Bárcsak tudtam volna – amit a szexológusok gondolnak a Sex Education sorozatról
A Netflixen futó Sex Education (Szexoktatás) sorozatban konkrét szexuálterápiás módszert is láthatunk, ám a szexuálpszichológus karaktere kicsit távol áll az átlagos szakemberektől. Sereg Tímea beszélget Allison Anna szülésznő, szexológus tanácsadó, párkapcsolati coachcsal a Bárcsak tudtam volna szexpodcast kilencedik adásában, a nagysikerű sorozatról.
Mennyire áll közel a valósághoz az, ahogyan a Sex Education sorozatban bemutatják a tinédzserek szexuális életét? Mik azok a tévhitek, amiket láthatunk a harmadik évadban? Mit tanulhatunk a másságról akár szakemberként, akár kamaszként? Kiknek szól, melyik korosztályt érintheti meg a sorozat?
A Gillian Anderson alakította szexuálpszichológus karaktere például tele van klisékkel – a valóságban a szexszel foglalkozó szakemberek hétköznapjai ennyire nem a szexről szólnak. Szexológus tanácsadók beszélgetnek többek közt ezekről is: Sereg Tímea beszélget Allison Anna szülésznő, szexológus tanácsadó, párkapcsolati coach-csal a Bárcsak tudtam volna szexpodcast kilencedik adásában.
A podcast kulcsmozzanatai:
1:30 – A szexszel foglalkozó szakemberek dolgozószobái a valóságban nem lehetnek tele erotikus képekkel, ez egy kimondott szabályszerűség.
7:07 – Van, hogy a szülő egy mondata kondicionálja a kamaszt a szexuális problémákra – ez teljesen hiteles.
12:50 – Fiatalkorban is lehetnek erekciós problémák, orgazmusgondok, zaklatás utáni szexuális probléma
20:25 0 Vannak hazai szakemberek, akik szerint túlzott a kamaszok szexuális életének bemutatása a Sex Educationben
25:00 – A bullying, a homofóbia mint transzgenerációs örökség
30:01 – A szexuális felvilágosításoknál nem biztos, hogy jó ötlet a szülésvideót levetíteni
36:12 – A negyven feletti várandós nők megkülönböztetése a kórházakban
40:01 – A mozgáskorlátozottak a testük más-más pontján érzik a felfokozott izgalmat, ez nagyon pontos és szép jelenet.