Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Politika, vallás, tudomány

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2018. december 30. 19:25

Mi az élet értelme?


Vajon tudunk erre válaszolni? Ha igen, milyen kapcsolat van a válasz, a politika, a vallás, és a tudomány között? Egy értelem szolgálatában állnak, vagy csak az emberi kapzsiság és hatalomvágy eszközei?


A napi politika vonzásköréből kilépve - de azt nem szabályszerűen kizárva - ehhez hasonló kérdésekről szeretnék itt beszélgetni, már ha rajtam kívül mást is érdekel a kevésbé gyakorlatias, elméleti megközelítése e meglehetősen tág témának.

  1. 2020. augusztus 8. 17:08176.

    KÍVÁNCSIAN várom a topik indítójának újabb hozzászólásait!

  2. 2020. augusztus 8. 16:36175.

    A POLITIKA eleve roppant mocskos dolog,


    DE aki képes egy Gyurcsánnyal, a Gyurcsány-pártban politizálni, az nem lehet tisztességes ember, hívő meg pláne nem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (133)
    2020-04-28  20:42
  3. 2020. augusztus 8. 16:21174.

    NEM ismerem a topik indítóját - nem találkoztam még ezzel a nick-kel, de nagyon jó az indítás!

  4. 2020. augusztus 8. 16:19173.

    KÍVÁNCSIAN olvasom eme topikot - is !


     


     


     


     

  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 13. 22:32172.

    Tolle:


    "Semmi sem erősíti oly mértékben az egót, mint amikor „igazam van”. Az „igazam van”: azonosulás egy gondolati állásponttal, nézőponttal, véleménnyel, értékítélettel, történettel. Persze ahhoz, hogy neked legyen igazad, szükséged van valakire, akinek nincs, aki téved, ezért az ego imádja bebizonyítani, hogy a másik téved, mert akkor neki igaza van. Más szóval: másokat a tévedés pozíciójába kell hoznod ahhoz, hogy erősebben érezhesd, ki vagy te. Nem csupán személyt, helyzetet is lehet panaszkodás és reaktivitás révén a „téves”, a „rossz” pozíciójába helyezni, amiben burkoltan az is mindig benne van, hogy „ennek most nem kéne történnie”. Ha igazad van, akkor az általad megítélt és vétkesnek talált személyhez vagy helyzethez viszonyítva képzelt erkölcsi fölénybe kerülsz. Ez a fölénytudat az, ami után az ego sóvárog, s amelyen keresztül önmagát megerősíti."

  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 12. 13:08171.

    Megnéztem a Joker c. filmet. Nem egy habkönnyű thriller. Elgondolkodtató, mint ahogyan az alábbi, nem kevésbé gondolatébresztő kommentet leíró nézőt is elgondolkodtatta.


    "Alapvető, és régóta fennálló filozófiai kérdés, hogy létezik -e morális felősség, és az azzal szorosan összefüggő szabadság. De ha létezik, abból sem következik, hogy mindenki esetében létezik, mert valaminek a létezhetősége és szükségszerű léte nem ugyanaz. Persze ha elfogadjuk, hogy létezik szabadság, akkor létezik felelősség is, hiszen a két fogalom együtt jár. De én egyáltalán nem vagyok meggyőződve, hogy a szabadság és a szabad döntés egy magától érthető módon létező állapot. Mert ha nem az, és csupán annak lehetősége adott meg (ami mondjuk környezeti tényezőktől is, mint pl. családi háttértől és/vagy oktatástól, ne adj isten még genetikától is függ), akkor máris ingatag talajra épül az egész igazságszolgáltatási rendszerünk (filozófiai szinten). Nem mindenki helyezkedik el ugyanott az 'ösztönösség-tudatosság' spektrumán, ahogyan az IQ-skálán sem ugyanott állunk. Ez egy nagyon nehéz kérdés, épp ezért létezik már évszázadok, ha nem évezredek óta."

  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 3. 08:11170.

    Vajon a működészavar valóban zavar, vagy az emberi viselkedés, az elme mai strultúrái a világ rendje szerint valók? Attól tartok ennek így kell lennie, de remélem, hogy a változás is elrendeltetett. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (169)
    2020-07-02  22:56
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 2. 22:56169.

    Az ego nem több ennél: azonosulás a formával, ami főként gondolatformát jelent. Ha a gonosznak van egyáltalán bármilyen realitása (valóságtartalma) – és relatív s nem abszolút realitása van –, akkor ez is a definíciója: teljes azonosulás a formával. Fizikai formákkal, gondolatformákkal, érzelmi formákkal. E teljes azonosulás eredménye: sejtelmem sincs az egésszel való összekapcsolódottságomról, a minden „mással” és a Forrással való belső egységben levésemről. Ez a feledékenység az eredendő bűn, a szenvedés, a káprázat. Ha a totális elkülönültség e káprázata irányítja minden gondolatomat, szavamat és tettemet, akkor vajon milyen világot teremtek? Hogy választ kapj erre a kérdésre, figyeld meg az emberek közti kapcsolatokat, olvass el egy történelemkönyvet, vagy nézd meg este a tévéhíradót!


    Ha az emberi elme struktúrái változatlanok maradnak, akkor végül újra és újra alapvetően ugyanazt a világot, ugyanazokat a gonoszságokat, ugyanazt a működészavart teremtjük újra.

  9. 2020. július 2. 15:27168.

    De ezt mindenki tudta ... "az ideológiák és a hitrendszerek végórái felé is tartunk"... nagyon nagyon nagyon kisszamu  "elitnek" megadatott , hogy az elmejet fotelban onkielegitse kedvere .
    Azoknak , akik generaciok ota "mokuskerekben" hajrazva a mindennapos kenyerert kuzdenek , a problemad , a Tolle sarlatan problemaja nem is letezett !


    Uj tudatossag ! Mit csinalsz vele ?


    Valahogy most beugrott a "nadragban jaro felhö"...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (167)
    2020-07-01  00:17
  10. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 1. 00:17167.

    Nemcsak a mitológiák, hanem az ideológiák és a hitrendszerek végórái felé is tartunk. A változás mélyebbre hatol, mint elméd tartalma, mélyebbre, mint a gondolataid.


    Az új tudatosság középpontjában történetesen a gondolat transzcendálása (átlépése) áll, az újonnan megtalált képesség a gondolat fölé való emelkedésre, egy olyan dimenzió felismerése önmagadban, ami végtelenszer hatalmasabb, mint a gondolat.


    Azt követően már nem eredezteted identitásodat – annak tudatát, hogy te ki vagy – a gondolkodás szüntelen áramából, amit a régi tudatosságban élve önmagadnak hittél.


    Micsoda felszabadulás, hogy a „hang a fejemben” nem én vagyok! De akkor ki vagyok? Az, aki azt hallja. A gondolkodást megelőző tudat vagyok; a tér vagyok, amelyben a gondolat – vagy érzés, vagy érzékszervi érzékelés – megjelenik, illetve megtörténik.


    E. Tolle

  11. 2020. június 21. 11:44166.

    Nem vagy emberek közé való. 

    előzmény:
    Mozdonj (164)
    2020-06-13  08:39
  12. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. június 13. 09:50165.

    Így lenne?

    előzmény:
    Mozdonj (164)
    2020-06-13  08:39
  13. 2020. június 13. 08:39164.

    Ez rendben lenne , Lucifer , de ugye latod , hogy mennyi ellentmondas van a temajarol vitatkozo , nagyon is objektiv pannacotta elleni csunyan szemelyeskedo kirohanasodban , es "malat"-tal teljes tanacsaidban , amivel az itteni nicket hergelted ellenem ?


    Idezzem ? ...fogadd el amilyen...


    Sajat magadat fogadod el , nem a masikat...Ott az a problema veled , hogy Magyarorszag es Orban van a teriteken , Te pedig az "emberrol" akarsz vitatkozni , kenyelmes fotelbol

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (163)
    2020-06-12  21:25
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. június 12. 21:25163.

    "Nem adhatok mást, csak mi lényegem."


    (Madách)

    előzmény:
    Mozdonj (162)
    2020-06-12  08:41
  15. 2020. június 12. 08:41162.

    Tenyleg azt hiszed , hogy uriember vagy ? Tenyleg elfogadod a "vesztettem"-et ?
    Jajj . Nanemaaar !
    Ugyanugy az erzelmeiddel reagalsz mindenre , mint mindenki... es ugyanugy magad fele fordul a tenyered , mint minden hamis prokatornak...


    Olvassad ujra , milyen hamis modon , olajat ontve a tuzre , vedsz es tanacsolsz kis tragar , buta , boszorkanytol tanacsot kero lotyokat, angyaltollal a fenekukon ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (161)
    2020-05-25  21:59
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. május 25. 21:59161.

    Amiről írok, nehezen illeszthető bele az emberi természetbe. Pontosan tudom, hiszen szinte naponta szembesülök az elfogadás kihívásaival, és adott pillanatban gyakran alulmaradok. Nem akarlak meggyőzni, tökéletesen megértelek.

    előzmény:
    Nikita 666 (160)
    2020-05-24  19:11
  17. 2020. május 24. 19:11160.

    Nem, nem szeretném normalizálni kettőnk viszonyát, én semmiféle viszonyt nem szeretnék vele. A neten kívül ha valaki így viselkedik, akkor levegőnek nézem, semmibe veszem. Ez az én változásom az ő irányukba. Sok ember él a világon, miért én és ők változzunk, egy-egy problémás miatt? Más lenne a helyzet ha szól hogy valamilyen idegrendszeri problémája van, és ez viselkedésbeli zavarokat okoz. Akkor igen, akkor bizony nekem kell a hozzáállásomon változtatni. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (159)
    2020-05-22  22:43
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. május 22. 22:43159.

    Fogadd el, amit nem tudsz megváltoztatni! Mozdonjnak sem a személyiségét, sem a viselkedését nem tudod megváltoztatni. Ha neked fontos, hogy normalizáld kettőtök viszonyát, neked kell megváltoznod, de igaz ez mindenkire, aki ilyen módon  konfrontálódik valakivel, vagy problémássá válik egy kapcsolat.


    Egy diktatúra magában hordozza a változást, de a küzdelem nem a diktátor személyiségét célozza meg. Egy diktátorral nem a személyes viszonyunkat akarjuk rendezni. Egy diktátor személyiségére csak az képes hatni, aki közvetlen kapcsolatban szenvedi el a diktátumát. Ha te Mozdonjt diktátornak tartod, fogadd el a személyét, és hidd el többet teszel másokért, mint a minősítéssel! (Csak mert személyes a kapcsolatotok, még ha az virtuális is.)

    előzmény:
    Nikita 666 (158)
    2020-05-21  09:29
  19. 2020. május 21. 09:29158.

    Az elfogadás amit írsz, csak akkor működik ha az adott személyhez nincs közünk, nem érint tömegeket a ténykedése. Én speciel diktátorokra gondoltam. Elfogani el lehetett hogy valami nincs rendben náluk odafent, de általában egy zakkant miatt szenvedett a nép. Ezekkel az a baj, soha nem ők szenvednek mert nincsenek tudatában hogy mit művelnek, nincs betegségtudatuk, helyettük a szűkebb és tágabb környezet szenved. 


    Itt a politikai részen is beírt a másik topicba.


    Miféle elmeszülemény az, hogy valakit vertek a szülei, ablakot dobott vagy focizott be és a testvérére kente vagy mi, a többire nem is emlékszem, mi kell ahhoz hogy ilyesmiket hordjon össze másokról?


    Az illetőt a picijének nevezte. Elképzelni nem tudom hogy kiről írhatta, de borzalmas még olvasni is ezt a nyilvánvalóan hazug hozzászólását. Ennyi erővel maholnap bárkit vádolhat bármivel. Elmebeteg ember. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (157)
    2020-05-20  23:17
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. május 20. 23:17157.

    Az elfogadás - abban az értelemben ahogy én használom - nem egyenlő az alkalmazkodással. Az alkalmazkodás egy alku, míg az elfogadás egyfajta kilépés ebből a viszonyrendszerből. Az elfogadás felismerésre, megértésre épülő személyes ügy. Az elfogadásban sokkal több a harmónia, mint az alkalmazkodásban. Az elfogadáson kívül nincs más mód arra, hogy megváltoztassuk a megváltoztathatatlant. Az elfogadásban rejlő változás bennünk zajlik, és ránk hat vissza.

    előzmény:
    Nikita 666 (156)
    2020-05-20  19:12
  21. 2020. május 20. 19:12156.

    Kizártnak tartom hogy tömegeknek kelljen alkalmazkodniuk egy idiótához. 


    Habár ez az emberiség történelmében többször előfordult. De mi lett az elfogadásból? Mindig pusztítás. Ő itt a fórumot pusztítja. Másutt én nem járok, de néhányan állítják hogy több helyen garázdálkodik. Nagyon félre lett nevelve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (155)
    2020-05-17  22:46
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. május 17. 22:46155.

    Ha valamit (valakit) nem tudunk megváltoztatni, azt el kell fogadni! Ez a legtöbb, amit a változás érdekében megtehetünk.

    előzmény:
    Nikita 666 (153)
    2020-05-17  10:05
  23. 2020. május 17. 10:09154.

    Történt néhány elütés, bocsi! 


    Anyósom most jött be, a kinai csirkét kérdezte hogy hogyan csináltam, nagyon izlett neki pedig nem igazán eszik a megszokottól eltérő étkeket. 

    előzmény:
    Nikita 666 (153)
    2020-05-17  10:05
  24. 2020. május 17. 10:05153.

    Helytelen fórumozásnak tartom azt, amikor más emberek érzéseit semmibe véve próbálják őket úgymond megalázni, gúny tárgyává tenni, pocskodiázzák, felmenőket szidnak, és olyan szavakat használnak a másikra, amelyekbe egy kocsis belepirulna. 


    Ezzel az a nagy baj, hogy ha olyan emberrel művelik aki valami miatt lelkileg sérült vagy épp valami problémája van, az nem tudja a helyén kezelni a helyzetet. Mozdony nálam itt lőtt mellé, az életem minden területe rendben van, boldog vagyok, elégedett az életemmel. Nálam ő nem talál támadási felületet. De az emberek többsége nem ilyen, és ezt ő nem akarja megérteni, csak és kizárólag azal foglalkozik itt, hogy többnek tűnjön másoknál. Az itteni beszélgetések / viták nem valamiféle verseny, nincs győztes és vesztes, csak eszmecsere. Az agresszi mindenkiben benne van, hiszen az emberiség csak igy tudodott túlélni dolgokat. De aki ezt az agressziót felnőttkorára képtelen kezelni, nem tanulja meg a saját magára szabott módszert ami fisszafogja, annak az embernek a személyisége éretlen. Igy társadalmilag is képtelen a beilleszkedésre. Minden fórumon vannak olyanok, akik megpróbálnak kötekedni. De ennek az embernek ez mintha lételeme lenne. Téveszmék sorozatát lehet nála felmutatni a legtöbb topicban. Kényszert érez arra, hogy mások állitásának a hamisságát igazolja. Óriási lelki sérülés kellett ahhoz, hogy igy kiforduljon önmagából. 


    Nem hinném hogy jól érzi igy magát. Amit művel, az negativ töltetű beszélgetés. Nem csak a lelket rombolja, de a testet is megbetegiti. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (151)
    2020-05-16  21:47
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. május 16. 22:27152.

    Gondolkodtam ezen a dolgon. Azt írtam, hogy: "Ha valaki így érzi jól magát, hát csinálja!" Attól tartok, hogy ez a kijelentés (felszólítás) olyan dolgot sugall, ami nem feltétlenül helytálló. Sokan vannak, akik nem azért viselkednek így, mert így érzik jól magukat. Ők egyszerűen nem tudnak másként viselkedni.


    Mindnyájan be vagyunk zárva önmagunkba, és nagyon nehéz ajtót nyitni. Ha ezt magunkra és másokra vonatkoztatva képesek vagyunk megérteni, - vitázni ugyan fogunk, de - semmiből sem csinálunk személyes ügyet. A megtámadás, az ellenszenv, az irritáció nem lesz más, mint egy képesség hiánya. Egyszerű és természetes emberi gyengeség, ami - ilyen vagy olyan formában - mindannyiunk sajátja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (151)
    2020-05-16  21:47

Címlap

top