Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több magyar hagyna itt mindent

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. május 16. 12:26
Soha nem akarta ennyi magyar elhagyni az országot a rendszerváltás óta – derült ki egy friss felmérésből. A hír kommentálására Karafiáth Orsolya vállalkozott.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2011. május 19. 08:06501.
    Nem vagyok gazdasági vezető. Az érveim egy kisember érvei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (497)
    2011-05-19  06:58
  2. 2011. május 19. 07:08500.
    Múltkor azon dobtam hátast, hogy innen az nlc-ről valaki sírásóknak akart hálapénzt adni. Jó, mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (496)
    2011-05-19  06:55
  3. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 19. 07:01499.

    Úgy hangzanak a magyar szólamok, mint amikor a szegény nagycsaládos szülőktől követelőzik a sok neveletlen kölyke.

    előzmény:
    emma33 (474)
    2011-05-18  18:48
  4. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 19. 07:00498.
    Talán, mert neki is a légkör fontosabb, mint az anyagiak. 
    idézet:
    fata (480)
    2011-05-18 18:41:20

    Amikor majd betölti a 18. joga lesz kedvére cselekedni. Addig meg köszönje meg a szüleinek, hogy nem maradnak és nem kenyéren, vízen tartják a sok cimbora közt.

     

    előzmény:
    fata (473)
    2011-05-18  18:41
  5. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 19. 06:58497.

    Mondok egy látványos példát. Az olasz autópálya építése.

    A maffia korrumpálta a döntéshozókat, ezért épült olya sok és olyan ütemben.

    Maga az építés rengeteg munkát adott. Az autópálya meg elég világos mindenkinek, mit hozott Olaszországnak.

     

    Nagyon szívesen elolvasom az érveid, ha egy gazdasági szereplő vagy, milyen céget vezetsz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (469)
    2011-05-18  17:38
  6. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 19. 06:55496.
    Halapenz. Mitol olyan halas a beteg, ha a doktor ra sem nezett. Aztan annyira halas, hogy tobb szazezer Ft, tobb havi kereset az erteke??? Akkor ne sirjon, hogy nincs mit enni. Halalkodjon.
    idézet:
    Selloke (477)
    2011-05-18 17:44:12

    A hálapénz megnevezést a sok szaralak használja, aki magának is hazudik.

    Nem mondja ki valósan mit követ el, igyekszik szépíteni ezt a mocskos szándékot amitől vezérelve adja a doktornak.

    A tarifás doktorokat meg le kellene csukni.

     

    előzmény:
    Selloke (470)
    2011-05-18  17:44
  7. 2011. május 19. 06:26495.

    Köszi, kicsit magamra ismertem és jólesett :)))

     

     

    Egyszer látogatóban voltam egy magyar ismerősnél. Odaértem, rögtön kerestem újságot. Ja, nekik nincs, nem szoktak hozni. Nem venni... a metro ingyen van. De egyáltalán semmilyen helyi hírt nem hallgatnak az időjáráson kívül. Dunatévén kívül nem néztek semmit. Én viszont (amikor nem az utcákat róttam) angol hírműsoropkat hallgattam, a lányom reggel az Upsy Daisyt várta, ami azóta is nagy kedvence, meg kellett vegyem neki a ruhát, van egy rakás babája, bábuja, órája, hátizsákja :) Persze kellett hozzá  egy hülyeanyja, aki támogatta ebben, nem hátsó szándékkal, hiszen az a mese olyan szép angol, rövidke érthető mondatokkal, állandó visszakérdezéssel, és a kedvenc mese miatt pár mondatot már saját maga megértett, a többit eleinte én fordítottam, aztán azt is megértette.

     

    Naszóval, ez a család... apuka eljárt dolgozni, mondom, menjünk valahova. Tudtam, hogy van a helyi könyvtárban majdnem minden nap gyerekeknek program, talán felolvasás vagy hasonló. Á, ők nem szoktak menni, mert ott angolok vannak. De mit is várjon az ember olyantól, aki 1 év ESOL után is, mikor megkérdezik tőle, hogy hol van a férje, ezt modja: he go city.

     

    Naszóval, az ismerősöm mindíg csak azon sóhajtozott, hogy haza akar jönni, húzza a honvágy, az itthagyott család. Nem akart új barátokat, nem akart semmit. Mikor mentem, itthoni kaját kellett vinnem neki, mert elfogyott, szülei futárral küldtek neki mindent. Mondom neki, Tünde, akkora választék van itt, hát én egyfolytában csak próbálgatnék, végigenném az összes nemzet kajáját, mert itt legalább megvan mindenhez az alapanyag. Á, ő nem!!! Miért? Metr csak. Olyan kínai kajákat ettem, amikről azóta is csak álmodom, itthon azóta nem ettem kínait, mert ég és föld!!!! Milyen hülyeség, nem, hogy Angliában még akínai kaja is finomabb :)))) 

    Ez a csaj a pénze nagy részét arra költötte, hogy hazatelefonálgatott (hiába mondtam neki freecallt, és hasonló voipokat) kereste a magyarok társaságát (főleg olyanokat talált, akikkel aztán közösen nyávoghatott, hogy jajjjdehazaakarokmenni. Itthon egyébként meg azt mondogatta, hogy jajjderossz itthon.

     

    Na, jó hosszúra siekrült, de benne van, amit akartam mondani, hogy az, akinek a személyisége olyan, az sosem fogja magát sehol sem jól érezni. 

    előzmény:
    emma33 (486)
    2011-05-19  01:07
  8. 2011. május 19. 06:10494.

    Na, akkor elmondom, hogy az általad említett nagy közvetítőcégeknél mi a helyzet.

    Tele vannak ajánlatokkal, ugye? Ezt látod... Sok állás van, a közvetítőcégek nagyon jól végzik a munkát, tele vannak, mint a délibusz. Azok a cégek is ezt látják, akik nagyritkán közvetítőcéget keresnek. Hú, egyik jobb, mint a másik, jól megy nekik.

    Ők viszont előszedik a régi leírásokat, a régi ajánlatokat. Ezt múltkor mondta valaki, miután csodálkoztam, hogy a bazijó önéletrajzomra még csak a füle botját sem mozdította senki. Furcsa volt, mert csak olyan ajánlatra jelentkeztem, ami passzolt, végzettségre, tapasztalatra pontosan. 

    És érdekes módon nem történt semmi. Na, onnan kezdve nem jelentkeztem közvetítőcégek ajánlataira, hanem csakis olyanokra, amiket a cégek saját maguk hirdetnek meg. Érdekes módon ettől a ponttól kezdve járok interjúkra, sajnos kevés sikerrel.

    Nem azért, mert nem felelnék meg. Gondold el, hogy könyvelőként (10 évig főkönyvelőként dolgoztam) 16 éves gyakorlattal, angoltudással, béres és tbismeretekkel nem találok normális helyet. Mert az a hely, ahol azt mondják, hogy napi 8 órára úgy fizetnek 160e+áfát, hogy számlázzam le, az a hely nem normális. 160-ból lejön a járulékom, 55 körül, bejárok, az havi 60e és máris ott tartok, hogy olyan pénzért dolgozom, mint az utcaseprő 4 órában. Ja, és saját ügyfélkaput kellene használni, ami egyenlő a teljes felelősségvállalással.

    Vagy adnak 150-et, de minimálbéres bejelentéssel. (szinténmínusz utiköltség)

    Szóval, nekem ne mondja senki, hogy annyi állás van... 

    Nekem nem kell céges kocsi, csak tisztességes fizetés. A munkámhoz, tapasztalatomhoz, tudásomhoz közelítő, amiből meg tudok élni.

    előzmény:
    mirc (481)
    2011-05-18  22:06
  9. 2011. május 19. 03:56493.
    dolgokal=dolgokkal
    előzmény:
    Csalf a Romeo (492)
    2011-05-19  03:53
  10. 2011. május 19. 03:53492.

    Azt a cikket belinkeltem, és az én közöm annyi hozzá. Az ujságíró leírta a véleményét, az olvasó pedig formálja a sajátját.

    Politikai dolgokal olyan keveset foglalkozok amennyire feltétlen szükségét látom, miszerint az én véleménye nem tartozik másokra.

    előzmény:
    Kundalini (479)
    2011-05-18  21:57
  11. 2011. május 19. 02:26491.

    Nem olvastam a korabbi disputat, csak hozzafuzom a magam velemenyet ehhez az utolso beirashoz- remelem nem ures szocseples, tulbeszelt tema.; en mar regen rajottem, pusztan az a teny, hogy ugyanabbol az orszagbol erkeztel egy masik orszagba   nem eleg a baratsaghoz. Ha otthon nem lettem volna jo viszonyban valakivel (mert maskeppen latjuk a vilag dolgait, mert kulonbozoek vagyunk...) hat a vilag masik sarkaban sem lesz maskeppen.

    Ami nem azt jelenti, hogy nem segitjuk egykori honfitarsainkat ha modunk van, ha kell. Ugyanugy mint a vilag egyeb sarkabol idejott bevandorlokat, raszorulokat  is.

    előzmény:
    Torontina (489)
    2011-05-19  01:50
  12. 2011. május 19. 02:16490.

    Vigyazz, kedves Duen, mit irsz ezen a forumon, mert itt nem igen turik ha kulfold ellen, de sokkal inkabb ha Magyarorszag mellett allsz ki... en ugyan -ideiglenesen-kulfoldon elek, de haza vagyom. Es meselek egy tortenetet: el itt egy idosebb holgy ismerosunk. 23 volt, mikor kijott a ferjevel, 2 pici gyerekevel. A csalad csak igy maradhatott egyutt, bar a holgy lelkibeteg volt hogy ott kellett hagynia mindent. Cseperedtek a gyerekek, lett szep haz, jo auto, biztos megelhetes, de a holgy csak csak haza vagyodott... majd mikor kevesebb penz jutott es nem tehette meg hogy evente akar ketszer is haza utazzon, teljesen panikba esett es ongyilkos akart lenni, szerencsere idoben ratalaltak. Majd jott a depresszio, a pszichiatriai kezelesek, majd ismet ongyilkossagi kiserlet. Mai napig hangulatjavitokat, altatokat szed. Ha meghallja a magyar Himnuszt, elsirja magat, ha magyar filmeket nez, azonnal haza akar menni... pedig van egy kedves, szereto ferje, 2 sikeres gyereke, es egy csodaszep pici unokaja is.. egyvalamije nincs, igazi OTTHONA! 

    Vannak ilyenek is, ilyen felfogasu emberek. Megertem oket, annak ellenere is hogy most ugyan ugy tunik, atmeneti a kulhon, de ki tudja mit hoz a jovo ha nem rendezodnek otthon a dolgok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743261 (467)
    2011-05-18  17:27
  13. 2011. május 19. 01:50489.

    "Mindenhol sok ember van és aki korrekt az barátokat is talál, nem szükséges magyarok közelében lakni.

    A kinti magyar magyar viszonyról meg legendák vannak, de az egy másik topik témája.

    USA vicc, ha van egy magyarbarátod, nincs szükséged ellenségre."

     

    Na vegre, koszonom, ezzel talan lezarhatjuk a temat, pontosan erre gondoltam mikor megirtam az elso hozzaszolasomat... halleluja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (433)
    2011-05-18  14:27
  14. 2011. május 19. 01:31488.
    Nem ertem hogy az egesz mondanivalombol miert csak erre az egyetlen fel mondatra osszpontosit mindenki. Most korrigalom hogy ne keltsen tobb zavart. Konkretan az itt elo magyarokrol beszelek, akikkel kapcsolatban rossz tapasztalataim vannak. Vannak kivetelek, konkretan egyetlenegy csalad a hatbol akiket itt ismerunk. Eleg rossz arany. A keszulekem teljesen rendben van, eddigi eletem soran nem volt uzemzavar, furcsa hogy csak epp itt van...  Akikkel ismerkedunk es nem magyarok, mind nagyon kedvesek, segitokeszek es oszintek! Es en azt emeltem ki hogy oszinte baratsagot nagyon ritkan kothet SZERINTEM az ember, de ha csak idotoltesre kell, talalunk tarsakat. Egy itteni forumozo irt nekem privat mert nem akarta magara huzni a tomeg haragjat mint en.. szoval o is alatamasztotta amit irtam, o is megjarta mar a baratokkal. Egy szo mint szaz, aki talal baratokat es oszinte kapcsolatot teremthet, szerencsesnek mondhatja magat. Talan az otthoni helyzet miatt is irigy legtobbjuk ha elore jutsz. Es en sosem kerkedtem, ugyesen kutakodnak a kivancsi emberek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (339)
    2011-05-18  09:44
  15. 2011. május 19. 01:16487.

    Egyetertek Veled!  Ahogy mondod.. de ha nem is ostobasag, mert egyertelmuen ertelmes hozzaszolorol beszelunk, nem is vitas, de magas lorol szol, az biztos.. es teszik ezt altalaban azok, akiknek fogalmuk sincsen, hogy milyen a helyzet otthon...bocsanat, nekunk otthon, nekik mar nem... Csak egy pelda: miota itt vagyunk, megdobbenve nezem az itteni TV csatornan a magyar nemzetisegi musort. Ugy mutatjak be Magyarorszagot, mintha ott meg mindig lovaskocsival jarnanak es a fovarosban gemeskutbol mernek a vizet.... ismetelgetik a hatvanas evek tancdalfesztivalos eloadasait, joebedhez szol a nota, stb... mondanom sem kell, 56-os emigransok szerkesztik, akik evtizedek ota nem jartak Magyarorszagon... lehet szidalmazni es lenezni Magyarorszagot, de idonkent eszre kell venni a jot is benne, eltekintve a politikatol. Es ha mar en meg lettem szolva azert, mert altalanositottam hogy kulfoldon nem lehet bizalmas az ember... felhaboritonak tartom azt a kijelentest, hogy a magyar ember hulye es budos neki a ketkezi munka! Rengeteg jo szakembert ismerek szemelyesen /pl az edesapam/ aki ketkezi fizikai munkat vegzett egesz eleteben tokeletesen kitanulva a mesterseget, es most is vegezne ha a multinacionalis cegek nem tettek volna tonkre a kisvallalkozokat, egyeni vallalkozokat! 

    Ami pedig engem illet, nem hinnem, hogy az hiba lehet, hogy alapvetoen hamar kozel engedem magamhoz az embereket. Eddig pozitiv tulajdonsagnak hittem, ha valaki bizalmas es kozvetlen, megadva a masiknak a lehetoseget arra hogy normalis emberi kapcsolatot alakitson ki. Nem mondom hogy mindenkivel szemben korlatokat kell allitani, de ovatosabb vagyok miota tudom, nem mindenki olyan egyenes, mint en. Errol ennyit, nem is akarom tovabb ragni ezt a csontot. 

    Feneketlen kut ez a tema, mindig lesznek ervek es ellenervek. Mindenkinek meglehet a velemenye, meg is kell hallgatni de masok onerzetebe ugy hiszem, senkinek sem kellene beletaposnia, lehet fogalmazni ugy is, hogy azzal senkit ne bantsunk meg. 

    Szep estet mindenkinek a Vilag barmely reszen is eljen! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (328)
    2011-05-18  07:07
  16. 2011. május 19. 01:07486.

    (Tolem is kerdezed, Rildiko?)

     

    Amugy ha magyar ferjem lenne es nem angol,  nem jottem volna ki. Nem mindenkinel, de latom egy kicsit a "gettosodast" , a magyarok szinte csak magyarokkal baratkoznak, allandoan hazajarnak,  magyar esszel probalkoznak problemakat megoldani, az orszagban zajlo esemenyekrol vannak, akiknek  fogalmuk sincs, csomo csapdaba beleszaladnak. Persze, ertem, hogy ez nem mindenkinek problema,  de nekem az lenne. 

     

    Masik, hogy nehez megjosolni, mi lesz ennek a folyamatnak a vege.  Abbol nem erdemes kiindulni, hogy anno hogyan disszidalt valaki Ausztraliaba, mert ez most teljesen mas helyzet. Inkabb vendegmunkasokkent tartjak oket szamon ("post-enlargment migrant worker"), es az atmenetiseg miatt lelkileg megmarad a bizonytalansag erzes.  Annak idejen, ha valaki mindent hatrahagyva, szinte buncselekmenyt elkovetve disszidalt, abban a tudatban ment ki, hogy nem terhet vissza, majd csak mar ausztral allampolgarkent. Minden erejevel igyekezett az orszagot uj hazajanak elfogadni, beilleszkedni, orokre letelepedni. A gyerekeiknek angol nevet adtak, hiszen ugysem fog Mo-on elni, alig tanitottak meg magyarul oket - hogy eleteben 3x ellatogasson?

    Ez most lelkileg teljesen mas teszta,  sokan azzal mennek el, ha nem jon be, visszajovok stb. Tudok tobb csaladot, sot ez a tobbseg, ahol folyamatosan napirenden van a "hazamenjunk-e most mar vagy ne" tema.  Ha hazamennek, akkor meg hianyzik Anglia, es azon gondolkodnak, mikor menjenek ki megint.  Igy aztan nem torekszenek olyan nagyon megismerni a befogado orszagot, a szokasokat csak annyira, amennyire nagyon szukseges.

    Es teljesen nyiltan csak az anyagi boldogulas motivalja a kulfoldi munkavallalast.  Leszamitva par embert, aki meg van veszve az allandoan szitalo angol esoert :-D, nem torekszenek beilleszkedesre, az erzelmi kotodesre. Ezert van az is, foleg az elejen, hogy nem erdekli oket, mit gondol roluk a befogado tarsadalom, szivesen fogadjak-e oket stb. 

    Hogy hosszu tavon mi lesz ebbol a tendenciabol, azt meg nem lehet tudni.  Nem tudom, milyen erzes lehet tartosan olyan helyen elni, ahol csak a penz miatt vagyok es egyebkent nem erdekel es hulyek mind... :-D

    előzmény:
    Rildiko (475)
    2011-05-18  20:23
  17. Torolt_felhasznalo_940637
    Torolt_felhasznalo_940637
    2011. május 19. 00:39485.
    Mindenkinek maganak kell eldönteni hol tud es akar boldogulni!Azt senki sem gondolhatja komolyan,hogy az egesz orszag kivandorolhat.Erdekes lenne ha az összes szegenyebb orszag tagjai a jobb helyzetü orszagokba mennenek ,olyan sok embernek nem jutna munka..
    Nekem bejött a valtas, de en sem mentem volna ha nem külföldi a parom.
    Otthon is vannak akik jol elboldogulnak, akkor miert hagynak itt az otthonukat ,szereteiket.Ez valoban nem lenezendö es a gyavasaghoz plane nincs köze.
    Akinek valoban nincs otthon eselye normalis elethez es elmegy, sok sikert es kitartast kivanok neki!Kesöbb viszont ne erezze magat különbnek az itthon maradottaknal!
    Az itthon maradok se hazaarulozzak le akik elmentek,mert nekik igy volt jobb..
    előzmény:
    mirc (481)
    2011-05-18  22:06
  18. Torolt_felhasznalo_940637
    Torolt_felhasznalo_940637
    2011. május 18. 23:59484.
    Tetszett a hozzaszolasod!Szepen mindenfele bantas nelkül leirtad a velemenyed!
    előzmény:
    mirc (481)
    2011-05-18  22:06
  19. 2011. május 18. 23:41483.
    Szia, mi is kulfoldon elunk, 2 es 4 evesek voltak a gyerekek amikor kijottunk. Amikor a kisebbik bekerult napi harom orara oviba en elkezdtem napi nehany oraban dolgozni, de igy is a fel fizetesemet vitte el a gyerekvigyazo. Most is reszmunkaidoben dolgozom de most mar nem kell senkinek fizetnunk, szerencsere mar mindketto iskolas. Nekunk megerte kijonni, holott meg a valsag elott jottunk, mert mar akkor kuszkodtunk otthon. Itt is egyre dragul minden, nehezebben jovunk ki a penzbol, de meg mindig sokkal jobb szinvonalon elunk, mint otthon elnenk.
    előzmény:
    Rildiko (475)
    2011-05-18  20:23
  20. 2011. május 18. 23:23482.

    Ha már nemzetek:

     

     Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.

    Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:
    NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel:
    - Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.

    A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.
    - Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni,
    az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.

    A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:
    - Nem látom az őrséget, és tábla sincs.
    - Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. május 18. 22:06481.

    Én csak azt szeretném mondani, hogy a végső stádiumban lévő betegnek is megkönnyítik az utolsó napjait-óráit. Nem szép dolog legyávázni az ittmaradót. Nem mindenki azért marad, mert nincs módja elmenni és mert tehetetlen, gyenge jellem.

     

    Nem szeretem azt hallgatni, hogy itt mindennek vége hamarosan, és hogy ezt mi akartuk. Eleve, hogy beszélhet magyar magyarról úgy, hogy ti, meg mi? Én nem akartam, rám ne mutogasson senki. Szerintem senki nem ezt akarta.

    Látom, tudom én is, hogy nem a legjobb itthon a helyzet. Még reménykedem, hogy lesz jobb, az én családom még kényelemben él, nem nélkülözünk.

     

    Pakolni, elmenni, persze. Beszélek nyelveket, versenyképes szakmám van, de mit ad isten, ezzel itthon is jól keresek. Külföldre is mehetnék a cégen belül, ahol jelenleg dolgozom. Meg tudnám oldani. A férjem is könnyen találna kint munkát. Az ingatlanjaimat meg az értéküket pont le.....

    Viszont itt van az Édesanyám, a Nagymamám, Anyósom, Apósom, akiknek a szívük szakadna meg, ha elvinném tőlük az unokáikat. Nem csak a gyerekeimért vagyok felelős, a szüleimért is.

     

    Leköphet, aki elment, én nem tudom itthagyni a szeretteimet, a kedves helyeket. Nem panaszkodom, hogy mennyire rossz itt. Nekem nem rossz. Szerethetek, szeretnek, van mit ennem, van egészségem, szép otthonom, még autóm is, minimális hitelem, szórakozásra, nyaralásra is futja.

     

    Munka meg igenis van! A cégnél, ahol dolgozom, október és március között 150 embert vettünk fel, és még legalább ennyit akarunk felvenni. Nem igaz, hogy nincs jövője a fiatalnak! 1-2 nyelvet kell beszélni és nyitottnak lenni a "mocsok, kizsákmányoló multira". A fizetés 400 bruttónál kezdődik(!), erre ne mondja nekem senki, hogy nem lehet belőle megélni! Nem egyből elrohangálni kellene az országból, hogy aztán Angliában mosogasson a fiatal, hanem próbálkozni. 

     

    Grafton, Randstad, Trenkwalder, Karrier Hungária, cska hogy a legnagyobb közvetítőket említsem. Becsődöltek? Nem. Tehát van munka, ahova kellene ember.

     

    Hallottam olyan kifogást, hogy miért nem kell az állás:

    - a céges autót nem használhatja magáncélra

    - nincsen automatikusan járó "homeworking" day

    - a céges autó márkája nem megfelelő 

    - a céges autó túl kicsi

    - messze áll meg az irodától a 4-6-os 

    - nem biztosít a cég albérletet

    - nincs az iroda közelében bevásárlóközpont

     

    És jön az indiai, román, szerb, fehérorosz, stb munkaérő, aki örömmel elvállalja a munkát, mert a magyar fiatalok jókora részének derogál az adminisztratív munka igen jó fizetésért kezdés gyanánt.

     

    Ennyi voltam, mert ennek se vége, se hossza.

     

    Üdv, mirc 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-05-16  12:26
  22. 2011. május 18. 22:04480.

    Na, én is azt érzem, hogy rossz helyre dobtak le :)

    Mondjuk érdekes, mehetnék Olaszországba, lenne helyem, de nem akarok... Amerika vagy Kanada? Nem vonz.... Valami miatt nekem Anglia van megírva :) 

    előzmény:
    feleselek (478)
    2011-05-18  21:56
  23. 2011. május 18. 21:57479.

    Ehez képest a Benes dekrétum az estimese igaz?Az nem fasiszta?

     

    előzmény:
    Csalf a Romeo (472)
    2011-05-18  18:17
  24. 2011. május 18. 21:56478.

    "Kis család és nagycsalád.. barátok. Na, nem sok. Ennyi. Ez nem kevés, de megoldható úgy is, hogy nem 5 méterre lakom tőlük, ellenben nagy ívben tojok a Mátrára, Börzsönyre, Dunára-Tiszára, Balatont pedig semmibe sem veszem. Ha nyaralni megyek, külföld. Olcsóbb is, jobb is.

    Az angol vidék, a táj, az angliai eső, szitáló, a hajnali ködös-párás idő. Hmmm... minden vágyam."

     

    Én sem vagyok itt kíváncsi semmire. Sorry.

     

    "Sebestyén Márta?????? Mermér????"

     

    Borsózik a hátam a magyar népzenétől, gyerekkoromtól fogva idegen nekem.

     

    Idegen, mint annyi minden... Ezért vágyom hát el régóta, semmi köze ennek a pénzhez. Téves címre kézbesített a gólya, ez van.

     

    "Czeizelre és Rubikra külföldön is lehetek büszke, ha mindenképpen annak kell lennem. Magyar történelem és irodalom. Najó, hagyjuk. Ez pont olyan, mint a magyar nájlonotthonka. Kurva büszkének kellett lenni annak idején rá, mert a magyar hiánygazdálkodás cucilista ipar legszebb termékei voltak. Mint a citrom. Kicsi is, savanyú is, de a mienk."

     

    Minden országnak vannak Nobel-díjas tudósai, feltalálói, írói, költői, zseniális festői, zeneművészei, jelentős (pozitív) történelmi alakjai.

    Én nemzetiségtől függetlenül tisztelem mindegyiket. Akit kedvelek, azt az alkotásai alapján kedvelem. 

     

    "Ez a levegő? Fojtogat...." 

     

    Engem is.

    előzmény:
    bogárka1 (306)
    2011-05-17  23:35
  25. 2011. május 18. 21:39477.
    Kedves kormányunk mindent megtesz, hogy elveszítse magyarjait. Kezdve a hatalmas arányú munkanélküliségtől az antimagyar hozzáállásig...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top