Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2021. augusztus 16. 23:4780426.

      Zsuzsika, elözö leveledre még tartozom a válasszal: ilyen kedves,melegszívű levelet ritkán kapni. Irigyellek érte, hogy ilyen vagy.
    Most azon gondolkoztam, hogy itt szegeden van-e a zseniális fürdőkádad? Azt hiszem, megkockáztatok egy kiváló habfürdőt. ZUHANYOZNI KEVÉSBÉ ÉLVEZETES. vÉLETLEN A nagybetű.
         

    előzmény:
    Zsumi45 (80422)
    2021-08-16  09:42
  2. 2021. augusztus 16. 16:2380425.

    Hmm. 15-20 vödör víz? Hogy is bírod? Nagyon megedzetted az ízületeidet Zsuzsa! Biztosan megtanultad a mozdulatokat, hogy nem roppan meg a derekad, vállad! 


    Jó szervezés a "csirkepaprikás party", igaz, kell a kenő kalória a melósoknak!


    Nekem bevásároltak Zitáék, mert annyira begyulladt a bal lábamon a "bütyök", hogy nem fér a gyógycipőmbe sem. Kenem, jegelem, sőt vettem be gyulladás csökkentőt is. Itthon a hideg burkolat is langyos, így mezítláb sem fázok fel. Persze álcáztam a segítség kérést ebéd meghívással, s vittek belőle mára is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (80423)
    2021-08-16  14:28
  3. 2021. augusztus 16. 14:3780424.

    Aminek nevelik . Lehet bokor is fa is . 1-2 nap múlva kezdhetem a lerázást . Lehet, hogy lefagyasztom, és majd később főzöm be.

    előzmény:
    klára* (80421)
    2021-08-15  22:37
  4. 2021. augusztus 16. 14:2880423.

    Este villámlott, kis szellő is volt, de nem esett. Nyomott vagyok. Sokat öntözök. Mivel a kút vizét használjuk, előtte edényekbe, hordóba tesszük, másnap öntöm szét. Túl hideg lenne. Így 15 - 20 vödör vizet hordok a növényekre - Általában másnaponta . Tegnap pesti unokáim, fiam kinn voltak füvet nyírni. Főztem a családnak3 kiló csirkecombból paprikást, nokedlit szaggattam hozzá. Leves helyett hideg madártejet csináltam Kis sört is ittunk az ebéd előtt.. Utána a rendcsinálás ....

    előzmény:
    Zsumi45 (80422)
    2021-08-16  09:42
  5. 2021. augusztus 16. 09:4280422.

    Klára, esővel is megáldott titeket az ég? 


    Épp az előbb láttam az OMSZ éjszakai radar térképét, megint elkerülte az Alföld D-Dkeleti részét a viharzóna. Ebből persze a meddő viharok nem hiányoznak nekünk, de az eső nagggyon-nagggyon kellene!.Az előjelzés sem túl vígasztaló, talán a lehűlés ideér, de ma reggel a telefonom Szegeden 24 fokot mutatott, erkélyemen 27 volt, idebenn az egész éjszaka tárva nyitva minden- s felment 28 fokra. Nappal a légkondi 26-ot biztosított, de nagyon hiányzik a friss levegő, estére már nagyon érzem a szellőzőkön visszatérő "vegyes panel szagot". Rövid időre ugyan gyakran nyitok, de idefenn árnyék semmi, s napkeltétől-napnyugtáig ezerrel tűz a Nap.-A lépcsőház sem ad huzatot, no és nem biztonságos arra nyitva hagyni.


    Dorkáéknál mától zuhog, de a költözést megúszták szárazon. Lányomék végre kiutazhattak, segítés volt a cél, amiben "derekasan" részt vettek. No, jól jön majd egy kis Zalakaros....

    előzmény:
    klára* (80420)
    2021-08-15  22:35
  6. 2021. augusztus 15. 22:3780421.

      Bazsi örök kérdésén muszáj mosolyognom: bokorsom, vagy fa...?

    előzmény:
    klára* (80420)
    2021-08-15  22:35
  7. 2021. augusztus 15. 22:3580420.

       Bokorként ismertem magam is a somot, ám mindkét somom fa. Egyenes törzsel, szép lombbal. Különösen egyikük mutatós, szép gömbölyű lombkoronájával. Ez a kis facsoport része, és régen évről évre alaposan megmetszettem, hogy kedves kis gömb feje legyen. Ezen folyton megsértődött, és bár koratavasszal kötelességtudóan virágba borult, soha egyetlen szem gyümölcs sem volt rajta. Aztán békén hagytam és idén már tömve van terméssel, amely egyelőre csupán rózsaszínű. 
       Zsuzsóka, most találtam meg a somkompót receptjét. Nagyon ígéretes. 
        Huh, mekkora vihar ért ide! Eszembe jut, hogy amikor a villám a házunk elötti traverzbe csapott, Beni egyik kis szerelemmadara holtan zuhant le, belehalt a hatalmas csattanás okozta ijedtségbe. Beni még aznap hozott új társat, mert az a szép kis papagáj társ nélkül nem tud élni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (80418)
    2021-08-13  05:50
  8. 2021. augusztus 13. 10:0880419.

    Zsuzsóka, nagyon  hamar megérik a lerázott som.  Szinte már másnapra.
    Eddig csak fagyasztottam, most lekvárra gondolok. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (80418)
    2021-08-13  05:50
  9. 2021. augusztus 13. 05:5080418.

    Klárám ! Igen , ha visszanézünk elmúlt az évtizedekre gyakran gondoljuk úgy , hogy " mai fejemmel másképp csinálnám " Ez a mai fej tapasztaltabb, de kevésbé éleseszű, bátor .Mi ugyanúgy élünk ám futó találkozások a családdal többnyire munkák kapcsán. Rövid beszélgetések, mindenki végzi a dolgát. Mi is csináljuk amennyire bírjuk .


    Érdekel a som, mert nekem egy 27 éves hatalmas bokrom van sok terméssel. Legtöbb a fűben végzi. Egyszer mikor elutaztunk én is szedtem hasonlóan a somot. Mire hazaértünk inkább megpenészedett . Napon végzed az utóérlelést. ?Idén rossz volt a gyümölcstermésem, azért szívesen tennék el somot szörpnek, lekvárnak. Hát elég piszmogós munka lesz 1-.2 vödör som feldolgozása. Valamennyi szilvánk nekünk is lesz, de venni kell a lekvárhoz . Férjem nagyon szereti.Több fánk van , de alig terem A barackot is vennem kellett. Leverte a szél, másnap nem tudtam felszedni, harmadnapra csak 4.5 kilót tudtam megmenteni.

    előzmény:
    klára* (80415)
    2021-08-13  00:35
  10. 2021. augusztus 13. 00:4980417.

      Kedves Klasszikusunk! De jó, hogy benézett hozzánk! Hiányzik.
    Nagyon sokszor eszembe jut. Vajon hogy van? Megvan-e a hölgykoszorú, közötte a legkedvesebbel? 
    Ugye nem le Sheriffből remete? Mit hozott a nyár? Hogy szolgál kedves egészsége?


    előzmény:
    Sheriff-3 (80390)
    2021-08-08  17:25
  11. 2021. augusztus 13. 00:4180416.

      Persze, hogy a múlton gondolkozunk, hiszen az volt az életünk. És ma is az. Sajnos - saját tapasztalat - mert másképpen látok bizonyos dolgokat mai eszemmel, ezért múltam, vagyis múltbéli önmagam kritikusává válok. Ami helytelen. Hiszen többször megegyeztünk már abban, hogy akkor arra voltunk képesek. El kell fogadni és örömmel visszanézni. 

    előzmény:
    Zsumi45 (80407)
    2021-08-12  08:19
  12. 2021. augusztus 13. 00:3580415.

    Örömmel jöttem hozzátok aztán gépem annyi bosszúságot okozott hogy leléptem.
    Nagyon jólestek a kedves sorok. A t társaságotok baráti köröm társasága. 
    A nyár vége felé bandukolunk és velem semmi sem történt. Azért ez elég furcsa. 
    Zsuzsikm nagyon-nagyon hiányzik. Unokáimat fentről látom, vagy, ha lemegyek akkor futólag találkozunk. Bazsi nagyon elfoglalt, építkezik. Zsőfi szakadatlanul könyvel. Tehát mennek a dolgok a maguk kijelölt útján. 
       Pirosodik a som. Nejlonrá fogom leverni hamarosan, és utóérlelem. Vagyis hagyom megérni leszedett állapotban. Ez jól megy neki.
       Cserepeskákiszilvám három szem termése közül kettő beérett. Isteni finom édesek voltak. 
       Igyekeznék gyéríteni cserepeimet, de nemigen megy. Mert 4 epertövemet hagytam szaporodni, jövőre sok lesz. 
        Lenti kis almafámon kukacos és nagyon illatos almácska nőtt. Erkélyen a fácskán nagy alma pirosodik, néhány van rajta. Hagyom, ameddig le nem pottyantja, mert a gyümölcsfa terméssel nagyon hasonlít a karácsonyfára. Azt gondolom, hogy azért díszítették fel az első fenyőfát karácsonyfává, mert már minden fa puszta volt és teremtettek hát egy színeset, ékeset, gazdagot. Persze ez csupán kósza gondolat.  
      Jó lenne már az a bizonyos hormon, pontosan úgy várom, mint anyu a pészmékert. Persze kisebb reménnyel.

  13. 2021. augusztus 13. 00:3580414.

    Örömmel jöttem hozzátok aztán gépem annyi bosszúságot okozott hogy leléptem.
    Nagyon jólestek a kedves sorok. A t társaságotok baráti köröm társasága. 
    A nyár vége felé bandukolunk és velem semmi sem történt. Azért ez elég furcsa. 
    Zsuzsikm nagyon-nagyon hiányzik. Unokáimat fentről látom, vagy, ha lemegyek akkor futólag találkozunk. Bazsi nagyon elfoglalt, építkezik. Zsőfi szakadatlanul könyvel. Tehát mennek a dolgok a maguk kijelölt útján. 
       Pirosodik a som. Nejlonrá fogom leverni hamarosan, és utóérlelem. Vagyis hagyom megérni leszedett állapotban. Ez jól megy neki.
       Cserepeskákiszilvám három szem termése közül kettő beérett. Isteni finom édesek voltak. 
       Igyekeznék gyéríteni cserepeimet, de nemigen megy. Mert 4 epertövemet hagytam szaporodni, jövőre sok lesz. 
        Lenti kis almafámon kukacos és nagyon illatos almácska nőtt. Erkélyen a fácskán nagy alma pirosodik, néhány van rajta. Hagyom, ameddig le nem pottyantja, mert a gyümölcsfa terméssel nagyon hasonlít a karácsonyfára. Azt gondolom, hogy azért díszítették fel az első fenyőfát karácsonyfává, mert már minden fa puszta volt és teremtettek hát egy színeset, ékeset, gazdagot. Persze ez csupán kósza gondolat.  
      Jó lenne már az a bizonyos hormon, pontosan úgy várom, mint anyu a pészmékert. Persze kisebb reménnyel.

  14. 2021. augusztus 12. 22:0780413.

    Köszönöm szépen a kedves kívánságokat. 

    előzmény:
    klára* (80412)
    2021-08-12  22:04
  15. 2021. augusztus 12. 22:0480412.

      , espájzzönöm szépen a kedves kívánságokat. 

  16. 2021. augusztus 12. 17:0480411.

    előzmény:
    klára13 (35401)
    2011-01-21  17:06
  17. 2021. augusztus 12. 16:2180410.

    Klára !Szeretettel köszöntelek névnapodon. Sok örömet, nyugalmat, szeretet kívánok !A születésnapodat elsikkasztottad a fészről, nem tudtam kibogarászni , most azt is pótolom.

  18. 2021. augusztus 12. 13:0080409.

    Klara, boldog nevnapot kivanok!

  19. 2021. augusztus 12. 08:2380408.

    KLÁRA *


    Hahó! 


    Legyen nagyon jó a mai napod! Boldog névnapot kívánunk! A létező legtöbb szép virággal!

    előzmény:
    klára* (80384)
    2021-08-08  00:13
  20. 2021. augusztus 12. 08:1980407.

    Voltak döntéseim nekem is, amik hosszabb távon szomorúságot, csalódást hoztak, de ha másképp döntök kimaradtak volna az életemből a most legfontosabbak. Visszatekintve minden tettemet az akkori legjobb tudásom, legjobb akaratom vezérelte, tehát mást nem tehettem. Ezért hiábavaló a kérdést feltenni: Mi lett volna ha....?  Nincs rá válasz.   


    Ha mégis visszatér lelkünk új testbe, talán a most megtanultakat már nem éljük újra. (tudom ez nem a mi hitvilágunk... de jó lenne tudni, van lehetőség javítani!)

    előzmény:
    szizsuzsóka (80404)
    2021-08-11  11:41
  21. 2021. augusztus 12. 08:1580406.

    Klára szeretettel köszöntelek a névnapodon, az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    klára* (80383)
    2021-08-08  00:09
  22. 2021. augusztus 12. 08:0580405.

    Klára kedves, boldog névnapot kívánok itt is.

  23. 2021. augusztus 11. 11:4180404.

    Sok mindent másképp csinálnék,sok felesleges rátartiságot elhagynék. DE NAGYON SOK ESETBEN KEMÉNYEBB LENNÉK, MAGAMRA IS TEKINTETTEL LENNÉK. Lényeg az, hogy az ember ne akkor bánja meg hibáit, amikor már nem tud változtatni. Azt hiazen óm tudatosan komisz vagy tisztességtelen nem voltam .

    előzmény:
    Zsumi45 (80403)
    2021-08-11  09:54
  24. 2021. augusztus 11. 09:5480403.

    HELTAI JENŐ - KÉRDŐÍV


    Mikor elnémul megkínzott szived,
    Eléd teszik a nagy kérdőivet.


    Mit mozdulatlan ajkad elsóhajt,
    A láthatatlan jegyző jegyzi majd.


    Mit fogsz felelni — mert felelni kell! —
    Az életedet hol hibáztad el?


    Hol kanyarodtál balra jobb helyett?
    Felelj! Tudod az átkozott helyet?


    Ha menned adná isteni csoda,
    Mondd: visszamennél még egyszer oda?


    Veszett fejszének hajszolva nyelét,
    Az út robotját újra kezdenéd?


    Míg űz a vágy és sarkantyúz a gond,
    Megfutni mernél még egy Maratont?


    Mindaz mi hitvány, hazug, és hamis,
    Végigcsinálnád, mondd, másodszor is?


    Miért? Miért? Új célokért? Avagy
    Azért, hogy eljuss oda, hol ma vagy?


    Hogy elfelejtve minden régi kínt,
    Rimánkodhass és harcolhass megint?


    Ezért a díjul zsugorin kimért
    Keserves, édes, pici életért?
  25. 2021. augusztus 11. 09:5480402.

    előzmény:
    szizsuzsóka (80401)
    2021-08-10  15:56

Címlap

top