Eisenhauerné Fördős Andrea, a Független Egészségügyi Szakszervezet alelnöke a Blikknek nyilatkozott az egészségügyi dolgozók mentális helyzetéről. A lapnak elmondta, egy 12 órás műszak alatt csak 2-3 szünetet tudnak tartani a nővérek, 3-4 órát az intenzíven, a védőfelszerelésben dolgoznak, majd kijönnek felváltva fél órára, negyven percre, ilyenkor kevesebb ápolónő marad bent.
Az alelnök szerint sokan halnak meg, ezért jellemző, hogy havonta, vagy akár kéthetente cserélődnek az ápolók, mert annyira megterheli őket a munka lelkileg.
A lélegeztetőgépen lévő betegek mellett sincs minden esetben egy intenzív ápoló, mert nincsenek elegen. Az ápolók rangsorolnak a feladatok között, így a lelki támogatás kissé háttérbe szorul.
Az alelnök szerint az önkéntesek toborzása nem lesz segítség az ápolók számára, ugyanis egy segédápolónak egy-másfél évig kell tanulnia. Még ha az alapdolgokat, így például egy automata vérnyomásmérő használatát 3-4 óra alatt meg lehet tanítani, a mobilizálás, a beteg tudatállapotának észlelése nem lehet egy önkéntes, laikus feladata. Jogi szempontból kérdés lehet szerinte az is, kinek a felelőssége lesz, ha az önkéntes ápoló nem észlel valamit a betegen.