Átalakítják a hazai sürgősségi ellátórendszert: minden beteget osztályoznak majd, és a besorolás alapján döntenek arról, milyen ellátást kell kapnia.
A Népszava birtokába került koncepció szerint a sürgősségire érkezők adatait minél hamarabb rögzíteni kell a kórház rendszerébe. Ezután a mentővel bevitteknek 5, a saját lábukon érkezőknek 10 percen belül túl kell esniük az osztályozáson.
Ezt a feladatot a triázsszakemberek, speciálisan képzett diplomás ápolók végeznék. A betegek ilyen besorolást kaphatnak:
- újraélesztendő,
- kritikus állapotú,
- sürgősen ellátandó,
- kevésbé sürgős,
- halasztható.
Utóbbi két csoport tagjait akut alapellátási egységhez irányítják. Itt egy mentőtiszt vagy diplomás ápoló látja el a beteget, fájdalomcsillapítót, infúziót, beutalót ad, megszervezi a nem azonnali vizsgálatát. Ezután hazaengedheti, vagy ha romlik az állapota, visszaküldheti újabb osztályozásra.
Az új rendszerben biztosan lesz olyan beteg, aki a sürgősségi osztályon nem is találkozik majd orvossal. Akik indokoltan vannak a sürgősségin, és azonnali ellátásra szorulnak, azoknak legfeljebb 4 órán belül orvosi ellátást kell kapniuk.
A tervek szerint a váróban lesz egy diszpécser is, aki fogadja és tájékoztatja a betegeket az ellátásról.