Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. szeptember 12. 20:0376001.

     Megbeszéltem Zsófikámmal, aki éppen feljött, addigra már megnyugodtam - tudtam, hogy így lesz -,és megegyeztünk, hogy egyelőre nem rendszabályozunk, mert inkább itt legyenek, mint valahol nyilvános helyen. Az egyik gyerek születésnapját ünnepelték, diósdi, ezért itt gyűlt össze a baráti társaság, Zsófi engedélyével. 
      Sajnos, a füst tényleg fű volt. Zsófi tud az ügyről, Beni már rég beszámolt róla. Hogy mi a teendő, ilyenkor csak állunk, mint szamár a hegyen. Aztán Zsófikám megoldotta: van egy rendőr őrnagy ügyfele, hozzá fordult tanácsért. Aki mondta, hogy ha kiiktatnák a gyereket, ketten lépnének helyébe. Hanem előadást szervezett az osztálynak, ahol a droghasználatról volt szó. Mondta az őrnagy, hogy idén egy fogdalátogatást is szervez az osztály számára, hogy saját szemükkel lássák, hova vezethet a marihuána akár.
       Itt az ősz, sok ilyen "buli" már nem lesz, ami lesz, azt kibírjuk, jobb, ha szem előtt vannak. Azt azért megmondom Bazsinak, hogy a marihuanás gyereket kitilthatná a kertből, mondván, itt tilos a dohányzás.


      Ősrégi képek kerülnek elő a fórumból, olyan jó találkozni velük!

    előzmény:
    Zsumi45 (76000)
    2019-09-12  18:46
  2. 2019. szeptember 12. 18:4676000.

    Klárám, megnyugodtam, csak kisebb ágak, hullott falevél volt, a nagy fák másfelé dőltek. Többfelé dolgoztak emelőkosárból, hogy a leszakadt ágak miatti baleset veszélyt elhárítsák. Lesepertem, kigyomláltam, felmértem, mit kell pótolni a nyári szárazság áldozatai helyére. Egészségesen elfáradtam, délután heverésztem.


    A fiatalok kedvelt zenéje még távolról is zavaró, nemhogy az ablak alól! Megértelek, ha nem szívesen hallgatod. No és ezek az ifjak megszokják a hangos beszédet, egymást kiabálják túl. Eljön az idő, amikor nyilvános koncerteken fogják élvezni. Nemrég a SZIN dübörgését hallottuk a folyó túlpartjáról hajnali 3-4.-ig. (Szegedi Ifjúsági Napok)

    előzmény:
    klára13 (75993)
    2019-09-12  11:25
  3. 2019. szeptember 12. 18:3575999.

    Zsuzsám, minden szavaddal egyetértek, én is így szoktam. Most az orosz hússaláta lesz a vacsorám. Húst ugyan épp csak megmutattam neki, de a zöldség és főtt krupmli mellett jó sok lila hagyma , uborka és alma szaporítja. Kis sajttal kitart még 2 vacsorára.(Mustárosan, joghurttal, jól lezárt dobozban biztosan nem lesz baja a hűtőben).


    Vettem egy jó nagy csokor friss kaprot a sarki bácsikától. Holnap kis olajon megpárolom, s a maradék üres húslevessel készítek levest, de az olajon párolt kapor felét kis üvegben elteszem, s szombaton mártás lesz belőle tükörtojással. A levesbe vajgaluskát főzök. Nagymama ízeit kívánom. A gyerekek sem a kaprot, sem a sóskát nem szeretik. Pár szálat jól becsomagolva dugom a fagyasztóba, jövő héten a tökfőzelékbe teszem. 


    Készülök lecsót fagyasztani, ma nagyon szép paprikát és paradicsomot akcióztak a Lidlben. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75995)
    2019-09-12  14:51
  4. 2019. szeptember 12. 16:4475998.

     Na, megkezdődött. Pontosan ablakaim alatt van egy terasz, itt dajdajoznak Benikéék. Hányan vannak, nem tudom, ketten már elmentek. Az tűnt fel, hogy hatalmas füstoszlop megy fölfelé. S mit ad Isten, az egyik kölök eregette. Még kettőt, aztán abbahagyta. Remélem, nem füves cigi. Nem akarom kinyitni az ablakot, amit előzőleg a rémes, nagyon hangos zenéjük miatt becsuktam. És láttam, kis üveg megy kézről kézre. Vagy inkább szájról szájra. Nekem ez így egyáltalán nem tetszik.
      Van másik terasz is lent, éppen így asztallal, székekkel, sőt, kerti kanapéval. Az szemben van Bazsiék nappalijával, ahol szintén üvegfal van, gondolom, azért ide jönnek, mert itt jobban elbújnak. Vagyis nincsenek annyira szem előtt. És hát Beni szobája is itt van, a ház végén.
       Azt hiszem, megkérem Bazsit, hogy kérje meg Benit, hogy a másik teraszon rajcsúrozzanak, ne ablakaim alatt. Nem hiszem, hogy ettől valami rémes nagymama lennék, vagy, ha igen, hát az.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75997)
    2019-09-12  14:55
  5. 2019. szeptember 12. 14:5575997.

    Jara Marika !itt is szerettel köszöntelek. Sok örömet  nyugalmat , megbékélést kívánok !

  6. 2019. szeptember 12. 14:5275996.

    Hogy mennyihibát ejtek 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75995)
    2019-09-12  14:51
  7. 2019. szeptember 12. 14:5175995.

    Mi szeretjük a különféle húy- csontleveseket.Szoktam húsos csontot is venn. Jó a levese, de ne olyan szép tiszta, mint ahúsleves. A gyerekeka sárgarépát szeretik, de megértetteék, hogy a húsleves igazi ízét a sokféle zöldség adja. Most, hogy olyan drága a ptrezselyem a sokkapott zöldnek a szárát fehér cérnával összekötöttem , majd  kidobom, de az íze belefő. Ha harmadnapra is marad,- néha- átszűrve belebuggyantok tojást, úgy isszuk meg. A zellerkrémlevesbe mindig teszek zölldjét is , barátságosabb színe van. Szoktam olasz zöldséglevest is főzni, rengeteg zöldséggel .

    előzmény:
    Zsumi45 (75984)
    2019-09-12  09:30
  8. 2019. szeptember 12. 11:4275994.

      A gengszterváltás után panaszkodott a festő, hogy az új gazdag réteg nem vesz tudomást a művészekről. "Mintha nem is lennénk". Erre rávágtam nagyokosan, ti se vegyetek tudomást róluk. Nézett rám, nem vitatkozott. Persze, aztán rájöttem, hogy ostoba vagyok, hiszen a művészeknek piacot kellene jelentenie a gazdag rétegnek. Belőlük kellene megélniük. 
      Ez a művészpálya nagyon sokaknak vonzó. olyanoknak is, akik jobban tennék, ha csak passziózással megelégednének. Mert hiába várják el, hogy alkotásaikat megvásárolják. Aztán elégedetlenkedhetnek életükön át, és hát nélkülözhetnek. Sok az eszkimó, kevés a fóka - örök igazság. Na és az igyekvők közül hányan igazi tehetségek? Kevés a korszakos művész. Néhány egy-egy korszakban. Sújtja ezt a területet, hogy nincs új a Nap alatt. Nehéz ügy. 
      Na,ez csak az én tűnődésem a fakanál mellől.

    előzmény:
    Zsumi45 (75991)
    2019-09-12  10:07
  9. 2019. szeptember 12. 11:2575993.

      Zsuzsika, vigyázz magadra. Tudod, ha megerőltetnéd magadat, annak nagy böjtje lenne. Szeretteid sem kívánják tőled.

    előzmény:
    Zsumi45 (75991)
    2019-09-12  10:07
  10. 2019. szeptember 12. 10:1975992.

    JARA-MARIKA, Isten éltessen békében, szeretetben. Kívánok neked, mint özvegynek egy új társat, aki mellett jól érzed magad.

  11. 2019. szeptember 12. 10:0775991.

    Gyorsan megnéztem a Wikipédia Mészáros G. címszóhoz tartozó információit, majd jobban meg szeretném ismerni. Most viszont elindulok a temetőbe, mert mára azt terveztem. Remélem a hétfői vihar nem hagyott sok munkát, hogy rendet tegyek enyéim nyughelye körül.

    előzmény:
    klára13 (75989)
    2019-09-12  09:57
  12. 2019. szeptember 12. 09:5975990.

    Klára, engem nagyon zavar a Belvárosban kialakult vásári hangulat, a sok kitelepült vendéglátó hely és a körötte lézengő "mámoros" tömeg.


    Vasárnap a felújított Újaszegedi Ligetben sétáltunk , nagyon tetszett a sok babakocsis, kisbiciklis, görkorcsolyás család, akik szintén ezt a helyszínt választották. Szerencsére az itthonról induló egyik troli épp a liget bejáratáig elvitt. Közelebb van, mint a Fűvészkert, ahová csak óránként visz busz, amire át kell szállni. Azért az még része lesz őszi programjainknak.


    Igen, beindult a tornacsoport, jól megmozgattuk tagjainkat. A lógó orral érkező reumások a végén mindig nagy csevegéssel, széles mosollyal indulnak haza. Tündéri kis gyógytornászunk minden apró mozdulatot ovációzva dícsér, fél óra alatt fiatalít rajtunk több évet. 

    előzmény:
    klára13 (75986)
    2019-09-12  09:41
  13. 2019. szeptember 12. 09:5775989.

      Makóért veled együtt, Zsuzsóka, Zsuzsika is rajong. Egyszer jártam ott, fiatal, tehetséges művészek alakítottak egy csoportot 48-as tanya névvel. Feledhetetlen a textilművész lány hervadó rózsája - hulltak szirmai mint  az igazinak, eleven volt, törékeny. Egy szobrász hasított fejeket alkotott, fehér márványból. Sokáig figyelemmel kísértem pályafutását, nagyon tehetséges volt, aztán eltűnt az időmben. Néhány éve még gyönyörű festményeinek is örvendeztem, de ma már nevére sem emlékszem. Ezt tette velem az idő. 
     Nagyon kedves képem van "Makói nyár" címmel. Jókora alkotás, Mészáros Géza ( a ma is élő Mészáros Géza) munkája. Különleges, plasztikus kép, csupa napfény az egész. Családunk jó barátja volt, ezért adta nekem. Ma is tetszik. Nekem is van tehát Makóm.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75982)
    2019-09-12  06:26
  14. 2019. szeptember 12. 09:4775988.

     Marikánkaz szeretettel köszöntöm, sok boldog Mária napot kívánok! (sőt többet is az évben, mert nem tudom biztosan melyiket is tartja magáénak.)

  15. 2019. szeptember 12. 09:4475987.

     Zsuzsám, én nem is emlékszem a költőre, de egyetlen régi versére sem. Ez most megragadott.


    Úgy látszik szerencsém volt a magyar tanárokkal, valószínűleg válogattak a tananyagból. Kortársak művein felszínesen átsiklottak, a memoritert nem belőlük válogatták. Makón az általános iskolában sok olyan idős tanár tanított, aki még anyukámat is tanította a polgáriban.(Az épület is ugyanaz volt, az lett a Bartók Béla zenei általános.) 


    Iskolai emlékeink nem teljesen azonos évjáratból datálódnak, bennem 56' előttről kevesebb maradt, inkább már a "Tiszta égbolt" időszakára emlékszem. Ami azért mégsem volt olyan tiszta. Családi emlékeim sokkal élénkebbek, talán, mert azokat többet emlegetjük.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75981)
    2019-09-12  06:23
  16. 2019. szeptember 12. 09:4175986.

     Nagyon finomakat tudsz készíteni, Zsuzsika, szinte varázslat. Orromban érzem levesed illatát. 
     Néha eltűnődöm, vajon kimegy-e a divatból a főzés? Nem hiszem. Pótolhatatlan veszteség lenne. 
     Megtaláltad-e a tavalyi torna-lehetőséget? Megvan-e az új program?
     Látom, vége van a szegedi öszöm-iszomnak - írtam volna, aztán gyorsan utána néztem.  Dehogy van vége! Még most jön a java!

    előzmény:
    Zsumi45 (75984)
    2019-09-12  09:30
  17. 2019. szeptember 12. 09:3175985.

     Zsuzsa, a kemény diktatúrában rákényszerítették a költőket az említett versek írására. Szenvedtek tőle. Ha jól emlékszem, Hajnal Anna úgy tiltakozott, titkon, hogy nagyon félreérthető sorokat vetett papírra, s mert a hatalom mindig is ostoba, ha líráról van szó, hát meg is jelent: "Nézem, nézem a katonák seregét, számba veszem a legények elejét".

    előzmény:
    szizsuzsóka (75981)
    2019-09-12  06:23
  18. 2019. szeptember 12. 09:3075984.

    Köszönöm ,Klára! Egyelőre a kínálatukban gyönyörködöm, elkészíthetőnek vélem legtöbbjüket. Igaz, jómagam előnyben részesítem a hazánkban megtermő nyersanyagokat, olyanból is elég nagy a választékuk.


    Ma a tegnap készített "nyaklevest" és származékait fogyasztom. Hihetetlennek tűnik, mi minden állítható elő 1 dundi pulykanyak és kellő mennyiségű zöldség felhasználásával. Főztem benne egy jó nagy zellert és pár szem krumplit is, volt lepárolt sóskám a mélyhűtőben. A szokásos leves, hús, mártás is 2 adag, de zellerkrémleves, és egy jó kis orosz hússaláta is kijön belőle (Ecetes uborka , lila hagyma mindig van kéznél). 


    Elámultam, hogy sokan a húsleves zöldségét nem eszik meg. Annak idején a vejem sem ette. Kifogtam rajta, legközelebb zöldségkrém levesként tálaltam, megkóstolta, finomnak találta. Azóta gyakran készíti. Még a főtt hagymát is beleturmixoljuk. 

    előzmény:
    klára13 (75980)
    2019-09-11  18:50
  19. 2019. szeptember 12. 08:3475983.

    Marika még nagyon sok boldog névnapot kívánok, az Isten éltessen sokáig jó erőben egészségben!

    előzmény:
    jara (75898)
    2019-08-31  20:20
  20. 2019. szeptember 12. 06:2675982.

    Én is szavaztam a fára . Már csak azért is, mert apukám is Makón született.

    előzmény:
    klára13 (75973)
    2019-09-10  17:41
  21. 2019. szeptember 12. 06:2375981.

    Zsuzsikám ! Köszönöm a verset. Az én tudatomban a költő még a rákosiék szószólójaként él. Az akkor tanult verseiből nekem egy életre elég volt. Igen ő is megváltozott, rájött a szomorú valóságra , mely az akkori életet megmérgezte. Gondolom, nem talpnyalóként lihegte lelkes verseit.  Ez egészen más, nyilván időskori verse Gondolkodó , tépelődőember szépen leír gondolatai .

    előzmény:
    Zsumi45 (75971)
    2019-09-10  16:44
  22. 2019. szeptember 11. 18:5075980.

      Zsuzsika, megkérdeztem őket szegedi terveikről. Amint válaszolnak, megmondom.

    előzmény:
    klára13 (75979)
    2019-09-11  14:44
  23. 2019. szeptember 11. 14:4475979.

       Egyelőre nem értek el hozzád Béresék,Zsuzsika. Meglepően nagy területen ott vannak már, szerintem terjeszkednek. Amire te befejezed a főzést, odaérnek.
       Már akartam írni, milyen jó verset hoztál. Többször elolvastam nagy gyönyörűséggel. Köszönöm.

    előzmény:
    Zsumi45 (75976)
    2019-09-10  19:54
  24. 2019. szeptember 10. 20:4975978.

    Ezt tényleg komolyan kell venni, nem kacsa! A fiamnak is hajnalban csörgött a telefon, monacói hívás volt, nem vette fel.

    előzmény:
    Zsumi45 (75977)
    2019-09-10  20:02
  25. 2019. szeptember 10. 20:0275977.

     "Felhívom mindenki figyelmét, hogy ha nem magyar (vagy magyar is???), ismeretlen számról kap éjszaka rövid csengetést követően megszakadó bejövő hívást, véletlenül se hívja vissza, mert tetemes telefonszámla lehet a következménye! Ma 0:14 órától 5:00 óráig öt alkalommal csengettek meg az alábbi számokról:
    +33 1 46 38 80 60 Franciaország
    +377352322386 Monaco (köszi Sanyi)
    +385 1 2724 727 Horvátország
    +377352322387 Monaco
    +377336202366 Monaco
    A csengetések jellemzően 8 másodpercig tartottak. A számokat azért tettem közzé, hogy egyrészt ismerjétek fel ha ilyesmit láttok, másrészt ha volt már valakinek hasonló éjszakai "élménye" ezekkel a telefonszámokkal, ossza már meg velünk! Azt ugye mondanom sem kell, hogy osszátok Ti is ezt a posztot, ne hogy ismerősötök, családtagjaitok belefussanak egy ilyen tetű csapdájába!" 


    2 napja volt fenn a fészen ez a szöveg. 

    előzmény:
    klára13 (75975)
    2019-09-10  18:50

Címlap

top