Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyóóóóóóóós :-)

milkacica
Létrehozva: 2006. október 31. 13:05

Sziasztok!

Íme a nyolcvanezredik anyósos topic.  

Nézzétek el nekem de meg kell osztanom veletek anyóspajti mai beszólását,én  még nem hevertem ki  

Drága kicsi nyolchónapos kislányomnak kötőhártyagyulladása volt pár napja,levittem a dokihoz,kapott szemcseppet,és gyakorlatilag kétszer cseppentettünk neki és nyoma sem volt a betegségnek(láza sem volt).

Nos anyósom ma megkérdezte hogy nem lehet hogy a sok vakuzástól volt neki?  

Mi van? Ez nem a Man in black   Arra gondolt hogy biztosan sokat fényképeztük a gyereket,és attól lett kötőhártyagyulladása   jujjjjjjjj................

Hozzáteszem nem szoktunk vakut használna csak nagyon ritkán és már vagy 2hete nem készítettünk fotót a kölyökröl.

Eddig is volt már pár hasonló nagyon jó meglátása,de ez lesokkolt.  

Valakinek hasonló?  

  1. 2007. Április 27. 21:526276.

    Mivel mindenki óbégatva csodálkozik, hogy mi teljesen normálisan kijövünk az anyósommal, és még együtt is lakunk, lejött nekem is , hogy nem ez az általános.Mivel nincs "Segítség menyem van" topick, úgy gondolom a két fél közül csak az egyikhez tudok szólni. Amiért egyáltalán írtamaz az, hogy mérsékletre ösztönözzem az egyik felet.

    Írtam már korábban és tartom is, hogy nem lehet ezt a dolgot békésen elrendezni, ha csak az egyik fél akarja, ezzel teljesen tisztában vagyok én is. AZ elhangzott hozzászólások miatt gondoltam kell valaki, aki nem hergeli a többieket, hanem biztatja a sértettet gondoljon bele a másik helyzetébe is. Vad idegenek vagyunk egymásnak( meny-anyós) , honnan tudhatnánk mi hogy esik a másiknak, ha nem beszéljük meg stb.

    Egyébként részemről is ennyi volt a hozzászólásokból! Sziasztok, és békességben eltelt hosszú hétvégét mindenkinek!!! 

    előzmény:
    Lynettmás (6274)
    2007-04-27  21:43
  2. 2007. Április 27. 21:456275.
    (legközelebb igérem, én is konkretizálok)
    előzmény:
    Lynettmás (6273)
    2007-04-27  21:41
  3. 2007. Április 27. 21:436274.

    becsülettel mondom, hogy én is igy inditottam, két évig ennek szellemében mosolyogva tűrtem. utána egyre kevésbé mosolyogva.

    Azt meg szeretném kérni, hogy akkro ha lehet, konkretizáljuk mindig, hogy kinek a hozzászólásával, hozzáállásával van a baj. Mert csak azt olvasom rendre, hogy "a menyek". Vagy "a huszas-harmincasok". Igy tényleg nem lehet tudni, hogy az én ingem vagy másé? Hiába is tudom, hogy nem lenne az,de honnan tudjam, hogy ti kinek szánjátok?

    Én inkább most átmegyek olvasóba, nem sértettségből, inkább belefáradtam!

    Puszi! Béke mindenkinek!

    Lynette

    előzmény:
    liko5 (6272)
    2007-04-27  21:22
  4. 2007. Április 27. 21:416273.

    nem bántottál meg senkit ! :-)

    Nem n eked szólt, egyáltalán!!

    előzmény:
    zsukat (6268)
    2007-04-27  20:05
  5. 2007. Április 27. 21:226272.

    A szabályozás helyett az is lehetne, hogy nem veszed magadra, ha nem rólad szól, és nem kapod fel rajta a vizet, hogy milyen igazságtalan hozzászólás született, amikor pont nem te vagy előzményként megjelölve.

    Mellesleg ha bárkit is érdekelt a bemoldalam , láthatja nem vagyok abban a korban, hogy anyós lehessek. Tehát a menyek táborát szaporítom, de fel áll a hátamon a szőr, ha valaki csak kizárólag a saját szemüvegén át látja a világát. Meg lehetne próbálni a másik szemszögéből is nézni a dolgokat, mielőtt kikéri magának a menyecske , hogy van egyáltalán anyósa.

    A történet úgy kerek, hogy 16 éve élek az anyósomékkal, közös konyhán stb. Az viszont biztos, hogy Ő is úgy indított, hogy " kijön velem " a fia kedvéért, és szerencsénkre nekem is ez volt a célom kezdettől fogva! Ezt a hozzáállást keresem itt, beismerem ( sajna nem lelem) 

    előzmény:
    Lynettmás (6265)
    2007-04-27  19:57
  6. Torolt_felhasznalo_442365
    Torolt_felhasznalo_442365
    2007. Április 27. 21:066271.

    Sziasztok!

    van termés bőven,igyekszem elolvasni.

     

    irigyellek! az enyém 350-re.   de sajna van autójuk.... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213197 (6238)
    2007-04-27  15:34
  7. 2007. Április 27. 20:376270.
    Igazán kedves vagy, hogy feltetted a linket, de azt hiszem itt nem kellett volna, hisz csupa okos intelligens ember van, aki  tudja, hogy e szöveg Bartók Béla remekműveként lett ismert igazán.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497415 (6256)
    2007-04-27  17:00
  8. 2007. Április 27. 20:276269.
    Nem nekem válaszoltatok,de én mégis szeretném tudni mi kell ahhoz,hogy a mai harmincasok elfogadják az ötvenseket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. Április 27. 20:056268.

    Én becsületesen végigolvastam, jó pár estém rá ment 

    És elnézést kérek mindenkitől, akit megbántottam, de pár napja olyan rossz itt a hangulat, segíteni szerettem volna, és csak a saját életemből tudtam meríteni.

    És mégegyszer bocs a belekotyogásért.

    előzmény:
    Lynettmás (6265)
    2007-04-27  19:57
  10. 2007. Április 27. 19:596267.

    ingyen bébiszitter!

    Nincs egy hete hogy inkább fizettem minthogy megkérjem őket -- itt is leírtam szép részletesen!

    előzmény:
    liko5 (6264)
    2007-04-27  19:25
  11. 2007. Április 27. 19:586266.

    Szerintem az, hogy a fiatalok a szülői házban élnek (és most teljesen mindegy, hogy a feleség vagy a férj szüleinél), a szülőket nem jogosítja fel arra, hogy beleszóljanak mindenbe. Vannak dolgok, amiket egyeztetni kell a mindennapi együttéléshez, de hogy mit dobok ki a szemetesbe (bocs Lynett, hirtelen a te példád jutott eszembe) már messze nem az a kategória.
    A gyereknevelés szintén ugyanilyen. Adjon mást a nagyszülő, tanítson, mutasson meg olyat a gyereknek, amire a szülőnek nincs ideje, kényeztesse, de azért a mindennapi rutint ne rúgja fel (pl. ha délben alszik a gyerek, fektesse le, vmi ilyen problémát is olvastam valahol).
    És az, hogy a szülő nyújt valamit vagy a gyerek nyújt valamit, ne úgy működjön, hogy a másik kezemmel meg elveszem.

    És mint már írtam, ezek a történetek, amiket nap mint nap olvasunk, nem az első esetek a lányok életében, nekik fáj, rosszul esik. Itt kiírják magukból, elszáll vele a füst nagy része, megkönnyebbülnek, és már nincs is olyan rossz kedvük.
    Az itt lévő anyósok és menyek között pedig kialakulhatna egy tanács-cserekereskedelem, amivel talán megoldhatnák az éppen aktuális problémájukat. Szerintem.
    Így viszont a menyeknek van egy valós anyósuk, akikkel problémájuk van, az anyósoknak fordítva, és még a topikon is áll  a háború.

    előzmény:
    liko5 (6264)
    2007-04-27  19:25
  12. 2007. Április 27. 19:576265.

    de nem ti találtátok fel a spanyolviaszt:-(

    mi, régiek pont olyan helyzetbe kerültünk, ahol az anyósaink átléptek minden határt, messze a tűréshatáron kívül már.

    És nem tudom, ki az aki nem ad az anyósnak, viszont elvár. Én a leghatározottabban u tasítom ezt vissza. Mindent magam csinálok jóóóó ideje a három kisgyerekem mellett. Nem kérek segítséget, megoldok min dent magam. Néha keserves, de ezt választottam az egyensúly érdekében.

     Az elvárás a minimális szinten van: biztonság a gyerekeimnek. Ennyi. Ezt is nyomós okkal, előzmények után.

    Dehát ha ez eddig nem derült ki a hozzászólásokból, akor most már tök mindegy.

    Én kötezővé tenném, hogy aki nem olvassa el előlről a topicot, az ne is írhasson. TEchnikailag persze nem megoldható,de eljátszani a gondolattal nem rossz.

     

    előzmény:
    liko5 (6264)
    2007-04-27  19:25
  13. 2007. Április 27. 19:256264.

    Eddig bírtam , de a kíváncsiság visszahozott! Egyet értek egy jó pár előttem szólóhoz! Ezek a hozászólások részemről arról szólnak, amit zsukat írt, hogy el kellene dönteni mit engedsz meg magadnak és az anyósnak azért, hogy a viszonylagos harmónia megmaradjon, ne legyen örökké háború. Szerintem ezt olyan tragédia nélkül is össze lehetne hozni, mint ami Őt érte.

    Itt a legtöbben olyanokat írnak ami arra enged következtetni, hogy a fiatalok a szülői házban élnek ( kényszerűségből, ez nyilvánval&oacute.Arra jó az anyós, hogy a házába beengedje a menyét, de kéretlenül aztán nehogy tanácsot merjen adni, mert akkor az ifjúság önérzete súlyosan sérül, és az bizony tűrhetetlen! Ha kérsz tőle, engedned kell, ez sajnos így működik.

    És akkor már az ingyen babysitterről nem is beszéltem, aki nehogy a saját véleménye szerint nevelje a gyereket , mert aztán áll a bál.( csak vigyázhat rá, és örüljön a kegynek!!)

    előzmény:
    ananász49 (6263)
    2007-04-27  19:06
  14. 2007. Április 27. 19:066263.
    Helló lányok,legyetek már sportszerűek!Ti itt ország-világ elé tárjátok még a bugyiügyeiteket is,miért csodálkoztok,ha a középkorúak gyomra ezt nem veszi be?!Tudom nem muszáj olvasni,de a topic cime elég feltünő ahhoz,hogy más is belenézzen.Én még nem vagyok anyós,de egyszer  lehetek....Miheztartás végett milyen az ideális anyós?Az olvasottak alapján:mindig a háttérben van,de ha kell ugrik,főz,gyerekre vigyáz,támogat anyagilag?Sajnos ez kapcsolt árú,.Nem hiszem,hogy mindenáron meg kell felelni minden elvárásnak,de azt sem,hogy ti vagytok a födreszállt angyalok. Nemzedéki viták voltak,vannak és lesznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 27. 18:386262.

       Igaz azt mondtam befejeztem, de nagyon szépen kérlek azt hozd már ide azt a hsz-met ahol én az intim dolgokról beszéltem ahol én írtam valamit arról, hogy mit várok el a menyemtől vagy a fiamtól. A fiamat még gyerekkorában sem birtokoltam, nemhogy most amikor felnőtt és egyébként is önállónak neveltem és mint ahogy én sem hagytam, hogy beleszóljanak a dolgaimba azt ő sem hagyná és én azt nem is teszem.

    Ha a fiam egyedül van itthon még akkor sem rontok a szobájába hanem kopogok és beszólok neki............nemhogy akkor zavarjam őket amikor kettesben vannak az meg még álmomban sem jutna eszembe, hogy az intim dolgaik felől érdeklődjek.

    Milyen embernek gondoltok engem, azt hiszem igen nagyot tévedtetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497415 (6261)
    2007-04-27  18:16
  16. Torolt_felhasznalo_497415
    Torolt_felhasznalo_497415
    2007. Április 27. 18:166261.
    Ahogy írtam, nem csak neked hanem nagyon sok embernek szoktam ajánlani.És tényleg jó szándékból, mert nekem ez a mű sokmindent adott, amit addig is éreztem csak nem tudtam jól megfogalmazni.Neked azért ajánlottam hogy megértsd végre hogy nem kell és NEM LEHET egy embert teljes mértékben birtokolni, mert nem fog sikerülni és a visszájára fordulhat a dolog.A fiadat sem lehet, a menyedet meg végképp.Tehát nem kell intim dolgokat kérdezgetni, hagyni kell hogy magánéletük legyen.Én azt vallom hogy egy házasságban is meg kell hogy legyen az ember magánélete, a saját titkai (nem megcsalásra avagy ilyesmire gondolok).Világosabban nem tudom megfogalmazni, olvasd el a linket.
    előzmény:
    katicabogár47 (6257)
    2007-04-27  17:27
  17. 2007. Április 27. 18:156260.

    Sziasztok!

    Azt gondolom, azért alakult ki ez az "állóháború" a napokban, mert az EGYEDI esetek átalakulnak ÁLTALÁNOS-sá, és most már az anyósok is védik az állásaikat, és a menyek is.
    Én azt gondolom, mindenkinek más a fájdalom/megbántódás küszöbe, és amin az egyik ember csak megrántja a vállát, a másik napokig rágódik, esetleg sír.
    És azok a dolgok, amiket leírnak itt a menyek (direkt nem nevesítek), tűnhetnek egy kívülálló szemében apróságnak, nevetséges dolognak, de nekik ez már a századik, kétszázadik vagy éppen ezredik dolog. És a sok kicsi megbántottság, sérelem, ha nincs lekezelve, megbeszélve, óriásivá tud duzzadni.
    Emlékszem, a volt kedvesem anyukájával mi a tejtartón harcoltunk kb. három hétig.
    Valaki elkezdte ezeket a játszmákat (most már nem is lehet kibogozni szerintem, hogy ki), és görgetik napról-napra, hétről-hétre. És persze a férfi ott áll a két nő között, mindkettőt szereti, és van eset, amikor az anyjának ad igazat, és az a feleségnek esik rosszul, van mikor a feleségének, és az az anyjának  nem jó, és van mikor kivonul a "tyúkpör"-ből, és akkor az meg egyiknek sem tetszik. És persze itt már bejön/bejöhet az is, hogy ki tudja véglegesen maga mellé állítani a férfit.
    Én is csak az én esetemet tudom leírni, én sem voltam/vagyok egy "álommeny", ő sem egy "álomanyós", de a nagy veszteség (meghalt a kedvesem) után rájöttünk (ÉN IS) hogy mennyi időt pazaroltunk el az egymással való harcolásra. És én megtanultam bizonyos dolgai felett legyinteni, elmondja, megnyugszik, én meghallgatom, elfelejtem. Ő pedig megtanulta, hogy meddig szólhat bele az életembe, mennyi tartozik rá, és hol a határ, amit már nem léphet át.  Azonban ha (ma már) akaratlanul valami olyanba szól bele, amibe már úgy érzem, nem kellene, szólok, bocsánatot kér, és megy tovább az élet. És ez persze visszafelé is működik.
    Jelenleg új kapcsolatban élek, és mikor elmondtam nekik, hogy már nem vagyok egyedül, mindketten (anyós+após) a nyakamba ugrottak (szó szerint), és együtt sírtunk a boldogságtól. Ma is tartjuk a kapcsolatot, meglátogatjuk őket, felhívom, vagy ha nincs időm, és nem telefonálok egy hétig, ő csörög.
    Az én tanulságom pedig az, hogy el kell dönteni, mi az a határ, ahová már nem akarom beengedni (természetesen valamilyen kompromisszummal), és ha azt átlépi (akarva vagy akaratlan), akkor szólni, NEKI szólni, nem harciasan, nem magas C-n kezdve. És nekem is figyelnem kell, hogy neki hol vannak a határai, és azokat tiszteletben tartom. Nekem bejött, de ez sem egy általános recept.

    (bocs a belekotyogásért)
    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2007. Április 27. 18:136259.
    Bocsánat, de a fórum címe Anyóóóós, tehát itt menyeket fog találni leginkáb, ki erre jár.

    Nekem kellett tipp a mosógéphez, kaptam is, de nem parancsként.

    És üdv itt arwen smiley, mert ide van mit ide írj.

    Brr mennyit írtatok, és mennyi indulat.
    előzmény:
    liko5 (6251)
    2007-04-27  15:47
  19. 2007. Április 27. 17:316258.

    Katicabogár!

    Igazad van, szerintem is minden korosztály vegyes! Az általam legokosabbnak tartott ember 95 éves. Már senki nem viseli el, olyan lassú, de ha van egy kis időm leülök vele beszélgetni. Több diplomája van, de nem csak a "szakmájához" ért. A múltkor kb. 3 fizikai törvényt tanított meg miközben elmesélte, hogy megzsírozta az ajtót, hogy ne nyikorogjon.

    Április 11.-én hamvazó szerda volt. Vagy van valami, amiről nem tudok? Anyósommal pl. minden évben összeveszünk a halottak napján, mert ő állítja, hogy az mindíg november első szombatja.

    És igen, lehet kivétel. Sajnos.

    előzmény:
    katicabogár47 (6178)
    2007-04-27  11:18
  20. 2007. Április 27. 17:276257.

    Ez az utolsó hsz-m Hozzátok.
    Részemről nem beszéltem sem intim dolgokról sem kioktatásról.......ha lenne időm egymás alá raknám a hsz-imet és akkor egyben olvasható lenne.

    Nagyon sajnálom ha így Veletek nem lehet beszélni én nem bántottam senkit és azt meg éppen nem értem miért kellene nekem elolvasnom a Kékszakállú herceg várát amit már nem egyszer olvastam az igaz, hogy nem mostanában volt.

    Azt azért megmagyarázhatnád, hogy miért ajánlod nekem. Az öreg " meszes" agyam nem érti.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497415 (6255)
    2007-04-27  16:56
  21. Torolt_felhasznalo_497415
    Torolt_felhasznalo_497415
    2007. Április 27. 17:006256.
    Itt a link a műről:

    tartalom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_497415
    Torolt_felhasznalo_497415
    2007. Április 27. 16:566255.
    Csatlakozom én is.Ilyen témákat az életben nem beszélnék meg az a.-sal.Mint ahogy pl a szexuális életünket sem.Talán a saját anyukámmal sem .Ezek tényleg bensőséges dolgok.
    Katicabogár!Szeretném neked is javasolni Balázs Béla: A kékszakállú herceg vára .Nagyszerű mű, noha alig pár oldal.És nem csak neked ajánlanám , hanem mindenkinek , aki nem érti meg hogy az egyik ember nem a másik ember tulajdona.Mindegy hogy feleség, szülő vagy csak barát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261724 (6207)
    2007-04-27  13:03
  23. Torolt_felhasznalo_261724
    Torolt_felhasznalo_261724
    2007. Április 27. 16:096254.

    Na én el is mentem babfelszerkot vasalni, ha már így lesajnálták az egész családom, meg engem , ez sokkal érdekesebb lesz 

    Mindekinek további szép napot kívánok!!!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_261724
    Torolt_felhasznalo_261724
    2007. Április 27. 15:546253.
    a másik, hogy nagyon szépen kérlek a személyeskedést hagyjad, ez a forum nem azért alakult, hogy itt valaki is bárkit is alázzon és sajnálgasson!!Ha erre vágysz, biztos vannak helyek ahol kikezdhedsz másokat, de engem nem értem miért kasrsz??Légy szives engem ne sértegess, és ne sajnáljál le, csak mert nem értettem egyett az érvelési technikáddal. Az pedig ezek után nem az én szegénységi bizonyitványom, hogy csak sértegetés formájában tudsz érvelni, miközben nem csak engem hanem másokat is megbántasz az alapján, hogy minősidet a korosztáját, és lenézed őket!!
    előzmény:
    katicabogár47 (6239)
    2007-04-27  15:36
  25. Torolt_felhasznalo_261724
    Torolt_felhasznalo_261724
    2007. Április 27. 15:486252.

    Nem én kedzetem a korod alapján itélkezni és sértegetni téged!

    előzmény:
    katicabogár47 (6239)
    2007-04-27  15:36

Címlap

top