Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 28. 22:0376701.

    Köszönöm.


    Tulajdonképpen nekem is mennem kell, sok bolond van az utakon, ez pl. hó/jég nélkül is majdnem a czörgedező kis patakba ment, ma történt.Car veers off road and dangles over water


    Jó ájszakát akinek az van, nekem még ezután jönnek a vendégeim.

    előzmény:
    klára13 (76700)
    2019-11-28  21:43
  2. 2019. november 28. 21:4376700.

     Jara-Marika, bárcsak megmutathatnám legújabb gyöngyfűzéseimet! De már a napokban elhatároztam, hogy áthozom a korábbi asztali számítógépemet, ami elfogadja a fényképeket. Mert ez nem. 
      Nem nagy dolgok ám! De tudjátok valamennyien, hogy én minden művemtől el vagyok telve! Amire fél év múlva esetleg rácsodálkozom, hogy hát ezen meg mi a fene tetszett?
      Sokat fűztem, majd csak győzzétek megnézni!!!
      Most megyek aludni. Egyszer már elaludtam, már hatott az altatóm, aztán felébresztett Benikém, hogy adjak bazsalikomot. Remélem, sikerül visszaaludnom, manapság, ha világosodik, már legalább fél hét van. Megtapasztaltam. Ma nem szeretném.
       Sheriff, további kellemes napot kívánok, itthon jó éjszakát! 

  3. 2019. november 28. 21:4376699.

    Klárám, nem akartam felfedezni a kanálban a mélyedést, a 76679.hsz. szereplő mondatra válaszoltam:


     Nálunk most " eredeti tőkefelhalmozás van " ....


     

    előzmény:
    klára13 (76698)
    2019-11-28  21:24
  4. 2019. november 28. 21:2476698.

    "Az eredeti tőkefelhalmozás nálunk kismiska a távoli nagyhatalmakéhoz képest"  köszönöm, Zsuzsika. Megnyugtattál. Mert tudatlanságomban időnként megkérdőjelezem a történéseket. Mostantól nem.

    előzmény:
    Zsumi45 (76683)
    2019-11-28  12:14
  5. 2019. november 28. 21:1976697.

    Ó, a töltöttkáposzta!
    Imádtam készíteni is. 
    Régesrégi szakácskönyv igazított el, mert nálunk, a Kisalföldön, nem volt divatos étel. 
    A szakácskönyv szerint a fazekat ki kell bélelni a füstölt szalonna bőrkéjével. Hiába gyűjtöttem ehhez egész évben, ennyi nem jött össze, de nem is hiányzott, hiszen főztem bele szép húsos füstöltcsülököt, egyben. És a töltött csomagocskák rétegei közé sertésoldalast, egy fél tyúkot, valamint egy libacombot raktam. Ez utóbbi nélkülözhetetlen. Mondanom sem kell, hogy színültig megtelt a nagy fazekam, a legfelső rétegre, ami savanyúkáposzta, rászeleteltem néhány lilahagymát, és megszórtam pirospaprikával. 
      Most azért írtam le ilyen részletesen, mert közben átéltem mind készítése, mind fogyasztása gyönyörűségét. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (76687)
    2019-11-28  13:11
  6. 2019. november 28. 21:1676696.

    Az egyik fő ok hogy szeretek itt élni ahol, mert nekünk rengeteg édes vizünk van, az 5-tó vidéke, plusz Mississippi folyó. great lakes - Google Search

  7. 2019. november 28. 21:1276695.

    Akkor nagyon egyformán csináljuk. Én a pirospaprikát a tetejére szórom, ami leginkább csak díszítés, és nem erőset, hanem édeset. Néha szeletelek bele édes/lila hagymát, de hajszál vékonyra,Nyáron ha van finom édes paradicsom azt is, szintén vékonyra. Persze pár kevergetés/szedés után minden összekeveredik, de hát kéremszépen egy helyre megy.....


    Általában az jól bevált, magamnak variálok ecet helyett citrom lével, vagy másféle ecettel, olyan mint sherry, vagy balsamic (ecet). a balsamic-ok tulajdonképpen ízesítettek.

    előzmény:
    klára13 (76692)
    2019-11-28  20:53
  8. 2019. november 28. 21:0176694.

    Sajnos az ivóvíz nagy probléma.A földünknek a 70 %-át víz takarja, hasonlóan mint a testünk víztartalma,de csak 2,5 %-a friss, ami még rosszabb, csak 1 %-hoz lehet könnyen hozzáférni, olyan helyekről mint tavak/folyók.

    előzmény:
    klára13 (76691)
    2019-11-28  20:37
  9. 2019. november 28. 20:5576693.

    Az nekem majdnem olyan finom mint a töltött, én teszek/szórok bele rizsát is. Fele friss, a másik fele pedig füstölt hús, és egy kevés kövértől nagyon jó/sima lesz.

    előzmény:
    Zsumi45 (76690)
    2019-11-28  17:29
  10. 2019. november 28. 20:5376692.

      Sheriff, hogyan készíti az uborkasalátát? Nekem kedvencem.
      Besózom a felszelt uborkát, kissé összetöröm markomban, levét benne hagyom. Szelek bele zöldpaprikát. Vagyis fehéret. Ezt nagyon fontosnak tartom, olyan jó tavaszi ízt ad az uborkával. Vizet nem teszek  bele, csak tejfölt. A tejfölbe az ecetet, az őrölt borsot, a kalocsai pirospaprikát, és cukrot. Kevés erőspaprikával is ízesítem. Hát nekem ez így... isteni!
      A sült húsom a közelmúltban nagyon finom lett. Kezd visszatérni konyhával kapcsolatos önbizalmam. Figyelem a karácsonyi készülődést, hátha találok közöttük olyasmit, amivel magam is ünnepien főzhetnék. Bár szükség nincs rá.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76678)
    2019-11-28  10:56
  11. 2019. november 28. 20:3776691.

      Zsuzsóka, nekem is annyira a széndioxid termelésében való részvételünk a gondom, hanem, amiről még nem hallottam beszélni, mondják ugyanis, hogy mennyire fogy az édesvíz, és ha belegondolunk, hogy 8 milliárd emberben mennyi víz van megkötve! Egyszer ki akartam számolni, de aztán mégsem tettem.
      A klímaügyhöz nem szólok hozzá, megfogadtam, hogy politikával nem foglalkozom.
      

        

    előzmény:
    szizsuzsóka (76676)
    2019-11-28  07:42
  12. 2019. november 28. 17:2976690.

    Holnap székelykáposztát készítek, csak tesztelni akarom a káposztámat.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76688)
    2019-11-28  13:14
  13. 2019. november 28. 14:2176689.

    Igaz - koszonom a tanacsokat . Nagyon nem erdekli - foleg , hogy sok gyerekkel  ez tortent  . Mar kiduhongtek magukat a buszon .


    Egyre azonban felhivta a figyelmet , hogy tobbet kellene edzeni . Be is iratkoztunk csaladilag egy klubba -de meg csak hat hete .Ennyi ido alatt nem lehet csodakat elerni . Jovo heten felmeres ketutemu es negyutemu fekvotamaszbol . Lehet keszulni ra ! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76668)
    2019-11-27  06:04
  14. 2019. november 28. 13:1476688.

    Megterveztem a jövő heti főzést, benne van a töltött képoszta is.

  15. 2019. november 28. 13:1176687.

    A szüleim/rokonaim szokták mondani hogy a töltött káposzta 7x melegítve a legjobb, nem volt alkalmam rá megkóstolni, mert olyan sokáig soha nem tartott el.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76686)
    2019-11-28  13:01
  16. 2019. november 28. 13:0176686.

    Karácsonyra tervezek kacsát. Mivel családom egyik fele nem szereti az ízét, készítek marhahúst is. Szeleteket gondoltam , megpárolom, sok hagymakarikát sütök hozzá. Mindkettőhöz megy a krumplipüré, . Készítek párolt lilakáposztát is. Természetesen a 20 literes fazék töltött káposztát nem hagyom el .

    előzmény:
    Sheriff-2 (76679)
    2019-11-28  11:02
  17. 2019. november 28. 12:5976685.

    Nálunk ilyen vacak időjárás van, most értesítettek hogy a repülő órákat fog késni.Hundreds of flights are delayed as 'bomb cyclone' paralyzes the US on Thanksgiving | Daily Mail Online


    Tegnap reggel Madisonban voltam, ami tőlem kb.120 km. egyes helyeken olyan erős széllökések voltak, hogy befolyásolta az országúti forgalmat is. A fiam Minneapolis-ban él, ott hó esett 10 és 25 cm. között, sok helyen méteres hófuvások halmozódtak fel. Itt nálam csak 2cm. eső volt. Lejobb nekem most a konyhában.

    előzmény:
    Zsumi45 (76683)
    2019-11-28  12:14
  18. 2019. november 28. 12:5576684.

    Menyem is elvégezte a környezetvédelmi szaküzemmérnöki ráépített szakot a Műegyetemen. El akart menni a kórházból, végül maradt . A sok tudásnak , amit szerzett ( Te is Zsuzsikám ) semmi haszna nem volt, csak az, hogy még jobban meglátta a hibákat. A tudósok a 24. órát gondolom a Föld életéhez viszonyítva gondolták, de ez az emberiség léte nem viszonyítható.  Nekem nincs semmi bajom ezzel, mert 78 éves létemre nem érint. Mindenben bosszant az, ha azok az emberek , akik szem előtt vannak,példaként szolgálnak fiataljainknak.Legyen az Borgia pápa ,vagy kisebb hatalmú politikus.Villonnak megbocsájtom, hogy bordélyházban élt, szegény meg is bűnhődött fiatalon.Legalább nem volt álszent. 


    Szerencsére a mai fiatalok okosabbak, mint mi, talán bátrabbak is mint amilyenek voltunk , nehezebben idomíthatók be a nyájba. Ez volt az én fő bűnöm egész életemben, hogy mertem önállóan gondolkodni. Még nagyobb vétek, hogy  ezt ki is mondtam,  megbűnhődtem érte. Most már személyemben nem tudnak megbüntetni.

    előzmény:
    Zsumi45 (76683)
    2019-11-28  12:14
  19. 2019. november 28. 12:1476683.

    Impozáns menü, csettintgetek is hozzá! Tágabb és szűkebb családomban szombaton és vasárnap születésnapokat ünneplünk. Kisebb feladat rám is hárul, süteményeket sütök.


    Természetesen nem vitatom a klímaváltozás és az emberi tevékenység ok-okozati összefüggését. Azt, hogy a 24. órában vagyunk, már a 80-as években, sőt előbb hangoztatták a klímavédelemmel foglalkozók. (Rachel Carson: "Silent Spring" mikor is adták ki? ) És a rengeteg egyezmény, konferencia....Szerintem nem pont a fiatalok tüntetése a megoldás, környezetvédelmi szakmérnök is vagyok. Sajnos épp a fiatalok körében van a legnagyobb mulasztásunk -az oktatásban. Ők már ma is a legnagyobb "fogyasztók" a kényelem terén is.


    Azt a módot vitatom, ahogyan kezelik a politikában. Hiszen csak beszélnek róla, de a fogyasztás felturbózása, a minél több profit épp a gazdasági nagyhatalmak érdeke. Azoké, akik kitermelik a "fogyasztót", a "fejlődést", a rohanást, stb...akiknél a pénz lenne,  és akik a politikában legnagyobb befolyást gyakorolják.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76678)
    2019-11-28  10:56
  20. 2019. november 28. 11:5176682.

    No én ehhez a hobbihoz- sporthoz?- nem tudok szólni. A Forma-1-hez sem... Az országúti motorozáshoz lenne viszont néhány szavam.

    előzmény:
    klára13 (76675)
    2019-11-27  19:16
  21. 2019. november 28. 11:4876681.

    Zsuzsám, tudom, hogy tudod!


    El tudom különíteni a klímaváltozás kapcsán kialakult politikai felhangokat a valóságtól és a valódi cselekvés szükségességétől. Sajnálom a sok tudatlan gyereket, akit ennek kapcsán kivisznek, hülyébbnél hülyébb feliratokkal, ahelyett, hogy az iskolában és otthoni példával alakítanák értékrendjüket. Talán nem tudja a jobb kéz, mit cselekszik a bal? Aggódni nem elég, s nem így kell... 


    Az eredeti tőkefelhalmozás nálunk kismiska a távoli nagyhatalmakéhoz képest (gondolok Indiára, Kínára , és a törénelemben elődeikre), de természetesen itthon is van feladat, nem is kevés. A vízminőségvédelemtől az energia biztonságig  tesszük a dolgunkat, ha nem is veszi ezt észre mindenki. A szemétbehozatal, és a sok lepel alatt folyó ellenintézkedés sajnos valóban egyéni érdekeket szolgál. Igen, szigorúbb volt a saját törvényünk, mint a csatlakozás utáni néhány. Nincs itt hely és mód ezirányú ismereteim megosztására.


    Velencében pedig az elmúlt évszázadban sem ez az első ilyen áradás, s nemcsak ott.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (76676)
    2019-11-28  07:42
  22. 2019. november 28. 11:1376680.

    A húsnak én a 2-végét bevajazom, a fűszer jobban tapad hozzá, és védi a kiszáradástól is.


    Áááááá, szeretek borral főzni, néha az ételbe is teszek.....

    előzmény:
    Sheriff-2 (76678)
    2019-11-28  10:56
  23. 2019. november 28. 11:0276679.

    Hmmmm...ha nem vagyok kivágva, akkor még megjegyzem hogy elvagyok maradva, ezért rohanok az uborka salátát készíteni, mivel az is kedvencük az évszaktól függetlenűl.


    Legyen mindenkinek szép napja, halad az idő 4;00 óra van, de szerencsére nagyon jól kialudtam magam, pár óra mulva pedig mennem kell a repülő térre.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76678)
    2019-11-28  10:56
  24. 2019. november 28. 10:5676678.

    A szokás itt ilyenkor a pulyka, a feleségem nagyon jól szokta csinálni, de az utóbbi években sokkal jobban szerették a sült kacsa combokat, és "a mi szokásunk" az lett. Az én dolgom pedig a másik fő eledel, ami egészben sült marha hús, annak én vagyok a "mestere".Az egyik köretnek rengeteg kölünböző gombákat sütök hozzá, főleg az úgy nevezett vadakat, a másik jól bevált törött krumpli, amiben vaj, sajt, fokhagyma tejszín van, pár napig jó, mert pl. a fiam 4x-5x "vacsorázik"...


    A feleségem nagyon sokmás köretet csinált, olyan dolgokat mint kaszinótojások, de mivel Ő már nincs, a szokásaink változnak, leginkább egyszerűbbek lesznek. A család együttléte az egyetlen fontos, minden más mellékes/másodlagos.


    (minden hozzászólás után kivág a rendszer, tehát mára ennyi), talán még az, hogy a topicktársunk szozsuzsókának igaza van a klímaváltozással kapcsolatban.

    előzmény:
    Zsumi45 (76670)
    2019-11-27  09:19
  25. 2019. november 28. 07:5076677.

    Gratulálok fiadnak ! Nagyon ügyes  ! én személy szerint utálom ezeket a versenyeket, felesleges életveszélynek teszik ki magukat. Fiam , aki nagy autó, ( apósa vadmotoros volt fiatal korában )ő még azokat is nézi amikor őrülten száguldoznak egy stadionszerű létesítményben , ajki túlél i győzött -

    előzmény:
    klára13 (76675)
    2019-11-27  19:16

Címlap

top