Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teknős a házikedvenc

hocsim
Létrehozva: 2006. augusztus 16. 23:36
Sziasztok!Látom,több topic is a házikedvencekről szól.Nekem egy Klementina nevezetű háziszörnyem van,aki civilben ékszerteknős...Amúgy egy elkényeztetett zsarnok...De imádom nagyon.Gondoltam,ha vannak itt,akik szintén arra adták a fejüket,hogy valamilyen teknőst vásároltak maguknak,vagy a gyereknek,és vannak kérdések,érdekes történetek,stb a tarsolyukban,írjanak!Korábban a www.haziallat.hu című weboldalon volt ilyen fórum,ahol egész jól el lehetett beszélgetni a teknősök gazdijaival.Nem ragozom tovább,ha van kedvetek,írjatok!  
  1. 2006. augusztus 28. 13:5176.

    Üdv a tekirajongók körében, dormama!!! A képeket kíváncsian várjuk.Majd én is teszek fel a viziszörnyemről,ahogyan ígértem is,de még mindig nem került elő a CD! 

    Azt hiszem,ma lesz a nagy nap,amikor kitakarítom megléte (azaz 1 hete) óta először a terráriumot!!!Nem tudom,milyen sikerrel,de próbálkozom!!!Az eredményről beszámolok.Azt hiszem,még most neki is állok,mert egyedül vagyok itthon,így nem kell hallgatnom,hogy nem jól csinálom. Szóval kitekerítom a medencét!!!

    További szép napot,majd még jelentkezem!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. augusztus 27. 23:1875.
    Sziasztok Jó a topik. Nekem is van két tekim. Tekila-közönséges tarajosteknős. Kicsi-kínai csíkosnyakú. Tekila iszonyú félős, ő az idősebb nem sokkal kb. pár hónappal. Tekilának másik párja volt de ő szegény elpusztult. 3 hétig volt egyedül de sajnáltam és hoztam neki játszótársat. Így lakik nálam a Kicsi. Ez lett a neve mert 3x3 cm. volt a páncélja. Picik még júniusba, júliusban vettem őket. A kaján összevesznek ezért külön esznek. Fagyisdobozban. Szép "házuk" van, fűtővel lámpával, kövekkel. Halat kapnak minden második nap, a közbeeső nap a nasi nap. Ekkor szívmixet és szúnyoglárvát. A Kicsi szereti a banánt is.

    Majd hozok képet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 25. 18:1374.
    Igen, nekem is csak a vízben üldözi, a szárazföldön nekem is rámászik napozni.Mondjuk köztük nincs akkora különbség. Viszont nekem meg a fejénél akarja megharapni, de szerencsére eddig nem sikerült, mert Zsani spurizik ilyenkor rendesen.
    előzmény:
    newsees (73)
    2006-08-25  13:19
  4. 2006. augusztus 25. 13:1973.

    Nálam is Maya elvan több napig is hogy nem harap belé, de ha rájön a dili akkor üldözi és a hátsó részét harapdálja a páncéljának. Sérülést még nem okozott, sőt ha Pizsi szembe kerül vele akkor inkább megijed tőle és hagyja.

    DE mindezt csak a vízben, a szárazföldön teljesen szent a béke, sőt még képes a kicsire is rámászni napozás közben (úgy sajnálom ilyenkor szegény picit).

    Ma benti nap van, mivel zuhog az eső és hideg van. Nem is értik teljesen, bár a fényviszonyokból tudnak következtetni hogy most kint süt-e a nap vagy sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (72)
    2006-08-25  09:59
  5. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 25. 09:5972.

    Amikor nekem Forrest csúnyán megharapta Zsanit, akkor én is különtettem, de csak egy éjszakára. Mert rendszerint Forrest csak véletlenül harap belé, amikor etetés van, mert akkor nagyon nem tudja magát kontrolálni. amikor üldözi akkor nem harapott még bele egyszer sem. Viszont, amikor csúnyán megharapta, akkor nem láttam az előzményeket. Szóval egy éjszakára külön voltak a nagy ilyedség miatt, aztán megpróbálkoztam összetenni és Forrest nem bántotta. Egyébként szerintem ők szeretnek együtt lenni, mert kimondottan sokat érnek egymáshoz, csak néha Forrest bekattan  Jah, még annyit akartam, hogy a fiú tekik egyébként sem nőnek meg vmi nagyra, kb.harmad akkorrára, mint a lányok. Én úgy tapasztaltam, hogy alig van vkinek fiú teknőse, így mindenki a nagyobbhoz van hozzászokva.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    newsees (71)
    2006-08-25  09:11
  6. 2006. augusztus 25. 09:1171.

    Ez érdekes kérdés: Mayát felnőttként hoztam el, nem tudták megmondani hogy mennyi idős lehet az állatkereskedésben vidéken! Én nem is foglalkoztam vele bevallom.

    Pizsit tavaly mentettem az Árkádban lévő kereskedésből, mivel külön volt a páncélja csúnyasága miatt (teljesen vízköves) a többi eladhatótól. Ő így kb. 2,5 éves lehet. Nem nő és a doki szerint is vagy törpe teknős lesz, vagy egyszer csak csendben elalszik. Egy hónappal ezelőtt úgy tűnt nem marad meg, nem tudni mitől de nem evett jó pár napig, lebegett a víz felszínén és átaludta a napokat. Elvittem a már említett dokihoz és két alkalommal kapott szuri után már víg lett és evett. Igaz bevallom azóta karanténban van, Maya nem terrorizálja egész nap, lehet hogy lelki baja volt. Kiderül most majd ha visszaköltözik, bár nem tudom akkor mit csinálok ha végképp nem jönnek ki egymással .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (69)
    2006-08-24  17:44
  7. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 24. 17:4770.
    Jah, és a fiú nekem se nagyon eszi se a növényt, se a gyümölcsöt, zöldséget, viszont Forrest szereti a vizinövényt és a múltkor megette az almát is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 24. 17:4469.

    Néha nekem is üldözi a nagy a kicsit, de látom nálad is a nagylány az agresszívabb akkor. Szegény Zsani úgy szokott félni. Egyszer mondjuk nekem nagyon durván megharapta Zsanit, azt hittem meg is fog halni nekem ott helyben, azóta se értem hogy élte túl. A te Pizsidnek is hosszú már a karma a mellső lábán? Hány évesek is?

    előzmény:
    newsees (68)
    2006-08-24  17:22
  9. 2006. augusztus 24. 17:2268.

    Igen az, kagyló homokozó. Bár éppen most láttam a Bricoban vagy a Corában leárazva kerti tavat. Kedvenc Papám mondta hogy persze leáshatom a kertben, de én még várok vele hogy mennyire jönnek ki. Éppen most telepítettem be a kisebbiket Pizsit (fi&uacute, mert végetért a szentbéke és Maya a nagyobbik (lány) elkezdte harapdálni a vízben. Így kiraktam a fűbe gyalogolni, most pedig behoztam. Képzeljétek a ti ihletésetekre újra megpróbáltam gyümölcsöt adni és Maya bekajált a banánból! Pizsi közölte hogy ez nem is hal?! Így ő most azt kapott .

    Ja a nevelést én néha űzöm amikor Mayának elmennek otthonról és üldözi Pizsit, most például hátulról megcsipkedtem ahogy ő teszi a kisebbel. Tök meglepődött, nem tudom mennyire fog használni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (67)
    2006-08-24  16:53
  10. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 24. 16:5367.
    newsees! Aranyosak a tekik! Ugye az gyerekhomokozó amiben vannak? Pont azon gondolkoztam, hogy veszek nekik én is ilyet, mert a múltkor láttam az egyik újságban, és tök olcsó volt. Így az erkélyre akár hosszabb időre is kirakhatnám őket.
    előzmény:
    newsees (64)
    2006-08-24  15:52
  11. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 24. 16:4766.

    Köszi hocsim ill. manoka01! Felül van Zsani (a fiú, neki már nagyon hosszúak a melső lábán a karmok) alul van Forrest asszonyság.

    Én se nagyon adok nekik bogarakat, mert én is attól félek mindig, hogy vmi méreg lehet bennük, de szerintem csak túl aggódom. Fagyasztott csigát én is szoktam venni, és már én is régóta gondolkodom, hogy vegyek nekik élő halat horgászboltban, mert egyszer egy bányatóról hoztunk nekik kis halakat. Nagyon élvezték és nagyon gyorsan el is kapták őket, szegény halaknak esélyük sem volt. Elvileg a guppit elég egyszerű akváriumban tenyészteni, de ha egyszer én nevelgetném őket nem lenne szívem odaadni a tekik inkább veszek, vagy hozok tóból. 

    előzmény:
    hocsim (59)
    2006-08-24  14:20
  12. 2006. augusztus 24. 16:2865.

    Manoka,köszi!!!!A fagyasztott halat én is szoktam venni,meg régebben az élőt is,de mostanában nem látok olyat (aranyhalat azért mégdem etethetek meg vele!!). 

    MAjd én is rakok fel képet,de a kamera bedöglött,a CD-t pedig,amin már vannak képek,nem találom!

     

    előzmény:
    manoka01 (60)
    2006-08-24  15:10
  13. 2006. augusztus 24. 15:5264.
    Valami csoda folytán hagyták magukat lefényképezni, hát lássatok csodát  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. augusztus 24. 15:1863.
    na mostmár tényleg búcsúzom, másfél óra múlva indul a vonatunk  pusszanat: Mesi
    előzmény:
    manoka01 (62)
    2006-08-24  15:16
  15. 2006. augusztus 24. 15:1662.
    van valakinek kínai lágypáncélosa rajtam kívül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. augusztus 24. 15:1361.

    gyöngyörűek a tekék :-) ezzel a toronnyal felidézték bennem mikor Gáspár és Eleonóra napoztak :-)

    Jafikám nem napozik, neki nem kell száraz rész, bár most olvastam egy külföldi cikket, abban meg azt írja hogy kéne.... most gondolkodóba estem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (58)
    2006-08-24  12:33
  17. 2006. augusztus 24. 15:1060.

    tücsköt a vadonban szoktam venni, sajnos élő állapotban és van egy kis lelkiismeret furdalásom mikor első utam velük a fagyi felé vezet.... de a teknős a lényeg

    Csigák termelődnek is, illetve lehet kapni szintén (fagyasztott verzióban) halat szintén

    Régen sikerült élő halra is szert tenni horgász boltban, de mára már régóta nem :-S így abból is marad a fagyasztott, vagy szárított.

    Ha kisebb 50-100 literes terráriumba akartok vízszűrőt akkor a vadonban az is van. Fekvő verziót vegyetek teknősnek. Szürkés-fekete színű a szerkezet, olyan 5-8 ezer Ft körül van talán. A lényeg annál is az, hogy rendszeresen a szivacsot kimossátok forró vízzel, vagy ha kavicsos a szűrő betét akkor azt.

    Nekem a tekinél apró homok van némi gyöngykaviccsal. És nem dörzsizi ki a hasát, pedig ő urasága  előszeretettel dagonyázik.

     

    előzmény:
    hocsim (59)
    2006-08-24  14:20
  18. 2006. augusztus 24. 14:2059.

    Sziasztok!!Na,túléltem a tanév első napját!!Agyhalál,semmit nem csináltunk,de bent kellett lenni.Mondjuk még mindig jobb,mintha cementeszsákokat kellett volna cipelni...

    Fan mini plusz vízszűrő.A tisztításhoz nem biztos,hogy a legjobb (manoka01 ötlete azt hiszem kivitelezhetőbb),de még mindig jobb,illetve kénylemesebb,ha a vízszűrő vizforgató részére teszi az ember a csövet és a vizet elvezeti egy valamibe,mintha azt a rengeteg vizet kimeri.Persze ez nálam még csak elmélet,gyakorlatban nem próbáltam még,bár ahogy ez a disznócska megint összemaszatolta a vizet...

    Ilef,azt nem tudom,a hátán hogy dörzsöli a sóder,nálunk vannak bent nagy kövek,azokon szokta és méginkább amikor kirakjuk a szobában,akkor bújik ide-oda,sokszor a fotel alá igyekszik (ahová 2 éve nem fér be),ott szokta dörzsölgetni.Amúgy aranyosak a tekik!!Melyik melyik???

    Manoka01!Ha még gépközelben vagy lenne egy kérdésem,illetve persze a többiekhez is!!Az ilyen szöcsiket,tücsköket,stb hol szerzitek be??Ugy értve maszek úton az udvaron,vagy lehet venni,vagy ilyesmi???Az egyik barátnőm régebben a teknősének mindig legyeket fogott,ami berepült a lakásba.Én nem merem,mert félek,hogy lemérgezett bogarat adok neki!!Hülyeség,amit kérdezek???Nem baj,azért várom a válaszotokat!!!

    Manoka01!Kellemes utat és nyaralást(?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 24. 12:3358.
    Találtam egy képet, így napoznak, ha meg tudnak egyezni. Sokszor mászna fel az egyik a másik hátára, az viszont nem akarja és elkezdi riszálni magát  hogy másszon le róla. Nagyon viccesek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 24. 12:1857.

    Tényleg jól fellendült a topic!  Tök jó! Fiú tekije van valakinek még rajtam kívűl? Mert mintha mindenkinek csak lányok lennének. Hocsim! Nekem sóder van bent nekik és nincs tőle semmi bajuk, bár nem tudom a  hátpáncélját hogy tudják azzal dörzsölni, mert nekem nem csinálják. De én is hallottam hogy az jó nekik, sőt nekem a fiú tényleg eszik kis apró kavicsokat evés után, most én is olvastam róla, hogy az emésztést segíti, gondoltam is, de most legalább kaptam megerősítést, mert Forrest soha nem csinálja. A páncéljukat szoktam fogkefével sikálni, de lehet az túl puha sörtéjű, mert nem sokat használ.

    A terráriumot kb. 45x90-es alapterületűre gondoltam, ennél nagyobbat biztos nem tudnék hova tenni, de nekem ez még jóval odébb van.

    Szépek a teknőseitek!  Sajnons az enyémekről nincs vmi jó kép.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. augusztus 24. 09:5156.

    A Fan mini pluszt mire kaptad? Az ecet jó ötlet, az akváriumoknál használtam is, de ennél a hodály terráriumnál ( 100 * 50 * 40 cm) nem tudnám rendesen kiöblíteni, nincs is mivel.

    Hú elképzeltem hogy hajnalban nem csak ugrál hanem ás is... na akkor ki kellene valamelyikünknek költöznie a szobából aludni...

    Volt egy kép, de már nem tudom hol láttam, ahol a teknős több métert tett meg a házfalon felfelé. Szóval tiszta Batmanok .

    A Dohány utcáva szembeni boltot amit Manoka említett Tuatarának hívják és a terráriumom is onnan származik. Igaz az előző szebb volt és igényesebb munka, de kellett nekem tönkretenni . Érdemes egyébként oda benézni, mert van ott egy nevetős teknős fajta is. Esküszöm hogy felfelé áll a szája folyamatosan. Kérdeztem hogy összefér-e az ékszerekkel, de nem tudtak biztos választ adni rá sajnos.

    A téli álommal kapcsolatban a már említett Sátorhelyi doki azt mondta, hogy ha nem akarom szaporítani őket (állítólag az ébredéskor aktívak ilyen szempontból) akkor inkább ne tegyem, mert sokszor előfordul a bealvás, vagyis hogy nem ébrednek fel többet.

    Megyek és megcsinálom az uszodát kint, mert már követelőznek a csíkosak  !

    előzmény:
    hocsim (52)
    2006-08-23  20:14
  22. 2006. augusztus 24. 08:3655.

    Ezt nevezem, akad egy kis munkám, nem tudok jönni és fellendül a topik :-)  Jó látni hogy ennyitek kedvence a teki.

    Én most aggódásban vagyok, mivel nyaralni megyünk és itthon marad az "állatkert" nagyrésze, csak a malacom jön. Bár jó pesztrája lesz az állatkáknak, de mégis féltem őket. Mindenesetre ma beetettem jól a tekit tücsökkel meg csigával, remélem jól fogja bírni a finom falatok nélkülözését, mert most száraztápot fog kapni...

    A takarításhoz hozzászólva, mivel nekünk 2 db 200 literes akváriumunk van, mi pl. vettünk egy szobaszökőkutat és annak a motorjával meg egy 20 méteres slaggal igen jól ki lehet a vizet szippantani az akváriumokból és feltölteni is egyszerű, mert csak rákötöm a slaggot a zuhany helyére. Régen vödröztünk, de utána egy napig csak pihengettünk mire telehordtuk őket. Két takarítás között szoktam porszívozni a vizet, ezzel és a részleges vízcserével igen jól rendben lehet tartani.

    Napozónak mi hat nagytéglát használtunk, azalatt a hátukat is kényelmesen tudták vakargatni.

    Előkeresem majd a fotókat a legutolsó pirosfülű tekikről meg a kigyónyakúról is és megmutatom nektek :-) a kínait a bememen meg tudjátok nézni :-)

    Ha vki hüllőket akarna vásárolni, akkor ajánlom a Dohány utcában, a Zsinagógával szembeni boltot. Igen szép és egészséges állatokat találhattok ott, hozzáértők az eladók isl, vagy a Vadont a Podmaniczky utca -  körút sakrától nem messze (egy saroknyira a Dózsa György út irányába).

    Egy hétre most elköszönök, vigyázzatok magatokra :-) sziasztok  

     

     

     

     

    +

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. augusztus 23. 21:2354.
    sziasztok!!! Nekem 4 teknősöm van, nagyon szeretem őket, igazi kis okos házikedvencek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. augusztus 23. 20:5953.

    sziasztok!

    nekem is van két tekim, pár éve az előző gazdájuk nagyon meg akart Tőlük szabadulni és így hozzánk kerültek. Imádom őket, és örömmel olvastam, hogy nem csak az enyémek uralják a "jónépet"

    Nyáron az enyémek kint vannak, sok vízben, napozóval, télen persze bent vannak, ők sem alszanak téli álmot, elkényeztettük őket

    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36
  25. 2006. augusztus 23. 20:1452.
    Szia newsees!!!Én az állatkereskedésben kértem tanácsot.Ott adtak egy Fan mini plusz nevezetűt.Ennek több kategóriája van a víz menyisége szerint.Szerintem próbálj érdeklődni,mert nekem 1 napja nagyon tetszik,Klementinának is!!!Közben kitaláltam,ha a vízforgató részre egy csövet erősítek,és azt egy vödörbe lógatom,akkor a víz egy részét elvezeti a vödörbe,egy jelentős részét...Szeritnem így fogom eltávolítani a vízet a terráriumból!!!Úgy hallottam,a homok az,ami kárt okozhat a teknős bőrén,és a sódert ajánlják emiatt.Mivel azon tudja koptatni a pánzélját,meg szeret ásni,sőt,olyat is hallottam,hogy egy-egy kisebb kavicsot megeszik az emésztés miatt mint  a madarak.Tény,hogy Klementina szokta cipelni a szájában olykor,de nme láttam még,hogy tényleg lenyelte-e.A nagyobb kövek mindig is voltak neki,amikor "született" (vagyis hozzánk került minike korában),akkor szedtük a Balcsin.Meg vettünk is neki.Eddig még szerncsére nem okozott benne kárt,de majd figyelni fogom.Ja!!!A tisztításhoz még annyit,hogy én ecetes vízzel szoktam fertőtleníteni,vagy citromlével,mint nagyanyáink.Mivel természetes anyagok,így ha nem sikerül maradéktalanul kimosni (persze azért a teljességre törekszem),és egy picike benne marad,akkor sem okoz bajt a teknősnek!!!A köveket is azzal szoktam tisztítani!!!Még a terrárium sarkában megbújó algát is leviszi!Csak büdös,jól át kell mosni! Ilef!Örülök,hogy nem csak az én teknősöm "abnormális",persze,lehet,hogy ez normális viselkedés.Mármint a függőlegesekre való mászás.Klementina a padlószőnyegszegélyre "áll fel"" és a falnak támasztja a hasát és  a két mellső lábát!!!Mekkora terrráriumra gondoltál?? Szép estét!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top