Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. hus
    hus
    2010. december 17. 05:3434801.
    Nekem kulonlegesen szepek.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  2. hus
    hus
    2010. december 17. 05:2934800.
    Olyan kis furgek, a fenykepezo gep hozzajuk kepest lajhar lassan keszitette  a felveteleket.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  3. hus
    hus
    2010. december 17. 05:2534799.
    Meg egy par kep nektek.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  4. 2010. december 16. 20:1234798.

     

     

      Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (34797)
    2010-12-16  20:09
  5. 2010. december 16. 20:0934797.

      Zsumikám, hálásan köszönöm a segítséget. Jól jön.

      Elszálltál a messzeségbe a vadludakkal? Érthető. 

      Elmondok egy idevágó  sztorit, ami Tiédnek éppen ellentettje, vagy inkább karikatúrája.

     

       Kiléptem a tesco épületéből, s elbűvölt a az látvány:  csodálatos szivárvány ragyogott az égen. Betöltötte az egész eget, földtől földig ért, ami nagyon ritka.

       Mondjam-e, mit éreztem? Mint Te a kék égbolton vonuló vadlibákra figyelve.

       Szétnéztem, ki hogy reagál, s láttam, sehogy senki. Rajtam kívül egyetlen ember sem nézett az égre, senki sem figyelt az égi csodára.

       Felnyitottam a csomagtartót, s muszáj volt odaszólnom a szomszédos autóba rakodó asszonynak:

       - Nézze, micsoda szivárvány!

      Felpillantott.

       - Szivárvány?! Na, megint eső lesz! - mondta dühösen, és rakodott tovább.

     

      Ezen a képen akadt meg szemem. Hatvanadik születésnapomon ilyen kettős szivárvány jelent meg fejem felett, ahogy már egyedül, túl az ünneplésen, a hintaágyon ringatóztam.  Éreztem, valami rendkívüli ajándék ez az égtől. S valóban  sok csoda történt velem az elkövetkező esztendőkben.

      Zsumikám, nagyon reménykedem és fohászkodom, hogy Hozzád is érkezzen el egy ilyen égi csoda, és legyen részed sok-sok csodában, mert ha valakinek, akkor ez Neked kijár.

       

      

    előzmény:
    Zsumi45 (34792)
    2010-12-16  17:46
  6. 2010. december 16. 19:4234796.

       Katica, melyik nap indultok? Meddig lesztek szeretteitek körében? Hol szilvesztereztek?

       Az én Zsófim nagyon hasonlít a Te Ágnesedre.  Szerencsés alkatok. minek idegeskedni bármin is? 

       Bizony, rengeteget összeirkáltunk itt a fórumon. Jó ez.  Igazi agytorna. Jobb,mint a keresztejtvény. Nemdebár? Tudod, azt kell felelni, hogy "dedebár".

       Nekem a visszaemlékezéses időszak a kedvencem.  A családról, felmenőinkről. Ehhez majd visszatérünk, amikor nyugisabb időszak lesz, jó?

       Szívesen olvasnám, hogy mivel és hogyan készülődtél, mit sütöttél, főztél. Hogyan szállítod.  Szeretem ezt átélni.

      

    előzmény:
    MPiggy (34794)
    2010-12-16  18:42
  7. 2010. december 16. 19:2934795.

      Köszönöm, Magdikám! Szerénykedésről szó sincs. De gyakorolok!!

      Tehát mindenért meg kell dolgoznod keményen?! Na, szép kis világ. Álomvilág. Gratulálok sikeredhez,

       Ma nagyon finomat főztem! Látom, jó passzban vagyok. 

       Történt, hogy négy doboz  paprika, három kápia és egy tv, vidáman rothadozott hálója alatt. Na, mondtam, ez igazán erkölcstelen tőled, szívem. S  kissé feldarabolva megfőztem őket. Tettem hozzájuk néhány vöröshagymát és a néhány szem paradicsomot,  ezek már szintén veszendőbe mentek volna. Aztán jött a darálás, és egy üvegecske finom sűrített paradicsommal összefőztem egy részét. Kukoricakeményítővel dúsítottam. Mert hogy én ilyen profi vagyok - időnként.

      Jó darab tarját megspékeltem fokhagymával,  besóztam és megsütöttem  Brillat-Savarin útmutatása szerint - ez az egy passzus, amit megjegyeztem tőle. Kuktában puhítottam, fenomenális lett.

      Szóval, ez volt a mai igazi alkotás!

      Hoppá! Hirtelen megfogalmazódott bennem egy örökérvényű mondás:

       AZ EVÉS JÓKEDVRE DERÍT!

    előzmény:
    Kusza (34791)
    2010-12-16  17:16
  8. 2010. december 16. 18:4234794.

    Eppen ma tekintettem en is "visszafele'..igen, hosszu volt ez az elmult 5 ev. Ugy meg sosem gondoltam ra, hogy "fel evtized' akkro meg komolyabbnak tunik. Azert nezgelodtem, mert regi karacsonyi kepket akartam visszalopkodni, ha mar uj nincsen. Egyelore! De aztan foladtam, mert mint kiderult  tobb mint haromezer hozzaszolasom volt ezalatt az ido alatt, pillanatok alatt elvesztem a kavargasban... Az is foltunt milyen hosszasan es sokat locsogtam idonkent....!!

    te foltehetoen legalabb 5x ennyit irtal be.. a haziasszonynak nagy a felelossege, nem tunhet el idonkent mint en..

     

    Most kergetem az unnep elotti utolso napokat- mar alig van beloluk. A mai is "zaklatott" berelszamolohoz kell menni-ilyenkor ev vegen van adozas- ami igazan nem szep dolog, nem unnepi! Utana egy rovid vizit a korhaz karacsonyi partijanak szinteren- neha megyunk neha nem- ma ugy godoltuk benezunk feloracskara. Annyi eleg az unnepi kollegakbol amint majszolgatnak, egymast koszontgetik..velunk egyutt...

     

    nehany nap es osszegyulunk-ha minden sikerul- , Agnes mar izgatottan ekszulodne..ha olyanfajta lenne, de o nem olyan. Igy mindenki helyett en osztok-szorzok magamban, hogy lesz mint lesz, ki hol lesz..mit eszik..etc. Mi a szomszedoknal kapunk szallast-ennyit tudok es termeszetesen   Agnes erdeme.Most eltunok, vege a rovid ebedszunetnek, amikoris pizzat majszoltam. ez egy ilyen..szabalytalan, evos nap!

    Attol tartok en nem lettem spiritualisabb.....egyelore.

    előzmény:
    klára13 (34716)
    2010-12-11  09:42
  9. 2010. december 16. 17:4934793.

    No, újra!

     

    http://aic.kee.hu/szin_bib.html

     

    Johannes Itten műve is nagyon jó!

    előzmény:
    Zsumi45 (34792)
    2010-12-16  17:46
  10. 2010. december 16. 17:4634792.

    Szervusztok kedveseim!

     

    Klára!

     

    Nagyon jól alkalmazod a színeket ! Szép képeket alkotsz!

     

    Innen Dr Nemcsics műveit, de a többit is szeretettel ajánlom figyelmedbe!

     

     http://aic.kee.hu/szin_bib.html

     

     

    ht tp://atomfizika.elte.hu/FizVed/100113/Csepany_Tamara.pdf

     

     

     

    Most aktuális a mondás:

    "Nagyon el vagyok havazva "

    Azért ma egy kellemes szemlélődésre megálltam:

     

    Errefelé szokatlan, hogy ilyen kemény, síkos hó marad.

    A parkon keresztül, lábam alá figyelve topogtam, amikor élénk kiabálással vonuló vadlúd csapatra lettem figyelmes.Rájuk csodálkozva vettem észre, milyen gyönyörű mélykék az ég,a fákon csillogó zúzmara és jégcsapok.

     

    Tekintetem követte útjukat DNY felé amíg már hangjuk is elhalkult. Csodáltam, amint hangosan bíztatták a lemaradókat, s újabb és újabb V-ket képezve osztották meg egymás közt a feladatot a csapat összetartásában.

     

    Éreztem, akárhogy is alakul a napunk a továbbiakban, nekem mára megteremtették a bizakodást, nyugalmat.

     

    Olvaslak ám Titeket, de sajnos az írásos reagálásra nem tudok időt szakítani.

    Mindenkire szeretettel gondolok!

     

    Egyre nehezebbek a napjaink .....

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (34790)
    2010-12-16  17:02
  11. 2010. december 16. 17:1634791.

    Tudtam én, hogy szépek ezek képek, csak ne szerénykedj!

    Klára, nem úgy van az, hogy én olyan állatot vehetek, amilyet én akarok. Bizonyos szintek elérése után, írják, hogy milyen állatot, terményt, és fákat vásárolhatok. Hát persze a kutya lett volna az első, amit megveszek. 

    előzmény:
    klára13 (34790)
    2010-12-16  17:02
  12. 2010. december 16. 17:0234790.

      Bizony, nagyon szeretnék olyan képeket festeni, Magdikám, amelyekkel maradéktalanul elégedett vagyok. Hát, ez még odébb van.De meglesz.

       Megmutatom tagnapi körtés képemet, és a mai muskátlisat. Foglalkoznom kellene a színtannal. Hogy melyik szín emeli ki a másikat. Zsumi biztosan nagy tudója ennek.

      Magdikám, amikor képeimről beszélsz, akkor az a legjobb az egészben, hogy hirtelen  benne vagyok egy képben, a régebbiben, amikor Tamás munkáit értékelted, és a maiban, amikor Ádámot biztatod. Elfog az békés hangulat, ami közöttetek megvalósult.

      

    előzmény:
    Kusza (34788)
    2010-12-16  11:27
  13. 2010. december 16. 16:4934789.

      Magdikám, ez az első kudarc, amiről Veled kapcsolatban tudok. Kibírjuk, igaz?

      Ágiék remek pályán érkeznek hazáig. Ezekkel az utakkal "összement" a glóbusz, mint a savanyú tej forraláskor. Nagyon jó ez.  Örülök, hogy a mikróvásárlás ilyen sikeres lett. Ezüstszínű, ugye?

      Nagyon tetszik a gazdaságod! Igazi jó szórakozás, meg tudom érteni a lelkesedést. Hiszen, ahogy elmondod, már az nagyon vidám.  Látod, Ágneséknél már sosem fogsz unatkozni, hiszen viszed magaddal az egész világot. De mintha kutyád nem lenne. Pedig ilyen gazdag helyen nagyon kell a házőrző. A komondort ajánlom:

    Ázsiai eredetű, ősi magyar pásztorkutyafajta. A jószág, a vagyontárgyak, a ház őrzésében, védésében rendíthetetlen bátorságot mutat. Hang nélkül, vakmerően támad. Védett területét sajátjának tekinti és idegen élőlényt nem enged rá. Bizalmatlan.

     

      Nagy biztonságot ad. 

    előzmény:
    Kusza (34787)
    2010-12-16  11:20
  14. 2010. december 16. 11:2734788.
    Klára, akkor kellene lefotózni, és elküldeni, mikor elkészül a mű, mert biztos jól sikerült, csak Te nagyon kritikus szemmel nézed.
    előzmény:
    klára13 (34769)
    2010-12-15  21:14
  15. 2010. december 16. 11:2034787.

    Jaj Klára, az alkotásommal most baj volt, a kukába került. Persze, mert kellett nekem ide ülni gépezni, mikor folyton kevergetni kellett volna, kőkemény lett, még egy kicsit meg is égett.

    Nem jött be az interneten való vásárlás, már kifogyott az üzletből, nem ígérték, hogy ideér karácsony előtt, de tegnap már sikerült megvenni a mikrót, itt helyben.

    Gyuri utána nézett, ez nem lett volna olcsóbb a neten sem, és már itthon van, nem kellett a szállításért fizetni.

    Na szóval a farmomon, van pulyka, kacsa, malackák, tyúkok, tehenek, kecskék, juhok, nyuszik. Persze állandóan ültetek és aratok, csak úgy jönnek az ajándékok érte. A 24. szinten vagyok, hát ez még nem olyan magas. Úgy derülök, mikor itt olvasom a Farmera topikban, hogy némelyik milyen lelkesen csinálja, még éjszaka is felkel etetni az állatokat.Ja és a gyümölcsfákról még nem is írtam, van körte, szilva, alma, dió, és cseresznyefám, látnád milyen aranyosak, mikor virágzanak.

    Igen jönnek Ágiék,de csak 23-án reggel indulnak, mert Lilianának lesz valami vizsga 22-én, ami már beszámít az egyetemi felvételbe. Izgulok értük, hogy csak ne legyen nagyon rossz az idő, mikor jönnek.

    előzmény:
    klára13 (34769)
    2010-12-15  21:14
  16. 2010. december 16. 10:2834786.
    A Vitray-rol jutott eszembe ,hogy egyszer egy amerikai turista dicskedett nekem azzal , hogy a Vitray -val cserkesztarsak voltak :)Hiheto volt - volt valamihasonlo a stilusukban ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2010. december 16. 10:0434785.

      Hus, nagy hatással van rám kiegyensúlyozott családi életetek, harmóniátok. Igen, nagy bölcsesség kell ehhez, és nálatok "kisebben", "nagyobban", talán már az unokákban is megvan, vagyis inkább meglesz, mert ezt tanulják, ez a példa.

      Jó olvasni Rólatok. Tanulságos. Erőt lehet meríteni belőle.

       Most visszatérek rajzóráimhoz. Dolgozgatok, dolgozgatok, és hallom fülemben a rajziskola tanárainak tanácsait. Eligazítanak, segítenek most utólag is, ahogy az anya szintén egyengeti gyermeke útját halála után.

     

      Legyen szép napunk, élénk és vidám, mint mai virágom színe!

    előzmény:
    hus (34777)
    2010-12-16  06:17
  18. 2010. december 16. 09:5334784.
      Mondanom kellett volna, hogy a bámulatos boltocska a Móricz Zsigmond körtér és a Bartók Béla út sarkán van. Közeléből indulnak a 40-es buszok Budaörsre. Hátha valaki szívesen vásárolna egy szép autentikus ezüst ékszert karácsonyra. A kedves eladó hölgy kis történelem órával is szívesen megtoldja érdekődésre - ingyen. Jó volt vele beszélgetni, egyáltalán nem zavarta, hogy semmit sem vásároltam.
    előzmény:
    Schanti (34781)
    2010-12-16  09:24
  19. 2010. december 16. 09:4734783.

      Tegnapelőtt a Bartók Béla úton betértem egy apró boltocskába, Szkíta volt a neve. Egyre csak Rád gondoltam, Sasa. Mindenféle honfoglalás-kori tárgyakat, azaz pontos másolatukat árusítják. Süvegek, íjak, sőt sírokból előkerült ezüst ékszerek. Minden jó minőségben. Egy szenzációs cipőt pillantottam meg a kirakatban az csábított be. Volt ilyesmi több is, szegedi cipészmester csodás alkotásai. Bakancsok, saruk. Álomszépek, és kiváló minőségük kiabált róluk.

      Most visszagondolva, Bazsikámnak esetleg vehetnék egy süveget. Szereti a tréfás dolgokat, és hát egy ősmagyar fejfedő ma eléggé mókás valaki fején. Alkalmakkor remek darab.

      Van egy ilyesmije, de nehogy párhuzamnak vedd, csak a humorban van hasonlóság, amikor felveszi. A Szigetre való ünnepi gúnyája - ott vásárolta néhány éve - orosz ezredesi egyenruha zakója. Ha látnád, milyen édes benne! Megy a Szigetre, a zakót lezserül felölti, s hogy a hatást fokozza, övére kapcsol ezt-azt, bögrét, világító karikákat, egyebeket, és nagyon büszke bohóckülsejére.  

       

    előzmény:
    Schanti (34781)
    2010-12-16  09:24
  20. 2010. december 16. 09:3434782.

      Nagyon izgalmas élményben van részed! Sasa, igazán csoda, ami Veled történt. És ami "Robival".

      Remek ötlet a vendégül látás, de fogalmam sincs, hogy miképpen fogod megoldani. 

      Ó, hát szavak nélkül is meg lehet érteni egymást! Látod, kevés szó is elég.  Alkalmasak vagytok erre mindketten. Ha nyélbe ütöd a vendégséget, hazacsődíted mindhárom fiacskádat? Gondolom, igen, és igazi karácsonyi ajándék lesz ez nekik is. Van-e közös fényképetek? Nagyon sajnálnám, ha szerénységből elmulasztanád ezt a feledhetetlen felvételt.

    előzmény:
    Schanti (34781)
    2010-12-16  09:24
  21. 2010. december 16. 09:2434781.

    Sziasztok ! Klara, nagyon helyesek a nyuszz és a kutyus  békében és nyugalomban megférnek egymás mellett . Jómagam is etetem a madarakat, engem meg időnként az nyugtalanít, hogy a macskakommandó nem kapott é gusztust madárpecsenyére ? igyekszem bőségesen etetni a bandát,tehát az éhség  nem emelheti a vadászó kedvet. A madáretetőt a konyhaajtónak szemben helyeztem el, ott pedig Dingo az úr. Dingo pedig nem bántja a madarakat. Akkor vakkant párat rájuk, ha valamelyik leszáll és a csontot érzi veszélyben:))

    Jó napom volt tegnap is Klara, annál is inkább mert mostmár a kutyaszános férfivel(Raindolph) elmondhatom, hogy barátság van kialakulóban köztünk. Még a pihenőjét tölti Koppánymonostoron, de naponta edzésként eljön egy kávéra. Minél inkább megismerem, annál inkább elismerem!!! Csodálatos ember,és sugárzik belőle a jókedv. A kutyák-mostmár velük is barátságot kötöttünk  már automatikusan parkolnak be a boltocska elé.Példás türelemmel vár a falka, szemük a kirakaton, nézik amint a gazdi megissza a kávét és beszélgetünk. Szépek, okosak és jólneveltek. Persze tudják, hogy ilyenkor jön a jutalomfalat. Leginkább a töpörtyüs pogácsát, és a sunkás falatkákat szeretik.

    Imrével megbeszéltük, hogy meghívjuk hozzánk ,csupán azon töröm a fejem, a hat kutyát hogyan lássam vendégül? Öszintén szólva lövésem nincs, Dingo hogy reagálna rá, ha az Ö felségterületére beengednék 6 nagytestü kutyát ?

    Gondolkodom. Megbeszélem Robival  a gazdi felhatalmazott, hogy így szólítsam. Ilyenkor érzem ,hogy jaj, mennyire hiányzik a nyelvtudás. Klara látnod kéne, ahogy beszélgetünk !Gyarló angol tudásom mellett bevetjük a testbeszéd külömböző formáit ! Imi ilyenkor nagyokat derül, aztmondja élmény minket nézni DDDDDDDDD!

    Szép napot Mindenkinek, remélem átmegy az üzi, mert iszonyatosan lelassult a rendszer.

    előzmény:
    klára13 (34744)
    2010-12-14  10:16
  22. 2010. december 16. 09:2334780.

       Szervusz, Sasa!

       Mindjárt elindulsz dolgozni. Legyen szép napod, nagy forgalmad, türelmed mindenkihez, és osszad ma is nagy szorgalmaddal harmóniádat az ünnepre készülődő emberek között. 

     

     

      

    előzmény:
    Schanti (34743)
    2010-12-14  09:48
  23. 2010. december 16. 07:0634779.

     sziasztok !

     

     sok sok munkam van . igy karacsony elott erkeztek uj aruk az aruhazba  es az ember lohalalban probalja dizajnolni ezeket ....iphone tokok ,ezust medalok ,keramia diszek , homokko pohar alatetek ....jaj !

     

    nagylanyom atment a felevi rettegett vizsgakon ...olyan jolk sikerult , hogy meg egy malajziai utat is kapott ajandekba  az egyetemtol ... a tavaszi szunetben menne a csoport -de a ferjem tegnap hazajott es cirkuszolt egyet velem ... hogy nem helyes elengedni ,mert ki tudja mi fog tortenni ...

     nincs rosszabb a ferfi hisztinel .. en probaltam nyugodt maradni es kerni , hogy akkor mondja meg a lanyanak , hogy nem es kesz . de ettol meg jobban felduhodott ...nem meri megtenni ...

     

    kulonben  az alapitvany meg mindig nem valaszolt a tandij hitel ugyeben ....jun 15 volt s hatarido ...

     

     meg mindig nem tudjuk , hogy mennyiert tanul ...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. hus
    hus
    2010. december 16. 06:2434778.

    Jo reggelt kivanok es jol erezzetek magatokat a karacsonyi keszulodesben.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=BshxCIjN EjY

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  25. hus
    hus
    2010. december 16. 06:1734777.

       Jo fonokom van es a fonokomnek is jo a fonoke. Es edes is.


    Erdekes egyutt dolgozni, erdekes egyutt dolgozni a csaladdal is es erdekes munka utan is egyutt lenni a kis es nagycsaladnak is.

    Nalunk nagyon sok jo van benne es nagyon keves nehezseg kettonk kozott.

     

    Neha, nagyon neha erzek egy kis feszultseget amikor 100% tudom, hogy ez az oka, akkor probalom a legnagyobb turelemmel  (meg ha szuros szemmel is)  elviselni, mert butasag lenne feszult hangulatban vitatkozni.

    Nem az en vilagom. Bele is gondolok neha, hogy nem mindegy egy ferjnek sem, hogy a feleseg is iranyit, sokszor engedekenyebb vagyok, sokszor makacsabb es ragaszkodom a sajat  elkepzelesemhez, ez mindig fugg a helyzettol is.

    Iranyitani csaladot a maganeletben is es uzletben is ugy, hogy kozben nezni mindenkinek az erdeket is, talan ehhez kell egy piszkos nagy megertes, szeretet es tisztelet mindenki fele kulon-kulon.

     

    Mar kiszamitottuk a lanyommal, hogy amikor a ferjem elindul otthonrol  en kesobb megyek munka ugyben, mennyi ido kell, hogy telefonaljon es "egy fontosat" mondjon.  10 perc. Akkor eppen eszebe jutott "valami."  Persze eppen az egyutt dolgozas miatt van olyan nap is, hogy  5-10x is kell beszelnunk.

     

    Ami tetszik benne, hogy sok es kulonleges emberekkel ismerkedunk meg.

     

    Klara nagyon sokat dolgozom magunkert is, masokert is lelkiismeretesen, szivvel lelekkel. Csak igy lehet, maskulonben  nem letezik.

     

    Jol esik bejonni ide es beszelgetni veletek, idonkent beleszolok mas topikokba is. 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=1fCOOYrfhOc&feature=related

     

    előzmény:
    klára13 (34767)
    2010-12-15  20:36
  26. hus
    hus
    2010. december 16. 05:2934776.

    Az allatok begyujtese es arulasa is egy uzlet. Akik vasaroljak azok ugyan nem akarjak kiuriteni az allatvilagot igy, de hozzajarulnak valljuk be.

     

    El lehet rajta gondolkodni, hogy vajon szabad-e igy jutni hozzajuk. Hiszen ugy tunik minden hivatalos uton megy, szamlakkal adoval egyutt vasaroljak.

     

    De akiktol vasaroljak, azok az emberek igen megdolgoznak erte. Lemenni a viz ala, sokszor percekig lenn lenni a viz alatt, hogy felhozzak a kereslett kis gyonyorusegeket. Nagyon olcson. Ha itt dragan aruljak fel sem nagyon tetelezik, hogy ki vannak hasznalva a  halaszok, akik nagyon sokszor kisgyerekek. Nekik a penz eletet jelent, nagyon megszenvednek erte.

    Ugyesen mozognak, rettento gyorsak es siklanak ki a kezbol.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=fIYDLc837

     

    előzmény:
    klára13 (34767)
    2010-12-15  20:36
  27. hus
    hus
    2010. december 16. 04:4934775.

    Klara eletemben nem lattam iluyen gyonyoru halakat, kulonlegeseket es korallokat meg az arusoknal sem, pedig itt arulnak mindenfele tropusi allatokat.  Ezek a halakkulonlegesek.

    Ha sikerul a filmet atkuldeni valahogy, akkor egy halra felhivom a figyelmeteket, 15 perc kellett neki amig megszokott es utana odajott elém es  szabalyosan "koszontott, baratok lettunk ". Nehezen valtam el toluk, de muszaj volt.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  28. hus
    hus
    2010. december 16. 04:4234774.
    Nem probalok 4-et feltenni, csak kettot hatha nem kell varni 10 percig, hogy atmenjen.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  29. hus
    hus
    2010. december 16. 04:3834773.

    Latom az elozoekkel valami tortent.

    Talan egyesevel? 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  30. hus
    hus
    2010. december 16. 04:2834772.
    Probalom atkuldeni a kepeket, csak nagyon lassu ma is minden.
    előzmény:
    klára13 (34767)
    2010-12-15  20:36
  31. 2010. december 15. 21:3034771.

     

     

       Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (34768)
    2010-12-15  21:00
  32. 2010. december 15. 21:2834770.
      Köszönöm, Életkönyve, de egyelőre képtelen vagyok Rátok, azaz az ayurvédára hangolódni. Az egyenesen felzaklatott, hogy fórumotokat, ahol esetleg tanulhattam volna, olvasni sem lehet regisztráció nélkül. Az ilyesfajta negatív biztatás éppen ellenkezőjét szüli, mint amit elérni szeretnétek. Elment az egésztől a kedvem. Szép és okos párbeszédek szerezhettek volna egy hívet.
  33. 2010. december 15. 21:1434769.

      Ez nekem is nagyon tetszik, Magdikám. Túlságosan is. Majd fényképezd  le alkotásodat, legyél szíves.  Biztosan isteni lesz.

      Csak céloztál rá, de számomra mégsem világos, hogy jön-e lányod. Gondolom, igen. El tudja vinni a baracklekvárt. Jaj, de finom az is!

       Ma lefestettem négy citromot egy sötétpiros almával. Egy piros és egy sárga paprikát. Három körtét. Inkább nem hozom ide őket, tudod, először boldog vagyok velük, aztán meglátom hibáikat. Sebaj. Holnap is nap lesz.

       Rég meséltél farmodról. Tán azt hiszed-e, hogy engem nem érdekel? Nagyon is érdekel(ne).

       

       

    előzmény:
    Kusza (34757)
    2010-12-14  20:42
  34. 2010. december 15. 21:0034768.

       Kis szál kettőnk között? Hát a sodronykötél, bakfitty, hogy mindketten az nlc-n fórumozunk, Bibu?!

       Most is a kis bajuszost figyelem a tévében. Mögöttem van, hátra-hátra nézek.  Szeretek háttér-tévézni, amikor valamivel foglalkozom. Ma sokat festettem. Néha zene szólt a dobozból, néha akármi más. S nagyon jó volt a csend is.

       Neked van-e kedvtelésed? Biztos vagyok benne, hogy igen. Az olvasás mindenképpen. A mindenit! Azzal biztattam magamat idétlen megjegyzésem után, hogy úgyis eltemette már az idő Arany balladáit! S lám. Te kiástad! Elismerésem!

       Psota egyik legnagyobb színésznőnk. Nagyon nagyra tartom.  Remek humorát külön nagyra értékelem.

      

    előzmény:
    bibulov (34750)
    2010-12-14  17:30
  35. 2010. december 15. 20:3634767.

       Tehát a halacskákat éppen olyan barbár módon rabolják a tengerekből, mint a madarakat az esőerdőkből?! Milyen keveset tudok a világról! Nekem az akvárium guppi és társai. Hogy a halakat is... Le vagyok sújtva. A halakat a tengerben kellene hagyni.

      A helyi kínai étteremben volt egy nagyon szép akvárium, vitorláshalakkal. Sós vizűt tengeri halakkal csupán a tévében láttam. Szívesen nézegetném róla fényképeidet. Hus. Talán sikerül idevarázsolni őket.

      Tehát dolgozol, saját cégben. Biztosan jó, ha jó a "főnök". Magatok ura vagytok. Ismerem ám ennek nehézségeit. De sok jó is van benne.

       Aztán sikerült jóllaknotok? Édes az a kép!

    előzmény:
    hus (34761)
    2010-12-15  05:32
  36. 2010. december 15. 08:5834766.

      Szép napot!

     

      "Nagyon fiatalon jutottam arra a felismerésre, hogy az élet bonyodalmai - hacsak nem találni rájuk belülről választ és megoldást -, végső soron nem sokat jelentnek."

     

     Carl Gustav Jung emlékezése. 

     

     

     Mai virágom rózsaszínű:

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  37. hus
    hus
    2010. december 15. 06:4934765.

    Enyhe jo reggelt kivanok, szel menteset,napsutesest es jo kavezast, teazast.

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ZJO mQBL3fIU

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  38. hus
    hus
    2010. december 15. 06:3234764.

    Meg mielott elfelejtenem a notat.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=3Al9blQOhNw

     

    ================

     

    Rendőrök vizsgáznak történelemből. Bemegy az első, kihúz egy tételt: a francia forradalom. Mély csend, nem tud semmit. Vizsgáztató próbál segíteni:
    - Na? Jakobinusok? Semmi?
    - Semmi.
    - 1700-1800? Semmi?
    - Semmi.
    - Menjen ki, megbukott!
    Kimegy, mondja a következőnek:
    - Ha a francia forradalmat húzod ki, mondd azt, hogy jakobinusok és hogy 1700-1800!
    Be is megy, ki is húzza a francia forradalmat, nagy az öröm.
    Vizsgáztató:
    - Na, meséljen!
    - Hát ott voltak a japán kubikusok!
    - Micsodák? Mit kerestek azok ott?
    - Úgy 1700-at, 1800-at!

     

    ===============

     

    Két rendőr barkobázik:
    - Férfi?
    - Igen.
    - Fekete haja van?
    - Igen.
    - Szemüveget hord?
    - Igen.
    - A munkatársam?
    - Igen.
    - Rákérdezhetek?
    - Igen.
    - Ki az?

     

    ===============

     

    Stirlitz megy az erdőben, amikor megreccsen a bokor.
    - Legközelebb nem hagyom otthon a pisztolyomat - gondolta Stirlitz.
    - Legközelebb? - gondolta a medve.

     

    ===============

     

    A sebész, a pszichiáter és a belgyógyász kacsavadászatra megy. Egyszer csak egy kacsa repül el felettük, mire a belgyógyász felemeli a puskáját, de nem tüzel.
    - Miért nem lőttél? - csodálkozik a sebész.
    - Biztos vagy benne, hogy kacsa volt? - kérdez vissza a belgyógyász. - Másféle madár is lehetett.
    Megint elhúz felettük egy kacsa. A pszichiáter megcélozza, de ő sem lő.
    - Most mi a baj? - dühöng a sebész.
    - Vajon tudja-e a kacsa, hogy ő kacsa? - töpreng a pszichiáter.
    Ekkor újabb kacsa emelkedik a magasba. A sebész kikapja a puskát a pszichiáter kezéből, és kapásból lelövi a madarat.
    - Biztos vagy benne, hogy kacsa volt? - kérdezi a belgyógyász és a pszichiáter.
    - Majd a boncolásnál kiderül!

     

    ==================

     

    Nyaral a színésznő, amikor eléri a végzet: foggyökér gyulladást kap. Orvos nincs a kis faluban, ezért hívják hát a falusi sámánt, aki piócával gyógyít. A kis állatot rátapasztja a művésznő ínyére. A sámán megilletődöttségében bókolni akar a szép színésznőnek, ezért mókásan így szól a piócához:
    - Na, öregem, ez már ugye jobban ízlik, mint tegnap a polgármester úr aranyere?

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  39. hus
    hus
    2010. december 15. 06:1834763.

    A tizenegy éves Józsika bemegy a moziba, ahol éppen szexfilm megy, de egy perc múlva rohan kifelé. A portás kérdezi, hogy miért gondolta meg magát? Talán nem tetszett a szexfilm?
    - Anyukám azt mondta, hogy ha valami csúnyát nézek, akkor kősziklává válok.
    - Na és?
    - Éreztem, hogy kezdődik!

     

    ====================

     

    Egy nő panaszkodik a golfpálya igazgatójának, mert megcsípte egy darázs.
    - Hol? - kérdi az igazgató.
    - Az 1-es és a 2-es lyuk között.
    - Ne golfozzon akkora terpeszben - válaszolja az igazgató.

     

    ====================

     

    A nyelvtan tanár kérdezi Mórickát:
    - Milyen időben vannak ezek az igék: én fázom, te fázol, ő fázik.
    Móricka felel:
    - Hideg időben.

     

    ====================

     

    Egy matematikatanár meg akarja tréfálni osztályát, így feltesz egy kérdést:
    - Na, gyerekek, ha ez a terem 6 méter hosszú és 4 méter széles a fal színe fehér, csíkos nadrág van rajtam és most fél 12 van, akkor hány éves vagyok én?
    A gyerekek döbbent csendben ülnek, majd egy kis idő múlva Móricka jelentkezik:
    - A tanár úr 40 éves.
    A tanár meglepődik.
    - Tényleg annyi vagyok, ezt meg hogy találtad ki?
    - Hát - mondja Móricka - van egy 20 éves bátyám, és ő csak félhülye.

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  40. hus
    hus
    2010. december 15. 05:5834762.

    - Hogy hívják a sokat szidalmazott labdarúgó játékvezetőt?
    - ???
    - Strapa-bíró.

     

    =================

     

    Mi a különbség az izgalom és a stressz között?
    - Izgalom az, amikor a feleséged terhes.
    - Stessz az, amikor a titkárnőd.

     

    =================

     

    A plébános és párttitkár egymás mellett horgásznak, annak ellenére, hogy nem szeretik egymást. A plébános rengeteg halat fog, míg a párttitkár egyet sem.
    Gondolkodik a párttitkár, hogy csak meg kellene szólítani a plébánost.
    - Te Plébános Úr! Hogy lehet az, hogy Te rengeteg halat fogsz én pedig egyet sem?
    Nagyon örül a plébános, hogy a falu első embere szóba állt vele, és lelkesen elkezd mesélni. Tudod Pártitkár! Én a csali mellé egy punciszőrt teszek, és erre jönnek a halak.
    Erre a párttitkár fut rögtön haza. Otthon a felesége éppen felmos, mire benyúl hátulról a szoknyája alá, és kitép egy csomó szőrt.
    Mire az asszony:
    - Plébános Úr! Már megint horgászni tetszik menni?

     

    =================

     

    Kedves Feleségem!
    El kell ismerned, hogy 54 éves vagy, és vannak bizonyos igényeim, amit már nem tudsz kielégíteni.
    Egyébiránt meg vagyok veled elégedve, mint feleséggel, és őszintén remélem, hogy nem fog megsérteni az, ha megtudod, hogy mire ezt a levelet megkapod én már a Grand Hotelben leszek a 18 éves tanársegédemmel. Éjfél előtt otthon vagyok.
    Férjed.
    Mire a hotelbe ér, a következő fax várja:
    Kedves Férjem!
    Te is 54 éves vagy, és mire ezt a levelet megkapod addigra én már a Breakwater Hotelben leszek a 18 éves úszómesterrel.
    Mivel kiváló matematikus vagy, így könnyen beláthatod, hogy a 18 az 54-ben sokkal többször megvan mint az 54 a 18-ban.
    Feleséged.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  41. hus
    hus
    2010. december 15. 05:3234761.

    Szoval leegett apa is.

     

    Tudod epp valamelyik nap gondoltam erre a musorra is.

    De csak gyere, ulj es meselj nekunk.

     

    Meselek en is.  

    Lanyok, eletem legszebb akvariumat lattam egyik ismerosunk lakasaban.

    Tele gyonyoruseges es kulonleges halakkal es korallokkal. Legalabb 3 m hosszu volt es maga volt a mozgo csoda.

    Csinaltam rola kepeket, meg fimeztem is  kb. 20 percet. Valami fantasztikus volt. Nem tudtam onnan eljonni.

    Az illeto az egyik Csendes - oceani szigetekrol szarmazik es ez a hobbyja.  A fal az akvarium, mogotte a szoba a felszerelesekkel egyutt. Felesege i mar annyira megszerette, hogy o is valaszt halakat amikor vesznek, ujsagolta a ferj.  Persze a feleseg kicsit maskepp adta elo, de elismerte, hogy szokott valasztani. Aztan hozzatette, hogy nehogy vegyel, nehogy belekezdj, mert egy vagyonba kerul.

    Megkerem majd a fiam, hogy tegye fel valahova, ha sikerul , hogy ti is nezzetek meg a filmet Kis miniatur korallsziget az egesz. Ezt nem igerem 100%.

    Sok szamomra  kis "titkot "mondott el ezzel kapcsolatban, hogy hol erdemes venni ezeket a csodalatos halakat es hol nem, mert nem eleg, hogy mereg dragak, de  sokszor a halaszok nem szakszeruen hozzak fel oket es  a vasarlok egy ido utan nagyon megfizetik az arat, mert elpusztulnak.

    Szoval mindig tanul az ember. De nagyon beleszerettem ebben a mozgo mini elovilagban.

    előzmény:
    klára13 (34741)
    2010-12-13  11:34
  42. hus
    hus
    2010. december 15. 05:0834760.

    Fiam megszerelte amit kellett, jottem gyorsan hozzatok.

    Nem nagy TV-s vagyok az utobbi evekben, mar a hireket sem nagyon nezem, sok az elfoglaltsagom, nincs turelmem vegig nezni eg filmet.

    Vagy ugy oreglanyosan bekapcsolom a TV-t, leulok a fotel ?-ba (tobb mint 20 eve hasznaltam ezt a szot ), vagy vegig dolok a rekamien? , nezem nezem, neznem, neznem, egyszer csak felebredek.

     

    Nem sok ertelme van.

     

    Kerdezed a nagymamasagom. Huuuuu ennekem van sok evem meg az igazi nyugdijig.   Dolgozos nagymama vagyok , mivel magunknak dolgozunk, igy idot is szoktam magamnak csinalni, hogy a lanyokkal tudjak lenni. Nem mondom, hogy konnyu megoldani, de nekem a vagyam mindig az volt, hogy veluk legyek annyit, amennyit tudok. Szerencses vagyok, mert sikerult, ugy alakultak a dolgok, hogy a lanyomek nem koltoztek masik orszagba, maradtak itt.

    Holnap megint viszem uszni a picit, aztan jon ide es egyutt leszunk.

    előzmény:
    klára13 (34740)
    2010-12-13  09:17
  43. hus
    hus
    2010. december 15. 04:4034759.
    Igy kiabaltunk ehsegunkben, mert  nem mukodott mar megint az internet.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  44. 2010. december 14. 21:0034758.
    Jó éjt! Változatos, szép álmokat!
    előzmény:
    klára13 (34755)
    2010-12-14  20:39
  45. 2010. december 14. 20:4234757.

    Klára, mutatok egy oldalt, úgy tetszett gondoltam ide hozom.

     http://www.nosalty.hu/cukrozott_narancs-_es_citr omhej_gyorsan_recept_1889

    Meghámoztam egy narancsot, olyan jó vastag volt a héja, gondoltam jó lenne valamit csinálni belőle. Már elfelejtettem, hogy is készítettem el régen. Nem csak a receptet olvastam el, hanem a hozzászólásokat is, nekem tetszett.  

    előzmény:
    klára13 (34754)
    2010-12-14  20:36
  46. 2010. december 14. 20:3934756.
    előzmény:
    klára13 (34754)
    2010-12-14  20:36
  47. 2010. december 14. 20:3934755.

     

     

     

    Most is Poirot-t  nézek! Csak valahogy idecsábultam.

     

     

     Jó éjt!

    előzmény:
    klára13 (34754)
    2010-12-14  20:36
  48. 2010. december 14. 20:3634754.
    előzmény:
    bibulov (34752)
    2010-12-14  17:51
  49. 2010. december 14. 17:5534753.
    Mivel ő más szereplőkkel látta, valószínű, hogy a hatás is más volt, és azért itt megnézni, hallgatni, nem olyan élmény, mint színpadon, moziban, vagy tv-ben. Én se voltam annyira elragadatatva tőle, ahogy vártam. Biztosan más lenne az élmény élőben.
    előzmény:
    Kusza (34751)
    2010-12-14  17:36
  50. 2010. december 14. 17:5134752.

    Bizony, bizony! Sugározd csak a pozitív energiákat, sok embernek szüksége van rá. Ha ven belőle neked, add tovább, újratermelődik majd benned, nem fogy el.

     

    Hídavatás??? Még nincs készen egészen a felújított Margit híd. Nem mehetsz oda.

    Ki is lennél ott? 

    Talán ő?

     

    Unalmas arc, félig kifestve

    Egy úri nő lomhán kikel:

    "Ah, kínos élet: reggel, estve

    Öltözni és vetkezni kell."

    Bocsánat, nem tudtam kihagyni.

    előzmény:
    klára13 (34745)
    2010-12-14  10:24

Címlap

top