Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. szeptember 15. 19:3076026.

      A másik topikban beszéltétek meg, így az egészről semmit sem tudok. Hol találkoztok, Zsuzsika? Mi a program?
      Sok szép verset hoztál te is abba a topikba. Most újraolvastam őket.

    előzmény:
    Zsumi45 (76025)
    2019-09-15  19:07
  2. 2019. szeptember 15. 19:0776025.

    Klára valóban! Most, hogy mondod, emlékszem, szerettem is nagyon ezt a topikot!


    ...és József Attilát is, de sokkal később, mint az iskolában. Talán amikor Sebőék  és Berek Kati felfedezték?


    Ma úgy készültem, mintha a világ végére utaznék holnap. Sajnálom, hogy mindannyian nem leszünk együtt. Azt is, hogy megöregedtünk és valódi városnéző kirándulásokra már nincs erőnk. Marika és Magdika még a nyáron családjaikkal messze jártak, most sajnos ők sem jönnek. A "kirándulós" csoporttal találkozunk egy röpke ebéd erejéig.


    A személyes találkozás élménye ráadás a szellemi találkozásainkhoz. Ugye Zsuzsa? valós barátsággá teszi a virtuális ismeretséget!


    előzmény:
    klára13 (76024)
    2019-09-15  18:16
  3. 2019. szeptember 15. 18:1676024.

      Folyton elfelejtem megírni a felfedezett topik címét: Költészet napja ma is.

    előzmény:
    klára13 (76023)
    2019-09-15  18:12
  4. 2019. szeptember 15. 18:1276023.

        Tönkrement gyermekként. Az érzékeny kisfiú a gonosz, érzéketlen közegben. 
        Szívesen kapcsolom az ID csatornát, ahol a bűntényekkel foglalkoznak. Felderítésüket mutatják meg. Tudom, hogy ez nem a valóság, de azért sok köze van hozzá. Gyakran kiderül a gonosz, érzéketlen és részvétlen bűnözőkről, hogy nagyon szomorú gyermekkoruk volt. Tönkremegy, akit gyermekként bántanak, aki szerető gondoskodás nélkül nő fel. Jung így fogalmazott: elveszett ember, akit anyja nem szeret. 
        Valószínűleg jó körülmények között is borongós, szorongó ember lett volna belőle. Gondolom én.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76021)
    2019-09-15  16:45
  5. 2019. szeptember 15. 16:5176022.

    Kívánom Gyurinak, hogyolyan szép látványban legyen része, mint amelyről ábrándozik !

    előzmény:
    Kusza (76017)
    2019-09-15  11:44
  6. 2019. szeptember 15. 16:4576021.

    Klárám !Nagyon szép verset hoztál !Talán ezt az igazi szeretet nem kapta meg ?! Vagy nem tudta érzékelni az igazi szeretetet, mert nem tanulhatta meg gyermekkorában ? 

    előzmény:
    klára13 (76020)
    2019-09-15  15:04
  7. 2019. szeptember 15. 15:0476020.

    József Attila: KOPOGTATÁS NÉLKÜL


    Ha megszeretlek, kopogtatás nélkül bejöhetsz hozzám,
    de gondold jól meg,
    szalmazsákomra fektetlek, porral sóhajt a zizegő szalma.


    A kancsóba friss vizet hozok be néked,
    cipődet, mielőtt elmégy, letörlöm,
    itt nem zavar bennünket senki,
    görnyedvén ruhánkat nyugodtan foltozhatod.


    Nagy csönd a csönd, néked is szólok,
    ha fáradt vagy, egyetlen székemre leültetlek,
    melegben levethetsz nyakkendőt, gallért,
    ha éhes vagy, tiszta papírt kapsz tányérul,
    amikor akad más is,
    hanem akkor hagyj nékem is, én is örökké
    éhes vagyok.


    Ha megszeretlek, kopogtatás nélkül bejöhetsz hozzám,
    de gondold jól meg,
    bántana, ha azután sokáig elkerülnél.


    1926. április

    előzmény:
    klára13 (76019)
    2019-09-15  15:03
  8. 2019. szeptember 15. 15:0376019.

      Igazi örömteli meglepetés ért. Valahogy rátaláltam egy régebbi topikunkra.  Mindjárt hozok is onnét egy gyönyörű költeményt.

  9. 2019. szeptember 15. 15:0076018.
       Magdikám, megértelek. Én is izgulnék, hogy leszakad a felvonó!

      Nagyon finomat főztél. Gyurka sajnálhatja, hogy lekési. Hogy vagy egyedül?

  10. 2019. szeptember 15. 11:4476017.

    Most Magyaróvári csirkemellet csinálok. Most egy pár napig egyedül ülök az asztalhoz ebédelni, Gyurkám elment Svájcba 4 napra. Izgulhatok, míg haza nem jön. Mióta hazajöttünk Olaszországból, folyton a Garda-tói hegyekről álmodozik. Mutatok egy videót, hová indul, erre a hegyre szeretne feljutni, na nem gyalog, felvonón.


    https://www.youtube.com/watch?v=Y8G-jKizlF4&feature=share&fbclid=IwAR2SilwJiSG3b7LjaPbjI4Tq8xOItV0MXv799wURJIDAE4Qj8jcS04U9EFk

    előzmény:
    klára13 (76015)
    2019-09-15  10:23
  11. 2019. szeptember 15. 11:0376016.

      Elkészültem. Finom lett. Került egy paradicsomleves is, igaz,zacskós.
      Örök emlék nekem találkozásom a zacskólevessel. Még az előző rendszerben külföldi útja után egyik barátunk,aki sokat utazott, megajándékozott egy zacskós levessel. Ekkor láttam ilyet először. egészen elképedtem, és őrült tiszteletet éreztem iránta. Idegen volt és különleges. Őrizgettem, őrizgetem, aztán vagy másfél évtizeddel később, már nagyon ismert volt itthon is, kidobtam. A KNOrrnak jó levesei vannak, soha nem tudjuk elérni azt az ízvilágot, amelyet a rengeteg ízfokozóval, egyéb vegyülettel elérnek. Mondják, hogy ezek nem konyhában készülnek, hanem laboratóriumban.
       Van erről egy konkrét sztorim. 
       Egyik német vállalkozás pizzasütésbe fogott bele. Óriási mennyiségben tervezték teríteni, és tudták, a sikerhez jó minőségű portéka kell. Elküldték Olaszországba szakemberüket, hogy vásárolja meg a legízletesebb bogyót. Megtalálta, valahol Szicíliában, ahol ősi növényként tartották számon. A tikkasztó szárazságban öntözés nélkül terem, igaz, egész aprók a bogyók. Ezzel együtt őrülten drága volt. A német vásárolt tehát néhány paradicsomkát, hazavitte, kielemezték, aztán az ízt és a zamatot előállították laboratóriumban, 2000 vegyszer volt az összetevője  a tökéletes másolatnak. 

    előzmény:
    klára13 (76015)
    2019-09-15  10:23
  12. 2019. szeptember 15. 10:2376015.

      Mi finomat főztök? 
      Gondolom, jobbnál jobb ízeket teremtetek.
      Cérnavékony spagettit találtam, azt készítem el sonkásan, foghagymásan. Nagyon finom lesz, jégsalátám van hozzá, amit meglocsolok azzal a finom sűrű balzsamecettel, amelyet Magdikánktól tanultam. 
      Sokat foglalkoztak mostanában a tésztafőzéssel. Hogy helytelen anyáink módszere, hogy a tésztára rázúdítunk egy balatonnyi hideg vizet, össze ne ragadjon.Csakhogy azok másféle tészták voltak...

  13. 2019. szeptember 15. 10:1576014.

      Ha nem is emlékezünk a beszédre, azért az altatott állapotban bement a tudattalanunkba, és ott munkál. Úgy tudom, hogy ma klasszikus, szép zenék szólnak a műtőkben. A dolgozók jóvoltából, nem előírásra. 
      Azt mondják, még két nap van a szép őszből. Igyekszem kivenni belőle részemet. Teraszomon kertészkedem, legfőképpen gyűjtöm a hajnalkák magjait. Most ők a kedvenceim. Nem tudok betelni a csodálatos színekkel. Kicsit karácsony hangulatuk is van, ahogy fénylenek a magasban. Mert felfutottak a datolyaszilva fára. És a pálmára is, és egyebekre. Elszórni szándékozom a magokat a kertben. Mindenféle pátyolgatás nélkül jól érzik magukat. Már egyszer régen megtelepedett nálam, de aztán eltűnt. Akkoriban az lelkesített fel érte, hogy a Nők Lapjában megjelent a hír, hogy föld nélkül nőtt e növényük, és kb 600 virág nyílt a tövön. Akkoriban nagyon tetszett ez, a csak tápoldatos növénytartás. Ma már más a véleményem. Miközben nagyvárosokat látnak el salátával, egyebekkel ezzel a módszerrel, pincékből.
       

    előzmény:
    szizsuzsóka (76013)
    2019-09-14  06:30
  14. 2019. szeptember 14. 06:3076013.

    Igen . Papp Lajosnak mondta egy betege , hogy róla nem gondolta volna, hogy ilyen csúnyákat mond. Mikor engem altattak, és semmire nem emlékezem .

    előzmény:
    klára13 (76012)
    2019-09-13  14:31
  15. 2019. szeptember 13. 14:3176012.

      Igen, ez volt hír a sebészekről. Aztán kikutatták, hogy az altatásban levő betegre hat, ami elhangzik. 


      

    előzmény:
    szizsuzsóka (76010)
    2019-09-13  13:55
  16. 2019. szeptember 13. 14:1576011.

      Baráti körömben is van egy hölgy, aki iszonyúan trágár. Érdekes módon, velem nem . Lehet, hogy magam sem tudok róla, és túl távolságtartó vagyok? Mert mindenki mással trágár, mint Zsófikámmal megbeszéltük. 
      Igen, leszűrtem, hogy édesapád zseniális mérnök volt. Kár, hogy eltávozott, amikor még szinte bakfis voltál. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76010)
    2019-09-13  13:55
  17. 2019. szeptember 13. 13:5576010.

    Klárám! Most már észre sem vesszük azokat a trágár szavakat, amelyek akkoriban szégyenteljesek voltak. Mi is így beszéltünk . Aztán a sebészeket hallottam, ahogy 1-1 ilyen kifejezéssel vezették le a nagy feszültséget műtét közben . Akkor megértettem a szerepét. Azóta ezek kötőszavak lettek, nem vezetik le a feszültségeket ...............


    Azért laktam albérletben, mert apukám jól keresett és szóba sem jöhetettt a kollégium. Nehezen koplaltam ki az árát, ami pedig viszonylag kevés volt. Egy 180x250 cm-es kis cselédszoba, kis vaskályhával. A fát a pincéből hordtam fel a 3. emeletre. Aztán a kollégium ....hát nem tartozik életem szép korszakai közé. ott 2x 1,2 méteres életterem volt egy sötét udvarra nyíló szobában.  Tíz társammel osztoztunk meg rajta. Nem kellett fűteni, de a fürdőbe nyitott gangon kellett kimennünk télen is.


    Aztán valamivel nagyobb sötétét albérlet, majd a szép szolgálati lakás. Most pedig ketten  a nagy házban .

    előzmény:
    klára13 (76008)
    2019-09-13  13:07
  18. 2019. szeptember 13. 13:4076009.

    Zsuzsikám !Hozom ! Hozok mellé eg ynagyonkicsi kiirthatatlan kék virágot, ami most fog nyílni. Mindkettő évelő.

    előzmény:
    Zsumi45 (76006)
    2019-09-13  12:22
  19. 2019. szeptember 13. 13:0776008.

     Zsuzsóka, mint írtam, ugyanerre jutottam, hogy nem kell bántani a kamaszunkat. Átmentem a ház másik végébe, és kész.
     Beniben nincs hajlam a cigizésre, sőt, az egész osztályra nagy hatással volt a rendőrségi előadás. 
     Dohányos voltam én is, még ma is bánom. Füstöltem, mint a gyárkémény. A kollégiumban is sokan cigiztünk, de ennél rosszabb volt az akkoriban még meg nem szokott trágár beszéd. Indítottam egy megoldást, hogy minden trágár szó esetén bele kell tenni egy forintot a közös perselybe. Néhány óra múlva némelyek annyi pénzt veszítettek, hogy bedühödtek és visszavették a perselyből, mondván, hogy ez hülyeség.
      Nálunk fel sem merült az albérleti lakhatás lehetősége az ingyen kollégium helyett. Persze, hiszen hárman tanultunk, ketten Budapesten, én Győrben. Persze egyet sem bírtak volna fizetni. De nagy öröm volt, amikor nénikéim leveléből előkerült egy húszforintos!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76005)
    2019-09-13  06:03
  20. 2019. szeptember 13. 12:2876007.

    A látható szintek közül alulról a 2. (valójában 3.em.) erkély és tőle jobbra 2 ablak a teljes birodalmam. Engem még semmi sem árnyékol. 

    előzmény:
    Zsumi45 (76006)
    2019-09-13  12:22
  21. 2019. szeptember 13. 12:2276006.

    Zsuzsám, kedves! Ismerlek, többünknek fogsz kedveskedni, így Te biztos nem úszod meg 2 kg.val! Nagyon köszönöm, de nekem ha az árnyékliliomból hozol 1 tövet, s valóban csak nylon zacskóba csomagolva, nagyon fogok neki örülni! Van az erkélyen 1 vödörben földdek kevert -saját gyűjtésű- komposztom, szépen elporladva. Ha abba beledugom a télre, az jó lesz neki? Kávézacc is van benne bőven.


    Egy ládányi muskátlit dugványoztam, elég sűrűn, így ami tavaszra megered, majd szétültetem, itt az erkélyen. Annak túl árnyékos lenne odakinn, egyre nagyobbak a tölgyfák, magasabb a gyönyörű sövény, és a felkopaszodott tuja lombja is árnyékol.


    A kép közelről, telefonommal 2 éve készült, onnan nézve a sövény takarja még a tujasort, azóta minden még magasabb lett. A kertecske a fal tövénél van, s a sövényig még a járda. Most is ilyen dús a sárga bogyó, s csivitelve lakmároznak a verebek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76005)
    2019-09-13  06:03
  22. 2019. szeptember 13. 06:0376005.

    Szervusztok ! Igyekszem figyelmesen írni.


    Klára ! Azt jól tetted , hogy cigire( bármilyen legyen az !)felhívtad a figyelmet. A sima cigire is könnyű rászokni, állítólag még gyorsabb a hozzászokás , mint a kábítószerekre. Ezt talán és is bizonyíthatom. Utáltam a cigifüstöt, pedig szüleim dohányoztak. Mikor be kellett a kollégiumba mennem 3. éven (nem bírtam kifizetni az albérletet )ott sokan dohányoztak. Kissé morogtak . Megkínáltak, hogy szívjam el, akkor nem érzem a cigifüstöt. Igazuk lett, és és rászoktam . 10 évig dohányoztam , elég erős dohányos voltam , mikor leszoktunk együtt férjemmel , nem kis erőfeszítésbe került. 1975 decemberében volt, látod ma is számon tartom a dátumot. A ricsaj, ha ez csak alkalmi elfogadható fiataloktól Majd a szomszédok szólnak , ne Te légy az .


     


    Marikám ! mi is vásároltunk . Mivel sem cipőt , sem farmert nem tudtuk férjemnek venni, bementünk egy Craem fantázianevű exkluzív turkálóba. Ott sikerült 8ezer forint körüli összegért két nagyon jó farmert venni. (eddig nem tudtam bevonszolni ) Magamnak vettem  szoknyát 7 ezer körül. Így lecserélem téli szoknyáimat, a kopottabbakat és szűkeket viszem a Máltaiakhoz.


    Zsuzsikám ! A találkozóra gondoltam elhozom a virágot . Igyekszem föld nélkül, Te otthon tedd vízbe és később cserépbe. kinn maradhat az erkélyen , tavasszal elültetitek nem lesz nehéz . Jó ez a megoldás. Nem kényesek, de később virágoznak, valami kora tavaszit ültessetek  mellé . Ha gondolod, kis mahóniát is hozok az sem kényes, és szép a levele . Megbokrosodik. Igyekszem 2 kiló alatti csomagot készíteni.Megfelel így ?

  23. 2019. szeptember 12. 22:4776004.

       Arany János után szabadon: "Kapálózik a fenye!"


       De jó lenne látni videón a bemutatót! És téged, Marika, talpig sminkben. 
       Szonja nagylány? 15 éves?
       Ma Benit láttam táncikálni, nagyon aranyos volt, csukott szemmel ringatta magát. Persze ő nem látott. A függöny mellett kukucskáltam ki. Nagyon óvatosan, nehogy azt higgyék, hogy leskelődöm! Pedig tényleg.
        Kapuzárás? Nana! Nyugtával dicsérjük a napot! Nem kell keresned. Rád találnak.

    előzmény:
    jara (76003)
    2019-09-12  21:30
  24. 2019. szeptember 12. 21:3076003.

    Szervusztok.  Köszönöm a köszöntéseket.


    Ma örömet szereztem magamnak. Brokkolit hozott nekem a mirelites barátnőm. Elmentünk érte Szonjával. Nem tehetünk róla, hogy a lámpa piros volt a zebránál, így bámészkodni kellett, pont a butik irányába. El is csábultunk egy kis szezon végi leárazás + ha kettőt vesz, hármat vihet, a legolcsóbb ugyanis ajándék. Persze, hogy hármat próbáltunk. Vettünk sminkcuccot is. Szemhéjtust fehéret, szempillaspirált feketét, szájfényt színtelent.Olyan jól beosztottuk a nálam lévő pénzt, hogy csak nyolcvan forinttal kell holnap kimennem a bio boltba. Itthon aztán mi is celebpartit tartottunk. Nekem csak ülni kellett, Szonja felvonultatta új szerzeményét, kipingálta "nézését", vonzón vonaglóvá tette "járását".  Én is ki vagyok sminkelve ám! Igaz azóta ha rám néz kuncog. Nekem megérte, mert ő csinálta.


    Klárám, kialakul a generációs választóvonal bárhogy kapálózunk. 


    Ne huncutkodj velem társügyileg, nálam kapuzárás van örökre.


     

  25. 2019. szeptember 12. 20:1076002.

      Zsuzsika, jót kertészkedtél a temetőben! S közeledben érezted szeretteidet, ez külön ajándék. Aludj jól, megszolgáltad. 


      SZIN itt, SZIN ott, mindenhol. Tényleg nagyon hangos ez a nemzedék.  

    előzmény:
    Zsumi45 (76000)
    2019-09-12  18:46

Címlap

top