A az ezredforduló környékének kétségkívül legdominánsabb testékszer-trendje volt a köldökpiercing. Az Y2K irányzat jegyében a korszak számos irányzata visszatért, köztük a crop top és a csípőnadrág is. Így voltaképpen várható volt, hogy előbb vagy utóbb a köldökékszer is újra divatba jön. És megtörtént.
A Z-generációs szupersztárok közül Billie Eilish volt az első, aki köldökpierncinget kezdett hordani, még 2018 környékén. Manapság a korosztály számos meghatározó trendszettere, így Ice Spice, Doja Cat, Addison Rae, Tyla, Megan Thee Stallion és Cardi B is visel ilyen testékszert, de a millenial generáció hírességei közül is többen hordanak köldökpiercinget, többek között Vanessa Hudgens vagy Julia Fox.
„Olyan ez, mint egy szerelmes levél az Y2K korszakhoz, amelyben felnőttem” – nyilatkozta a Marie Claire-nek Tefi Pessoa, az 1,8 millió követővel rendelkező, 33 éves TikTok-sztár, amikor arról kérdezték, hogy miért visel köldökpiercinget.
A köldökpiercinget – vagy navel piercinget – általában közvetlenül a köldök feletti bőrbe helyezik be, ami lehetővé teszi, hog az ékszer a köldök fölé lógjon. Egyéni anatómiai adottságoktól vagy épp ízléstől függően azonban a köldök alatti bőrben vagy az oldalsó peremen is elhelyezhető.
Az ékszert szúrással helyezik be, a fájdalomérzet a többségénél 10-es skálán 4-5 körüli. A testékszer gyógyulási ideje 6-8 hónap, de a teljes gyógyulás akár egy évet is igénybe vehet.
Itthon a köldökpiercing szúrás ára ékszerrel együtt, szolgáltatótól függően jellemzően 7000 és 20 000 forint között alakul.
A legideálisabb anyagok köldökpiercinghez az implantátum minőségű rozsdamentes acél, a titánium és az arany. A legnépszerűbb piercingtípus köldökben az ívelt barbell, két végén sima vagy akár kövecskékkel díszített golyókkal. Köldökékszerként viselhető ugyanakkor más formájú, például spirál, karika, vagy valamilyen fityegővel megtoldott piercing is.