Aktuális

Déméter díj az áldozatkész gyógyítóknak

Idén először adják át a Deloitte támogatásával létrejött Démétér-díjakat. A díjat az életet veszélyeztető daganatos megbetegedésben szenvedő gyerekek gyógyulása iránt elhivatott, áldozatkész kórházi csapatok, orvosok és szakképzett ápolók mindennapi munkájának elismerése céljából hozta létre a Démétér Alapítvány.

Tóbiás Tímea, a Démétér Alapítvány munkatársa elmondta: „A Démétér Alapítványt néhány lelkes civil, valamint a budapesti Szent László Kórház Csontvelő-transzplantációs Osztályának szakmai csapata hívta életre 2005-ben. Az alapítvány tevékenységeit azok az onkológiai kezelésben részesülő betegek kórházi kezelés alatti, és a rehabilitáció során felmerülő problémái indokolták, amelyekre megoldást a hivatalos egészségügyi csatornák ma Magyarországon nem képesek felkínálni. Az Alapítvány célja a vérképzőrendszeri rákos megbetegedésben szenvedő gyerekek, ezen belül a csontvelő-transzplantáción átesett betegek gyógyulásának, és azt követő rehabilitációjának elősegítése, valamint a kórházban eltöltött hosszú hetek alatt szinte elkerülhetetlenül bekövetkező izoláció hatásainak enyhítése. Az idén első alkalommal kiosztásra kerülő Démétér-díj célja, hogy ösztönözzük a gyógyítással foglalkozó szakembereket a közeledésre betegeik felé, illetve hogy kinyilváníthassuk: megbecsüljük az elhivatott egészségügyi dolgozókat. Ily módon szeretnénk köszönetet mondani azoknak, akik még a legnehezebb helyzetekben is megtesznek mindent, ami szakmailag és emberileg elvárható. Sőt, gyakran még annál is sokkal többet -tette hozzá Tóbiás Tímea.

 

Az Alapítvány az ország minden régiójából várja a jelöléseket a Déméter-díjra, mindazoktól, akik gyermekük egészségügyi ellátása során a gyógyító szakemberek részéről kiemelkedő szakmai és emberi hozzáállást tapasztaltak.

 

Jelöltek lehetnek:

gyermek-onkológiai területen dolgozó szakember, orvos, szakápoló, aki 18 év alatti fiatalok gyógyulása érdekében fejti ki gyógyító, rehabilitáló, segítő tevékenységét úgy, hogy közben kivívta a betegek és hozzátartozók elismerését, tanúbizonyságot téve emberségéről és toleranciájáról, valamely követésre méltó eredményt ért el, tevékenységével másokat is kiemelkedő szakmai munkára ösztönöz, olyan kórházi osztály, amely működésével, szervezettségével, a gyógyítás során elért eredményeivel példaértékű és ösztönző hatású lehet más szakembergárdák, kórházak számára is. 

A jelöléseket az Alapítvány 2008. szeptember 30-ig fogadja, a jelöltek közül évente egyszer választja ki a díjazottakat a Démétér-díj kuratóriuma. Jelölő lapok letölthetők a www.demeterhaz.hu weboldalról. A Démétér-díj ünnepélyes átadására 2008. október 20-án kerül sor.

Tóbiás Tímea elmondta, a Démétér-díjakat a Deloitte támogatásával az idén 3 kategóriában adják át, az alábbiak szerint:

Gyermek-onkológiai területen dolgozó szakápoló – 300.000 Ft Gyermek-onkológiai területen dolgozó orvos – 500.000 Ft Gyermek-onkológiai kórházi osztály – 1.000.000 Ft

A Démétér-díj kuratóriumának tagjai: Szávai Viktória színésznő, Beke Zsuzsa pr-vezető, kommunikációs szakember, Vincze Imre vállalati tanácsadó, tréner, Pikó András újságíró, valamint Dr. Ungár László onkológus, szülész-nőgyógyász.

Oszkó Péter, a Deloitte Magyarország elnök-vezérigazgatója elmondta: „A Deloitte modern vállalat, amelyben a társadalmi szerepvállalás melletti elkötelezettség szorosan kapcsolódik a vállalat értékeihez, és ahhoz, hogy hiszünk a felelős üzleti tevékenységben. Ez az alapelv tükröződik a szakmai munkánk során a mindennapokban, valamint azon túl a szakmai, anyagi támogatásainkban és CSR akcióinkban.”

Oszkó Péter hozzátette: „A Démétér Alapítvány által létrehozott díj annak a mérhetetlen emberi és szakmai teljesítménynek az elismerése, amellyel a hazai kórházak orvosai és szakápolói a csontvelő-transzplantáción átesett gyermekek mielőbbi felépüléséért, rehabilitációjáért küzdenek.” 

A Deloitte évek óta támogatja a Démétér Alapítványt, ahogy a „Fuss a fényben” futógálát is, amellyel a szervezőknek sikerült megmutatniuk, hogy a vak emberek is ugyanolyan, teljes életet élhetnek, mint látó társaik. Szintén több éves hagyományra tekint vissza a Deloitte szoros kapcsolata a Bátor Tábor, a Zsótér és a MUS-É Alapítványokkal, „A zene mindenkié” Egyesülettel, valamint a Magyar Williams Szindróma Társasággal.

A Deloitte – most először – a fogyatékos emberek élethelyzeteit játékosan bemutató, az országban egyedülálló Ability Parkot, a vak fiatalok számítástechnikai oktatását segítő Magyar Számítástechnikai Alapítványt, valamint a sérült fiatal színészek számára színvonalas képzést nyújtó Baltazár Színházat is támogatja – tette hozzá a Deloitte elnök-vezérigazgatója.

A Deloitte természetesen drogmegelőzési programokat támogató pályázati keretét is meghirdette idén, a hagyományos, Tettek Napja akciói mellett pedig ebben az évben is odaítéli az úgynevezett Zöld Béka díjat, amellyel a környezettudatosan gondolkodó hazai vállalatok törekvéseit ismeri el.” – emelte ki Oszkó Péter.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top