Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. augusztus 15. 20:263751.
    Én már szinte gyógyult vagyok. Mindent megeszem, bûntudatom sincs. Csak még az alkatom egy anorexiásé.

    Noend teljesen eltûnt. Nagyon aggódom érte! Írtam Neki privit tegnap, remélem erre válaszolni fog! Még a mobilszámát se tudom, csak a fórumon tudom elérni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155306 (3750)
    2005-08-15  19:38
  2. Torolt_felhasznalo_155306
    Torolt_felhasznalo_155306
    2005. augusztus 15. 19:383750.
    remélem te is kezdesz rendbejönni. gyógyulgatsz? noenddel mi van, nem tudod véletlenül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (3749)
    2005-08-11  16:15
  3. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. augusztus 11. 16:153749.
    Sajnálom, hogy ilyen rosszul alakulnak a dolgaid! Annak viszont nagyon örülök, hogy ez nem vet vissza, sõt elhatároztad, hogy kimászol belõle! Sok kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155306 (3748)
    2005-08-10  10:21
  4. Torolt_felhasznalo_155306
    Torolt_felhasznalo_155306
    2005. augusztus 10. 10:213748.
    Az hiszem én is elolvasom ezt a könyvet. Voltam egy ún. látónál tegnap a barátnőmmel, és azt mondta kompletten le vagyok gyengülve. . . . hát ennyit én is tudtam. Főleg, hogy kirúgtak, meg rendőrség is beidézett, szóval jó hetem van. . . . de úgy döntöttem, hogy kimászom belőle.
    Köszönöm a válaszokat, meg a segítséget!
    előzmény:
    pikpik (3747)
     
  5. 2005. augusztus 9. 18:163747.
    Leírtad az okot, ami a problémádat megalapozza. Az elfogadás hiányával küszködsz, valószínű, hogy a "srác" előtt is volt már valami, és a hiány csak halmozódott. Integratív pszichoterápiára van szükséged, úgy látszik a leírásodból. Olvasd el John Bradshowtól a "Vissza önmagunkhoz" c. könyvet (könyvtárban megtalálható). Ha kérdésed van, megkereshetsz privátban.

    Üdv Pikpik
    előzmény:
    faint (3746)
     
  6. 2005. augusztus 8. 21:303746.
    v egyáltalán hogyann lehet ebböl kimászni. . .
    bocs a kilóméteres hsz-ért. . . de ti talán tudtok segíteni, meg legalább el tudom mondani vkinek. . .
    faint
    előzmény:
    faint (3745)
     
  7. 2005. augusztus 8. 21:263745.
    sziasztok!
    elöször is nagyon örülök, h meg találtam ezt a fórumot, mert fogalmam sincs hova fordulhatnék. az a helyzet, h lassan 2 éve bulímmiás vagyok, illetve csak 1, mert majdnem 1 évre sikerült le állnom a dologgal, csak aztán jött egy depi és sikeresen visszaestem bele. A sztori nagyjából annyi, hogy sohasem voltam egy cérnavékony alkat, de mindíg sportoltam, tehát nagyjából rendben volt a súlyom, egészen addig, míg 16 évesen nagyon meggyötör egy srác , és bánatomban elértem a 75kg-os "álomsúlyt"(172cm vagyok). ezután vérrel-verítékkel, 800kcal-os diétával lefogytam 70re, amivel mivel nagyon izmos voltam, ez nem volt már vészes(így se szerettem a tükröt, de legalább nem egy zsírzsákot, hanem csak "egy kicsit itt túl nagy itt túl széles, de azér belefér'csajszit mutogatott amikor belemertem nézni), aztán szépen jojóztam a 2 érték között. . . ezzel még meg is lettem volna, de a felvételi miatt abba hagytam a sportot, és jött a rettegés a kilóktol, meg némi szülői nyomás, és szépen leszoktam az evésről. . . úgy majdnem egy évre, ami kilóban nem látszott meg, a heti hat edzés minuszban szépen kiegyenlítette a napokig nem evös dolgaimat, tehát a súlyom maradt, csak annyit értem el a dologgal, h már fogalmam sincs, h mi is az elég, meg a sok , meg a kevés kajában. aztán jött az érettségi, meg a ballagás, ballagási ebéd, ami olyan jól sikerült, h kidobtam a taccsot. . . a többi szerintem ismerős a legtöbbeteknek. . . a módszer meg volt, néha megijedtem, olyankor leálltam a dologgal, aztán győzött, h soha, de soha nem akarok többet meghízni, és kezdtem újra. ebből az egyik elég hosszúra sikeredett, alig ettem, sportoltam mint egy örült, de volt pasim, és hittem, örökké tart a boldogság, lekötött a suli. . . és bár a hozzáállásom a régi maradt, úgy. . . működtem. aztán jöttek a gondok pasival, sulival, otthon, minden egyszerre. . . segít a kakaóscsiga, a kakaóscsigán meg én, az ismert módon , majd a melegsznyán, meg a nem tudom én min, szintúgy. . . ez volt tavaly nyáron. azóta hol jobb, hol rosszabb, azóta megint belefutottam egy "szívtipróba"(közben megvan a régi pasim), jól kiszúrtunk egymással. . . most meg ott vagyok ahol a part szakad: a srác azóta a legjobb barátnőmmel, én barátnővel nem nagyon szóba áll, régipasival együtt, hűtő mindennap üresre. és kezdek nagyon megijedni magamtól. . . nincs kinek mondanom , nincs kihez fordulnom(szüleimnek semmiképp, a barátomnak, nem vesszük el az étvágyát ilyenekkel:), a másik srác tudott róla, de nem akarom mondani neki , h gáz van, mert úgy érzem az csak játszma lenne, h magamhoz kössem, azt meg nem akarom, mert undorodom az ilyentől, a barátnőm egy, azaz egyetlen egy volt ilyen:), nem tud róla, most meg nem is vagyunk olyan viszonyban, + hát, meg van neki is az igen komoly baja. . . . lebukni, meg az istennek se )
    szóval ez lennék én. . . a stílus, meg csak álarc, meg a túltengő önirónia. . . félek
    tudtok vkit akihez érdemes fordulnom? vmi jó pszichológust(szegeden)? vvmi étrendet amit be lehet tartani, és elbír a főzőtudományom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. augusztus 8. 20:423744.
    Talán nyelvvizsgára gyúrsz? Mindenesetre jó tanulást! Nekem már csak hawaii ez a nyár munka/tanulásügyileg. És a teóriámmal örülök, hogy egyetértesz, most fogalmaztam meg szerintem először! és így tudatosítva még jobb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. augusztus 8. 20:263743.
    Ez a mosoly és önbizalom dolog nagyon igaz! Én is próbálom erősítgetni magam, egész jó sikerrel. A beképzeltségtől még messze vagyok, de legalább már nem azt érzem, ha kimegyek az utcára, hogy egy féreg vagyok, akinél mindenki különb. Most angolozgatok a nyáron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740407 (3742)
     
  10. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. augusztus 8. 20:213742.
    szia angee!
    a tali jó volt, sokkal felszabadultabb voltam mint régebben! te mivel foglalatoskodsz mostanában? Hogy vagy? :-)
    Kedves szimszon!
    Nekem pl. a kapcsolataim rendezésében is sokat segített, hogy megpróbálom magam szépnek látni és szeretetreméltónak. 7(Ez nem egyenlő a beképzeltséggel) Ez nagy önbizalmat ad és erőt a kajálásról való megfeledkezéshez. Ha az ember mosolyog és visszamosolyognak rád az utcán hihetetlenül jó érzés!=egy jó nap! a mosolygó lány a vonzóbb, még 10 kg-mal nehezebben is. Én azt vettem észre, ha felemelt fejjel, mosolyogva megyek az utcán mindenki szívesebben megszólít, pl. a külföldi turisták "kedvence" vagyok. és csak egy ideig kell figyelni rá, utána "úgymaradsz". Én úgymaradtam :-)))
    és ha esetleg van vki akinek elmondod a problémáid az evéssel, az a szociális dolgaidon és az evéseseken is segítene. Beszéltél már baráttal, családtaggal róla? Ha nem, egy próbát megér!!! És az is jó lehet ha olyan dolgot csinálsz, amivel másokat segítesz, sok erőt adhat! érezteti, hogy fontos vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. augusztus 6. 16:583741.
    Tudom, hogy nem ilyen segítségre vágysz, de ha elkezdesz rendesen enni, akkor sokkal kiegyensúlyozottabb leszel és újra társasági lény leszel. Én úgy érzem, hogyha nincs ez a betegség és nem jövök ki belőle, akkor sose kezdek el igazából élni! Olyan, mintha új életet kaptam volna! Nem azt mondom, hogy én vagyok a világ legboldogabb embere, de ember vagyok!!!

    Bernib, gratula! :-)))))) Az osztálytali jó volt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155306 (3740)
     
  12. Torolt_felhasznalo_155306
    Torolt_felhasznalo_155306
    2005. augusztus 6. 15:253740.
    Sziasztok!

    Én elmegyek orvoshoz, és nem is csak a kajálások miatt, hanem mert kezdek idegroncs lenni, ha esteleg valaki tud innen segíteni, nagyon jó lenne, mert már már totál kezdek begubózni, a fórumra se szeretek írni, a telefonfelvétel is kín, szóvalszar az egész. Ha valaki tud segíteni, írjon!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. augusztus 4. 05:423739.
    Tegnap jött meg a levél az egyetemről hogy felvettek, ma már jelentkezem is a gólyatáborba. Nagyon várom már, csak annyi mindent el kell intézni a beiratkozás körül, rámegy az egész augusztus:-(Ma lesz egy gimis oszt. tali este és elhatároztam hogy elmegyek pedig a közeli barátaim nem jönnek, és most fogok "megismerkedni" azokkal akikkel 4 évig együtt jártam tulajdonképpen, vicces. nem igazán illeszkedtem be a nagy oszt. közösségbe, bár mostmár 4. év végére kezdett javulni, ezért is megyek el. Kiváncsian várom milyen lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. augusztus 2. 14:563738.
    Akkor mesélj! :-)) Mi van Veled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740407 (3737)
     
  15. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. augusztus 1. 20:053737.
    Szia! Én pl. nem tűntem el, szívesen kommunikálok bárkivel, aki itt van!! :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. augusztus 1. 09:413736.
    Sziasztok! Mi van Veletek? Nagyon elhallgatott mindenki! Remélem csak nyaraltok és nem az van, hogy elfogytatok teljesen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_397760
    Torolt_felhasznalo_397760
    2005. július 24. 19:503735.
    Szia Intoxica!
    Én is uj vagyok itt:)
    és anorexiás vagyok 7es korom óta most leszek11es. Néha jol vagyok néha meg nem és most épp szörnyen miota hazajöttem a nyaralásból. Ha szeretnél dumálni irj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788772 (3685)
     
  18. 2005. július 24. 11:413734.
    Végiggondolhatod az életedet, részesültél-e elutasításban amikor szeretetre vágytál, miért akartál megfelelni annak, aki kevés figyelmet fordított rád, stb.
    Olvassál könyveket John Bradshowtól: "Vissza önmagunkhoz", "A bennünk élő gyermek" stb. Ha mégsem menne egyedül, fordulj pszichoterápeutához.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740407 (3733)
     
  19. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. július 23. 16:203733.
    mit tehetek? :-))) KÖSZÖNÖM.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 23. 16:163732.
    Miért nem TESZEL érte valamit? Ha kérdezed, hogy mit tehetsz, szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740407 (3731)
     
  21. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. július 23. 15:003731.
    Az a baj hogy ha elhatározom hogy ma már többet nem és mégis eszem, akármit, már akkor rosszul érzem magam. Anyukám egyébként kövér, és nem szeretnék elhízni, mint ő. Ő idegességében eszik, sajna depressziós is. Mindamellett nagyon félt, ha nem eszem aggódik, és néha sértődött ha nem eszem az ebédből. Sajnos nagyon negatívan tud befolyásolni az ő betegsége. Kiskoromban csúnya, nyuszifogú, stréber anyucikedvence voltam, elég dagi is. Most sok ember szeretetét érzem, sikerülni fog a felvételim is, néha a srácok is megfordulnak utánam;-) De betegesen félek hogy egyszer elhízom. Barátom még sosem volt, pedig már 18 múltam, társaságba keveset járok mondjuk. Talán ha ezen változtatnék nőne az önbizalmam. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. július 23. 13:593730.
    Ezek a tesiórai komplexusok nekem is túl ismerősek! :-(((((( Amúgy én anorexiás vagyok és tudom, hogy milyen az étkezés utáni bűntudat. Most már én azt vallom, hogyha valaki naponta rendszeresen étkezik, akkor mértékkel minden kaja belefér. A rántott karfiol nem is egészségtelen kaja, bűnözésnek nem nagyon nevezném. Gondolom ráadásul valamelyik főétkezésre etted és nem mondjuk délután háromkor pakoltad be a háromfogásos ebéd után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740407 (3729)
     
  23. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. július 22. 20:363729.
    ma pl. rántott karfiollal "bűnöztem" :-)és szinte minden nap kb 1 örát futok. . . de szóval inkább kondizzak! igyekszem megfogadni és köszi a választ. a sportot szükségét most kezdtem érezni, stresszcsökkentés végett kezdtem futni, de feltűnt tunyaságom:-) gimiben tesiórán sosem csináltunk semmit meg aztán ált. suliban mindig lebénáztak, kis dagi voltam. Sok ember szerezhet be ekkor komplexusokat sajna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (3728)
     
  24. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. július 22. 20:163728.
    Ha izomban szeretnel gyarapodni, akkor ne felj a sok evestol, ugyanis ahhoz ez alapfeltetel. Plusz szukseges meg egy megfelelo es rendszeres edzes, ami lehetoleg minimalis kardiobol es mindenkepp kondibol kell alljon. Es nem kell attol felned, h a kedvenc eteleidet nem eheted. Nyilvan nem edessegbol es zsiros etelekbol lesz izomfejlodes, de ezt ugy erdemes csinalni, h peldaul hetente/kethetente 1x van egy napod, amikor barmi szabad. Tehat pl. 6 napon at odafigyelsz, h bar sokat, de nem edeset/zsirosat eszel, aztan a 7. nap szabad az ut. Ezt nagyon sok profi versenyzo is igy csinalja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740407 (3727)
     
  25. Torolt_felhasznalo_740407
    Torolt_felhasznalo_740407
    2005. július 22. 20:043727.
    Üdvözlök mindenkit!
    Én ugyan nem vagyok sem bulímiás, sem anorexiás, de az étkezéshez való viszonyom nem épp normális. 18 éves vagyok. Kb. 11 éves koromig túlsúlyos voltam, majd megnyúltam és most 182 cm-hez kb. 63 kg vagyok és tudom hogy ez egészséges. Viszont nem szeretnék hízni, (de fogyni sem, max. zsír helyett izmot) így sajnos borsztó bűntudatom van ha a kedvenc ételeimből néhanapján belakmározom. Ilyenkor aznap már tiszta lelkibeteg vagyok, viszont ezt a családom és a környezetem csak kineveti vagy idegesíti őket, max. azt mondják hogy jó az alakom és ilyenkor másnap kompenzáljam, pl. könnyű vacsorával. Mindamellett maximalizmus és kis önbizalomhiány is jellemez. Szeretnék hinni abban hogy nem gond ha többet ettem a kelleténél, ha pár napig utána visszafogom magam (és meg is teszem+sport, séta), de iszonyú lelkifurdalás gyötör olyankor. Hányás vagy drasztikus táplálékmegvonás eszembe sem jut, de sokaknak lehet ilyen érzésük ebben a topicban, ezért szerettem volna megosztani veletek, és bárki levelét, válaszát, hozzám-szólását örömmel veszem ha megnyílik felém:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top