Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2008. szeptember 17. 09:0324001.

    jaj ,de megorultem a recepteknek !

    mar reg kerult be valami a blogba !

    kusza , valaki gratulalt  neked valamelyik receptedhez -ide klikk -es oldalt keressel .gondolom udvarias lenne valaszolni neki 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. szeptember 17. 01:2324000.
    Klaram szivem csucske.A kukoricaliszt mindenkeppen jobb, mint a szokott, altalunk hasznalt buzabol valo.Meghogy TV nezes es vacsora egyszerre??? Van benne logika, de jobb lenne, ha megsem valna gyakorlatta! Talan megsincs ra szukseg, talan megusszuk... Ma nagyon jol elmulattuka ropke delutant, a fatelep masinait, gepeit, munkajat csodalvan!.A het vegen Main-be keszulunk, az organikus /bio/ mezogazdasagi kiallitasra. Talan emlekszel--tavaly hoztam kepeket, koc -babak, kecskek es juhok fellepesevel.Nalunk meg tartja magat a szep, koraoszi ido- egyelore 20 fok felett, napsutessel. Ki tudja meddig???
    előzmény:
    klára13 (23991)
    2008-09-16  19:57
  3. 2008. szeptember 16. 21:3123999.

    Jaj Klára, csak nem leszel beteg, vagy már is az vagy?

    Az almát meghámoztam, és ledaráltam. Ezt csak szalicillal keverem össze, és az üvegekbe nyomkodom, még két évig is eláll, pedig cukor sincs benne. Van egy olyan darálóm, amihez 3 féle reszelő van, dió, alma, és krumpli. Ezzel nagyon egyszerű dolgozni, mert külömben a reszelőkkel, nagyon ügyetlen vagyok, az biztos, hogy egyszer mindíg lereszelem az újjam.

     

    Klára, biztos elkaptad a gyerekektől a betegséget, látod, milyen jól tette az Ágnes barátnőd, mikor otthon maradt. 

    Szép álmokat, gyógyulj meg! 

     

    előzmény:
    klára13 (23998)
    2008-09-16  20:57
  4. 2008. szeptember 16. 20:5723998.
    Magdikám,  most már muszáj mennem. Aludj jól.
    előzmény:
    klára13 (23997)
    2008-09-16  20:51
  5. 2008. szeptember 16. 20:5123997.

    Nagyon jó. A recept. Köszönöm.

    Mit jelent az, hogy üvegekbe raktam? És mivel reszelted? Nagy munka lehetett!

     Tamás érkezése mindig nagy öröm, tudom. Az jutott még eszembe, hogy a vesédet is meg kellene nézetni. Mondd, a  sót csökkentetted? Szedsz vízhajtót? Ha igen, az ásványi anyagokat pótolod? Csupán mint laikus kérdezem ezeket.   

    előzmény:
    Kusza (23995)
    2008-09-16  20:32
  6. 2008. szeptember 16. 20:4323996.

     Elújságolom, Magdi: nekem is sikerült tejet álomba ringatnom! Nagyon finom volt. Csak hát nekem egy jó kis serclivel ízlene igazán...

      A választások! Kiszolgáltatottak vagyunk. Nem mi magunk választunk, hanem a lelkünk, a tudatalttink vagy a jó Ég tudja, hogy ki, helyettünk. Mi csak elszenvedjük. Vagy élvezzük, ha szerencsés, ha sikeres.

      A lehető legnehezebb helyzet, amiről beszéltél. Hiszen nem kritikáról van szó, hanem hogy valami rossz irányban történik, és olyasvalakivel, akit megszerettünk. Szegény fiad. Megbeszélni kellene az anyával. Vele megbeszélni, nem beleszólni!  Mert a végtelenségig úgysem lehet lenyelni a véleményt.

       Sajnos, Magdikám, vissza kell bújnom paplanom alá. Egyre nehezebb fejem.

       Te vigyázz magadra jobban, Magdikám! És a kasvirág globulit, amit Sára adott, elő tudod venni ismét? Én is holnap beszerzem - előbb kellett volna. Azt hallottam, vészes járvány van kilátásban. 

     

    előzmény:
    Kusza (23993)
    2008-09-16  20:20
  7. 2008. szeptember 16. 20:3223995.

    Ma az almával foglalkoztam, hámoztam, ledaráltam, üvegekbe raktam.

    Előzőleg elmentem az orvoshoz, íratni másik gyógyszert, és kértem beutalót, szakorvoshoz, minden további nélkül megírta. Ja é s főztem egy nagy fazék, kolbászos bablevest, holnap jönn Tamás is. Majd holnap sütök hozzá palacsintát.

    Klára, itt van egy másik recept, ebbe nem kell cukor.

    Kuglóf:
    3 dl tej melegíteni, 25 db édesítő tabletta, 1/3 rész tejben feloldani,
    1 csg, élesztő /5 dk/, a 2/3 rész tejben, kevés cukorral felfuttatni.
    60 dk liszt, 5 dk kristálycukor, 1 van. cukor, citromhéj, mazsola, 2 tojás sárgája, 8 dk margarin, egy csapott teáskanál só. /jól kidolgozni /én a dagasztóval fél óráig dagasztom, meg még egy kicsit kézzel is, hogy jó hólyagos legyen./
    A félig kidolgozott tésztába átszitált /2 kanál/ kakaót tenni.
    Összedolgozni az egészet, 2 tojás felvert habja a legvégén bele.
    A kuglófsütőt fagyos zsirral kikenni és morzsával /én édesmorzsával kiszórni. akkor teszem a sütőbe amikor már jól feljött a kuglófsütőben is/
    180 fokon sütöttem 40-45 percig /először 2oo fokra felhevítem a sütöt, majd utána állítom 180 fokra/
     
     

     

     

    előzmény:
    klára13 (23992)
    2008-09-16  20:05
  8. 2008. szeptember 16. 20:2523994.
    Nagyon elvesztél, Anitám! Alig találtalak meg a topik útvesztőjében. Megjavult-e már az nlc gépeden? Hogy telnek napjaid? Gyűjtögetsz-e szakdolgozatodhoz? Kérlek, írd meg ismét a címét, jó?
    előzmény:
    vorosrozsa88 (23917)
    2008-09-11  11:22
  9. 2008. szeptember 16. 20:2023993.

    Örülök, hogy jónak tallálod a receptet, nekem így, ahogy levan írva, nagyon ízlett. Igaz, én is változattam rajta, mert kefit helyett aludt tejjel csináltam.

    Márti néni, nagyon szereti Gyurit, és hát mondjuk meg, úgy ahogy van, ez nem a legjobb választás. Nagyon nehéz dolog, más gyerekét nevelni, már most is mondogatja, hogy sok mindennel nem ért egyet. Még a sajáttal is sokszor van baj, de így nézni, tehetetlenül, mert Isten őrizz beleszólni. 

    előzmény:
    klára13 (23992)
    2008-09-16  20:05
  10. 2008. szeptember 16. 20:0523992.

    Ez szuper, Magdikám! Tökéletes. Cukor helyett teszek bele poliszvítet, liszt helyett a kukoricásizét, és majd túrókrémmel összerakom a kész süteményt.  Azt persze nem tudom, mikor, de elmentem receptedet, köszönöm, köszönöm,  köszönöm!

     Merre jártál? Mivel telt napod? Gyakran eszembe jut, hogy Gyurika milyen édes kisfiú volt. Idős barátnődnek mi baja van választásával? Ismeri talán?

    előzmény:
    Kusza (23990)
    2008-09-16  19:26
  11. 2008. szeptember 16. 19:5723991.

       Köszönöm, Kata. Közben találtam egy kukoricalisztet vagy mit, inkább összetett dolog, tortillához, fehérje van benne, szénhidrát nincs, így akár tojást is tehetek bele. Megfelel a szétválasztott étkezésnek.

       Édes a két csöppség, lányod gyönyörű. A Te otthonodban a szabályokat Te alkotod,  én a Te helyedben hoznék egy olyan szabályt, hogy nálunk, Simonka ehet a tévé előtt! Ez nem nevelésébe való beleszólás, ez a Ti otthonotok békéjéért, szívetek nyugalmáért való cselekdet, hogy ne kelljen együtt szenvednetek a kicsivel.  Nálatok. Ez az ammama otthona által nyújtott kiváltság. Ezt, ki lehetne harcolni Kicsisimonnak. Persze tudom, Te a béke barátja vagy. (Bagarja?) De Kicsisimon megérdemelné, és ehhez jogod van! Emeld tekintetedet Szent Johannára, amott!!!

     

       Képzeld, fantasztikus dologgal találkoztam, dokumentumfilmben,  persze, valószínűleg csak nekem új. A máj, mint megtudtam, őrült gyorsan regenerálódik. Ezért kikapták egy férfi fél máját, beletették egy másikba, és egy hónap múlva már mindkettőnek háromnegyed mája volt, és fél év múlva teljesen teljes mája volt mindkettőnek! Ez az élő donor esete. Nekem egyszerűen káprázatos!

       Most éppen megbetegedtem. Tűnődöm, mennyire vajon? A gyógyításomat is ki kell még gondolnom. Egyelőre tanácstalan vagyok.

       

    előzmény:
    MPiggy (23989)
    2008-09-16  16:45
  12. 2008. szeptember 16. 19:2623990.

    Klára sajnálom, de én még nem használtam ilyen lisztet. Tojást sem akarsz bele tenni? Mert van egy kefires receptem, de abba tojás is kell.

     
    Kefíres piskóta

    2 pohár kefír
    4 pohár liszt
    2 pohár cukor
    1/2 pohár olaj
    2 db tojás
    1 cs. sütőpor

    Hozzávalókat összedolgozzuk, majd sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük, a tetejét megszórjuk gyümölccsel és lassú tűznél tűpróbáig sütjük.

     

    előzmény:
    klára13 (23986)
    2008-09-16  09:27
  13. 2008. szeptember 16. 16:4523989.
    Muffin talan? Igaz,  mindegyikben van 1-2 tojas. 
    előzmény:
    klára13 (23986)
    2008-09-16  09:27
  14. 2008. szeptember 16. 10:4723988.

    Na!

     

    Eztaztánigazánjólelsiettem!

     

    előzmény:
    klára13 (23987)
    2008-09-16  10:43
  15. 2008. szeptember 16. 10:4323987.

    Fantasztikus, csodálat os ismertterjesztő filmmegyaViasat Historyn!

     

     

    Ez a civilizáció
    (This is Civilisation)  
    Mentsétek meg lelkeinket

    epizód ismertetése: A XIX. században a modern ipari társadalom felemelkedése a civilizációba vetett igazi hit és bizalom válságát eredményezte, egy olyan válságot, amely még ma is hatással van ránk. Ebben az epizódban Matthew Collings egy kiváló viktoriánus nyomait követi, aki diagnosztizálta saját kora problémáit, és azt gondolta, hogy a művészet minderre megoldást jelenthet: az álmodozó brit művészeti guru John Ruskin volt.

    A film ismertetése: Ez a négyrészes sorozat elkíséri Matthew Collings művészt és kritikust, aki saját szempontjai szerint választja ki a művészettörténet legnagyobb pillanatait és alkotásait. Collings a régi görögöktől napjainkig vizsgálja, hogy ezek az elemek hogyan alakították világunkat. Mindeközben egyedi perspektívából szemléli napjaink társadalmi és politikai kérdéseit. Collings vizsgálódásai során beutazza Európa, Egyiptom, Kína és az Egyesült Államok nagyszerű helyszíneit.

     
    előzmény:
    klára13 (23986)
    2008-09-16  09:27
  16. 2008. szeptember 16. 09:2723986.

    Magdikám, szeretnék valami olyasmi süteményt sütni, amiben csak teljeskiőrlésű liszt van, némi olaj és esetleg alma. Mit gondolsz, lehetséges? Netán a sütőpor segítene rajta? Vagy széthull az egész elemeire,  tojás nélkül? Hm... hm... Tehetnék bele szezámmagot is. Mit gondolsz?

     

      Kis tavaszi emlék jól jön ma. Legalábbis nekem. Talán Neked is...

    előzmény:
    Kusza (23981)
    2008-09-15  19:57
  17. 2008. szeptember 16. 09:1923985.

        Kata, közben, azaz, miközben kerekeztem a posta felé, és az angol és a magyar szókincsen tűnődtem, arra jöttem rá, hogy az angolok esetlegesen kisebb szókészlete - bár mintha inkább terjedelmes volna az én tirádámmal szemben - előbb úgy gondoltam, nemzeti öntudatukból, de aztán rájöttem, földrajzi helyzetükkel kapcsolatos történelmükből fakad. Ott vannak, ott voltak a vízzel körülzárva. Igaz, hadakoztak némettel, franciával és egymással a három szigetlakó nép, de ez elenyésző ahhoz képest, ami velünk történt. Mi vonultunk és átvonultak rajtunk újra és újra, ezért van közöttünk mindenféle népekre emlékeztető fizimiska, és innét a rengeteg szó. Tudtad, hogy "igazi" ősmagyar szavunk talán néhány tucat van? Sasa azt jobban tudná, de, sajnos, megunt bennünket, legalábbis engem, amit meg tudok érteni. Szeretném magam is, ha egymás között folyna a szó, de ha nem viszem a prímet, amit magam is gyakorta unok, akkor kinyiffan a topik. Szóval, nagyon kevés ősmagyar szavunkon kívül a többi mind jövevényszó. Amit aztán a magyar fül átalakított így-vagy úgy, de az eredeti gyakran fellelhető benne.

       István rokonom, tudod, Évám férje, folyton a tusolokon, azaz a tuson morog, hogy az zuhany, és zuhanyozok! Ráadásul rosszul mondjuk, mert az a német szó: dús! Úgy lenne helyes, hogy dúsolok!

      Mostanában viszont "gazdagodik" nyelvünk az Üzleti Nyelv számtalan kifejezésével, szavával. "Jól hangzik!" Mondják a hülye amerikai filmekben, és már mondjuk mi, hülyék is ahelyett, hogy "tetszik"!

       Ma reggel erős fejfájással ébredtem és a gondolattal: fogy az élet.  Ugye, milyen gyászosan hangzik? Pedig hát ez a teljesen hétköznapi realítás. 

    előzmény:
    MPiggy (23982)
    2008-09-16  01:36
  18. 2008. szeptember 16. 08:5023984.

       Isabell, Kata megfejtette az Amarillát. Hát persze, hogy az amarillisz csengettyűzik e gyönyörű névben! Amarilla! Amarilla! A becézés csak szegényítené, bár lehetne Mari, Rilla, Ari, Marili - de minek? Persze, ahogy jólesik. Ezek is aranyosak.

      Erről eszembe jutott, hogy éppen most van ideje, hogy amarilliszhagymáim nyugovóra hajtsák fejüket. Hogy karácsony táján kiderüljön virágaik számából, miként gondoskodott róluk az Ég a mező liliomaival és az ég madaraival egyetemben, mert én bizony - szánom-bánom, de késő! - keveset figyeltem rájuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23969)
    2008-09-15  10:19
  19. 2008. szeptember 16. 08:3223983.

     

           Jóreggelt!

     

     

    előzmény:
    MPiggy (23982)
    2008-09-16  01:36
  20. 2008. szeptember 16. 01:3623982.
    Hm...szepnek???? valamiert ugy gondolta illik megszolalnia....De jot mosolyogtam rajta. Most nathas taknyos, csak eppen annyira, hogy kicsit nyugos legyen. Tudod milyenek....az egesz vilag tud rola,De nem szidom- egyszer regebben valaki ramszolt , persze egy ferfiu - a laborban, egyutt szoktunk ebedelni es sokat dumaltunk- o skot szarmazasu volt es en folyton cukkoltam szegeny fejet a fozesi tudomanyukkal...meg ami adodott....szoval o megjegyezte, en "mindig csak rosszakat mondok a ferjemrol". Ezen roppant megdobbentem- eeeen???ugyan mar. Aludjatok jol, megyek hireket nezni....
    előzmény:
    Kusza (23981)
    2008-09-15  19:57
  21. 2008. szeptember 15. 19:5723981.

    Valóban jó lenne, az a félnapos bölcsöde, nekem csak Gyuri járt bölcsibe, a másik kettő csak óvodás volt. Mikor elvittem, csak beiratni, mindjárt ott akart maradni.

    Kata, örülj neki, hogy így is szépnek látta a férjed a frizurádat!

    előzmény:
    MPiggy (23980)
    2008-09-15  19:15
  22. 2008. szeptember 15. 19:1523980.

    Nagy csibesz...mindenkit az ujja kore...!

     

    Eppen az elobb hivott Agnes es meselte mennyire nem tudta elaltatni delelott a kicsit, mert Simonka eppen a legrosszabb pillanatokban csapott zajt mindig. nem nagy zajt-de eppen annyit, hogy folebressze hugocskajat. Sajnalom mindkettojuket-azaz harmojukat, hat persze, hogy egy harom eves nem tud hosszasan nyugton maradni. Igyekszik, probal..aztan nem megy tovabb.

    Ideje volna egy felnapos bolcsodet talalni, de nemigen latszik remenykeltonek.

     

    Tudom persze, Agnes is nagyon nehezen szakadna el tole, mert olyan ragyogo kis "partner". Ha nem is mindig, minden percben...

    tegnap egy aranyos  nadrag volt rajta, tudod, terden nagy  zsebek...tepozaras a bokanal szoval olyan "igazi". En is megdicsertem, majd megkerdeztem honnan van- gondolkodas nelkul ravagta, a "turkalobol" azaz a hasznalt ruhak boltjabol.

     

    Meg egy oracska munka es megyek hozzajuk, kiviszem egy kicsit a jatszoterre. Csak az a baj, mostanaban ha toluk megyek hazafele, egy jokora forgalmi dugoba kerulok utepites miatt...penteken zsenialisan ki akartam kerulni, mashol fordultam le az utrol- mignem rajottem  teljesseggel  lementem a terkeprol, meg egy perc es a szomszed faluban vagyok! Duhodten megfordultam es teptem visszafele a jo iranyba...persze a szokottnal meg kesobben ertem haza. Eles szemu ferj felnez az ujsagbol "jo a hajad". Ugyanis ugy gondolta fodrasznal lehettem!! Igen, persze. Ezelott vagy 4 hettel....

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (23979)
    2008-09-15  18:57
  23. 2008. szeptember 15. 18:5723979.
    Micsoda udvarias, figyelmes Simonka, hogy már most is bókol a nagymamának a főztjéhez. Ezzel veszi majd le a lábáról a nőket.
    előzmény:
    MPiggy (23966)
    2008-09-15  01:26
  24. 2008. szeptember 15. 18:5123978.

    Szia Klára! Köszönöm a jó kívánságot, igaz, egy kicsit hamar jött, de a jó kívánság sosem rossz.

    Ma csak most ültem a géphez, tudod ilyenkor, ha esik az eső, Gyurkám nem dolgozhat. Ebéd után, elmentem a kirándulós barátnőmhöz, a város másik végében laknak. Sok almájuk van, adott két nagy szatyorral, holnap majd lereszelem, és üvegekbe rakom, jó lesz a sütibe télen. 

    előzmény:
    klára13 (23968)
    2008-09-15  07:16
  25. 2008. szeptember 15. 17:4123977.

    Meg a regmultbol is felelmetes az emlek...moszkvai rendorok, huhh. Roppant eberen vigyazhattak a rendre!

    Az angol szavak konfuziojaval igazad lehet. dehat a tobbjelentesu szavaknal a mondat ertelme mindig vilagossa teszi- illatozo huslevesrol  vagy violarol van szo.

     

    A viragrol jut eszembe, az Amarilla nev eredeten tunodtel korabban .

     Pedig az Amaryllis virag /liliomfele/ volt az eredete, mint sok mas kislanynevnek is- Iris, Viola, Lili,etc. 

    Erdekessege, hogy a botanikusok kolocsonoztek az irodalombol- nem forditva. Vergilius Eclogaiban az egyik pasztorlanynak a neve. Gorogul "szikrazo"-, "csillogot-t  jelent. Ezt a ket utobbi morzsat persze  NEM a sajat kutfejembol veszem, hanem a Wikipediabol.

     

    A Trevi kut viezben allo kislanyok engem nem ijesztettek meg-most hogy belegondolok..akarhogy is torom a fejem valodinak latszott a felvetel, nem studioban keszultnek. persze manapsag-ki tudja?

    előzmény:
    klára13 (23975)
    2008-09-15  17:11
  26. 2008. szeptember 15. 17:2323976.

       Minden érthető volt! Egyperceseket tudnál  írni, Kata. Izgalmas lenne annak ellenére, hogy Örkényé a műfaj.

      Még azt akartam mondani, hogy képtelenség! Vízben álltak a lányok az elektromos cókmókjukkal? És ha leejtik? MInt krimikben hajszárítót a kádba? Vagy kiszárították a medencét, esetleg egyik pénzkiszedős alkalomra hívták a hölgyeket? Amikor a vizet úgyis leeresztik? Ugye, tudod, hogy szép bevétele a városnak a kedvespénzbedobálós szokás? És hogy nagyon megbüntetik az elvetemült pénzét elveszített vagy elköltött embert, ha onnét igyekszik helyzetén javítani? 

     Most már rohannom kell! 18-kor bezár a posta! Sziasztok! Rosszalkodjatok! Majd jövök! 

     

     

    Jaj! Hiszen írtad, hogy vízében állva!

     

    Tűntem.

    előzmény:
    MPiggy (23974)
    2008-09-15  17:00
  27. 2008. szeptember 15. 17:1123975.

    Ühüm.

    Jesszusom, Kata, már a személyes névmásokat sem tudom! Egyszer, túristaúton, letartóztattak Moszkvában, mert jókora tükörreflexes Yashika gépemmel fényképeztem fotós barátom társaságában egy monumentális lakótelepen. Feljelentettek a lakók, hogy "amerikai kémek fényképeznek a lakótelepen!" Begyűjtöttek bennünket, sok-sok rendőr, nyomozó dolgozott az ügyön a békésnek induló vasárnap délutánon. Nagyon rossz volt. Akkor, ott, még "csevegtem" velük oroszul, ragoztam is, és csodálkoztam, hogy ezek semmit sem értenek meg!!! Ma angol levelezésemmel vagyok így. Nem értem. Szótárazok, aztán egészen más jön ki, mint amit mondani kívántam. Zsófim segít ki ilyenkor, nagyokat derülünk, én meg háborgok, hogy ezek ugyanúgy semmit sem értenek meg! De hát milyen nyelv az, ahol a stock lehet cövek, sűrített húsleves, származás, viola, és egyebek, összesen 295 valaminek a neve. Elképesztő. Ez Shakespeare nyelve... Már akkor is ilyen szegény volt? Hogy az 1 stock, mondjuk cövek mellett a többire lehetetlen volt kitalálni másik 294 szót?

     

       A horgász mögött észrevetted a cápát? Az húzta úgy száját, mint az emberi ragadozó!

       Most postára kell mennem. Elég nehezemre esik! Bárcsak kitalálhatnék magamnak valami jutalmat. De már nem fagylaltozhatok, amióta ismét diétán és újabban szobabiciklin tengődöm...

     

     

    előzmény:
    MPiggy (23973)
    2008-09-15  16:36
  28. 2008. szeptember 15. 17:0023974.

    Hoppa, kicsit idetlenul javitottam bele sajat monologomba-mindent ketszer mond ketszer mond.

    De kozben szolt  a telefon,egyszerre  probaltam elkuldeni, korrigalni. Folvenni es megszolalni....

     

    nekem is 1perceseket kene irnom?

     

     

    előzmény:
    MPiggy (23973)
    2008-09-15  16:36
  29. 2008. szeptember 15. 16:3623973.

    Ha meg emlekszel  a "VU"  a "te" megfeleloje, azaz szemelyes nevmas -igy hivjak oket ugye?  en-te o, mi-ti-ok

     

     

    Ki ez az elszant horgasz a kepen? es vajon milyen fajta halat olelget nagy boldogan , nyitot szajjal ...

     

    En is nagyon szeretem ezt az ujfajta fiatalos es lenduletes hegedujatekot. A jo kulseju, vaganyul feloltozott lanyok triojat lattam egyszer a TV-ben, a Trevi kut vizeben allva cifraztak elektromos hegedujuket...egy Bach darabot jatszva. Nagyon jo volt- Nevukre sajnos nem emlekszem.

     

    Szombat este egy ragyogo r jazz zeneszt lattunk, egyenesen New Yorkbol jott ide kedvunkert az oszi jazz-blues fesztivalra. Nevet sose  hallottam- Eric Bibb- dehat altalaban nem figyelek oda a jazz vilagra. /szemmel lathatoan jol megvannak nelkulem ...!/

    Nagyon jo kulseju, nagyon szep hangu - es kitunoen ertett a vegyes, meglehetosen ertette modjat mikepp lehet a vegyes es tulsagosan nyuzsgo hallgatosagot levenni a labarol.

    Mint kdierult jol ismert es elismert profi a szakmaban- a youtube-on tucatjaval vannak folvetelek vele.

     

    Sajnos egyik sem adja vissza az igazi, eloben elvezheto hangulatot!

     

     http://www.youtube.com/watch?v=hu-otdZmC 4E

     

     

    előzmény:
    klára13 (23971)
    2008-09-15  16:15
  30. 2008. szeptember 15. 16:1823972.
    Felfigyeltél szájtartásukra?
    előzmény:
    klára13 (23971)
    2008-09-15  16:15
  31. 2008. szeptember 15. 16:1523971.

       Kata, egyszerűen szenzációs az egyperces! Újra és újra vidulok rajta.   

       "Akkor itt valami nincs rendben, asszonyom."

     

       "Moloko?"

       "Vu paruszki gavaritye?"

       Csak tudnám,mi az a vu!!!

       Dőlök a nevetéstől, miközben Brams Magyar táncok című darabját adja elő két fiatal a fülem mellett a Mezzo tévében, tele humorral, jókedvvel, nagy játékossággal! Isteni! Most már hegdűvirtuóz van, ez sem kutya!!! Sibelius-mű.

    előzmény:
    MPiggy (23967)
    2008-09-15  01:33
  32. 2008. szeptember 15. 15:5423970.

         Szép napot!

         Reggel válaszoltam Neked, Isabell, de gépem, ez az okos, hűséges és bölcs felülbírált: lefagyott, mielőtt elküldtem volna. Nyilván szamárságokat írtam. Előfordul.

      

          Amarilla! Az Amália idegenes változatta lehet? Csendülőbb ennél. Zene. Honnét vettétek? 

    A férfiak már csak ilyenek, szeretik nevüket fiúkra hagyományozni. A csuda se érti őket, mert így - családunkból hozom a példát, ahol testvérem a 7. Pál volt -, és egy-kettőre Öregpali lett belőle, hiszen jött fia és unokája, az újabb Palkók. És ez a nagy dicsőség a családban, hogy a 8. és 9.!   Persze, ha jóindulattal és némi homorral nézzük, mondhatjuk, hogy mint az angol királyi családban! 

          A biopiacra elkísérem néha menyemet, ott csupa ősi magyar nevet hallani, ahogy a gyermekeket szólítgatják. Kincső! Zsombor! Csenge! Hunor! Bendegúz! Csanád! Utóbbinál majdnem Kalocsát írtam, mert a csanádi érsekről jegyeztem meg fiúnévként, és hát a kalocsai érsek ugrott be. Vannak Hangák is, erről azonban csupán annyit tudok, hogy növénynév. Gyermekkorom erdejében, a soproni Lővérekben őshonos volt az erika - alias hanga.  

         Eleinte kósza divatnak véltem a régi magyar nevek felbukkanását, de ahogy eltűnődtem, arra jutottam, hogy inkább valami spontán ellenállás ez, az értelmiség fiataljainak körében az amerikanizálódás ellen. Akik a biopiacra járnak, úgy nézem, nem a jómódúak közé tartoznak többségükben.  De hát mikor volt gazdag a tanárnő vagy a könyvtáros? A műveltséget gyakorta elkerüli a pénz, ahhoz általában másféle készség szükségeltetik, gondolok itt a seftesek népes táborára. Akik ott vásárolnak, látom, kevesebbet, de egészségeset, többnyire kisgyermekesek - az értelmesek és ökotudatosak közé tartoznak. Feltűnő, hogy amíg a Tescoban mindig elszörnyedek a rengeteg rettenetesen kövér fiatal és öreg láttán, a biopiacon még egyre sem lettem figyelmes. Kissé kopottak többségükben, és, nekem, rokonszenvesek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23969)
    2008-09-15  10:19
  33. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 15. 10:1923969.

    Jó reggelt Klára!

    Örülök hogy nem tartottad őrűltségnek amit írtam!

    Nem mondanám hogy törtük a fejünket a kis jövevény nevén.Annyit tudunk hogy mindenféleképpen ősi,magyar nevet szeretnénk.Ha lány lenne én Éduának nevezném,de a férjemnek nem igazán tetszik,viszont megállapodtunk,hogyha lány lesz én választom a nevet,ha pedig fiú akkor Ő.

    A lányunk neve Amarilla, a fiúnké pedig Tibor,természetesen ,hiszen ragaszkodott hozzá a férjem,hogy vigye tovább a nevet.

    Hát igen ruhácskák...

    Én is sokáig félre tettem,pedig nem akartam akkor több gyermeket,de úgy voltam vele sose lehet tudni.Mígnem az egérkék megtalálták,azóta mindig elajándékozom őket.

    1 pár pici szandált őrizgetek a fiam születése óta,ő kapta de már akkor pici volt rá.Valamiért megtartottam,ide-oda pakolgattam hátha...de csakmosolyogtam magamon.  

    Valóban szép a szimbólum!

    előzmény:
    klára13 (23959)
    2008-09-14  21:02
  34. 2008. szeptember 15. 07:1623968.

      Magdikám, Isten éltessen sokáig erőben, egészségben, jókedvben, vidám várakozásban, örömben és sok-sok palacsintában gazdagon.

      Szeretettel kívánom Neked azt, amit mindig magamnak is: találjuk meg minden percben az élet szépségét, minden emberben jóságát, minden kellemetlenségben a humort és minden apró örömben a boldogságot.

     

    YouTube - Halász Judit - Boldog születésnapot 

        

     

     

    előzmény:
    Kusza (23964)
    2008-09-14  21:42
  35. 2008. szeptember 15. 01:3323967.
    ma reggel veletlenul kezembe akadtak az "egyperces novellak. mar elfelejtettem mennyire jok. Egyet hoztam neked: cime TORTENELMI TEVEDES: -Hallo ! Moloko? - Tessek?? - Moloko? - Vu paruszki gavaritye?- Nem ertem mit beszel.- Maga mit beszel asszonyom" - A vomet keresem. - Akkor miert mondta, hogy "moloko"?- Miert ne mondtam volna? - Mert oroszul azt jelenti tej. - De en a vomet becezem igy. - Az nem en vagyok. - Pedig jo szamot hivtam. - Akkor itt valami nincs rendben, asszonyom.
    előzmény:
    klára13 (23965)
    2008-09-14  21:44
  36. 2008. szeptember 15. 01:2623966.
    simonka egy arany kolok. Szeretgetni, orrat a pofijahoz nyomja, aztan tovabb nyargal. ha kerdezed "es Noni hogy van ma?" gondolkodas nelkul ravagja- "she is FINE ! azaz minden rendben. Ma kicsit makrancos volt a vacsoranal, mert a neki ritka mulatsagnak szamito TV- elol kellett asztalhoz ulnie...ez nem volt kedvere. Nysotolodott, mocorgott, nem evett. bar teatralisan es fennhangon igy is kijelentette " Ohhh ammama levese-nagyszeru" ezt MINDIG eloadja..... pedig a mai nem volt nagy szam, jobb otletem nem leven lencselevest foztem, eleg izetlenre sikeredett. de azert a tobbiek ettek, csak o nem! No majd holnap, ebedre. Nonika kis gomboc, ma kulonosen annak nezett ki egy bermudanadragos almazold kompleban...a terdig ero nadragbol kilogtak a zoknis labak amint apja lazan a hona ala vagta a gyermeket. Agnes le is fotozta. Mi addig a Kicsifiuval homokoztunk egy sort, nagyon meno vagyok az ugyben! Goromba szel volt pedig, cibalta a gondor furtoket szilajul...egesz nap keszulodott, de aztan megse esett. Holnapra talan ideer Ike utolja es jol elazunk.
    előzmény:
    Kusza (23951)
    2008-09-14  19:23
  37. 2008. szeptember 14. 21:4423965.

     

     

        

     

    Legyen szép éjszakánk! 

     

     

    Veöres Sándor:

     

    Dalok Naconxypan-ból (1939-40)

    14

    Ezer sugár találkozik az űrben
    s a katlan mélyében ezer parázs
    s ezer meg ezer búzaszem a csűrben.
    Csak a sorsok közt nincs találkozás.

    20

    E vers is valóság, akár az álmod.
    Az élet: szív és kés egy szín alatt.
    Szemeddel az egész tengert halászod
    s horoggal mit fogsz? Egynéhány halat.

     

     
    előzmény:
    klára13 (23963)
    2008-09-14  21:38
  38. 2008. szeptember 14. 21:4223964.

    Klára, már ezt próbáltam, de nekem nem működik ez a Ctrl-es  dolog.

    Megyek én is, mert még fürödni akarok, jó lesz egy kicsit bele huppani a meleg vizbe, mert fázom.

    Jó éjt! 

    előzmény:
    klára13 (23963)
    2008-09-14  21:38
  39. 2008. szeptember 14. 21:3823963.

     

         Magdim, megismerkedtem még egy mókával itt, az nlc-n: 

         Ha lenyomod a klaviatúra bal alsó sarkában a billentyűt, amire az van írva, hogy Ctrl, és nyomva tartod, akkor az egér kerekének mozgatásával kisebbek vagy nagyobbak lesznek a betűk. Óvatosan kell bánni vele, nálam most elég lassan követte a képernyő a kereket. Csak úgy elmeséltem. Eszembe jutott, hogy Áginál össze volt csúszva a kép, alig láttál. Ezzel lehetett volna megigazítani, sajnos, csak a közelmúltban bukkantam rá erre a megoldásra. 

       Magdikám, most már tényleg elköszönök, fázom. Jöjjön randevúnk a Nagy Mulattatóval! Ez ugrott be kedvenc Popperünkre. Talán örülne neki, hiszen humorérzéke van bőven, esze is van, mi kell még a megértéshez? Talán szív... Szerintem az is van neki! Lehet, hogy több is!

    előzmény:
    Kusza (23962)
    2008-09-14  21:23
  40. 2008. szeptember 14. 21:2323962.
    Köszönöm Klára, már oda raktam, az előbb egy kicsit bénáskodtam.De jó, hogy Neked ilyen jó füled van, hogy még a kilépés után is meghallod, amit kérek.
    előzmény:
    klára13 (23960)
    2008-09-14  21:08
  41. 2008. szeptember 14. 21:1623961.

     

     

    Veöres Sándor:

     

    ANYÁMNAK

     

    Termő ékes ág, te
    jó anya,
    életemnek első
    asszonya,

    nagy meleg virág-ágy,
    párna-hely,
    hajnal harmatával
    telt kehely,

    benned kaptam első
    fészkemet,
    szivem a sziveddel
    lüktetett,

    én s nem-én közt nem volt
    mesgye-hegy,
    benned a világgal
    voltam egy.
    (1-4. vsz.)

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23956)
    2008-09-14  20:34
  42. 2008. szeptember 14. 21:0823960.

         Meghallottalak,Magdim!

         Fönt, a lap legtetején, olvasod, hogy Szerkesztés, Előzmények, stb, és ott rákattintasz a Kedvencekre, amikor a Port van a képernyőn. Előjön a kedvencek listája, a felső sorban, hogy Hozzáadás, arra katt, aztán okézod. Amikor nézni akarod, kikéred a Kedvenceket, és ott rákattintasz  a Portra.

       Tehát nyisd ki a Portot. Aztán majd visszajössz mindjárt, jó?  

    előzmény:
    Kusza (23957)
    2008-09-14  20:47
  43. 2008. szeptember 14. 21:0223959.

          Persze, hogy kicsikéd fejezte ki mindkét esetben, hogy milyen boldog!

          Boldoggá teszi, hogy ennyire vártátok, és hogy megjöhetett.   Szerintem is az új élet kezdete a fogantatás pillanata, és a lélek ekkor itt is van!

          Biztosan nagyon boldog, békés baba lesz, mint az én új unokám. Zsófim menyem hasonlóan viszonyult várandósságához, ami nagyon jót tett a kicsinek.

          Megmondanád gyermekeid nevét? Ez mindig nagyon érdekel. A három év, gondolom, arra is elég volt, hogy már a kis újsütetűnek is találjatok nevet. 

          Zsófim kissé bánatosan rakta el a kinőtt ruhácskákat, hogy már többé nem lesz csecsemője. Aztán felvidította a gondolat: mit lehet tudni? 

         Ahogy képet keresgéltem, eszembe jutott a verssor: "termő,  ékes ág, jó anya". De a költőt elfeledtem.  Szép szimbólum.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494583 (23956)
    2008-09-14  20:34
  44. 2008. szeptember 14. 20:4923958.
    Nekünk sajnos, nincs HBO.
    előzmény:
    klára13 (23954)
    2008-09-14  20:10
  45. 2008. szeptember 14. 20:4723957.
    Jaj Klára, nem menj még el, nem tudom, hogy kell a kedvencek közé barakni, én csak itt tudom azt csinálni az nlc-n.
    előzmény:
    klára13 (23954)
    2008-09-14  20:10
  46. Torolt_felhasznalo_494583
    Torolt_felhasznalo_494583
    2008. szeptember 14. 20:3423956.

    Szia Klára!

    Jól tetted hogy kerested a kulcsot és örülök neki,hiszen annyira jól értelmezel!Fantasztikus és köszönöm!

    A bébivel kapcsolatban talán annyi hogy már 3 éve próbálkoztunk,nagyon vártuk őt!Szinte kívánja a testem újra és mélyebben átélni mint azelőtt.

    Lehet hogy nem ide tartozik amit írni fogok,de érdekes lehet.Sok emberben felmerült már a kérdés hogy mikor száll a lélek a magzatba.Több féle választ olvastam,halottam,de az utóbbi napokban 2 olyan dolog is történt velem,ami által megbizonyosodtam hogy az első perctől kezdve.

    Egyik hajnalban arra  keltem,hogy iszonyatosan rugdos a bébi,tudom ez valójában nem történhet meg és nem is történt meg,de azon a hajnalon éreztem a jelzést,tőle,a lelkétől,hogy itt van.

    A másik eset a mai,amikor du-n aludtam,csörgött az órám,lenyomtam és oldalra fordulva még egy picit pihentem de nem sikerült mert egyszercsak éreztem vki ugrál le-föl az ágyamon a hátam mögött.Nem akartam megfordulni de csak ugrált tovább.Hirtelen azt gondoltam az egyik gyerek jött volna be és nem vettem észre?Dehát ők sose szoktak így ugrálni.

    Hát csak megfordultam,és olyan erős érzés kerített hatalmába,éreztem,biztos voltam benne a bébi volt,a lelkecskéje,játszani akart vagy csak jelezni vmit.Fiúnak éreztem!

    Lehet hogy őrültségnek hangzik,de biztos vagyok benne,nem álom volt!

    Mi a véleményed? Érdekes ugye?

     

    előzmény:
    klára13 (23943)
    2008-09-14  10:06
  47. 2008. szeptember 14. 20:1623955.
  48. 2008. szeptember 14. 20:1023954.

     

     

      Jó éjszakát!

     

     

    előzmény:
    Kusza (23951)
    2008-09-14  19:23
  49. 2008. szeptember 14. 20:0823953.

    Miközben itt bogarásztam, a HBOn a Tóparti ház ment, talán ismered, Magdim,  híres színészekkel, hát, a végén bizony elpityeredtem - olvasom most egy másik fórumon, hogy mások is szoktak...

    "nem volt két ily nagylelkű szív, ízlések ily hasonlók,érzések ily összecsengők" - ekkor egyikük már meghalt. Nagyon szíven ütött. 

    előzmény:
    Kusza (23951)
    2008-09-14  19:23
  50. 2008. szeptember 14. 19:5923952.

    Magdim, hiszen tudom, milyen körültekintő orvosod van. Elfáradnak ezek a szegény háziorvosok, ezért támaszkodnak a betegre! Némelyik. Írass fel vele egy ekg-t, azt a terheléseset is, ha van ilyen. Mert annak a vizesedésnek oka van.

      Magdim, többször ajánlottam már, hogy ha erre rákattintasz és  utána a sorban fent a TV-re,  az összes műsor öledbe hull.

     

    PORT.hu - 

     

    Ha beteszed a könyvjezők közé vagy kedvencekhez, amelyik van, akkor mindig rendelkezésedre áll.

     

    Popper Péter a Vital tévén lesz. 

     

    Dehogyis akarok én 100 évig élni! Még mit nem!  Majd, ha piros hó esik!

    előzmény:
    Kusza (23950)
    2008-09-14  19:17

Címlap

top