Friderikusz Sándor legutóbb azzal került a hírek fősodrába, hogy az állítólagos sajtósa kiflitolvajokhoz hasonlította azokat a nézőket, akik nem fizetnek a Friderikusz Podcastért. A botrány itt nem ért véget, a Média1-nek ugyanis gyanús lett a név, és alapos nyomozásba kezdett, hogy kiderítse, ki is a Csenterics Ágnesként emlegetett szakember. Ám ilyen néven nem találtak sajtóst, csak egy tavaly elhunyt korábbi televíziós rendezőt. Friderikusz kicsinyes bosszúnak nevezte a nyomozást, és állította, igenis van neki sajtósa.
A kiflibotrány azóta lecsendesült, Frideriksz tovább gyártja a podcastjeit, és ő vezeti az Életünk története című műsort is az RTL Klub csatornáján, amelyben a hírességek jövőbeni öregedését maszkmesterek segítségével prezentálják a nézőknek.
Amikor még egymásnak adták a kilincset a sztárok
A megosztó Friderikusz hosszú évtizedek óta dolgozik a pályán, és ami azt illeti, nem sokat várt vele, hogy kipróbálja magát: alig volt tizenhat éves, amikor a Magyar Rádió heti politikai magazinjánál, a 168 Óránál dolgozott oknyomozó riporterként. A Wikipédia szerint tényfeltáró riportjainak következményeként végül 1986-ban kitiltották a Magyar Rádió területéről is.
Ezt követően a színpadi talkshow-k világát választva hét éven át több száz fős közönség jelenlétében – nyilvános beszélgető műsorokat hozott létre. A rendszerváltás után újjászerveződő Magyar Televízió elnöksége a kilencvenes évek elején pályázatot írt ki, amin Friderikusz Sándor két műsorral lett „győztes”: az egyik Az én mozim című, hosszú éveken át vetített riportműsora, a másik a Friderikusz-show. Az alábbi rossz minőségű kép egy VHS kazettára felvett ikonikus Friderikusz Show-ból való, valamikor a kilencvenes évek közepéről.
Mindkét sorozat hatalmas sikert ért el, mind nézettség, mind szakmai visszhang tekintetében. Az én mozim című műsora Pulitzer-emlékdíjat, majd pedig Toleranciadíjat is kapott.
A Friderikusz-show pedig a televíziózás legújabb korszakának nyitányát jelentette. A műsor magyarok millióit ültette a TV elé, és olyan hírességeket láthattunk Friderikusszal beszélgetni, mint Sophia Loren, vagy a szupermodell Cindy Crawford.
Friderikusz sok formában próbálta ki magát ebben a műfajban, mint például a Békítő Show, a Váratlan Vendég, a Másképpen beszélgetek műsorok szerkesztésével és vezetésével.
Friderikusz a kezdetek óta nemcsak a személyiségével, kérdéseivel és beszólásaival, hanem a ruháival is provokálta a szocializmus után ébredező közönséget. Szívesen hordott színes ingeket, öltönyöket, és nem volt baja azzal sem, ha a ruháján jó sok volt a csík…
2008-ban újabb szerepben, a TV2-n futó Megasztár című tehetségkutató műsor zsűritagjaként tűnt fel, 2012-ben pedig a RTL Klubon újraindult Legyen Ön is milliomos! műsorvezetője lett. Az elkövetkezendő években aztán még számos műsort vezetett, a teljesség igénye nélkül ilyen volt az Az ének iskolája, a Sztárban sztár, a Friderikusz vagy az Összezárva Friderikusszal, de dolgozott egy rövid ideig a Music FM nevű kereskedelmi rádió kötelékében is.
2020-ban azt híresztelték, hogy anyagi okokból New Yorkba költözne, de közleményben cáfolta a híreket, hozzátesszük, joggal, hiszen ugyanabban az évben, október 15-én az RTL Klub bejelentette, hogy Friderikusz Sándor visszatér a képernyőre. November 1-én el is indult az Életünk története – sztárpárok jövőutazása címmel az új talkshow, melyben elmaszkírozott párok a vendégei. Az unatkozást nem ismerheti, ugyanis 2021 tavaszán saját YouTube-csatornát is indított, ahol hetente közel egyórás beszélgetéseket lehet látni az élet különböző pontján tevékenykedő emberekkel.
Magánéletét mindig diszkréten kezelte a nyilvánosság előtt, áprilisban is leginkább csak arról beszélt a Blikknek, hogy milyen tervei vannak a jövőjét illetően.
„Én úgy érzékelem, hogy éppen visszavonulóban vagyok. A nagy tévécsatornáktól feltétlenül. Rendben van, most évente kétszer hat adásban feltűnök az Életünk történetében késő éjszaka a nagy RTL képernyőjén, de én már ennél többet az országos televíziózástól nemigen akarok, már csak azért sem, mert szerintem a televízió elvesztette egykori jelentőségét, legalábbis idehaza. És mert fontos dolgokról, ügyekről és jelenségekről a nagy tévékben már nemigen lehet beszélni, a csatornafőnökök szerint azt senki nem nézné meg, ezért építettünk az elmúlt három-négy hónapban egy önálló kis tévéstúdiót, ahol úgymond független műsorszolgáltatásba kezdek, április 29-től beszélgetéseimet – egyelőre hetente egyszer, csütörtök esténként frissítve – a Facebookon és a YouTube-on lehet majd látni, illetve podcast formában meg is lehet hallgatni” – árulta el Friderikusz Sándor.