Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. december 19. 08:5634851.

    YouTube - Csík Zenekar - Most múlik pontosan

     

     

      Idehozta valaki  a fórumra e dalt. Továbbadom ebben a szép, de dideregtető  világban.

    előzmény:
    Zsumi45 (34835)
    2010-12-18  14:28
  2. 2010. december 19. 08:3834850.

     

        Szép vasárnapot!

     

        Teljes lenne a csend ebben a fehér világban, de a cinegék felborítják, motoznak, zörögnek az ablak rácsához erősített karikákon. Kisütött a Nap. Világít a hó. A gerlék mind közelebb merészkednek a fal tövébe szórt magokhoz, ahol a legdühöngőbb hóesésben is száraz marad a kő. Mint a kerti kandalló házikójában, amit madáretetőként  használok. 

       A rigókat azonban hiába várjuk a fenyőfák alá kirakott almák és én. Kevesen vannak.Ez az év gyászos volt nekik. Ragadozómadár dúlta szét a fészket, és szórta szanaszét a halálra sebzett fiókákat,  s volt, amelyik az esővízbe fulladt. Tanultam ebből. Biztonságos fészkelőhelyeket alakítok ki idén a védett sűrűben - elég ehhez a csupasz vízszintesen rögzített deszkadarab, amely megtartja fészküket. S kiürítem az esővizzel megtelt edényeket. 

      A gerlék elindultak. Egyikük megreszkírozott egy hívogató burukkolást. El van tévedve az időben. Mint én is gyakorta.

    előzmény:
    hus (34849)
    2010-12-19  07:24
  3. hus
    hus
    2010. december 19. 07:2434849.

    Csak meeg ezt es megyek csicsikalni.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=DQYyr5-GhzU&feature=related

     

    Igy vagyunk mi a gyerekeinkkel.

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  4. hus
    hus
    2010. december 19. 07:1834848.

    Mindenkinek kivanok kellemes ebredest, nyujtozkodast, egy szep aranyvasarnapot es finom falatokat.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=3z7znItAkoU&feature=related

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  5. hus
    hus
    2010. december 19. 07:0234847.

    - Azt hiszem, Önt keresik Főnök úr - mondja a titkárnő.
    - Mi az, hogy "azt hiszem"? - förmed rá a főnök.
    - Nem vagyok egészen biztos benne. Amikor felvettem a kagylót, valaki beleordított: "Te vagy az, te vén hülye?"

     

    ==================

     

    Egy férfi gyónja a bűneit a papnak:
    - Vétkeztem atyám. A minap bementem a feleségem munkahelyére. Senki nem volt ott, csak a kolléganője, én elkaptam és megerőszakoltam.
    - Hát ez nem volt szép dolog - mondja a pap - még mi rosszat csináltál?
    - Atyám, múlt héten, elmentem a feleségem nővéréhez, senki más nem volt otthon, őt is elkaptam, és megerőszakoltam.
    - Ejnye fiam, ez nagy bűn volt - mondja a pap.
    - Ez még semmi atyám. - mondja a férfi. - A múltkor meglátogatott az anyósom, csak én voltam otthon, és azt is megerőszakoltam.
    A gyóntatószékből nincs válasz. A férfi vár, vár, szólítgatja a papot, majd benyit, és látja, hogy a pap a pad alá bújt, és remeg félelmében.
    - Mit csinál ott atyám? - kérdi tőle a férfi.
    Erre a pap:
    - Fiam, csak most jöttem rá, hogy nincs a templomban senki más, csak te meg én...

     

    =================

     

    Az oktatási miniszter elmegy a borbélyhoz. Mikor belép, a borbély felkiált:
    - Jó napot kívánok, drága miniszter úr!!! Milyen frizurát parancsol?
    - Hát maga ismer engem?
    - Persze miniszter úr, tudja, én azelőtt tanár voltam, de kevés volt a fizetés, nem tudtam eltartani a családot, így hát elszegődtem fodrásznak.
    Kész a frizura, a miniszter megy haza taxival, ahogy beszáll, a taxis így szól hozzá:
    - Jó napot kívánok, drága miniszter úr! Hová lesz a fuvar?
    - Hát maga is ismer engem?
    - Persze miniszter úr, tudja, én azelőtt tanár voltam, de kevés volt a fizetés, nem tudtam eltartani a családot, így hát elszegődtem taxisnak.
    Hazaérnek, kiszáll a taxiból, odamegy hozzá egy rongyos koldus:
    - Jajj, aranyos drága miniszter úr! Adjon egy pár forintot, otthon éhen hal az asszony, meg a gyerekek.
    - Ember, csak azt ne mondja, hogy maga is tanár volt!
    - Jajj, dehogy, drága miniszter úr! Én még mindig az vagyok, csak lyukasórám van.

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  6. hus
    hus
    2010. december 19. 06:4834846.

    Vízparton kétségbeesetten kiabál egy ember:
    - Segítség! A feleségem beleesett a vízbe. Nem tudok úszni, aki kimenti, annak adok 1000 forintot!
    Egy horgász gyorsan beugrik a vízbe, lebukik, nagy nehezen a partra húzza, majd kéri a fizetséget. A férfi megnézi a kimentettet, majd így szól:
    - Elnézést, de nem jól láttam. Ez nem a feleségem, hanem az anyósom.
    Mire a horgász szomorúan:
    - Sajnálom. Akkor mennyivel tartozom?

     

    =================

     

    Székely bácsi stoppol az út szélén a tehenével.
    Éppen arra jön egy mercis pofa és megáll.
    - Merre, bácsi?
    - Csak ide az első faluba.
    - Üljön be, a tehenét pedig kösse hátra.
    A mercis elindul úgy 40 km/h sebességgel, hátrapillant a tehénre, mely csak bandukol a kocsi után.
    A mercis most már 120km/h-ás sebességgel halad.
    Hátrapillant és megdöbbenve észleli, hogy a tehén kocog, míg a kocsi 120-al halad.
    Felidegeskedik erre a mercis és maximális gázzal vagy 200-al kezd repeszteni. Visszapillant és látja, hogy a tehén lógatja a nyelvét. Mondja is a székely bácsinak, hogy lóg a tehén nyelve!
    - Jaja, a tehenem mindig így jelez, amikor előzni akar!

     

    ==================

     

    Állásinterjún a főnök a jelentkezőhöz:
    - Elég magas fizetést kér, ahhoz képest, hogy nincs semmi szakmai gyakorlata.
    - Azért, uram, mert sokkal nehezebb úgy elvégezni a munkát, ha nem tudom, mit kell csinálni.

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  7. hus
    hus
    2010. december 19. 06:3534845.

    Biztos nagyon finom lehet a te beiglid is, ha nem valtoztatsz rajta. Ezt a tojas keneses modszert nem hallottam meg, nagyon jo lehet az biztos.

    Szoval  leiw itt is volt veletek.

    Reg nem lattam itt, mi lehet vele ugyan. 

    Jo beszelgetos tipus volt, ha volt ideje sokat irt. Szerette nagyon a cicait.

     

    Meg ilyet nem is hallottam, valaki sutit kuldott ide. Nem kinevetem a szomszedodat,  csak nagyon aranyos ahogy irod.

     

    előzmény:
    Kusza (34839)
    2010-12-18  18:36
  8. hus
    hus
    2010. december 19. 06:2734844.

    Zsumi, uigy ahogy volt kinyomtattam a receptedet, koszonom szepen.

     

    A lanyok fogjak imadni nagyon mar erzem elore.

     

    Az iden eloszor a ket lany egyutt keszitettek a mamival a sutiket karacsonyi ajandekkent. Egesz heten sutottek kulonbozo feleket. 

    Mar olyan kivancsi vagyok ra. De olyan ugyesen csinaltak, hogy soha nem vettem eszre semmit, pedig jartam naluk. Hat hiaba a mamijuk  nagyon ugyesen el tudta titkolni, de a lanyok kibeszeltek.

     

    Mint amikor a nagyneni csokit adott nekik. Rogton az volt az elso, hogy elmondtak az anyukajuknak.   A nagyneni meg mondta, na megalljatok, maskor nem adok nektek.  Sajnos  sok helyen talaltam csokikat amikor a nagyneni elment ez ramoltam a szobajat. Pedig ugy megkertuk, hogy legyen szives  csak annyit adjon nekik amit mi is tudunk.

    Hiaba, nem tudta megallni. Vajon miert is voltak a lanyoknak etvagytalan napjai?

    előzmény:
    Zsumi45 (34835)
    2010-12-18  14:28
  9. hus
    hus
    2010. december 19. 06:1634843.

    Klara koszonom a koszontest ebedre, de en sem tudok inni.

    Hallottal mar ilyet? Rosszul vagyok tole.  Ezt a piszkos szerencset, mennyit sporolok en.   Itt kuonben nagyon draga az alkohol. Pl. 1 l-es uveg konyak $ 50.00. De ez nem is a jo fele, hat akkor hol ban meg a legjobbtol.

    Egy alkalommal megyek az italboltba vasarolni evente, ez karacsony elott van.  Szivemhez kapok a szamlatol az biztos, de evente egyszer elmegy.

    Pl. most vettem Debroi harslevelut, Tokai szamorodni edeset, Kekfrankost, barack palinkat, ami magyar gyartmanyu. Az  ausztral bort szoktam meg venni, a chilei feher es vorost a vendegeknek, edeset a lanyoknak, pezsgot. De mindig sok megmarad, elteszem uj evre, akkor is megmarad, aztan masik evben elfogy alkalom adtan.

     

    A hallal kapcsolatban azt tudnam tanacsolni, hogy amikor latod, hogy fognak szuletni a kicsik akkor vedd ki a mamat es  vard meg amig megszuletnek, kicsit megnonek es azutan tedd vissza az akvariumba, mert kulonben a tobbiek megeszik oket.

     

    http://diszhal.info/elevenszulok.php

     

    előzmény:
    klára13 (34837)
    2010-12-18  17:34
  10. hus
    hus
    2010. december 19. 05:5934842.

    Jaj nem, nem ne ertsd felre, hulyeskedtem, mert halloittam ezt mon. mondani tobbszor is.

    Az  egeszseges eletmod megjegyzesedhez szeretnem elmondani, hogy a testverem egyszer elment on. orvoshoz es magas vernyomast mert neki a doktorno.

    Azt javasolta, hogy minden reggel igyon meg egy kis palinkat ehgyomorra, de csak feheret, mert az leviszi a vernyomast.

    Ez a testveremnek lehetetlen  volt, mert amikor probalta inni reggel, akkor elkapta a hanyinger, szeme bekonnyesedett, feje elvorosodott.

     

    Na nevettuk is ot, hogy nem fogad szot az orvos eloirasanak.

     

    A kocsonyat itt szoktak europai uzletekben arulni. Kanadaiak nem eszik a belsoseget es nem eszik a zsiros dolgokat. Ilyen korom, farok, ful feleke elott meg sem allnak az uzletben es csak csodalkoznak azokon akik vasaroljak.

    Magam reszerol szeretem a belsoseget, koromre ranezni sem tudok, fule farka barmikor kimaradhat az etrendembol, soha nem tudnam megenni.

    Pl. a jo multkor vettem egy fej savanyu kaposztat es meg azt is megkerdeztek, hogy mit keszitek belole.

     

    Most, hogy betetted ezt a kepet emlekszem en is erre a csokira es szerettem is. Szeretem a mogyoro izesitesu csokikat. Volt egy kedvencem, a korfu nevezetu csoki, 1.40-ert arultak, meg a sportszeletet is szerettem.

    A Tibi csokiert nem voltam oda. Hanem volt meg a kicsi Boci csoki amit szerettem es ha jol emlekszem balaton? nevezetu  kocka  csoki az 40 filler volt. Karamellas cukorkat, a Francia drazset es a Duna kavicsot is  szerettem.

     

     

    előzmény:
    klára13 (34831)
    2010-12-18  09:53
  11. 2010. december 18. 23:1534841.

     

     

     

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (34840)
    2010-12-18  22:39
  12. 2010. december 18. 22:3934840.

      Magdikám! De jó hogy visszaidézted azt gyünyörű délutánt! 66 éves lettem éppen. Ágnes nagyon meglepett és nagy örömet szerzett a babával és a bohóccal.

       De jó a teraszon ücsörögni, amikor virágoznak a hortenziák!

    előzmény:
    Kusza (34838)
    2010-12-18  18:27
  13. 2010. december 18. 18:3634839.

    Nekem nagyon jó bejgli receptem van, azon már nem változtatok, a családban mindenki nagyon szereti. Most már azt is kitapasztaltam, hogy ne repedjen ki. Tavaly csináltam ezt a módszert, remélem, most is beválik. Ezt úgy értem el, hogy bekentem egyszer tojással, majd kitettem az erkélyre hidegre, egy jó fél órára, mikor behoztam, még egyszer bekentem, és úgy sütöttem.

    A szomszédasszonynak Amerikában volt a fia, ő is az én receptem szerint csinálta, elküldte csomagban, és jó puha volt, mikor megérkezett. 

    előzmény:
    hus (34825)
    2010-12-18  05:15
  14. 2010. december 18. 18:2734838.

    Nekem is vannak kedvenc letöltött képeim!

    Az előbb beszéltem Ágival, mesélte, hogy ott is esik a hó. Náluk ez elég ritkán fordul elő. Derültek rajta Lilianával együtt, hogy bezárták a tengerparti településeken két napra az iskolát, mert eset vagy öt centis hó. Mondja, hogy egyáltalán nincsenek felkészülve rá, nem úgy mint nálunk,az utakról nem is takarítják, csak a sztrádáról. 

    előzmény:
    klára13 (34828)
    2010-12-18  08:59
  15. 2010. december 18. 17:3434837.

       Paaaaalinkás jó ebédet, Hus!

       Nálatok éppen dél van. Itt éppen este.

       Akváriumomtól jöttem ide. Fogadásom van rá, hogy ehhez nem cövekelődnél le.  Kész röhej, ami történik benne.

       Úgy kezdődött, hogy Benikém kapott a halüzletben ajándékba néhány apró guppit, és egy pár nálam landolt. Nőttek, növekedtek, és egyszer csak született 1 kishal. Aztán született 4 kishal. Aztán született 8 kishal, majd született újabb kb 10 darab. Ma reggelre újabb négy jött a világra, számuk most estére 12-re növekedett. Pontosan olyan a halraj, amilyennek a fény körül köröző bogarakat látjuk nyári estéken. Semmi szín, szürke mind, ahogy a szenderek, csupán a papa sötétkék. 

       A ma született tucat már unoka. A nagylány kicsikéi. S a négy következő generáció is csupa lány, és várandós mind! S látom,  hogy a következő 10 is csupa lány, és máris pocakos. Hát micsoda világ ez?! Létezik, hogy a guppipapa csakis lány utód létrehozására képes?! Van ilyen? S miképpen termékenyülnek meg csitriként? Arra gyanakszom, hogy a sperma a vízben úszkál. Na igen, de hogyan jut a megfelelő helyre? 

       Barátnőm kislánya kérdezte, amikor felfedezte, hogy Bazsikám van pocakomban: "De hogy került oda? Lenyelted?" Mire mamája, pajkosan: "Hát, majdnem úgy történt!"

       Vajon akváriumomban mi történik?!

     

     

     

    előzmény:
    hus (34827)
    2010-12-18  06:53
  16. 2010. december 18. 17:0934836.

      Nagyon tetszik ez a mézes, köszönöm, Zsumi. Ahogy nézem, minden van itthon  hozzá. Talán a vaj kissé kevesebb, néhány dekával, Zsófim kisegítene.  S közben rám jön a gondolat, hogy Istenem, túl nagy próbatétel! Lehetséges, hogy valakinek hiányzik egy kereke?! A linzerbe sem mertem belevágni. A Nagymama karácsonyi süteményei könyv pedig egyszerűen eltűnt. Égi jelet vélek benne felfedezni.

     

      Gyönyörűek a tavalyi puszedlik. Ennyire tartós ez a sütemény? Talán a fémdoboz az oka? 

    előzmény:
    Zsumi45 (34835)
    2010-12-18  14:28
  17. 2010. december 18. 14:2834835.

    Óh, de kedves vagy Klára!  Nálam Dodód a hibiszkusszal viszi a pálmát.

     

    Íme a mézes: 80 db közepes puszedli

     

    Hozzávalók:

    13-13 dkg méz és margarin

    25-25-25 dkg porcukor, finomliszt és rozsliszt 

    fél citrom leve és reszelt héja

    3+1 tojás

    1 kávéskanál szódabikarbóna 

    Mézeskalács fűszer keverék( fahéj, szegfűszeg,kardamom,ánizs...?)

     

    Mogyoró, dió, mandula, vegyes magvak...a díszítéshez 

    esetleg cukormáz, olvasztott csoki

     

    Ebből én 4 X 20 db.ot szoktam készíteni, négyféle díszítéssel.

     

    -Felolvasztjuk a margarint és a mézet.

    - Összekeverjük a liszteket a szódabikarbónával, fűszerekkel , citromhéjjal.

    - 3 egész tojást jól kikeverjük a porcukorral, citromlével , majd az olvasztott margarin-mézzel. 

    -A lisztes keverékkel folyamatosan összekeverjük a folyadékot, símára dolgozzuk.(lágy!)

    -Hűtőben min. 1 órán át áll, de jobb egy éjszakát ott hagyni. 

     

    Másnap lisztezett deszkán átgyúrjuk és felezve, negyedelve, tovább osztva 8 adagra osztjuk el.( Így lesz a méretük egyforma)

    Egy-egy részből 3-4 cm. átmérőjű rudat sodrunk, amit késsel 10 egyenlő szeletkére vágunk.Picit tenyerünkben formázva  a golyócskákat, sütőpapírral bevont tepsire rakosgatjuk, 4-5 cm. helyet hagyva, mert kicsit terül.Közepét picit lapítjuk.

     

    A maradék tojást én kettéveszem, sárgájával kent puszedlik barnábbak lesznek, a fehérjével kentek szőkébbek., s ha ezeket más -más maggal díszíted, máris kétféle  végeredmény lesz.( én így csak 20-20 egyformát készítek)Ezekre nyersen teszem a magot.(felezve, darabolva, vagy apróbbra vagdalva...)

    A hátralévő 20-20 db.ot semmivel nem kenem sütés elött, hanem utána díszítem:

    Citromos cukormázzal és olvasztott csokival.

     

    Sütés: előmelegített forró sütőben( 200 fok) épp csak amíg az alja rózsaszín, ha sokáig ( barnára) sütöd, ez is kemény lesz! Tehát amikor épp színesedik és még puha a tésztája, már kész.

     

    Kihűlve fémdobozban tárolom.

     

     

    Sok sikert! 

     

    A képen láthatót tavaly a lányok sütötték. 

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (34829)
    2010-12-18  09:24
  18. 2010. december 18. 10:2034834.

        Ideje elkezdenem a napot. Gondolom,  már javában süt-főz, akinek dolga ez, és akinek szenvedélye. Azt hiszem, én is beveszem magamat konyhámba, összeütök egy remek sóskafőzeléket krumplival és tükörtojással.

      Képzeljétek, Ágnes barátnőm úgy készíti, hogy a tojássárgáját kikeveri vaníliás cukorral, és összefőzi a megédesített sóskával. Különös, de finomnak tűnik. Én megmaradok a savanyú tejfölösnél. 

      Legyen jó napunk!

    előzmény:
    klára13 (34833)
    2010-12-18  10:05
  19. 2010. december 18. 10:0534833.

      Leiw járt közénk egy darabig, Hus. Öröm volt olvasni hosszú és szép üzeneteit. De mert akkoriban nagyon sokan voltunk,  nem győztem méltóképpen válaszolgatni neki, ezen megsértődött és továbbállt. Mindig mondom, hogy ez a fórumozás egy olyan játék, mint az élet: ha semmit sem várunk, nem ér bennünket csalódás.

      Pasztellkréta a kedvenc eszközöm. Ez festés, de kicsikét emlékeztet a rajzra is. Hiszen rajzolni is lehet vele. 

    előzmény:
    hus (34825)
    2010-12-18  05:15
  20. 2010. december 18. 09:5834832.
      Már elküldtem soraimat, amikor a " Nyilván, mert bőven ismerünk nála finomabbat."-ra eszembe jutott a nagy igazság: minden nagy szerelemre jön egy még nagyobb szerelem! 
    előzmény:
    hus (34827)
    2010-12-18  06:53
  21. 2010. december 18. 09:5334831.

      Nahát! Tényleg ilyen egészségtelen életmódot folytató nép lennénk, Hus?

       Feltűnnek előttem pálinkás arcok, érdekes módon gyerekkoromból, disznóöléshez tartozó borostás fizimiskák. Amikor boldogan rágcsáltuk a perzselésben megsült disznófül darabkáját. Ma kirázna tőle a hideg. Bár szívesen főzök kocsonyát, mindig finomra sikerül, de azért kis idegenkedéssel fogyasztom. Nálatok ismerős étel-e ez?

      A  Melódia szelet is a régmúltból bukkant elő, ismét lehet kapni, de már nem annyira finom, mint hajdanán. Nyilván, mert bőven ismerünk nála finomabbat. 

    előzmény:
    hus (34827)
    2010-12-18  06:53
  22. 2010. december 18. 09:4234830.
       Szokatlanul havas tél van nálunk. Tegnap este felszaladt hozzám Benikém fehér vattáért, mert hogy hópihéket kíván készíteni. Most olyan óriás pelyhek hullanak az égből, mintha az ő kezéből kerültek volna ki. Teljesül azok  kívánsága, akik fehér karácsony után áhítoznak.  Bár hétfőn jön egy melegebb áramlat, én, személy szerint, egyáltalán nem bánnám, ha eltakarítaná ezt a gyászos izét.
    előzmény:
    csinomjank (34779)
    2010-12-16  07:06
  23. 2010. december 18. 09:2434829.

        Köszönet, Zsumikám.

       Köszönöm kedves dicséretedet.  Most tapasztalom, mennyivel jobb így, mint amikor csak besuvasztottam munkáimat a dossziéba, fixálás nélkül, aztán egy idő után előhúztam őket, hogy másik oldalukra is fessek. Valami halvány kaján öröm töltött el, ahogy rápillantottam a megfakult, lesúrlódott képre. Ostobaság. Semmit sem lehet úgy végezni, hogy eleve nem becsüljük. A napokban már rögzítettem a színeket, vettem a fáradságot. 

      Meghat, hogy elmentetted őket. Köszönöm, igazán jólesik. Nekem is  vannak ám dugiképeim!  Egy kislány üldögél a babkocsiban, mellette varkocsod nővére ragyog. Valaki az erkély sarkában kedves, szép  mosolyát hinti szét, ölében rózsaszínű azaleájával, s fiatalabban kislánya mellett kucorog. 

      Egy szőke hölgy nagy vidáman biciklizget komputeremben; Katica férje boldogan vezetgeti a járni már megtanult Simonkát.  De nagymamájáról nincsen képem, érdekes módon. Helyette egy levélről lementettet őrzök, a nővérrel, aki szakasztott olyan, mint Kata.

    előzmény:
    Zsumi45 (34816)
    2010-12-17  19:25
  24. 2010. december 18. 08:5934828.

        Szervusztok Kislányok!  (Hus után szabadon. Mert olyan kedves tőle.)

     

       Zsumikám, legyen időd pihenésre is e havas hétvégén. Autózni veszélyes. 

       Nagyon izgalmas a puha mézesed. Minden nagyon fellelkesít, ami új és jónak ígérkezik. Elmondanád? Olyan sütemény ez, ami már eleinte is omlós, fogyasztható? Hogy megsütöm-e? Lehetséges. Talán örülnének neki. Bár  Zsófikám ellátja őket ilyesmivel, mármint az alattam lakókat!Tréfának szántam családom megnevezését.

        Tegnap én egy selyem rózsát sütöttem. Kedves lett, bár kissé túlkeményítettem a selymet. Mintha fából faragva lenne. Ennél szebbeket fogok "sütni".

       

    előzmény:
    Zsumi45 (34815)
    2010-12-17  19:13
  25. hus
    hus
    2010. december 18. 06:5334827.

    Magyarok szoktak mondani, hogy palinkas joroooooooeggelt.

     

    Egyben vidamat es soha el nem mulot.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=T00eJSQimIk

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  26. hus
    hus
    2010. december 18. 05:3534826.

    Klara nagyon szep! Ezt festetted, vagy rajzoltad, mert nem tudom megallapitani.

     

    Bocs, most olvastam es irod, hogy festetted. Teccik a kep nagyon.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ZWaUWBiRjlY&feature=related

     

     

    előzmény:
    klára13 (34812)
    2010-12-17  14:50
  27. hus
    hus
    2010. december 18. 05:1534825.

    Kusza tudod ki sutott csodalatos beigliket itt a forumon? Egy Leiw nevezetu nick.

    Olyan szep volt, elvezet volt nezni a kepet.

     

    Azt olvastam, hogy kis vizet szoktak parologtatni es akkor nem reped meg.

     

    Nekem idaig mindig anyosom sutotte.

     

    Jaj voltam a magyar cukraszuzletbe, olyan finom makos retest  sutnek,vettem  is es csak egyet ettem, a tobbit a gyerekek es a ferjem elvezettel fogyasztottak.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=viwWiiipUgA&feature=related

     

    Ezt a szamot soha nem hallottam.

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (34817)
    2010-12-17  19:35
  28. hus
    hus
    2010. december 18. 05:0434824.

    Zsumi mi jutott eszembe arrol a bizonyos nyarrol amit szoktal emlegetni.

    http://www.youtube.com/watch?v=0v0sFZk3XXc

     

     

     

    előzmény:
    Zsumi45 (34816)
    2010-12-17  19:25
  29. hus
    hus
    2010. december 18. 04:4434823.

    Ez a legkevesebb amit megtehetek ilyen messzirol.

     

    Jo a te vicced is es ezt oldja meg a feltalalo. Ha mar olyan ugyes volt.

     

    Keszulodok az unnepekre, csak egy megszokott talalkozaasrol kellett lemondanunk.

    Minden evben mi, az itt elo unokatestverek karacsony elott osszejovunk, elmegyunk egy etterembe es beszelgetunk egy jot, kivanva kellemes unnepeket egymasnak. Szinte tradicio. Sajnos betegseg miatt el kell halasztanunk. Nem tudom, hogy unnepek kozottre, vagy uj evre.

     

    Mi oregek nagyon tudjuk elvezni, elbeszeljuk a velunk tortenteket,  jokat nevetunk, felhozzuk a gyermekkorunkat, a szuleinket, az eltavozottakat es megigerjuk egymasnak minden evben, hogy amelyikunk elobb megy fel a Jezuskahoz, az nem megy be a kapun, nem csalja meg a tobbieket, hogy a mennyorszagban do''zsol addig, mig a masikokok a foldon "gyotrodnek". 

    Mindnyajan nagyon szeretjuk ezeket az osszejoveteleket, tiszara, mint a gyerekek olyanok vagyunk.

    előzmény:
    Zsumi45 (34816)
    2010-12-17  19:25
  30. hus
    hus
    2010. december 18. 04:2634822.
    Mara befejeztem oket, hogy holnapra is maradjon a szepsegekbol.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  31. hus
    hus
    2010. december 18. 04:2234821.
    Ha meg nem unjatok.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  32. hus
    hus
    2010. december 18. 04:1134820.
    Zsumi ahogy irtad, gyonyoruek, valoban nehezen tudtam otthagyni oket.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  33. 2010. december 17. 20:1334819.

    Igen szmog riadó volt, meg van is, de azért csak jártak az autók.

    Jó éjszakát kívánok! 

    előzmény:
    Zsumi45 (34818)
    2010-12-17  20:08
  34. 2010. december 17. 20:0834818.

    Magdi!

     

    Most hallom a Híradóban : nagy a szmog Miskolcon. Jól tudom, hogy arrafelé laksz?

    Érthető, ha Sára gyönyörű mézeseket díszít!

    Nekem egy olyan puszedli receptem van, ami puha,s formázni nem is lehet.Így csak különféle magokkal, esetleg cukormázzal, tojássárgával,  csokival díszítjük.-Viszont nagyon finom.

     

    További szép estét!

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (34817)
    2010-12-17  19:35
  35. 2010. december 17. 19:3534817.

    Szia Zsuzsa!

    Az én feladatom a bejgli sütés, de azt majd csak 23-án sütöm meg a

    fiaméknál. Ugyanis ott töltjük a Karácsonyt, mindnyájan együtt leszünk.

    Tegnap összeállítottam a sajtos csigát, az a fagyasztóban van. Majd hétfőn szeletelem fel, és sütöm ki. Most már kikészítettem a mézeskalácshoz valókat, összeállítom, és holnap sütöm meg. Ebből nem viszek, mert a Sáráé mellett az enyém nem valami mutatós, nem tudok olyan szépen írókázni. Sára rengeteget süt, sokféle apró kekszeket, a  műhelyben bevonja az eternit palákat alufóliával, és azokra rakja.   

    előzmény:
    Zsumi45 (34814)
    2010-12-17  19:01
  36. 2010. december 17. 19:2534816.

    Kedves Hus!

     

    Kösznöm Neked is a biztatást!

     

    Gyönyörű lehet ez az akvárium! Még így a fotókon is jól látszik a mozgalmas élet benne. Kinagyítottam s úgy gyönyörködöm bennük.

     

    A vicceid körbejárják a világot, néhányat én is megkaptam körlevélben.

    Aranyosak!

     

    enyém:

     

    -Professzor úr!- rohan lélekszakadva a tanári szobába egy vegyészhallgató.- HEURÉKA! Sikerült feltalálnom az abszolút oldószert.Ez 20 másodparc alatt a szó szoros értelmében felold mindent.

    -Mindent?

    -Az égvilágon mindent!.

    -Hm... Ez felvet egy érdekes problémát.

    -Éspedig?

    -Miben fogja tárolni?

     

     

    Kellemes készülődést az ünnepre!

     

     

    előzmény:
    hus (34803)
    2010-12-17  06:06
  37. 2010. december 17. 19:1334815.

    Klárám, Kedves!

    A szivárvány maga a csoda, hisz az a színek  valódi születése!

     

    Goethe:" A színek a fény tettei és szenvedései "- ha jól emlékszem.

     

    Nekem is sok szivárványos emlékem van, s fel is tudom idézni, mikor-hol láttam ilyen kettős, v. többes változatban.

     

    Ami az idézett képeiden különös, hogy nem felhő háttérrel jelennek meg, tehát nem vízcseppecskéken törik meg a fény.

     

    A festményeidet utólagos engedelmeddel eltettem a képtáramba, annyira tetszenek!- Azt hiszem, Te többet tudsz a színekről, mint gondolod!

     

     

     

    Köszönöm az erőt, amit küldesz!

    előzmény:
    klára13 (34809)
    2010-12-17  07:52
  38. 2010. december 17. 19:0134814.

    Szervusztok Kedves Gyűjtögetők!

     

    Magdikám!

    Már én is elkészítettem a kandírozott citrushéjjakat.Összedaraboltam a püpökkenyérbe valókat, sütöttem "púderes kiflit" az említett diós linzerből. Nagymamám nevezte így,- gondolom, a porcukor látványa okán.

     

    Te miket sütsz?

    Szép estét!

    előzmény:
    Kusza (34757)
    2010-12-14  20:42
  39. 2010. december 17. 15:3734813.
    Klára, nagyon jól tetted, hogy mindjárt lefotóztad, mert ez tényleg nagyon szép. Beadhatnád egy pályázatra is! 
    előzmény:
    klára13 (34812)
    2010-12-17  14:50
  40. 2010. december 17. 14:5034812.

      Csak saját gyönyörűségre , Magdikám. Befagyasztottam jó néhány zacskóval ezt a "krémet", gondolom, majd veszek elő belőle, amikor Ágnes érkezik. Sokára lesz, elég cudar az idő.

      Éppen lent voltam, mentem nagy garral Domit őrizni, aztán nincsenek is itthon. Legalább lesepertem a lépcsőt, a hozzájuk vezető utat. Ennyi haszna így is volt.  Zsuzsit ki kellene vinnem az utcára, hadd futkosson. De eléggé zűrös a járás, porhó van, csúszik. Azért lehet, hogy beszállok az országos játékba: jó csúszós az út, és ilyenkor én és a hozzám hasonló "idősecskék", kirajzunk, útra kelünk. Ésszerűen.

       Ma tulipánt festettem egy fényképemről. Régóta igyekszem ilyesmivel, de aztán mindig azt látom, hogy természet után jobban megy.

       Megmutatom Tamás anyukájának, gyorsan, mert már kezdem kritizálni.  Inkább  belefogok valami újba. Kitűnő szórakozás.

      

    előzmény:
    Kusza (34811)
    2010-12-17  14:18
  41. 2010. december 17. 14:1834811.

    Klára, hasonlóan éreztem én is, mikor még dolgozni jártam, a buszban az első ülésen ültem, egy ismerős nővel. Mondtam neki, nézd milyen szépen jön fel a nap, erre ő, nagy unottan ránézett, és azt mondta, az a lényeg, hogy feljöjjön. Úgy megdöbbentem, azóta se tudom elfelejteni.

    Klára, valakit vársz erre a finomságra, vagy csak Magadnak főzted? Úgy is jó! 

    előzmény:
    klára13 (34809)
    2010-12-17  07:52
  42. 2010. december 17. 10:1234810.

       "Léptünk nyomát rég belepte már a hó..."

     

    muzsikál lelkemben a dal, látva a ráérősen ereszkedő hópihéket és az egyre fehérebb világot. Ám nem földrajzi, hanem szívbéli tájakra gondolok. 

     

     

    YouTube - Kovács kati - Hull a hó a kéklő hegyeken

    előzmény:
    klára13 (34809)
    2010-12-17  07:52
  43. 2010. december 17. 07:5234809.

       Valami vidámat szerettem volna Neked írni, és biztatót, Zsumikám, aztán elalvás előtt elgondolkoztam, és megállapítottam, hogy nemigen sikerült. Az a szivárványos emlék a parkolóban inkább gyászos, mint kellemes.

       Legyen könnyebb a mai napod, mint a tegnapi volt! A dupla szivárvány azonban érvényes!

    előzmény:
    Zsumi45 (34793)
    2010-12-16  17:49
  44. 2010. december 17. 07:2834808.

       Szépek a halak, jók a viccek,  meleg a kávém és a szoba, Zsuzsi már átjött és bebújt ágyamba, lapít a dunyha alatt - mi kell még?

       Megtudtam volna azt is a dalból, hogy mi a fő? De már tudom rég: ami  a fazékban fő!

      Legyen jó napunk! Köszönet a vidám reggelért, Hus.

    előzmény:
    hus (34801)
    2010-12-17  05:34
  45. hus
    hus
    2010. december 17. 07:1034807.

     Jooooooooreggelt nektek, remelem  jol aludtatok, mert szepet almodtatok.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=KIa97n4_tXg

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  46. hus
    hus
    2010. december 17. 06:3734806.

    Nagyon jol toltod el az idodet.

     

    Ha Munkacsyt nezed, akkor a sotet szin jellemzi a kepeit es vilagossal emeli ki a mondanivalot. Monet nagyon szeretem. Nehez tanacsot adni, mert mindenkinek meg van a sajat elkepzelese, stilusa, nem beszelve arrol, hogy hangulat kerdese is. Itt nezegess, nagyon jo.

     

    http://festeszet.lap.hu/

     

    előzmény:
    klára13 (34790)
    2010-12-16  17:02
  47. hus
    hus
    2010. december 17. 06:1934805.

    Bemegy a részeg a templomba. Meglátja Máriát, karjaiban a kis Jézussal:
    - A nőnek egy sherryt, a gyereknek egy kakaót!
    Megy tovább, meglátja Jézust a kereszten:
    - Az artistának egy sört!
    Benyit a gyóntatószékbe, ott ül a pap:
    - Te meg ha befejezted a wc-zest, szolgáld ki a vendégeket!

     

    =====================

     

    A cigány álláshirdetésre jelentkezik, mint favágó.
    - Hát cigány, milyen referenciamunkát tudsz felmutatni, hogy elnyerd az állást?
    - Há' dikmá, á káláhári erdőt!
    - Cigány, a Kalahári az nem erdő, hanem sivatag!!!
    - Mosmá!

     

    ====================

     

    Két mezítlábas roma beszélget:
    - Te Gazsi, neked sokkal retkesebb a lábad, mint nekem!
    - Hát már hogyne lenne retkesebb, hiszen két évvel idősebb vagyok nálad!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  48. hus
    hus
    2010. december 17. 06:1334804.

    Megállítja a rendőr az autóst.
    - Meg kell önt büntetnem, mert ez egyirányú utca.
    - Rendben van, kifizetem a büntetést, aztán megfordulok.
    - Itt nem lehet megfordulni.
    - Akkor tolatok majd.
    - Tolatni sem szabad.
    - Akkor itt hagyom a kocsit.
    - Csakhogy itt tilos a parkolás.
    - Rendben van, akkor beszéljük meg, mennyit ad a kocsimért...

     

    ===================

     

    Válságvers (a megszorítások miatt csak kétsoros)

    Csiribiri, csiribiri, jó Isten,
    nem hogy ......, ló sincsen!

     

    ==================

     

    Éjszaka az országúton a rendőr leállítja a cikkcakkban közlekedő autót.
    - Uram, kérem a vezetői engedélyét!
    - Tessék.
    - Most pedig szálljon ki! Alkoholpróba.
    - Na ne mondja, biztos úr! És melyik kocsmánál kezdjük?

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  49. hus
    hus
    2010. december 17. 06:0634803.

    Zsumi vigyazz a jegen el ne csussz!

    Te mennyivel masabb vagy, mint akivel Klara talalkozott. Te orultel a termeszet szepsegeinek.

    Sokat gondolok rad, pihenj ha teheted, vagy kerj segitseget tobbet. Ne erezd magad kellemetlenul. Nagyon kell neked.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=brAvscK_n_g

     

    előzmény:
    Zsumi45 (34792)
    2010-12-16  17:46
  50. hus
    hus
    2010. december 17. 05:5834802.

    Klara vagy 30 evvel ezelott mentem egy ugyet intezni es a Blaha Lujza teren mentem at gyalog.

    Az elso megdobbenesem volt abban az idoben amikor az az erzesem volt, hogy mi lesz itt 20 ev mulva, ha delben iskolaido alatt ennyien ulnek itt a teren gyerekek.  Nagyon rossz erzes kapott el.

    Hasonloan rossz erzes lehetett ez is neked, amikor a termeszet szepsegeinek nem tudnak orulni, csak bosszankodni a kovetkezmenyen.

    Aranyos vagy nagyon.   60 evesen a hintaagyban ulve ugy erezted, hogy rendkivuli ajandekot kaptal. Igy igaz, nagyon szep ajandek az elettol.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=wNR2rW-9gIU

     

    előzmény:
    klára13 (34797)
    2010-12-16  20:09

Címlap

top