Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iran2

Torolt_felhasznalo_598102
Torolt_felhasznalo_598102
Létrehozva: 2009. július 4. 16:54

Sziasztok!

Ez itt az Irán topic folytatása.Kedves Iran topiclakók!Itt kellene folytatni a beszélgetést az iránnal kapcsolatos dolgokról,felfedezésekről,érdekességekről.Úgy gondolom itt már jobban lehet koordinálni a topicot.Gyertek!

  1. 2009. július 5. 20:5926.

    Tudom mire gondolsz! Azt hiszem nem írok többé abba a "liberálisok" topikjába. Nem igazán leltem elfogulaltlan, a személyeskedést mellőző beszélgetőpartnerre.
    előzmény:
    kahera (22)
    2009-07-05  19:14
  2. 2009. július 5. 20:5525.

    Kedves Kahera,

     

    Szaud Arábia nagyon komoly hadi erővel rendelkezik, majdnem annyit költ hadseregére (és sokat finanszíroz az ott állomásozó amerikai erők fenntartásában is), mint Irán. Közel évi 20 milliárd $-t.

     

    Az "előző" Iran topikban beírtam ezeket (itt-ott adathibásan), az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA - "sziájé" ) adataira támaszkodva. Mondjuk meg kell hagyni, hogy több hibás adatot is tetten értem, első sorban Magyarországgal kapcsolatosan...

     

    Ebben a vonatkozásban érdemes tudni, hogy Oroszország nagyjából évi 80 milliárd $-t; Kína úgy 280 milliárd $-t, az USA pedig körül-belül 510 milliárd $-t költ a hadseregére, amely utóbbi önmagában a világ összes hadi kiadásának a felét teszi ki.

     

    A Syriana c filmben elhangzik szaudi tanácskozók körében: "Az az ország, amely a világ összes hadi kiadásának a felét költi, annak romlandóban lehet a diplomáciai ereje..." A film végén ezt az embert merényletben megölik (erről az arab Irán-párti reformerről szól a film)...

     

    Én csak annyit írnék: senkinek az ég világon "nem lehet érdeke" Iránnal háborúzni, se az USA-nak, se Iránnak (nyilván), sem pedig a térhódító kínai gazdaságpolitikának.

    előzmény:
    kahera (23)
    2009-07-05  19:28
  3. 2009. július 5. 20:3024.

    igen nem csak a szaudiak mindegyik arab vezető egy szemétláda

     

    előzmény:
    kahera (23)
    2009-07-05  19:28
  4. 2009. július 5. 19:2823.
    Te meg ezen kepes vagy megdobbenni?En mar kinottem ebbol.Na, aztan iszonyu nagy katonai erot, es tudast tud am szaudi produkalni, azt hiszem, izraelt ez teszi majd gyoztesse.Kulonben, nem CSAK a szaudiak. Mr. Ramszesz sem keslekedik.Hiaba, aki geda, az geda.Igaz?Iran meg majd jol ossze csinalja magat, ilyen tulerovel szemben.Ja.Jo, modern hadseregek, van legpuskajuk, meg csuzlijuk, lesz am retteges.Viva nagy arab internacionale.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640615 (21)
    2009-07-05  18:00
  5. 2009. július 5. 19:1422.
    Ejnye-bejnye Juszuf, megint nem birsz magaddal?? Hergeled a pluss oroszlanokat? Vigyazz, mert a vegen hatra kotik a sarkadat, oszt nezhetsz.
    előzmény:
    Juszuf100 (19)
    2009-07-05  15:13
  6. 2009. július 5. 18:0021.

    megdöbbenve olvasom hogy szaud  izrael mellé áll hogy megtámadják iran atomlétesitményeit,

    egyszeűen nem birom elhinni hogy szaudi mindenre képes.szégyen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (1)
    2009-07-04  16:54
  7. 2009. július 5. 15:1820.
    nekem is tetszik:-)
    előzmény:
    Juszuf100 (19)
    2009-07-05  15:13
  8. 2009. július 5. 15:1319.

     

    Mit szóltok a legújabb fejlesztésú iráni autótípushoz: a Paykan Runna-hoz...?

     

    Szerintem nagyon szép!

     

    Egy nagyon érdekes kis statisztikai jegyzet az IKCO (Iráni Fegyver és Gépgyár) honlapjáról -> Az Iszlám Együttműködés Szervezete (OIC) 2009 - gazdasági jellemzők

     

    Az IKCO 13%-kal volt képes növelni a termelését, gazdasági válság ide, vagy oda.

     

    Az iszlám politikai, gazdasági és társadalmi szervezet 2 legnagyobb autógyára az iráni IKCO és a Malájzia Proton. Ez utóbbi márkát Farah biztosan ismerheti, de szerintem még Paykan típusokkal is találkozhat Malájziában.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_451749
    Torolt_felhasznalo_451749
    2009. július 5. 12:0018.

    Szia Bödli

     

    Köszi hogy gondoltál rámSajna pár napja mindig csak késö esti orákban kerültem net közelbe.Mizu veled,hogy vagytok?Mariamm ha jol tudom tegnap a kislánya után utazott,mert ugye a nagyszülöknél nyaral.

    Ohh hát a meleg itt is kibirhatatlan néha,pár napja beszéltünk párom szüleivel,marocco-ba 40 fok felett van! ááá,akkor már inkább kibirom itt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640615 (15)
    2009-07-05  10:16
  10. 2009. július 5. 11:4117.

    Missziszke - abban a kommentjében, amelyet kimoderáltak - azt állította, hogy járt már Iránban.

     

    Lehet, hogy így van. A megitélése az ottani életről ezek szerint nagyon rossz. Úgy véli: annyira utálják az USA-t, hogy emiatt lesz majd háború 2-5 éven belül.

     

    Persze a dolog nem ilyen egyszerű és ezentúl szeretném mellőzni a politikát. DE! Úgy gondolom, hogy nem véletlen az, amiért éppen őket nem támadták meg ezeddig sem. Pedig ők jelentik a közel-keleti erkölcsi, fegyveres és gazdasági ellenállását legerősebb (és egyre erősebb) bástyáját.

     

    Sem a gazdasági világválság, sem egyéb nagyhatalmi érdekek (Kína, Oroszország) nem támasztják alá egy bizonytalan kimenetelű, elhúzódó háború kirobbantását a közel-keleten.

     

    Nekem az a meglátásom, hogy Iránnak nincs szüksége feltétlenül atomfegyverre ahhoz, hogy döntő csapást mérhessen ellenfeleire. Izrael kicsiny területén annyi nukleáris robbanófejet őriznek, amely egy 10* akkora országot is a földdel tenne egyenlővé. Úgy másfél éve iráni rakéták vannak izraeli atomlétesítményekre célba állítva...

     

    Amikor Irán arról beszél: megtámadásának súlyos következményei lesznek, bizonyosan ezzel kapcsolatban érti...

     

    10-ből csupán 1 sikeres iráni rakétatámadás (már pedig valóban meddöbbentően modern és hatékony rakétarendszerekre tettek szert az oroszok segítségével) félelmetes és végzetes következményekhez vezethetne mind izrael, mint az arab népek számára (az atomfegyver nem ismer országhatárokat). Izraelt a saját törvénytelen fegyvereivel semmisítehetnék meg.

     

    Mindenképpen végzetes volna, amennyiben ez megtörténne. Továbbra is el kell kerülni a háborút! Egyedül Izrael prédikál, illetve ezzel a Szuezi-csatornán való (akár nukleáris fegyver szállítása az ominózus tengeralattjárón) átkeléssel csak élezi a helyzetet...

     

    Misszike véleménye viszont igen csak kisebbségben van. Az iránba látogatók mind megdöbbentő, pozitív eltérésről számolnak be tapasztalataik kapcsán, ahhoz a negatív képhez viszonyítva, mint amelyet korábban a tudatukba véstek Iránnal kapcsolatban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640615 (12)
    2009-07-04  21:28
  11. 2009. július 5. 10:4916.

    Kedves Kahera,

     

    ahogy azt Bödli megírta alább, ez egy olyan topik, amelyet bárki olvashat, hozzászólni viszont csak úgy tud, ha a topik saját moderátora engedélyezi számára. Ezen kívül pedig meg is lehet hívni új tagokat.

     

    Talán nem titok, hogy Niloofar bizodalmából én lettem a topik "társtulajdonosa", avagy jogosult a moderálásra, esetleges zavarkeltő, viszálykeltő,  a topik színvonalát hosszútávon degradáló, stb. hozzászólók "zabályozására", figyelmeztetésére.Természetesen azt szeretném, ha többen is írnának a topikba, nem célom értelmetlen módon, önkényesen ("mert nekem úgy tetszik") moderálgatni. Ha negatív jeleket észlelek, akkor annak -a miheztartás végett- jobban is utánanézek a "Moderálási szabályzatban". Ha nem végzem jól a dolgom, akkor akár törölhetnek is az NLC-ről

     

    Elképzelhető, hogy olyan lesz a topik (amennyiben van rá lehetőség és Niloofarral való egyetértés), amelyben nem kell külön jelentkezni, bárki szabadon írhat majd benne, a moderálási eszközök azonban innentől kezdve adottak.

     

    Houston topikja például sokkal szigorúbb. Teljesen zárt, nem olvasható. Anno jelentkeztem tagnak, de nem kaptam visszajelzést. Ez lehet technikai okból is (nem küldte el a rendszer a jelentkezésem), vagy szándékosan is. Gondolom nem személyes oka van. Inkább csak az, hogy Houston 1-2 barátnői nem néznének jó szemmel, hiszen sajnos azt kellett észre vegyem, meglehetősen Irán és  Iszlám-ellenesek.

     

     

     

     

    előzmény:
    kahera (8)
    2009-07-04  19:09
  12. 2009. július 5. 10:1615.

    sziasztok. valen pont most gondoltam rád és mariammra.

    az iran topikban tegnap az én beirásom után irt a misszike

    mára eltűnt a beirása onnan. furcsa. valaki kimoderáltatta??

    gyerekek itt olyan meleg van már most

    kahera nálatok el tudom képzelni.  nekem itt a 30 fok 50-nek felel meg.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451749 (13)
    2009-07-05  00:17
  13. 2009. július 5. 00:2014.

    yuppi, mamnunam niloo aziz, még sosem hivtak meg topikba:D

     

    megnézte azt a videot vki amit pár napja belinkeltem az amerikaiakról? nagyon szeretem, ha rossz napom van mindig megnézem, és teljesen fel tud dobni. DE azt hangsúlyoznám, h nem ítélek el senkit, nincs bajom az usa-val és igyekszem nem általánosítani - főleg, h megcsinálták ugyan ezt Franciao.-ban is, és ők sem tudják, h hány világ háború volt, és ismerek olyan franciát aki azt gondolta Magyaro. Afrikában van valahol (pedig a vörös hajammal és szeplős arcommal nem mondanám tipikus afrikainak magam), de azért amiket missz misszi összehordott irakról, egyiptomról és iránról, megleptek, nagyon ügyesen a nacizmust is belekeverte, remélem ezeket másoknak nem meséli oly mély meggyőződéssel mint ahogy itt leírta:)

     

    khob, de ez az iran topik, ugyh csak elmesélem, hogy a multkor megcsináltam életem első fesenjan-ját és meglepően jól sikerült, a kedvesem mindet megette, repetázott is, és csak utána szakított velem:D

     

    shab bekher:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_451749
    Torolt_felhasznalo_451749
    2009. július 5. 00:1713.

    Köszönöm Niloo a meghivót

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (1)
    2009-07-04  16:54
  15. 2009. július 4. 21:2812.

    ezt a missziakárkit honnan szalajtották??????

    iszony egy butaprimkó ember komolyan...

    na lépek puszipá mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (10)
    2009-07-04  19:38
  16. 2009. július 4. 20:0611.
    ez üvegfal. tehát aki csatlakozik az látja hova jön
    előzmény:
    kahera (8)
    2009-07-04  19:09
  17. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2009. július 4. 19:3810.

    Kahera Drága !

     

    Isten hozott ebben a topicban!

     

    És Mindenkit Istenhozott!!!

    előzmény:
    kahera (8)
    2009-07-04  19:09
  18. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2009. július 4. 19:159.

    Csaje! Pont Te nem?

    Ne viccelj,tudod te vagy a böbe én meg a bözse

     

    na megyek én is pusza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640615 (4)
    2009-07-04  18:47
  19. 2009. július 4. 19:098.
    Koszonom, ez mindig jol esik.Mar az ereimben is kave folyik. Ez most milyen topik? Zart, vagy uvegfalu, vagy mi a csuda? Mert en nem igen figyelmesen olvastam am el, amit ezekrol az uj topikokrol irtak. Ugyhogy, itt allok, tudatlanul, valaki vilagositson fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640615 (7)
    2009-07-04  19:02
  20. 2009. július 4. 19:027.
    salam kahera  igazad van egyetértek. én most most ittam..
    előzmény:
    kahera (6)
    2009-07-04  18:59
  21. 2009. július 4. 18:596.
    Sziasztok, regi, kedves ismerosok. Most kaptam meg Juszuf meghivasat a topikba. Nagyon szepen koszonom, hogy gondoltatok ram. Igaz, mostanaban elfordultam makacsul mindenfele politikatol, valoszinu, gyomorrontast kaptam tole. ez lehet a baj. De azert husegesen olvasgattalak Benneteket mindig. Csak eppen hozzaszolni nem volt sem erom, sem kedvem. Valahogy annyi rossz tortenik mostanaban "korulottem" a vilagban, hogy csak kapkodom a fejem, de erteni mar nem sokat ertek belole. Epp most olvasom kedvenc lapomon, hogy a szuezi csatornan atengedtek egy tengeralatt-jarot. par csove atom fejekkel van felszerelve. Felejtenek bizony az emberek. elfelejtik a lebombazott iskolakat, a halott gyerekeket, minden borzalmat, amit ez az orszag atelt anno. Es nyaljak a valagat/elnezest/ a sopredeknek.Vilag, hova tartasz?????
    előzmény:
    Juszuf100 (3)
    2009-07-04  18:24
  22. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2009. július 4. 18:505.

    Isten hozott ezen a topicon is!

     

    Igazad is van!Már intézkedem is!

     

    Szóval Kahera Hegyiszellő! Gyertek !

     

    előzmény:
    Juszuf100 (3)
    2009-07-04  18:24
  23. 2009. július 4. 18:474.

    na itt vagyok niloo mire megnyitja az üzi ablakot nem igaz.

    szomszédolsz még vagy helyrejött a gép?

    amugy sziasztok igy kellett volna kezdenem bocsi

    a másik topikon el voltam képedve bözsi:-))))

    én vok erzsébet összekevertek

    az is jó volt hogy ne beszélj trágárul de igazad van

    akkora forma vagy csaje.

    most akkor mentem ahogy irtam majd jövök

    nem vagyok otthon iran témában de a topikinditó remélem tekintettel lesz a barátságunkra és beférek közétek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. július 4. 18:243.

    Szia Niloo!

     

    Hálás vagyok, hogy meghívtál!

     

    Kérlek hívd meg a régi Irán-topikolókat. Megígérem, hogy háttérbe vonulok itt és rövidebben fogok fogalmazni!

     

     

     

    Jó ötlet, itt nyugodtan írhatunk anélkül, hogy kizökkentenének, vagy hogy gátat szabnának egyesek a beszélgetések fejlődésének.

     

    Kaherának, Hegyiszellőnek és más fórumozóknak is itt a helye.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2009. július 4. 17:012.

    Bismillah al-rahman al-rahím!

    Azaz,Isten irgalmas és kegyelmes nevében.

     

    Gondoltam így meg jelenik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top