Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Leszbikusság

Player11
Létrehozva: 2003. március 7. 11:08
Hol bujkáltok?
  1. Torolt_felhasznalo_672133
    Torolt_felhasznalo_672133
    2004. március 26. 00:111326.
    Persze Tália, itt nincs is vita , egyetértek Veled,
    mindenben amit leirtál, de abban nem amit nem . :-)))
    A fiatalok valóban mindent megtesznek azért, hogy a saját, még nem léztező egyéniségüket kihangsúlyozzák.
    Eszköztárukban minden előfordul, habitustól függően.
    A lila és tarajosra zselézett és félkopaszra felnyirt hajtól a polgárpukkasztó homo csókig minden. Ezt én teljesen a helyén kezelem. (Fóleg hogy anno, fő tevékenységi körömbe tartozott ennek az üzése. . . :-))))
    Amivel nem értek egyet, az a társadalom kizárólagos hibáztatása az intoleranciájáért, mert én úgy gondolom, hogy az ugynevezett "leszbikus" de inkább homo közösség ((!!!) sajnos ilyen igazából nincs is ) egy (szúkebb) rétege plusz az úgynevzett médiák mindent megtesznek azért , hogy ez az elfogadás inkább csökkenjen, mint nőjjön. Mint sehol az élet bármely területén, itt sem hanyagolható el az egyén felelőssége.
    Ha én nem teszek semmit, akkor a társadalom sem fog. Ennyire egyszerú. Mindenért van egyéni felelősségünk,
    a politikusainkért, a társadalmi berendezkedáésünkért, a szükebb csoportunk érdekérvényesitéséért. Mindenért.
    De érdekeket érvényesiteni csak akkor tudok, ha láthatóvá válok, mintegy a szükebb csoportunk tagjai, és
    személyiségei. Kvázi, adjuk a nevünket, vagy nem, de akkor sajnos csak az marad aki prezentálta önmagát, a nevét és a vonzó vagy kevésbé vonzó személyiségét
    ehhez a csoporthoz. Ha a prezentált személyiségek elfogadottsága között komoly defficit van akkor én személy szerint nem csodálkozom a homo közösség felé megnyilvánuló intolerancián.
    Ez persze nem azt jelenti, hogy én beálltam a kirakatba.
    Pusztán egy gondolatsor, amiről ugy hiszem, hogy nem elhanyagolható szempont a társadalom homofób viselkedésének megitélésekor.
    Jó éjszakát mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1323)
     
  2. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 25. 23:471325.
    Jó éjszakát, szép, izgalmas álmokat és még szebb valóságot Nektek! ;)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 25. 23:361324.
    Kedves elveszett kódexmásoló! :)))) Már nagy szó, hogy a házasságkötésen kell gondolkodni, mikor nálunk pl. még az élettársi kapcsolat (sőt, egyáltalán a kapcsolat!) is rázós. Szerintem ez a lépés merő formalitás, hiszen eddig is elfogadták, ezután is el fogják. . . Csak most átmenetileg más szelek fújnak. Ahol alapvetően elfogadó, befogadó, el nem ítélő a társadalmi szemlélet, ott már nem az aktuális kormány tagjai, egyes politikusok számítanak, az ilyen alapvető kérdésekben nem ők határoznak, hanem a közvélemény, a hosszú múltra visszatekintő hagyomány stb. És mi??? Esküszöm, ha nem szeretném úgy Magyarországot, ha csak egy kicsit is kevésbé lennék hűséges, ragaszkodó típus, már régen lelécelnék ha nem is a tengeren túlra, de azért elég messzire ahhoz, hogy boldog lehessek a szerelmemmel. . .
    előzmény:
    gaysi (1322)
     
  4. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 25. 23:281323.
    Az az alapvető baj szerintem, hogy sokan összekeverik a divathajhászásból fakadó "másságot" az őszinte érzelmekkel, pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz. Aki tüntetni akar kirívó viselkedésével, aki lázadásból deviáns, az a szememben éppúgy nem "igazi" homoszexuális, mint ahogy azt sem gondolom, hogy valakit pusztán a körülmények "mássá" tehetnek. Tény, hogy a börtönökben, az internátusokban, a kollégiumokban, a nevelőotthonokban stb. többször találkozunk homoszexualitással, ám ezek természetellenes, mesterséges környezetek, ahonnan kikerülve legtöbb személy újra visszatér a "normális" (átlagos) viselkedéshez. Szerintem ők sosem vonzódtak igazán a saját nemükhöz, csak egyszerűen nagyon hevesen munkált már bennük a kívánság, és nem volt más. . . Ha valaki a ló helyett átmenetileg beéri a szamárral, az még nem jelenti, hogy soha többet nem ül lóhátra. A kibeszélő showban meg az egyéb, nyilvános helyeken is azért vannak olyan nagy számban reprezentálva a melegek, mert nagy részük (főleg a fiatalok) csak anya-apa bosszantására vagy éppen a szereplés kedvéért "újítottak be". És akkor még nem is beszéltem azokról a fiatal kis csitrikről (többnyire jó barátnők), akik egymásra cuppannak csak azért, hogy felizgassák a férfiakat. Csupa felszín, csupa csomagolás, de a mélyén semmi érték, semmi mély érzelem. Mindamellett, hogy a társadalmat intoleranciájáért továbbra is hibáztatom, a másik oldalon éppúgy felelősnek tartom az idétlenül vihorászó, ifjú "műleszbiket" vagy a melldöngető, túlságosan is "igazi" melegeket a kialakult helyzetért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619728 (1321)
     
  5. 2004. március 25. 08:221322.
    "Egy amerikai megyében beszüntették a melegházasságot
    2004-03-24 14:09:52

    Amíg az állam nem dönt a melegházasság ügyében, addig Benton megyében senki sem házasodhat.
    A 79 ezer lakosú megye kedden délután négykor beszüntette a házasságkötést, és türelemre kéri az egybekelni készülőket, akik egyébirént néhány mérfölddel arrébb, egy másik megyében elintézhetik a formaságokat.

    Benton vezető tisztségviselője, Linda Modrell azt mondta, hogy az egyenlő elbírálás elve késztette a megyei testületet erre az elhatározásra, amit mindaddig életben tartanak, amíg az állam, azaz Oregon, nem dönt a melegházasság kérdésében. Modrell hozzátette, nem engedhetik meg, hogy különbséget tegyenek a házasulandók között.

    Homoszexuális érdekvédelmi csoportok örömmel fogadták a meglepő döntést, míg a konzervatív aktivisták nem tudtak érdemben reagálni a hírre lévén, hogy a döntés legális, mégis kifejezzi a megyei testület tiltakozását az egyneműek közti házasság tiltásával szemben.

    Forrás: Magyar Hírlap Online"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2004. március 23. 04:281321.
    Sziasztok! Én most egy, a leszbikusság kialakulásáról szóló elméletet idézek ide, amely számomra a legelfogadhatóbb azok közül, amiket olvastam.
    Allan & Barbara PEASE: "Miért nem képesek többfelé figyelni a férfiak és miért nem tudnak eligazodni a térképen a nõk?" könyvéből:

    "Ha a lánymagzat agya véletlenül több férfihormonhoz jut, a hormon férfiasítja a 'párzási' központot. Ez azt jelenti, hogy bár nõ, mégis más nõkhöz vonzódik majd. Ha a viselkedési központja is férfiasodik, akkor férfi viselkedésfomákat, beszédstílust és testbeszédet vesz fel és 'fiúsnak' nevezik. Ha azonban 'viselkedésközpontját' nem alakítják át a férfihormonok, a viselkedése nõies marad, ám továbbra is a nõkhöz vonzódik. "
    A lényeg az, hogy legyen akár "nőies", akár "férfias", úgyis a nőkhöz vonzódik.

    Szerintem a biszexuálisokra jellemző inkább az, hogy a környezetük (pl. börtön, intézet, főként lányokból álló iskola vagy főiskola) is befolyásolhatja, hogy megpróbáják-e azonos neművel a szexet vagy nem. De, mint tudjuk, a biszexuálisok száma sokkal nagyobb, mint a homoszexuálisoké. Sokan azt hiszik, hogy divatból kezd ki egy nő nővel, de szerintem ez nem így van, hanem amiatt, hogy sokat hall nő-nő szexuális viszonyról, felébred benne is a késztetés, hogy ez irányú vágyait kielégítse.
    Üdv. -hp-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_672133
    Torolt_felhasznalo_672133
    2004. március 23. 01:511320.
    ". . . hanem azon tudok kiakadni, ha valaki teljesen
    tudatlanul, fáradságot sem véve a megismerésnek
    legalább töredékére, olyan esetben, ha neki mindegy
    (merthogy nem érinti közelről a téma), akkor nyilvánít ki előítéletet, diszkriminációt enyhébb vagy súlyosabb
    formában. "
    Tália,
    Nem hinném, hogy ebben feltétlenül az "el nem fogadó"
    társadalom a hibás. A talkshow nem a kedvenc
    múfajom, de tegnap megnéztem azt a Jakupcsek által
    készitett músort amelyik a leszbikus nőkről szólt
    (volna). A VV-s Ritán és barátnőjén kivül (akik legalább
    az én szemponjaim szerint "normálisan" nyilvánultak
    meg) egy ötvenes leszbika és egy saját bevallása
    szerint 30 éven át alkoholizáló szintén ötvenes, de
    legalább nőnek kinéző asszony valamit a
    mosógépszerelőként debütáló harmadik nő eme
    szerelmi háromszögben képviselte a leszbikusokat.
    Bevallom én is nulla késztetést éreztem arra, hogy
    bárminemü közösséget kelljen
    vállalnom velük. És akkor nem beszéltem arról, hogy a
    többi még ettől is szinvonaltalanabb Mónika meg a jó ég
    tudja milyen músorokban (ujabban felkapott téma
    lévén) milyen emberek, nők jelennek meg bemutatva
    ezzel kis hazánk leszbikusait. Továbbá nem beszéltem
    arról sem, hogy a homoszexuális férfiak promiszkuitása
    miatt elhiresült hires-hirhedt WC-k és egyéb kult helyek
    iszonyatos állapotait nézve és hallva, a legtöbb jóérzésü
    szülőben elég komoly indulatok is kialakulhatnak ha arra
    gondolnak, hogy ezekbe a helyekbe az ő gyerekük is
    betévedhet. Nem szabad tagadni, hogy igenis van egy
    ilyen rétege a homoszexuálisoknak, és sajnos a
    társadalom felé CSAK EZ A RÉTEG
    látható. Te sem vállalod fel és senki sem, azok közül
    sem akit én ismerek. Ma egyetlen olyan értelmes nőt
    tudok mindössze megnevezni kis hazánkban, aki "bevállalta", az Ungár Klárát. És snitt. Senki több aki
    prezentálhatná, hogy létezik a leszbikusok között is
    olyan aki nem alkoholista, aki nem szánalmas, aki nem
    primitiv és nem a börtönből jött. . Persze nem az ilyen
    músorokba kéne elmenniük, a többnyire nyálcsorgató,
    és mellette még bibliát is lobogtató farizeusok közé,
    mindössze "bevállalni", ugy ahogy azt mondjuk az Ungár
    tette, vagy pedig csak nem sunyitani, hanem csak úgy
    élni mintha ez normális lenne. Mert hitem szerint ez is normális élet és a társas kapcsolatainkban nem a
    genitáliák hiánya vagy megléte amelyik mérvadó, hanem az érzés. Persze ehhez meg kéne szabadulni a
    félelmeinktől, és ezeket nem a társadalom generálja,
    hanem sajnos mi magunk. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1318)
     
  8. Torolt_felhasznalo_672133
    Torolt_felhasznalo_672133
    2004. március 22. 15:251319.
    Mostanság ritkábban. . . de azért be-be kukkantok. :-)
    Nézd, ha a nőgyógyásznak tudnia kell, akkor bizony ezt el kell mondani. Pont.
    Nem rágódni, hanem dönteni és elmondani. Persze ehhez kell, hogy abban a nőgyógyászban megbizz.
    Ő gyógyitani van ott és nem ítélkezni meg intimpistáskodni. Az egészség mindennél fontosabb, még a
    rejtőzködésnél is. :-) Ez, ilyen esetben nem publikálása a nemi hovatartozásodnak, hanem egy
    meglehet fontos információ, amely szükséges a gyógyuláshoz.
    ( Megértem ha ez nem mindenkinek tűnik ennyire könnyűne. . de van, hogy néha ki kell bújnunk a bőrünkből. )
    A többiről : bár nem vagyok a téma avatott szakértője és csak a saját tapasztalásaim alapján mondhatom ezt,
    de a homoszexualitást, találjanak bármilyen kromoszómát vagy hormont, mindenképpen elsősorban lelki dolognak tartom.
    Persze, nyilvánvaló, hogy az is számitott a véleményem kialakulásában, hogy olyan sorstársakkal találkoztam
    csak (férfiakkal, nőkkel) akiknél egy jól körülhatárolható folyamat következményeként, lelki okokból
    alakult ki a homoszexualitás. És ezekbe e lelki okokba bőven belefér az is, amikor a nem túl vonzó külsejű kamaszlányt
    mondjuk nem ér elég pozitiv visszajelzés a másik nem oldaláról vagy egy zilált családi háttér ahol mondjuk az apa
    nem áll a helyzet magaslatán, hogy az iskolákban gyakorlatilag csak nők veszik körűl a kamaszokat, nincs is fiatal, vonzó férfitanár
    akivel kapcsolatban bárminemü "egészséges" vonzalom kialakulhatna igy aztán jobb hijján az ember belezúg a
    magyartanárnőbe :-) már amennyiben az ember lánya nem vevő arra a nyegle, belőlem emlékszem mindig is idegenkedést kiváltó,
    izzadó tenyerű kamaszfiúkra , egy fiatal (érzékenyebb) fiú normális apa hiányában egy megértő (gyakran sajnos)
    pedofil férfinál keres megértést és aztán "igy szocializálódik". . . és még sorolhatnám azokat az okokat szinte
    a végtelenségig, amikor is a pszichoszexuális fejlődés ilyen irányt vehet és vesz is.
    Az, hogyha ittlétünk céljának pusztán a faj fennmaradása lenne az oka, akkor ez a fajta vonzódás elő sem fordulhatna illetve csak
    max. olyan sürüséggel mint az állatvilágban, hiszen ez a szaporodás egy komoly gátja, főleg, hogy statisztikailag :-)))
    az emberiség 10 %-a érintett. Ez őrült nagy szám. Ekkora "selejt" százalékkal, ilyen magas rizikófaktorral egyetlen
    faj sem dicsekedhet, :-) mert nem felejthetjük el ezt az egyszerű tényt sem, hogy a fizikális lét alapmotivációjainak
    ( evés, ivás, szaporodás ) egyik alappilléréről van szó. Mondjuk azt is fontos megjegyezni, hogy sem az anyaság sem
    pedig az apaság iránti igény nem veszik ki a homoszexuálisokból (legalábbis nem nagyobb számban mint a heterókból)
    csak hát tudjuk, hogy ha van is vágy annak a kivitelézése komoly akadályokba ütközik, és bár a fajfenntartás mint
    alapkód nagyon erős az emberben a mégis erősebb lelki motivációk iberelik ezt.
    Gondolom én. . . vagy mit tudom én. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1317)
     
  9. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 22. 13:331318.
    És ha belegondolsz, aki egy ilyen jellegű körkérdésre ma még nemmel válaszol, lehet, hogy már mire az adatokat publikálják is legalábbis elbizonytalanodna. Szerintem olyan kevésbé fordul elő, hogy valaki nem meri bevallani átlagostól eltérő nemi orientációját, és ezért hazudik a kérdezőnek, hiszen azt is megteheti, hogy egyszerűen megtagadja a válaszadást, és akkor a titkát is megőrizheti, és nincs is az a rossz érzése, hogy becsapott egy embert (feltéve persze, hogy nem hiszi el a kérdezőbiztosnak, hogy név nélkül megy a dolog, mert ha elhiszi, akkor akár őszinte is lehet akkor is, ha arccal, névvel már nem vállalná fel, amit mondott). Gondoltam, hogy külföldi kutatásról van szó, ugyanis hasonló tárgyban magyar felmérésről nincs tudomásom. Már maga az elfogadást tükrözne, ha kutatnák a témát, hiszen az ember azt akarja megismerni, amit el akar fogadni (az elfogadáshoz van szükség a megismerésre). De Magyarország sajnos még távol áll ettől, és mivel az érzelmek, indulatok nem változnak parancsszóra, hiába mondják ki (hamarosan), hogy mától az egyesült Európához tartozunk, nemigen fognak egy csapásra megváltozni a dolgok. Én csak abban bízok, hogy legalább unokáink látni fogják. . . Én igazából nem azt nem értem meg, aki szeretné elfogadni, de képtelen rá (hiszen valljuk be, nem könnyű, főleg egy anyának vagy a barátoknak), hanem azon tudok kiakadni, ha valaki teljesen tudatlanul, fáradságot sem véve a megismerésnek legalább töredékére, olyan esetben, ha neki mindegy (merthogy nem érinti közelről a téma), akkor nyilvánít ki előítéletet, diszkriminációt enyhébb vagy súlyosabb formában. Itt van az alapvető baj, nem a százalékoknál, bár biztos, hogy ha lenne magyarázat, ha lenne elfogadható indok, amely kétséget kizáróan bebizonyítaná tudományosan is, hogy az egyén nem tehet róla (amit már így is lehet sejteni, de sokaknak ez sajnos nem elég), akkor talán a társadalom is toleránsabban viszonyulna hozzá, vagy legalábbis a gyűlölet, az uszítás átcsapna sajnálatba (ami szintén elég kellemetlen, de egy fokkal azért már pozitívabb hozzáállást jelent).
    előzmény:
    DonnaFlo (1316)
     
  10. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 22. 13:171317.
    Szia Mentis! Régen láttalak! :-)) A témánkhoz: Még nem gondoltam rá, de így, hogy írod, olyan érzés, mintha már valóban megtapasztaltam volna, hogy a fiús leszbikusok általában (a kivétel persze itt is erősíti a szabályt) tényleg nyíltabban kifejezésre merik juttatni szexuális irányultságukat. Érdekes, hogy megemlítetted a nőgyógyászt, mert noha én sem tartom diagnózisnak a leszbikusságot (ahogyan a heteroszexualitás sem az), néha felvetődhetnek olyan problémák (és az én életemben éppen mostanában fel is vetődtek ilyenek), ami a nőgyógyász szakterületéhez tartozik, és ahhoz, hogy segíteni tudjon a bajon, tudnia kéne, mi a helyzet velem "olyan" téren (tehát hogy női partnerem van). Ezzel együtt nem tartom publikusnak a dolgot (én inkább rejtőzködő típus vagyok), így viszont fogalmam sincs, hogyan kérhetnék segítséget. A baj jellegéből ugyan nem jöhet rá, hogy nővel szoktam szeretkezni, tehát nem gyanakodhat, ha nem teszek "vallomást" róla, de akkor félő, hogy a válasza, a tanácsa hiteltelen lesz, ugyanis téves illetve nem teljes információkon alapszik. Kíváncsi vagyok, hogy másoknak mi erről a véleményük illetve a tapasztalatuk, hogy mennyiben befolyásolja a nőgyógyászati "történéseket" a leszbikusság, illetve gondot okoz-e az ilyen jellegű problémákban való segítségkérésnél. Ez természetesen akkor lehet probléma, ha valaki nem tüntet a másságával, nem hangoztatja, nem vállalja fel nyíltan a magánéletében sem, és ez alól szakember előtt sem (szívesen) tesz kivételt. Az ilyen jellegű kutatásokról pedig eszembe jut, hogy milyen furcsa, hogy már embereket küldünk a világűrbe, hajszál híján megtaláljuk a rák ellenszerét, félúton van a tökéletes emberi hasonmások "gyártása", de az emberi (női) lélekről olyan keveset tud az emberiség, hogy képtelen átfogó, hiteles, általános magyarázatot adni a nők egymás közti vonzalmára. Persze, a női lélek számtalan rejtéllyel szolgál, ez csak az egyik a sok közül, de talán a legérdekfeszítőbb, legtöbbet kutatott, ugyanakkor mégis a legtitokzatosabb mind között. Felmerül bennem a gondolat, hogy ha képtelenek megtalálni egy olyan kromoszómát, egy olyan hormont vagy bármit, ami egyedül és egészen biztosan felelőssé tehető minden leszbikus homoszexuális vonzalmáért, akkor ezen a területen talán mégis több szerepet kaphatnak az érzelmek, a "megfoghatatlan", finom lelki rezdülések minden esetben, mint a biokémiai folyamatok. Akkor pedig inkább a pszichológia adhat választ a miértekre, vagy legalábbis a genetikával, a biológiával karöltve, hasonló részt kéne vállalnia a lélektannak is az ilyen irányú kutatásokban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672133 (1315)
     
  11. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. március 22. 11:101316.
    Hoppá. . . :) Ez a cikk nem pontosan az, amit eredetileg ide akartam másolni, hanem csak valami rövidített változat.
    Privátban merültek fel különböző női nyavalyák, ezzel kapcs. -ban a mesterséges megtermékenyítés, stb. Ekkor jutott eszembe a cikk. Ami a bemásolt verzióból hiányzik: a felmérést egy olyan londoni (?) klinika végezte, amely leszbikus nőknek nyújt segítséget, hogy gyerekük lehessen.
    Minegy, az biztos, hogy az adatok már a dolog természete miatt is szükségszerűen pontatlanok. Hazudni pedig háromféleképpen lehet: igennel, nemmel és statisztikával. :) (Murphy vagy Moldova?)
    Vannak elméletek, de eddig mindegyikbe sikerült belekötnünk, vagy a fórumon, vagy privátban. Jó magyarázat úgysem lesz mostanában, és a lényegen sem változtat. . .
    (Ha már szóba kerültek a százalékok, kíváncsi lennék, hogyan derítik ki pl. , hogy a lakosság hány százaléka homo-ill. hetero, és milyen adatok alapján jelentik ki, hogy az adott csoportba hányan tartoznak?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_672133
    Torolt_felhasznalo_672133
    2004. március 22. 09:591315.
    Sziasztok,
    Teljesen egyetértek Veled Tália. Számomra hosszú ideje már
    teljesen irreleváns, hogy miért is alakult igy, ezért ez a "kutatási" eredmény sem rázott meg és nem adott "na végre, most már legalább tudom" feelinget. . . :-)
    Gondolom mindenkinek megvan ezzel kapcsolatban a
    maga története, ezek legfeljebb csak tipizálhatók, mindegyik egy egyedi és megismételhetetlen
    történet, amely oda torkollott, hogy az ember lánya társkeresési céllal a saját neme felé fordult.
    Persze vannak közös pontok - "a mindig is más voltam'-tól a "a férfiaktól csak rosszat kaptam"-ig
    elég széles skálán mozognak azok a történések, események amelyek az ember affinitását növelik
    a leszbikusság irányába.
    Lehet, hogy a leszbikusok általában kétszer nagyobb valószinüséggel szenvednek ezen hormonális problémától,
    de a kisördög mindig megszólal bennem is amint olyasmit olvasok, hogy 34% meg 14%.
    Mert itt mindig felvetődik bennem is a kérdés, hogy mi a a felmérés alapja ? Ezt hogyan végezték ?
    Nem tartozom a különösebben rejtőzködők közé, de a leszbikusság tényét saját tapasztalataim szerint, nyiltan,
    általában pontosan a fiús leszbikus nők válallalják be és én speciel rohadtúl nem érezném, hogy ehhez akár a nőgyőgyászomnak is fikarcnyi köze lenne, még akkor sem ha történetesen ilyesfajta problémám adódna. Nem érezném, hogy a leszbikusságom a kórtörténetem része, minekutánna nem érzem kór-nak. Tehát én máris belepiszkitanék ebben a jól kialakitott százalékos arányba. És gondolom ezzel nem vagyok egyedül. . . :-)
    Szóval, ezt én is besorolom a "hir igaz lehet, de. . . " kategóriába. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1314)
     
  13. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 20. 20:191314.
    Szia Donna! Látom, mindig van egy ügyeletes cikkmásoló a csapatban. :-)) Érdekes felfedezés, sokat bizonyít, ha így van. Amúgy szerintem a legtöbb hasonló kutatásnak az a baja, hogy csak a férfias leszbikusokra koncentrál, és így a férfi nemi hormon különböző okok miatti túltengését túl könnyen összefüggésbe hozza a leszbikussággal - ezzel viszont még semmit sem mondott a nőies leszbikusokról (a fiús heteró nőkről nem is beszélve). Olyan elmélet kellene, amely megmagyarázza a férfias és a nőies leszbikusok szexuális orientációját éppúgy, mint azt, hogy egyes férfias/fiús nők miért maradnak heterók. Egy ilyen elmélet igen, az meg tudná állni a helyét, tudományos mércével mérve is. Privit elolvastam, válasz holnap megy. Jó éjszakát! Tália
    előzmény:
    DonnaFlo (1313)
     
  14. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. március 12. 21:301313.
    A leszbikusok az átlagosnál több mint kétszer nagyobb valószínűséggel szenvednek egy hormonális problémától - derült ki egy kutatásból. Ez alátámasztja azt az elméletet, mely szerint a hormonok szerepet játszhatnak a szexuális irányultság kialakulásában.

    Részletek a policisztás ováriumról
    A PCO egy mozaikszó - a policisztás ovárium annyit jelent, hogy a petefészkekben folyadékot tartalmazó képletek, illetve tömlők, vagyis ciszták vannak. Önmagában ez a tény még nem jelent kezelendő állapotot: a petefészekciszták gyakran maguktól is felszívódnak, és nem befolyásolják a termékenységet.

    A policisztás ovárium szindróma kialakulásának okáról ma még keveset tudnak az orvosok. A minden 10. nőt érintő kondíció kapcsolatba hozható a férfi nemi hormonok vérben jellemző, az átlagosnál magasabb koncentrációjával. A tünetek között extra szőrzet, sok pattanás és elhízás szerepelhet, de megnő például a cukorbetegség kialakulásának kockázata is. A páciensek gyakran szenvednek termékenységi problémáktól is.

    A találkozón ismertetett adatok szerint az eltérés igen jelentős: míg a heteroszexuális pácienseknél mindössze 14%-ban jellemző a szindróma előfordulása, addig a leszbikusok körében ez az arány 38%. A kondícióhoz hasonló, ám tünetek nélküli állapot esetében még nagyobb az eltérés: 34-, illetve 80%.

    A kutatók szerint mindez nem azt bizonyítja, hogy a leszbikus szexuális irányultság kialakulásának a szindróma a közvetlen oka, csupán arra utalhat, hogy a szindróma miatt megzavarodott hormonális egyensúly nem csak a tünetekkel, hanem a szexuális irányultsággal összefüggésbe hozható.

    origo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. március 6. 21:461312.
    Ejnye, lányok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-((((((((((((((((((((((((((((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 23. 22:161311.
    Abban nem hiszem, hogy egyedülálló a véleményed, hogy szimpatikusabb egy mosogatni-mosni-takarítani nem átalló, érzelmeit nem szégyellő, udvarolni és viselkedni tudó, gyengéd, a külsejére adó stb. férfi, mint egy tökét vakargató, lábszagú, sörhasú, mihaszna bunkó (bocs, de rövidebb, ha így, egy kicsit élesen fogalmazok!). Ehhez azonban nem feltétlenül kell nők kizárólagos felügyelete alatt felnőni, bár. . . Én olvastam egy nagyon jó könyvet, ami egy férfi szerelmeiről, hódításairól, sikeres-sikertelen kapcsolatairól, csalódásairól, elválásairól stb. szól. Nagyon jó, nagyon olvasmányos, ajánlom a figyelmedbe (ha érdekel, esetleg priviben megírom a címét)! Annak az előszavában a férfi író (külföldre szakadt hazánk fia) arról számol be, hogy őt gyermekkorában rengeteg nő vette körül, akiket szeretett, akikért rajongott, akik tetszettek neki, akiket tisztelt. És később, a fejezeteket olvasva az ember egy gyengéd, a nőket nagyon jól ismerő, rájuk hangolódni kiválóan képes, a női nemet a legmesszebb menőkig tisztelő férfit ismerünk meg, aki képes irántuk barátságot, szeretetet, szerelmet (is) érezni, és nemcsak szexuális vonzódást. És ez a kettő - a tisztelve szeretett nők között töltött gyerekkor meg a női nem nagy tisztelőjévé vált férfi - egész biztosan összefügg. De szerintem nem annyira döntő, hogy végül is hány nő vette körül ezt a férfit annak idején, hanem az, hogy ezek a nők milyen mintát közvetítettek feléje. Mert nem lett meleg felnőtt belőle annak ellenére, hogy szinte csak és kizárólag nők vették körül - tehát valószínű, hogy ezektől a nőktől sosem hallotta, rajtuk sosem érezte, hogy a férfiakat kerülni ajánlatos, nem lehet/nem szabad szeretni őket, hanem éppenhogy azt tapasztalta, hogy mint férfira is szükségük van rá, az egész férfitársadalommal együtt: hogy jó, hogy vannak, hogy kellenek. És ez volt a döntő, ami kiváltotta belőle is ugyanezt (vagyis azt a meggyőződést, hogy a férfinak szüksége van a nőre). A másik nemről egy olyan felnőtt is kifejti, érezteti a véleményét a gyerekkel, aki vele azonos nemű felnőttel él együtt. A férfiakhoz valahogy a leszbikus kapcsolatban élő nők is viszonyulnak, mert azért óhatatlan, hogy ha az ágyukat nem is osztják meg velük, mindennapi életükben gyakran találkoznak (lévén, az emberiség egyik feléről van szó). És még annak is információ értéke van a gyerek számára, hogy az anya hogy invitálja be a lakásba az egyébként szimpatikus, csótányirtó bácsit (mert ha egy ellenszenves férfihoz barátságtalan, akkor valószínűsíthető, hogy ez a bánásmód a bácsi személyiségének szól, nem a nemének). Szóval ezt a témát is sikerült alaposan körbejárni, de még százszor ennyit is lehetne róla beszélni szerintem. Most pedig. . . Irány a privi! :-)))) Jó éjszakát! Üdv. : Tália
    előzmény:
    DonnaFlo (1308)
     
  17. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 23. 21:531310.
    Kedves Donna! A prividet köszi, majd válaszolok rá, de most előbb a közösbe. Attól még, hogy nem találták meg a homoszexualitásért felelős gént, nem kell azt gondolnunk, hogy akkor az egyén tehet róla. Egy gyerek nem tehet arról, hogy mivé nevelik a szülei, mit lát a környezetében, és mindezek a dolgok éppolyan mélyen és tudatlanul a személyiségébe integrálódnak, mintha öröklés útján "jutott volna" hozzájuk. Az öröklés szerepének kizárása a homoszexualitásban tehát szerintem éppen ezért nem jelenti automatikusan az egyén felelősségének hangsúlyozását. Amúgy legjobb tudomásom szerint fogalmuk sincs a szakembereknek a homoszexuális orientáció okairól, gyökereiről. Ezzel kapcsolatban különféle elméletek születtek már, de még egyik sem nyert meggyőző bizonyítást a többi kárára (amerikai kutatási adatok alapján például azt találták, hogy azok a lánymagzatok, akiknek az anyja terhesség alatt nagyobb mennyiségű kortizonhoz jutott, vagy akik maguk szedtek ilyen tartalmú készítményt - amit a mellékvese amúgy magától is termel -, nagyobb arányban váltak leszbikké - innen most már csak az jön, hogy akiknek a mellékveséje valamilyen betegség következtében több kortizont termel, azok is nagyobb valószínűség szerint lesznek leszbikusok). Azt hiszem, ezt túltárgyaltam. A másik, hogy a gyereknevelés során az ember sok mindent nem tudatosan csinál. Tehát például nem úgy működik, hogy ezt mondom a gyereknek mert lány vagy fiú, vagy éppen nem mondom neki ugyanezért. Azt mondja a felnőtt, amit gondol, amit helyesnek tart megjegyezni, a gyermek nemétől függetlenül. A férfiakat pedig én is otthoni környezetben gondoltam megfigyelni. Hiszen egy leszbikusoktól nevelt gyerek (legyen fiú vagy lány) egy kedvelt férfitanárt, akihez például magánórára jár, éppenhogy az otthonában keres fel, vagy például egy férfirokonhoz is elmehet nyaralni, akit ezzel szintén a "természetes közegében" tud megfigyelni. Szerintem éppen ezért mindegy, hogy fiú- vagy lánygyerekről van szó: a döntő gyereknevelési témákban nem a gyerek neme számít, hanem a szülő beállítódása, világképe, személyisége, értékrendje stb. Tehát az, hogy én a rám bízott gyereknek dicsérem-e a férfiakat, szerintem sokkal inkább függ az én férfiakról alkotott véleményemtől, mint a gyerek nemétől. Ha én tényleg azt gondolom, hogy milyen ügyes az autót szerelő bácsi, erről említést tehetek a fiamnak és a lányomnak egyforma valószínűséggel. Ha viszont azt gondolom, hogy minden férfi disznó, ki sem kell mondanom a véleményem, akár fiam, akár lányom van, átveszi tőlem az álláspontomat (mivel a gyerekek rendkívül érzékeny "radarokkal" vannak ellátva: éppen ezért kell annyira vigyázni, hogy mit mond nekik, hogy viselkedik előttük az ember).
    előzmény:
    DonnaFlo (1309)
     
  18. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 23. 14:481309.
    Ezek persze csak az én gondolataim, úgyhogy mindez lehet, hogy nem így van.
    (Talán nem is a férfiakkal van baj, hanem velem. Talán az én igényeim mások, mint az átlag - a hetero - nőké. . . )

    Tália, az apákkal kapcs. -ban majd küldök pr. -t.

    Sziasztok!
    D.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 23. 14:441308.
    Lehet, hogy a nők által nevelt fiúk nem sajátítanának el bizonyos "férfias" viselkedésformákat?
    Ez talán nem is olyan nagy baj, ha arra gondolok, hogy az átlag fiú mit tanul az átlag apától. (Pl. : vedeljünk sört focimeccs nézése közben+fikázzuk az ellenfél csapatát fennhangon, vakargassuk bátran a genitális régiót, ha viszket, akár nyilvánosság előtt is, együnk disznó módon, kerüljünk minden házimunkát, ha unatkozunk, feküdjünk le aludni, lehetőleg minden szabad percünket töltsük lustálkodással, és ehhez kovácsoljunk ideológiát, hárítsunk minden tenni-és elintéznivalót a nőkre, legyünk bátran bunkók, tapintatlanok, figyelmetlenek, enyhén ápolatlanok, mert ez így férfias, és ha ezt mind felróják nekünk, vágjunk vissza így: "Nem borotválom a hónom alját - vagy: nem mosok hajat kétnaponta, nem lelkizek, nem nyálaskodok, nem kedveskedek, nem vasalok, nem főzök stb. - mert nem vagyok buzi!)
    Na. Szóval talán nem is baj, ha nem lenne abból a fiúból a szó szoros értelmében vett átlagos férfi. Sőt, meg merem kockáztatni: talán éppen ezekből a fiúkból válhatna optimális férfi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1306)
     
  20. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 23. 14:321307.
    Sziasztok!
    Tália, én szívesen olvasok bármilyen hosszú hozzászólást! :)
    Tényleg nem létezik az a bizonyos gén? Pedig már mintha olvastam volna róla itt a neten. Tehát mindenért a jó öreg psziché a felelős? Kár. Megnyugtatóbb volt az a tudat, hogy rá lehet fogni ezt az egész zűrzavart a mikrobiológiára, valahogy így: "Mosom kezeimet, mindenről a génjeim tehetnek!"
    Én még mindig az örökbefogadáson gondolkozom. . . Lehet, hogy furcsán hangzik, de szerintem a két nő által nevelt fiúknak kisebb esélyük lenne homoszex irányba orientálódni, mint az ugyanezen nők által nevelt lányoknak.
    Gondolj csak bele! Ha fiad van, valószínűleg tudatosan felhívod a figyelmét bizonyos dolgokra a hapsikkal kapcsolatban. Pozitív dolgokra. Pl. : "Milyen ügyes az a bácsi, ki tudja cserélni az autó kerekét!" (Vagy: meg tudja javítani a liftet, elbírja a vállán a fél tehenet, stb. ) Teszed mindezt azért, mert a fiadból férfit akarsz nevelni. A lányodnak talán nem villantod meg ugyanezeket.
    Szerencsés esetben a nők által nevelt fiú látja és értékeli a férfias dolgokat, a férfiszerepet, és, ami nagyon fontos: mindez mellett megtanulja a nők szeretetét. Méghozzá spontán módon, a két anyától. :)
    A leszbikusok által nevelt lányok környezetében pedig lehet, hogy hiába lennének férfiak. . . Ha elmegyünk az állatkertbe, ott is láthatunk oroszlánt, medvét, hiénát szinte közvetlen közelről, élőben, hallhatjuk a hangjukat, érezhetjük a szagukat, láthatjuk, hogyan esznek stb, stb, de ezzel együtt fogalmunk sincs arról, hogyan viselkednek ezek az állatok a rácson kívül, a szavannán, az erdőben, tehát ott, ahová valók.
    A férfit is mindennapi, otthoni környezetében, tehát természetes élőhelyén kell tanulmányozni ahhoz, hogy megismerjük - és kiismerjük. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1306)
     
  21. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 22. 15:401306.
    Mint ahogy az sem biztos, hogy miután a példánkban szereplő, leszbikus hölgyek nem igazán ugrálnak a férfiakért, elegendő számú és megfelelő férfiismerőssel rendelkeznek a gyermeknevelésbe való bevonáshoz. De ki ellenőrzi ezeket a dolgokat, amikor kiajánl egy nőnek egy gyereket nevelésre? Megmondom őszintén, én a gyermekvédelemben szándékozom dolgozni, de én sem törődnék ezzel, ha úgy látnám, hogy az a nő megfelelő körülmények közt él, és megfelelően bánik azzal a gyerekkel. Örülnék neki, hogy sikerült "lepasszolnom" a gyereket, és sikerélményként könyvelném el, hogy nem kell mondjuk a brutális vér szerinti szüleivel, vagy intézetben élnie tovább az életét. Ezt amúgy szerintem nem is nehéz kijátszani - márminthogy eltitkolni a szakember előtt egy örökbefogadó szülőnek, hogy homoszexuális kapcsolata van. Elég, ha a párját szépen városnézésre küldi, ha jönnek a TEGYESZ-től (volt GYIVI) környezettanulmányt készíteni. Egy valamire való szakember úgyis szól előre, hogy ki szeretne menni meglátogatni az illetőt. Vagy ha éppen ott van a barátnő, akkor majd azt mondja, hogy csak a barátnője, aki eljött hozzá látogatóba (lelki támasznak az örökbefogadás procedúráját átvészelendő). Ez még szimpatikus is lehet. Mutasson nekem valaki egy olyan szakembert, aki erre elkezdene gyanakodni, hogy ezek biztos leszbikusok! Aztán amikor az örökbefogadás lezárult, szépen összeköltöznek. Nincs utánkövetés, nem fogják tovább zaklatni őket. Kikerül a gyerek, megszületik a határozat, azzal aztán annyi. Igaz, az egyedülállók is hátrányban vannak az örökbefogadás során a házaspárokhoz képest, de ez csak azt jelenti, hogy egy kicsit tovább kell várniuk, s nem azt, hogy egyáltalán nem fogadhatnak örökbe. Időnk, mint a tenger. Egy normális szakember úgyis azt mondja, hogy első a gyerek érdeke, és ha szereti és megfelelően ellátja, gondozza, neveli előreláthatóan a szülő, akkor jobb helye lesz nála, és akkor segíteni fog. Nem akartam ilyen hosszúra fogni, de tényleg nehéz dolgok ezek, ahogy mondtad, kedves Donna. További jó hétvégét, és köszi, hogy (ha) elolvastatok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1305)
     
  22. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 22. 15:301305.
    Kedves Donna! Ahhoz nem feltétlenül kell leszbi pár által nevelt gyereknek (vagy állami gondozottnak) lenni, hogy az ember lánya ne értsen a pasikhoz. Velem is ez a helyzet pl, amit én annak tudok be, hogy a szüleim elváltak, és apámmal intenzív, mindennapi kapcsolatom csak hétéves koromig volt. Akkor se foglalkozott velem túl sokat, de legalább addig együtt éltünk. Külön tanulmányt érdemelne, hogy hogyan hat ez a tény a nőkhöz való vonzódásomra. Nagyapám már akkor is idős volt, amikor megszülettem, így férfimintának nem tökéletes, bátyám pedig sajnos meghalt, mielőtt megszülettem. Igaz ugyan, hogy gyakran barátkoztam fiúkkal, férfiakkal az iskoláimban (már ahol koedukált osztályba jártam, mert ez sem volt mindig így), de mégiscsak más az, ha az ember együtt is él valakivel, és így az adott nem vagy korosztály jó és rossz szokásait, tulajdonságait közvetlen közelről megfigyelheti. Pl. nem emlékszem, hogy láttam volna élőben férfit borotválkozni. Talán tatámat egyszer-kétszer. Nem láttam, hogy isszák a sört, hogy kommentálják a meccset, mi a véleményük a történelemről, politikáról, mit keresnek egy nőben. . . Nekem szó szerint olyanok tényleg, mint az űrlények, ezen én sokat gondolkoztam már. De ha egy nő egy leszbikus pár lányaként neveledik, akkor legalább lát maga előtt alternatívát, hogy ha a férfiakkal nem megy, akkor így is lehet, és könnyebben felismeri magában (megbocsátja magának) a nőkhöz való esetleges vonzódását. Talán. De az biztos, hogy az osztálytársak, azok szülei, a szomszédok, a munkatársak szájától egész gyermekkorában tartania kell, még akkor is, ha végül férfit választ élete párjául. "Tudod, ez az, akinek két anyja van!" Ehhez a társadalom még óvodás szinten van. Sőt, bölcsődés! Ez mindenképpen megnehezíti a helyzetét, és amikor csecsemőként örökbefogadják, még nem lehet eldönteni, elég erős lesz-e, hogy elviselje ezeket. Amúgy is kár megterhelni egy állami nevelt egyébként is sok nehézséggel, traumával károsult lelkületét. De mi van, ha a leszbikus pár fiút fogad örökbe? Talán az is meleg lesz éppen azért, mert nincs előtte férfi példa, akit követhetne? Meglehet! De mi van, ha van a környezetében több olyan férfi is, akivel gyakran van együtt, akikre felnézhet, akiket szeret (tanár, edző, nagybácsi stb. )? Akkor is ez lesz/lehet a tendencia? És ha a leszbikusok lánya mellett vannak ilyen férfiak? Nem lehet, hogy akkor mégiscsak megtanul velük bánni, és "megtanul" vonzódni hozzájuk? Ugyanakkor ki mondja meg előre teljes biztonsággal, hogy a leszbikus pár tud-e, akar-e, képes-e ilyen férfiakat biztosítani annak a kisfiúnak vagy kislánynak? Vagy úgy van vele, hogy ő sem szereti a férfiakat, akkor naná, hogy nem neveli a lányt az ő szeretetükre. Érthető, ha egy szülő arra akarja nevelni a gyerekét, amit ő is elfogadhatónak, helyesnek, természetesnek vél tapasztalatai alapján. De nem biztos, hogy az a helyes!
    előzmény:
    DonnaFlo (1304)
     
  23. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 19. 18:591304.
    Na!:(( Amikor a gépem véletlenül még működik is, és szorgalmasan duplázgat, akkor a szerver nem enged fel az oldalra! Asszem, jobb, ha mára befejezem. :)

    Sziasztok, kellemes hétvégét (és jó tanulást) mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 20. 17:221303.
    Én annak idején nagyon elcsodálkoztam, amikor megtudtam, hogy egyedülálló nők nem jelentkezhetnek mesterséges megtermékenyítésre. Még az élettársaknak is vinniük kell magukkal a közjegyző által hitelesített nyilatkozatot, hogy ők bizony együtt élnek, ásó, kapa, nagyharang. . . Talán ez a törvény sem véletlenül, gyermekbarátilag született? A törvényalkotók netán - kissé diszkriminatív módon - gondoltak a leszbikusokra is? Nem vagyok rosszmájú, csak úgy eszembe jutott, ha már így szóba került ez a dolog. :)
    Persze lenne mód arra, hogy az elszántak megkerüljék a törvényt, de. . . ehhez olyan önzetlen hapsi szükségeltetne, amilyen nincs a világon !!! (Legalábbis heteró relációban).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1300)
     
  25. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 20. 17:211302.
    Én annak idején nagyon elcsodálkoztam, amikor megtudtam, hogy egyedülálló nők nem jelentkezhetnek mesterséges megtermékenyítésre. Még az élettársaknak is vinniük kell magukkal a közjegyző által hitelesített nyilatkozatot, hogy ők bizony együtt élnek, ásó, kapa, nagyharang. . . Talán ez a törvény sem véletlenül, gyermekbarátilag született? A törvényalkotók netán - kissé diszkriminatív módon - gondoltak a leszbikusokra is? Nem vagyok rosszmájú, csak úgy eszembe jutott, ha már így szóba került ez a dolog. :)
    Persze lenne mód arra, hogy az elszántak megkerüljék a törvényt, de. . . ehhez olyan önzetlen hapsi szükségeltetne, amilyen nincs a világon !!! (Legalábbis heteró relációban).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1300)
     

Címlap

top