A második esküvőre való ruhaválasztással kapcsolatban, különösen, ha arra „egy bizonyos kor felett” kerül sor, számos sztereotípia és tévhit kering. Valójában azonban ma már a legkevésbé sincsenek kőbe vésett szabályok, mit viselhetsz és mit nem, abban az esetben, ha nem először mész férjhez.
Nem tilos a fehér!
A leginkább elterjedt tévhit a második esküvővel kapcsolatosan, hogy ilyenkor már tilos fehér ruhát viselni. Nyilvánvalón ez abból adódik, hogy a fehér színt a tisztasággal, szüzességgel azonosítják, manapság azonban, lássuk be, már az első házasságukat is meglehetősen kevesen kötik meg érintetlenül. Abban az esetben tehát, ha úgy érzed, hogy a második esküvődön is szívesen viselnél fehéret, tedd meg bátran! És bár a „hercegnős” ruha sem tiltólistás, azonban ha nem az első házasságkötésről van szó, stílusos választás lehet egy kicsivel visszafogottabb ruha, például zártabb felsőrésszel, hosszú ujjal, letisztultabb vonalvezetéssel vagy anyaghasználattal.
Más színek
Abban az esetben, ha jobban éreznéd magad más színben a fehér helyett, a szó szoros értelmében véve széles palettáról válogathatsz. Ha csak egy árnyalatnyival szeretnél eltérni, tökéletes választás az ekrü vagy a pezsgőszín, de divatosak a finom pasztellek, így a halvány rózsaszín, lila, kék, vagy épp a zöld és a sárga is. De nem vétesz semmiféle szabály ellen akkor sem, ha épp erőteljesebb árnyalatú ruhát választasz, vagy akár feketét.
Szabásvonalak
Klasszikus, földig érő szoknyahossz helyett második esküvőkön népszerű választás a midi fazon vagy épp egy aszimmetrikus aljú szoknyarésszel készült ruha. Gondolkodhatsz kosztümben, ami szintén lehet fehér, de más árnyalatú is. És a legkevésbé sem tabu a nadrág sem, ami a legstílusosabban egy elegáns overál formájában viselhető menyasszonyként, de a nadrágkosztüm ugyancsak szóba jöhet.
Érezd magad jól!
Függetlenül attól, hogy a második esküvődre a harmincas, negyvenes éveidben vagy akár 50 felett kerül sor, a ruhád megválasztásakor az elsődleges szempont az legyen, hogy te önazonosnak és szépnek érezd magad benne, ne pedig előítéleteknek, mások elvárásainak akadj megfelelni! A rendelkezésre álló költségvetést, vagy épp az esküvő helyszínét, tematikáját persze célszerű és szükséges figyelembe venni a ruhaválasztáskor. Ám ezeken a kereteken belül légy nyitott és kreatív!