Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2013. május 26. 18:4048901.

    Ne csináld, mert akkor én is elbőgöm magam!

    Az esti séte mindíg Miklósé, de mostanában ketten megyünk a kuttyal.

    Ennek most van az ideje, most szeretettel búcsúzom, szép álmokat Nektek!

    Puszi és ezer ölelés mindenkinek. 

    előzmény:
    klára13 (48897)
    2013-05-26  18:20
  2. 2013. május 26. 18:3548900.

    Anitám!

    Köszi, egyre könnyebb!

    És ez nagyon jó érzés.

    Köszönöm Nektek, hogy nem felejtettetek el! 

    előzmény:
    Princino (48823)
    2013-05-23  13:12
  3. 2013. május 26. 18:3248899.

    Tudod, visszagondolok, neem voltam soha éhes, amíg kórházban volt. Valószínüleg kiürültek a szervezetemből fontos dolgok, ezt érzem.

    El nem hagyom magam, mindent  megcsinálok a saját magam bizonyítására is.

    Volna segítség, de nem fogadjuk el, mindent megcsinálok, de módjával.

    Meg kellett tanulnom a napi ritmust is, sokszor a gépet sem nyitottam ki. Már megy.

    Éhes most sem vagyok, de enni kell, és nem mindegy, mit.

    Tudod, ez egy állapot, ez elmúlik. Ha szükségem lenne orvosra, azonnal lenne, nem beszélve Zsuzsókáról, akinek csakis hálás lehetek. Ő az igazi segítség! 

    előzmény:
    klára13 (48795)
    2013-05-22  16:24
  4. 2013. május 26. 18:2548898.

    Még hamar elfárad, de napról-napra javul.

    Végül is nem titok, egy vérrög  blokkolta az agyban a jobboldali mozgásközpontot.

    Nagy valószínűséggel-Zsuzsóka segítségével tudom!- ez a betegségnek egy könnyebb lefolyású formája volt.

    Ha nem lenne fáradékony, azt hinném, semmi baja, mert már alkudozik velem, mit, miért nem.

    A kórházból a nyolcadik napon hazahoztuk, akkor rögtön telefonáltunk a HO-nak, aki soron kívül fogadta. Bemószeroltam, hogy ő vezetett , mire az asszisztensnő majd az asztal alá esett. Az orvos magyarázta, a zárójelentés alapján semmi nem indokolja a tiltást, azaz, vezethet. Itt másképpen nem is nagyon tudnánk közlekedni.

    Bocs, ha hibázok, még a betűméretet ezen a böngészőn nem találtam meg. 

    előzmény:
    klára13 (48724)
    2013-05-16  22:06
  5. 2013. május 26. 18:2048897.

       Ó, Évikém, könnybelábadt szemmel olvasom soraidat. De jó, hogy itt vagy!  De jó, hogy megsegített az Ég!

       Drága férjednek további javulást kívánok!

       

    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (48895)
    2013-05-26  18:13
  6. 2013. május 26. 18:1548896.

    Aranyos vagy!

    Ez most nem a lustaságom miatt történt.

    Puszi. 

    előzmény:
    klára13 (48704)
    2013-05-15  22:36
  7. 2013. május 26. 18:1348895.

    Szia kedves Anita!

    Hogy a barátokra mekkora szükség van, azt az elmúlt  napokban nagyon is megtapasztaltam.

    Ezek a mi barátságaink régi keletűek, Te még egy halvány gondolat sem voltál, amikor ezek már kialakultak.

    Nagyon sok erőt kaptunk a gyógyuláshoz.

    Volt olyan, hogy feltették a férjemet egy listára, és tízezer ember egyszerre imádkozott a gyógyulásáért.

    Fantasztikus csoda, mert az ima hatott. 

    előzmény:
    Princino (48645)
    2013-05-12  19:28
  8. 2013. május 26. 18:0748894.

    Zsumikám!

    Az üdülési jogtól mi is igyekeztünk megszabadulni, de lehetetlen volt.

    Így aztán átirattuk a gyerekre, de neki sincs rá ideje, a jog hanyagolva van. 

    előzmény:
    Zsumi45 (48642)
    2013-05-12  19:02
  9. 2013. május 26. 18:0148893.

    Kedves Kislányok!

    Drága Klára!

    Most vagyok abban a helyzetben, hogy egy másik böngészót telepítettem, és bejött a dolog, az Nlc itt a Google Chrome-n beengedett.

    Nagyon régen nem beszélgettem már Veletek....sajnos.

    Történt egy kis intermezzo az életünkben, rosszullét, kórház, izgalom, meg ilyenek.

    Remélem, nagyjából túl vagyunk rajta........

    Zsuzsókának rengeteget köszönhetek!!! Minden laikus kérdésemre Ő adta meg a kellő választ.

    Kicsit átalakult az életünk, néhány dolog most már másképpen fog működni.

    Hazudnék, ha azt mondanám, könnyen vettem férjem betegségének akadályait, de igyekszem a régi kerékvágásba visszatérni.

    Az adjunktusnő szerint adjunk hálát az Istennek, hogy csodával határos módon szövődmények nélkül gyógyul. Előzmény nem volt, a baj pillanatok alatt érkezett. 

    Hi-á-nyoz-tatok!

    Sok-sok puszi Mindenkinek!

    Szeretettel:

    Éva. 

     

    előzmény:
    klára13 (48640)
    2013-05-12  18:55
  10. Torolt_felhasznalo_455732
    Torolt_felhasznalo_455732
    2013. május 26. 17:4048892.

    Kedves Klára!

    Tudom, fogadatlan prókátornak ajtó mögött a helye, de már valamikor írtam ide, és kedvesen fogadtál, megkockáztatom, hogy leírjam a véleményemet.

    Én azt mondom, vágjál bele!!!! Jó az önkritikád, de én nem tartalak ostoba némbernek. Annak már inkább, aki nem tudja, mit akar. Akarjad!!!! NEM JÓ EGYEDÜL! Tudom, van családod, de az nem ugyanaz, mint egy társ. Az most teljesen mindegy, hogy társ alatt mit értek. Egy kedves jóbarátot, akivel néha találkozol, vannak tartalmas közös programjaitok, és ennyi, vagy közelebb is engeded magadhoz. Én a helyedben nem hagynám ki ezt a lehetőséget. Egy próbát megér, és biztos vagyok benne, hogy van annyi emberismereted, hogy már az elején ki tudnád szúrni, hogy rendes emberrel van-e dolgod. A tegezést illetően pedig egyszerűen nem értelek. Sajnos a mi egyébként szép magyar nyelvünk megkülönbözteti a tegezést, magázást. Ez más nyelveknél egyszerűbb, de ez nem jelenti azt, hogy a konzervatív szemlélet legyőzze a mait. Igenis lehet és kell is tegeződni! Sokkal közvetlenebb lesz minden. Igaza van az úrnak, túl merev a magázódás.

    Na, ez csak az én véleményem, nem biztos, hogy helytálló.

    Tudod, mit? Irigyellek, hogy találtál egy ilyen férfit. Ne kergesd el! Ha nem kell, átveszem.

    előzmény:
    klára13 (48889)
    2013-05-26  09:46
  11. 2013. május 26. 15:5048891.

    Isten éltesse az ünnepelteket!

    Mint mindig most is finomat főztél sütöttél. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48884)
    2013-05-26  06:52
  12. 2013. május 26. 10:1748890.

      Isteni a módszer, Zsumikám! Ami a legjobb, hogy tejjel készítve kevéssé hizlalós, bár tejszínnel nyilván finomabb. A hőség idején kávésat fogok készíteni magamnak, édesítővel, és sovány tejjel. És kakaósat! Talán vaníliás is elképzelhető, sőt mák, és bármi!

     Valamikor riportot hallottam egy fagylaltot készítő cukrászcsaládról. Máson sem járt az eszük, csak hogy mi mindenből lehetne fagylaltot készíteni. Akár rétest sütöttek, máris kész volt belőle a fagylaltelképzelés! Meg tudom érteni őket.

      Náluk csak a négylevelű lóherét gyűjtő házaspár aranyosabb. Kb 1300 lepréselt négylevelűjük volt a riport idején, közösen keresgélték  folyamatosan. A riporter kérdezte, hol a férj, hát, lóherét keresni ment! Lám, mi minden tud összekötni két embert!

       E festmény láttán nagyon rád kellett gondolnom! Talán láttad, amit vásároltam, kissé statikus, kissé szoborszerű, de nagyon tetszik így is. Mert ragyog. KINVA másik képe a te unokádat idézte fel bennem. Akár ha ő lenne!

     

     A KINVA mozaikszó. Amely művészneve egy fiatal festőnek. Tájképei is gyönyörűek, majd megmutatom. Nagyon kevés pénzt kér értük. Holott jó képek, mesterművek.

    előzmény:
    Zsumi45 (48827)
    2013-05-23  17:23
  13. 2013. május 26. 09:4648889.

      Zsuzsa, drága, mindig mindenkinek írok, így vannak ezzel a többiek is. Hiszen a topik olyan, hogy összedugjuk fejünket.

      Erre én is gondoltam, hogy ilyenkor már nagyon véges az élet. De vajon az enyém végesebb-e? Ezt nem lehet tudni. 

      Kaptam tőle ma egy nagyon aranyos, nyílt levelet. Az előzőnél jó éreztem, hogy nem valók vagyunk barátnak, azt írta búcsúképpen, hogy aztán nehogy visszaéljek a tőle  kihúzott (kissé másképpen fogalmazott) információkkal. Megkérdeztem ugyanis, hogy hány gyermeke és unokája van. Mert hát miről is lehet szót váltani egy idegennel?

       Ez az úr hosszan írt magáról, nagyon aranyosan. Most az a bajom van - biztosan lesz mindig ez vagy az - hogy kéri, ha lehet tegeződjünk. Én viszont maradi vagyok és inkább magázódni szeretek. Itt a dilemma: mit válaszoljak? Persze kedvesen mondta, hogy ha nekem jobb, akkor magázódjunk. De hát mi a fenének kellett ezt felvetni? Hiszen üzenetére magázódva válaszoltam, ebből sejteni lehet, mi a helyzet. Azt hiszem a magázódásnál tartom az urat. Azt mondja, túl merev így. Na, az, de milyen is legyen így hirtelenjében?

       Sajnos, kiderült - nem tudom miért volt más a profilján -, Budapesten él. Túl közel, annyiból viszont jó, hogy a fővárosban lehet programokat szervezni. Egyikünknek sem kell vendégül látnia a másikat, ha netán találkoznánk majd valamikor.  Eléggé meglepett, hogy írta, tervezi, visszaköltözik szülővárosába, Veszprémbe.

      Na, így állok magammal. Inkább boldogtalanná tesz ez az ügy, mint boldoggá.  Ostoba némber vagyok, aki nem tudja, mit akar.

     

    Navajo festmény.

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (48881)
    2013-05-26  06:44
  14. 2013. május 26. 09:2948888.

       Zsuzsa, hányan voltatok? Gondolom, összevonják az évfolyamokat, és hát azért hetvenesek sokan vannak. Éva unokanővérem lelkes találkozós, nyolcvanéves. Sajnos nagyon rossz a lába egy karambol következményeként.

       Milyen nagy tragédia, amikor valami egész életre kihat! Persze maguk idézték elő. Elmondta most már, hogy férjének - nyugodjék békében - ez utolsó karamboluk előtt, amikor az utat szegélyező erdőben kötöttek ki fának ütközve, már több ilyen rövid eszméletvesztése volt korábban, vezetés közben.

      Az ilyenek miatt fokozottan veszélyesek az utak. 

      Azért, ha kívánkozna, felhoznám az újabb találkozóra Budapestre. 

      Én kihúztam magamat világéletemben a találkozókból, illetve egyetlen egyen, az elsőn ott voltam, a főiskolain. Csupán arra emlékszem, hogy tánc volt a tornateremben, és nagyon jól éreztük magunkat. Hosszú fehérpettyes, rózsaszínű  selyemruhában voltam, van valahol egy kép, arról, hogy a tornatanárral táncolok.

      Nagy előnye az én elzárkózásomnak, hogy kedves aranyos gimnáziumi és főiskolai társaimra mint kislányokra, fiatal nőkre emlékszem. Akkori lényük van lelki szemem előtt.

      

    előzmény:
    szizsuzsóka (48860)
    2013-05-25  06:37
  15. 2013. május 26. 09:1048887.

      Ahogy mondod, tényleg ilyen vidámak a déliek - jön belőlük, a körülményektől függetlenül.

       Zsiga édes, aranyos.  Talán nem is nevelése hiányos, hanem az látszik rajta, hogy négyen vannak és ő a legkisebb. Nyilván kényeztetik, mindent megengednek neki. Abban is lehet igazság, hogy a feszélyezettségtől volt túlmozgásos.

      Pizzádra ahogy ránéztem, a túróscsusza jutott eszembe. Hozzád hasonlóan nekem is kellemetlen a túl kemény tészta. Zsófim anyukája süt rendszeresen (többek között) apró kifliket, lekvárt tesz bele, és a tésztája olyan, mintha papundekli lenne. Amikor magamban kritizálom, nyomban elintem ördögömet, hogy ő legalább süt!  Nem szeretem, ha kritikusan gondolkozom.Törekszem rá, hogy gondolataim is jóindulatúak legyenek, csupán annyira mások, amennyire szavaim is. 

     

    Pollyka pici kutyaként. Ma már nagylány. Végtelenül aranyos.

    előzmény:
    hus (48877)
    2013-05-26  03:54
  16. hus
    hus
    2013. május 26. 07:0248886.

    A lenyeget utoljara hagytam.   Papirvekony kemeny valamilyen lapon volt ez a finomsag. Az edeskrumpli szinte kremes volt, sult hagyma es szalonna, majd kecsketuro. Kulonlegesen jo ize volt.

    Tesztaja kicsit eles volt a kemenysegtol, feltem, hogy meg ne sertse az inyemet. Ha en csinalnam, akkor puhabb lenne. Szinten onvedelembol. 

     

    Legyen nagyon jo napotok, erezzetek magatokat kitunoen a hangversenyen is.

     

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (48883)
    2013-05-26  06:49
  17. hus
    hus
    2013. május 26. 06:5448885.

    Kellemes hetveget es nagyon jo reggelt kivanok nektek, termeszetesen a fincsi kavecska, es a hozzavalok el nem maradhatnak ma sem. 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=8uDE5xtXRxc

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  18. 2013. május 26. 06:5248884.

    Ma ünnepeljük Ádám unokám születésnapját, és Zsófiát.  Ádám majorannás csirkét kért , hagyma levest csinálok (Zsolt kedvence ) és Túrórudi tortát . A név tőlem származik, hogy el tudjam adni a túró tölteléket Barna tészta , tejszínhabos túró töltelék és a tetején csokoládémáz . Jönnek a gyerekek a szomszédból is ,tízen ülünk az asztalnál.

    Este a Semmelweis vonósnégyes ünnepi hangversenyére megyünk. Ők mind orvosok, de jól muzsikálnak, ismert művészek is fellépnek velük.

    Szép vasárnapot kívánok !

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  19. 2013. május 26. 06:4948883.
    Így már más a véleményem ! Nem fogyókúra !
    előzmény:
    hus (48876)
    2013-05-26  03:01
  20. 2013. május 26. 06:4748882.
    Gusztusos és egészséges. Több a tányér ,mint a koszt !!! Ilyet kéne itthon is ennei
    előzmény:
    hus (48875)
    2013-05-26  02:54
  21. 2013. május 26. 06:4448881.

    Klárám ! Nem nekem írtad, de hozzászólok Bocsánat !Nekem csak a kora nem tetszik. Azért mert ebben a korban már gyakori a betegség, ápolásra szorulás . Akkor , (ahogy megismertelek ) lelkiismereti gondot fog okozni, hogy mir tegyél. Beállj ápolónőnek, vagy hagyd magára azt, akit megkedveltél. Arról nem  is beszélve, hogy egy veszteség megviselne.

    Csak akkor lépnék vele kapcsolatba, ha ez megmardna levelezési szinten . Önvédelemből .

    előzmény:
    klára13 (48871)
    2013-05-25  19:46
  22. 2013. május 26. 06:3748880.
    A férfiak morognak a változtatásért . Alapjában véve mnid konzervativ, szeretik az állandóságot .
    előzmény:
    klára13 (48867)
    2013-05-25  15:58
  23. 2013. május 26. 06:3548879.
    Igen a nagyobb unokákkal még mi is játszottunk, akkopr 50 év körül voltunk. Kicsi korukban a kisebbekkel is, de most már " önjáróak " , együtt jól elvannak négyen . Eleinte a két nagyobb és a kér kisebb játszott együtt, most nemek szerint váltak szét , a lányok és a fiúk együtt játszottak. Tavaly nagyobb kislányukn neagylány lett és adtam neki betétet . A kicsi nem tudta miért kapta ( 7 éves volt ) ő is megkövetelte . Így mindketten használták, és pár napid együtt nem fürödtek. Még korainak gondoltam, hogy elmagyarázzam .
    előzmény:
    klára13 (48862)
    2013-05-25  08:44
  24. hus
    hus
    2013. május 26. 06:0848878.
    Egyetemistás viccekVizsgáztató:
    - Önnek inkább a lottóval kellene próbálkoznia.
    - ???
    - 90 kérdésből éppen ötöt talált el.=========- Mért volt szegény Petőfi?
    - Mert sokat költött.=========Az egyik utas megkérdi a kalauzt a vonaton:
    - Elnézést, meg tudná nekem mondani, mikor érünk a Victoria állomásra?
    - Egy óra múlva, de sajnos a vonat nem áll meg ott! - mondja a kalauz.
    - Úristen! Pedig nekem nagyon fontos ügyem van Victoriában, muszáj ott leszállnom!
    A kalauz gondolkodik, majd előáll egy javaslattal:
    - Nézze uram! Sajnos nem állíthatom meg a vonatot bárhol, de tudok szólni a vezetőnek, hogy lassítson le. Ketten kilógatjuk, ekkor maga elkezd szaladni a levegőben. Amikor már elég gyorsan fut, akkor letesszük, így nem fogja magát megütni, mert a sebessége akkora lesz, mint a vonaté.
    Így is tesznek. Amikor a vonat Victoria állomáshoz ér, lelassítanak, kitartják az utast, aki elkezd futni a levegőben. Ekkor lerakják, emberünk cipői füstölnek, de nem esik el. Elkezdi a lassítást, ám az utolsó kocsiból kinyúl egy vaskos kéz és felrántja, a következő szavak kíséretében:
    - Ember, marha nagy szerencséje van, hogy itt vagyok! Nem tudta, hogy a vonat nem áll meg Victoriában?==========Az egyik embernek elromlik az autója a sivatagban. Próbálja javítgatni, de nem megy. Egyszer csak elébe toppan egy fehér ló, homlokán egy arany csillaggal, és így szól:
    - Ha nincs ellenére uram, megjavítom az autóját.
    A férfinak eláll a lélegzete, és ezalatt a ló bedugja a fejét a motorházba. Fújtat, nyerít, majd egyet szökken és elvágtat. Az ember csak nagy nehezen ocsúdik fel a csodálkozásból, majd beül az autóba, és az valóban elindul. Mégis aggódik az autó miatt, és az első szerelőhöz betér elmesélni az esetet. A szerelő gondolkodik, majd így szól:
    - Szóval azt mondja, hogy a ló beszélt?
    - Igen.
    - És a homlokán volt egy csillag?
    - Igen.
    - És biztos, hogy fehér volt?
    - Igen, biztos.
    - Hát tudja meg, óriási szerencséje volt, ugyanis a fekete nem ért az autókhoz.=============Mi a közös Petőfi Sándorban és Vágó Istvánban?
    - ???
    - Mind a kettőről neveztek már el hidat! 
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  25. hus
    hus
    2013. május 26. 03:5448877.

    Klaram meglatszik az unokaidon, hogy sokat foglalkoznak veluk. Nem lehet csodalkozni rajta, hogy a kulonbseget latod.

     

    Erdekesek ezek a szinesboru gyerekek. Ugy, ahogy mondod, jokedvuek, aranyosak, vidamsaguk pedig olyan, mint a  szuleike, igy oroklodott tulajdonsagot fedeztel fel a kisfiuba.

     

    Tobbszor van modomba latni oket. Akik a melegebb eghajlatrol jottek, azok maskepp eltek. Delben ott olyan hoseg van, hogy keptelenseg kimenni az udvarra, dolgozni meg lehetetlen.  Nem azert, mery nem akarnanak, csak olyan az eghajlatuk es ez az ev 365 napjaban majdnem mindig igy van.

    El sem tudnam kepzelni ugy az eletem.  Ejjel nappal meleg. Keves ott a gazdag ember. Majd teszek fel kepeket a piacrol, bankrol, uzletrol.

    Csak kepeken lat sok ember ilyet. A valosagban elkeserito.

     

    Igy kepzelheted, hogy miert olyanok, hogy nem minden fontos az eletukban, ami nekunk, akik mas korulmenyek kozott nottunk fel. Egy par generacio ramegy, hogy megszokjak mas orszag szokasait. Van aki meg egyaltalan nem tudja soha megszokni. 

     

    Feltetelezem, mivel eloszor volt nalatok, kicsit feszelyezettebb is volt , meg akkor is, ha nem latszott meg rajta.  Kovetkezo alkalommal  mar mas lesz, figyeld meg.

    előzmény:
    klára13 (48853)
    2013-05-24  09:17
  26. hus
    hus
    2013. május 26. 03:0148876.

    Folytatasa pizza volt.

     

    Meg ilyet nem ettem. 

     

    Paradicsomos ontet helyett  edes krumpli kerult a tesztajara. De teszta-e egy vekony es kemeny valami?   

     

    Nagyon kedves kis etterem volt. Az egyetemrol a lanyok  voltak az etel keszitoi,  felszolgalok. Adott egy kulonleges hangulatot minden ott ebedelonek. 

     

     

    előzmény:
    klára13 (48867)
    2013-05-25  15:58
  27. hus
    hus
    2013. május 26. 02:5448875.

    Jaj de edes ez a kep.  Remelem ki van teve a szobaba nalad, hogy mindig lasd oket.

     

    Milyen aranyosak a kutyusok is, es mijlyen szepen gondozottaknak latszanak. Nem csak ezen a kepen, minden kepen. Igazan jo kisgazdajuk van, aki gondoskodik roluk igaz szeretettel.

     

    Meg nem meseltem nektek, hogy elmentem a lanyommal a mult heten Guelphbe es ott ebedeltunk meg.

     

     

    1. eloetel 

    2. ketszersult kemenysegu, szele-hossza mindent elmondo kenyer 

    3.  salata

     

     

    előzmény:
    klára13 (48867)
    2013-05-25  15:58
  28. hus
    hus
    2013. május 26. 02:4748874.

    Te Klara, eskuszom meg fogom neked szerezni azt a cimet, ahova eljarhatsz ismerkedni. Egy alkalommal beszeltem itt rola, hogy nem kell feladni, ha akarsz magadnak valakit, mert az fontos ahhoz, hogy olyanokrol beszelgess vele, amit magaddal nem tudsz megbeszelni.

     

    Elmesz oda es meglatod, hogy  ki szimpatikus neked, kozben  a beszelgetesekbol kiderited, hogy mennyire is erdekeljen tovabb.

     

    Csak vigyazz a boszorkakra, akik kinezik maguknak az illetot es az meg pont teged valaszt. Azutan mar nem erdemes ott talalkozni vele.

     

    Igy tudok egy nagyon jo kapcsolatrol, ami varatott magara evekig, de nagyon bejott nekik.

    Fel a fejjel, jol nezel ki, ne nyomd le magad!

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (48871)
    2013-05-25  19:46
  29. 2013. május 25. 20:5048873.

     

     

                           TÍZMILLIÓSZOROS NAP VAN MA!

     

    Három és fél óránk még van belőle...

  30. 2013. május 25. 20:0248872.

      Miket kitalálnak! De sokkal jobb, mint a kocsma.

      Hogyan a csudában lehet a falon biciklizni?! Elképzelni sem tudom!

      Magdikám, honnét veszed folyton a hájat? Gondolom, nagyon finomat készítesz, különben nem vesződnél vele.

      Semmit sem tudok a szárnyasokról. Ma össze van zavarodva minden, Hófehér egész nap a házban trónol, visít, ha közelítek, és csípéssel ijesztget.Tojás nincs alatta. Cirkáska ugyanezt teszi, ő kiszállt enni, aztán visszaült. Szegény Kicsi Joe hiába hívogatja őket egy-egy finom falatra.

        Lehet, hogy van három kotlóskám? 

        Megérkezett a festményem. Nagyon szép. Mondtam Zsófinak, hogy én vagyok rajta 16 évesen. Hiszen ilyenek voltunk pontosan, igaz?

    előzmény:
    Kusza (48870)
    2013-05-25  19:23
  31. 2013. május 25. 19:4648871.

       Olyan nagyon nagy gondban vagyok.

       Ebből az elittársból ki kellett volna már jönnöm. Igazság szerint be sem mentem. Múlt héten kaptam egy bónusz belépést, hát,  egy úr üzenete várt, hogy... Váltottunk összesen 3-3 levelet, és elköszöntem. Úgy éreztem, hogy nem felelek meg. Nekem nem kedvteléseim, amik neki. Jól megbántódott.

       Most ismét kaptam egy bónusz, azaz ingyenes belépést két napra. És ezzel együtt egy  nagyon kedves, ismerkedési ajánlatot. De egyáltalán nem tudom, hogy jó-e nekem ez az egész. Most talán ismét rosszul döntök, elkezdem, aztán megbántom.

       Agyam elszáll, most néztem meg, látom, építész. A másik is építész volt, és egy több évvel ezelőtti levelező barátom,  szintén építész. Úgy tűnik, vonzom az építészeket. Fiaim apja építőgépészmérnök.  Na, ez eléggé furcsa.

      Életkora megfelelne, 79 éves, éppen elég öreg ahhoz, hogy magamat ne érezzem mellette vénnek. A Balaton mellett él, ez is megfelel, eléggé távol van ahhoz, hogy fent lehessen tartani egy kellemes barátságot.

       Azt írja, egészen hasonlóan gondolkozunk. Profilbejegyzéseimből látja. Ami nagyon aggaszt, hogy szemmel láthatóan irtóra vékony. Én meg túlsúlyos. Persze lehet, hogy éppen ez adná az erőt további fogyásomhoz. Amire törekszem, de igazi motiváltság hiányában mindig feladom. Többet ér a pillanatnyi öröm.

        Kiskutyája hasonlít Zsuzsuhoz. Kedvesnek látom, ahogy  kissé szerencsétlenül álldogálnak a fényképezés kedvéért. 

        Hát, ez van. Nagy gondban vagyok. Nem tudom, kilépni akarok-e tökéletesre fejlesztett magányomból.

    előzmény:
    Kusza (48868)
    2013-05-25  16:18
  32. 2013. május 25. 19:2348870.

    Na már Te szakszerűbben kezeled a csirkéket, lehet, hogy a csalán inkább később jó.

    Még Ádámnak sincs szünet, ma jött, és holnap már megy is vissza.

     

     Most a nővérem lánya hívta Ádámot, a régi kohászat területén, a volt csavargyárat már régen átalakították, vagyis a gépeket elvitték, most ott egy hatalmas csarnok van. Ők működtetik, van benne mászófal, meg olyan elemek vannak felállítva, ahol a biciklikkel, az egyenes falon is felmennek, én még nézni se szeretem. Ma egész napos program van ott, több együttes is játszik.

    Már azt hiszem mutattam ezt a képet, ahol Benedek mászott a falon. 



    Magdi
    előzmény:
    klára13 (48869)
    2013-05-25  16:43
  33. 2013. május 25. 16:4348869.

      Megérkezett Ádám?

      Nagyon-nagyon szeretnek tégedet, hogy unokáid rendre vállalkoznak erre a hosszú és költséges útra. Meddig marad? nálunk még tart a suli, ezek szerint Ádámnak már megkezdődött a vakáció.

      Magdikám, a csalán a tojással  jó a pipikéknek?

      Ma még semmit sem kapnak, mert ilyenkor még felszívódik a szik vagy mi a csoda, az táplálja őket. Holnap kamillateát kapnak és hoztam haza kiscsibe tápot, aminek nagyon jó híre van, nagyon apró morzsalék. Na, majd kapnak csalánt is! Gyönyörű bokrokat láttam a szomszéd háza mellett. Amúgy is be kellene gyűjtenem, mert a kertészkedéshez is remek alapanyag.

    előzmény:
    Kusza (48868)
    2013-05-25  16:18
  34. 2013. május 25. 16:1848868.

    Nagyon aranyosak itt a képen mindnyájan!

    Igaza van a fiadnak, mennyivel hamarabb megvan a munka, ha nem egyedül végzi!Most lettem készen a hájas sütéssel, öt tepsivel lett, diós, mákos, és lekváros. Azért sütöttem ennyit, mert majd küldök Ádámmal is. Nagyon felcsillant a fiú szeme, mikor meglátta a nagy tál sütit.

    Tehát szaporodtatok, adod a kiscsibéknek az összeaprított főtt tojást, egy kis csalánnal vegyesen? 

    előzmény:
    klára13 (48867)
    2013-05-25  15:58
  35. 2013. május 25. 15:5848867.

      Naggggyon finom az ingyenfagylalt, Magdikám. Egy liter tej, "és más semmi". Kivéve a gyümölcsöt, a szörpöt, a cukrot és a citromlevet!

      Nagy családi esemény van: megszaporodtunk! Kikelt két csibe, világosak és cirkásak. Sorban raktam a kotlós alá a tojásokat, minden nap várható egy-egy kistestvér. Hat napig. 

       Bevittük Zsófimmal dobozban vendégszobájukba, Balázs morog. Ma reggel óta morog. Szerencsére tudunk vele bánni: elengedünk menyemmel mindent fülünk mellett. Nálam persze rápacsál: hamarosan hívni fog udvart takarítani. Én majd megígérem, és fent maradok. Persze a feladat csak annyi: lemosni a kövezett részeket, de ő mindent kalákában szeret tenni. 

     

      Itt van az ő kalákája!

    előzmény:
    Kusza (48866)
    2013-05-25  11:49
  36. 2013. május 25. 11:4948866.

    Próbálkoznak a gyerekek sokféle módon, miként tudnak elérni hamarabb valamit. Ádám jutott az eszembe, olyan egyéves körüli lehetett, azt kezdte csinálni, ha valami nem tetszett neki, hogy megfeszítette magát, még a feje is bele remegett, ökölbe szorította a kis kezét. Erre azt mondtam neki, jaj látom most azt mutatod, milyen erős kisfú vagy, és akkor elnevette magát, abba hagyta. Utána produkálta másnak is magát, mutatta, hogy ő milyen erős. Ezt a mai napig is emlegetik a szülei is.

    Most várom ezt az Ádám fiút, talán már lassan ideér. 

    előzmény:
    klára13 (48863)
    2013-05-25  08:59
  37. 2013. május 25. 10:3248865.

      Most már nálam is ingyenfagyi, mint Zsuzsánál!

      Méghozzá kétféle. Málna és eper.

      Minthogy ingyen van,  vásároltam

     

        fél kiló epret                   - 550Ft

        doboz málna                  - 520Ft

        fél liter eper syrup (sic!) - 540Ft

        fél liter málna syrup        - 540Ft

        1l tej                             - 250Ft

     

     

       Néhány éve az Aldiban vásároltam kézi habverőt, német gyártmányút, és a legnagyobb fokozata annyira gyors, hogy tojás habverésére alkalmatlan. Most fedeztem fel értelmét! A tejből tökéletes habot készít. 

       A  tejeshabos fagylalt jégen van. Egy óra múlva majd átkeverem.

       A szörpöket azért vásároltam - igyekeztem jó minőségűeket venni -, mert gyanítottam, a kis mennyiségű gyümölcstől még ízetlen lesz a készítmény. Némi cukorral és citromlével is javítottam. Nekem melegen is ízlik. A próbája, persze, mint az angol mondja, az evés.  

      A tölcsér nem jutott eszembe. Ami nem baj. Ennyivel ingyenebb!

  38. 2013. május 25. 09:0548864.

      Látom, nyolc óra van - nálam.

      Iszom még egy bögre kávét, és ideje dolgomra menni. Ma érkezik Sziszikém Barnával. Kettesben jönnek, gyereknap van. Főzni akartam, de Zsófimék lebeszéltek. Hogy elmegy a napom vele, inkább foglalkozzam a kerttel, udvarral, holnap jön a vendégsereglet, Zsófim pedig ripsz-ropsz varázsol ebédet, nagyon ügyes és nagyon gyors. Velem ellentétben.

     

     

    Csodálatosan szép navajo hímzés.

  39. 2013. május 25. 08:5948863.

      Tökéletesen egyet értek veled, Magdikám. Tényleg meg kell tanulniuk, mit lehet és mit nem. Amikor fiaimat büntettem, mindig el kellett viselniük a hegyibeszédet is, hogy "muszáj megtanulnotok, mit engedhettek meg magatoknak, nekem kell megtanítsalak benneteket, mert ha idegenek tanítanak rá benneteket, az szörnyű lesz. A társadalom büntetése egészen más".

       Derék, gyermeküket szeretettel nevelő, boldogságra képes emberek lettek. Szilveszterem nyugtalan sajnos, emiatt lelkiismeret furdalásom van, hiszen annyira ostobán fiatal voltam, várandósságom inkább zavart, mint örültem volna neki, akkor egészen más volt a korszellem, emlékszel, hogy a kismamaruhákkal takargattuk pocakunkat. Most bezzeg inkább - ez egészen elbűvöl -, inkább hangsúlyozzák. Születésükkor sem adták oda őket - nem is tudtam, hogy ezt kellene - csak lábuknál lógatva, mint a csirkét, megmutatták, hogy fiúk, és már vitték is el. 

      Más idők voltak, más szemlélet.  Szerencsére az volt az elvem, hogy a gyermeknek éreznie kell szeretetemet, bármi történik. A legfontosabb, hogy mindig érezzék nagy szeretetemet. Így aztán igazán bizalmas viszonyban voltunk kamaszkorukban is.

    előzmény:
    Kusza (48861)
    2013-05-25  08:17
  40. 2013. május 25. 08:4448862.

      Jó lesz a nyári szünet, Zsuzsa, hiszen nagyon reálisan álltok a dolgokhoz.

      Jól emlékszem a sátras időszakra fiaim életében! Az mindig nagy móka volt, nálunk a polcról leszedett könyvek voltak ilyenkor az úttest.

       Persze, hogy édes aranyos a kisfiú, de pontosan az történt, amit írsz, hogy a veszélyes helyzetektől igyekeztünk visszatartani. Ami Balázst kihozta a sodrából, hogy igyekezett törni-zúzni, bár talán ő nem ennek vélte. Az elektromos rendőrmotorral teljes gázzal nekiment az elektromos dzsipnek, és hiába mondta Balázs, hogy ezzel tönkreteszi, újra és újra csinálta, aztán pedig rátért a kapu döngetésére hasonló módon. A ilyesmi túlzás. A békés játék, bármekkora felfordulással jár, az más. Na meg egy ötévestől elvárható, hogy néha szót fogadjon.

       Nálunk Balázs mostanában látott hozzá a kisfiúk igazgatásához, eddig inkább Zsófi volt a törvény, mindent megengedésével, és néha én is beleszóltam dolgaikba. Balázs rengeteget játszott velük, és persze játszik ma is, a szőnyegen heverve építenek vagy rohangálnak a kertben vagy a kutyafuttatón. Fiai rajonganak érte. Ő is értük, sokszor csak bámulok, milyen óriási empátiával viseltetik irántuk minden helyzetben. Ám a korlátokat muszáj kiépíteni, és meg kell tanulniuk, hogy bizonyos dolgok fontosak: segíteni a másiknak, türelmesnek lenni, és egyebek. Elfogadják, megteszik, érdekes, hogy azt gondolnám, Benivel előbb kellett volna, de úgy látom, hogy nincs későn.  Talán a nevelhetőségben is vannak küszöbök, mint a fejlődés egyéb területén, és Beni most lépett át rajta, Dodónál mást látok. Összefonja karját, és duzzog, és nem restell valami jellegzetes hangot hallatni nagyon hosszan, amit sem üvöltésnek, sem sírásnak nem neveznék, de nagyon kellemetlen. Most már nem ér el vele semmit, nehogy állandósuljon ez a magatartás, és majd huszonöt évesen ezt tegye feleségével. Mert bizony van ilyen, hogy valaki nevelés híján megreked kiskori eszközeinél, ami aztán elviselhetetlenné teszi.

       Na, jó hosszú lett!

    előzmény:
    szizsuzsóka (48857)
    2013-05-25  06:05
  41. 2013. május 25. 08:1748861.

    Úgy látom minden gyerek szereti a sátorozást, nálunk is ezt csinálták. Azt hagytam nekik, mert jól elvoltak a kis kuckójukban. Azt viszont nem tudom megérteni, mikor az alig járó gyerekeket hagyják, hogy a konyha szekrényből kipakolják az edényeket. A szülők jót derülnek rajta, hogy milyen kis aranyos, később meg méltatlankodnak miatta. Egy kisgyereket is lehet arra szoktatni, hogy mit szabad és mit nem. A másik, mikor néhány felnőtt derül rajta, mikor a gyerek elkezdi a csúnya szavakat mondani, tetszik, hogy milyen aranyosan selypítve mondja, olyan sok szép dolog van, amire taníthatjuk őket.

    Van egy pár ismerősöm, aki panaszkodik a felnőtt gyerekére, mikor durván beszél vele, hogy mennyi mindenben segítette, és mégis milyen hálátlan. Most is csak az anyukám mondása jut az eszembe, hogy egy gyerek, csak annyit enged meg magának, amit neki megengednek. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48857)
    2013-05-25  06:05
  42. 2013. május 25. 06:3748860.

    Tegnap az egyetem öregdiák csoportjával  a Terorr Háza Múzeumban voltunk. Elég rettenetes volt , de hiszen mi ezt átéltük. Az is rettenetes volt. Nekem annyi maradt vissza abból az időből, hogy azóta félek a rendőröktől, most is. Pedig törvénytisztelő öregasszony vagyok.

     

    Megszólítottam egy öregurat, mert felismertem . Ő volt a gyakorlatvezetőm  az anatómián . Jól elbeszélgettünk. Ő már 81 éves, de még bejár .Csodálkozott, hogy én már nyugdíjas vagyok

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  43. 2013. május 25. 06:1848859.

    A bundabugyi lényege az, hogy a legjobb hőszigetelő a levegő. Az a légréteg, ami a a ruha és a test között van . No és a ruházat rétegei között. Azért meleg a bundabugyi és a sok levegőréteg a sok szoknyák között. Nálunk ilyen viselet volt régen , 5-6 vékony anyagból varrt ráncos szoknyát viseltek az asszonyok, és nem fáztak.

    Én a nadrágban  fázom télen. Szoknyát hordok. Béleltet, kombinét, bugyi , harisnya, számold ki hány réteg ! Egyébként sem szeretem a nadrágot ! Olyan vagyok benne , mint a véres hurka . No nem a műbeles !

    előzmény:
    klára13 (48851)
    2013-05-24  08:53
  44. 2013. május 25. 06:1048858.
    Tegnap beszéltem Évával, megbeszéltük a férje állapotát és az ő fáradtságát, amit a sok szorongás okozott. Gondolom , rövidesen  belép.
    előzmény:
    Princino (48849)
    2013-05-24  08:21
  45. 2013. május 25. 06:0548857.

    Ne haragudj Klárám azért, amit írok !

    Az ilyen eleven gyerekek fárasztóak, de  jól érzik magukat a bőrükben . Az én pesti unokáim voltak hasonlóak ( no és én is eleven voltam ). Én született antipedagógus vagyok, inkább megengedő, mint korlátozó . Azt tiltottam, amit veszélyesnek találtam, az unokáknál. A nappaliban a bőrfotelokból vonatot, sátrat csináltak, minden széjjel volt, de nagyon jól érezték magukat . Én pedig élveztem az örömüket . Utána együtt elrakodtunk - Férjem nehezebben tűrte , de télen 3 kisgyereknek ( a 4. akkor még nagyon pici volt ) nehéz olyan csendes  foglalatosságot találni, ami nem zavarja a családot. Később felszoktattam őket a tetőtérbe. Ott az elélőtérben építették a sátrat.Férjemnek ez sem tetszett, és apránként leszoktak róla.

    Legkisebb lányunokám kissé most is öntörvényű,  a másik nagyszülők lány centrikusak , sokat megengednek neki. Én csak azt kértem , hogy a konyhába főzéskor ne jöjjön be , mert veszélyes, és az ebéd utáni 1 órás pihenésünket tartsák tiszteletbe. A rendetlenség nem zavar, nekem könnyebb rendet rakni, mint nyűgös , unatkozó gyerekkel bajlódni.

    Kíváncsi vagyok, a nyári szünetet hogyan vészeljük át , pár hétig itt lesznek !

     

    előzmény:
    klára13 (48853)
    2013-05-24  09:17
  46. 2013. május 24. 21:2548856.

      Vége a napnak. Elégedett vagyok vele, vagyis tevékenységemmel, bár, ha sorolnám, túl soknak nem tűnne. Azért megtettem, ami tőlem telt.

       És ti?

       Azt hiszem, ma már befejezem a topikolást, ahogy Benikém mondja.

       Pihenjetek ti is, szép és jó éjszakát kívánok!

     

      Navajo hölgy van a képen.  Aranyos.

    előzmény:
    szizsuzsóka (48845)
    2013-05-24  07:31
  47. 2013. május 24. 09:4948855.

       Ideje indulnom dolgozni! Igaz, nálam még csak 9 óra van, de nálatok mindjárt dél lesz! A tíz óra már közel van hozzá.

       Sok szép feladat vár, igazán kellemes ez a reggel!

    előzmény:
    klára13 (48854)
    2013-05-24  09:37
  48. 2013. május 24. 09:3748854.

      Zsuzsa, értettem, miért lenne rossz nálatok a mulcsolás. Azért a kis patakért nagyon irigyellek!

       Gyermekkorom színhelyének egyik legkedvesebb részlete volt a vasúti töltés melletti vízgyűjtő terület, annak is a patakra emlékeztető kis árka, amely persze kis állóvíz volt. Csodálatos élővilággal: piros hasú békák ugráltak a vizbe érkezésemkor, tarajos gőtéket lehetett fellfedezni, a víz alatt titokzatos lények mocorogtak, náddarabkákat öltve fel ruházatul; szivárványos szárnyú szitakötők lebegtek; és békatutaj törékeny virágai a víztükrön. Májusban arany gólyahír-mezővé változott a rét. A vasúti töltés oldala lila volt az ibolyától.

      Sok időt töltöttem ott. Mindig egyedül, ilyenkor senki sem hiányzott.  

      Jártam arra felnőttként - a GYESEV vonala megszűnt, sínpár helyett gyalogút volt, a vízgyűjtő rétjét feltöltötték sittel. Siralmas látvány volt. Nyoma sem maradt az egykori csodás mikrovilágnak.

    előzmény:
    szizsuzsóka (48837)
    2013-05-24  06:18
  49. 2013. május 24. 09:1748853.

      Nagyon meglátszik a gyermeken a szeretetteljes nevelés, de a szeretetteljes nem-nevelés is!

      Tegnap eljött Dodóhoz óvodai barátja. Zsigáról sokat hallottunk már, minden nap együtt játszanak, néha verekednek. Ilyenkor apró ökleikkel  püfölik egymást, kíméletesen, mint hallom, sosem lesz sírás a vége. 

      Zsiga sötét hajú, kissé ferde szemű, mokány, aranyos  kis kölyök. Apja kubai, járnak a szigetre nyaralni, most is csokiszínű a kisfiú, akinek arcáról soha, de soha nem törlődik le a széles mosoly.

      A Zsigával való találkozás arra is jó volt, hogy megtapasztaljam, a mi két kisfiúnk nagy jól nevelt. Zsiga maga volt a szófogadatlanság. Nevető szemmel nézett szemembe, és mondta: nem!!! Vagy: de!!!

      Nálam neuralgikus pont a lépcsőm. Veszélyesnek találom a beton éleket, és amúgy is, ott már az én privát szférám kezdődik, tilos belépni a kis zöld kapun, amelyet a lépcső aljára szereltek. Teraszomat is tilos játszótérnek tekinteni, bármennyire jó volna lövöldözni a magasból, az pedig szóba sem jöhet, hogy otthonomon végigvágtatva ablakaimból tüzeljenek a kertben maradottakra, mint már egyszer megtörtént.

      Zsiga természetesen megindult felfele, mire mondtam, gyere vissza! Nem!!! Hangzott a nevetős válasz, és már fent is volt a lépcső tetején. Aztán azért leparancsoltam, ebben Dodó is segítségemre volt. Alig lehetett távol tartani a kertben a létrától, és amikor felültek Dodóval autóm  motorházára, aminek már csak azért sem örültem, mert a túlsúlyos kis mókus alatt behorpadhatott volna, csak fenyegetésre volt hajlandó lemászni, hogy telefonálok anyukájának, vigye haza.

      Fiamat nagyon kihozta sodrából, mondta, ilyen engedetlen gyerekkel még nem találkozott.

      A nap végére megállapítottam, hogy tényleg van népi karakter, mert ennyi vidámságra magyar gyermek nemigen képes. 

       

       

    előzmény:
    hus (48835)
    2013-05-24  06:13
  50. 2013. május 24. 08:5448852.
      Nagyon tetszetek!
    előzmény:
    szizsuzsóka (48839)
    2013-05-24  06:29
  51. 2013. május 24. 08:5348851.

       A bundabugyiról azt kell tudni még, hogy óriási! Akárhány éves és kilós a tulajdonos, a bundabugyi akkora, hogy legalább kétszer beleférne a fenék. Színe, amelyről szó volt már, nagyon jellegzetes rózsaszínű, minden darabnak ugyanaz a színe, mintha egyazon végből szabták volna őket. Az anyag belül bolyhos, és nagyon finom puha.

      Hiába kerestem fényképét. Amit annak mondanak egy bulváros hírben, az nem az.

       A bundabugyinak minden esetben jellegzetessége, hogy majdnem gyomorig felér, és ráncos, hiszen mint mondtam, valami titokzatos okból minden esetben kétszerese a szükséges méretnek. Szára térd fölött végződik, gumis, és itt is ráncokat vet, mert hogy nagy!

      Meleg, kellemes, igazán antiszex darab!

      Utoljára kb húsz éve találkoztam vele. Már akkoriban sem lehetett kapni, s amikor megláttam, anyósomnak azonnal vettem hat darabot karácsonyi ajándékként, mert folyton panaszkodott, hogy fázik.

       Kinyitotta a csomagot a fa alatt, izgatottan vártam nagy örömét, és körülbelül ilyen arcot vágott:

      Férjem rám üvöltött: Hát nem tudod, hogy anyámnak olyasmit kell ajándékozni, amivel eldicsekedhet a faluban?Most majd rántsa fel szoknyáját a szomszédban, hogy mutassa, ezt a bugyogót kapta fiától?!

       Számomra annyira érthetetlen volt a viszony ajándékomhoz, hogy még csak meg sem bántódtam. Szájtátva néztem őket.

     

    előzmény:
    Princino (48849)
    2013-05-24  08:21
  52. 2013. május 24. 08:2848850.

      Jó reggelt, szép napot!

      Élmény belépni csevegő társaságotokba. 

      Virágom, ma is nagyon hideg van nálatok? Közérzeted, hangulatod milyen?

      Nálunk eléggé,fátyolfelhős az ég.  Nagyon vártam az esőt, Zsófim hatalmas felhőszakadással kecsegtetett, de elmaradt.

    előzmény:
    Princino (48848)
    2013-05-24  08:20
  53. 2013. május 24. 08:2148849.

    Szia Zsuzsa!

     

    Rendben, írd meg neki. Tényleg hiányolom. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48839)
    2013-05-24  06:29
  54. 2013. május 24. 08:2048848.

    Helyes unokáid vannak , Zsuzsa!

    Jó képeket hoztál ide nekünk megint.

    előzmény:
    szizsuzsóka (48839)
    2013-05-24  06:29
  55. 2013. május 24. 08:1148847.

    Szia Hus!

     

    Tényleg nem tudom, egyszer mamámat kérdeztem, hogy neki volt e és mondta, hogy neki nem, de az édesanyjának még igen, de nincsen meg ilyesmi már náluk. Pedig szívesen megnéznék egyet. Nagyon jó volna nekem is beszereznem egyet, mert állandóan fagyos vagyok. Tegnap is alig bírtam felmelegedni, pedig fel voltam öltözve rendesen, de olyan hideg van, mint ősszel. 

    Azt hiszem, hogy abban az időben csak szoknyát hordtak a lányok, asszonyok és a leírásod teljesen jó volt, el tudtam képzelni, hogy milyen lehetett

    előzmény:
    hus (48833)
    2013-05-24  06:04
  56. 2013. május 24. 08:0448846.

    Szia!

     

    Van jó kis turmixom, botmixerem is van meg edényes is. Tavaly nyáron már daráltam vele jégkockát, úgyhogy ez menni fog akkor.

    Nálunk most nagyon rossz idő van, de ha jobb idő lesz, kipróbálom. 

    előzmény:
    Zsumi45 (48827)
    2013-05-23  17:23
  57. 2013. május 24. 07:3148845.

    Az épület a Müegyetm aulája . Ott vette át fárjem az aranydiplomáját 2011-ben

     

    előzmény:
    hus (48843)
    2013-05-24  06:39
  58. hus
    hus
    2013. május 24. 06:4748844.

    Fantasztikusan vag az agya. 

    A multkor kert valamit, de nem kapott. Nem tudom mar pontosan, hogy hany fele keppen probalta megmagyarazni nekem, hogy miert is kaphatna o azt meg. Min. 5 fele keppen mondta el az odda vezeto utat, tokeletes megmagyarazassal. majd le ultem, mert egy 10 eves gyerek sem tudta volna kukonbul elmagyarazni tudomanyosan.

    Sehogy sem nemt, majd utoljara azt mondja, na jol van, akkor majd holnap, ugye? 

    Kepzelheted, hogy a ferjemeet hogy leveszi a labarol.  Tokeletesen tudja, hogy mit csinal, es azt hogyan kell.

    Mostanaban elnecveztem Hofeherkenek, mert amikor a jelmezt felveszi, tisztara, mint Hofeherke ugy nez ki.

     

    Mindketto imadnivalo, edes, okos, szofogado gyerekek. Persze amikor ugy erzik, hogy eleg volt a dirigalasbol, azert az jelzik rogton.

     

     

    Megyek, felveszem a zoknim.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (48842)
    2013-05-24  06:33
  59. hus
    hus
    2013. május 24. 06:3948843.

    Nagyon aranyosak vagytok, a fiuk meg mar kesz felnottek.

    Az epulet is nagyon szep. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48839)
    2013-05-24  06:29
  60. 2013. május 24. 06:3348842.
    Van esze a kicsidnek !Ő a fagyis , nővérke a sulis ! Jó beosztás
    előzmény:
    hus (48840)
    2013-05-24  06:29
  61. hus
    hus
    2013. május 24. 06:3248841.

     

    Szakmai oromok!   Potyognak a konnyeim, nem kapok levegot. TE! Mit csinalsz velem. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48837)
    2013-05-24  06:18
  62. hus
    hus
    2013. május 24. 06:2948840.

    Jaj de edesek a kincseid. 

    Nem csodalom, hogy megteszel ertuk mindenet.

    Almodoztam en is ma, mert tegnap itt voltak a kicsik delutan.

     

    Hu de rafinalt a mi kicsink, azt a mindenit!

     

    Vacsora kozben  Borsoszemem elmeselte fajdalmat, hogy valamelyuik nap apukaja elvitte hugat fagyizni. Ok sajnos nem mehettek veluk, pedig nagyon szeretik ok is a fagyit a baratnojevel.

    Pedig kepzeljem el szaladtak elkeredszkedni a baratnoje szuleitol is, meg a Mamitol is megkerdeztek, hogy mehetnek-e, de mire ezt elinteztek apukaja elment  Cukorbabaval.  Olyan szomoruan mondta, majd meghasadt a szivem erte. Folytatta azzal, hogy pedig Cukorbaba is tudta, hogy akarnak menni.

    Fordulok oda kicsinyemhez, mondom neki a szentes szoveget, hogy maskor meg kell varni a testveredet, meg apukanak szolni. Nem szep dolog, hogy a novered nem tudott veletek menni, o is nagyon szereti a fagyit.

    Mert szerintem, nem szolt a kicsi a vejemnek, egyedul akart menni a lanyok nelkul.  

    Ram nez nagy csodalkozva,majd ragyogo szemmel mondja azonnal, hogy jo, holnap mehet egyedul az iskolaba Apaval.  O otthon marad.

      Ezt a rafinaltat! Micsoda megbanas reszerol es azonnali elsobbsegadas !

    Tudjatok, alig tudtam magamba tartani a nevetest. Nagyon jo melosztokaja van.

    előzmény:
    szizsuzsóka (48811)
    2013-05-23  06:43
  63. 2013. május 24. 06:2948839.

    Anitám ! Éva férje jobban van , rövidesen gondolom visszajön. Majd megírom neki, hogy hiányoljátok !

     

     

    előzmény:
    Princino (48825)
    2013-05-23  16:23
  64. 2013. május 24. 06:2448838.
    De én olyan csendben lopakodom le ide a géphez ! Ugyanolyan csendben , ahogy zokniban este fellopakodom a tetőtérbe a hálószobába ! Az üres házban !
    előzmény:
    hus (48835)
    2013-05-24  06:13
  65. 2013. május 24. 06:1848837.
    Bundabugyi ! Éva mnukatársnőm sápadt , szédeleg ! Mi történt ? Beleszagoltam Mari néni bundabugyijába !
    előzmény:
    hus (48833)
    2013-05-24  06:04
  66. 2013. május 24. 06:1548836.

    Zsuzsám ! Örülök, hogy kedves ernyőd megtaláltad.

    Nálunk a  váróban felejtett ernyőket a nővéri rendelóben felakasztottuk a  körpoti fűtés felső csövére. Ott lógtak szem előtt évekig. Egyszer egy nő kérdi , kié ez az ernyő ? Nem tudjuk azért nézi ott a gazdáját, jön-e érte. Már nem - mondja a nő . Édesanyámé volt , aki 2 éve ( ! ) meghalt. Hiába az ernyők türelmesek.

     

    Másik ernyős történetem : Régi kopott ernyővel jártam kezdőként dolgozni . Már szólt az egyik munkatárs, hogy ideje lenne kicserélni . De annyi helye volt a pénznek !  Gondoltam, ha elhagyom kell újat vennem . Fennhagytam a buszon . Indult volna de kiabálta hogy várjon még és leadták kpott ernyőmet !

    előzmény:
    Zsumi45 (48826)
    2013-05-23  17:01
  67. hus
    hus
    2013. május 24. 06:1348835.

     

    Ne csinald, mindenki alszik itt.  Miket tud a ferjed mondani. Tudod, hogy hallottam en is ezt a szot valamikor?  Az a fenek olyan lehet, mint az aszalt szilva?  

    előzmény:
    szizsuzsóka (48813)
    2013-05-23  06:55
  68. hus
    hus
    2013. május 24. 06:0948834.

    Klaram, a kerted gyonyoru, a kerted csodalatos, meg szebb, mint tavaj volt.

    Kitanulod minden csinjat-binjat ennek a mestersegnek, a csaladod ugy fog aldani erte teged, amikor a sok finomsagot adod majd nekik.

     

    Fekudj am le napkozben, vigyazz magadra. Nem eri meg, hogy hulla faradt legyel minden este.

    Ha megfelezed a napod, sokkal tobb idod fog magadra jutni.

    Fontos am!  

    előzmény:
    klára13 (48814)
    2013-05-23  09:51
  69. hus
    hus
    2013. május 24. 06:0448833.

    Jaj de kar, hogy nem tudod milyen az a bundabugyi. 

     

    Altalaban rozsaszin  anyagbol keszult, sort kinezetu es  hosszusagu vastag anyagbol keszult also, olyan dinamo nadrag szeru, gumis bugyoka.

     

    Halali volt, meg lattam kiakasztva is a regi szep idokben, amikor kimostak es kitettek fagyni, mert olyan vastag anyagbol keszult, ami nehezen szaraddt. Ugye abban az idoben nem volt meg centrifuga sem.

     

    Elmenyed lenne latni egyet.  De azt mondtak, hogy nagyon jo, mert telen nem fazott a labuk szara. Mintha abban az idoben nadtagot  sem hordtak olyan sokan.

    Lehet, hogy nem volt jo a leirasom rola, valahogy igy emlekszem ra. 

    előzmény:
    Princino (48815)
    2013-05-23  12:23
  70. hus
    hus
    2013. május 24. 05:5248832.

    Irigylesre melto lesz neked ez a talalkozos nap Zsumikam! 

     

    Annyi elmennyel fogsz hazamenni, hogy magad sem fogod elhinni. Abban fogsz belefaradni.  

    előzmény:
    Zsumi45 (48816)
    2013-05-23  12:25
  71. hus
    hus
    2013. május 24. 05:4448831.

    Kellemes es szep reggelt kivanok, fincsi etelt, fincsi italt es szorgalmas jo napotok legyen.Napkozi pihenesrol el ne feledkezzetek.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=UA78e2 7R_J4

     

    es

     

    http://www.youtube.com/watch?v=XT4Uouiz VlI

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  72. hus
    hus
    2013. május 24. 05:3248830.

    Az esküvő előtt a vőlegény szorongva megy oda az apjához:
    - Apám, félek, nem fog jól sikerülni ez a házasság.
    - Miért, talán nem szereted?
    - De igen. Csak az a bajom, hogy rettenetesen büdös a lábam. Ha egy ágyba fekszünk, szerintem reggelre annyira fog undorodni tőlem, hogy elhagy.
    - Ezen lehet segíteni. Lefekvés előtt húzz zoknit a lábadra, így nem lesz büdös.
    Eközben a menyasszony is kétségbeesve kér tanácsot az anyjától:
    - Reggel mindig olyan büdös a szám, hogy biztosan el fog hagyni!
    - Ugyan már. Reggel, ha felébredtek addig ne nyisd ki a szád, amíg nem mostál fogat, így nem lesz gond.
    Eltelik a nászéjszaka, reggel a fiú arra ébred, hogy valahová elkeveredett a zoknija. Kétségbeesve elkezdi keresni, erre felébred a lány is, és ezt kérdi:
    - Mit csinálsz ilyen kora reggel?
    - Úristen, te lenyelted a zoknimat!

     

    ============

     

    Egy taxis levizsgázik pszichológiából. Kérdi a barátja, hogy jó-e ez neki valamire.
    - Persze. Most értem csak igazán, hogy miért vágnak elém annyian a forgalomban és miért gyorsítanak, ha előzni akarom őket.
    - És miért?

    - Mert hülyék.

     

    ===========

     

    - Móricka, mondd, mi szeretnél lenni, ha nagy leszel?

    - Télen medve, nyáron tanár.

     

    ===========

     

    Dörömbölnek a Mennyország kapuján. Szent Péter, szendergéséből felébredve odacsoszog a kulcsaival a kapuhoz, kinyitja, de nincs ott senki. Gondolja, hogy csak rosszul hallott, visszaül a kuckójába.
    Nemsokára megint dörömbölést hall, megint odamegy, megint senki.
    Talán valaki csak szórakozik - gondolja. Ám, alighogy visszafordul, újra dörömbölnek, de most az eddigieknél is erősebben. Dühösen feltárja a kaput, hát ott áll egy lélek.
    - Te kopogtál az előbb is?
    - Igen, Atyám.
    - Csúnya dolog volt ugráltatni engem!
    - Nem én tehetek róla, Atyám, azok ott lent próbáltak háromszor újraéleszteni!

     

     

     

    ============

     

    A néger elmegy a dokihoz, mert fáj a torka. A doki megvizsgálja a néger torkát, majd azt mondja:
    - Jó, most álljon négykézláb!
    A néger csodálkozik, de a doki biztos tudja, mi a dolga, hát lemegy négykézlábba.
    - Jó, most menjen a rendelőnek abba a sarkába négykézláb - mondja a doki.
    A néger csodálkozik, de odamegy. A doki nézi egy darabig, majd mondja:
    - Jó, most menjen a rendelőnek a másik sarkába négykézláb!
    A néger megint csodálkozik, de odamegy. A doki megint nézi egy darabig, majd mondja:
    - Jöjjön vissza ide középre, álljon fel, felöltözhet!
    - Doktorúr! Mondja el, hogy mi a bajom, mert ilyen kivizsgálásban még nem volt részem soha és nagyon aggódok!

    - Nyugodjon meg! Azt már az elején tudtam, hogy magának torokgyulladása van, csak tegnap vettem egy fekete dohányzóasztalt és nem tudtam, hogy hova rakjam... 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  73. 2013. május 23. 20:4248829.
    Nekem sincs fagylaltgépem, de azért csinálok fagylaltot.
    előzmény:
    Zsumi45 (48827)
    2013-05-23  17:23
  74. 2013. május 23. 20:4048828.

    Zsuzsa, úgy emlékszem, hogy Te mondtál egy könyv címet, amit most olvasok, Mollinery Gizella: Betévedt Európába. Most felirta a Szabó Magda könyvet. Olyan jó, ha van valami jó könyvcím, mert néha olyan tanácstalanul járok a sorok közt a könyvtárba.

    Akkor mind a kettőnknek szerencséje volt, meglett amit elhagytunk, igaz az én kulcsomómat már akkor kaptam meg, mikor újat csináltattam. 

    előzmény:
    Zsumi45 (48826)
    2013-05-23  17:01
  75. 2013. május 23. 17:2348827.

    Anitám!

    Fagylaltgép nélkül is tudsz finom és egészséges fagyit készíteni, s ezekbe se színező, se aroma, vagy tartósító nem kell.  Kell viszont egy jó erős aprítós robotgép ( bot turmix).

    Ha krémfagyit szeretnél, akkor tejszínt, ha kímélőbben, akkor sovány tejet  jól behűtesz.Jégkocka  tartóban mosott, aprított friss gyümölcsöt fagyasztasz, vagy mirelit gyümölcsöt is használhatsz.Bármilyen gyümölcs jó.

    Kevés cukrot, vaniliás cukrot, vagy édesítőt szórsz rá, s egy edénybe teszed a kétféle alkotót.( a fagyott gyümölcs és a majdnem fagyott tejféle)

    Turbóra állított  késes aprító turmix géppel "összedarálod" habosítod őket és frissen tálalod. Kiváló lágy fagyi lesz.

    A jégkocka taróban  kávét, karamelles tejet, csokoládé italt, diós,vaniliás krémet stb. is fagyaszthatsz, hasonlóan tejszínnel, v. tejjel habosíthatod. A puding krém nem jó erre a célra, mert a gyors fordulaton elhígul.

     

     

      

    előzmény:
    Princino (48821)
    2013-05-23  13:06
  76. 2013. május 23. 17:0148826.

    Megkerült az esernyőm!!!

     

    Felírtam magamnak azt a 4-5 helyet, ahol múlt héten jártam, s ma betértem az Ofotértbe és a mellette lévő könyvesboltba.

    Utóbbiban még meg sem szólaltam, amikor kedvesen kérdezte az egyik eladó hölgy, nem ön hagyta nálunk az esernyőjét? pedig épp 10 nap telt el azóta!

    Ennek örömére megvettem a Zsuzsóka által ajánlott könyvet- "A test lázadása" címűt. Meg kellett ünnepelni, hogy sokadszorra visszatért hozzám az ernyőm.

    Nagyon barátságosak az eladók, mindig hellyel kínálnak, s elém hoznak több könyvet is, nyugodtan lapozgassam! Tudják, könnyen elcsábulok.

     

    Könyvről jutott eszembe:

    Szabó Magdának egy 1965-ben kiadott rendhagyó útikönyvét olvasom: Hullámok kergetése címmel. Európai hivatalos úti élményeiről ír az 50.-es 60.-as évekből. Sokban magamra ismerek, bár 1-2 évtizeddel később, s persze kevesebb irodalmi és történelmi ismerettel a fejemben jártam én is ezen városok többségében. A rácsodálkozás a mesés Nyugatra, hasonló élmény volt.

    Élmény az is, hogy könyvespolcaimon mennyi olvasatlan könyv lapul! Csak vettem és vettem őket azzal, hogy majd nyugdíjas koromban...s a rukkoláról is érkeznek még! Remélem végig tudom olvasni! 

  77. 2013. május 23. 16:2348825.

    Zsuzsa!

     

    Mit tanulnak unokáid? Őket is megmutatod? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48824)
    2013-05-23  15:14
  78. 2013. május 23. 15:1448824.
    Igen a két nagy fiú már egyetemista . Ők a fagyis képen már nincsnek rajta !
    előzmény:
    Princino (48818)
    2013-05-23  12:53
  79. 2013. május 23. 13:1248823.

    Évi!

     

    Hogy vagytok? Mi van veletek? 

    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (48638)
    2013-05-12  18:17
  80. 2013. május 23. 13:1048822.

    Klárám!

     

    Remélem, szép napod lett. Itt nálunk nagy a hideg, kellett vegyek harisnyát a nadrág alá, mert majd' megfagytam. Kint voltam családlátogatáson, de hideg van, szabály szerűen őszi idő. És érzem megint a feszültséget, majd szétvet, úgyhogy én meg ma ezen fogok dolgozni. Hogy ne repedjen szét a kis lelkem ebben a feszültségben. 

    Nagyon jót nevettem a mondatodon: " indulok vetni! No nem bukfencet,"

     

    előzmény:
    klára13 (48814)
    2013-05-23  09:51
  81. 2013. május 23. 13:0648821.

    Nem is akarok én csontkollekció lenni, de egy öt-hat kilótól jó volna megszabadulni. Nekem is könnyebb volna. Na majd a jó idővel úgyis többet mozog az ember és hátha akkor lemegy.

    Milyen jó, ezt a kifejezést még nem is hallottam, de eltanulom férjedtől. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48813)
    2013-05-23  06:55
  82. 2013. május 23. 13:0448820.

    Na ez az, ha kirabolják őket, akkor mit mondott volna? Meg ahhoz mit szólt volna a papa, ha ellopják a biciklim és vetetek vele egy újat. Nem vagyok egy erőszakos ember, de nem hagytam volna rá. A biciklimet még akkor vettem, amikor ide kerültem dolgozni, mert nem volt biciklim. Úgy törlesztettem ki hónapról hónapra a kis fizetésemből. Majdnem egy évig törlesztettem. Megdolgoztam érte szépen. Egyébként is nagyon szeretem a biciklimet, és ragaszkodok hozzá. Vigyázok is rá amennyire csak lehet, mindenhol lezárom gondosan óriás lakattal meg ilyenek. Nevet is adtam neki és amikor megtakarítom, nagyon örülök neki. Férjem le akarta szerelni a dinamót róla, de én nem hagytam. Így teljes a biciklim. Tudom, ez betegesen hangzik, de én mindent megbecsülök. Sógorom akinek mindig minden az ölébe hullott (kaptak házat, anyósomék berendezték) és azóta is mindig mindent megkapnak, soha nem kopott a körme semmiért, nem értékel semmit. Ezzel szemben mi a férjemmel a legapróbb dolognak is úgy örülünk, mintha felhőn szárnyalnánk, mert azért megdolgoztunk és a miénk.

    Lehet, hogy azért nem csíp a lány, mert mindig rástartol a férjemre, engem provokál, de én csak nevetek az erőfeszítésein. Férjem nem szereti az ilyen stílusú lányokat. De jót mosolygok néha rajta. Voltunk pár hónapja egy buliban, ahol a lány is ott volt. Férjem pingpongozott, ő meg megállt mellette és nézte, de még csak nem is pislogott. Mondott neki valami gyenge dumát, én meg csak nevettem. Gonoszság? 

    Remélem, nem értitek félre, nem akartam fényezni magamat, se a biciklis- megbecsülős témával, se a lány kapcsán, csak leírtam, hogyan látom én a dolgokat

    Szép napot! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (48812)
    2013-05-23  06:45
  83. 2013. május 23. 12:5448819.
    Sikerült megfognod Hófehért? Rendben lett?
    előzmény:
    klára13 (48808)
    2013-05-22  23:13
  84. 2013. május 23. 12:5348818.
    20 évesek a nagyok? Erre nem gondoltam, azt gondoltam, még kisebbek talán. A fagyit nem lehet nem szeretni, én még 80 évesen is imádni fogom
    előzmény:
    szizsuzsóka (48811)
    2013-05-23  06:43
  85. 2013. május 23. 12:4548817.

    Zsuzsám!

    Nagyon szépek vagytok így együtt! Gondolom a fagyit a nagyobbak is várják!

     

    Én is csak ámulok, amikor 4-5 évvel ezelötti képeket látok, milyen gyorsan illannak az évek. No rajtunk nem is látszik!

     

    Csak magamon érzem, mennyire kimaradunk- lemaradunk. Most az oktatás, érettségi, felvételi rendszer  változásaival szembesültem, s döbbentem meg. ( Szerenék jó tanácsokat adni, de nincsenek...)

     

    Marad a csendes aggódás és a szeretetjelek küldése , némi süti- fagyi képében.

     

     

     

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (48784)
    2013-05-21  06:36
  86. 2013. május 23. 12:2548816.

     Klárám Kedves!

    Kívánok én is nagyon jó napot , így a dereka táján!

    Remélem a sünök tüskéit gyorsan megemésztetted, egy jó tea, vagy kávé békét teremtett háborgó gyomrodban! 

     

    Mifelénk ősziesre fordult az idő, kerékpárral voltam vásárolni, majdnem lefújt a szél. 

     

    Lelki állapotommal kapcsolatos meglátásod helytálló. Azt hiszem túlzásba is viszem a menekülést a csend elől, de érzem az idő múlását, s hadakozom az ellen, ami kitartóan közeleg. 

    A pesti út már a múlt, fél nap alatt megjártam, csak a derekam rázta szét kicsit.

     

    A minap 10 km.-t kerékpároztam, s azt is kihevertem másnapra. Ha alkalmas idő lesz, ismételni fogom!

     

    Csak ez az egyes szám, első személy alakulna már "mi"-vé! Igaz, hogy magam mindent ellenére teszek! Féltem a függetlenségem! Ki érti ezt?

     

    Barátságaim forrása az eltelt években keresendő. Iskolatársak, volt munkatársak, sőt szanatóriumi sorstárs is akad barátnőim között.

     

    Szombaton nagyon sűrű nap lesz , alkalom a nosztalgiára:50 éves érettségi és 45 éves egyetemi találkozó- egyetlen napon!

    Pendlizhetek a két város között.Nem hagyom ki egyiket sem!

     

    Már összeállítottam egy sajtos rúd tésztáját, amit frissen sütve viszek magammal.( 4-5 órás iskolai beszélgetést követ majd ebéd,  mások is hoznak kis harapni- kortyolni valót!)

     

    Jövő héten hozzák az ablakokat, szép kilátás!

    Kellemes napot, MINDENKINEK! 

     

     

    előzmény:
    klára13 (48814)
    2013-05-23  09:51
  87. 2013. május 23. 12:2348815.

    Drága Klárám!

     

    Nincs bundabugyim, de szeretnék ám egyet! Annak ellenére, hogy nem is tudom, milyen az, de ha jól sejtem, valami extra meleg szerelés lehet. Az a baj, hogy a hasam, a csípőm, a fenekem és a lábam vastag és elég nagy baj, hogy nem mozgok. Vagyis nem eleget. Elég sokat biciklizünk, de jó volna tornázni is. Annyi tornaféle van ma már, hogy jó volna találni egy nekem valót. Egy ilyen Duci tréninget Nekem az például nem segített, egy grammot se fogytam. Pedig akkor nem ettem ennyi nasit. Tegnap nagyon kívántam a csokit, bele is haltam volna, ha nem kaptam volna. Nem ettem sokat, négy kockácskát, de épp elég volt ahhoz, hogy megnyugodjon a kis hasam. 

    Rossz ez a munkahely nekem duciság szempontjából, mert habár öten vagyunk és abból csak egy vékony, ő mindig beszól, ha fogyok épp pár kilót nagy nehézségek árán, hogy én mennyire dagi vagyok. Mire kezdeném elfogadni magam, addigra jön két ilyen beszólás és romokban heverek. Amúgy is rossz tulajdonságom, hogy mindenen vacilálok, rágódom. Ezeken is. Majd igyekszem azért egy öt-hat kilótól megszabadulni. Majd mindig amikor édességet kívánok, gugolfelállt kell csinálnom, ez lesz a bünti, így elmegy a kedvem a nassolástól Testalkatom egyébként rossz szokásomnak is köszönhető. Napközben, ha ideges vagyok, nem tudok enni csak pár falatot, azt is csak azért, hogy ne fájjon a hasam. Este viszont megnyugszom és nagyokat vacsorázok. Látom én a problémákat, csak nem jutok előbbre a megoldással. Azért olyan csúnya sovány nem akarok lenni, mint a képen a lány. 

    Épp a hétvégén mondta, hogy ő mostmár nem eszik annyi édességet, mert ő is felszedett kicsit magára. 

    Ma nincs ügyfélfogadásom, így tegnap beosztottam a napomat, és egy- két dolog közbejött ugyan, de tudom tartani a tempót, mert megint megnyújtjuk férjemmel a hétvégét és hétfőn még otthon leszünk. Úgy izgulok, mintha most mennék hozzá feleségül, pedig csak még egy nappal többet leszünk otthon. 

    Ölellek

    előzmény:
    klára13 (48806)
    2013-05-22  20:38
  88. 2013. május 23. 09:5148814.

       Jó reggelt, szép napot!

     

      Nekem lesz-e? Fogalmam sincs. Úgy ébredtem, hogy egész sündisznócsorda masíroz és forog gyomromban - affene sem tudja, honnét eresztették őket és miért  jöttek. Munkaterápia! mondom magamnak, na meg bevetni tervezem képzeletemmel történő kilakoltatásukat. Mert semmi okom sincs aggodalomra, igazán minden adott, hogy  örömteli napom legyen.

      Talán indulok vetni! No nem bukfencet, hanem ládákba salátákat. Hogy mindig legyen a nyár folyamán palántám, és friss saláta az asztalon. Nagyon szeretjük az ízes, ropogós  leveleket!

      Legyen nekem is szép napom! Mint mindenkinek.

  89. 2013. május 23. 06:5548813.

    Igazad van Klárám ! Nehogy azt higgye Anita, hogy férfiak  a  csontkollekciókat szeretik. Férjem ezeket a divatbemutatókat nézve mindig azt mondja , " nézd, hogy vonszolja azt az aszott szattyánseggét "

    Attól függetlenül a nők 90 %-a nem elégedett a külsejével, " túl nagy ,túl kicsi . stb ..."

    előzmény:
    klára13 (48806)
    2013-05-22  20:38
  90. 2013. május 23. 06:4548812.
    No hát a libákból nem lesz profeszzor ! Ilyen butát , képzeld mi lett volna, ha bemennek a lakásukba és kirámolják, ahhoz mit szólt volna  a goromba papa
    előzmény:
    Princino (48801)
    2013-05-22  17:25
  91. 2013. május 23. 06:4348811.

    Tényleg aranyosak , még a nagyok is, akik azóta 20 évesek lettek .

     

    Ez a kép 2007-ben készült , már nem ülnek a lépcsön, de változatlanul szeretik a fagyit.

    előzmény:
    Princino (48800)
    2013-05-22  17:18
  92. 2013. május 23. 06:3648810.

    Igen Klárám részben igazad van.

    Csak nem elég a talaj takarása , a paprika és a zöldségek könnyű , laza talajt szeretnek, ami itt a völgyben nincs meg , ez elég agyagos, kötött hordaléktalaj, Állandóan lazítjuk a felhalmozott komposzttal. A kert felére kiszórjuk, ide kerülnek a paradicsom, uborka , amelyek  szeretik a frissen trágyázott földet , a másik oldalra , a bab , borsó , zöldség , melyek inkább sovány talajt kedvelnek. a két oldalt váltogatom évenként..

    A másik ok, hogy én elsősorban azért kertészkedem, hogy kinn a szabadban dolgozzak. A gyomlálás . kapálás miatt van kertem , mert anyagilag nem érné meg

    . A harmadik , ami a mulcs ellen szól, hogy kert végében egy patakocska folyik, és erre elég sok a meztelen csiga . a mulcs alatt arany világuk lenne , teljesen elszaporodnának. Tömény pétisó oldattal fröcsköltük le őket, hogy elpusztuljanak. Nedvesebb időben ez mindennapos tevékenységünk volt reggelenként . Eléd undorítóak, és sok kárt tesznek, különösen azok a nagy sárga fajták. . Most szépen sikerült megritkítani őket, nem szeretném, ha újból elszaporodnának

    előzmény:
    klára13 (48798)
    2013-05-22  16:45
  93. 2013. május 22. 23:1848809.

          

                 Szép, jó éjszakát!

  94. 2013. május 22. 23:1348808.

      Most lemegyek Hófehérért. Nappal nehéz megfogni, pedig muszáj rendbe tenni, mert kókadtnak, sápadtnak látom. Atkás talán. A verebek még mindig beügyeskedik magukat a háló ellenére a tyúkocskák eledelére. Folyton javítom, de ők felfedezik a legkisebb rést is. A bokrok, fák ágai között lehet ilyet találni, és ők ezt kihasználják. "Szemtelen, mint a piaci veréb", mondja a szólásmondás. Tényleg nagyon szemfülesek, és nagyon aranyosak így is. Vagy éppen ezért?

      Felhozom Hófehért, megfürdetem, megszárítom, mert a meleg levegő garantáltan megöli a kis átkozottakat, mármint a tetveket, atkákat.  Nagyon szelíd, nagyon aranyos. Különös, hogy egy-egy ilyen tortúra után ahelyett, hogy félne tőlem, inkább barátságosabb.

  95. 2013. május 22. 22:4448807.

       Zsumikám, átérzem helyzetedet, bizony, nagyon nehéz. Nem is tudom, helyes-e a profán hasonlat, mert nem szeretnélek megbántani, de jobbat nem tudok kigondolni.

       Olyan helyzetben vagy, mint aki börtönben töltött el évtizedeket, aztán, amikor kilép a rácsok nélküli szabad ég alá, félelem tölti el. Hiszen a börtönben minden szabályozott volt, a szabályok között már otthonosan mozgott, és mi van most? Sok-sok lehetőség, meglepetések, de a biztonságérzés hiányzik, túlságosan új, túlságosan ismeretlen a szabad világ.

       Nagyon szépen dolgozol jó lelki közérzeted megteremtésén. Hogy mekkora barátnői hálózatod van, az egyenesen elbűvöl. Győr... Pécs... le a kalappal. Elképzelni sem tudom, miképpen csinálod.Na, nem mintha leutánozni akarnálak, de igazán szívesen megtudnám.

       Azt gondolom, egyre jobb lesz minden. Hát igen, szabadnak lenni sem könnyű. Fura paradoxona az életnek.

       Elmaradt a beszámolód, hogyan is érezted hosszú utadon Budapestre. Nehezen bírtad ki, vagy elviselhető volt?

      Ugye ismered a paprikavirágot? Szalviaként tudom másik nevét. Gyermekkoromból jön elő, akkoriban nem szerettem, csúnyának találtam. Bezzeg most! Emlékek hosszú sora támad fel bennem, amikor ránézek.

       

    előzmény:
    Zsumi45 (48776)
    2013-05-20  10:04
  96. 2013. május 22. 20:3848806.

      Virágom, tényleg van bundabugyid?

      Egyre csak azon gondolkozom, hogy elégedetlen vagy testeddel, sőt, ha jól értettem, szégyelled. Ismerem ezt, de én közel a hetvenhez vagyok ilyen helyzetben, amikor megvigasztal a gondolat, hogy háromnegyed évszázad alatt a vas is elvásik, természetes tehát, hogy testemmel is ez történt.

       Huszonöt évesen azonban büszkének és boldognak kell lenni! Igaz az is, hogy ismerlek fényképeidről, látom, hogy milyen szép, nagyon csinos és kedves és aranyos teremtés vagy. Tudom, ez az ostoba korízlés bátortalanított el és tett elégedetlenné. Hidd el, ostobaság az egész, az elgyötört csontkollekciók a kifutókon, akiket modelleknek neveznek, holott dehogyis azok!Nem modelljei ők a normális női testnek!

       Ám, ha mégis nagyon zavar az az esetleges ki hájacska itt vagy ott, akkor ebben az életkorban könnyű változtatni.  Kevesebb édesség, több zöldség, kevesebb zsír vagy olaj (egykutya!), még több biciklizés és esetleg otthon egy kis torna, hasizomgyakorlat az ágyban akár - és hát persze az ágyban egyéb testedzésre is van lehetőség, tudom, úgyis éltek vele....

      De a sok édesség nagy hiba. Férjed vérnyomása is tönkremehet. Érdemes erre gondolni.

    előzmény:
    Princino (48801)
    2013-05-22  17:25
  97. 2013. május 22. 20:1948805.

       Magdikám csak egy van. Cirkáska szegényke tojt, amikor azt hittem, kotlik.

        Bonyolult a helyzet a tetvetlenítés miatt, nincsenek megbízható tojások. Most lejárt kakaska gyógyszere, és ha lesz három tojás, ismét nyakukba cseppentek, mert az apró tojáskák miatt nem érdemes szenvedniük. Azt hiszem, a legjobb les, ha el sem veszem a tojásokat. Legalább is a házi galambok nem tojnak, ha néhány tojás van fészkükben. Persze lehet, hogy rossz feltételezés ez.

      Fekete Pötyike remek anyuka. 

    előzmény:
    Kusza (48799)
    2013-05-22  16:52
  98. 2013. május 22. 17:3248804.
    Nálunk egész tegnap este fél 9-től ma hajnal 6-ig szakadt az eső és egész nap hideg és borult idő volt. Nem szeretem ezt az időt, tudom, hogy kell az eső a földekre, de ez a sötét, borult ég. Alig látni az irodában, fel kellett kapcsolni a villanyt. És ez a hideg, ma csaknem bundabugyit vettem
    előzmény:
    klára13 (48794)
    2013-05-22  16:09
  99. 2013. május 22. 17:2948803.
    Nagyon szép kerted van, Klárám! Mikor látom, mindig arra gondolok, mennyi erőt és munkát fektetsz bele. nagyon szép!
    előzmény:
    klára13 (48792)
    2013-05-22  13:15
  100. 2013. május 22. 17:2848802.
    Nagyon aranyos unokáid vannak ám! Jó kép lett nagyon. Akkor abból az alkalomból kaptad a sok szép virágot, ami az előző képen volt :) Egyébként hasonlóan képzeltelek el, ilyen barátságosnak, mint ahogyan ide írsz nekem is meg másoknak is! Ölel: Anita
    előzmény:
    szizsuzsóka (48791)
    2013-05-22  07:18

Címlap

top