Az idő múlásával természetesen fakulni fognak tetoválásaink. Ha a nyári hónapokban nem vigyázunk rá, akkor bizony idő előtt kifakulhat a gyönyörű tetoválás.
A tetoválás megfelelő nyári ápolása kulcsfontosságú, különösen az első néhány hónapban. Még ha a tetoválásunk diszkrét helyen is van, és ruházat takarja, akkor is fennáll a veszélye, hogy sunyi UV-sugarak miatt kifakul. Szerencsére van néhány egyszerű megoldás tetoválásunk ápolására. Ezek nem bonyolult lépések, hamar a napi rutinunk részéve válhatnak.
Naptej
Naptejet még akkor is kell használnunk, ha nincsen egyetlen tetoválásunk sem. Az év minden napján védekeznünk kell az UV-sugarak ellen, hiszen akkor is veszélyt jelenthetnek, ha éppen borús idő van és nem süt a nap. Ezáltal magától értetődő, hogy tetoválásunk ápolásában kifejezetten fontos szerepet játszik a naptej.
Miután begyógyult a tetoválás, kenjük be bőségesen az egész felületet minimum 30 faktorszámú naptejjel. Ezt tegyük meg minden egyes alkalommal, amikor kimegyünk nyáron a házból. Legfőképp akkor, ha sok időt töltünk közvetlen napfényben, például a strandon.
Különösen fontos, hogy a tetoválás gyógyulása után, az első hónapban (általában 10-14 nappal a tetoválás elkészülte után) mindig kenjük be naptejjel a tetoválást. Ebben az időszakban a tetoválás a gyógyulás kényes szakaszában van, és nagyon érzékeny.
Jó trükk, ha mindig van nálunk fényvédőt tartalmazó ajakápoló, így bármikor könnyen bekenhetjük vele tetoválásunk. A legbiztosabb módszer, ha az ajakápoló mellett használunk még naptejet is. Figyeljünk arra, hogy 2-3 óránként újra felvigyük a naptejet, leginkább akkor, ha vizes lesz bőrünk.
Sose használjunk olyan naptejet, ajakápolót vagy bármi mást, ami kőolajszármazékot tartalmaz, főleg ne a sebhelyes tetováláson. Ilyenkor a kőolajszármazékot tartalmazó termékek eltömítik a pórusokat, megakadályozzák a gyógyulási folyamatot, és még a tintát is kiszívhatják. Amennyiben nagyon friss még tetoválásunk, akkor az a legjobb, ha egyszerűen lefedve és az időjárás viszontagságaitól védve tartjuk.
Óvjuk a közvetlen napfénytől
Tegyünk meg mindent, hogy az új tetoválást elkészülte után 1 hónapig, de különösen a 14 napig, ne érje közvetlen napfény. Ez ugyanis megégeti az érzékeny bőrt, és kifakulhat a tinta is.
Ha a tetoválásunk kevesebb, mint 4 hetes, lehetőleg egyáltalán ne tegyük ki napfénynek. A legjobb, ha lefedve és naptól távol tartjuk. Tudjuk, hogy ez nagyon bosszantó tud lenni, de hosszú távon ez a legjobb. Így minden egyes szín ugyanolyan fényes marad, mint amilyen eredetileg volt, és az UV-sugarak nem tudnak kárt tenni benne.
Vigyázzunk a vízzel
Próbáljunk meg távol maradni a medencéktől, forró fürdőktől, a tengertől. A 14 napos gyógyulási időszak alatt mindenféle hosszabb áztatás, dörzsölés és vegyszerekkel való érintkezés csak árthat a tetoválásnak. Ezek hátráltathatják a gyógyulási folyamatot, és potenciálisan károsíthatjuk a tetoválást. Fürdéskor ne súroljuk erősen a tetovált felületet, és igyekezzünk elkerülni, hogy a víz közvetlenül végigfolyjon a tetováláson.
Gondosan tervezzük meg a tetoválás időzítését
Ha nyaraláson vagyunk, és kísértésbe esünk, hogy csináltassunk egy tetoválást, akkor ezt időzítsük lehetőleg az utazás végére. Így nem kell lemondanunk a tetoválásról, amelyre vágyunk, de nem is hátráltat minket a lazításban, hogy folyamatosan tetoválásunk megóvására figyelünk.
Ne feledjük!
Jó móka lehet egy utazást vagy bármilyen emléket egy új tetoválással megörökíteni. Éppen ezért fontos meggyőződnünk arról, hogy a tetoválószalonban minőségi munkát végeznek, és betartják az egészségügyi intézkedéseket.
Hallgassunk mindig a tetoválóművészre. Ha valamilyen konkrét utasítást ad a gyógyulási időszakra, akkor azt maradéktalanul tartsuk is be. Ők a mi érdekeinket tartják szem előtt, és azt akarják, hogy egészségesek és szépek maradjanak tetoválásaink.
(Forrás: Majestic Tattoo, Fotó: Getty Images)