ezt is csökkenti. Én is szoktam szedni . 

    előzmény:
    klára13 (75967)
    2019-09-09  19:47
  10. 2019. szeptember 9. 19:4775967.

      Zsuzsóka, nem ég, és már régóta nem fáj. Ez a szerencse. Kissé feszít, enyhén, a bokámnál, mert mintha lassan terjedne lábfejemre. Mondom én, jobbakat is levágtak már!
      Kedves, tudós doktor úrunk, aki a városvezetésből is kiveszi részét, nagyon kitett magáért. Újabb antibiotikumot írt fel - igaz, ugyanezzel kezdtem három hete -, és furoszemidet, káliumot. Most már kell, hogy alakuljon.
       Nálunk nagyon esős idő van. Zsuzsunak valahogy megrándult a lába, szegénykém alig tud menni. De most már nem jajveszékel, jajgat, hogy nem tud felállni. Kétszer adtam neki Voltarent, attól egy-egy hétig jól volt. Most a második után jobban van. Tudom, mérgeztem szegénykét a tablettával, remélem, nem lett májkárosodása. De nem tudtam mit tenni. Majd csak eléldegélünk már életünk végéig. Az előbb takarítottam fel egy kis tócsát, nem veszekedtem vele. Alig tud menni. Pedig szombaton volt segítségem, szép tiszta a lakás. Na, egy kis hipós ájer nem ront a helyzeten.

    előzmény:
    klára13 (75966)
    2019-09-09  15:50
  11. 2019. szeptember 9. 15:5075966.

        Köszönöm, Zsuzsóka!
        Nem vagyok cukorbeteg, a közelmúltban a laborvizsgálat igazolta ezt. Sose volt baj a cukrommal, igaz, ez semmit sem jelent. Mert minden úgy kezdődik valamikor. 
        A mohácsi cikket még nem olvastam, mert lefoglalt a vele együtt kínált videó. Óriási volt. Számomra az emberiség viselkedése megfejthetetlen. Ezek a háborúk, és amik ott történnek!...

    előzmény:
    szizsuzsóka (75965)
    2019-09-09  15:06
  12. 2019. szeptember 9. 15:0675965.

    Klárám !Ha cukorbeteg vagy , ez a legelső gondolat. A láb  égőfájdalmának elgyakoribb oka a neuropátia. Ez a magas vércukor által kiváltott kisérszűkület és ideggyulladás következtében alakul ki. Vannak onkójektív vizsgálatok, melyekkel ezt igazolni, vagy kizárni lehet. Az eszközöket szakrendelések használják. Menj el, jobb esetben nem kellkülön gyógyszertszednekód. rosszabb esetben kell, de a szakrendelés javslatáre olcsóbban írható fel. (több ezer forint a különbség )

    előzmény:
    klára13 (75964)
    2019-09-09  14:27
  13. 2019. szeptember 9. 14:2775964.

      Zsuzsóka, engedd meg, hogy egészségügyi kérdéssel forduljak hozzád.
      Ez a gonosz láb még mindig olyan, mintha leforrázták volna. Ismét elfogyott a gyógyszerem, s levélben kértem a háziorvosunktól segítséget. Azonnal visszaírt, a recept átvehető, de megjegyezte, hogy jó lenne, ha a lábat látná érsebész, és adott beutalót. Mire lenne ez jó?

    előzmény:
    szizsuzsóka (75962)
    2019-09-09  06:29
  14. 2019. szeptember 9. 06:4775963.

    Érdekes cikk, érdemes elolvasni.


     



    Újabb titkok derülhetnek ki a mohácsi csatáról
  15. 2019. szeptember 9. 06:2975962.

    Férjemet érdekelte a 2. világháború, és az , hohyan tudta egy ilyen alapvetően nem okos ember a népet így megfogni. A diktatúra pszichológiája hasonló. Sajnos és rákosi alatt allergiás lettem rá, és már a csírái is ellenkezést váltanak ki belőlem .De ezb az én bajom.

    előzmény:
    klára13 (75958)
    2019-09-09  04:36
  16. 2019. szeptember 9. 06:2575961.

    Móra

    előzmény:
    szizsuzsóka (75960)
    2019-09-09  06:24
  17. 2019. szeptember 9. 06:2475960.

    Köszönöm Klára !kedves versemet hoztad el. Nagyon szeretem móra szeretetteli csendes humorát, kedvességét. Sokat olvastam a gyerekeknek írásaiból, a versikét is tudzuk. Talán még ost uóís tudom. idősebb fiam azzal huncutkodott, hogyolyan vagyok, mont vurlicer , csak be kell dobni egy kétforintost, és már jön belőlem a vers . Belémragadtak azok a veresek, versrészletek, amelyek megfogtak. Ami nem tetszett. átment rajtam.

    előzmény:
    klára13 (75959)
    2019-09-09  04:49
  18. 2019. szeptember 9. 04:4975959.

    Móra Ferenc


    A cinege cipője


    Vége van a nyárnak,
    hűvös szelek járnak,
    nagy bánata van a
    cinegemadárnak.


    Szeretne elmenni,
    ő is útra kelni.
    De cipőt az árva
    sehol se tud venni.

    Kapkod fűhöz-fához,
    szalad a vargához,
    fűzfahegyen lakó
    Varjú Varga Pálhoz.

    Azt mondja a varga,
    nem ér ő most arra,
    mert ő most a csizmát
    nagy uraknak varrja.

    Darunak, gólyának,
    a bölömbikának,
    kár, kár, kár, nem ilyen
    akárki fiának!

    Daru is, gólya is,
    a bölömbika is,
    útra kelt azóta
    a búbos banka is.

    Csak a cinegének
    szomorú az ének:
    nincsen cipőcskéje
    máig se szegénynek.

    Keresi, kutatja,
    repül gallyrul gallyra:
    "Kis cipőt, kis cipőt!" -
    egyre csak azt hajtja.


     

    előzmény:
    klára13 (75958)
    2019-09-09  04:36
  19. 2019. szeptember 9. 04:3675958.

      Válaszolni kezdtem e témával kapcsolatban, aztán rájöttem: minek vele nyomasztani magunkat? Inkább idehozom ezt az édes kis ostobácska és végtelenül aranyos verset, amit akárhányszor is szívesen elolvasunk.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75957)
    2019-09-08  06:15
  20. 2019. szeptember 8. 06:1575957.

    Mi is szoktuk nézni, de mostanában már csökkent. Már láttuk az összes nagy csatát, patraszállást, hitler késői halálát , a nácik építményeit ....Most fenn a hálószobánkban a tévén csak az ingyenes csomag fogható. Szerencsére , mikor felmegyünk 20 perc után lezárjuk, elalszunk.9 körül elalszunk, korán kelek .

    előzmény:
    klára13 (75944)
    2019-09-06  13:06
  21. 2019. szeptember 8. 06:0875956.

    Nálunk is akad, de a nagy "járvány " 5-6 éve zajlott le . Akkor szétrágták  gyönyörű karósbabomat,

    előzmény:
    Zsumi45 (75955)
    2019-09-07  19:15
  22. 2019. szeptember 7. 19:1575955.

    Hiába a szúnyogháló, már a szobanövényeim levelei között is igyekeznek megbújni. Mintha tudnák, hogy nyílni fog az ajtó, a kereten megbújva várják, hogy beslisszoljanak.

    előzmény:
    jara (75953)
    2019-09-07  11:13
  23. 2019. szeptember 7. 12:5175954.

    A kerti tevékenységhez a lelkesedést lelohasztja az a sokféle poloska. Megfigyeltétek, hogy már megtanulták a magyar táncokat? Olyan szépen oldalaznak kettőt jobbra, kettőt balra.


     


     

    idézet:
    jara (75955)
    2019-09-07 11:13:19

    Az én kedvem is nagyon elment a kertészkedéstől mióta ezek a táncoslábúak garázdálkodnak.

    előzmény:
    jara (75953)
    2019-09-07  11:13
  24. 2019. szeptember 7. 11:1375953.

    A kerti tevékenységhez a lelkesedést lelohasztja az a sokféle poloska. Megfigyeltétek, hogy már megtanulták a magyar táncokat? Olyan szépen oldalaznak kettőt jobbra, kettőt balra.


     


     

  25. 2019. szeptember 7. 09:1775952.

    Marikám, nagyon jó választás, akár életfilozófiaként is! 


    Ezt tesszük, amikor még csak reméljük a célt!

    előzmény:
    jara (75947)
    2019-09-06  20:44

Címlap

top