Nők vallottak őszintén a saját menstruációs baleseteikről. Ma már nevetnek rajta, de akkor, abban a pillanatban, amikor nyilvánosan kiszivárgott némi vér a lábuk közül, nem volt annyira vicces a helyzet. A menstruációs balesetektől nem kell félni, tapasztalatszerzés ez is, nincs benne semmi szégyellnivaló.
Edina a táskájával takarta el a foltot a fenekén, amikor észrevette, hogy átvérezte a nadrágját:
„A menstruációm ötödik napján jártam, amikor a nyakamba vettem a várost, hogy lakást keressek, mert a férjem munkája miatt költöznünk kellett. Azt gondoltam, nem lehet probléma, hiszen az ötödik napon már gyengén szoktam csak vérezni. A gond csak az volt, hogy a nagy rohanásban elfelejtettem reggel betenni a tampont, amivel a harmadik lakás megnézése után szembesültem, amikor elmentem vécére. Pár réteg vécépapírral próbáltam pótolni, amit a bugyimba tettem, de nem volt túl hatékony, mert a következő tükörben láttam a fenekemen, hogy van a nadrágomon egy vérfolt. Mindent elkövettem, hogy a táskámmal eltakarjam, egészen furcsa pózban jutottam így haza a megváltó tamponomhoz.”
Anikót a metrón érte a baleset, ráadásul lenge nyári ruhában volt, így nem állt semmi a vér útjába:
„Vártam a metróra, amikor éreztem, hogy valami lecsorog a lábamon. Nyári ruhában voltam, így mindenki láthatta a vércsíkot a lábamon, nagyon kínos volt. Gyorsan letörölgettem, és elhagytam a terepet, beszaladtam a legközelebbi kávézóba, ahol a vécében betettem egy betétet. Még szerencse, hogy mindig van nálam betét vagy tampon, pont az ilyen helyzetek miatt.”
Kata mindig erős vérzéssel küzd az első napokban, amit néha nem képes megállítani még a tampon sem:
„Az egyik alkalommal olyan erős vérzésem volt, hogy hiába volt tamponom, éreztem, hogy át fog törni rajta, miközben a boltban álltam sorba a pénztárnál. Összekulcsoltam a lábaimat szorosan, ami kicsit segített a helyzeten, de kaptam pár furcsálló pillantást, hogy miért megyek úgy, mint aki bepisilt. Nem volt egyszerű a hazaút, rettenetesen megkönnyebbültem, amikor átléptem a lakás küszöbét.”
Andit a munkahelyén érte kellemetlen meglepetés, amikor felállt az asztala mellől:
„Az a szerencsém, hogy jóban vagyok a kollégáimmal, mert ezt az esetet nem bírtam volna máshogy megoldani. Már a menstruációm harmadik napján voltam, nem számítottam rá, hogy erősen fogok vérezni, ezért már a kisebb tampont tettem be reggel. Ám amikor a munkahelyemen pár óra munka után felálltam az asztalomtól, éreztem, hogy itt baj lesz, mintha átszakadt volna egy gát, rohantam a vécére, és láttam, hogy a nadrágom javíthatatlanul véres lett elég nagy területen. Felhívtam a vécéről a kolléganőmet (még szerencse, hogy nem járok sehova telefon nélkül), elmondtam neki, mi történt, és ő volt olyan kedves, hogy kiszaladt a közeli boltba és vett nekem egy leggingset és egy bugyit, hogy tisztába tudjam tenni magam. Örökre hálás leszek neki ezért. Azóta mindig tartok egy csere bugyit és nadrágot a táskámban.”
A menstruációs balesetek miatt nem kell nagyon feszengeni, természetes, ha olykor előfordul veled is. A megelőzés érdekében érdemes magadnál tartani tartalék betétet vagy tampont, esetleg tiszta fehérneműt a táskában. És nyugodtan kérj segítséget a barátaidtól, kolléganőidtől, megértőek lesznek ebben a helyzetben.
További cikkek a menstruációról:
- „Semmi alól nem kell felmenteni valakit csak azért, mert menstruál”
- Kvíz: Te tudtad ezt a menstruációdról?
- „Apám meg sem csókolhatta anyámat azokon a napokon” – menzesz, az ősi tabu