Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. Torolt_felhasznalo_225302
    Torolt_felhasznalo_225302
    2010. augusztus 13. 15:1526401.

    Köszönöm a véleményeket függönytémában. Végül mégis csak földig érőt vettünk mert abból volt olyan, ami igazán tetszett.

    Üdv.: Kamilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. augusztus 13. 14:3726400.

    Köszi!

     

    Bár nem vettük még meg mert tegnap nem jutott rá idő.

    Ma délután megyünk festéket venni.

    De a sima fehér se nekem se a férjemnek nem tettszik.

     

    Barack szín szerinted?

     

     

    előzmény:
    P.F.Dia (26393)
    2010-08-13  12:59
  3. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. augusztus 13. 14:2926399.

    köszi, felírom a nevét:)

    mi fogunk festeni.spórolunk

    előzmény:
    william (26398)
    2010-08-13  14:21
  4. 2010. augusztus 13. 14:2126398.

    A festék nálunk Casati, a festő ajánlotta, de nekünk sem volt gondunk vele. Ti fogtok festeni, vagy festő? Ha utóbbi, akkor úgyis fogja mondani, hogy mivel szeret dolgozni.

     

    Szerintem a szín eldöntéséhez tudni kell, hogy milyen a bútor, a burkolat, és a fényviszonyok. Fel lehet dobni mondjuk antikolással is, de nagy kérdés, hogy megy-e a környezethez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (26397)
    2010-08-13  14:11
  5. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. augusztus 13. 14:1126397.

    na se rendmániás, se szingli nem vagyok

    a színekben azért szeretnék segítésget kérni,mert ugy szeretném,ha csak egy fal lenne kiemelve, az étkezőjé.

    melyik a legjobb festék? pl.

    a konyhában ez tetszik most.

    berendezésre is kérnék ötleteket.szeretnék fürdő nappali képeket,mert nektek olyan sok van.

    köszi

    előzmény:
    william (26396)
    2010-08-13  14:08
  6. 2010. augusztus 13. 14:0826396.

    Szia!

    Nekem rémlik az alaprajz, a nappali-konyha-étkező sorrendjéről volt szó, ha jól emlékszem.

     

    segitséget szeretnék kérni.színekben, formákban,stilusban

    Szerintem ebben senki nem fog tudni segíteni, ezt nektek kell eldönteni, legalább nagy vonalakban. Ahogy A-nett is írta a napokban, az a lényeg, hogy számotokra otthonos legyen.

     

    A minimál nekem is tetszik, de én kizárólag rendmániás szingli csajoknak tudom elképzelni .

     

    Mivel írad is, hogy szűkös a keret, én nagyon tudom javasolni a használt bútor vásárlását. Nagyon jókat ki lehet fogni, szinte fillérekért, és ha rájöttök, hogy mégsem jó, könnyebb lesz megválni tőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (26395)
    2010-08-13  13:43
  7. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. augusztus 13. 13:4326395.

    sziasztok,kedves segítők:)

    egyszer már jöttem a kérésemmel, tavasszal, de akkor leálltam,mert a kölcsön elhuzódott és nem volt biztos,hogy meg tudjuk venni a házat,amit kinéztünk.

    lehet,emlékeztek is.

    de most végre sikerült, élesben megy a dolog.holnap kezdik a válaszfalak felrakását.

    megmutatnám a tervrajzot, sajna másképp csak nagyon nagyban van meg, akit érdekel,szívesen elküldöm az emailcimére.ha megadja.

    segitséget szeretnék kérni.színekben, formákban,stilusban.

    magunkról annyit, hogy van egy másféléves kislányunk és decemberben várjuk a második kislányunkat.

    a férjemnek bejön a minimálsítlus, nekem inkább az olaszos.tehát sok virág, kütyű,színek .

    ugyhogy itt még huzd meg ereszd meg lesz.

    ami mindkettőnknek tetszik, az a széplak e havi számából az első lakás, csak kicsit erősebb színekkel.

    nem láttátok?

    megköszönöm szépen, ha segitettek:)

    a pénzről annyit, hogy sajnos korlátozottak a lehetőségek,mivel ez egy 45 százalékos készültségű ház, tehát a nagyrész a befejezésre kell.

    szeretnék olcsó és jó cuccokat:)

    köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 13. 13:1526394.

    Szia!

     

    Doo-dooval és william-el értek egyet. Sokat lefog a fűtésből, ha a radiátor alá ér a függöny, akár fényáteresztő, akár sötétítő.

    A gyerekszobákban így van, míg a nappaliban földig érő van végig, mert egy falon van egy teraszajtónk és mellette két majdnem földig érő ablak. Így csúnya lett volna, ha az egymás melletti függönyök nem egyforma hosszúak és ott mindegyik földig ér, és bizony érezni, hogy felfogja még annak a pici alacsony radiátornak is a fűtését.

    Plussz arról nem beszélve, hogy befelé felfogja a függöny, és kifelé áramoltatja az ablak felé, tehát a hideg ablakot, így végülis az utcát fűtöd.

     

    Ha nincs ilyen egy falon többféle méretű nyílászáró problémád, akkor mindenképpen azt mondanám, hogy csak addig érjen a függöny, ameddig a radiátor teteje v. a fölött 5 centivel, de függ a párkány magasságától is, mert ott meg az is számít, hogy annak meg alá érjen. Remélem érthetően fogalmaztam.

    Nekünk ezeket a függönyös szalonban mondták, ahol mindent megvettünk, csináltattunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225302 (26386)
    2010-08-12  11:29
  9. 2010. augusztus 13. 12:5926393.

    fehér,

    bár azóta biztosan megvettétek a falfestéket (?) 

     

    előzmény:
    vadmacs77 (26381)
    2010-08-11  21:41
  10. 2010. augusztus 13. 12:5926392.

    Kérdésedből úgy látom, nem szeretnél földig érő függönyt. Én mindenképp a radiátor FELETTi verziót javaslom (mondjuk ólomzsinóros megoldással).

    Nálam a függöny egyértelműen az ablakhoz tartozik, a földig érőnél is főleg az zavarna, hogy "valami más" van mögötte. A radiátorra rálógatás nem is praktikus, és nem is szép szerintem (nehezen indokolható, hogy miért pont addig ér, ameddig).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225302 (26386)
    2010-08-12  11:29
  11. 2010. augusztus 13. 12:5426391.

    igen,  tök igazad van a függöny+hőszigetelés tekintetében, anyósom is rendszeresen huzigálja be a sötétítőket, és engem is mindig felszóllít télen, hogy húzzam be, mert bent tartja a meleget.

    Bevallom, a hálónk az egyetlen helyiség, ahol még nem cseréltük le az ablakainkat, rettenetes állapotban lévő, min.40éves fa ablakokról van szó (talán még apósom bontotta valahol). ...Régebben egészen más színű ágytakarót varrtam, élénk, alapszínekből varrva, vastag, puha anyagból, hozzá való sötétítővel, s a sötétítők a radiátor 3/4 éig értek, azért, mert a régi fényáteresztő függönyt hoztuk magunkkal, a másik lakásból, s nem akartam, hogy kilógjon. ...Később ezt a (előző hsz.-ben lévő képen látható) sápatag ikea-s zöld anyagot vettük ágytakarónak, levettük a jó, meleg sötétítőt is, kerestem valami tavaszias zöld árnyékolót, s a Jysk-ben volt akcióban fillérekért (leér a radiátor aljáig, éjjel le is eresztem, félig mögé!!), s ugyanott ezek a halványzöld vékonyka anyagok, tekercsenként 1000 vagy 1500Ft-ért, hasonlít a konyhaihoz, de ez gyári méret. Így a fotón nézve nem a legszerencsésebb, lehetne hosszabb, de amíg az ablakot nem cseréljük ki, ez marad. Igaz, hűvösebb van, de egy hálónak nem is kell olyan nagyon melegnek lenni

     

     "...bevallom, nekünk ez a stílus nem annyira áll közel."  -miért, Doo-doo, ez milyen stílus? Tök egyszerű, minta néklüli, színes organza, semmi extra, szerintem ez stílustól szinte független, bárhova rakható, inkább - a színe miatt - hangulatfokozó. Lehet, hogy 2év múlva lecseréljük, nem volt olyan vészes az ára. A sötétítővel (konyha, étkezőben) sokáig rágódtam anno, és az anyaga ugyan nagyon jó minőség, de a színével nem vagyok teljesen kibékülve. Ami igazán tetszett volna, az horror áron volt, ennyit én egy függönyözésre nem szánok...talán, majd,gyszer

    Keresek fotót, ahol egészen más stílusú enteriőrben van megvalósítva az említett, 2-2db-ból álló függönyözés, ami itt is a radiátor miatt vált szükségessé.

    előzmény:
    doo-doo (26389)
    2010-08-13  11:08
  12. 2010. augusztus 13. 12:1626390.

    Szia Doo-doo,

    a hálónkban pl. nem kötöm félre a függönyt, hanem becsúsztatom óvatosan a fűtőtest mögé éjszakára, ez a titkos módszerem, ugyanis - igazad van - felfogja a hőt, sokat számít, valóban...de akkor sem vágnám le radiátormagasságig, ha 3 paplannal kellene takaróznom

    előzmény:
    doo-doo (26389)
    2010-08-13  11:08
  13. 2010. augusztus 13. 11:0826389.

     

    Függönyök: Dia függönyei jól néznek ki, de bevallom, nekünk ez a stílus nem annyira áll közel. Én nem szeretnék itthon kétoldalra elkötött függönyt, pedig mondom, máshol tetszik, Diáé is ízléses.

     

    Télen szerintem fontos, hogy a függöny (fényáteresztő és este a sötétítő is) ne fogja le a hőt a radiátor elől! Mikor nézegettük a hőszigeteléses témakört, hogy mivel, hogyan lehet spórolni fűtési idényben, ez is szerepelt és nagyon meglepődtünk, mennyit számít egy ilyen apróság!

     

    A másik, hogy nálunk az egyik nappaliablak az utcára néz, és az a megoldás, amit Dia télire javasolt, hogy behúzott állapotban oldalra kötöd a két függönyt, nem lenne jó megoldás, mert úgy mindenki belátna hozzánk, ami igen zavaró. Magyarul mindig elhúzott állapotban kell lennie a függönynek, és mivel az ablak alatt radiátor van, várhatóan rövid függönyünk lesz. Pedig nekem is jobban tetszik a hosszú...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225302 (26386)
    2010-08-12  11:29
  14. 2010. augusztus 13. 11:0726388.
    Sima fehér, esetleg krémszín (a járólap színének világosabb árnyalata)?
    előzmény:
    vadmacs77 (26384)
    2010-08-11  22:19
  15. 2010. augusztus 13. 10:2526387.

    Szia Kamilla8,

    bocs, de én mindenképpen "rábeszélnélek" a majdnem földig érő függönyre (padló fölött 2-3cm), és szükség esetén szépen, lazán elkötős lehetőségre. A radiátor fölé érő függönyök nekem mindig olyan kényszermegoldásnak tűnnek, pedig egyáltalán nem kötelező...hamár valaki elszánja magát egy új függöny megvételére, akkor legyen az valóban szép, elegáns, a szoba éke, s nem egy kényszer, hogy csak lógjon valami az ablak előtt, s ne lássanak be...

    Fűtési szezonban szépen oldalra lehet kötni, nem csak a sötétítő v. dekorfüggönyöket, hanem a fényáteresztőket (átlátszókat is), kétféleképpen is: ha széles az ablak, akkor az 150cm-es szélességű "sztenderd" anyagokból is nyugodtan, s nem kell összevarrni, hanem két oldalt lóghat. Ha akarod behúzod, ha akarod behúzott állapotában félre kötöd (saját anyagából vagy a sötétítő anyagából) , de akár félig is behúzhatod, ha van belső párkányod, akkor közé rakhatsz kaspókban szobanövényeket. Imádják. Saját tapasztalat, de másoknál is bejött.

    Szép napot, szép függönyt kívánok , szia:

    Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225302 (26386)
    2010-08-12  11:29
  16. Torolt_felhasznalo_225302
    Torolt_felhasznalo_225302
    2010. augusztus 12. 11:2926386.

    Sziasztok!

     

    Szerintetek ha nem akarok földig érő függönyt akkor a radiátor felett vagy egy kicsit alatta lógjon? Hogyan szebb?

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. augusztus 12. 06:3826385.

    Szia Dia! Itt találtam a lámpát: http://sziku-kovacsoltvas.honlapepito.hu/ nagyon sokféle kovácsoltvas termék van. Árak nincsenek, de a srác nagyon készséges volt e-mailben.

     

    A stílusról (most sokan kapnak a fejükhöz!): mi nem egy konkrét stílus jegyei alapján tervezzük és rendezzük be a házunkat - azért remélem jó lesz   . Ez a ház egy régi típusú, gerendás, hosszú ház. A nappalit kicsit régies, stílusban képzeltem el, kandallóval, kőburkolattal a falon, kovácsoltvas lámpával. Viszont az ebben a stílusban készült konyhák pl nem tetszenek. Ezért a konyhában inkább a letisztult, egyenes formák, kicsit modernebb konyhabútor lesz, minimál stíluban. Viszont ha minimálban készülne a lakás, az meg engem nyomasztana, nem érezném otthonosnak. Bennem a minimál stílus agglegénylakás érzetét kelti. Végülis nem értek annyira a stílusokhoz, de szerintem az a lényeg, hogy az ember otthonosan és jól érezze magát benne. Ami biztos, az egész lakásban a FÖLD SZÍNEK fognak érvényesülni.

    Amúgy nagyon tetszenek az ilyen-olyan stílusban berendezett, elkészült lakások, de egyik-másikban biztosan nem tudnék lakni. Hozzáteszem ez csak az én véleményem! 

     


    Diához még annyit, hogy nagyon tetszenek a munkáid, és a honlapod is imádom!!
    előzmény:
    P.F.Dia (26379)
    2010-08-11  14:47
  18. 2010. augusztus 11. 22:1926384.

    A bútor éger színű.

    A járólap megbarnás.Nem engedi a képet feltölteni róla:(

    előzmény:
    doo-doo (26383)
    2010-08-11  22:08
  19. 2010. augusztus 11. 22:0826383.
    Milyeb színű a bútor és a járólap?
    előzmény:
    vadmacs77 (26381)
    2010-08-11  21:41
  20. 2010. augusztus 11. 22:0726382.

    Sziasztok!

    Már írtam egyet korábban, de elszállt...

    Nos, tegnap éjjel már az új házunkban aludtunk!

    Hétfőn ugyanis nem sokkal azután, hogy kijöttünk a T-online üzletből, már hívtak is a szerelők, hogy jönnének netet csiholni! Hála istennek tehát még aznap sikerült aktiválni a vonalat, ennek köszönhetően még aznap nekiálltunk pakolászni - rohamtempóban. Ugyanis eddig azt mondták, az internetre még várhatunk, így nem is pakolásztunk össze semmit... Na mindegy, szóval tegnap egész nap ide-oda cirkáltunk az új ház és a régi hely között, hoztuk ide a cuccokat. Nincs sok bútorunk, de annyi ócskaság van, apró kacatok, hogy az elképesztő!2 éve költöztünk, akkor közel se volt ennyi cucc. Na mindegy, egyelőre el fogunk férni így is.

    Ma reggel beraktam az első tányérokat, poharakat a mosogatógépbe és örömmel tapasztaltam, hogy gyönyörűk lettek! Igaz, semmi látványos kosz nem volt rajtuk, csak a csomagolás és az újságpapír után szerttem volna elmosni mindent.

    Ami egyelőre elég zavaró: nincs se karnis, se függöny és az utcán a járókelők folyton bebámulnak a nappaliba. A konyhában ez nem igazán zavar, de a Férjem a nappaliban nem engedi napközben felhúzni a redőnyt. Szerencsére a kert felől jön be fény!

    Ha sikerül, holnap rendelünk karnist. Tudjátok, először rolót szerettem volna, de Férjem azt nem akar + nem lehetne fényáteresztőt és sötétítőt rakni + elég drága. Aztán néztem rúdkarnist (bár én nem szeretem), plusz ringlis függönyt. De a ringli darabja berakással együtt 1000 Ft! Most egy fémszínű profilkarnis a befutó. Sajna képet nem tudok mutatni. Van egyfajta előlapja, vagyis egy függőleges rész, ami eltakarja az akasztókat. Modern stílust szeretnénk, egyszínű, egyszerűbb függönyökkel.

    A konyhában meg várhatóan vitrage lesz. Bár nem szeretem. De mivel a pult befut az ablakig, ha karnist teszünk, a függöny elég nagy részen rálógna a pultra. Néztem ezt a feszített vitrage rudat. Ehhez nem kell megfúrni az ablakokat. Ilyen nincs valakinek? Tartós? Nem esik le folyton?

    A fürdőszoba szekrényeket már most nem szeretem!Tboss Bianka típus. Nagyon kevés és nem praktikus, alig lehet elpakolni bele valamit. Már előre is ettől féltem, de nem igen volt számunkra más megoldás csak ez. Most már mindegy, ez van, majd valamit ki kell találnom, hova teszem a törölközőket, a hajszárítót, a hajkefémet, a sminkcuccaimat, kencéimet, stb.

    Ja, meg valamit ki kell találnunk a fürdőszobák ajtajára, mert hogy úgy mondjam, elég zavaró, hogy a hálónkból, az ágyban fekve pont a WC-t látni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 11. 21:4126381.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni.

    Szerintetek ehez a csempéhez milyen szín illik.

     

    Holnap mennénk festéket venni a konyhához.És tanácstalan vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. augusztus 11. 14:5226380.

    Szia, Neked is szép napot,

    igen, ez is egy ilyen, vagy ehhez egy kicsit hasonló fórum - persze, ha elég aktívak vagyunk !

    Írd le mik az elképzeléseid, rakd fel az alaprajzaid, esetleg  a gyűjtött anyagod, amik tetszenek: fotók, hangulatok, stb... - és MI a LÁNYOKKAL EGYÜTT majd időnként megpróbálunk ötletelni Neked!

    előzmény:
    kevezs (26376)
    2010-08-10  23:14
  23. 2010. augusztus 11. 14:4726379.

    Tényleg nagyon jó ez a kov.vas. mennyezeti lámpa, nem szokványos,

    klassssssssssssz !!  Ki gyártja?

    (ha ilyen stílusú lenne a lakásunk, Isten bizony ezt választanám)

    előzmény:
    A-nett (26370)
    2010-08-09  17:10
  24. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. augusztus 11. 08:5926378.
    kép lemaradt:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. augusztus 11. 08:5726377.

    Sziasztok!

    Ime a konyhám, pakolódik be...még lesz hozzá csinálva pár polc és a hűtőhöz a mikronak egy kis szekrény.

    Én terveztem meg és olyan lett mint álmomba, csodaszép, imádom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  26. 2010. augusztus 10. 23:1426376.
    Jó estét kívánok Nektek :) Az lenne a kérdésem, hogy ismertek olyan oldalt, fórumot, honlapot vagy bármilyen lehetőséget, ahol ingyen segítenek a ház/szoba alaprajza alapján használhatóbbá tenni a tereket? Régebben voltak ilyen fórumjai néhány lakberendezős újságnak, de mostanában hiába keresek, nem találok efféle lehetőséget. Nekem jó lenne külföldi is, magyar is, vérprofi szakember vagy lelkes amatőr, csak kíváncsi lennék, hogy mit lehetne kihozni egy bizonyos térből...Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  27. 2010. augusztus 10. 10:0026375.
    Köszi szépen!
    előzmény:
    A-nett (26369)
    2010-08-09  17:06
  28. 2010. augusztus 9. 21:2226374.

    Szia! 

     

    Elmentem du. a boltba, ahol a garnitúrát vettük. Nagyon rendesek voltak az eladók. Azt mondták, hogy még soha nem volt ilyen probléma a kanapéval, de segítenek. Pont a héten jön egy fickó, a forgalmazótól v. gyártótól - nem tudom pontosan (de sajnos pont nem leszünk itthon), megbeszélik vele a dolgot, s 3 hét múlva, mikor ismét jön, eljön megnézni, s az is lehet, hogy kicserélik.

    Bár azt mondták, hogy esetleg az ülőrészt cserélhetik, de mondtam, hogy ha csak az lenne cserélve, akkor nagyon elültne szerintem a szín, mivel már másfél éve vettük - és az azért ennyi idő alatt vmennyire elszíneződik. Azt mondták, megtesznek mindent.

    Rendesek voltak nagyon, pedig kiderült, hogy csak 1 év garancia van rá, s a számlát sem találom.

     

    Egyébként szerintem a gyártó is rájöhetett hogy könnyen kifeslhet az anyag, mert a boltban kiállított garnitúra már kicsit másképp volt megvarrva, mint a mienk. A mi kanapénk ülőrésze középen úgy van összevarva, hogy kicsit "besüllyed", a bolti mintán a varrás pedig teljesen egy síkban van (nem tudom érthetően fogalmazok-e) - így szerintem nem feszül annyira az anyag.

     

    www.bardosbutor.hu ----> ülőgarnitúrák -----> Éva ülőgarnitúra

     

     

    Jaj, úgy örülnék, ha kicserélnék. Szeretnénk még egy 2-es kanapét is, mert kevés az ülőhely, ha vendégek jönnek, de ha az is ilyen hamar tönkremenne, akkor nem dobnánk ki érte annyi pénzt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (26352)
    2010-08-07  11:30
  29. 2010. augusztus 9. 17:5926373.

    Ja!

    Akkor viszont ez egy jó ár. Kb én is ennyiért csináltattam.

    Ha eszembe jut otthon, akkor lefotózom.

    előzmény:
    A-nett (26372)
    2010-08-09  17:49
  30. 2010. augusztus 9. 17:4926372.
    Szia! Ezt egy kovács honlapján találtam. 30 ezer az ára, nem kevés, de sokkal nem is drágább, mint egy komolyabb csillár. Tetszik a stílusa, meg az árnyéka a mennyezeten...
    előzmény:
    Anu81 (26371)
    2010-08-09  17:31
  31. 2010. augusztus 9. 17:3126371.

    Szia!

     

    Nekem hasonló típus van, csak középen nincs lámpabúra. Láttam egy boltban, beleszerettem és elkészítettem egy sráccal, aki foglalkozott ilyennel. Már nem emlékszem sajnos a nevére, de feleannyiért megcsinálta. Kérdezz rá esetleg kovácsoknál, vagy keress kovácsot a neten. Nekik tök egyszerű egy ilyet megcsinálni.

    előzmény:
    A-nett (26370)
    2010-08-09  17:10
  32. 2010. augusztus 9. 17:1026370.
    Találtam egy nagyon szép kovácsoltvas csillárt, ha valakit érdekel.... Nekem hihetetlenül tetszik, el is kezdtem gyűjteni rá, a postaköltség ára már megvan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  33. 2010. augusztus 9. 17:0626369.

    Szia Kata!

     

    Nem az enyém az a konyhabútor, valahonnan a netről szedtem le, csak ötleteket szerettem volna kérni, és hasonló elrendezésű lesz a konyha, ezért tettem be.

     

    Egyébként szerintem cseresznye vagy calvados a színe.

    előzmény:
    katus85 (26366)
    2010-08-09  14:10
  34. 2010. augusztus 9. 15:1726368.
    Nem Andante, és szerintem nem Novalife-os szövetből van. Egyébként mindent le lehet róla törölni, tollal már volt dolgom. Az alkoholos filcet még szerencsére nem próbáltuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (26352)
    2010-08-07  11:30
  35. 2010. augusztus 9. 15:1126367.

    Azért vettünk textilbőrt, mert könnyű tisztítani - ami igaz is. A mienk nem néz ki műbőrnek, nagyon puha, mindenki azt hiszi, hogy bőr. Plüssös anyagot azért nem akartam, mert két gyerek mellett állandóan tisztítgatni kellene. De így utólag, lehet, hogy jobb lett volna.

    Azért majd visszamegyek a boltba, hátha sikerül valamit csinálni még.

    előzmény:
    nettike9 (26346)
    2010-08-06  23:13
  36. 2010. augusztus 9. 14:1026366.

    Szia!

     

    Nagyon tetszik az 1. képen lévő konyhabúror színe. Én pont most állok konyhabútorkészítettés előtt és a tiéd nagyon tetszik. Megírnád nekem a színét?

     

    Köszi,

     

    Kata

    előzmény:
    A-nett (26325)
    2010-08-05  19:32
  37. 2010. augusztus 9. 14:0526365.

    Szia!

     

    Megkérdezhetem, hogy az 1. képen lévő konyhabútorodnak mi a színe? Cseresznye? Mert most fogok csináltatni konyhát és nagyon tetszik a tiednek a színe.

     

    Köszi,

     

    Kata

    előzmény:
    A-nett (26325)
    2010-08-05  19:32
  38. 2010. augusztus 9. 10:0926364.

    Jaaaa!

    Akkor csak a fényviszonyok mások.

    előzmény:
    doo-doo (26363)
    2010-08-09  08:50
  39. 2010. augusztus 9. 08:5026363.
    Öööö... Ez ugyanaz a parketta a két képen. De azért örülök, hogy tetszik.
    előzmény:
    Anu81 (26361)
    2010-08-08  22:20
  40. 2010. augusztus 9. 08:4926362.
    Egy helyi kiskereskedőnél vettük, nem barkácsáruház vagy ilyesmi. Ahogy írtam is, a típusa Dreamfloor - Siena dió.
    előzmény:
    Suenee (26360)
    2010-08-08  21:58
  41. 2010. augusztus 8. 22:2026361.

    Köszi, megnézem ott is. Egyelőre csak bricoban voltunk.

     

    Jó lett a padló. Főleg a sötét tetszik!

    előzmény:
    doo-doo (26359)
    2010-08-08  21:40
  42. 2010. augusztus 8. 21:5826360.

    sziasztok!

     

    most csak gyorsan bekukkantottam, doo-doo nagyon tetszik ez a laminált padló, mi is ilyen színben gondolkozunk, megkérdezhetem hol vettétek?

     

    köszönöm:

    Andi

    előzmény:
    doo-doo (26358)
    2010-08-08  21:39
  43. 2010. augusztus 8. 21:4026359.
    Ja és Dulux-ot Obi-ban érdemes venni, ott a legolcsóbb!
    előzmény:
    Anu81 (26357)
    2010-08-08  21:20
  44. 2010. augusztus 8. 21:3926358.

    A Tikkurila még drgább volt, mint a Dulux. Persze ha csak színezel vele, az más. Arra viszont ügyelj, hogy nekünk azt mondta a festő, hogy ha pl. mosható és nem mosható festéket keversz össze, akkor az eredmény nem lesz mosható. Ugyanez igaz a dörzsállósággal is.

     

    Egyébként nem sok tapasztalatom van más festékkel, így nem tudok nyilatkozni sajnos.

     

    Hoztam pénteki képet a laminált parkettánkról! Típusa: DreamFloor - Sienna Dió. Próbáltunk az ablak-ajtó színéhez menni... Szerintem nem lett rossz, nekünk tetszik!

    előzmény:
    Anu81 (26357)
    2010-08-08  21:20
  45. 2010. augusztus 8. 21:2026357.

    Gratula!

    Remélem a netet is sikerül elintézni, és nem kell várni a hónap végéig a beköltözéssel.

     

    Más: néztem a Dulux festéket azokban a színekben amiket mondtál, de nekem nagyon drága ez a márka. Mi a véleményed a tikurila festékről? Disztperzitbe tennénk barna és karamell színt, és magunk kevernénk ki azt a bézses árnyalatot.

    előzmény:
    doo-doo (26356)
    2010-08-08  20:24
  46. 2010. augusztus 8. 20:2426356.

    Lányok, az átpakolás nagy része vagyis első része megvolt! Az ágyunk, a kölcsön szekrények, ruhák egy része, cuccok a garázsból, stb. már otvannak. Aztán du. meg itt (jelenlegi helyünkö) takarítottunk ki, mivelmeglehetősen nagy volt a kosz a bútorok helyén.

     

    Holnap megyünk netet intézni... Aztán további pakolás, elsősorban attól függően, hogy mikor lesz netünk az új házban.

     

    Fáradt vagyok és éhes, de ez most nem baj, érzem, hogy haladunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  47. 2010. augusztus 8. 09:4826355.

    Szia Tmira!

     

    Köszönöm, hogy írtál. Megint elgondolkodtam.

    Bárcsak határozotabb lennék, bárcsak több érzékem lenne a lakberendezéshez....

     

    Esetleg nem tudnál nekem képeket felrakni a leírtakról.

     

    Előre is nagyon köszi!

    Zsu 

    előzmény:
    tmira (26353)
    2010-08-07  21:42
  48. 2010. augusztus 7. 22:4226354.

    Ezt ezek szerint megúsztátok és ahogy írtad, jól fel is szerelkeztetek, hogy ne legyen kedvük hozzátok is bemenni a betörőknek! Remélem, sikerült, elvenni a kedvüket!

     

    Köszi, igyekszem gyógyulni, bár pihentetésről most szó sincs... Vagyis amennyire lehet - a körülményekhez képest. Sajna mivel tegnap du. történt az esés, most pedig hétvége van, esélyem sincs, hogy bármilyen karrögzítőt vegyek. De lehet, jobb is, mert akkor még annyira se tudnék mozogni, mint így. Egyébként már egész jól vagyok, mondjuk pl. enni még nem tudok, meg az öltözés sem egyszerű, de hát megoldjuk.

     

    Ma pakolásztunk a mostani helyen, holnap viszünk át a házba cuccokat.

     

    Ja és kaptunk egy levelet a netszolgáltatótól, amiben írták, hogy technikai fejlesztés szükséges ahhoz, hogy biztosítsák a netünket és hogy 60 napon belül tudnak csak teljesíteni. Szóval sajna reális ez az aug. végi időpont! Most kitaláltuk, hogy hétfőn megpróbálkozunk egy kisebb csomaggal, hátha azt tudják adni addig és ha aug. végén megvan a fejlesztés, akkor majd szépen kapunk erősebb netet. Ideiglenesen a kisebb is jó lenne, ha azt már most tudják aktiválni! Meglátjuk, mi lesz belőle! Nagyon el lennék kenődve, ha még ez a megoldás se menne, mert akkor tényleg nem tudunk kiköltözni a mostani helyünkről augusztus végéig!

    előzmény:
    tmira (26353)
    2010-08-07  21:42
  49. 2010. augusztus 7. 21:4226353.

    Doo-doo, feltetlenul vegyel a konyokodra olyan tartot, amit az orvosi kellekes boltokban arulnak, hogy hamarabb gyogyuljon meg. Van benne egy vas, ami rogziti a konyokod, egyebkent pedig barmikor leveheto. Vigyazz magadra!

     

    Mi egesz nap a haz behatolasi pontjait tanulmanyoztuk, tegnap ejjel ugyanis betorok jartak az utcankban (nem egy metropolisz, a mi oldalunkon 3 ikervilla es 2 szingli villa, a masikon 7 hazas sorhaz es 1 szingli villa). Nekunk makunk volt, mert tegnap ejjel kilengtunk apjokkal, utana meg elolvastam a levelezest es csak ezutan fekudtunk le, nagyon keson, amikor mar akcioban voltak a szomszedoknal. Az egyik hazba sikerult behatolniuk, az ikerszomszedunknal "csak" az ablakot furtak meg. Kozben kiderult, hogy aki az ajtot csinalta, osszecserelte - az osszes hazban - a zarbetet elejet es hatuljat...asszem az ajtos Doo-doo hidraulikusanal tanult, igy eleg volt csak ket csavart kicsavarni es bejonni. Igy rohogik ki a betorok a meregdraga biztonsagi ajtokat! Nalunk kenyes pont a garazsajto, a bejarati ajto es a 2 Velux, ezek nincsenek beracsozva. A hir hallatan az uram egybol megtalalta a barkacs venajat. A garazsajtot belulrol blokkolta egy szerkezettel, a bejarati ajtonal, kivulrol es belulrol erzekelos szirenat raktunk (barkacsaruhaz gazdasagos, de mukodik), az egyik Veluxra is erzekelot szerelt (szinten barakcsaruhaz gazdasagos), a masik Velux meg megoldas alatt. Ezenkivul kiegeszitette a fenyerzekelos lampakat kivulrol...gyakorlatilag ugy nezunk ki, mint a Mikulas haza karacsonykor. A csendorok nehany hasznos tanacsot adtak, soha ne hagyjuk belulrol a kulcsot a zarban, mert van egy olyan eszkoz, amivel klaszul meg lehet forditani kivulrol, amikor este elmegyunk, hagyjuk egve a villanyt, hagyjuk kivul a szaritot nehany ruhadarabbal, zarjuk le a spalettakat, idonkent hagyjuk szirenazni a riasztot, ne hagyjunk targyakat az ablak elott.

     

     

    Zsuzso, nalam a konyhaban vilagositott tolgy butor van vilagos szurke csempevel. Ha nem lenne a pultom fekete es a falak sotetbarnak, a vilagos szurke csempe agyonutne a butort. Az asszonyfurdoben ellenben sotetbarna tolgy es vilagos barna csempe van, szerintem harmonikus parositas. A nappaliban szurkesitett tolgy es vilagos mogyoro szinu fal. En a vilagos szurke csempehez kontrasztosabb szinu tolgyet valasztanek.

    Nincs tapasztalatom furner parkettaval kapcsolatban (nalunk valodi tolgy parketta van), de szerintem az, hogy csiszolni lehessen, fontos lenne...de lehet az csak az en maniam.

    előzmény:
    doo-doo (26339)
    2010-08-06  20:15
  50. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. augusztus 7. 11:3026352.

    Hát, utólag már biztosan nem segít rajtad, de a textilbőrből sem mindegy, hogy milyet vesztek. A Novalife az bírja, nem véletlen készülnek az Andanték is abból és vállalnak rá 5 év garanciát.Még a foltokra is asszem egy dolgot kivéve, az alkoholos filcet.

     

    Vagy ilyen az ülőgarnitúrád?

     

     

    előzmény:
    krimolnar (26341)
    2010-08-06  21:01
  51. 2010. augusztus 7. 10:5426351.
    Segítsetek! Nem találom az Ikea honlapján a konyhatervező progit, rákattintottam a letöltésre, de azt írja, hogy a keresett oldal nem található. Lehetséges, hogy leszedték az oldalról a programot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  52. 2010. augusztus 7. 08:4926350.

    De válaszolok, ha már időt szántál rám, ez a minimum!

    Szóval itt is van 1 helyi szolgáltató, de ez nekünk sajna nem alternatíva: közölték, hogy esténként, mikor többen használják, sokszor nincs net... Na ez nálunk nem működik, mivel sokszor este (is) meló van. 

    Ha én lennék a megrendelő, én is kiverném a balhét már, de a Férjem nem akarja.

    előzmény:
    BJuci (26349)
    2010-08-07  08:26
  53. 2010. augusztus 7. 08:2626349.

    T-online-éknál sajnos csak asztalborogatással sikerül bármit is megoldani, ismerős helyzet. 

    Anyuméknál egy elírásból volt cirkusz, amit ők csináltak, de anyumékkal akarták duplán kifizettetni a költségeket. Anyum meg elég szende az ilyenekhez, úgyhogy én mentem, és érdekes módon sikerült elintézni, hogy minden jó címen legyen, és a kellemetlenségek miatt még ők fizettek nekünk vissza. Csak ki kell nyitnia az embernek kicsit a száját, és hipp-hopp meg van oldva minden.

    Elfelejtik a magyarországi szolgáltatók, hogy ők vannak miértünk és nem fordítva. Én fizetek, tehát én mondom meg, hogy mi legyen. Ha nekik ez nem tetszik, akkor keresek mást, ennyi.

     

    Szóval csak keményen, ne hagyjátok magatokat. Egyébként pedig a szerződésben benne van, hogy hány napon belül kell nekik bekötni a netet, ezt nézzétek meg.

    Nekünk nem T van, hanem egy helyi szolgáltató, itt 30 napos határidővel dolgoznak, de eddig még mindig bekötötték 10-15 napon belül (sok helyre költöztünk már).

     

    A vizessel hogy álltok? Meg fogja tudni oldani a fenti fürdőben a vezetékcserét? Vagyis az átkapcsolást?

     

    Na, ne is válaszolj, próbálj meg pihentetni inkább a karodat. A vizes ruha biztos jót tesz neki, meg próbálj meg szerezni rá vmi kenőcsöt, ami enyhíti a duzzanatot. 

    előzmény:
    doo-doo (26348)
    2010-08-07  07:50
  54. 2010. augusztus 7. 07:5026348.

    Szolgáltató: T-online! Nem valami kis helyi akármi... Pont ezért nem is gondoltuk volna, hogy ez lesz! Apósnak ugyanitt kb. 2 nap alatt megoldották a netet! Nem, semmi ilyesmit nem mondtak szerződékötéskor, sőt akkor sem, amikor kb. másfél hete fizikailag behozták a vonalat a telekre! Sőt még most szerdán se, mikor személyesen voltunk az üzletben érdeklődni! Elképesztő! Ilyet a XI. században???? Hozzáteszem, hogy nem egy isten háta mögötti tanyán lakunk.... Van kiépített vonal, csak aktiválni kéne...

    Hétfőn ismét az üzletben kezdjük a napot és addig nem akarunk eljönni , amíg ki nem találnak valamit, mert ez így nem állapot!

    Ja és szerdán azt mondták, a mostani netet nyugodtan szüntessük csak meg, mert igyekeznek hamarosan megoldani az új helyre a szolgáltatást. Még jó, hogy ezt nem mondtuk le, így van hol dolgozni! Bezzeg ha lemondjuk majd, akkor ugyan 8 napon belül kapcsolják ugyan ki elvileg, de tuti, hogy másnap már nem lesz vonal... Ezt több helyről is hallottuk a környéken.

    OFF: Éjjel borogatással a karomon aludtam (úgy, ahogy), kicsit talán jobb, de használni még így sem tudom a jobb kezem. A gáz meg az, hogy jobbkezes vagyok...

    előzmény:
    BJuci (26347)
    2010-08-07  06:50
  55. 2010. augusztus 7. 06:5026347.

    Basszus, szegénykém.  Erre szokták azt mondani, hogy még az ág is húzza.

    Hidd el, ezek után már csak jó jöhet.

    A netesek júl. 10-én nem tudták, hogy csak aug. 27-tól lesz vonaljuk? Melyik szolgáltató ez? Írjál nekik egy panaszlevelet, hogy ti aug.1-el terveztetek beköltözni, a megrendeltétek időben a netet, mivel ez munkaeszköz, ha nem biztosítják időben és megfelelően, akkor a kimaradt béreteket ki kell, hogy fizessék. Hidd el, hogy 2 nap múlva ott fognak állni az ajtóban bekötni.

    (ja, és ne te írd a levelet, hanem az urad)

     

     

    előzmény:
    doo-doo (26339)
    2010-08-06  20:15
  56. 2010. augusztus 6. 23:1326346.

    Szia!

     

    Az én székeim huzata nem textilbőr, hanem valami plüssszerű anyaga van.

    Nagyon jól tisztitható, ha esetleg szükséges.

    Az üzletben néztük a textilbőr székeket és ezt az anyagot is, de ezt találtuk jobbnak, bár előszőr féltem attól, hogyan fogom tisztítani.

     

    Sajnálom ,hogy az ülőgarnitúrádnál nem vált be a textilbőr, igazság szerint én nem nagyon szeretem, engem mindig a régi műbőrökre emlékeztet,ezért is döntöttünk ez mellett a plüssös kivitel mellett.

    Azt hiszem a bútorokra 1 év a garancia, de azért kérdezzél rá ahol vásároltad.

     

    előzmény:
    krimolnar (26341)
    2010-08-06  21:01
  57. 2010. augusztus 6. 22:5726345.
    Igen, ragasztani kell... :(
    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26328)
    2010-08-06  12:10
  58. 2010. augusztus 6. 22:1126344.

    Sziasztok!

     

    Olvastam, hogy téma volt a Berta étkező... Nekünk olyan van, wenge-barna kombináció. A székekkel maximálisan meg vagyunk elégedve, de az asztal... Vaterán rendeltük újonnan, házhoz szállítással. 30 ezerrel volt olcsóbb, mint ahol megnéztük. Este hozták meg, így másnap természetes fénynél találtam pár karcolást. Az élzárás körül a ragasztó nagyon feltűnő volt, alkoholos filccel javítottuk. Egyébként 1 év garancia van rá, szóval vissza is küldhettük volna, de elég messziről hozták, így nem lett volna érdemes.

    Asztali futót teszek csak rá, nem használjuk mindennap, de az ujjlenyomat nagyon meglátszik.

    Szerintem az árát nagyon megéri. 64-ért vettük 6 székkel.

     

    Az ülőgarnitúránk is textilbőr. 3 és fél éve használjuk, de semmi baja...nagyon imádjuk! Kisgyerek mellett praktikus tisztítás szempontjából.

     

     

     

    előzmény:
    krimolnar (26335)
    2010-08-06  15:31
  59. 2010. augusztus 6. 21:4326343.
    Más a mintája. Én úgy tudom csak ennyi a különbség. Nekünk vertikális van.
    előzmény:
    BJuci (26334)
    2010-08-06  15:31
  60. 2010. augusztus 6. 21:3326342.

    Doo-doo!

     

    Oh, nagyon sajnálom ami veled történt. Remélem semmi komoly és gyorsan rendbejön.

     

    Mindig elolvasom a Hsz-eid és teljesen együttérzek. Mi most építkezünk, még csak falazásnál tartunk, de már most is annyi baj, átverés (vagy próbálkozás) volt és mi lesz még....

     

    Szóval KITARTÁS! (Téged már csak nagyon kevés választ el a végeredménytől, amit Nagyon-nagyon irigylek)

    Zsu 

    előzmény:
    doo-doo (26339)
    2010-08-06  20:15
  61. 2010. augusztus 6. 21:0126341.

    Akkor azért bírja a strapát. :)

     

    A székek huzata textilbőr? (ezt vettem ki a leírásokból) Az is bírja a strapát?

     

    Csak azért kérdezem, mert az ülőgarnitúránk textilbőr, és ma vettem észre, hogy az ülőrészén a varrásnál több helyen ki van szakadva. Majd megüt a guta ! Tavaly február végén vettük !

    Nagyon vigyázunk rá, takaró is van rajta, hogy védjük, s mégis kiszakadt, sőt mellette apróbb repedések is vannak.

     Nem tudom van-e rá garancia. De ráadásul még a számlát sem találom, pedig mindig minden számlát elrakok.  Úgyhogy most kész vagyok teljesen.

    előzmény:
    nettike9 (26338)
    2010-08-06  18:57
  62. 2010. augusztus 6. 20:5526340.

    Nézegettem az árakat, tényleg vannak elég jó árkülönbségek. Egy itthoni boltban is kapható - most éppen 70 ezerért.

    De erről egyenlőre csak álmodozom, majd meglátjuk mi lesz belőle...

     

    A konyháról a Konyha-álmok topikban raktam fel anno képeket - 1118-as hozzászólás.

    előzmény:
    A-nett (26336)
    2010-08-06  17:52
  63. 2010. augusztus 6. 20:1526339.

    Csajok, mindjárt felkötöm magam! Délután az új pincelejárón elcsúsztam és ráestem a jobb könyökömre... Ügyelet... Törés valószínű, nincs, mert mozgatni tudtam valamennyire, csak fáj (de nem úgy, mint egy törésnél) és egy pin-pong labda méretű vérömleny lett rajta.... Szuper, ugyanis ma stére és holnapra terveztük a takarítást, pakolást!

     

    De ez nem elég! Net még sehol.... Júl. 10-én kötöttük a szerződést, mivel aug. 1-től akartuk a szolgáltatást. Ehhez kéépest sehol semmi és ma a 100. telefonálásra közölték, kapacitás hiány van, nem munkaerő, hanem vonalbeli és ez aug. 27. körül oldódik meg!!!Agyam eldobom! Nekünk munkaeszköz a net. Anélkül nem tudunk beköltözni!

     

    Ja és a hab a tortán: a korábban említett gépész, aki összecserélte az emeleten a hideg-meleg vizet, csak holnap tud jönni! Persze tegnapra vagy mára ígérte...Ezen már meg se lepődöm!

     

    Viszont a parketta elkészült és szép lett! Majd mutatok fotót, csak most nem megy a karom miatt (ballal, egy ujjal gépeltem ezt is).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  64. 2010. augusztus 6. 18:5726338.

    Pont ilyen, igen :)

    Tömör mahagóni az asztal lapja. Mi öten vagyunk a családban, használjuk tehát rendesen. Picit sérülékenyebb mint pl. egy bútorlap, de vigyázunk rá, mindenhez alátétet használunk. 

    Sajnos ennek ellenére picit megkarcolódott, de férjem szerint csiszológéppel picit meg lehet csiszolni, és majd átlakkozni.

     

    Nálunk is a calvados-bézs kombináció a nyerő, hiszen a nappali - ebédlőben mahagóni színű a laminált padló, a bézs nagyon jól megy hozzá.

     

    Az árakat nagyon meg kell nézni, mi a Retz-ben vettük szülinapi akcióban 3 éve azt hiszem 65 ezer forint körül volt.

    előzmény:
    krimolnar (26335)
    2010-08-06  15:31
  65. 2010. augusztus 6. 17:5426337.
    ok, kipróbálom a tervezőt, köszi a tippet, remélem boldogulok vele.
    előzmény:
    BJuci (26330)
    2010-08-06  14:34
  66. 2010. augusztus 6. 17:5226336.

    Köszi, én is ezért gondoltam a fiókot. Ugyanilyen étkezőm lesz, csak wenge-bézs nézz szét nagyon a neten, mert 5-10,sőt 15 ezer különbség is van!!! azt hiszem a teszveszen, vagy vaterán is láttan újat, elég jó áron, és azt hiszem a www.etkezok.hu oldalon is volt 54 illetve 69 ezerért, attól függ hány személyeset szeretnél.

     

    A konyhabútorodról van fenn kép?

    előzmény:
    krimolnar (26329)
    2010-08-06  14:04
  67. 2010. augusztus 6. 15:3126335.

    De jó Neked! Pont ilyen? (Berta) Én még egyenlőre csak álmodom róla... Majd meglátjuk mi lesz belőle. Nem ez a legfontosabb, mert van asztal + székek is, csak ez most nagyon megtetszett. Illene a konyhabútorhoz, s a szobai ülőgarnitúrához is.

     

    Egyébként milyen az asztallapja? Úgy értem, hogy alkalmas mindennapi étkezésre? Nem kopik meg? Jó minőségű? Persze nyílván az ember rak rá terítőt, alátétet evésnél - pláne, ha gyerekek vannak.

     

    Sok sikert Neked is a gyűjtögetéshez.

     

     

     Nekem 3 éves a konyhabútorom, de még mindig tetszik, örülök, hogy ezt a színkombinációt választottam.

     

     

    (A Konyha-álmok topikban a 1118-as hozzászólásnál vannak róla képek, ha érdekel, milyen.)

    előzmény:
    nettike9 (26331)
    2010-08-06  14:37
  68. 2010. augusztus 6. 15:3126334.

    Na, linket megint nem rak be az nlc. 

     

    Szóval bambuszparketta.hu oldalon a szalagparketta, horizontális kávé padlófűtésre, így keresd. Van vertikális kávé is padlófűtésre, nem tudom mi lehet a kettő között a különbség.  

    előzmény:
    BJuci (26333)
    2010-08-06  15:29
  69. 2010. augusztus 6. 15:2926333.

    Itt amit padlófűtésre ír, az 11mm, nem tudom ez megfelelne-e.

     

     

     

    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26332)
    2010-08-06  14:45
  70. 2010. augusztus 6. 14:4526332.

    Szia BJuci!

     

     

    DE, De! Nagyon szerettünk volna, főleg a gyerekszobákba, de klikkes változatot még sehol nem találtam, ami nem 10 felett van 

     

    Tudsz segíteni, hol, merre fel keresgéljek?

     

    Zsu 

    előzmény:
    BJuci (26330)
    2010-08-06  14:34
  71. 2010. augusztus 6. 14:3726331.

    Szia!

     

     

    Nekem ilyen étkező garnitúrám van, imádom!

    Jó választás!

     

    Viszont még a konyha hátravan, én arra gyűjtögetek, és bézs-calvadosban gondolkodom én is. 

     

    előzmény:
    krimolnar (26329)
    2010-08-06  14:04
  72. 2010. augusztus 6. 14:3426330.

    Szia!

     

    Én nem tenném a sütőt magasszekrénybe abba a falra, mert így is kicsi a helyed ott, és szerintem még tovább "csövesíteni" a konyhát. De ki kellene próbálni egy tervvel, hogy néz úgy ki.

    Töltsd le az ikea tervezőjét, azzal boldogulsz szerinem a leggyorsabban és nagyjából fogod látni, hogy mit is szeretnél stb.

     

    Zsuzso: bambusz parkettára nem gondoltatok? Abból van kávé színű, ami szerintem nagyon szép, kb. 7e Ft-os nmárban mozog, padlófűtésre is rakható és klikkes lerakható változata is van.

    előzmény:
    A-nett (26325)
    2010-08-05  19:32
  73. 2010. augusztus 6. 14:0426329.

    Nekem is L alakú konyhabútorom van.

     

    Az enyém bézs-calvados színű. A felső szekrények nekem is felfelé nyílnak - az nagyon jó megoldás. Ha teheted, én azt javaslom, csináltass mély fiókokat is, sokkal könnyebb abba pakolni, mint sima polcos szekrénybe. Nem kell kipakolni a fél szekrényt, ha valamit hátulról kell előszedni, csak kinyitod a fiókot, s látsz benne mindent.

     

     

     

    Legújabb szerelmem, amit szeretnék a konyhába  ------>

     

     

    Úgyhogy Dia úgy néz ki, nem biztos, hogy áthúzatom az étkezőszékeket.  Már megkezdtem a rávaló gyűjtését.

    előzmény:
    A-nett (26325)
    2010-08-05  19:32
  74. 2010. augusztus 6. 12:1026328.

    Szia!

     

    Azt nem írtam eddig, de az is szempont, hogy ne kelljen ragasztani és ha jól tudom a mozaikot is kellene.(javíts ki ha tévedek)

     

    Köszönöm, hogy írtál 

    előzmény:
    bubumano (26327)
    2010-08-06  11:58
  75. 2010. augusztus 6. 11:5826327.
    A mozaik parketta nem tetszik? Azt hiszem az is 1 cm vtg, 2x csiszolható, és tiszta fa, ár pont ez az 5-6 ezres kategória...
    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26324)
    2010-08-05  19:26
  76. 2010. augusztus 5. 20:0326326.

    A padlófűtés dologhoz végképp nem értek, ha amiatt nem lehet, akkor nincs ötletem.

     

    Ha a padlófűtés nem lenne akadály,

    1, nem tudom, milyet szeretnél, de az általad linkelt oldalon vannak szalagparketták, amik olcsóbbak a furnérosnál

    2, nem tudom, milyen mennyiségről van szó, de "maradékokat", mondjuk 20 négyzetméter alatt, sokszor lehet olcsón venni

    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26324)
    2010-08-05  19:26
  77. 2010. augusztus 5. 19:3226325.

    Segítségeteket szeretném kérni konyhabútorral kapcsolatban. Várok mindent, képet, tippet, ötletet tervrajzot is, ha valakinek van hasonló méretű konyhája.

     

    Az elrendezése a konyhának olyan, mint az 1. képen. A szemközti fal 165 cm, az oldalsó 275. A különbség annyi, hogy a szemközti falon lévő ablak középen van.

     

    Ami biztos, a bal oldali fal zöld színű lesz, ennek a falnak a közepén nyílik az ajtó a kamrába. A szemközti falon a bal szélén egy magas elemmel indulna a bútor, ebben lenne a beépített sütő, mikró. 2., kép A konyhabútor wenge- bézs színű lenne, sok fiókkal, gránit mosogatóval és csepegtetővel. A felső szekrényben szeretnék felfelé nyíló ajtajú szekrényeket, néhányat tejüveggel. Azt hiszem ennyi, a többi még képlékeny

     

    előre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  78. 2010. augusztus 5. 19:2626324.

    Köszi Dia!

     

    Elgondolkodtattál....

    Fel is hívtam a Duna parkettát ki kérni a véleményüket.

    Azt mondta a hölgy, hogy valóban nem javítható, ahogy a Laminált sem, ha megsérül, BÁR a furnéron lakk réteg van ami ellenállóbb mint a laminálton lévő bevonat.

    Igazán patt helyzetben érzem magam, mert a jó minőségű szalagparkettát nem tudom megfizetni és a padlófűtés miatt igazán nem is ajánlják (max ha 12 mm)

    viszont én minél természetesebbet szeretnék.

     

    Arra gondoltam veszek 1-2 darabbal többet és ha sérül kicserélem (szintén a hölgy javasolta)

     

    Vagy a kopással, mattulással is gond lehet?

     

     Szerintem az ára 6600 Ft/nm most elég kedvező.

     

    Zsu 

     

    előzmény:
    P.F.Dia (26321)
    2010-08-05  16:49
  79. 2010. augusztus 5. 18:5726323.
    Kedvenceim vegyesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  80. 2010. augusztus 5. 18:5326322.

    Hoztam valamit...egy kis kert

    Abban a kerti pihenőben el lehetne heverészni

     

     

    Amúgy bocsi, ha valamelyik kép innen van, sok helyről szedtem le őket és ömlesztve vannak, nem tudom melyik honnan származik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  81. 2010. augusztus 5. 16:4926321.

    tudom,

    én pedig CSAK vicceltem

    (de, hogy tudjál róla: a furnérparketta valóban nem csiszolható, hiába valódi fa, viszont padlófűtéshez nagyon ideális és szép is, gyorsan meg is van, s néha elérhető az ára is...pár hónapja volt ez dilemma egy ismerősömnél, ui. valódi fa felületű diót akartak, de olyant, ami 1./gyorsan lerakható, nem kell heteket, hónapokat várni aljzatbetonozás+alapozás után, tehát nem kell leragasztani, hanem "pattintós" 2./valódi fa legyen a teteje 3./ legalább egyszer az életben csiszolható legyen, mert, ha esetleg megsérül, legyen mód a kijavítására...szóba került a furnérpadló, de éppen ez utóbbi miatt nem ez lett)

    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26320)
    2010-08-05  16:18
  82. 2010. augusztus 5. 16:1826320.

    Szia Dia!

     

    az a "csak" nem olyan "csak" volt természetesen! 

    előzmény:
    P.F.Dia (26314)
    2010-08-05  12:54
  83. 2010. augusztus 5. 16:1626319.

    Szia Szabi!

     

    Köszi az infot, néztem én is a neten Teka mosogatót csapteleppel, nagyon jó árban vannak, furcsálltam is,hogy senkinek sincs, mert úgy hallottam hogy ezek árban és minőségben is jók. Megnyugodtam akkor, hogy bevált valakinek, akkor most már ezek között is merek nézelődni!

    előzmény:
    szabi78 (26317)
    2010-08-05  14:43
  84. 2010. augusztus 5. 15:1326318.
    Tudtok olyan ingyenes tervező programot, amivel (beépített) előszoba bútort tudok tervezni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  85. 2010. augusztus 5. 14:4326317.

    Szia!

     

    Nekem Teka gránit van(bézs)  (akkor amikor vettem, a csapteleppel volt akcióban), én ezzel nagyon meg vagyok elégedve.

     

    Szabi

    előzmény:
    A-nett (26306)
    2010-08-04  19:59
  86. 2010. augusztus 5. 13:2126316.

    Igen, ebben az esetben tényleg ez a furnér az ideális.

     

    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26315)
    2010-08-05  13:07
  87. 2010. augusztus 5. 13:0726315.

    Először én is szalagparkettát szerettem volna de 2 tényező miatt megbukott.

     

    Az egyik, hogy árban nem fér bele a költségvetésembe, mert 10 felett van

    A másik, hogy a padlófűtés miatt túl vastag a 13-14 mm.(annak elelnére, hogy tölgy szalagot azt ajánlják "hivatalosan")

     

    A fentiek miatt, most ez az akciós (6600 Ft/nm) tölgy furnér és mert 10,5 -es számomra ideálisnak tűnik. 

     

    Zsu 

    előzmény:
    william (26313)
    2010-08-05  12:54
  88. 2010. augusztus 5. 12:5426314.

    SZIA Zsu! A furnér parketta gyönyörű, tetejét vékony fafurnér borítja, megfelelő, általában 3rétegű lakkozással,

    a hasonló, valódi fa kopórétegű  parkettáktól elsősorban annyiban tér el, hogy nem csiszolható újra!, hiszen nagyon vékony rajta ez a réteg.

    (bocs, hogy "erre is csak" én válaszoltam )

     

    MÁS:...ja, és nem kell félni a fürdőszoba esetleges férfiasságától: egy tölgy bútor tökéletesen jó arra, hogy a kevésbé színes csempeburkolat ridegséget feloldja...és majd ki lesz biggyesztve néhány színes üveg, flakon /tusfürdők,parfőmök,stb/, törülközők, a fogkefék, esetleg, ha még nagyon hűvös, tehetsz a pultra egy cserepes növényt

     

    Szép napot, szia!

    Dia

    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26309)
    2010-08-05  12:08
  89. 2010. augusztus 5. 12:5426313.

    Most jól megnéztem, lényegében a mienk is ilyen, csak nálunk a hordozó réteg parafa.

     

    A természetes fa hatás megvan tulajdonképp mindennél, aminek a felülete fa.

    Nem tudom, hogy az általad kinézettnek mi lehet az előnye, de én inkább egy szalagparkettára szavaznék a helyedben.

    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26312)
    2010-08-05  12:43
  90. 2010. augusztus 5. 12:4326312.

    Konkrétan ezt néztem ki:

     http://www.dunaparketta.hu/index.php?show=termek&id=571

     

    Sajnos nagyon tudatlan vagyok a témában, így nem tudom amit te írsz az ilyen-e?

     

    Arra lennék kíváncsi, hogy valóban megvan-e a természetes fa hatás?

    Hogy van-e valamilyen hátránya, hátulütője a gyakorlatban?

    Takarítás, padlófűtés esetén hő felvétel és leadás stb.

     

    Köszönöm válaszod

     

    Zsu 

    előzmény:
    william (26310)
    2010-08-05  12:38
  91. 2010. augusztus 5. 12:3926311.

    Szia Dia!

     

    Hú most látom csak, hogy  a meleg burkolatos kérdésemre is válaszoltál. Köszönöm!

     

    Igen, én is arra gondoltam hogy világosabb (de nem nagyon) fa színt választok.

    Most a kedvencem általánoságban a tölgy, de fürdőszoba bútorban láttam egy Romana-t is ami gyönyörű volt.

     

    Pici félelelem azért még mindig van bennem a szürke-fehér fürdővel kapcsolatban, hogy túl hideg, férfias, rideg.... lesz.

    bár 3 fiú vesz körül, így lehet nem is baj 

     

    Zsu 

    előzmény:
    P.F.Dia (26265)
    2010-08-03  10:53
  92. 2010. augusztus 5. 12:3826310.
    Nem tudom, mit értesz furnér parketta alatt. Nekünk olyan van, aminek az alapja parafa, a felső rétege pedig fa (végülis furnér). Ilyesmire gondolsz? Konkrétan mire vagy kíváncsi?
    előzmény:
    Zsuzsoo9 (26309)
    2010-08-05  12:08
  93. 2010. augusztus 5. 12:0826309.

    Sziasztok!

     

    VAn valakinek furnér parkettája?

     

    Vélemények róla?

     

    Köszönöm, ha segít valaki.

    (bár az ajtós kérdésemre is csak Dia válaszolt...)

     

    Azért köszönöm előre is, ha valaki ír véleményt, tapasztalatot

     

    Dia rád számítok!  

     

    Zsu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  94. 2010. augusztus 4. 22:4526308.

    Sziasztok!

     

    Egy ideje olvaslak titeket!

     

    Lakásfelújítás előtt állunk.

     

    Egyszer láttam egy képet a topicban ahol egy konyha boltívvel és pulttal volt,de sajnos nem emlékszem hogy melyik hsz-nál láttam.

     

    Ha a tulajdonosa a leírás alapján ráismer kérem rakja fel nekem.Fontos lenne!

     

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  95. tan
    tan
    2010. augusztus 4. 20:3926307.

    Szia!

     

    Nekem ez tetszik nagyon, nekünk hasonló lesz, csak kőlapokkal burkolva

    előzmény:
    Éde-Sanya (26305)
    2010-08-04  19:04
  96. 2010. augusztus 4. 19:5926306.

    Mindenkinek köszi a tanácsot, itt úgy látom mindenki a Blanco gránit mosogatót ajánlotta. Felírtam magamnak, ha aktuális lesz a konyhabútor, legalább tudom melyiket válasszam, hátha épp valahol lesz akcióban. Wenge-bézs konyhabútort szeretnék a bézs mosogató tetszett is.

     

    A karfás székkel kapcsolatos tippeket köszi, de elég alacsony költségvetésből próbálunk dolgozni, az 50-70 ezres székek nem férnek bele. Akkor inkább marad a 6 személyes karfa nélküli, asztallal 70 ezerért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  97. 2010. augusztus 4. 19:0426305.

    Sziasztok! Egylégterű konyha - nappali felújítása előtt állunk, olyan konyhaszekrény fotókat, ötleteket keresek, ahol a szekrény ún.átadópultos, ezzel is takarva az esetleges elöl levő holmikat.

    Már gyűjtöttem fotókat, de még nem találtam meg az igazit.  Hangulatában a fotón levőre gondoltam. Bármilyen ötletetek, tapasztalatotok van, szívesen veszem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  98. 2010. augusztus 4. 16:3026304.
    Sztem ne nagy barkácsáruházakban vegyél, hanem kisebb villamossági boltban, ott esetleg adnak kedvezményt is illetve ki tudod próbálni őket. Mi legalábbis azt csináltuk, hogy elhoztunk több fajtát (hideg fényű, meleg fényű, daylight, 54ledes, 60ledes, stb.) és próbálgattuk. Aztán visszavittük az összeset és becseréltük arra ami a legmegfelelőbb. Mondjuk nekünk kb. 35 db izzó kellett, így kaptunk kedvezményt, 3000 Ft körül volt darabja plusz a spotfoglalat még kb. 1000 Ft. Most már olyan sok gyártó van, (persze a legtöbb kínai) hogy egyre olcsóbban lehet hozzájutni az izzókhoz és sztem nem mindegy, hogy egy izzó 3w-ot fogyaszt vagy 30w-ot, de persze ezt meg kell fizetni.
    előzmény:
    loona_ (26300)
    2010-08-04  14:44
  99. 2010. augusztus 4. 15:1826303.

    Szia!

     

    Mi nemrég vettünk spotlámpába LED-es égőket (fürdőszobába tükör fölé). Nekem nem nagyon jött be, mert kevésnek éreztem a fényerősségét - az előző égőhöz képest, úgyhogy mi visszaraktuk a régit.

     

    Egyébként van ebből "kék" és "sárga" fényű, a kék hidegebb, a sárga melegebb érzetet ad. Fényerősségre úgy tudom egyforma mind a kettő, csak máshogy érzi az ember.

     

    Az ebay-en egyébként az itthoni árakhoz képest jóval olcsóbban tudsz venni ilyen égőket.

    előzmény:
    loona_ (26289)
    2010-08-04  11:45
  100. 2010. augusztus 4. 15:0626302.

    Szia!

     

    Volt már szó a ledes spotokról még régebben, engem is nagyon érdekelt a téma, azt akartam (akarok még most is) a konyhába. Dia sokat segített anno a témában.

     

    Szóval ha jól láttam, akkor azért kerül ez a szett ennyibe, mert nagyon kevés a led pötty a lámpában, ha jól számoltam, akkor 6 db. Ez elég kevéske. Amiket én láttam, azok tizenvalahány pöttyösek voltak, és nekem még az is nagyon-nagyon halványan világított csak.

    Azt tudom, hogy ez is sokat számít a fényerőnél, tehát mielőtt megrendelnéd nézz szét szerintem üzletben, hogy adott pöttyösnek milyen a fényereje.

    Van egyébként nagyon sokféle led-izzó már, nem csak a hideg fényűek (bár ezek a leggyakoribbak), hanem szép melegek is, bár ezek drágábbak, ahogy én láttam a neten.

     

    A bricoban és az obiban is szoktak lenni ledes spotlámpák akcióban, ott 3 db van egy csomagban, és úgy szokott 5e Ft körül lenne a szett, de azokban jóval több led pötty van, mint ebben, amit te írtál.

     

    Ami átmenet lehet a spot izzó és a led izzó között, az az energiatakarékos izzó. Létezik már spot lámpába gyártott energiatakarékos izzó is, ezek a kimondott GU10-es foglalatos izzók. Ezek fényereje majdnem olyan jó, mint a normál spotnak, viszont ténylegesen kevesebbet fogyasztanak és jóval olcsóbbak is, mint a led és tovább tartanak, mint a spotosoak.

    Tehát ez lehet egy alternatíva nektek, ha ennyire sokat akartok venni.

    előzmény:
    loona_ (26300)
    2010-08-04  14:44

Címlap

top