Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Emésztés-allergia.paleo?

pompidouenne
Létrehozva: 2014. február 2. 11:45

Sziasztok!

 

Előre leszögezem, hogy voltam orvosnál, UH-n, sőt voltam gyomor-és béltükrözésen is...Nem találtak szerencsére semmit. Az IBS elhangzott ugyan, de csak mint találgatás..

 

A 2. szülésem óta fordul elő  (nem császár volt), ennek már két éve, hogy időnként, mondjuk most, előtte meg 3 hónapja, hogy elkezd evés-ivás után borzasztóan kutymorogni a hasam, megakadnak a szelek, fájdogál a hasam, igen kellemetlen. Mndezek mellett meg a végtermék normális, nincs hasmenésem, sem az ellenkezője. Illetve olyan is volt, hogy mentem ugyan többször, de nem hasmenés volt, de ez nem jellemző.

 

Voltam természetgyógyásznál, nem ez ügyben, ők azt állapították meg valamiféle "beméréssel", hogy tejfehérje allergiám van. 

Tejet már előtte sem ittam jó ideje, de sajtot, tejfölt, túrót, joghurtot igen. 

Megpróbáltam elhagyni, de a legutóbbi ilyen épp abban az időszakban volt, mikor már pár hónapja nem ettem tejterméket. 

 

Ráadásul múltkor elkezdtem éjjelente izzadni. A vérvétel nem mutatott semmi komoly hátterét, a doki szerint CA hiány is okozhatja. NOha a vérben a kalcium az alsó határon volt, felírt calcimusc-ot és az izzadás elmúlt. Szóval lehet, hogy a tejtermékek elhagyása miatt Ca hiányom lett? Nem tudom, mindenesetre egy ideje sajtot, tejfölt, elsősorban ételben, nem önmagában, eszek. 

 

Próbáltam megfigyelni, hogy mi után jelentkezik a dolog, de mivel viszonylag ritkán jelentkezik, egyszerűen nem tudom lehet-e esetleg ételallergia a kiváltó ok. (Tegnap pl. meleszendvicset ettünk reggelire-ez nem jellemző, csak már untam a szokásosat sajttal, sonkával, s utána kezdtem érezni).

 

Egy ideig tanulányoztam a paleo diétát is, de mivel a család abszolut nem vevő rá, így belefáradtam, ráadásul sokszor oda jutottam, hogy nem tudtam mit egyek, mert ezt sem lehet, meg azt sem. Ráaásul a szülők termelte zöldségekkel tele van a mélyhűtő, ami nagy segítség, azt sem kell megvenni...szóval a borsót, zöldbabot nem tudtam elhagyni. 

 

Gondolkodom egy ételallergia vizsgálaton, de az most akciósan is 50 ezer, amit nem tudok megfizetni. Pedig anélkül szerintem egy étrendet sem érdemes vaktába követni szerintem. 

A barátnőmből indulok ki, akinek a párja paleó szerint étkezik  (s neki segített is a panaszokon), s ő is elhagyta a kenyeret és paleós lenmaglisztest kezdett enni. Később voltak ételallergia vizsgálaton, ahol kiderült, hogy a barátnőmnek a legmagasabb fokú allergiát a lenmagra mutattak ki, szóval azt hitte jót tesz, aztán pont az ellenkezője történt..

 

A párom túlsúlyos kicsit, és a családból hozva a hajlamot,  a cukrával, és a koleszterinjével is  gond van, ezért jó volna valami jó megoldás. Nálam is kimutatttak inzulinrezisztenciát, noha egy deka feleslegem sincs, a vérzsírok meg inkább alacsonyak, mint magasak. Amikor pl. a szénhidrátot csökkentettem, elkezdtem fogyni, pedig nagyon nem szeretnék. Miután emeltem, visszajöttek a kilók. A karácsonyi sütikhez vettem eritritet, kemény 2400 Ft/kg-ért,hogy legalább a cukor ne legyen benne, de azóta még nem tudtam újból venni, mert az el is fogyott akkor. Ennek anyagi oka is van, meg az is, hogy a városban nem sok helyen lehet kapni, a boltban egyáltalán nem. 

 

Volt valaki hasonló panaszokkal? Étrendváltozás segített? Volt ételallergia vizsgálaton? Stb. 

 

Segítsetek légyszi, mert olyan kellemetlen ez az állapot:-(

 

Köszi!

 

  1. 2014. február 2. 19:2726.
    Ez így igaz.
    előzmény:
    asztanaviszta (23)
    2014-02-02  18:06
  2. 2014. február 2. 19:0125.

     

    Szerintem ő már a Miatyánk-ot is átírta...

     

    "Mindennapi desztvizünket add meg nekünk ma....." 

     

    előzmény:
    asztanaviszta (23)
    2014-02-02  18:06
  3. 2014. február 2. 18:1124.

    IBS-nek utánaolvasgattam, de csak részben fedi a tüneteimet, minden mást az orvosok kizártak és széttárták a kezüket. ezért is kezdtem azzal, hogy orvosnál már jártam, ellenkezőleg nyilván oda mennék először (ahogy sokan nem ezt teszik, akik itt kérnek tanácsot)

     

    viszont más tapasztalatai még segíthetnek

     

    amúgy az IR-ről is itt hallottam először, tehát azért az ilyen topikok nem értelmetlenek. ez alapján mentem el kivizsgáltatni magam, persze a nődoki nem foglalkozott ezzel, nagyon kevés az, aki ért hozzá, én meg azért nem fogok százhoz elmenni, hogy valamelyik ilyen legyen, pláne, hogy a városunkban kb összesen 7-8 nőgyógyász van

     

    kemény pénzért megfizettem a vérvételt, amire a természetgyógyász elküldött, mert csak így értem célhoz. IR téren tehát tudom, hogy nem súlyos a helyzet, de a folyamat elkezdődött, így nem vehetem félvállról. teljesen nem is teszem, csak össze vagyok zavarodva a sok tanács, étrend és stb között. A paleót pl szóba sem hoztam még doki előtt, de az egyik már magától mondta, hogy csak azt meg ne próbáljam. Tehát ha orvoshoz, dietetikushoz megy valaki, valószínűleg egyik sem fogja ezt nemhogy támogatni, megemlíteni sem. 

     

    de ez az IR, az a topik meg nem arról szól..

  4. 2014. február 2. 18:0623.
    És a lényeg: a napi tisztasó adag után igyuk meg a napi adag desztillált vizünket.
    előzmény:
    Öreg (15)
    2014-02-02  16:31
  5. 2014. február 2. 18:0322.

    gondolhatod, hogy nem orvos...

     

    természetgyógyász küldött vérvételre, és ő

    ajánlotta kecskeruta teát, de attól fogyni kezdtem, állítólag vékonyaknak nem ajánlott.

    tök jó, mert ha meg az kéne, de fogyni nem akarok:-(

     

    amúgy meg egy teljes hormonszint rendbetételt írt elő, arra végre ki tudtam váltani a sok mindent, ami kellett

     

    a mellékvese fáradtság hat az inzulin szintre is, ha az javul, akkor sok minden más is

    előzmény:
    huncut (18)
    2014-02-02  17:04
  6. 2014. február 2. 17:4321.

    http://amindenit.blog.hu/2012/09/26/a_fluoridos_fogkrem_me reg

     

    A strand vize sokkal több fluort és klórt tartalmaz, mint az ivóvíz, mégsem hallani egyetlen esetről sem, hogy egy nagyobb nyelet víz után az illető meghalt volna a klórtól vagy a fluortól. Sokkal többször hallani, hogy vízbe fulladt az illető. Akkor most a víz is halálos méreg, mert emberek halálát okozza? 

     

    ...

     

    A fogkrémben található fluorid csak akkor jelentene különösebb veszélyt, ha több tubussal megennénk belőle. Fogmosás közben ugyanis nem nyeljük le, nagy részét kiköpjük, a száj nyálkahártyáján keresztül pedig nem tud annyi felszívódni, hiszen nincs annyi ideig a szájban. Mellesleg a nyakamat rámerném tenni, hogy csak nagyon kevesen vannak, akik tényleg betartják a 3-5 perc fogmosást.

    előzmény:
    Öreg (15)
    2014-02-02  16:31
  7. 2014. február 2. 17:3320.

    Te ostoba, nem 50, hanem 160-180 fok fölött!!!!!

     

     

    előzmény:
    Öreg (15)
    2014-02-02  16:31
  8. 2014. február 2. 17:3119.

    A dihidrogén monoxid is méreg, csaxólok!

    És te literszámra iszod.

    előzmény:
    Öreg (15)
    2014-02-02  16:31
  9. 2014. február 2. 17:0418.
    Hát nem tudom....a lányom nem volt túlsúlyos amikor megállapították, hogy IR-es. Viszont annak van egy  diétája, ami nem csak abból áll, hogy a cukrot mellőzöd. Sőt akinek komolyabb annak gyógyszert is kell szednie. Ezt nem mondták neked, egyáltalán ki és hol állapította meg ezt a bajodat?
    előzmény:
    pompidouenne (13)
    2014-02-02  15:05
  10. 2014. február 2. 16:5017.
    Minden esetre a te válaszod elég tudományos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (16)
    2014-02-02  16:41
  11. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 2. 16:4116.

    Hát persze, te szakember:-))) 

    áraszd itt is az áltudományos nézeteidet. Sokan beveszik. 

    előzmény:
    Öreg (15)
    2014-02-02  16:31
  12. 2014. február 2. 16:3115.

    A fluoroid méreg, az egyik legrákkeltőb anyag.

     

    Többek között, csontosdást ásványi anyag hiányt okoz.

     

    SZÉNHIDRÁT ANYAGCSERE  ZAVART.

     

    Én pld zsírral főzők, az olajból 50 fok fölött  igen furcsa anyagok szabadulnak fel.

     

    Nalam a tisztasó NACL  patikában veszem, ajánlott 18gr megenni naponta.

    előzmény:
    pompidouenne (14)
    2014-02-02  15:12
  13. 2014. február 2. 15:1214.

    De miért, ha eddig nem volt gondom a fluoridos fogkrémmel, akkor egyszercsak miért? Vagy a terhesség alatt változhat ilyesmi? Nekem kifejezetten a második szülésem óta vannak emésztési problémáim.

     

    Az ízfokozók közül a nátrium glutamátra mindenképpen gyanakszom. Egy kerti partin előpácolt hús volt a kaja, és utána egyből ment a hasam. Borzasztó piros volt a hús, és nagyon guszta, állítólag direkt azért teszik bele. Aztán emlékszem, hogy kb 6-7 éve egy kerti party után szintén így jártam, bár akkor nem tudom már mi volt a kaja. Mi alapból előre pácolt húst nem szoktunk enni. Igaz sok mindenben benne van a NA-glutamát, de biztos, hogy az sem mindegy milyen mértékben van benne. 

     

    Borsót, babot ritkán eszem, de előfordul, de amikor puffadok, akkor nem érzem, hogy ezek erősítenék, amikor meg nem puffadok, akkor ezek sem okoznak gondot...

     

     

    Himalája sót használunk.

     

    Üdítőt sznte semmit nem iszunk, csak vizet, igaz alacsony tartalmú ásványvizet.

     

     

    előzmény:
    Öreg (10)
    2014-02-02  13:23
  14. 2014. február 2. 15:0513.

    Tudom, hogy nincs egyenes összefüggés, bár azért azt mondják általában a túlsúlyosokra jellemző az IR.

     

    Emiatt is gondoltam rá, hogy alternatív édesítéshez fordulok. A mesterségestől tartok kicsit, de jobb híján azt használom, próbáltam a nyírfacukrot, de ha picit többet használok, megy a hasam. Eddig az eritrit volt a legjobb, de az elég drága sajnos. De megint készülök venni.

    előzmény:
    huncut (12)
    2014-02-02  13:45
  15. 2014. február 2. 13:4512.
    Az inzulinrezisztenciának semmi köze a súlyodhoz, emiatt csinálod a diétát?
    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  16. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2014. február 2. 13:4111.
    Hat e miatt van! Igyal egy kis sort
    előzmény:
    pompidouenne (7)
    2014-02-02  12:50
  17. 2014. február 2. 13:2310.

    Okos tanácsot adni kevés ismeretből nem lehet.

    De a fluorid tartálmazó fogkrémet elfelejteni.

    Lehetőleg kerülni, minden tartósitó, izfokozó, állagjavító élelmiszereket.

    Kerülni a pufasztó hatású zöltségeket, borsó, bab stb

    Tisztavizet inni.

    Kellően sózni az ételeket, tiszta sóval.

    Cukros ételeket, italokat elkerülni.

    Napi 2l tiszta vizet meg kell inni.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  18. 2014. február 2. 12:539.
    Esetleg paleóval kapcsolatban ismersz olyan könyvet, vagy weboldalt, ahol nem kell vadászgatni a recepteket, hanem minden egyhelyen van? Másolgattam korábban ezt-azt, de az elég kevéske, attól még éhenhalunk:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (8)
    2014-02-02  12:50
  19. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2014. február 2. 12:508.
    Allergia ügyben segíteni nem tudok, paleoban annál inkább és csak pozitívak a tapasztalataim.
    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  20. 2014. február 2. 12:507.
    valamiért kitörlődött, évek óta vizet iszom, azt akartam írni:-)
    előzmény:
    pompidouenne (6)
    2014-02-02  12:48
  21. 2014. február 2. 12:486.

    Amúgy annyit akartam még hozzátenni, hogy a Dipankrin, ami mintha segítene, a sok másféle, amit felírtak puffadásra, az semmi, csak pénzkidobás. A dipankrin állítólag hasnyálmirigy enzimeket tartalmaz, amik segítik az emésztést. De én nem akarok gyógyszereket szedni, az nem megoldás. De akkor mi van? Lehet, hogy a hasnyálmirigy enzimtermelésével van gond, de a vérképben a hasnyálmirigyre vonatkozóan mindig minden jó, az Uh-n is rendben volt...

     


    A csoki nálam is gyenge pont....

     

    A tejtermék annyiban, hogy csinálok gyakran rakott dolgokat, arra meg minimum a tejföl, de fajtától függően sajtot is teszek. A zabtejszín egész más ízt adott, ráadásul méregdrága. A tej nem hiányzik, a  kakaó néha, de emlékszem a kakaó, tejeskávé mindig olyan "nehéz" volt a hasamnak. 

     

    A cukorról való leszokás igazából kitartás kérdése, ahogy igaz az, hogy minél több cukrosat eszel, annál többet kívánsz, úgy az is igaz, hogy ha kitartó vagy, akkor ha egyre kevesebbet eszel belőle, már nem kívánod annyira. Én ezt vettem észre. Nálam csak teljes elhagyásnál van, hogy jön egy pont, amikor ide a sütit....De annyi változás mindenképpen van, hogy már évek óta iszom,  üdítőt nagyon ritkán, nem is kívánom. Míg régen a fantáért oda voltam, most borzasztó édesnek érzem. Persze lehet, hogy az emberek cukor függőségének kialakítása érdekében ma már még többet tesznek bele.....Régen a sütiben is inkább a jó kis vajkrémeseket szerettem, most már jobban megy egy almáspite, vagy valamilyen rétes, mákos, stb, szóval a gyümölcsösek.

    előzmény:
    meandmyman (2)
    2014-02-02  12:20
  22. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 2. 12:465.

    neeee....hasgörcs, néhány mikro-milli-nem is mérhető fluorid miatt, ami a szájad nyálkahártyján felszívódhatott...

    Hát biztosan az volt a bűnös. 

    előzmény:
    meandmyman (4)
    2014-02-02  12:29
  23. 2014. február 2. 12:294.

    Nem de hasgorcsot okozott, a pencilint se kell lenyelned ha allergias vagy ra, azonnal kijon:-))))))

     

    Mondjuk nem gondolom h allergias lennek a fluoridra de valamiert a masik mukodik:-)))))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (3)
    2014-02-02  12:26
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 2. 12:263.
    Megetted a fogkrémet? :-))
    előzmény:
    meandmyman (2)
    2014-02-02  12:20
  25. 2014. február 2. 12:202.

    Sziooo,

     

    En IBS-el mentem gyomortukrozesre, semmit nem talaltak nalam sem, utana szeklet vizsgalat es kiderult, h laktoz allergiam van, semmifele tejtermeket nem ehetek,egy csomo mindent nem toleral a gyomrom.

     

    Nem iszom tejet, leszoktam a kaverol, a tejtermekekrol, tesztat mar egy eve nem ettem, es nem iszom colat sem egyeb uditoket.Alkoholt sem (meg alkalmankent sem)viszont rendszeresen mozgok...egyebkent a fluoridos fogkrem is okozott nalam problemakat, szoval olyat veszek ami nem tartalmaz fluoridot.

     

    Sok mindenrol le lehet szokni, a csokrol spec.nem sikerult hetvegente megeszek egyet, es akkor az egesz nap a mellekhelyisegben toltom 

     

    A paleo jo, de nagyon szigoru...a lenyege az, h rendbejottem:-)))

     

    A cukros dolgokat erdemes kerulni (ez mondjuk alkatfuggo ), az izzadas nem tudom mitol van. Nem mentem el allergia vizsgalatra,mert szekletbol kimutattak a problemat de a helyedben elmennek, mert lehet h nalad mas tipusu problemak vannak. 

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45

Címlap

top