Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 28. 07:4276676.

    Zsuzsikám ! Én viccből írtam a saját CO2  termelésemet, mert tudom, hogy azt  felhasználják és többszörösen túltermelik a növények , amelyeket ültettünk életünkben . Mindent összevetve legalább 50 fát ültettünk ( attól függetlenül sok széndioxidot lélegeztem ki 78 évem alatt ). A klímahiszti egyébként nálunk használt fogalom.  A klímaváltozás tény , és az emberek túlzott fogyasztása , túltermeléssel jár, vagy annak következménye. Itt nálunk a hivatalos álláspont szerint hiszti, de ha megkérdezzük a velenceieket, nem gondolják annak.Ilyen klímaváltozások voltak Földünkön, csak akkor levés embert érintettek . Bennünket hetveneseket kevésbé érint, mert nem érjük meg a betejesedését. A hivatalos politika pedig pillanatnyi érdekeit tekinti és írja a zászlójára a neki alkalmas jelszót. Nálunk most " eredeti tőkefelhalmozás van " , csak erre a kifejezésre emlékezem a polgázból, ebbe pedig nem illik bele az aggódás .

    előzmény:
    Zsumi45 (76656)
    2019-11-26  09:09
  2. 2019. november 27. 19:1676675.

       Kirángatott a múlton való merengésből Szilveszter fiam telefonja, majd a videó, amit átküldött. Most tovább küldöm nektek. Nem derült ki számomra, hogy miben nyertek, nem csodálkoznék, ha a legszebb mitfárer címet szerezte volna meg Barbi. Nagyon szép hölgy Sziszi felesége, de nem az az agyoncicomázott műnő. Semmi mű sincs rajta. Több mint tízéves a kapcsolatuk, és kb 25 év a korkülönbségük. Vagy több? A dátumokkal sosem vagyok tisztában. Barbi nemcsak szép, de hallatlanul szorgalmas, ég a keze alatt a munka. Bármiről legyen szó. Főiskolát végez, csupa ötösökkel. Legbámulatosabb teljesítménye azért nálam ez a közös versenyzés, hogy ebben a rémes sportban társa tud lenni fiamnak. 
    Mondja Sziszikém, hogy ez újabb  autó, erősebb, gyorsabb a másiknál. Csodálatos ez a versenyvégi állapot, ami a képen látszik.


    https://www.youtube.com/watch?v=sDv0aHgHGnU

  3. 2019. november 27. 17:1676674.

      Nagyon jó volt olvasni az emlékeket, bennem is ezret felébresztettetek. Köszönöm.

  4. 2019. november 27. 17:0976673.

      Még azt akartam mondani, Janka, de közben gépem meghülyült, hogy ha fölös érzelmeid vannak, fojtsd tervezésbe. Isteni tehetséged van, és, gondolom, olyankor elér a flow.

    előzmény:
    klára13 (76672)
    2019-11-27  17:05
  5. 2019. november 27. 17:0576672.

       Janka, amit zsóka mond, azt nyugodtan veheted Szentírásnak, mert minden szava igaz. Fogadd meg, nagyon jól jártam én is, hogy megfogadtam, méginkább Benikém.
        Unokanővérem úgy élte le életét, hogy diétával rendben tartotta cukrát.  csak mostanában szed gyógyszert, és 86 éves.
        Túl nagy feneket kerítesz most az iskolai problémának,úgy látom.Ha beszélnél a tornatanárral, az hasznos lenne? Amúgy, Zsuzsóka mindent megírt, érdemes megfogadni szavait

    előzmény:
    csinomjank (76659)
    2019-11-26  12:33
  6. 2019. november 27. 09:4276671.

    Férjem mondaná: "Csupa fiatalok vagytok" Méghogy francia sláger, meg musical, TV? TV-t azután vettünk, hogy leérettségiztem.


    Mi sem fagyiztunk naponta, jó, ha hetente kaptunk Nagymamától rá, hogy vasárnap, szépen felöltözve felsétáljunk a főtérre. Iskola időben pedig 1 kifli. Menza még nem volt ált. iskolában, sőt oviba is vittük az uzsonnát. 


    Az iskolában kaptunk levelező címeket a SZU-ba. Murisnak találtam, hogy Kárpátaljáról magyar kislány címét kaptam. Nesze neked nyelvgyakorlás!  Újságból kivágott színes képeket küldtünk egymásnak, de a levél szövegét otthon is és az iskolában is be kellett mutatnunk. 


    Gimiben aztán németül próbálkoztunk NDK-s partnerekkel. Kötelező nyelv az orosz mellett a latin volt, így a fakultatív németet sem sikerült akkor eléggé elsajátítani.


    A gimis kukoricatörés közben nem volt erőnk énekelgetni. Aki lelkiismeretesen mindet letörte a sorában, lemaradt, s pihenő ideje sem maradt a sor végén. Azért osztálykiránduláson végigüvöltöttük a busz utat, túrákat! 

    előzmény:
    jara (76665)
    2019-11-26  23:51
  7. 2019. november 27. 09:1976670.

    Rendben! Szervusz Sheriff! Én is viccnek vettem a számokat, amik persze sokat nem jelentenek!


    Az itteni nevemből könnyen következtethető, hogy Zsuzsánnának kereszteltek, s unokáim rövidítették Zsuzsimamiból a nick nevemet. Bika vagyok, oroszlán aszcendenssel! Erőszakosnak láttak sokan, de enélkül tán életben sem maradtam volna...


    Idősebbik unokám is Oroszlán, zöld szeme cica, haja göndör sörény, ifjabbik duplán Skorpió (neki küzdelmesebb az élete ). 22 és 25 évesek. Mindketten szorgalmas, jó emberkék! Remélem a sors kegyes lesz a későbbiekben is hozzájuk!


    Sikeres vendéglátást, s várjuk majd beszámolódat az ünnep eseményeiről, menüről!  


     


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (76662)
    2019-11-26  23:23
  8. 2019. november 27. 06:2276669.

    Janka ! Várj , nézz nyitott szemmel, és figyel gyermekeid nyitott szívvel.Az első kettőt nehezebb megvalósítani. A rosszabb jegyek nem számítanak. Az számít, hogy a gyerek hogy reagál  . Ha dühös, nem baj, csengjen le otthon a mérge . Ha szomorú levert , szorong, akkor van teendőd. Nem tudjuk megóvni családunkat a kudarcoktól. Segíthetünk az elviselésében , abban , hogy a negativ életeseményeket igyekezzen saját hasznára fordítani.

    előzmény:
    csinomjank (76660)
    2019-11-26  12:36
  9. 2019. november 27. 06:0476668.

    Olyan okosakat írtam Neked, hogy emelkedettségükben elszálltak.


    Szóval . Javaslatom várj  . Nyitott szemmel, nyitott szívvel , és állj mellettük szeretettel. Nem tudjuk családunkat csalódásoktól , kudarcoktól megóvni. Abban tudunk segíteni, hogy tanulják meg elviselni, és ha lehetséges, hasznukra fordítani.Érezzék, hogy szeretetedet nem a pillanatnyi eredmények határozzák meg . No és a jegyek nem sokat jelentenek. Senki sem nézte meg a diplomámat , az érettségi bizonyítványomat  pedig csak az egyetemen felvételikor.


    Ha  gyerek dühös, nincs baj. Akkor figyelj, ha levertséget, vagy túlzott szorongást észlelsz. Akkor van segítségre szüksége.

    előzmény:
    csinomjank (76660)
    2019-11-26  12:36
  10. 2019. november 27. 05:4176667.

    Volt olyan helyzet ?  Sajnalom . Nekunk napi egy forint volt az edesseg  budzsenk . Abbol lehetett valami olcso csokit venni . Vagy pezsgoport -az talan 70 filler volt .  Apu a rangletra legaljan allt  es rettento alacsony fizetese volt ,amig el nem vegezte  a felbehagyott  tisztkepzot . Igaz , az alfoldi nagymamam erosen tamogatott bennunket - jottek a pakkok  tele mindenfele finomsaggal , amiket itt csillagaszati aron adnak . Mindig ezen nevetek magamban , hogy  hala a nagymamamnak  micsoda minosegi  kajakat ehettunk abban az idoben ! 

  11. 2019. november 27. 05:3376666.

     persze , hogy el tudom kepzelni -  en sem tudtam se franciaul  , se angolul gyerekkoromban 


     


     megneztem nyolc evesen valami musicalt  a teveben-  abban a dalok nem voltak leforditva -hanem magyar feliratbol ertesulhettunk a


    szoveg tartalmabol 


    meseltem  a szuleimnek " nevjork -ban jatszodott a film "   " de azt nyujork nak kell mondani " eroskodott a batyam ... a dehogy -az ketto kulonbozo varos "   mikor kiderult , hogy neki van igaza en imigyen fortyogtam " nem normalisak , miert mondjak , hogy nyu  es miert irjak azt , hogy new ?" 


     

    előzmény:
    jara (76665)
    2019-11-26  23:51
  12. 2019. november 26. 23:5176665.

    Volt olyan helyzet is, amikor olyan sokat ért, hogy nem lehetett fagyira költeni.


    Janka, el tudsz képzelni a diófán viaszbabát énekelni "franciául" egy bakfist?  "pupedi sí pu pedi só"  meg, "medis kő szú televoá po lekesake televoá"  De énekeltük szőlőkötözés közben is. Mi voltunk a menők, mert tudtuk "franciául". Azt hiszem ebben sosem mondtunk igazat franciául. De legalább volt benne ö, meg voá. Nővérem volt a nagy énekesnő a családban, én meg a vokalista.

  13. 2019. november 26. 23:3176664.

    Óhhhhhh......ez pedig a sokhatos hozzászólás, zenére is jó.

  14. 2019. november 26. 23:2676663.

    Volt olyan idő az életünkben amikor az 50-fillér 50-fillért ért.

    előzmény:
    csinomjank (76661)
    2019-11-26  12:48
  15. 2019. november 26. 23:2376662.

    Hát hogy őszinte legyek, mert én majdnem mindíg az vagyok, bevallom hogy igenis teteszett azt a 2 betűt felcserélni, de úgy gondolom viccnek nem rossz, ugyanúgy mint pl. nem öreg, hanem klasszikus vagyok.


    Akik engem ismernek, azok nagyon jól tudják h nem sok őszintébb ember van mint én, ami sokszor hátrányomra van, mivel kimondom azt és úgy ahogy gondolom, ami szivemen az a számom.


    Tehát igen, egyidősek vagyunk, '45-ben születtem, és még azt is elárulom h Augusztus elején, mivel szó volt csillagjegyekről (is), az enyém oroszlán.Van itt olyan hely/topick ahol/akik pontosan tudják a születésnapom, de sajnos vannak olyanok is, akik visszaélnek információkkal. Mivel az öndicséret büdös, talán ennyi elég....


    ~~~~~~~~~~~~~~


    Szeretném megkérni Kedves Zsumit, hogy ezután tegeződjünk.


    Nálunk Csütörtökön Hálaadás napja lesz, ami itt a második legnagyobb ünnep, (Karácsony az első), ezért mivel vendégeim lesznek, sok dolgom lesz a következő napokban.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76657)
    2019-11-26  09:58
  16. 2019. november 26. 12:4876661.

    Valaki itt otven filleres fagyirol irt  tegnap . Errol az ovodaskorom jutott eszembe . Mire iskolas lettem eltuntek a kisgomboc fagyik .


    Ovodas koromban ez a dal ment ejjel-nappal a radioban .  Igy emlekszem .

  17. 2019. november 26. 12:3676660.

    Koszonom . Nem tudom , mit tegyek , ha igy megy tovabb . Irassam at mashova ?  De olyan jol el van itt -sok kifejezetten tehetseges gyerek van itt . Es a noverevel is egy suliban vannak . Sok kozos elmeny . Most emiatt irassam at ? 

    előzmény:
    jara (76639)
    2019-11-25  18:38
  18. 2019. november 26. 12:3376659.

    Finom lehetett a mediterran tal .Mostanaban sok hasonlot gyartok ,mert a  ferjem megelegelte az inzulinozast  es kiserletkepp  attert alacsony szenhidrat tartalmu dietara . Es nem kell semmi gyogyszer neki igy .


    _________


     A film jelenetben eszrevetted , hogy a nyero szamok  2 -9 -11  -  tudod a 911  az amerikai segelyhivo szam es a szeptemberi merenyletek datuma is . Osszeeskuves ! Honnan tudta  Koltai , hogy ez hires szam lesz ? 


    ______________


     


     Tolem nagyon idegen a loverseny  meg a vadaszat . Neha elmegyunk egy -egy ugrato versenyre -de nagyon veszelyesnek erzem az emberre nezve is ezt a lovas sportot . Ki tudja , hogy mit erez a  lo  az utesbol . Az is lehet , hogy csak egy  suhintas az ,amit mi kegyetlen utlegnek erzunk .


    ________________


     Az igazgatono irt egy hosszu se fule se farka levelet . Semmi nem derult belole ki . Igy tovabbra is ossze vagyok zavarodva .


    ______________


     Oszinten remelem , hogy meg sokaig elvezhetik az unokaid a tarsasagodat  . Nem kell az emlekek  kategoriaba sorolni a nagymamat . 


     

    előzmény:
    klára13 (76647)
    2019-11-26  02:30
  19. 2019. november 26. 10:3776658.

    Zsuzsókám, szerencsére két fiad családjából  több unoka részeltet öleléssel, puszikkal, van kikért szurkolni, reménykedni!


    Elmúlt hétvégén Zitám szorongatott meg,- kértem, tedd meg Dóri helyett is! Velük idén sajnos nem találkozom, anyjáék utaznak hozzájuk Karácsony utáni napokra.


    Nagyon spórolnak Dóriék a nagyobb lakásra, újságolta, hogy az ő munkahelye is leigazolta a jövedelmét a hitelhez. Úgy látszik, számítanak hosszú távon is a munkájára. (Neten nyilvánosan meghirdetve láttam, hogy a most, ott építendő lakások hitele 30 évre szól, kb. Dóri fél havi fizetése a törlesztés.) Az építkezés idejére anyósáékhoz költöznek, hogy beugróként eladhassák jelenlegi lakásukat.


    Tündimék pár napra a Mátrába utaztak, majd szerdán jönnek haza, így a "Kicsiket" vasárnap meghívtam ebédre. (A "kicsik" jelző Dóriéktól származik, bár ők a férjével alacsonyabbak Zitáéknál, de az ifjabbakon maradt ez a jelző.) Tanulnak szorgalmasan!    Egyelőre a kapott szakácskönyvet még nem forgatják...


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76652)
    2019-11-26  06:22
  20. 2019. november 26. 09:5876657.

    Kedves Sheriff!


    Valahogy , véletlenül  nem tetszett egy betűt felcserélni? (A= E ?) netán?  Szerintem kb. egyidősek lehetünk, az életeseményeinek logikája alapján. 44-45 körül születhetett Ön is! 


    Mindenkori bátorságát, kitartását és erejét elismerve gratulálok, s együttérzésemet is fogadja a közelmúlt éveiben megélt nehézségek helytállásában. Mozaikokból ezt sikerült összeraknom. 


    Kívánom, hogy őrizze meg egészségben a felsorolt jezőimet!

    előzmény:
    Sheriff-2 (76640)
    2019-11-26  01:08
  21. 2019. november 26. 09:0976656.

    Zsuzsóka, Te is tudod, hogy az általad termelt oxigén nélkül kerted zöldjei sínylődnének, fuldokolnának! Tehát nem jut el az ózonpajzsig! Cserébe kapunk oxigént. Ideális esetben ez lenne az ökoszisztéma egyensúlya.


    Ez különben már tényleg klímahiszti: Az emberi élethez (gyerek felneveléshez) kötni a CO2 kibocsátást!...átvitt értelembe kell érteni, a túlfogyasztott javak előállítása már inkább ... node ezt gerjeszti a profitéhség! Szóval ez az igazi perpeetum mobile!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76638)
    2019-11-25  16:32
  22. 2019. november 26. 06:4776655.

    Még nem késő siess , amíg nincs fagy, hó permetezhetsz.


    Mi is korán kötöttünk házasságot 55 évvel ezelőtt. Együtt vagyunk, kicsit nehéz volt összeszokni ,két karaktere embernek , akik egyike bika , másik szűz. De a szűz alkalmazkodóbb, inkább bezárja sérüléeitt. De hát ezt Neked írjam szűztársam ?.

    előzmény:
    jara (76639)
    2019-11-25  18:38
  23. 2019. november 26. 06:4076654.

    Hát ezek kimaradtak az életemből.... sokat tanulta, ha volt időm csak a Zeneakadémiára jártam és az Erkel színházba.. De voltma 3x bálban a hat év alatt, egyik a gólyabál volt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76644)
    2019-11-26  02:08
  24. 2019. november 26. 06:3876653.

    A ház nem túl nagy, de sok a fűtésszámla, és a takarítás. Együl nem jó benne lenni. Mikor férjem vidékre utazott, rosszul éreztem magam Nem féltem , de nyomasztott. Pedig sokáig jártam egyedül , éjjel kocsival betegekhez itt is és a tőlünk,kb 10 km-re levő üdülőhelyre . Nem volt kellemes, de nem féltem . Lehet, hogy ma már félnék.


    Házunkat a lehető legkiesebb kölcsönnel a lehető legkisebbre terveztük. Legyen mindenkinek egy szobája, nappali és egy kisszoba anyukámnak és ha valaki ügyeleti időben mégis hozzám jött. Ma ebből a földszintet használjuk, este felosonunk a hálószobánkba, reggel leosonunk, és folyton takarítani kell . Legalább 2-3 hetente .Szerencsére úgy tervezte férjem a fűtést, hogy a fenti helységekben a radiátorokat le lehet zárni, csak a csövek melegítenek. Így is van 16-18 fok. Sok mindent csináltunk saját kezűleg, . Burkolást, meszelést , mázolást, villanyszerelést. .....

    előzmény:
    Sheriff-2 (76643)
    2019-11-26  01:47
  25. 2019. november 26. 06:2276652.

    Látod Klárám !" Szümtükkel mik vogymuk ". Hiányzok a család az együttlét, de amikor hívnak szabadkozunk.Én kevésbé, de férjemet nehéz kimozdítani . Unokáink rendszeresen átjönnek rövid időre , ha hazajönnek. Ez még rendszeresebb volt, amikor itthon voltakm, és a6 unoka együtt lehetett, azután pedig 4 kicsi.  Nehéz, de szép hetek voltak. Ma már nem bírnám sem fizikailag, sem türelemmel. De most is kell együtt legyünk, mert nekünk nagyszülőknek ez a leg kedvesebb társaság. Itteni legkisebb unokám olyan félszeg puszit adott régen .. Mire valók ezek a virgácsok? -kérdeztem karjaira mutatva .Hát arra, hogy nagyit megöleljék. ! Azóta megölel, mikor átjön  .- A városaik elkezdtek olyan levegőbe cuppantós puszit adni. Nekem diplomata puszi nem kell. ! Vagy adtok rendeset, vagy jattoljunk le. Azóta rendes családi puszit kapok. 

    előzmény:
    klára13 (76647)
    2019-11-26  02:30

Címlap

top