nlc.hu
Életmód
„Ha az ánuszunknak szüksége lenne napfényre, a homlokunkra került volna”

„Ha az ánuszunknak szüksége lenne napfényre, a homlokunkra került volna”

Bizarr trend hódít az interneten, ami miatt félelemmel vegyes kíváncsisággal várjuk a melegebb tavaszi-nyári napokat, amikor érdemes lesz majd körülnézni az Instagramon a folytatást illetően.

Bár sajnos lassan itt a tél, így a napozás rajongói nem igazán hódolhatnak majd a szenvedélyüknek, úgy két hete felkerült egy minimum meghökkentő fotó egy önmagát gyógyítóként és tanárként jellemző, úgynevezett életmód-tanácsadó Instagram-oldalára.

A Metaphysical Meagan néven instagramozó nő amúgy az életmód-tanácsadó weboldalára próbál forgalmat terelni a fotói segítségével, az oldalon pedig olyan megkérdőjelezhető praktikákat ajánlgat – természetesen jó pénzért megvehető termékekkel együtt –, mint például a méregtelenítő kúrák. A méregtelenítésről egyébként már korábban mi is megírtuk, hogy nincs valódi pozitív hatása, de épp a mai napon jelent meg nálunk egy interjú is dr. Dér János urológussal, aki szintén megerősítette, hogy a méregtelenítés úgy ahogy van, tudománytalan hülyeség.

Nem ez azonban a zavarba ejtő Meagan Instagramján, hanem az alábbi, november 12-én megjelent fotója.

View this post on Instagram

☀️Perineum Sunning PART 2☀️ 🍑I was recently interviewed for an article on this, so I thought I’d share more: Perineum sunning is an ancient Taoist practice that originated in the Far East. In Taoism, the perenium or Hui Yin is called the “Gate of Life and Death.” This is a gateway where energy enters & exits the body. I first learned about perineum sunning through my studies of Taoism and Tantric practices. Mantak Chia speaks about this in his work, as does my friend @ra_of_earth . 🍑The benefits of perineum sunning include: 🌞 •It brings in prana or solar energy from the sun into the organs within the body which strengthens the organs. 🌞 •Perineum sunning prevents against the leakage of chi or life force energy from the body. This in turn sustains health & longevity of the physical body. •Increases creativity and creative output. •Aids in a healthy libido & balanced sexual energy. •30 seconds of sunlight on the perineum is equivalent to being in the sun all day with your clothes on. •It regulates the circadian rhythm and promotes deeper sleep. •Grounds and connects you to the Earth. •Increases your personal magnetism and amplifies the auric field. •Better focus & mental stimulation. •Regulates hormone function in the sex organs. ⚡️ 🍑My experience with perineum sunning has been profound. I have been practicing this for a few months now. I start my day with 5 minutes of perineum sunning & feel energized for hours. I no longer rely on coffee for energy to start my day because I am getting my energy from the sun. I also am experiencing better sleep and require less sleep due to boost of overall energy. • 🍑I would highly recommend this to anyone who is seeking optimal health & wellness and to those looking to connect with their sexual energy in a balanced way. • 🍑The main advice I have that this practice is meant to be done in the time of 30 seconds to 5 minutes MAX in the sun. 🌞 •‼️‼️THE INTENTION OF THIS IS NOT TO TAN YOUR BUTTHOLE‼️‼️ • 🌞 Sunscreen is not required & all you really need is 30 seconds of sun exposure. The ideal hours of the day to do this are between 7-9 am. #ButtholeSunning #SexualHealing #TaoistPractices

A post shared by 𓂀 𓋹 Metaphysical Meagan 𓋹 𓂀 (@metaphysicalmeagan) on

A különös pózhoz pedig hasonlóan bizarr magyarázat is társul, amely szerint a képen, nehéz szalonképesebben megfogalmazni ezt,

ÁNUSZNAPOZTATÁS

történik.

Pontosabban először a gáttájék napoztatásnak nevezi, azonban a poszt végi hashtagek között feltűnik a #ButtholeSunning is, tehát nem teljesen pontatlan, ha így hivatkozunk rá.

Az olvasóban most jogosan felmerülő kérdésre, miszerint „és ezt így hogy?”, illetve „mégis mire jó ez a baromság?”, Meagan hosszú, kifejtős választ is ad. Eszerint a gáttájék napoztatása ősi taoista praktika, amely a Távol-Keletről ered. Nem könnyen, de az internetből ki lehet ásni például ezt a blogposztot, amely ennek a gyakorlatnak a gyökereit boncolgatja. Az írás arra utal, hogy a „jóni” – tehát a vagina – napoztatásával „felébreszthetőek a szunnyadó energiáink”, igaz, az ánuszról egy szót sem írnak.

Meagan azonban leírja, hogy a gáttájékot a taoizmusban „élet és halál kapujának” is nevezik, ugyanis ez az a pont, ahol az energia belép a testbe, illetve elhagyja azt. A napsütésnek pedig olyan pozitív hatásai vannak rá, mint például a „test feltöltése napenergiával, amely megerősíti a belső szerveinket”. Emellett a gyakorlat „megakadályozza, hogy a csí, avagy az életenergiánk eltávozzon a testünkből”, cserébe javítja az egészségünket, és hosszabb életet garantál. A széttárt lábakkal való napozás azonban ennél is sokoldalúbb, az önjelölt életmódguru szerint ugyanis fokozza kreativitásunkat és kreatív teljesítményünket – utóbbit egyébként angolul „creative output”-nak nevezi, ami minimum mókás ebben a kontextusban.

Természetesen a gyakorlat „egészséges libidót” is eredményez, illetve „kiegyensúlyozza szexuális energiáinkat”, akármit is jelentsen ez. Ezzel ráadásul még mindig nem értünk az állítólagos áldásos hatások végére, a „szakember” szerint ugyanis ha a gáttájékunkat 30 másodpercnyi napsütés éri, az olyan, mintha reggeltől estig napon lettünk volna ruhában, ezenfelül a terpeszben napozás „összeköt bennünket a Földdel, fokozza személyes vonzerőnket, és erősíti az auránkat, javítja a koncentráló képességünket és a szellemi teljesítményünket”, emellett szabályozza nemi szerveink hormonális működését.

Meagan megállíthatatlan, a lista végére ugyanis odakerült, hogy az ánusznapoztatás befolyásolja az úgynevezett cirkadián ritmusunkat is, vagyis azt a belső biológiai óránkat, amely lehetővé teszi, hogy bizonyos környezeti változásokhoz, például a világosság és a sötétség váltakozásához alkalmazkodni tudjunk.

Itt már szakemberhez fordultunk: az nlc-nek korábban is nyilatkozó dr. Kiss Krisztián aneszteziológus és intenzív terápiás szakorvos többek között épp a cirkadián ritmus kutatásával foglalkozik, ezért azonnal tárcsáztuk is a számát, hogy megtudjuk, mit gondol a tudomány a gáttájéknapfürdő ezen ígéretéről.

„A szakorvosi véleményem az, hogy érdemes mindig abból kiindulni, hogy a természet, az evolúció nem hülye – mondta dr. Kiss Krisztián. – Ha ugyanis valamelyik testrészünknek fényre van szüksége, akkor úgy fejlődne ki. Vagyis,

ha az ánuszunknak igénye lenne a napfényre, akkor a homlokunkra került volna.

Az evolúció során persze előfordulnak mindenféle vadhajtások, de ezek aztán kipusztulnak, mert nem bizonyulnak hatékonynak. Egyébként a cirkadián ritmussal kapcsolatos szakirodalom sem említi, hogy lennének fényérzékeny sejtek a gáttájék környékén, így azt gondolom, a szövettan iránt érdeklődő orvostanhallgatók számára ez egy kiváló kutatási terület lehet, bár nem hinném, hogy komoly felfedezésekre számíthatunk ezzel kapcsolatban.”

Ha a fentiek ellenére bárki megpróbálkozna a gáttájéknapfürdővel, Meagan legutolsó tanácsát érdemes egyedül megfogadni, amely szerint a reggeli órákban – 7 és 9 között – érdemes felvenni a különös pózt, amelyből 30 másodperc és 5 perc közötti időtartam bőven elég, ugyanis, ahogy az életmódguru megfogalmazta:

nem az a cél, hogy az ánuszunk lebarnuljon!

Bár az is igaz, hogy ezt nem egészen értjük, elvégre élelmes vállalkozóként igazán hozzácsaphatott volna az ajánlathoz némi kedvezményes ánuszfehérítést is Meagan. Maradjunk inkább annyiban, hogy mindenki akkor jár jól, ha nem erőlteti a gáttájék napoztatását, inkább egy jót röhög a hasonló sarlatánságokon.

Képünk természetesen csak illusztráció (Fotó: iStockphoto)

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top