Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. Április 3. 17:3033051.

    Sziasztok!


    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!


     


    Katusom használd ki a szünetet,kicsit pihenj is.


    nálatok nem fagyott le  fa virága?


    nálunk a baracknak szerintem annyi....


    olyan szépen mutatta magát és most ez a hideg betett neki.


    ma is eső hó szél minden volt.


     


    Ági,jó készülődést Neked.


    nálunk is telt ház lesz,jönnek a gyerekeim holnap,és unokázunk.jönnek még rokonok is,leszünk bőven.


    én már ma sokmindent megcsináltam,a sütit is,a sonkát megfőztem,,sárgatúróm is csepeg.


    holnap húsleves lesz,rántott hús.aztán majd ki mit kíván.


    eszembe vagy hogy ki mit kér...én is azt csinálok.


    lényeg hogy jól érezzük magunkat.


     


    Békés húsvétot mindenkinek.

  2. 2015. Április 2. 17:4733050.

    Szia Égike!


    Nálunk is meg kezdődött a szünet,ma a városban jártam,elhanyagolt ügyeimet intéztem.


    Vásárolnom kellett a fűnyíróba kést, mert elette az idő vasfoga no meg a sok munka.


    A szomszédban lakik egy  aranyos fiatalember ő generálozza, mivel mi nem értünk hozzá.


    Sajnos a kedvem így ünnep előtt a béka segge alatt,semmi ünnepi hangulatom nincs,sőt csak a bánat súlya nehezedik.


    Szemeim még mindig könnyekkel tele.


    Örülök,hogy nálad minden rendben,legyen sok örömöd családodban.


    Kellemes húsvéti Ünnepeket Kívánok Néked!

    előzmény:
    égedelem (33049)
    2015-04-02  11:34
  3. 2015. Április 2. 11:3433049.

    Sziasztok!


    Merre jártok, hogy ilyen csend van itt mostanában?


    Remélem, mindenki egészséges, csak sok a  munka...ezt megértem....


    Nekem ma kezdődött a tavaszi szünet. Végre!!!!!!!


    Az ablakokat az elmúlt napokban délutánonként/ esténként megpucoltam, a nagybevásárlást elintézték a fiúk. Tegnap feldíszítettem a tojásfát, kitettem a húsvéti dekorációt. Nem annyit, mint karácsonykor, csak úgy mutatóba...


    Ma még apróságokért voltam boltban, most kávézok, megy a mosógép...aztán jön a takarítás.


    Holnap piac és indul a sütés/ főzés.


    Holnap este jönnek a nagyfiamék---kutyástul--, maradnak vasárnap délelőttig. Vasárnap ebédre itt lesz a középső a menyasszonyával, maradnak hétfő ebéd utánig. Közben valamikor jönnek a sógornőmék is négyen, de ők csak egy uzsonnára/ kávéra.


    Beszélgetünk, pihenünk, eszegetünk....nálunk a húsvét akkor volt nagy ünnep, mikor picik voltak a gyerekek és remélem, egyszer végre már az unokákkal is kereshetek majd tojást a fűben....


     


    Nektek is  jó készülődést kívánok és szép, békés ünnepet! Hagyjatok időt a pihenésre is!

  4. 2015. március 30. 21:1633048.

    Sziasztok!


    Mi újság van felétek? Nagy a csend!


    Mi szombaton túráztunk és fürödtünk Harkányban, vasárnap vendégünk volt. A húsvéti készülődés jó része még előttem van, a szünet csütörtökön kezdődik...és állítólag jön a hideg....


    ha ráértek kicsit, írjatok, ne tűnjünk el a süllyesztőben.


    Én már megint  alig alszom...lehet, hogy a telihold zavar?


    Mindenkinek  szép napokat kívánok!

  5. 2015. március 28. 21:2333047.

    Kellemes készülődést kívánok Minden kedves erre járó olvasónak.


    Ne feledkezzünk meg az óra átállításról.

  6. 2015. március 16. 23:3133046.

    Szia Égike!


    Ma én is padlón voltam, még gondolkodni sem tudtam annyira le voltam amortizálódva.


    Kész mind a 33 alma fa metszése,még az őszi barackok vannak vissza.


    Majd a Marica grófnőt fogjuk megnézni áprilisban ,arra vettünk előre jegyet.


    A vállaim vannak tönkre de nagyon.Ma alig haza értem már zuhantam is az ágyba jó két órát aludtam.


    Kellemes hetet ,pihizzél sokat.

    előzmény:
    égedelem (33045)
    2015-03-16  23:16
  7. 2015. március 16. 23:1633045.

    Sziasztok!


     


    Katusom, örülök, hogy sikerült örömöt okoznom!...Nem semmi, amit te dolgozol a kertben! Én nem bírnám!


    Tegnap kicsit én is dolgozgattam délután, de a derekam és a térdem, hamar jelzett..Permetezni is akartunk, de a szél miatt nem lehetett.


    Ma esete színházban voltunk, a Mezítláb a parkban c. darabot néztük meg, budapesti színészekkel, nagyon jó volt. Rég nevettem ennyit...de nagyon jól esett.


    Szép hetet nektek!

  8. 2015. március 15. 22:2633044.

    Szia Bercica!


    Őszintén meg mondom neked , többször végig olvastam a hozzá szólásodat és még mindig azon gondolkodom mit is tudnék neked írni.


    Szóval : ismerek olyant akinek már 40 évesen elkezdődtek a tortúrái a változókorral.


    Néked ahogy olvasom halmozottan vannak tüneteid,amik lehetnek a pajzsmirigy miatt is,


    de a változókort is vádolhatjuk. Azt már több ismerősöm mondta, hogy ha a méh el van távolítva


    és a pete fészek meg van akkor a változókor épp olyan mint akinek a méhe meg van. A méh szerintem csak egy csatorna, igazán a petefészek az ami igazán befolyásol mindent. Pszichológiailag viszont a méh eltávolítás egy bizonyos lelki állapotot eredményez,és bizony nem ritka, hogy a pszichésen megviseli az ember lányát. Csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg a dolgokat úgy rendezni magadban ,mint ősanyáink.Igyekezz minél kevesebb gyógyszerrel élni. Van aki nem bírja ki hormon pótlás nélkül, de ez mindenképp egy orvos véleménye kell. Mivel nem vagyunk egyformák így nem mondhatom meg neked mi lehet a jó. Viszont el mondhatod és mi fogjuk nálad az adást.


    Másik: Ízület-na az megint jó,nálam néha szét szakad a vállam , a térdem oda van.A lábgörcsöket már nem is jelzem.


    Szerintem Toldi Miklós kutya füle volt hozzám képest a hétvégén amikor a több méteres metsző ollóval metszettem a fákat.Ezáltal a vállam oda van.


    Ezzel csak azt akarom néked elmondani ,próbáld pozitívan felfogni és hidd el könnyebb lesz.


    Teák?Homeopátia én egyikkel sem éltem.De ha meg nyugtat akkor a drogériákban kaphatók különböző


    keverékű szárított dolgok,amiknek vannak jó tulajdonságaik, csak hinnünk kell bennük.Anélkül nem megy.


    Ha netán valamelyik mondatommal most meg bántottalak volna ne haragudj,de szerintem a hangulat ingadozásom az a béke segge alatt.


    Várlak és írj.

    előzmény:
    bercica (33041)
    2015-03-14  19:39
  9. 2015. március 15. 21:3933043.

    Köszönöm Égike!


    Gíanni Morandi ifjúságom ...szerelmem...minden ami hozzá fűzz.


    Akkor és ott volt szerelmes dalával ahol mindig kellett lennie.


    Ha hiszed ha nem hangosan énekeltem az okos telefonomról  szóló dalt.


    Térden állva előttem! Oh mily romantika kint a kertben ,fa metszés közben.


    Könnyek gördültek le az arcomról,és nem akartam el hinni , hogy nekem ez jutott.


    Bár mennyire is fanyar és bánatos, vagy minek nevezzem az egész helyzetet.


    Akkor is Ő az aki engem mindig megvigasztal és löketet ad a továbbiak elviselésére.


    Legyen jobb és szerencsésebb a jövő hét mint eddig.

    előzmény:
    égedelem (33042)
    2015-03-14  23:34
  10. 2015. március 14. 23:3433042.
  11. 2015. március 14. 19:3933041.

    Sziasztok,


    nem jártam ezen a fórumon még, de ma elég sokat olvastam a témáról, így keveredtem erre, mert egyre jobban az az érésem, hogy én is ezzel kezdek küzdeni. Persze nekem több előzményem is van ami miatt, mindig másra fogták, fogtam a dolgot, most leszek 46 éves áprilisba.


    Szóval  39 évesen mióma miatt kivették a méhemet, a petefészkeket meghagyták, lassan 6-7 éve pajzsmirigy témába megfigyelnek, gömbjeim vannak és tavaly végre rájöttek (végre megcsinálták egy véradás kizárása okán ezt anti TPO szintet is), hogy pajzsmirigy gyulladásom van, az ízületi témám meg meg a 20-as éveimbe elkezdődött, persze bő 8 éve kezeltek depresszióval is...szóval ezek után elég nehéz egyértelműen rájönnöm mi is van.


    Tüneteim totál azok amiket leírnak, időnként kiver a víz, de ez mostanában nem olyan gyakori mint bő 1 éve, viszont ami új, hogy fázok időnként, az ízületeim fájnak, menstruációs témára nincs infóm (pedig ez lenne az egyértelmű jel), hangulat változásaim, na az van, szinte magamat sem tudom elviselni, persze ehhez társul fezsültség, idegesség...de ezt a napi problémákra fogtam, viszont most már gyanakszom... Nektek mi a érvényetek? Tudom a nőgyógyásznak kellene hormon vizsgálatot csinálni, de eléggé lepattintottak a témáról, h korai, meg eleve vannak pajzsmirigy gondjaim vsz... most már tényleg el kell mennem olyan dokihoz aki meg is nézi és tisztába tesz a témával. Kit javasoltok (Budapest), persze nem drága dokira gondolok.


    Mit javasoltok? valami "gyenge" segítséget, valami tea, vagy valami hasonló...


     

  12. 2015. március 13. 22:3133040.

    Szia Jolika!


    Remélem is , hogy jó idő lesz a hétvégén , mert még van vissza 15 fa.


    A talaj robizásáról már nem is beszélek.Nálunk nagyon vizes a föld,eseget az eső is, és már nem kellene neki.


    Robizni a kis nagyra nőlt fiókám fog, már tavaly is ő volt a földműves.


    Az idén jóval kevesebb veteményt fogok engedélyezni a mamának. Én a kapálást már nem fogom tudni csinálni.


    A kimerülésről meg ne beszéljünk, nálam napi szinten van már a munkába indulás utálata,haza érve pedig a fotelba zuhanás. Mostanában meg még a fotelozás is kimarad, mert mindíg van mit elintézni,és ujjólag erőt kell gyüjtenem a hivatalokhoz meló után .


    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    mamamacoka (33037)
    2015-03-12  23:26
  13. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. március 13. 16:0233039.

    Macóka, Te közel lakhatsz hozzám!


    én is olyan fáradt voltam, az útólsó 3 hónapba,már nem is törődtem olyan nagyon a takarítással se.


    dolgoztam,főztem,és nagyából tessék lássék megcsináltam valamit. most meg olyan vagyok mint a mezei egér mindig mocorgok,utazgatok,nyüzsgök.


    ha kedvem van olvasok, vagy kimegyek egyet fürdőzni,úszni.


    az elején fura volt, mindig készültem, mindent megcsináltam hamar, mint amikor még dolgoztam.na de a jóhoz hozzá lehet szokni.mostanába kicsit nyugtalan az éjszakám,de hajnalba visszaalszok,és 8-ig alszok.


    csodás hétvégét mindenkinek.

    előzmény:
    mamamacoka (33037)
    2015-03-12  23:26
  14. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. március 13. 16:0233038.

    Sziasztok!


    Ági, mikor lesz a nagy nap?


    ha nálatok még fagy, akkor nem szabad még lemosó permetezni.


    nálunk  jó idők voltak,tegnap és ma kicsit hűvösebb.


    a muskátlinak semmi baja.


    holnap megveszem a fóliát,vasárnap fölhúzzuk.


    mondják a jó időt hétvégére.


    akartam képet föltenni, és nem tudok.elküldöm másképp.

    előzmény:
    égedelem (33036)
    2015-03-12  20:11
  15. 2015. március 12. 23:2633037.

    Sziasztok lányok!

    Nálunk tegnap majdnem nyári meleg volt, a napon közel 20 fok is volt, sütöttem, főztem, mert a fiúk szántották a kertünket. Ősszel, mire le lett takarítva, megjött az eső és nem volt rá mód. A szomszéd kertjét is a férjem használja, mondom én, hogy a férjem, mert én nem vagyok nagy kertező, de ha ilyen nagy munka van akkor az én reszortom a főzés és a gondoskodás a dolgozó népről. Maradt mára kb az egyharmada a munkának kissé izgultam, mert ígérte az esőt, reggel neki fogtak, és mikor elrakták a cuccot délben, akkor el is eredt, de az már nem izgatott minket, szerencsések voltunk most. Ritka az ilyen alkalom.

    Égi ez a fáradtság bizony a kimerültség jele, emlékszem rá, tavaly milyen volt, mikor még kb egy éve én is dolgoztam, pont így voltam, csak néztem ki a fejemből, amikor hazaértem, nem volt kedvem semmihez, - most nagyon aktív vagyok ! :D  Jó lesz az, ha te is már otthon maradhatsz.

    Bronty jó lesz az az utazás, !

    Katusom, többször eszembe voltál mikor az újabb pénzbotrányt hallottam! Mondtam is a férjemnek, látod, minden rosszban van valami jó, ha sok pénzünk lenne, hogy mernénk bízni lassan már akármelyik pénzintézetre, - ezek csalások és lopások, borzasztó milyen világot élünk!


    üdv mindenkinek! Jolika :)

  16. 2015. március 12. 20:1133036.

    Sziasztok!


    De jó, hogy újra van itt élet!


    Brontyka, az én muskátliim még bent vannak, épp ma délután szedtem le róluk a száraz leveleket, úgy nézem, a jövő héten már nem lesz fagy, hétvégén valószínű kipakolok...Nálunk egyébként hideg van--4 fok--egész nap esik az eső/ havas eső, sőt, a Mecsekben fönt a hó, délelőtt óta fehér a hegy..


    Katusom, ez nem semmi...18 fa!!! Hétvégén remélem, mi is tudunk permetezni, épp ma vettem permetezőszert.


    Mamamacóka, nekem is millió tervem van nyugdíjas koromra...még egy jó év...


    Mi hétvégén B.füreden voltunk megismerkedni a középső fiam menyasszonyának a szüleivel ill. megnézni a szertartási helyszíneket és kipróbálni az éttermet. Most már csak a jó időért kell könyörögni.


    Én  mostanában nagyon fáradt vagyok, reggelente szenvedés a felkelés.... Ma épp a kezem-lábam is fáj, gondolom, az időjárástól...


    Holnap péntek, jó hétvégét!

  17. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. március 11. 08:0233035.

    Sziasztok!


    Szép napsütéses napot mindenkinek.


    Erzsike,van egy igen rossz hírem,sajnos még mindig kínoz néha a menopauza.hőhullám,bárhol bármikor.szedtem a gyógyszert rá,ameddig dolgoztam,de most már tűröm,ha nem tudok aludni éjjel,alszok,vagy szunyókálok nappal.


    Katusom,sajnálom ami történt veletek.sok ember mindennapjait keseríti meg a bank.lassan mindenki bizalmatlan lesz,és a jó öreg szalmazsákba fogja tárolni a pénzét, már ha van neki.


    Ági, jön a jó idő. eszembe voltál már kiraktam a muskátlit.lehet fogy megfagyott...majd kihajt.az erkélyre raktam.remélem jól vagytok.


    Macóka,nagyon jó elfoglaltságod van! a párodnak jobbulást.sajnos a hangszál gyulladás visszatérő dolog.nálam állandó rekedtséget okoz,és néha napokra csak recsegek,vagy nem is tudok beszélni.


    Anikót látom a faceebokon,én is benézek.kicsit lusta vagyok, tényleg keveset vagyok itt.


    sincs semmi izgalmas,egyforma napjaim vannak.kivéve amikor nem.


    betegek voltak az unokáim,mentem hozzájuk,az anyája had dolgozzon.a fiaméknál is sokszor megyek,nőnek a kölkök.


    a nappalit is készen van,jó nagy lett. most már férünk benne.8x4,30méter.hosszúkás. a bútor a régi benne,sajnálom kidobni.


    metszettek a kertbe,most azt szedtem rendbe.a páron nem tud metszeni,a két műtét se hozott neki jobb fogást.


    hát igy vagyunk...


    kifizettem egy utazást,Kefalóniába készülök,készülünk   a munkatársakkal.


    a párom a PÓ folyóhoz megy, horgászat lesz.


    csodás napot mindenkinek.


     

  18. 2015. március 10. 22:3833034.

    Sziasztok lányok!

    Nálunk az élet olyan egyformán telik, pedig most is aktívan veszek részt a nyugdíjas lehetőségeken:
    konditeremebe, nyugdíjas tornára hétfőn és csütörtökön járok, klassz!
    Az énekkar, ami február elején alakult, és beléptem március 15 én három szólamban énekli majd a Himnuszt, a Szózatot már nem volt elég a idő a három szólamhoz, csak úgy ahogy mindenki ismeri.
    Valamint éneklünk egy Cipő számot, cd -ről jön majd a zenekíséret, és flash mob szerűen néptáncosok táncolnak rá. 
    Annyira szép, hogy amikor próbáltunk folyt a könnyem a maghatottságtól.

    Férjemet viszont már harmadik hete kínozza  hangszálgyulladás. Nem lázas, és nem is írták ki, most váltott nála harmadszorra a doki gyógyszert, mindig azt mondja, még egy-két nap és elmúlik. De nem, alig érthető a beszéde.

    Remélem ti jól vagytok : üdv : Jolika 

  19. 2015. március 10. 22:3033033.

    Szia, Erezsi! Mi ezen már túl vagyunk, és csak elvétve néz be ide egy-egy új tag akit a téma vonz, itt néhány törzstag beszélget családról életről, de az alaptéma hozott össze bennünket, és maradtunk.

    üdv neked !

  20. 2015. március 10. 21:2233032.

    Sziasztok!


    Erzsébetnek hívnak 45 éves, én is átéltem a klimax összes lehető fajtáját, mind lelki mind testi tüneteit és az idők folyamán javulás útjára úgy léptek a tüneteim, hogy hasonló sorstársaimmal való beszélgetés meg 1 jó pszichológus sokat segít. Ez adta az ötletet, hogy 1 tréninget szervezzek hasonló gondokkal küzdő nő társaimnak.


     

  21. 2015. március 10. 18:4433031.

    Szia Égike!


    Nagyon meg ritkultunk,érződik a facebók szívó ereje


    A hétvégén 18 fa metszésével végeztünk ,még majd ugyanennyi vissza van.


    Nagyon elfáradtunk mind a ketten. Most már egyre jobb időket kapunk és a hétvégére talán megint neki tudunk ugrani és elvégezni, hiszen jön a permetezési időszak is.


    Kellemes hetet kívánok!

    előzmény:
    égedelem (33029)
    2015-02-28  20:12
  22. 2015. március 10. 18:4033030.

                           Ma Ildikó Nap van!


     


     


                                                 Boldog Névnapot Kívánok Ildikó nevű ismerőseimnek.


                                                           

  23. 2015. február 28. 20:1233029.

    Szia, Katusom!


    Jobbulást a picikéteknek!


    Húúúú, ez a bank nagyon  ocsmány dolog. Nagyon sajnállak. Én nem tudom, hogy tehetnek ilyet becsületes emberek tömegével...Szívből drukkolok, hogy mielőbb helyreálljon a rend és hozzáférjetek a pénzetekhez. Szegénykém, te, most már  jöhetne valami jó is az életedbe!!!Erre tényleg nem elég vigasz a csoki, nem gondoltam, hogy ekkora baj van...


    Minden elismerésem a tiéd, hogy ma kint dolgoztál...nekem is kellett volna, de nem tudtam rászánni magam...fél éjszaka locsogott az eső, ebéd után is esett, minden csupa víz és sár.


    Jó pihenést, nagyon megérdemled. Vigyázz magadra, kellemes vasárnapot!


     

    előzmény:
    katusom (1)
    2006-04-10  09:17
  24. 2015. február 28. 18:2833028.

    Szia Égike!


    Olvastam ezt a kis történetet és nagyon tetszik nekem is.


    Jobbulást a lábadnak.


    Szomorú vagyok , mert nem gyógyul a hörghurutból drága kis uncsim, mindig vissza fertőződik,lázas beteg. 


    Most vagyok gyógyulóban , mert utolért engem is a keha,és a láz.


    Bizonyára olvastad a bróker botrányt,na én is áldozata vagyok,


    mert ennél a banknál volt a mamáékkal együtt a kis pénzecskénk.


    Szerinted minek örüljek? Ma ki dolgoztam magam alig álok a lábamon,holnap megpróbálom ki heverni a mai kert rohamot.


    Reggel majd 5 szatyor holmit vásároltunk be a mamáéknak,ezzel kezdődött a nap.


    Ki szórtam a fák alá 40 kiló műtrágyát nagy fiókám segítségével,meg metszettünk egy nagy alma és körte fát,


    le fodrászoltam a papa és a mama haját,ki válogattam a rohadt almákat,amiket a fiókám felhozott a pincéből.


    Most készülődöm , hogy beájulok a fürdőkádba, mert elég volt a mai napból és az egész hét zaklatottságából.


    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    égedelem (33026)
    2015-02-28  16:11
  25. 2015. február 28. 16:1333027.

    Az előző hozzászólásomat vagy 10-szer küldtem el, mire átment...A facebookon találtam, állítólag Wass Albert írta. Nekem nagyon tetszik.

Címlap

top