Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. január 27. 08:3430751.

      József Attila 

     

            

                          TÉL

     

     

    Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
    Hogy melegednének az emberek.

     

    Ráhányni mindent, ami antik, ócska,
    Csorbát, töröttet s ami új, meg ép,
    Gyermekjátékot, - ó, boldog fogócska! -
    S rászórni szórva mindent, ami szép.

     

    Dalolna forró láng az égig róla
    S kezén fogná mindenki földiét.

     

    Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
    Hisz zúzmarás a város, a berek...
    Fagyos kamrák kilincsét fölszaggatni
    És rakni, adjon sok-sok meleget.

     

    Azt a tüzet, ó jaj, meg kéne rakni,
    Hogy fölengednének az emberek!

     

    előzmény:
    klára13 (30750)
    2010-01-27  08:29
  2. 2010. január 27. 08:2930750.

     

     

                                                  Szép napot!

     

       Merre jártál, Magdikám? 

       Mi jóra készülsz ma?

       S én? Kapásból jött a válasz: valami nagy-nagy tüzet kéne rakni!

       Hozom is!  Éppen időszerű a topikban, tán megmelegedünk mellette.

    előzmény:
    Kusza (30749)
    2010-01-26  22:47
  3. 2010. január 26. 22:4730749.

    Szervusz Klára!

    Ma jó későn értem ide, azt hittem eltévedtem.

    De végül is olyan jót derültem, látom most is a humorodnál maradtál, hogy a kedves ide tévedőnek egy könyvet ajánlottál olvasásra. 

    Aludj jól, álmodj szépeket!

    előzmény:
    klára13 (30748)
    2010-01-26  20:36
  4. 2010. január 26. 20:3630748.

     

     

       Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (30746)
    2010-01-26  20:30
  5. 2010. január 26. 20:3430747.

    Szia Kati!

     

    A fott zeller gumot en is szeretem, de kostold meg nyersen. Nekem ugy meg finomabb, persze jo fog, vagy fogsor kell hozza, mint a repahoz.

    Holveszel te NONI gyumolcsot? Talan mar sokszor elmentem mellette en is a gyumolcsos standnal?

     

    Milyen izu?

     

    1., Hoztam nektek kepet a kis barack arcu torpepapagajunkrol.

    2., Ujevre ezt a napraforgoviragot sutottem.

    Januar elejen szep kis hoeses volt, tegnap pedig csodaval hataros modon + 8 fok !!! Igy ez a nagy mennyisegu ho mar eltunt a teraszomrol.

    3., A terasz es a ferjem hotakaritos munkagepe a hatterben.

    4., A teton ez nem tejszinhab a'm.

     

    előzmény:
    MPiggy (30739)
    2010-01-26  18:50
  6. 2010. január 26. 20:3030746.

      Tibce, aligha van szükséged segítségre álomértelmezésedhez, hiszen látod a lényeget: az álom azt mondja, állj meg kicsikét, fogd vissza magadat,  csendesítsd le magadban a világ zaját, tedd félre a vagány csaj szerepét, és figyelj befelé, magadra, s kevésbé arra, miként tekintenek Rád, milyennek látnak. 

       Az alagútba talán azért szorít be tudattalanod,  mert túl sok vagy! A tűzfalakon vajon azt a tűzfalat érted, amit az építészet hív tűzfalnak, vagy a lángfalat? Mindegy, mert az egyik kemény, a másik tüzes, és Te áttöröd. Vagyis önbizalomból van elég, és erőd is jócskán. Ez jó. Kevésbé jó, hogy rohangálsz, tényleg meg kellene állnod. S életed színterei is figyelmeztetők, a tanterem arra int, hogy személyiséged fejlődésében ott vagy ma is, mint a tanteremben voltál. S hogy az utazás sem sokat vitt előbbre ezen a téren. Ezért fordulsz vissza elégedetlenül, mert magad is tudod ezt, keresed magadat, és mást találsz, mint amit szeretnél. S ha arra gondolok, hogy konoknak mondod magadat, akkor azt hiszem, hogy valóban ez a helyet. A konokságot ki kell nőni. Fejlődnöd kell, és fogsz is.

       Erő van Benned és elszántság, küzdeni tudás és akarás. Csupa fontos és jó tulajdonság az élethez, s ahogy nézem leveledet, remek humorod van, és hozzá eszed is. A bölcsességet pedig majd meghozza az idő.

       Nekem, személy szerint, nagyon tetszel. Frissességet és szellemi szabadságot érzek, amikor Rád gondolok.

     

     

      Gyűlölöm az állatidomítást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921350 (30740)
    2010-01-26  18:54
  7. 2010. január 26. 20:0830745.
    Me too ... ;(
    előzmény:
    hogalamb (30744)
    2010-01-26  19:39
  8. 2010. január 26. 19:3930744.
    Andrea!Hol van ebben a hozzá szólásban a jó szándékú tanács és a szellemi szint?Csak úgy fröcsög a gyűlölettől.Csalódtam.Nálad tényleg sokkal magasabb szellemi szintet képzeltem.
    előzmény:
    ANDREA* (30743)
    2010-01-26  19:31
  9. 2010. január 26. 19:3130743.

    Nem veszekedni jarok a topikba, de jo volt itt elmondani, ahol sorstarsakra talaltam.

     

    Szamomra is erthetetlen ez a nagy onzoseged es titokzatoskodasod. Meg a legelejen irtam neked privatban, hogy igy hamar dugaba dol a topikod, mert senki sem tudja mirol szol, es talan nem talal ide akinek jo lenne. Ezert jobb a felig zart topik, ahol mindenki lathatja hogy mit irnak, es olvashatja is, es a topik tulaj epp ugy kidobhatja a kotekedoket, mint te a kivancsi olvasokat, meg a neked nem tetszo bar normalis forumozokat!!!

    Foleg ezos topikokra volt az utobbi idoben jellemzo, hogy egyes nagytudasuak (akik elfelejtettek, hogy nehany eve meg ok is ilyen kezdo, fel infokkal rendelkezo, "Ezoteria" utan erdeklodok voltakm ...)lehurrogta'k es megolte'k az ezos temaju topikokat, de a felig zarttal ez kivedheto es igy normalis beszelgetest lehet kezdemenyezni sokak szamara erdekes temakban is.

     

    Kerlek ne minket elemezgess, hanem eloszor onmagadba nezz. Neked a te szellemi szinteddel meg kulonosen tudni es erteni kellene ezt es nem megsertodni, es visszadofkodni a nem dofkodo, hanem joszandeku tanacsokra.

     

    Van meg mit tanulnod valoban. Sajnalom, hogy ha te ezt nem erted meg. En itt most be is fejeztem, nincs errol mar tobb gondolatom sem :((( csak annyi, hogy nem tartom fairnek amit csinalsz, csinaltal nehanyunkkal.

     

    Tovabbi jo forumozast kivanok neked. :)

    előzmény:
    hogalamb (30736)
    2010-01-26  17:28
  10. 2010. január 26. 19:1830742.

      Na igen, Kata, Noni virág!

      Noni, az édes.

      Noni a babaházban.

      Noni táncol - Simonka karjában.

     

      Amióta elmentek, nemigen van kedvem enyimekről beszélni, úgy vélem, szívedet fájdítanám, Kata. 

      Lassan letetlik az egy év. Visszajönnek talán? Ágnes ugyancsak megízelte már a távol a családtól kisgyermekesnek lenni állapotot. Milyen más! Én csak most ismertem meg a másik helyeztet, a közelben levőt, ahogy Zsófim helyzetét látom. Mert én is távol voltam, és nekem az volt természetes, hogy mindenben egymagamnak kell helytállnom. Mert férjemuram nagyon elfoglalt volt, s én botor, valami ájult tiszteletet éreztem munkája és az ő fontossága iránt!

      De hát jó volt így...  Ezért tartott  ki olyan sokáig, egészen addig, amíg szüksége volt családunknak ránk, kettőnkre együtt, és mindkettőnknek, egymásra. Most, utóbb, könnyű okosnak lenni!

     

      Valahogy kellemesebben kellene diétádat végezni, Kata. Mindig annyira sajnállak, amikor egy árva almát rágcsálgatsz, még jobban, ha zellert. S persze, hogy muszáj vacsorázni, ha éheztél egész nap. Ez természetes.

       Férj edz-e a sízésre? Mert muszáj ám, hogy biztonságban legyen a hegyeken! Te jársz szorgalmasan? Csak tudnám, hogy mi az, amit folyton emlegettek, arra emlékszem, hogy valahogy az ellipszisre emlékeztetett a szó. 

    előzmény:
    MPiggy (30739)
    2010-01-26  18:50
  11. 2010. január 26. 19:1730741.

    Talan megfeneklik, mert ilyen hozzaallassal, majd azok is elkerulik a topikot akik tudnanak erdemben hozzaszolni.

    Ugye "Vonzas torvenye" ... / Tennek kacsingatos jelet, de nem mukodik nalam a rendszer.

     

    Igen nekem van a golgota viragom, nagyon jol emlekszel. :))))))Most ebedelek es utana lefotozom oket. 3 is van mar sot az egyikben kinott az eldugott magbol is halovany hajszalvekony hajtas. Kisse satnyak a regiek is, mert visszavagdostam oket, de igy talan nyarra meg osszekapkodjak magukat es viragoznak egesz nyaron.

    Karacsonykor az egyik meglepett nehany viraggal. Persze nem voltak olyan elenk szinuek, de igy is nagyon orultem nekik. Az amariliszem is gyonyoru volt. Hupsz, most jutott eszembe a masik amariliszt meg elfelejtettem. :((( Pedig azt meg a szulinapomra szoktam kiviragoztatni. Na errol most lemaradtam. Megyek is es :beinditom". ;)

     

    Este hozok nektek kepeket :)))

     

     

    előzmény:
    klára13 (30732)
    2010-01-26  16:38
  12. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2010. január 26. 18:5430740.

    visszatérő, visszatérő, nekem csak olyanok vannak mert konok fejem van és bele kell ismételni az agyamba a megoldást

     

    jómultkor cca 3 hónapig zaklatott ugyanaz az álom, már falnak mentem tőle

     

     

    rémálmokat is tudok irni bár azokat direkte meg szoktam szüntetni, mittomén, ha kergetnek, akkor megállok és megfordulok; általában rácsodálkozom magamra és mindenki boldog... mindannyian

    előzmény:
    klára13 (30733)
    2010-01-26  16:45
  13. 2010. január 26. 18:5030739.

    Milyen igaz. Kifutunk a keddekbol, a honapbol. nem baj.

     

     Miutan te okosan  hasznaltad fol iden JO es FONTOS volt a januar!

    Februar meg meg jobb lesz,  mert AKKOR majd en is fogyok-csak meg nem tudom mikeppen, mimodon (otleteim MINDIG vannak!)

     

    Vasarnap pl. megfoztem egy jokora zellergumot, most azt majszolgatom ha eszembe jut...Mert hazaerkezesem pillanataiban rendszerint valamit azonnal enni szoktam...ha torik, ha szakad...a gomb.. a nadragrol.

    A fott zeller meg finom.

     

    Kortet??? almat??? Mindkettot szeretem. A baj csak ott van, az almakok sajnos nagyon rosszak tudnak lenni! Akkor meg a sajt sem segit..pedig de finom a ketto egyutt.

     

    A korte valahogy megbizhatobb...meg manapsag is van ize.

     

     A banant en sem nagyon szeretem..joeg tudja miert? Azt ferj eszi. reggelire, joghurttal.

     

    Tovabbi kedvenceim...oszibarack...szolo...graepfruit..mandarin...ke k afonya...es... noni. Azaz  Morinda citrifolia

     

    előzmény:
    klára13 (30721)
    2010-01-26  07:27
  14. 2010. január 26. 17:5530738.

      Rá se ránts, Kati.

      Reálisbb lett volna: belerondítottunk a topikba. 

      Minden megy tovább a maga útján, eltemetődik elfelejtődik.

       Bűnös, nincs!Nyugi. Ha teheted, hagyd békén Andreát és Juharfalevelet. 

     

    előzmény:
    hogalamb (30737)
    2010-01-26  17:47
  15. 2010. január 26. 17:4730737.
    Sajnálom Klára,hogy így belerondítottak a topikodba!Bűnöm,hogy csak ide írok rendszeresen,itt lehet elérni!Elnézést kérek!
    előzmény:
    klára13 (30734)
    2010-01-26  16:56
  16. 2010. január 26. 17:2830736.
    Figyelj!Elmondtam a véleményem,te is a tied!Egy dolog fáj!Klára gyönyörű topikjába  jártok veszekedni!Nyiss egy topikot,ahol veszekedhetsz!
    előzmény:
    ANDREA* (30730)
    2010-01-26  15:51
  17. 2010. január 26. 17:1030735.

      Kata, ezennel kiugrottam a mókuskerékből, mielőtt megutáltatom Veled a topikot. Azt nehezen viselném. S Magdikámat is talán borzolja a viharka.

       Visszatérve csendes és békés vizekre:  a patakot is megtaláltam tegnap, mindjárt megint rákeresek.

       Kár, hogy képtelenek vagyunk megőrizni  a természet értékeit. Persze mást sem, minden úgy készül, hogy dobd ki, vegyél másikat! Azt gondolom, az USA háborúi főképpen azért vannak, hogy új fegyverekkel tölthessék fel az arzenált. Belefér ebbe a szemléletbe!

       Most mennem kell vacsorázni, mert 17 után helytelen ennem. Spenótot főztem, tej és liszt nélkül, krumplit hozzá. Nagyon finom.

        Nyílt egy ócsároló topik a 90 naposról. Bele ne nézz! Csak hadd rágják saját és egymás farkát!

      


       

    előzmény:
    MPiggy (30729)
    2010-01-26  15:44
  18. 2010. január 26. 16:5630734.

      Csupán egyetlen dolgot nem értek, Kati: miért olyan nagy titkos dolog a lelked? Miért lehet csak titokban kitárni? Hiszen én már ezt teszem itt,  néhány nap híján négy éve! Exmenyem úgy fogalmazott: mindent kitereget az interneten! Exmenyemről el lehetne mondani ezt vagy azt, de köztük lenne mindenképpen, hogy éles elméjű és lényeglátó!

       Kitárom, kitárom, tárogatom...  és látod, kibírják! Túlélik! Talán túlélőtopiknak is kinyilváníthatnánk kis otthonunkat a rémálomgyűjtés mellett! 

     

      

      Na, a lélek fogalomra aztán előjöttek a szupergiccsek garmadával, nekem is! 

    előzmény:
    hogalamb (30727)
    2010-01-26  14:50
  19. 2010. január 26. 16:4530733.

      Helló, Ribce!

      Itt  a rémálomgyűjtő!

       Gondolkodni fogok álmodon, bár úgy látom, Te is jó úton haladsz, mert álmod tényleg nagyon egyértelműnek tűnik így első ránézésre. 

       Megígérem, de keletkezése óta először van vihar a topikban, ami leköt, és szórakoztat. De a legjobb a Te meglátásod: ez itt rémálomgyűjtés!

       Ez visszatérő álmod, vagyis álomsorozatról van szó? 

     

     

    Portrémon még fiatal voltam. Ma már kerekesszéken gurulok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921350 (30731)
    2010-01-26  16:27
  20. 2010. január 26. 16:3830732.

      Istenem! Kitűnően szórakozom!Vihar egy pohár vízben!

      Én gonosz,  minden fonákot meglátó némber vagyok.

     

      Andrea, ugye, neked van a csodálatos golgotavirágod, amely méter magasan futott a falra, úgy két éve? Polcon állt a cserép, úgy emlékszem.

      Él még?

     

      De hogy témánál is legyek, úgy tűnt, azon a kitüntetett napon, amikor benézhettem a topikba annak ellenére, hogy nem voltam hajlandó vizsgázni lelki színvonalból meg miacsudákból, hogy Te vagy a topiktulajdonos mellett a másik tartóoszlop! Na, hamar ki lettél döntve! Szerintem most recseg-ropog a topik, nélküled! Lehet, hogy megfeneklik?

    előzmény:
    ANDREA* (30730)
    2010-01-26  15:51
  21. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2010. január 26. 16:2730731.

    gyermekeim a világűrben azt hittem ez a topik az álmokról szól... bár ahogy most visszanéztem, ez egy szééép hosszúúú rémálom ... már bocs...

     

    jajmán ha ennyi energiátok van adjátok nekem

     

    hogy álom is legyen

     

    Én napok óta alagútban rohangászok, ilyen tüzfalak vannak benne, ha átfutok a tűzfalon,akkor kijutok. Nem látom mi van a tüzfal mögött, csak ha már átnyomultam rajta. És kijutok. Mikor hova. Három-négy kijáratot néztem meg eddig.. most igy visszagondolva, az életem adott szakaszai voltak, mert volt tanterem, rét, reptér...

     

    ... de a lényeg ugyanaz, körülnézek, hmm, ez se az, és vissza az alagutba...

     

    elég fárasztó meg kellene állnom álmomban és körülnézni... azt hiszem ezt kellene tennem a mostani helyzetben a valóvilágban is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 26. 15:5130730.

    Ugy latom akkor massal sem bantal kedvesebben. Mi az hogy nem lehet nalad olvasgatni? Ez diszkriminacio !!!
    !!!

     

    Engem is ugy kidobtal, hogy csak ugy huztam magam utan a csikot, pedig en aztan igazan irtam, nem is hulyesegeket meg karacsony elott, aztan meg dolgoztam az unnepek kozott, es idom epp csak annyi volt hogy a barataimnak bekoszonjek. Raadasul beteg is voltam ...

     

    Na ja nem irtam minden nap.

     

    Ide ebbe a topikba sem irok, csak talan evente 4-5x, amikor oldalt epp meglatom, vagy tobb idom van es szep kepeim. Klara meg sem kuldott el, hogy ne gyere ide olvasgatni sem. Soksozr beleolvasok. Neha egesz este elnezegetem a kepeket.

     

    Szerintem a zart topik a kotekedoktol ved, de az nem igazan fair reszedrol, hogy kenyedre kedvedre kidobsz vagy epp nem veszel fel embereket. Igy megfosztod oket attol, hogy esetlegesen ujabb informaciokhoz jussanak es tanuljanak, vagyis szellemi fejlodesuket gatolod, es mind ezt ugy, hogy szerintem le is nezed oket. Hiszen azt irtad nekem az elejen, hogy nem veszel-fel ezt-azt agykontrolos, meg XY-t, mert szerinted nem all olyan szellemi szinten.

     

    Egyszer jo lenne tukorbe neznde, mert az is sokat segit a szellemi fejlodesedben.

     

    MInd ezt nem bantasbol irom, hanem igazi jotanacskent.

     

    Egyebkent en is nagyon sertve erzem magam, hogy megfosztottal tagsagomtol.

    Tudod, nem biztos, hogy jo dolog az, hogy te dontod el, ki milyen szellemi szinten all, es hogy ki hogyan veszi az akadalyokat az uj infok birtokaban.

     

    Adj eselyt masoknak is es hidd el sohasem tudhatot kitol tanulsz igazan.

     

    Szo...kapd elo azt a tukrot, es fejlodj tovabb, mert en ugy latom, hogy te epp most akadtal el valahol. Probald ki. Nekem mindig segit...Szeretettel: Andi

     

    Bocs az offert, de kikivankozott belolem, csak eddig nem akadtam ossze hogalamb irasaival.

    előzmény:
    hogalamb (30723)
    2010-01-26  07:32
  23. 2010. január 26. 15:4430729.

    Latod..milyen kulonos. mennyire nem vagyunk egyformak. En sosem olvasok mas topikokat, mert nem tudom megallni szo nelkul , hozzaszolas nelkul... Ha egyetertek azert, ha tetszik valami akkor azert-ha maskeppen gondolom, hat azert nyitom ki a szam...Olyankor aztan kiderul, senki sem kivancsi az en  magasroptu velemenyem...es ahogy mondod, nincs annal bantobb, mikor a kutya sem valaszol...Szerintem egyszeruen..udvariatlansag. Vagy en vagyok javithatatlanul regimodi, az is lehet!

     

    Igy aztan az evek soran leszoktam rola....nem csatangolok el.

     

    Sosem fogom megszokni, hogy a "forumozas" az mas...masfajta kommunikacio. Mondjak.

     

    Belefer a "csond" is...

     

    De annak mindig nagyon orulok amikor  valaki erre jar es "beinteget", mondvan szivesen olvassa EZT a topikot... (Pedig a dicseret a haziasszonyt illeti.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148018 (30719)
    2010-01-26  06:08
  24. 2010. január 26. 15:3430728.

    A zoldes zavaros viz ismeros..bar a tavacskat sosem lattam. Viszot hazunk elott folydogalt a "csele-patak" azaz egy patakocska...galambocska, vegestelen vegig. Mellette docogott a 41-es villamos. Mindig az volt a terv, majd befedik, megszuntetik az arkot/patakot...csatorna lesz helyette. Ahogy tudom, meg mindig ott van, tisztabb se lett. Rossz nyelvek szerint utcanknak SZAMTALAN hazabol oda vezetett az szennyviz...

     

    Hangulatosnak hangulatos volt...fuzfak nottek a partjan. Agnes meg mindig emlekszik rajuk.

     

    Az utca maga  (Honfoglalas...! talalo...) valojaban folismerhetetlen, minden tenyernyi helyen bepitettek, egyre nagyobb es nagyobb epuletekkel, uj utcat nyitottak egykori kertunk "vegen".

    Ferj mar evek ota nem hajlando nosztalgizalasbol kifolyolag arra setalni ( batyam 10 perces setaval odebb lakik, folyton OTT vagyunk a kozelben)

     

    Lakotelep, szalaghaz......lejtos haz.....micsoda szornyu otletek. isten eltesse a terevzoket...Olcso husnak hig a leve....Mert ha legalabb tisztesseggel megepitettek volna oket!

     

    A fairtasrol jut eszembe.. multkor hallottam, MIERT is oda epult a Halifax-i repter ahova epult- 20 kilometerre a varostol...?! Valamikor tan a hatvanas evekben.

     Hat azert, mert a szakertok kitalaltak OTT sosincs kod. A repuloforgalom szempontjabol ez nagyon fontos erv...Kozel  az Atlanti ocean, a part menten roppant gyakori a kod- de OTT joval beljebb, a fak kozott, sosincs vele gond! Megszuletett a dontes,-kiirtottak a fakat az epitkezeshez. Megepitettek a repuloteret, az utakat...ami kell.

     

    Hat azota aztan VAN kod, rendszeresen. Nincsenek fak...akadaly nelkul ..menetrend szerint megerkezik. Olyankor megall a legiforgalom.

     

     .............

     

    A haziko tenyleg nagyon szep...nagyon jo...Gondoltuk tobb csalad, tobb generacio is elvezheti majd.

     

    Vasarnap Agnessel beszelgettem a telefonon, mikor megjegyzi : "Oh,Simon most koltoztette be az allatokat a babahazba"...

     

     

    Az "olelos" kep voltakeppen egy tancjelenet..szolt a zene, Noni szokas szerint tancra perdult...aztan Simon csatlakozott valamikepp hozza.

     

    előzmény:
    klára13 (30714)
    2010-01-25  22:31
  25. 2010. január 26. 14:5030727.
    Tudod Klára,harcolni másért mindig jobban tudtam.Az ,hogy kiöntöttem a saját lelkem,az egy dolog,de miután mást is rábírtam,nem tehetem ki annak,hogy jön valaki,csámcsog rajta,majd tovább áll!Elvárom, az adok-kapok egyensúlyát!Aki úgy érzi adni nem akar,az itt nem is fog kapni.Ha azt akarnám ,hogy csámcsogjanak,nyitottá tenném,de nem hiszem,hogy bármelyikünknek jót tenne,a sok támadás ami érne.Nehéz az ember lelkibékéjét megőrizni,hát megteszem az óvintézkedéseket!Így csak a nagyon harciasak támadnak!Elgondolkodtam azon,hogy voltak topikok,ahova én is írtam,egy szó megindoklás nélkül jött a visszautasítás,de nem érintette a lelkemet!Amikor ez más dühe miatt bekövetkezett,az fájt!Még ekkor sem haragudtam meg,mert megértettem.Ez a reggeli tájfun,számomra meglepő volt,csak azt nem értem,mért nem válaszolt egy szót se azóta sem?A szeretet adásáról és elfogadásáról az a véleményem,aki ezen gondolkodik,kétélkedik magában valóban tud e  adni -kapni,annak lelke van.!Alelketlen csak hülyeségnek nyílvánítja ezt a kérdést!A VIP helyzeted pedig,hogy miért,nem tudom!Úgy éreztem,te vagy az az ember,akinek ezt a bizalmat megszavazhatom!
    előzmény:
    klára13 (30726)
    2010-01-26  13:01
  26. 2010. január 26. 13:0130726.

      Nagyon örülök VIP helyzetemnek, Kati! Köszönöm a megtiszteltetést.

    Csendesen kuncogok, ahogy olvasom.

       S azon is, hogy teremtettél magadnak egy hatalmi helyeztet topikoddal, és bőszen uralkodsz! Már, akin lehet!

      Persze , talán, Te ezt észre sem vetted, de a tény, tény marad akkor is, ha valamit  tudattalanul, vagyis tudattalanunk diktálására teszünk!

      

     

     

      Királynő, és muzeális bugyogója...
    előzmény:
    hogalamb (30724)
    2010-01-26  07:37
  27. 2010. január 26. 10:0530725.

      Újból, és ismét, és megint elgondolkozom, miért töröm itt magamat, a topikban?  Miért ídőzöm vele? Nincs jobb dolgom?!

      Aztán megint és ismét és újból megfogalmazom: amikor kedves barátaimmal itt összejövünk szót váltunk, nagyon jó dolog! Amikor gyedül vagyok, akkor mgamannal beszélgetek, akár ígyis kezdhetném,mint a régi kislányok, akik még írtak ilyet: Kedves Naplóm!

       Tudom, hogy rég nincs új a Nap alatt,    háromezer évvel már meggondolták azt, százszor, amit ma én kigondolgatok, és hogy meglátásaimban nincsen semmi egyedi, és jobb lenne jobban gondolkodni, mint amire képes vagyok - de hát tőlem, ma, ez telik.

     

      Jó ez a magyarázós fejecske! 

     

      Reggel korán ébredtem, aztán azt hittem aludhatok még tovább, de aztán kiderült, hogy erre nincs módom. Előhúztam Osho egyik könyvét, Oshot azért kedvelem, mert bár zseinálisan, de mégis nagyon hétköznapian gondolkodik,  lehet eltűnődni kitételein, egyet érteni velük vagy cáfolgatni. 

        Ma arról olvastam nála, hogy a szeretetet meg kell tanítani: magunkkal, másokkal, gyermekeinkkel.

       Hm. 

       Mintha a szeretet az egyszeregy módjára tanítható lenne!

       Mert - szerintem is tanítható, de csupán egyetlen módon: az tud szeretni, aki idejekorán elég szeretetet kapott, tehát akinek adtak elég szeretetet, gyermekkorában. Annak is legkorábbi éveiben.

       Tanítható-e tehát a szeretet? Igen. Így.

       Van olyan vélemény is, erről eszembe jutott, olvastam itt a fórumon, hogy szeretetet kapni nem, csak adni lehet

       Hm.

       Adni csak úgy lehet, ha képes valaki kapni - cáfolom a mondatot.

       Hibás tehát az elmélet miszerint szeretetet kapni nem, csak adni lehet. Mert az adás azzal jön létre, hogy valaki kap, elfogad. Adni és kapni úgy összetartozik mint a fény és az árnyék. Az egyik nem létezik a másik nélkül. Amikor kap valaki, és elfogadta, akkor valósul meg az adás! Ugyibár?!

        Oshoval azzal is egyet értek, hogy a szeretet adás az nem egyéb, mint nagy önzés. Kiterjeszteni szeretetünket mindenkire, ezt tanácsolja, aztán leszögezi, hogy minél többeknek és minél nagyobb szeretetet vagyunk képesek adni, annál boldogabbak vagyunk. 

       Na, ugye, hogy ez kristálytiszta önzés?  A saját boldogság hajszolása... Egyetértek, és igazán helyeselem is az ügyet, mert mindig, mindent magunkért teszünk, csak áltatjuk magunkat azzal, hogy másokért - saját örömünkre, békénkért, jó közérzetünkért, így volt ez akkor is, amikor némelyek korbáccsal verték magukat vezeklésül, hiszen a végső cél a saját, majdani öröm volt, hogy megtisztultak!

     

     

       Megtaláltam! A téma leggiccsesebb megfogalmazását. (Könnyű volt!  Az interneten nyüzsög a rémes giccs! Le sem kell hajolni érte! Ölünkbe pottyan!)

    előzmény:
    klára13 (30721)
    2010-01-26  07:27
  28. 2010. január 26. 07:3730724.
    Klára!A meghívód csak egy napra szólt!Te különleges személy vagy számomra ,ezért kaptad!
    előzmény:
    klára13 (30720)
    2010-01-26  07:19
  29. 2010. január 26. 07:3230723.
    Nem értem juharfalevél mi ez az indulat?Nem egyedül írsz!Azonkívül,nem a lapot néztem, a képeimet rendezgettem a gépen!Bevallom,nem esett jól,ez a több irányú támadás kora reggel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148018 (30719)
    2010-01-26  06:08
  30. 2010. január 26. 07:2830722.
    Sajnálom ha megbántottalak!Nem tudhattam mi a baj!Azonban elmondom neked,hogy a zárt topikba,csak olvasgatni járni nem lehet.Azért hoztam létre,hogy egymástól tanuljunk,és fejlődjünk egymás álltal!Elnézésedet kértem,a topikos beléptetőn!Úgy gondolom szivesen látlak,de ne csak olvasgatni járj!Ez a téma,nem erről szól!Határozzd el magad,mit szeretnél!SzeretettelHógalamb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148018 (30718)
    2010-01-26  06:04
  31. 2010. január 26. 07:2730721.

      S Zsuzsinál szebb-e?

      Kata, tudom ám, hogy ez olyan kérdés, mint hogy az alma finomabb vagy a körte. Mindegyik a maga módján finom!

     

     

       Mindenkinek szép keddet kívánok! Utoljára tehetem ebben a hónapban! Jön a február, és az már milyen rövid! Márciusban pedig a fű már akkor is nő, ha kalapáccsal verik vissza - mint már idéztem többször nagynéném mondását.

    előzmény:
    MPiggy (30711)
    2010-01-25  15:50
  32. 2010. január 26. 07:1930720.
      Julcsi! Igazán kár szomorkodnod! Engem is kirakott Hógalamb. Beleolvastam a topikba, amíg lehetett, egyszer, láttam, miről van szó, és kész. Hidd el, vagyis tudod, rengeteg izgalmasabb olvasnivaló van! Csak gondolj a Háború és békére például! Olvastad már? A könyvet aztán senki sem csukja be orrod előtt, s mert millió oldal, hosszú ideig kitart!  S minden benne van, sőt, jóval több, hasonlíthatatlanul több, mint amit  mi itt a fórumon, a mi nagyon egyszerű agyunkkal és gondolkodásmódunkkal produkálni tudunk. Az, örök érték! Könyvtárból kikölcsönözhető!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148018 (30719)
    2010-01-26  06:08
  33. Torolt_felhasznalo_148018
    Torolt_felhasznalo_148018
    2010. január 26. 06:0830719.

    Sziasztok, elnezest kerek a kellemetlen beirasomert, de meg valaszra sem meltatott hogalamb, pedig latom, hogy itt van.

     

    Maradok csendes es huseges olvasotok. Szeretem a kepeiteket es a vidam hangulatot, ami ebben a topikban van.

     

    Julcsi

    előzmény:
    klára13 (30717)
    2010-01-25  22:50
  34. Torolt_felhasznalo_148018
    Torolt_felhasznalo_148018
    2010. január 26. 06:0430718.
    Sajnos 2 napra elviszika gépem!Azétr írjatok,majd bepótolom!
    idézet:
    hogalamb (30468)
    2010-01-08 14:04:29

    Latod, te szerencses vagy. A te gepedet elvittek 2 napra, az enyemet meg vissza sem hoztak, mert vegleg feladta. Most is a gyermekeimtol irok.

     

    Te meg engem kidobtal egyetlen szo vagy kerdes nelkul a zart topikodbol. Fel sem merult benned, hogy ezzel esetleg barkit megbanthatsz?

     

    Miert tetted? Mert nem irtam bele? Tudod, en hosszu evek ota idejarok olvasgatni, es erdekel sok minden, de vannak temak amelyekhez nem szolok, de nap mint nap elolvasom. Ez a topik is ilyen, es szeretek itt csendesen olvasgatni.

     

    Te meg megfosztottal attol is, ami nekem oromet okoz, pedig nagyon erdekel a tema, amelyet feszegettetek. Raadasul onhibamon kivul tobb mint 2 hete gepem sincsen :(((

     

     

    előzmény:
    hogalamb (30462)
    2010-01-08  14:04
  35. 2010. január 25. 22:5030717.

      

     

        Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (30716)
    2010-01-25  22:46
  36. 2010. január 25. 22:4630716.

      Egy bekezdésben egy egész élet!

      Nagyon izgalmas volt beszámolód, Kati.

      Derekasan helytálltál, és végül jóra fordítottál mindent. Gratulálok. 

     

     

      Hasonló házban laktunk Óbudán, ez Nálatok van. Gyönyörű életszakasz volt.

      

    előzmény:
    tabu51 (30708)
    2010-01-25  09:11
  37. 2010. január 25. 22:3830715.
      Jól látod, Magdikám, számtalan előnye van lakásodnak. Tehát ennyire jól sikerült a felújítás. Igazán nagyszerű. Nagyon megérte. Mint mondtam, én is nagyon szerettem a lakótelepi lakást, Ágnes szintén nagyon szereti Újpesten.
    előzmény:
    Kusza (30709)
    2010-01-25  09:17
  38. 2010. január 25. 22:3130714.

      Kata, gyönyörűek a gyermekek, de jó rájuk nézni! És gyönyörű szép a bababútor.  Igazán fantasztikus ajándék, s minthogy fából van, nagyon ízléses.

       Rózsavölgyben egyetlen helyet ismertem, kicsi tó, de olyan mint egy tengerszem, meglepő módon völgy van az utcák között. Ami elcsúfította, hogy  halastó, és  magas drótkerítés veszi körül, az orvhorgászok ellen. 

       Megtaláltam!  De oda már nem találnék...

    előzmény:
    MPiggy (30712)
    2010-01-25  16:06
  39. 2010. január 25. 22:1030713.

      Kata, sokan vitatják azt is, hogy egyáltalán indokolt volt-e a lakótelepek építése,vagy lehetett volna emberszabásúbb városépítészet. Azt mondták, hogy tévedés, hogy olcsóbb a házmonstum, mint a több kisebb. S hogy az szovjet tipusú házgyárak kialakítása valójában politikai döntés volt.

      Ehhez nem értek, de hogy találkoztam fura dolgokkal vidéken, az biztos. A Balaton-felvidék egyik falvában  büszkén mondta a magára maradt  idős asszony, hogy fia az egyesült izzóban dolgozik, s a lakótelepen a tizedik emeleten laknak. Abnormális volt a vidéki emberek felcsődítése a fővárosba.

       A képen jól látható a szalagház, amivel elzárták a hegyek felől érkező levegő áramlását. Igazán elképesztő ötlet volt az az épület.

        Sok rajongója volt akkoriban Le Corbusiernek, a hivatalos vonal támogatta, Leningrádban megépítették lépcső nélküli, lejtővel ellátott sokemeletes házát.  Mert hogy az kényelmesebb, állította. A szalagházak nagy kidolgozója volt. Persze, ő 30-35 kilométeres házakat tervezett. Megalkotta egész Rio de Janeiro városrendezésének tervét, ahol is ilyen, sőt sokkal hosszabb, 70-80 kilométeres házak kígyóztak volna. S Párizsét szintén, vagyis, ha rajta múlt volna, tönkretette volna a világot! Ennek a szemléletnek a magyar megvalósulása volt a Zápor utcai épület. Kis ország, rövid szalagház!

      Még azt hozzátenném, hogy Le Corbusier mindent lecsupaszított, a lehető legegyszerűbbre törekedett. Az volt az elve, hogy a ház, az lakógép, a szék, az ülőgép, s ahogy a gépek nélkülöznek minden felesleges cicomát, csakis a használati érték számít tervezésükkor, éppen így az előbb említett tárgyaknak, sőt a házaknak is teljesen díszmenteseknek kell lenniük. Kocka, és kész.

       Bútortervei ma is hatnak. Érdekes az ülőgarnitúrája, csőváz tart össze párnákat, és így jön létre a kanapé, a fotel. 

    előzmény:
    MPiggy (30712)
    2010-01-25  16:06
  40. 2010. január 25. 16:0630712.

    Ami Obudaval tortent akkortajt az szerintem sotet bunteny. A regit, a lakotelep ELOTTI arcat nem ismerem, csak igy,a zzal a kis nosztalgia szigettel amit megoriztek belole.

     

    Az emeletes epuletek, lakotelepek megepitese termeszetesen  indokolt volt, de maskepp, mashol kellett volna.

     

    En 1972-ben anyosom masfelszobasaban laktak-azevben hazasodtunk, akkor koltoztem be hozzajuk (aposom balra el...).

    Szuleim sapadtan korulneztek , dobbenten hallgattak dontesunket...aztan sarkonfordultak es mentek vissza a videki kertes hazba...fejcsovalva.

     Ot evig gyujtottunk, kozben ferj hetvegeken, nyari szabdsag gyanant   malter kevert, falat rakott..zsakolt Budafokon. A negy csalados tarsashaz leendo tulajai kozott  o volt a legifjabb...legerosebb..legszebb...

     

    Agnes a Varosligetben tanult jarni, de Kiskata mar  ott szultett 77-ben.

     Jaj de szep volt ott a tavasz....a Rozsavolgyben nyiltak a mandulafak...

    A masfelszobasnak 1 ablaka a liftaknara, ketto a vilagitoudvarra nyilt. A konyhaajto meg termeszetesen a "gangra".

    Melegnek meleg volt....egyszem kis cserepkalyha jol befutotte.

     

    Regen volt, talan igaz se.

     

     

    ...............

     

     

    Vegre kaptam kepeket. A babahaz a mi ajandekunk volt Karacsonyra, de most "latom" eloszor. Gondoltam azert lesz jo, mert mindkettonek ajandek. Csakugyan!

    előzmény:
    klára13 (30706)
    2010-01-25  08:33
  41. 2010. január 25. 15:5030711.
    Dehat nekem van csont-bor-szor kutyam! Csak sokkal szebb mint ez itten, a fotomodell.
    előzmény:
    klára13 (30702)
    2010-01-24  20:56
  42. 2010. január 25. 15:2130710.

     szerintem  a burghul  es a kuszkusz nem ua.

      a kuszkusz ra az van irva franciaul semolina grande ... azaz  nagyszemu dara ...

     

     a burghult meg nem dAraljak hanem torik   - NAGYON SZERETEM EN IS ...

     

     

     a kusz kusz is jo regebben  olyan csaszarmorzsa szerusegnek csinaltam -leontottem forro tejjel vanluas cukorral es vajjal fellazitottam es egy kis lekvart kevertem bele ... most hogy irod , hogy husleves .. majd kirprobalom

     

     sajnos meg mindig beteg vagyok .. most mar maganrendeloben keresem a gyogyulast ...jo sok penz ... holnap kell eredemenyekert visszamenni 

     huangot elkeuldtem a heten ... olyan rossz erzes volt .. olyan ,mintha egy gyereket csaptam volna be  .. ferjem kihirdette az altalanos sporolast az elkovetkezo honapokra ... a cel hazamenni ....

    előzmény:
    klára13 (30684)
    2010-01-24  10:10
  43. 2010. január 25. 09:1730709.

    Szép jó reggelt, és szép hetet kívánok mindenkinek!

    Klára nevess ki, de én szeretek itt a panelban lakni. Ezelőtt, 4 évvel még nem mondtam volna, különösen ilyen hidegben. Mióta felújították, és nem fázom télen, azóta nagyon jó meleg van. Annyira, hogy éjszakára, ahol alszom, el is zárom a radiátort. Nem szeretnék magán házban lakni, ott mindig van javítani való, egyedül nagyon nehéz lenne. A másik, félnék is, na nem a szellemektől, hanem a rossz emberektől. Elég szörnyűségeket lehet hallani.

    előzmény:
    klára13 (30707)
    2010-01-25  08:37
  44. 2010. január 25. 09:1130708.
    Tudod Klára,elmondom mért volt nagyon nehéz.14 évig neveltem a gyerekeket a családi házban,aholnem volt közmű.Az éplet jó állapotú vol,akkorépítettük amikor általános hetedikes voltam.Az én apám makacs paraszt volt,nem hagyta ,hogy a mama kölcsönt vegyen fel.Rengeteget dolgozott értünk,de ebben nem engedett.Mikor már kamaszok vultak a gyerekek,akkor kénytelen voltame miatt,a hajlíthatatlanság miattépítkezni.Építettünk egy tetőteres 3 szobás házat,ahol már volt víz és saját kazánnal fával ésszénnel fűtöttem.Ebbe a lakásba beleadtam a lelkemet.Fél évig tartott,míg az ajánlott tervek között kitaláltam melyik legyen a miénk.Persze,amit akartam,átfomáltam.Az építkezés sok indulatot hozott az alkohol miatt.,mégis mikor beköltöztünk nagyon boldog voltam.Meg volt a kényelmem és vehettem egy automata mosógépet,ami áldás volt,mert a mosás ekkora családban nagy munka .Volt boltíves teraszom és szép kertem amire vágytam.Sajnos,ha nem hagynak nyugodtan élni ,és az alkohol miatt így volt)lehet neked palotád is!Először egy bőröndel menekültem el otthonról,amit válás után felfejlesztettem egy trabantnyi cuccra,ezek főleg könyvek voltak!Mondta is az anyám,te nem vagy normális,mert csak ezekhez ragaszkodsz!Nem nézték jó szemmel,hogy elváltam.Falun a vagyonért mindent vállalni kell!Fájt,hogy el kellett adnom a házat,és el kellett hagynom a falut,mert nem lett volna nyugalmam.A fiam azzal vigasztalt,ott lesz az otthonunk,ahol laksz!S igaza volt.még volt szerencsém eggyütt élni a párommal a két fiúval 3 évet.Mindig jönnek,és ez jólesik!Most egy szép lakásban lakom,ami nem az enyém,de sokkal boldogabb vagyok!Azt mondta az unokám,majd építenek neked házat,családit!A kertje meg kőkert lesz!A játszótér mellett van egy sziklakert ,az tetszik neki,Ők egy szintes családi házban laknak a kertvárosban,így eleinte nem tetszett a panel,mikor felhozták!Azóta kitalálta a szépségét!Nézzük a padot,a ping-pong asztalt,kutyákat ,embereket,3 emelet magasból.Sajnos lift nincs így ez a három emelet néha nagyon rosszul esik!Azzal szoktam vigasztalni magam,hogy ez a cardio edzés!Kiöntöttem a szivem!Sok szeretettel Kati
    előzmény:
    klára13 (30706)
    2010-01-25  08:33
  45. 2010. január 25. 08:3730707.

    Gyönyörűek a képek az égbolt eseményeivel.

    Tetszett megjegyzésed is az univerzumról, Kati. Az elképzelt méretek inkább porba sújtják az legtöbb embert. 

     

    előzmény:
    hogalamb (30704)
    2010-01-25  04:29
  46. 2010. január 25. 08:3330706.

       Szép napot!

     

       Kati, nehéz lehetett. De olyan sok jó dolog van benne most is!

       Laktunk hosszú ideig a 3. kerületben lakótelepen. Nem győztem örvendezni, hogy csak úgy jön a meleg víz, meleg az egész lakás. Az erkélyen kertészkedtem, sok kedves ismerősünk volt, szerettem a játszótereket, később fiaim nagyokat bicikliztek a Kiscelli hegyen.

       Persze, ma már a családi házak is kényelmesek, de régebben más volt a helyzet. Ha megoldanák, ezt az eszement fűtésmódot, a távfűtést, hogy messziről vezetgetik a hőt hatalmas veszteséggel, amit a lakókkal fizettetnek ki, megváltozna a vélemény a lakótelepekről. Helyi kazánokat kellene üzembe állítani, minden háznak saját kazán, és kész. Legalábbis, így gondolom. De persze, akkor mi lenne a monstrumokkal, és a rájuk épült bürokráciával?!

     

      Nahát, találtam egy fényképet  1972-ből. Akkoriban itt laktunk; a kép jobb alsó sarkától a hosszú házra merőlegesen felfelé húzódott házunk, a 4. emeleten éltünk. Mennyit játszottak fiaim ezen a nagy grundon, amikor már lebontották a kis házakat!  Később aztán parkosították. Szerettem Óbudát.

       Jó volt ez a kis időutazás!

    előzmény:
    tabu51 (30705)
    2010-01-25  04:47
  47. 2010. január 25. 04:4730705.
    Sajnos Klára,több mint tíz éve nincs kertem!Nehéz volt megszokni a panelt,annak aki 40 évig kertes családi házban élt!Így hozta  az élet!Most a lelkemben örizgetem a szépséget,mert amit az ember egyszer lát,azt megörzi agyának rejtekében.Minden emléket elő lehet hozni,csak megfelelő technika kell hozzá!Ha szükségem van az elmúlt szépségre,leülök,lazítok és "mozizok"Rögtön jobb kedvem lesz!
    előzmény:
    klára13 (30692)
    2010-01-24  16:54
  48. 2010. január 25. 04:2930704.
    Köszönöm Klára!Az univerzum csodálatos!Mikor látom,mindig otthon érzem magam!
    előzmény:
    klára13 (30699)
    2010-01-24  20:46
  49. 2010. január 24. 21:0530703.
    Nem húst, körtét.Azt mondja Klára, megpuhul. Pár nap.
    előzmény:
    MPiggy (30701)
    2010-01-24  20:54
  50. 2010. január 24. 20:5630702.

      Kata, szíves figyelmedbe ajánlom ismét a fakutyát!  Az egyszerűbbek beérik egy erre a célra átalakított stokkedlivel. Te legyél igényesebb!!!Létezik foteles változat!!!

      További szép napot kívánok Nektek! 

     

      Itthon kívánok mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát! Magdikám, Neked, tudod:

     

      

    előzmény:
    MPiggy (30690)
    2010-01-24  14:18

Címlap

top