Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2011. január 4. 10:3935051.

    Magdikám Drága!

     

    Fogadd őszinte részvétem a Téged és családodat ért tragédiában!

     

    "Ne állj meg sírva nyughelyem előtt,
    Ne hidd, hogy alszom, hisz ott sem vagyok.
    A halkan fúvó szellőben találsz meg,
    És a hóban, mely gyémántként ragyog.
    Vagyok a napfény érett búzatáblán
    Őszi eső, mely gyengéden alászáll

     

    Ha kora reggel egyszer arra ébredsz,
    Hogy madárraj száll arra szárny suhogva,
    Ha szíved csendes éjben engem érez,
    Én sugárzom rád, csillagként ragyogva.
    Ne állj hát sírva nyughelyem előtt,
    Emlékezz rám, és a halál
    nem vesz rajtam erőt!"

    ( Greg Schreiner)

     

     

    előzmény:
    Kusza (35035)
    2011-01-03  15:36
  2. hus
    hus
    2011. január 4. 07:3935050.

    Tonkre ment a kis fa'm.

     

    Szoval a gyerekeidet megremisztetted?  

    Helytelen, helytelen, megmondjak az apjuknak.

     

    Nem vagyok iwiwes, meg semmilyenes. Nem szeretem, nem tudom miert.

    Meg nincs idom sem. Az az igazsag.

     

    Megyek agyikomba, jo melegbe.

     

    Legyen egy nagyon jo napod.

     

    Fogadd meg a kisfiad jotanacsat.

    Mar most kezdje el  karacsonyi vasarlasat.

    előzmény:
    csinomjank (35047)
    2011-01-04  06:49
  3. hus
    hus
    2011. január 4. 07:1835049.

    Ha ugy erzitek, hogy ne aludtatok eleget, menjetek vissza bujjatok agyikoba, ha tehetitek.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Uj1IPZHexUk&feature=related

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  4. hus
    hus
    2011. január 4. 07:0935048.
  5. 2011. január 4. 06:4935047.

    en szepnek latom a viragodat - miert voltal szomoru miatta ?

     

    olvastam , hogy minap nosztalgiaztal . engem is elkapott minap ez az erzes  - rabukkantam egy regi kedvencemre ...  eloszor csak egyutt enekeltem vele -aztan mikor harmadszorra hallgattammeg -akkormar orjongtem ,csapoltam  -mintha ott lettem volna a koncertjen -mert valoban ott voltam egy koncertjen a bs -ben 1985 -ben - es mikor vege lett azt latom , hogy kis gyermekeim remulten bamulnak az anyjukra ....

     

    http://www.youtube.com/watch?v=fBkvcQEGq9k&feature=related

     

    mikor meglattam hazel e kepet akkor dobbentem ra , hogy mennyire mely hatassal volt ram akkoriban  -  az erettsegi tablon ugyanigy all a hajam  ugyanigy probalok nezni ...

     

    http://www.youtube.com/watch?v=InQxghlWMWM&feature=related

     

    jo az iwiw is honvagy kuralasara ... az ember megnezi mi van ezzel azzal az emberrel ...mikor nyaron otthon voltam  es  beszelgettem a baranokkel ,szomszedokkal - igy fakadtak ki "de  te tobbet tudsz mindenkirol ,mint mi " ja az iwiw - nekik nincs idejuk masok oldalait nezegetni .,..:)

    előzmény:
    hus (35043)
    2011-01-04  05:43
  6. 2011. január 4. 06:3435046.

     gyermekeim nagyon izgatottak lettek a kepet latvan ? tenyleg a kutyus nem harapja meg a nyuszit nalatok ?

     

    edessegekrol szolvan itt van kisfiam alkotasa : suti kessel villaval es kanallal . ebbol islatszik , hogy nagy inyenc bar madaretku gyermek .apukam szerint egy egyeniseg . tenyleg sok mindenrol hatarozott allapontja van . imad mindent ,ami epres ,megeszi a kicsit csiposet is .szivesen kostolgat ezt azt ...ami nem olyan jellemzo gyermekekre .

     

     nagyon szeretem . olyan jo , hogy itthonvan velem -es nem tudom mi lesz jovore ha kezdodik az ovi o is aggodik emiatt "anya nemaradjal itt egyedul ,ha en oviba megyek majd . te menjel el  vasarolni .

     

    tervezo munkam sikere az ha eladok valamit ? viszontsagos decemberemnek( rossz komputer -letorlodott hirdetesi blog) kiralyi vege lett . 29 -en jott egy amerikai magyar holgy es o egymaga  egy nap alatt negyven db dolgot vasarolt tolem . annyit ,amennyit osszvissz elozoleg abbana honapban eladtam ...

    eljenek a magyarok !

    előzmény:
    klára13 (35033)
    2011-01-03  14:51
  7. hus
    hus
    2011. január 4. 06:3135045.

    Egy kutya gondolatai:
    - Itt lakom ezzel az emberrel, aki etet engem, meleg szállást biztosít, simogat és szeret engem. Ezek szerint ő az Isten!
    Egy macska gondolatai:
    - Itt lakom ezzel az emberrel. Etet engem, simogat, takarít, szállást biztosít. Ezek szerint én vagyok az Isten!

     

    =====================

     

    A csiga és a teknősbéka karamboloznak az erdőben.
    Egyetlen szentanú van csak, a lajhár, aki éppen a helyszín közelében himbálózott a fán. A redőrörsön faggatják a lajhárt, mit látott e szörnyű balesetből. A lajhár a következőt vallja:
    - Nem emlékszem, minden olyan gyorsan történt!

     

    ====================

     

    Mókuska randira készülődik. Igencsak kiöltözik, már a sminkje is készen van, amikor hirtelen lek....ja egy madár.
    Hát, Mókuska mérgelődik...
    - Na de madárka! Hát miért k....tál le, épp randira készülődöm!
    - Ja, és még azt is üzeni, hogy nem ér rá!

     

    ===================

     

    Két szauna beszélget:
    - Téged miért zártak be?
    - Gőzöm sincs..

     

    ===================

     

    - Miért jó a pápa munkahelye?
    - ???
    - Mert csak a halála után találkozik a főnökével.

     

    ===================

     

    Fiatal csávó megy a doktorhoz:
    - Doktor úr! Kérem segítsen rajtam!
    - Mi a panasz? - kérdi a doki.
    - Borzasztó, doktor úr, borzasztó. Szinte minden éjjel ugyanaz az álom: három szőke nő rámveti magát, összevissza nyalnak-falnak, és én csak tolom el tőlem őket magamtól!
    - Hát nem tudom, hogy mit tehetnék ebben az ügyben - mondja a doki zavartan - azt hiszem, semmit...
    - Jaj, dehogynem doktor úr! TÖRJE EL A KEZEM!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  8. 2011. január 4. 06:2335044.

    reszvetem kusza. igazan meg csak kozepkoru volt . manapsag mikor a szaz evet is egyre tobben megelik a 62 . ev meg nem is idos kor ...

    lehet ,hogy ezek a vernyomas gyogyszerek nem igazan jok ? mintha olvastam volna valami tanulmanyt e temaban .

    előzmény:
    Kusza (35038)
    2011-01-03  19:01
  9. hus
    hus
    2011. január 4. 05:4335043.

    Nekem ilyen volt, latod mar miert vagyok szomoru miatta?

    Nem baj az, hogy nem a tied, a te szemednektetszik es az a fontos. A gyonyor is a tied amikor ranezel. 

     

    Orulok, hogy a ferjed ki lett vizsgalva. 

    előzmény:
    csinomjank (35031)
    2011-01-03  13:35
  10. hus
    hus
    2011. január 4. 05:2135042.

    Kusza , ez nem lehet igaz!   Nem akarom elhinni, hogy te is elvesztetted a testveredet!

     

    Egy oriasi oleles neked es csaladod minden tagjanak, akik erintettek.

    Rettenetes, hogy egyik naprol a masikra nincs kozottunk az akit szeretunk.

    Vigyazz magadra nagyon, probalj pihenni amennyit tudsz es ilyenkor a legkellemesebben egyutt toltott idotokre emlekezz vissza.

    Vigasztalni csak az vigasztaljon, hogy hirtelen tortent, nem sokat erzett es nem kellett nektek latni, hoy esetleh evekig kuszkodik a betegsegevel.

     

    előzmény:
    Kusza (35037)
    2011-01-03  18:23
  11. 2011. január 3. 23:5435041.

      Azt mondod, édes Magdikám, hogy nem akarod elhinni, hogy nincs. Ne is hidd el! Mert van. A lélek halhatatlan. És emlékeinkben ott van minden pillanat, amit velük töltöttünk. Velünk marad hangjuk, mosolyuk. Rájuk gondolunk, és velük vagyunk. Mint a tőlünk távol élőkkel, éppen úgy.

      Tudom, hogy most nagyon nehéz. Így is marad egy ideig, és ennek így kell lennie, ez így helyes. Gyászunkat el kell fogadnunk lázadás nélkül. 

       Tapasztalatom szerint nagy segítség a fájdalom és hiányérzet elviselésében, ha mint élőkre gondolunk halottainkra. Nem kell elveszítenünk őket. A szerettem helyett nyugodtan mondhatjuk és gondolhatjuk: szeretem. Szerettem mindig, szeretem ma is, és mindig szeretni fogom.

      Magdikám, nekem ez a receptem veszteségeimre.  Nálam beválik, azért mondom el, hogy talán Te is hasznát veszed. Ha nem is ma, a friss és hatalmas bánat idején, de majd akkor, ha az idő kissé megnyugtatta szívedet. 

       Hiszen mindezt tudod Te is.

       Magdikám,  imádkozd álomba magadat. Az Úr megsegíti az élőket is,  és a holtakat is. Legyen békés éjszakád.

    előzmény:
    Kusza (35037)
    2011-01-03  18:23
  12. 2011. január 3. 22:2335040.
    Klára, köszönöm a vigasztaló szavakat.
    előzmény:
    klára13 (35039)
    2011-01-03  21:06
  13. 2011. január 3. 21:0635039.

        Nagyon sajnálom a családot, Magdikám. S ennyi bánat a  kisfiú életében! Szörnyű.

       Igazán jó ember volt az öcséd. Ilyenkor  nagyon meginog az igazságosságba vetett hitünk. Hiszen látjuk, hogy nagy igazságtalanság történt. De semmit sem tehetünk. Az ima az, amivel könnyíthet lelkén az igaz hívő. S ami az ő üdvösségének is javára van.

       Magdikám, fogadd őszi részvétemet.

       Az örök világosság fényeskedjék szegény öcsédnek. 

    előzmény:
    Kusza (35038)
    2011-01-03  19:01
  14. 2011. január 3. 19:0135038.

    Nagy űrt hagy maga után, a gyerekeim kedvenc nagybácsija volt. 

    Nagyon féltem a 9 éves kis unokáját is, mert neki az apja helyett apja volt. A lánya elvált a férjétől, és utána egy pár év múlva fejbe lőtte magát a vő, mivel rendőr volt a szolgálati pisztolyával. Az is nagyon megviselte a gyereket, az öcsémmel imádták egymást. Nagyon boldog volt, mert neki két lánya van, örült a fiú unokának. 


    előzmény:
    klára13 (35036)
    2011-01-03  16:29
  15. 2011. január 3. 18:2335037.

    Nem akarom elhinni, hogy már nincs, olyan vidám teremtés volt, úgy szeretett élni.

    Ez a kép, nem régen készült rólunk, hárman voltunk testvérek, a nővérem 10 évvel idősebb nálam, az öcsém pedig 12 évvel volt fiatalabb. 


    előzmény:
    klára13 (35036)
    2011-01-03  16:29
  16. 2011. január 3. 16:2935036.

      Ó, Magdikám! Mennyire, de mennyire sajnállak Benneteket! Pontosan tudom, mit érzel, hogy szíved majdnem megszakad a fájdalomtól. Hiszen a közelmúltban éltem át ugyanezt. Szinte azonos a szituáció: váratlan, gyors halál. És ez az egy az egészben a pozitív. A nagy szerencsétlenség az, hogy olyan sok feladatot szeretett volna még elvégezni az eltávozott. Nővérem apró unokáinak nevelésében részt venni volt élete öröme többek között; ez volt élete nagy vesztesége,  az apróságok szintén nagyon sokat veszítettek vele.

      Öcséd is tele volt még tervvel, ebben egészen biztos vagyok. Úgy emlékszem, emeletet épített nemrég a házra - alig élvezhette. 

      Az a plusz 10-15 év a nagy fájdalom, amely nem adatott meg nekik. 

      Tudom, a szavak mit sem érnek, Magdikám. Nekem mégis eszemmel elég hamar sikerült helyére tennem nővérem halálát, fájdalmamtól eltávolodva látni azt a szép és jó és örömteli életet, amely az övé volt.  Besorolni őt azon szeretteim közé, akik bár eltávoztak, velem vannak szívemben halálomig. 

      Most, e pillanatban csak a sírás segít. Kívánom, hogy Neked is sikerüljön minél előbb örömmel gondolni szeretett testvéredre, hitünk szerint látni őt egy boldog és fényes világban.

    előzmény:
    Kusza (35035)
    2011-01-03  15:36
  17. 2011. január 3. 15:3635035.

    Nagy bánat ért, most délelőtt hirtelen meghalt az öcsém, április 30-án lett volna 62 éves. Teljesen váratlanul, ült az irodában, rosszul lett. Mondta a kollégája próbált szívmasszást adni, szájon át lélegeztetést, de az orvos megállapította, hogy azonnal meghalt.

    Magas volt a vérnyomása, de szedett rá gyógyszert. 

    előzmény:
    klára13 (35034)
    2011-01-03  14:57
  18. 2011. január 3. 14:5735034.
      Sooooooook nagyon vidám, Neked köszönhetően, Hus.
    előzmény:
    hus (35030)
    2011-01-03  09:14
  19. 2011. január 3. 14:5135033.

      Köszönet, Janka!

      Ezt a kedves és finom meglepetést!  Csuda jó kedvem lett.

      Elmondom pirulva, hogy azonnal megkörnyékeztem a karácsonyfát, és találtam rajta néhány csokoládét. A többit már lelegeltem. Nagy szerencsémre keveset vettem rá, számítva a szituációra, hogy csekély lesz iránta az érdeklődés - Zsuzsit és engemet leszámítva. Viszont a szaloncukor is kedvencem VOLT, kókuszos. Fiamék a habkarika iránt érdeklődnek, már többször sütöttem, és azonnal levittem hozzájuk, ugyanis nekem is gyengém. És egyáltalán nem állhatok jót magamért.

       Szívesen hallanék gyermekeidről, és tervező munkád sikeréről is. Mindhárom csemetéd nagyon különleges a maga módján. Persze, mint mindannyiunké...

    előzmény:
    csinomjank (35032)
    2011-01-03  13:43
  20. 2011. január 3. 13:4335032.

    Most rohannom kell .Itt hagyok nektek egy kis edesseget karacsonyrol .A nagylanyom lepett meg vele .Retro stilusu tallerok es palcikak mentholos toltelekkel .

    Legyen edes es friss a napotok -mint ez a bonbon !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. január 3. 13:3535031.

    Orulok , hogy tetszik a plumeria . ez itt koztereken kis fakon viragzik ... csaka foto a sajatom - a facska koztulajdon . Huvos van most 10 -14 fok hajnalban -de egesz evben viragzik -legalabbis nekem olyba tunik ...

    nagyon bajos noveny -es tobb orszagban felnek tole - temeto viragnak tartjak  -kisertetetekkel hozzak kapcsolatba ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. hus
    hus
    2011. január 3. 09:1435030.

    Jo reggel, jo napot kedves mindenki. Vidam percetek legyen sooooook-sooooooook.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=T j_NjLBPotQ

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. hus
    hus
    2011. január 3. 08:4635029.

    Mi az abszolút lehetetlen?
    - ???
    - Hogy két kopasz hajbakapjon.

     

    ================

     

    Az öreg indián a fiával eltéved a sivatagban.
    - Fiam, adjál le egy lövést, hátha meghallja valaki!
    - A fia lead egy lövést, de semmi válasz.
    - Mennek tovább, majd néhány óra múlva az öreg újra mondja:
    - Fiam nagyon fáradt vagyok már, adj le még egy lövést, hátha meghallja valaki!
    - A fiú megint lő egyet, de most sincs válasz.
    Tovább mennek, az öreg alig vonszolja magát, és megint megszólal:
    - Fiam, nem bírom tovább, mindjárt meghalok, adj le egy utolsó lövést, hátha meghallja valaki!
    Mire a fiú:
    - Nem tudok többet lőni apám. Elfogyott a nyílvesszőm!

     

    =================

     

    Társkereső hirdetés:
    Fiatal vagyok, jóképű és izmos. Anyagilag is jól állok, hat kocsim van, két házam, és egy nyaralóm a Karib-tengeren. Nem keresek senkit, csak dicsekedni akartam.

     

    =================

     

    Társkereső hirdetés:
    "Félénk fiú keresi... öööö, izé, hm, áááá, hagyjuk."

     

    =================

     

    Egy férfi felad egy társkereső hirdetést:
    "Feleséget keresek!"
    Másnap kap egy csomó levelet, mindegyikben ez áll:
    "Mit szólna az enyémhez?"

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  24. hus
    hus
    2011. január 3. 08:3635028.

     

    Mindegy mit csinalnak vele, csak hasznositsak mar valamire.

     

    Nagyon szep a viragod!

     

    Be kell vallanom nektek, hogy az en gardenia fam tonkre ment.

     

    Tul locsolta a nagyneni.   Csak talalnek jovore masikat.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=QGnh0q4RuQ8&feature=related

     

    előzmény:
    csinomjank (35019)
    2011-01-02  11:40
  25. hus
    hus
    2011. január 3. 08:1935027.

    Orulok, hogy jottel megint.

    Hogy van a kiskiu? Megszeretett?

    Pihenes utan egy uj erovel inditsd el kicsinyeidet.

    Ha van idod probalj jonni.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Vo_0UXRY_rY&feature=related

     

    előzmény:
    rágica (35021)
    2011-01-02  21:00
  26. hus
    hus
    2011. január 3. 07:4735026.

    Jol kezdodott az uj eved akkor, csinaltal azt ami jot tett a porcikadnak.

    Nagyon jo napom volt nekem is. Amikor peddig itthon voltam leultem a kompjuter ele es elkezdtem keresgelni regi emlekeket.

    Fel orszagot bejartam, ujsagokat olvastam, kepeket nezegettem, keresgeltem 100 evre visszameno dolgokat, szoval elveztem az egeszet.

    Anyosom meg mindig itt van, most olyan jol erzi magat a fiaval, filmet nezegetnek, beszelgetnek, pihennek. Estere meg egy hagyoanyos kakaot foztem, jaj nagyon koszonte, mert olyan jol esett neki.

    Unokakat nem lattam, apukajuk otthon volt es nem akartam megzavar csaladi idilljuket.

     

    Holnap, vagyis ma egy par szaladgalni valom lesz es itthon neki allok  az uj evnek.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=G1xiFRccd88&feature=related

    előzmény:
    klára13 (35025)
    2011-01-02  21:50
  27. 2011. január 2. 21:5035025.

      Már én is jártam itt korábban, nagy nehezen jött be az nlc.  Körülnéztem, örömmel bólintottam az oszlop végén,  és visszamásztam.Biztosan ismered a viccet.

      Az én napom nagyon  "eredményes" volt! Alig bevettem magamat a fürdőszobába, jött Bazsikám telefonja, hogy hamarosan itt lesz, és megyünk a Vapianóba. Az óbudaiba járunk, amióta megnyílt. Kevésbé zsúfolt, mint a belvárosi, és parkolni is könnyebb. Zsófim a kisfiúkkal másik irányból érkezett. Bazsi falat mászni volt, neki az ilyesmi a meditáció. 

      Isteni paradicsomlevest  és valami nagyon finom, fűszeres tésztát ettünk. Ott én ki nem hagynám a pohár chiantit, Bazsikám azonban "méregtelenített". 

      Aztán hazaértünk, kicsit kipihentem a "fáradalmakat", aztán leszaladtam, együtt megnéztük  és végignevettük ismét Az istenek a  fejükre estek II. című filmet. 

       Jó nap volt, ilyen is kell.  Mindig olyan kell, amilyen van, és ennél rosszabb sose legyen!

    előzmény:
    hus (35020)
    2011-01-02  20:38
  28. 2011. január 2. 21:2635024.

     

    Nahát,  Rágica!

    Te tévedésben vagy.  Itt vagy közöttünk, ha tíz évben egyszer lépsz be, akkor is. MERT EZ ITT IDŐTLEN VILÁG! Vagy csak idétlen?

     

      Viszont kívánok minden nagyon jót, egy kedves és jó tanítónéninek, Neked. 

     Néha eszembe jut, hogy vajon beilleszkedett-e az iskola világába a kisfiú, aki folyton szoknyádba kapaszkodott? 

     Az pedig már egyszerűen elképesztő, hogy plumériád is van!

    előzmény:
    rágica (35022)
    2011-01-02  21:02
  29. 2011. január 2. 21:1835023.

      Csodaszép a virágod, Janka. A felvétel is tökéletes. Kata kedvenc virága. Talán lassanként ő is előkerül.

        Mintha ilyenkor télen Nálatok is hűvös lenne. Vagy tévedek?

        Elolvastam a szegénygyerekes topikot. Szörnyű.

    előzmény:
    csinomjank (35019)
    2011-01-02  11:40
  30. 2011. január 2. 21:0235022.

    Nahát Janka!

    Ezt igazán irigylem! (pluméria)

    Nekem is van 5 "seprűnyelem".  2 közülök már akart is virágozni, de későn kezdte, így nem tudta megnevelni a sötétedő őszben.

    előzmény:
    csinomjank (35019)
    2011-01-02  11:40
  31. 2011. január 2. 21:0035021.

    Szervusztok!

    Békés, szeretetben eltöltött és jó egészséggel megáldott új évet kívánok nektek!

    Köszönöm, hogy egyszer, ha kis időre is veletek lehettem. Megtapasztalhattam, hogy van még ilyen békés, melegséget sugárzó topic is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  32. hus
    hus
    2011. január 2. 20:3835020.

    Eredmenyes mai napot kivanok.

     

    Olyan lassu a NLC ma, nehez kivarni amig atmegy egy hozzaszolas. 

    Nem is probalkozom, majd  kesobb.

    Nem akarom megeroltetni a gepezetet.

    előzmény:
    klára13 (35018)
    2011-01-02  11:21
  33. 2011. január 2. 11:4035019.

     vagy a gazt palackozni !

     

    szep jo reggelt ! kuldok egy plumeriat -sajat foto -viragzik . 

    előzmény:
    hus (35015)
    2011-01-02  06:42
  34. 2011. január 2. 11:2135018.

        Ugye, hogy Benneteket láttalak, Hus? Tudtam, hogy Ti vagytok. Nyilvánvaló volt.  Éppen úgy játszódott le a jelenet, ahogy írtad. És ahogy írtam. Olyan jó!

        Tegnap nagyon sokat lógtam itt a fórumon - térültem-fordultam, és már itt is voltam. Ma komolyabban akarok élni. 

        A reggelek  éppen olyanok, mint amilyet kívánsz nekünk. Ma nagyon későn ébredtem, fél tizenegy volt. Csendes a ház, kirepültek a madárkák, a kertben maradottakat pedig Zsuzsi kergeti ádázul, tilalmam ellenére. Szerintem nevetnek rajta, a szárnyas jószágok nem veszik komolyan. 

        Mindig ugyanúgy kezdődik a nap. Bekapcsolom a gépet, hadd másszon fel az internetre,  aztán a vízforralót, és felkapom ágyneműmet, ha száraz az idő, kiteszem a terasz korlátjára - olyan jó napillatú lesz estére! Aztán megyek be Zsuzsihoz, aki  boldog farkcsóválással vár. Megcirógatom, jóreggelt kívánok neki, erre leugrik, és rohan át heverőmre - ezért mentem ki dunnámat, mert nem tudtam megszokni, hogy kutyaszőrös. Enni adok a halaknak, akik az üveg mögött sürgölődnek, Zsuzsi ágyának közelében, követelik a reggelit. 

       Ezek után jön kávém, megnézem, kivel találkozom itt a monitor előtt, öröm tölt el, és jön  e mese-mese meskete.

       Ma sok tervemet valósítok meg. Ha csak részben sikerül, jó lesz úgy is!

       

       

     

    előzmény:
    hus (35016)
    2011-01-02  06:53
  35. 2011. január 2. 10:5635017.

        

       Szép ez a nap!

      Legyen szép mindegyikünké!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  36. hus
    hus
    2011. január 2. 06:5335016.

    Az uj evben is minden reggeletek legyen kellemes es friss.

    Kavezzatok, teazzatok, sutizzetek.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=qGfVOdTiUEc&feature=related

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  37. hus
    hus
    2011. január 2. 06:4235015.

    " azt olvastuk - hogy a tehenek a vilag egyik legnagyobb kornyezetszennyezoi olyan nagy a metangaz kibocsatasuk :) "

     

     

     

    Egy ugyes megoldassal metil-alkoholt kellene krehalni belole.

    előzmény:
    csinomjank (35006)
    2011-01-01  19:26
  38. hus
    hus
    2011. január 2. 06:3235014.

    Három politikusnak felteszik a kérdést: "Miért nincs hús?"
    Afrikai: "Mi az hogy hús?"
    Kapitalista: "Mi az, hogy nincs?"
    Kommunista: "Mi az, hogy miért?"

     

    ======================

     

    A csiga és a kecske sétálnak a parlament felé, és amint beszélgetnek, kiderül, hogy mindketten segédnek akarnak jelentkezni egy politikushoz. Mikor már kifelé jönnek, újra összetalálkoznak, és a csiga örömmel meséli, hogy felvették.
    - Hát hogyhogy felvettek?
    - Figyelj kecske, itt csúszni-mászni kell tudni, nem mekegni!

     

    =====================

     

    Gorbacsov hazalátogat a szülőfalujába és találkozik régi ismerősével, a falu legöregebb emberével, Iván Kuzmicsovval.
    - Iván bátyám, van maganák videója?
    - Hogyne, még Hi-Fi tornyom is van.
    - És Tv-je van-e?
    - Hát persze, színes.
    - És tudja ki vagyok én?
    - Te vagy a tegnap érkezett amerikai újságíró.
    - Iván bátyám, hát nem ismersz meg? Gorbacsov vagyok!
    - Akkor meg mit hülyéskedsz, tudod jól, hogy még villany sincs az egész faluban.

     

    =====================

     

    Barátaimmal beszélgettünk, amikor egyszer csak valaki kijelentette, hogy olvasta valamelyik újságban, hogy a sör női hormonokat tartalmaz. Elhatároztuk, hogy ezt az állítást tanulmányozni fogjuk, s így - természetesen kizárólag tudományos célokból - megittunk fejenként húsz üveg sört.
    Tanulmányi munkánk eredménye húsz sör után:
    - rengeteg hülyeséget dumáltunk össze,
    - nehezen, de főleg rosszul vezettük gépkocsinkat,
    - nem gondolkoztunk logikusan,
    - egyikünk sem volt hajlandó elismerni, hogy téved, amikor teljesen egyértelmű volt a tévedésünk,
    - minden öt percben pisilni mentünk, természetesen együtt
    Ezek után egyetértettünk abban, hogy kutatásunk bebizonyította, az újságcikk pontos és a sörben valóban női hormonok vannak...

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  39. hus
    hus
    2011. január 2. 04:2935013.

    Ez is gyonyoru, olyan Kuszas

     

    http://vimeo.com/14555452

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  40. hus
    hus
    2011. január 2. 04:1835012.

    gyonyoru felvetelek, remelem sikerulni fog

     

    http://vimeo.com/15033720

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  41. hus
    hus
    2011. január 2. 03:3435011.

    Az irodában az egyik kopasz dolgozó megunja, hogy mindenki a kopasz fején élcelődik. Egyik nap, amikor az egyik kolléga megsimogatja a fejét, és így szól: "Pont olyan érzés, mintha a feleségem fenekét simogatnám", cselekvésre szánja el magát. Ő is végigsimít a saját fején, és az mondja:
    - Most, hogy mondod... Tényleg olyan, mint a feleséged feneke.

     

    =================

     

    Egy fickó meg egy rabbi ütköznek az autójukkal. Az autók totálkárosak, de ők megúszták egy karcolással. Kiszállnak az autóból és beszélgetni kezdenek. Egyszercsak megszólal a rabbi:
    - Semmi baj, az a lényeg, hogy nekünk nem esett bajunk. Gyere testvérem, igyál velem egy kortyot! - és elővesz egy flaska rumot.
    A fickó nagyot húz belőle, majd megszólal:
    - Hál Istennek, megúsztuk egy karcolással! - azzal átnyújtja a rumosflaskát a rabbinak.
    A rabbi fogja a flaskát, rácsavarja a kupakot és elrakja, ekkor a fickó megkérdi:
    - Hát te nem iszol velem?
    Mire a rabbi:
    - Én majd csak a helyszínelés meg a szondáztatás után...

     

    ====================

     

    Józsi bácsi orvosi vizsgálaton van.
    - Súlya?
    - 68 kg.
    - Mennyi volt eddig a legnagyobb súlya?
    - 77 kg.
    - És a legkisebb?
    - 3 és fél kg.

     

    ====================

     

    A japán, az amerikai és az orosz motorosok balesetet szenvednek. Másnap a kórházban kérdezik az amerikait:
    - Hát maga meg mit csinált?
    - Én menni nagy Harley-vel, 200-al, kanyarban megcsúszni, árokba beborulni.
    A japántól is kérdik:
    - Magával meg mi történt?
    - Jaj ne is mondja, menni Hondával, 200-al, kanyarban kicsúszni, fára feltekeredni.
    Az oroszhoz lépve a válasz:
    - Jaj ne is mondja, menni Nagy Rigával, 40-el, amerikai, japán elhúzni 200-al, azt hinni állni és leszállni...

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  42. hus
    hus
    2011. január 2. 03:2835010.

    Kihevertem en is.

     

    A fiamek reggek 6-ig birtak, majd lecsendesedtek es 7-kor vege lett a balnak.

    A nappaliba aludtam amit tudtam ici-piciket. A TV-t eztem, meg gondolkodtam az egesz even. Minden honapot atporgettem, kozben a jot es a kevesbe jot, a munkat, a faradsagot, a pihenest es osszegeztem.

    Ratok is gondoltam, az itt veletek toltott idore, mennyi oromet adtatok nekem amikor ideultem es atolvastam, atszaladtam, meghallgattam a kuldemenyeiteket, a vidamsagot amit egyutt rosszkutyalkodtunk ossze. A komoly perceket, az egyutterzeseket, a finom ennivalok leirasat, kepeket, a csodalatosakat amit feltettetek es mindent szinte amit egyutt toltottunk.

    Katinkank  ikreinek"eddigieletutjukat", es itt kell elarulnom nektek, hogy a nagymamamnak is voltak ikrei, akinek a szavai is eszembe jutottak sokszor.

     

    Koszonom nektek is mindannyiotoknak, mert hozzajarultatok sok-sok boldogan eltoltott idomhoz.

     

    Igerem, hogy jo kislany leszek tovabbra is , szot fogadok, es azt uzenem nektek, hogy veletek ujra ugyanitt.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=loz3N9CTjbQ

     

    előzmény:
    klára13 (35008)
    2011-01-01  22:23
  43. hus
    hus
    2011. január 2. 02:4335009.

    Klaram, pontosan igy szokott lenni az eletben is, hogy kisunokam mar kapalodzik az olembol kifele, meg akkor jol megpuszilgatom es csak ugy engedem utjara.

     

    Pontosan megalmodtad egy pillanat alatt.

    Nem egy olbe  ulos fajta, ellenkezoleg a testverevel.

    Borsoszem orakig el tud ulni az olembe, olyan edes, hozzam hajol, meg a szemet is becsukja. Cukorbaba is az olembe meg a fejet is hozzam nyomja, hogy erosebben pusziljam meg, egy nagy puszit nyom az arcomra es szalad tovabb fontos ugyeit intezni.

     

    Utolso pogacsa sutesunkkor konyekig jarak a masszaba, majd egyszerre untak meg es kertek a kezukro megszabaditani a maszlagot.

    Nagyon kellett igyekeznem. Aztan kis ido mulva megint foytattuk az alkotast.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=43J2bKuzctA&feature=related

     

    előzmény:
    klára13 (34990)
    2010-12-31  20:49
  44. 2011. január 1. 22:2335008.

       Na, talán kihevertük az év legbolondabb éjszakáját. A madarak is visszajöttek. Egy évig eszembe se jusson!

      Megnéztem a Coolon az Istenek a fejükre estek  filmet, a második rész volt, éppen olyan vidám és jó volt, mint hajdan.

       Volt-e lencsétek, Magdikám?

       Azt hiszem, ma  az egész ország lencsét evett. Mert hogy nem vagyunk babonás ország! Enyém életem legfinomabb lencsefőzeléke lett.

     

      Jó éjszakát!

    előzmény:
    Kusza (34993)
    2010-12-31  21:02
  45. 2011. január 1. 19:3535007.
    Igyekszem, de nem ígérek olyat, amit nem biztos, hogy tudok teljesíteni. Nem igazán kedvelem az nlc-t. Nagyon nehézkesen működő oldal. Természetesen azért nem leszek hűtlen hozzátok, mert itt mindig szép gondolatokat találok.
    előzmény:
    klára13 (35005)
    2011-01-01  19:02
  46. 2011. január 1. 19:2635006.

    jaj de suru volt ez a december .... jojjetek januari szurke hetkoznapok !

     

    nagyon elfaradtam .

     

    ferjemnek olyan betegsege van -amibe csak 5% szokott belehalni - a tobbi igy vagy ugy eleldegel vele . vagy telejesen rendezodik . most remenykedunk .valami rejtelyes autoimmun dolog .

     

     ki emlegette a bikakat ? nekem ketto is van belole itthon . nagyon csokonyos fajta -de nagyon lojalis . egymast nagyon megertik ...a nagy bikam meg az egeszen pici ...

     

     tegnap z egyik bika jegyu gyermekkel humoros dolgokat olvasgattunk a neten - eloben radiokabaret hallgattunk . azt olvastuk - hogy a tehenek a vilag egyik legnagyobb kornyezetszennyezoi olyan nagy a metangaz kibocsatasuk :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  47. 2011. január 1. 19:0235005.

      Köszönöm, és viszont boldog új évet kívánok Neked, BB!

      Valamint, hogy sokat időzz e topikban!

    előzmény:
    bibulov (35004)
    2011-01-01  18:39
  48. 2011. január 1. 18:3935004.

    Álmokat megvalósító boldog új esztendőt kívánok a topik gyűjtögetőinek, és azt is kívánom, ha valóban minden bika olyan nagyszerű ember, mint ahogy Klára írta, akkor találkozzatok a jövőben minél több bikával, vagy váljatok bikákhoz hasonlókká. A bikaviadalokat azonban kerüljétek! Nem barátságos sport. Legalábbis a bikának nem.

    Sok jóízű beszélgetéseket 2011-ben is, és utána még sosk-sok évig!!!!

     

    előzmény:
    klára13 (35003)
    2011-01-01  17:58
  49. 2011. január 1. 17:5835003.

    "Nem lehetek én etalon senki számára!"

     

      Íme, a bizonyosság, hogy tévedsz:

     

     "Zsumikám, nekem Te vagy az etalon"

     

    Na, ugye?! Objektív bizonyítás!!!

               Az én Zsófim menyem szintén  bika. Csak a legjobbakat látom  a jegyről. Ha minden bika hozzá hasonló, akkor nagyon jó emberek,  becsületesek, önálló gondolkodásúak, okosak, jellemesek, hűségesek, gondoskodók, türelmesek, megértők, békések és béketeremtők. Nagyon szeretetre és tiszteletre méltók.

     

      

     

    előzmény:
    Zsumi45 (34998)
    2011-01-01  10:55
  50. 2011. január 1. 12:0435002.

        Ez tehát az évtizedeken átnyúló virág.

        Elmesélem - aztán megyek lencsémhez -, hogy van egy évezredeken átnyúló vonalam!

        Történt, hogy tíz évvel ezelőtt az évezred utolsó perceiben húzni kezdtem piros krétával egy vonalat, 0.0-nál bal kezemmel jeleztem a különleges időt, miközben jobb kezemmel a vonalat húztam tovább!

      Így keletkezett az évezredeken áthúzódó vonal! Valamelyik dossziémban megvan, de azt gondolom, fényképe nélkül is könnyű elképzelni. 

     

      Ez a virág másik felvétele. 

    előzmény:
    klára13 (35001)
    2011-01-01  11:55

Címlap

top