Ha éjszakánként sikerül nyolc órát aludnunk, felfrissülünk, és készen állunk szembenézni az előttünk álló nappal, de nem ez az egyetlen módja a produktivitásunknak. A JNeurosci folyóiratban megjelent tanulmányban a Northwestern Egyetem kutató azt találták, hogy 90 perces szunyókálás lehetővé teszi, hogy új feladatokat is jobban megoldjunk, mivel javítja a fókuszálás képességét.
A résztvevőket nehéz motoros feladatok végzésével bízták meg, a vizsgált személyek egy számítógépes játékot játszottak, amely magában foglalta a kurzor mozgatását a karizmok segítségével különféle hangparancsokra, egy adott irányba. Először gyakoroltak, majd bekötött szemel játszották a játékot.
Az egyetlen különbség azok között, akik sikeresebben hajtották végre a feladatokat, és azok között, akik úgy találták, hogy a projekt kihívást jelent, egy 90 perces szundi volt.
Larry Cheng, PHD hallgató megjegyezte, a szundi javíthatja a stroke-on átesett vagy más idegrendszeri betegségben szenvedő emberek rehabilitációs terápiáját. A jelenlegi eredmények alátámasztják azt a következtetés, hogy a motoros készség végrehajtás-alapú elemei újra aktiválhatóak alvás közben, ami javítja a teljesítményt ébredés után. Továbbá a motorvezérlő hálózatok alvás közbeni aktivitása szerves része lehet a motoros készségek megszilárdításának, mechanizmusának.