Szalai Júlia 75 éves korában, november 21-én hunyt el. A Szociológiai Intézet azt írja róla, hogy a magyar szociológia nagy hatású, kiemelkedő képviselője volt, aki „élesen és érzékenyen látta és módszeres alapossággal vizsgálta a magyar és a közép-kelet európai régió társadalmainak jelenségeit. A magyar és nemzetközi szociológiát hosszú évtizedekre meghatározó publikációkkal gazdagította.”
Nyolcvanegy éves korában szintén november 21-én elhunyt Mészöly Kálmán 61-szeres válogatott labdarúgó, aki szövetségi kapitányként három időszakban irányította a magyar nemzeti együttest. A Szőke Sziklaként ismert egykori középhátvédről november elején írta többek között egykori klubja, a Vasas, hogy a János Kórház belgyógyászati osztályára került, ahol tüdőgyulladás, keringési rendellenesség és fertőzés miatt szorult kezelésre. Az egykori labdarúgó ezt követően megfertőződött a koronavírussal is.
Hetvenöt éves korában, október 26-án meghalt Maros Gábor színész és operaénekes.
68 éves korában, szeptember 21-én meghalt Mányoki Endre író, kritikus, szerkesztő. A Mozgó Világ, a Kortárs, a Hitel, az Irodalmi Jelen egykori szerkesztője, író, kritikus.
Augusztus 30-án, életének 81. évében elhunyt a Liszt Ferenc-díjas operaénekesnő, Hegyes Gabriella.
Hatvanhét éves korában, július 9-én meghalt Törőcsik András, az Újpesti Dózsa korábbi 45-szörös válogatott labdarúgója. A legendás futballista halálát tüdőgyulladás okozta, a Honvédkórházban hunyt el.
Június 4-én életének 89. évében meghalt Moldova György Kossuth-díjas író. A József Attila-díjat 1973-ban és 1978-ban is megkapta (a kitüntetést 1957-ben nem vette át), 1983-ban Kossuth-díjas lett, később megkapta a Prima Primissima díjat, a SZOT-díjat, a Nagy Lajos-díjat, a Maecenas-díjat, a Karinthy-gyűrűt, az MSZOSZ-díjat és a tiszteletbeli vasutasnak járó Arany Sípot. A rádiókabaréban felolvasott humoros történeteinek poénjaiból szólás lett; szavai szerint már életében két utcát is elneveztek róla: a Szép utcát és a Mester utcát. Tavaly, 88 évesen mondta ki újra a boldogító igent.
Kocsis Antal, a Móricz Zsigmond Színház örökös tagja 83. életévében hunyt el május 27-én. A Móricz Zsigmond Színház örökös tagja, aki olyan darabokban játszott, mint a Csárdáskirálynő, az Őrült nők ketrece, a Mágnás Miska és a Három nővér.
Április 11-én életének 93. évében elhunyt Görgey Gábor Kossuth-díjas író, költő, színműíró, műfordító, egykori kulturális miniszter, a Magyar Televízió korábbi művészeti vezetője, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia és az Európai Akadémia alapítója
Február 23-án Hosszú, súlyos betegség után elhunyt Lippai László. László 1985-ben végzett a Színház és Filmművészeti Főiskolán, majd a Madách Színházhoz szerződött. Száznál is több színházi szerepe közül legemlékezetesebbek a József és a színes, szélesvásznú álomkabát főszerepe, a Cabaret Konferansziéja, a Chicagóban Mary Sunshine, Az Operaház Fantomjában Monsieur André, vagy a Producerekben Carmen Ghia alakja. Nagyjátékfilmekben játszott karakterszerepei is jelentősek, szerepelt a többi közt a Vademberek, a Hatásvadászok, a Te rongyos élet, és a Hamis a baba című filmekben. Pályája során rengeteg tévésorozatban láthatták a nézők, közöttük az Angyalbőrben, a Kisváros, legutóbb pedig a Drága örökösök és a Jóban rosszban című sorozatokban. Az egyik legfoglalkoztatottabb szinkronszínészként számos világsztárnak kölcsönözte hangját, köztük Matthew Brodericknek, vagy Semir Gerkhan figurájának a Cobra 11 sorozatból, valamint a Dragon Ballból Son Goku karakterének.
Február 13-án elhunyt Bencze Márta, 83 éves volt. Bencze Márta 1964-től tanult énekelni a Rádió Tánczenei Stúdiójában. 1965 szilveszterén tűnt fel a Csak fiataloknak című számával. Ez lett Komjáthy György azonos című rádióműsorának szignálja. Első slágerének sikerét nem sikerült megismételnie, bár több Táncdalfesztiválon is indult.
Január 24-én 51 éves korában elhunyt Csollány Szilveszter olimpiai bajnok tornász. Tavaly december elején derült ki, hogy a sportoló megfertőződött koronavírussal és kórházba került. Először a lakhelyén, Sopronban kezelték, majd átszállították egy másik kórházba, ahol lélegeztetőgépre került. A Magyar Nemzet november 23-án kereste Csollány Szilvesztert, hogy interjút kérjenek tőle. Örömmel ált rendelkezésre, de egy hét türelmet kért, mert gyengélkedik. November 29-én már sms-ben üzente, hogy továbbra sem tud nyilatkozni, mert kórházba került. Később műtüdőre került, ám az állapotáról hetekig semmit nem lehetett hallani.
Január 4-én nyolcvanéves korában elhunyt Dobos Attila zeneszerző, táncdalénekes, akinek a nevéhez rengeteg magyar sláger fűződik. Dobos Attila olyan felejthetetlen dalokat írt, mint az Isten véled, édes Piroskám, a Se veled, se nélküled, a Boldogságtól ordítani tudnék, a Nyári zápor, az Annál az első ügyetlen csóknál, a Mama vagy a Kövek a vízparton.