Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2008. szeptember 14. 19:2323951.

    Kata, megérezted, hogy már nagyon hiányoltalak. Még a buszon ülve is azt terveztem, hogy Klárától fogok érdeklődni, hogy hol lehetsz vajon.

    Tündérek az unokák, a Noninak is olyan szép kék szeme van, mint a lányodnak, és Simonkának? Már mennyire figyelget a pici is, és milyen dundi!

    A fiam, néha szokott menni vadászni, habár már most régen hallottam, hogy volt.

    Simonka, hogy bánik a testvérkével? 

    előzmény:
    MPiggy (23947)
    2008-09-14  17:45
  2. 2008. szeptember 14. 19:1723950.

    Na visszajöttem a beteglátogatásról, jaj Klára, ne akarjunk ilyen sokáig élni, mert ez már igazán nem élet. Nem ismert meg a barátnőm mamája. Márti néni viszont ragyogóan nézz ki, nincs kibékülve a Gyurim választásával, akár miről beszéltünk, mindíg visszatért hozzá, hogy miért pont ilyenbe botlott bele.

    Jaj Klára, nem mit vontak el tőlem, hanem kit, ó milyen házsártos anyósnak készülök. 

    Nekem nagyon "jó" orvosom van azt ír fel amit én mondok neki, most megkérdeztem tőle, mikor ezt az új gyógyszert felirta, hogy ennek, nem lesz-e valami mellékhatása, azt mondta, nem tudja, mert ezt nem ismeri.De attól fügetlenül felírta.

    Klára, hol nézted Poppert, mert a Paxon, nem az lesz, esetleg a vital tévén, nekem az nincs benne a műsorban. 

    előzmény:
    klára13 (23948)
    2008-09-14  18:15
  3. 2008. szeptember 14. 18:2523949.

    Kata!!!!! Gyönyörűek!!!!!!! De jó, de jó, hogy láthatjuk az édeseket! A nefelejcskék szemeket! Köszönöm.

     

     

    előzmény:
    klára13 (23948)
    2008-09-14  18:15
  4. 2008. szeptember 14. 18:1523948.

        Magdikám, egyre csak kacarászok, amióta olvastalak. Mert találgatom, vajon mit vontál még meg magadtól?!"na ez tenne nekem be, ha még ezt is megvonnám magamtól." Bármit vontál is meg, helytelen volt! Engedd, hogy ezt mondjam! Mert engedjünk meg magunknak mindent, amit megengedhetünk! Nekem ez a jelszavam!

        Édes a sztorid Gyurikáról.  Nagyon aranyos kisfiú volt. Levette lábáról tekintélyét féltőn őrizgető papáját! Igen, egyetértek Veled, hogy amit megszoktunk, az már úgy megszokott!!!

        Elképesztően hosszú életűek a miskolciak, és megbirkóznak minden nyavalyával. Ez, igen! Lehet, hogy átköltözöm az újabb ötven év reményében! Na, jó! 35 is elég lesz! Sok is!!! Jó helyre születtél, Magdikám, és jó úton jársz. Csak azzal a fránya bokáddal kell zöld ágra vergődnöd. Mondd, vízhajtót rendelt az orvos? Szívedet megnézték? Ragaszkodj egy ekg-hoz, ha jól tudom, van terheléses változata is, de ezt összekeverhetem a cukorbaj vizsgálatával. Tudod, milyen nagy szakértő vagyok a gyógyászatban! Mindegy. A szívedet meg kell nézni! Irgumburgumvaskalap!  Beszélj kitűnő orvosoddal, és ha kiállsz magadért, jól jársz. Magdikám.

       Úgy nézem, hogy 10-kor Popper tart előadást pánik, szorongás, félelem ügyben. Megnéztem a tévéműsort, a tv2-n lesz esetleg egy elviselhető  film, talán humoros, de tévedhetek, mert két bérgyilkost bíznak meg egymás kinyírásával, egy férfit és egy nőt.

        Ágnes otthon maradt, én erre karfiolt engedtem meg magamnak, pörköltet találtam hozzá, tűrhető volt. Maradt nálam is holnapra, Te biztosan finomabbat készítettél!

    előzmény:
    Kusza (23946)
    2008-09-14  12:34
  5. 2008. szeptember 14. 17:4523947.
    Magdikam! Mar napok ota probalom ezeket folrakni, de az nlc a szemembe kacagott eddig. ujra nekiallok.................................................. .................................ui.i. csak kivancsisag- fiad hol szerzi a szarvashust???
    előzmény:
    Kusza (23883)
    2008-09-08  19:47
  6. 2008. szeptember 14. 12:3423946.

    Klára, képzeld el, ugyanúgy főzök mint régen, persze egy kicsit kevesebbet. Éppen Tamás kérdezte, hogy ugye nem főzök vasárnapi ebédet, na ezt tenne nekem be, ha még ezt is megvonnám magamtól. Holnap már jönn Gyuri ebédre, mert ott nincs senki otthon.

    Klára, abban teljesen igazad van, hogy amit már megszoktak a gyerekek, úgy folytatják. Nálunk, csak Gyuri tegezett mindkettőnket, a férjem ragaszkodott a tessékeléshez. A két nagyobb nem, annak ellenére, hogy már én is kértem, úgy láttam Ági, benne lett volna, de Tamás tiltakozott, hogy neki már nem menne. Emlékszem rá, mikor Gyuri valami rossz fát tett a tűzre, az apja elkezdett vele komolyan beszélgetni. Gyuri hallgatta egy ideig türelmesen, aztán félbeszakította, azt mondta, jaj Bubikám, / így becézte az apját/ olyan aranyos vagy, mikor így nevelgetsz engem. 

    Gondolom, Ági, azért is lett volna a tegeződés mellett, mert ott, mindenkit a keresztnevén szólítanak.

    Akihez megyek a kórházba, egyiknek sincs ilyen fertőző jellegű baja. Márti nénit, tudod miért van bent, a barátnőm mamája tüdőgyulladással került be, de már abból felgyógyúlt, képzeld el 99 évesen. A keresztfiam meg cukros, meg egyébb......alkohol.

    előzmény:
    klára13 (23945)
    2008-09-14  10:37
  7. 2008. szeptember 14. 10:3723945.

       Magdikám, javult a helyzet,  hiszen már tudod, hogy feleslegesen főznél kettőtökre! Ugye, a betegek nem valamiféle vírustól vagy bacitól betegek? Csak úgy általában betegek? Mert összeszedni bármit is meggondolatlanul, látogatással, helytelen lenne. 

         Hát persze, hogy pörög Beni nyelve a r hanggal, Magdim! Nagyobb gond a KL, de azért menne az is. Igen, Benikémnek már Káli maradok, jól látod, ahogy a másik nagymama első unokája után Hani lett, a jó ég sem tudja, milyen névből eredeztetve, mert Jutka. Talán a nagyiból, most gondolok rá! Azóta már Hani mindenkinek, szereti. Én azért nem szeretném, ha Kálinak szólítana az egész család! Valahogy gügyögésnek érezném, pedig, nyilván tévedek, mert a Hani sem az!

      Mekkorát fordult a világ! Tizenévesen olvastam egyik Harsányi Zsolt könyvben, hogy a nagymama nevén szólíttatta magát az unokával, mert így kívánta fiatalítani magát. (Nálunk csak anyjától tanulta el unokám.) Nagyon fura volt! Teljesen elképzelhetetlen  számomra akkoriban. Méghogy  nagyanyámat nevén! Vagy anyósomat! Néha tréfálkozunk Zsófimmal, mondom neki, szólítanál esetleg anyukának? Ezen aztán jót nevetünk. Engem kiver a víz a gondolatra is, talán, mert igazán nevetségesnek találtam, hogy anyósomat így kell szólítanom. Aztán, amikor már felvilágosult lett, mondta, tegeződhetnénk, és szólíthatnám nevén, már késő lett. Képtelen voltam átszokni! Bizony, néha későn jön  valami! És akkor más nincs visszaút! Bárcsak tudnánk ezt mindig, időben!

    előzmény:
    Kusza (23944)
    2008-09-14  10:12
  8. 2008. szeptember 14. 10:1223944.

    Klára, Neked is hasonló szép napot kívánok!

    Ma ráérősen főzök, egyedül vagyok, kérdeztem az este Gyuritól, jönn-e ebédre, mondta, neharagudjak, de nem, mert már Andi kérdezte, hogy jó lesz-e ebédre neki, amit eltervezett.  Mondtam, ugyan miért haragudnék, ez a természetes. Tegnap sütöttem egy tepsi szilvást, mostanában annyira rákaptam, addig csinálom, míg van szílva.

    Ma délutánra beteg látogatást terveztem, egy épületben, háromhoz is akarok menni. Legfőképpen, Márti nénihez, a barátnőm mamájához, aki májusban volt 99 éves, és a nővérem fiához, tudod, akiről már írtam, a keresztfiam is egyben.

    Nagyon bölcs Benike, milyen igazat mondott. Klára, szerintem Te nem bánnád, ha véglek Káli maradnál, Már biztos kitudja mondani az r betüt. Aranyosak külömben mikor így sejpítenek, ezzel is egy kicsit késleltetjük, hogy nagyok legyenek.

    Kiváncsi vagyok, hogy dönt a barátnőd? 

    előzmény:
    klára13 (23942)
    2008-09-14  09:15
  9. 2008. szeptember 14. 10:0623943.

      Jung azt mondta, Isabell, hogy az álmot hordoznunk kell magunkkal, foglalkozgatnunk vele mindenféle tevékenykedésünk közben. Természetesen hasonlóképpen tettem álmoddal, és tegnap kiolvastalak itt az nlc-n. Hiszen, mint mondtam, álmot értelmezni az álomgazda életének ismeretében lehet. 

       Most úgy tűnik nekem, hogy megtaláltam a kulcsot, mármint, ami álmod dekódolásához szükséges. 

       Megtudtam, hogy harmadik gyermekedet várod. Nyolc és  tíz évesek a "nagyok". Világlátott ember vagy, aki képes a dolgok mélyére nézni, mérlegelni döntései előtt. Ebből egyenesen következik, hogy megfontoltan, körülményeiteket és a várható örömöket és nehézségeket figyelembe véve vállaltad kicsikédet. Hiszen nagy változást hoz életetekbe: a gyermeknevelés apró tennivalóit, ami a csecsemővel jár, már rég letudtad, és most újrakezded. Bizonyos röghözkötöttséget is jelent valamennyi ideig, hiszen, mint helyesen döntöttél, várandósan nem vállalod a hosszú repülőutat. Itt mindjárt megjegyzem, hogy feltámadt félelmed a repüléstől - még kétgyeremekes édesanyaként történt, de lehet, már előre vetítette a jövőt -, egészen normális dolog: felelősségérzeted nyilvánul így meg, mert ilyenkor nem magadat félted, hanem most már három gyermek anyukáját. Ha ezt tisztázod magaddal, szerintem, el fog múlni riadalmad. És mély hittel érdemes gondolnod arra,  hogy csak és kizárólag jó és szép dolgok történhetnek Veletek. Hasonló cipőben jártam, amikor fiaim motorbiciklizni kezdtek tizenéves koruk vége felé - rég volt, hisz már a 40 felé járnak! -, akkor én mindig elképzeltem, hogy nagypapaként, fehér hajjal sétálnak napsütötte, virágos réten, körülöttük 4-5 unoka. Megnyugtató volt.

       Jól gondoltam, állapítom meg örömmel, hogy gondoskodó szereteteből akát 3-4 gyerekre is futja! Hiszen megvan a három! Álmodnak ez a kulcsa, ennek ellenére két megoldás lehetséges. Te tudod kiválasztani az érvényeset: tudattalanod talán tud elfojtott vagy talán nem is annyira elfojtott, talán egészen apró, mégis létező  aggodalmadról: vajon helyesen cselekedtél-e, amikor kicsikéd életrehívása mellett döntöttél. Ez esetben tudattalanod  közreműködése álmoddal vigasztaló: lásd meg, igazán akkor kerülnétek nehéz helyzetbe, ha héttagúra duzzadna családotok létszáma! Ehhez képest igazán elhanyagolható az a munka, amivel a +1 jár. 

       Lehetséges másik változat: tudattalanod arra akar ráébreszteni, hogy vess el bármiféle, talán magad előtt is titkos aggodalmadat,  mert jól döntöttél, hiszen igenis, a Te szeretetedből és energiádból akár a népesebb család ellátására is futná! 

       Így értelmeztem álmodat, Isabell. És meleg szeretettel gratulálok döntésedhez, hiszen nagyszerű évek várnak Rátok: mind a négyen hatalmas adag szeretettel gazdagodtok, akkorával, amit csak egy pici baba képes ébreszteni szívünkben, senki más,  legyen ez akár apai vagy anyai vagy testvéri vagy nagyszülői érzés - nagyobb és maradandóbb minden más szeretetetnél, a szerelemnél is. 

      

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23939)
    2008-09-13  18:27
  10. 2008. szeptember 14. 09:1523942.

      Szép vasárnapot kívánok!

     

      Magdikám, még láttalak zöldnek, de már lekéstelek. Jól aludtál? Mire szánod mai napodat? Főzöl valami nagyon finomat? 

      Nálunk kicsike gubanc van, náthás lett odalent a három fiú, és ma reggelre valamiféle felsőlégúti hiányosságot vélek felfedezni magamon, de már meg is kezdtem a gyógyulást. Ennek ellenére tűnődöm, mondjam-e Ágnesnek vagy sem. Azt hiszem, azt kell tennem, amit mindig választok: neki kell eldöntenie, kiteszi-e magát egy nagyon halvány fertőzésveszélynek. Mert én ölelgettem a taknyos gyerekeket, ő viszont távolabb maradhat tőlem. Sajnos, azt hiszem, otthon marad.  Kicsikét később hívom fel, mert addig is hadd éljen abban a hitben, hogy jó délutánunk lesz. Persze, lehetséges, hogy eljön. Majd kiderül. Nagy főzést úgysem terveztem, az a kis sütögetés pedig magáról megtörténik, szinte közreműködésem nélkül. Jó lenne, ha jönne!

       Tegnapelőtt megvásároltam fillérekért egy kazal romos árvácskát, kiszáradtan kókadoztak, sárga mind. Ötöt othgytam,most bánt a lelkiismeretem, hogy átadtam őket ezzel az enyészetnek. Enyémek emekül összeszedték magaukat, ma kiültetem őket. 

       Kérdeztem Benikémet: 

       - A képcsőre a ládákba ültessek idén is árvácskákat? Olyan sok gond van  velük.

       Benikém nagy komolyan válaszolt:

      - Káli! Ha azt akarod, hogy szép legyen, ültess. Ha nem akarod, ne  ültess!

      Milyen igaza van! 

    előzmény:
    Kusza (23941)
    2008-09-13  22:46
  11. 2008. szeptember 13. 22:4623941.

    Klára, nagyon szép ez a kép, ügyes vagy!

    Sajnos, ma sem sikerült egyszerre összefutnunk.

    Azért jó éjszakát kívánok, és szép álmokat! 

    előzmény:
    klára13 (23936)
    2008-09-13  17:03
  12. 2008. szeptember 13. 18:4423940.

       Szervusz, Isabel!

       Álmot érvényesen értelmezni valójában csakis az álomgazda életének ismeretében lehet, mert a szimbólumok, attól eltekintve, hogy jelentésükben vannak általánosnak tekinthető vonások, valamennyire mégis mindig egyediek. Példa erre, hogy a halál a kutatások szerint mindig a változással kapcsolatos - de hogy milyen változásra van szükség, az már a személyes életút ismeretében deríthető ki.

      Kedvenc könyvem e témában Marie-Luise von Franz könyve, Az álmok útján. Von Franz évtizedeken át C.G. Jung asszisztense volt, gyógyításában kimondottan az álmokkal dolgozik, mert azokkal a tudattalan üzen. Nagyon szép könyv. Közben megismerjük von Franz gondolkodásmódját, ami egyenesen lenyűgöző. Sokat lehet tanulni tőle az álomértelmezésen kívül a helyes gondolkodásról is.

       Tavaly adták ki, talán még kapható. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23939)
    2008-09-13  18:27
  13. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 13. 18:2723939.

    Jaj,elfelejtettem még vmit.

    Természetes hogy fél az ember attól nehogy hülyeségeket mondjon az adott álomról,ezért kell visszaigazoltatni az álmodóval esetleg,nem?

    előzmény:
    klára13 (23937)
    2008-09-13  17:18
  14. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 13. 18:2423938.

    Szerbusz Klára!

    Olyan szépen használod a szavakat!Öröm őket olvasni.Szintén csak egyetérteni tudok Veled.

    Igen,az álmok világa számomra is izgalmas,szeretnék többet és mélyebben foglalkozni majd én is vele. Egyébként mindennap várom a reggelt,hogy mit is álmodtam,mit jelenthet?Biztos vagyok benne hogy nem véletlen,és abban is hogy mennyi üzenetet rejtenek.

    Szóval van 2 fiad,Ők mennyi idősek?

    Hát persze hogy megírom,de szerintem is egyedüli baba.Csak ezek az álmaim..!  

    előzmény:
    klára13 (23937)
    2008-09-13  17:18
  15. 2008. szeptember 13. 17:1823937.

       Nagyon boldog idődet éled, Isabel! Várni a picit, aztán kézbe venni, az élet csodás ajándéka. Legszebb emlékemként emlékezem azokra a napokra - két fiam van. Milyen, milyen gyönyörűséges időszak ez! Akkor is, ha néha nehéz. Akkor is.

       Az álomértelmezéssel autodidaktaként ismerkedem, újból és újból hatalmába kerít ez a titokzatos világ, de lelkem mélyén vacogok, hogy netán bajt okozhatok, mert félremagyarázok valamit. Keveset tudok, és ha foglalkozom vele, törekvésem megnyugtatni a rémálommmal küszködőt - hiszen sosem rémes az, csupán annak véljük az ismeretek hiányában.  

       Nagyon izgalmas kérdés, egyedül van-e picikéd? Ugye, majd megmondod, ha megtudtad?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23934)
    2008-09-13  09:58
  16. 2008. szeptember 13. 17:0323936.

       Magdikám, szenvedésed elszomorít. Csak meg kellene találni a megfelelő huncut gyógyszert! Mit mondott az orvos, ez a dagadás vízhajtóval csökkenthető? Nagyon nehéz  ügy.

        Mondd, válladra a Voltarent már  használtad? Nagyon jó gyógyszer, mondom én, a gyógyszerellenes. De lehet, hogy már beszéltünk is róla.  A Voltaren Dolo vény nélkül kapható, de hatékonyabb változatát felíratni kell. Nekem még rég nagyon jó tapasztalatom volt vele, megszünteti a gyulladást is. Tűnődöm, hogy a reumára mit szoktak ajánlani. Talán megnézhetnéd a keresővel. Biztosan sok jó tanácsot találsz, ha beírod. 

       Tekerek, tekerek, bőszen! És van hatása! Vérnyomásom többnyire már jó. Igaz, diétázok is ismét, ma halat pároltam, holnap jön Ágnes, mondtam már neki, hogy diétás csirke lesz. Persze, ő ehet hozzá szénhidrátot. 

       A tévé gyakorta ilyen elviselhetetlen. Ma H.G.Wells életéről láttam filmet, miközben 1 szem őszibarackot festettem rendületlenül, újra és újra! Nagyon érdekes volt. Mármint a film. A barack kevésbé. Töprengett a világ dolgain, és ő szervezni is igyekezett az emberiség életét, hogy jobb irányba menjen - persze eredménytelenül, mint a múlt század történelme megmutatta.

        Csak töprengünk, csak töprengünk - de minek. Talán azért, hogy valamivel elfoglaljuk  magunkat. Haszna? Talán annyi lehet, hogy - de ezt csak saját tapasztalatból mondom - elfogadóbbá válhatunk. Ami nehéz feladat! Meg kell dolgozni érte! De megéri. Saját életünk lesz békésebb és harmonikusabb tőle, környezetünk pedig különösen jól jár!

    előzmény:
    Kusza (23935)
    2008-09-13  10:27
  17. 2008. szeptember 13. 10:2723935.

    Szervusz Klára!

    Szép hétvégét mindenkinek!

    Hogy megy a bringával a hajtás? Ma, én is tekertem a temetőbe, álltalában azzal szeretek menni. 

    Most jutott az eszembe, kérdezted, hogy bevált-e az új gyógyszer, sajnos nem, ettől, még jobban dagadt a bokám. Majd hétfőn elmegyek az orvoshoz, adjon valami mást. A válam, hála Istennek, nem állandó jeleggel fáj, inkább éjszaka, a fordulásnál veszem észre.

    Tegnap este hamar befejeztem a netezést, nagyon felbosszantott az nlc, folyton megjelent a homokóra, és semmit sem tudtam csinálni. Elmentem tévézni, ott megint bosszankodtam, a sok csatornán, nem volt egy nekem tetsző műsor.

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  18. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 13. 09:5823934.

    Kedves Klára!

    Jól érzed,én is pont így gondolom!

    Teljesen igazad van az ikrekkel kapcsolatban is!Nem is vágyam.

    Egyébként Te álomértelmezéssel foglalkozol?Jól vettem ki a soraidból?

    Nagyon köszönöm a válaszodat!

     

    előzmény:
    klára13 (23929)
    2008-09-12  22:46
  19. 2008. szeptember 13. 09:4023933.

    NEMES NAGY ÁGNES


    Nyári rajz

     

     

    Hogy mit láttam? Elmondhatom.

    De legjobb, ha lerajzolom.

    Megláthatod te is velem,

    csak nézd, csak nézd a jobb kezem.

     

    Ez itt a ház, ez itt a tó,

    ez itt az út, felénk futó,

    ez itt akác, ez itt levél,

    ez itt a nap, ez itt a dél.

     

    Ez borjú itt, lógó fülű,

    hasát veri a nyári fű,

    ez itt virág, ezer, ezer,

    ez a sötét gyalogszeder,

     

    ez itt a szél, a repülés,

    az álmodás, az ébredés,

    ez itt gyümölcs, ez itt madár,

    ez itt az ég, ez itt a nyár.

     

      Majd télen ezt előveszem,

    ha hull a hó, nézegetem.

    Nézegetem, ha hull a hó,

    ez volt a ház, ez volt a tó. 

    előzmény:
    klára13 (23932)
    2008-09-13  09:33
  20. 2008. szeptember 13. 09:3323932.
    NEMES NAGY ÁGNES
    Nyári rajz

     

    Hogy mit láttam? Elmondhatom. De legjobb, ha lerajzolom. Megláthatod te is velem, csak nézd, csak nézd a jobb kezem.   Ez itt a ház, ez itt a tó, ez itt az út, felénk futó, ez itt akác, ez itt levél, ez itt a nap, ez itt a dél. Ez borjú itt, lógó fülű, hasát veri a nyári fű, ez itt virág, ezer, ezer, ez a sötét gyalogszeder, ez itt a szél, a repülés, az álmodás, az ébredés, ez itt gyümölcs, ez itt madár, ez itt az ég, ez itt a nyár.   Majd télen ezt előveszem, ha hull a hó, nézegetem. Nézegetem, ha hull a hó, ez volt a ház, ez volt a tó.                                
    előzmény:
    klára13 (23931)
    2008-09-12  23:13
  21. 2008. szeptember 12. 23:1323931.

    Köszönöm, Vica. Köszönöm. Viszont szép hétvégét kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361731 (23930)
    2008-09-12  23:09
  22. Torolt_felhasznalo_361731
    Torolt_felhasznalo_361731
    2008. szeptember 12. 23:0923930.

     Nagyon aranyos Benike,szinte hallom a hangját,ahogy beszél Hozzád!

     Nem számítógéppel dolgozom,hanem kezelek (hétköznap) gyógyulni vágyó embereket,hétvégén meg tanfolyamot tartok.

     A húsevésről:legjobb tudomásom szerint a buddhisták nem vegetariánusok,a Szent Földön élő mestereink is esznek húst.Azt az elvet követik,hogy az ölés nem lehet öncélú,vagyis a leölt állatot meg kell enni.Azért persze mást is csinálnak:mantráznak (imádkoznak) az állatért,a szenvedésektől való megszabadulásért.

     

    Szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    klára13 (23924)
    2008-09-12  21:32
  23. 2008. szeptember 12. 22:4623929.

       Kedves Isabell, mostanában nem  foglalkoztam álomértelmezéssel. Bár az álmok általában bonyolult szövedékek, hiszen tudatalattink rejtjeles üzenetei, most úgy érzem, hogy a Te álomsorozatod az egyszerű álmok közé tartozik. Azt bizonyítja, hogy teljes szíveddel vártad kicsikéd jelentkezését,  a gyermekek száma talán azt mutatja, hogy szeretetedből és gondoskodkásodból akár négy gyermekre is futná. S minthogy a média nap-mint nap hírt ad elfuserált mesterséges megtermékenyítésekről, 5-6-7-es ikrekről, talán ez belejátszik álmodba. Mert a napi események beleszűrődnek gyakorta.

      Ha jól gondolom - töprengek -,  Te arra gondolsz, hogy ez jósló álom, és ikrek fogantak. Megtörténhetett, bár  valahogy nem hiszem. Ne kérdezd, miért érzem így, és hát tévedhetek.

       Mostanában valóban sok az iker.  Ha ikrek érkeznek az a jó, ha egyedül érkezik, az a jó.  Az ikerpár nagyon strapás. Nekem is van ikertestvérem, fiú. Ez jó is volt és nem is. Mármint gyermekkorban. Valahogy én inkább az egyre szavaznék,  de ez csupán egy magánvélemény egyetlen embertől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23928)
    2008-09-12  22:19
  24. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 12. 22:1923928.

    Kedves Klára!Először is köszönöm a válaszodat!Remélem minden úgí van ahogy gondolod!Én is hiszem,és a hit óriási erő!DE véleményed szerint mégis mit jelenthet a töbszörös 4-es ikrekkel való álom?

    Üdv,Isabell   

    előzmény:
    klára13 (23926)
    2008-09-12  21:50
  25. 2008. szeptember 12. 21:5923927.

      Anita,  drágám,  gyakran eszembe jutsz, ahogy teszek-veszek nap közben. Jól megy az iskola? Elmúlt az első napok lámpaláza? Nagyon szeretném tudni, hogyan zajlik egy napod. Mennyit utazol? Tanulsz-e már így év elején is?

      Voltál-e ismét madár? Mert szárnyalhatsz ám  egyedül is, amikor időd van ellazulni, egyedüllétedben. Bár, sejtem, mostanában már inkább hajszásabbak a napok. Betegetek hogy van? 

    előzmény:
    vorosrozsa88 (23916)
    2008-09-11  11:20
  26. 2008. szeptember 12. 21:5023926.
        Gratulálok, kedves Deak! Azt jelenti, ahogy soraidat olvasom, hogy boldog kismama vagy. Jaj, ez nagyon jó! A kisbaba mindent átél, ami anyukájával történik. Amikor magadra vigyázol és magadat kíméled, akkor róla van szó! Amikor örülsz, örül ő is. Én azt gondolom, hogy már zigótaként így van ez, mert a lelke már talán megvan. Vagyis biztosan. Mondd, első kicsikéd ő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23922)
    2008-09-12  21:20
  27. 2008. szeptember 12. 21:4223925.

        Aha! Magdikám. A Barátokat! A titokzatosakat! Már többször igyekeztem nyomukra bukkanni, de hiába. Melyik csatornán is vannak?

        Azt mondja a meteorológia, hogy jön a zimankó. Talán azért a hidegfront után jön még az ökörnyálas, szép vénasszonyok nyara! Reménykedem. Te is?

       Merre jártál pénteki kirándulásod óta e két szép napon?

    előzmény:
    Kusza (23923)
    2008-09-12  21:28
  28. 2008. szeptember 12. 21:3223924.

       Négy fiú...

       Azt tudod-e, Vica, hogy Kata pedig igazi Csicsóné, három lánya van? Simonka unokáján még mindig csodálkozik néha,  hogy: ilyenek a fiúk? Mint egy zsák bolha?

       Talán olvasod, milyen megható kedvesen ír róla. Hogy ül a lépcsőn és őt várja... gyönyörű kisfiú. 

       Ma Benikémmel felsepertük az udvart. A munkamegosztás az volt, hogy én összehúztam a faleveleket, ő a kupacot lapátra seperte, és felrakta a billenős teherautóra, azzal szállította  a zsákhoz, ott belebillentette. Közben előadást tartott:

       - Nagyon szeretek dolgozni, mert nagyon szorgalmas vagyok. Hiszen ülheték a televízió előtt, de én sokkal jobban szeretek dolgozni veled, hogy te sepregetsz, én pedig szállítok. Jó, hogy eszünkbe jutott ez a sepregetés, vagyis - javította ki magát -, a te eszedbe jutott, és most együtt dolgozhatunk. Én nagyon szorgalmas vagyok és nagyon ügyes, és hajlékony. Domi is nagyon hajlékony, és én is, és nagyon szeretek dolgozni.

      ... és így tovább. Annyira, de annyira aranyos. Olyan jó megölelgetni. Hagyja, simul hozzám, tűri a becézgetést, sőt, élvezi. 

       Azt hittem, Vica, hogy a számítógéppel dolgozol. Fogalmam sincs, miért hittem.

       Mondd, hogy van az, hogy olvasom, a dalai lámánál húsételt szolgáltak fel, másutt pedig azt olvasom, hogy a vegetáriánusság az első feltétele annak, hogy valaki buddhista legyen. Ami már nekem is megfordult fejemben, az állatokkal való szolidarítás jegyében, nem azért, mert Buddha követője akarnék lenni.  Ahogy elnézem magamat, én már csak megmaradok ateistának, aki azért kicsikét hiszi is Istent. De a túlvilágot és az újjászületést semmiképpen sem. Éppen tegnap hallottam valahol, hogy "az ember azért  teremtette a vallást, hogy elviselje földi nyomorúságát", és ezt, valahogy, el tudom fogadni. Mindig menekülésnek láttam a  különböző hiteket. Azt semmiképpen sem állítom, hogy így van, csak azt mondom, hogy én így vagyok ezzel. Talán jobb lenne másmilyennek lenni... "de nem futja, már látom, az időből"...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361731 (23919)
    2008-09-11  21:18
  29. 2008. szeptember 12. 21:2823923.

    Klára örülök, hogy csak a gépeddel volt a gond, habár az is rossz, és méreg, de legalább Te jól vagy. Ezekszerint, már tegnap elromlott, mert nem láttalalak.

    Tudod, a barátokat néztem. 

    előzmény:
    klára13 (23921)
    2008-09-12  21:04
  30. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 12. 21:2023922.

    Szaisztok lányok!

    Álom ügyben fordulok felétek!

    Én most 5-6 hetes kismsmama vagyok,de kb. 2-3 hónapja ikrekkel álmodom,azaz 4-es ikrekkel!Nem tarozik a vágyaim közé az ikerterhesség de ellene sem vagyok.Mégis 4-es fiú ikrekről álnodom.Az első UH-n amikor voltam,1 peteszákot állapítottak meg,még szívchang ajna nem volt,és több petezsák sem.16-án megyek a köv.Uh-ra,hogy van-e szívhang megstb?

    Szerintetek mit jelenthetnek ezek az álmok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. szeptember 12. 21:0423921.

    Szervusz, Magdikám!

    Itt voltál még az előbb, de, látom, éppen lekéstelek. Elromlott a modem a padláson, most volt itt Bazsikám, és visszakapcsolta. Létra kell hozzá, amit fel kell cipelni, és felmászni a padlás padlására... szóval, ez férfimunka! Minthogy én hiába küszködnék vele, ez, nem menne. Dögnehéz létránk van.

     

    előzmény:
    Kusza (23920)
    2008-09-12  16:00
  32. 2008. szeptember 12. 16:0023920.
    Klára, hol vagy?
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  33. Torolt_felhasznalo_361731
    Torolt_felhasznalo_361731
    2008. szeptember 11. 21:1823919.

    Nagyon aranyos baba!Mindhárom unokád fiú?Eszembe jutott,amikor 'ideérkezésem' elején mondtad,hogy irigyelnél egy kicsit,ha három fiam lenne...Van egy ismerősöm,akinek mind a négy gyermeke fiú!!!

    A számítógéphez azért is férek hozzá ritkán,mert csak a fiaimnál van gép...ha nem érek rá,amikor nincsenek itthon,akkor már nem sok esélyem van rá,amikor hazajönnek.

    Szép estét!

    előzmény:
    klára13 (23912)
    2008-09-10  21:30
  34. 2008. szeptember 11. 17:4823918.
    Klára, csak most vettem észre a Domonkos képet, jaj micsoda gyúrni való lábak, karok.Elárulom, hogy írígyellek most, hogy mindíg ott van a közeledben.
    előzmény:
    klára13 (23913)
    2008-09-10  21:34
  35. 2008. szeptember 11. 11:2223917.

    Ó, Klára! Annyira tünemény ez a pici! És nagyon jó szerintem, hogy Zsófid viszi babaúsztatásra. Ez annyira jó dolog!

    Én sem tudok még úszni, úgyhogy a kisunokádnak is van még ideje :)

    előzmény:
    klára13 (23912)
    2008-09-10  21:30
  36. 2008. szeptember 11. 11:2023916.

    Szia Klárám!

     

    Igen, én is úgy gondolom, hogy ha emiatt elfordul, akkor az az ő baja. Tegnap találkoztam vele a suliban, elindultam arra, azt hitte, hogy hozzá megyek oda, de nem hozzá készültem, de nem hiszem, hogy nagyon zavarta. De nem is szomorkodom miatta, majd ha ki akarja heverni, akkor majd kialussza.

    Klára! Te ártani? Dehogy! Olyan nincs!

    Azért is írtam, hogy még egy ilyen biztosan nem lesz, mert ez olyan kiemelkedően jó volt. És remélem, hogy lesz még ilyen élményem, és azok is biztosan jók lesznek, de ez az első, és azért is különleges.

    Jaj, de örülök, hogy Beninek jó volt a suliban. Azért nehéz ez az iskolába járás a szülőknek is meg a gyereknek is. Nálunk is van a családban aki már ugyan nem elsős, de az első év első pár hónapja azért megviselte. A másik meg majd jövőre fog menni. De ő más stílus, igazi kópé, imádni való ő is.

    És kapott tőled akváriumot levegőztetővel?

    És nem lett rossz a kép. Látszik rajta a jókedv és amúgy is nagyon aranyos gyerek ám!

    Hogy vagy? Kerted jól van? Rég voltam már itt. Remélem, többet is tudok majd jönni!

    Puszi

    előzmény:
    klára13 (23869)
    2008-09-06  19:53
  37. 2008. szeptember 11. 09:0123915.
    Szép reggelt, és napot kívánok!
    előzmény:
    klára13 (23913)
    2008-09-10  21:34
  38. 2008. szeptember 10. 21:5523914.

    Klára, most nem volt aki kitúrjon, tudod ment a sorozatom, a barátok.Csak Tamás van itt, ő inkább meccset néz.

    Szép álmokat, rózsás csókokat, tudod, bajuszos......!

    előzmény:
    klára13 (23913)
    2008-09-10  21:34
  39. 2008. szeptember 10. 21:3423913.

    Magdikám, hamar kitúrtak...

     

    Legyen szép az esténk, az éjszakánk, a reggelünk, és minden percünk! Sziasztok! 

    előzmény:
    Kusza (23902)
    2008-09-10  19:18
  40. 2008. szeptember 10. 21:3023912.

         Igen, harmadik, azaz legújabb unokám.

         Ma babaúszáson voltak, második alkalom.  A választásnál kikötötték szülei, hogy víz alá, nem! Mondja az edző Zsófimnak, hogy bízzon benne, 30 éve tanítja a piciket. Domi nagyon közel van még a magzatvízhez, emlékezik. Zsófi, aki nagyon gondos anya, átadta. Felültette a hölgy Domonkost a medence szélére, aztán zsupsz, beleugrasztotta a vízbe. Lemerült, feljött, és egy pillanatnyi meglepősöttség után hangosan, döcögve nevetett. Aztán ráfektette a vízre, elengedte, és Domi, mint a kiskutya, evezni kezdett, és fentmaradt a vízen! "Úszni tud a héthónapos fiam!" Ujjongott Zsófim, és megegyeztünk, hogy a hat és féléves báty előtt hallgatunk erről, mert ő második éve jár hetenként úszni tanulni, de még nemigen megy neki. Persze, senki sem sietteti. Minden meglesz, a maga idejében. 

     

    Úszóbajnokunk:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361731 (23908)
    2008-09-10  20:23
  41. 2008. szeptember 10. 21:0223911.

     

     

      Mármint ez:

     


     

    előzmény:
    klára13 (23910)
    2008-09-10  21:00
  42. 2008. szeptember 10. 21:0023910.

    És:

     

     

     

    YouTube - The Second Movement: The Great Vow of Mercy & Compassion

       

     

     

     

    Ez a hajnalicska, majdnem..... tudod!

     

    előzmény:
    klára13 (23909)
    2008-09-10  20:53
  43. 2008. szeptember 10. 20:5323909.

    Megtaláltam!

     

     

    YouTube - The First Movement: The Lotus-Store World

     

     

     

    Jaaaajjjjj....

     

     

    Piros virágom is, szinte lótusz!!!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (23907)
    2008-09-10  19:58
  44. Torolt_felhasznalo_361731
    Torolt_felhasznalo_361731
    2008. szeptember 10. 20:2323908.

    Drága Klára!

     

    Gyönyörű baba!Ő a kisunokád?

     

    Szép estét Nektek!

    előzmény:
    klára13 (23890)
    2008-09-09  13:34
  45. 2008. szeptember 10. 19:5823907.
    nem ismerem- de amint lehet utana nezek majd!
    előzmény:
    klára13 (23905)
    2008-09-10  19:56
  46. 2008. szeptember 10. 19:5723906.

    nehez dio, nem tudom mi a jo es egyszeru megoldas. De elehssegetni, felretolni a kerdest nem jo. Igazabol nem voltak megfogalmazott felelmeik a lanyoknak- de a harombol ketto eleg sok "arcnelkuli" szorongassal kuzdott kiskoraban es a hatterben talan a nehezen felfoghato es megfoghato  es ismeretlen vilagban a halal is ott bujkalt. Mindketten az idegenektol, a nagy tomegtol tartottak leginkabb.

    nagyon tudtak szomorkodni a kepzelt, mesebeli banaton, fajdalmon is- talan mar emlitettem pl. amint egyszer  egyutt pityeregtunk a Kis hableany rajzfilmjen..hiszen OLYAN szomoru volt!!

    A filmekben latott, konyvekben olvasott halal kicsit hozzaedzi a gyerekeket is az elmulas  tenyehez. Az evszakok valtozasa, a levelek hullasa...

    Elmeletben.

     

    De  nem hiszem, hogy IGAZAN elo lehet oket kesziteni egy kozeli  es nagyon fontos szemely elvesztesere.

     

    Ha mi nem leszunk majd egy szep napon- vigasztalasuk a hatramarado szuloknek, baratoknak a feladata lesz.

     

    u.i. Neha atfut az agyamon-talan az sem jo, ha az ember ENNYIRE kotodik egy apro unokahoz... Mar csak azert is, mert most , a jelenben is allandoan elvalunk! Semmi mast nem tudok mondani neki mint "holnap, holnap ujra jovok!"

     

     

    előzmény:
    klára13 (23901)
    2008-09-10  13:36
  47. 2008. szeptember 10. 19:5623905.

        Kata, bárcsak hallanád! Buddha szimfónia, Chen Zen  zenakar előadásában.

       Ez a földöntúli zene semmihez sem hasonlítható! Az ismert hangszerek, a számtalan mindenféle hegedűn is fúvóshangszeren túl jellegzetes hangszereik vannak, dobok, vonósok, egyebek, leírni sem tudom. Csodálatos hangzás!

       A  nagy zenekar megjelenése is különleges - szerzetesek is vannak, jónéhányan, sárga-piros ruházatban.

        Bárcsak hallanád! Mindjárt megnézem, hátha találok belőle valamicskét.

       De majd később. Most átadom magamat e csodának.  

    előzmény:
    MPiggy (23903)
    2008-09-10  19:42
  48. 2008. szeptember 10. 19:4823904.
    Madikám, mesés napod volt! Örülök neki, Veled. Ha most valami gyönyörűre vágyik lelked, kapcsold be a Mezzot, Buddha szimfónia hangzik benne. Egészen különleges. Csodás.
    előzmény:
    Kusza (23902)
    2008-09-10  19:18
  49. 2008. szeptember 10. 19:4223903.

    Nagyon igaz, nagyon egyertek Klara! Ami korabban nem volt ennyire "vilagos" ma mar bizton allitom, pontosan ez a boldogsag kulcsa..bennunk, a magunk hozzaallasaban, ertekelesunkben rejlik.

    Barcsak olyan konnyu lenne a gyakorlasa mint a megertese. Mire megvenulunk mar egeszen jol kovetjuk a bolcs tanacsokat, en mondom neked!

    Ha kepesek vagyunk deruvel, megertessel, jo humorral latni a vilag dolgait, mar fel sikert elertunk.

    Jozan, kiegyensulyozott...higgadt...szelid...szamomra ezek nagyon fontosak a lelki bekehez. mert a ketto egy es ugyanaz, nem? lelki beke...boldogsag...

     .........................

     

    R.R. hangja persze segit a lelki bekeben, bekaban.  Szegeny, pedig nem igazan mutatas fiu o- alacsony volt, vekonyka vilageleteben. csak a filmvaszon trukkjei mutattak delceg lovagnak. De intelligenciaja, belso ertekei valahogy atsutottek a kulson. Azok koze  tartozik  akik folemelik szavuk a jobb, a szebb erdekeben, akar tesznek is valamit.

    A mai filmek hosei mar mindnefele meretben, kulsoben nagysagban  erkeznek. Es egyebkent is, irgalmatlan tulprodukcio van az amerikai filmiparban, rengeteg silany vacak lat napvilagot hetente. Vajon kinek a penzet, idejet, illuziojat pazaroljak??

     

    előzmény:
    klára13 (23900)
    2008-09-10  06:19
  50. 2008. szeptember 10. 19:1823902.

    Szervusz Klára!

    Most jöttem haza Bükkszentkeresztről, a kirándulós barátnőmmel mentünk ki ebéd után. Így most jó friss levegővel feltöltődtem. Voltunk a Boldogasszony kövénél, ültünk egy ideig a sziklákon kialakított padokon. Mezei sóskát szedtünk, igaz azt csak keveset találltunk.

    előzmény:
    klára13 (23900)
    2008-09-10  06:19

Címlap

top